انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

وقتی که فکر می کنی که به تو چطور می گذرد ، تو واقعا در کثافت غرق شده است
قانون #62



ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

انجمن های زیر گروه
ارسال جديدي وجود ندارد

قدمهای دوازده گانه N.A

در این قسمت سوالات قدمهای جهانی (کتاب : راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام) جهت استفاده علاقمندان به این جزوه ارائه می شود...

مدير: رضا - بیل

1,638 ارسال
350 موضوع
آخرين ارسال توسط visize
پاسخ : سوال هجدهم - قدم ...
دیروز ساعت 06:09:08 am
انجمن های زیر گروه: قدم یکم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم دوم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم سوم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم پنجم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم ششم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم هفتم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم هشتم - کتار راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام , قدم نهم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم دهم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم یازدهم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام, قدم دوازدهم - کتاب راهنمای کارکرد قدم معتادان گمنام
ارسال جديدي وجود ندارد

سنت های دوازده گانه معتادان گمنام

51 ارسال
19 موضوع
آخرين ارسال توسط visize
پاسخ : سنت اول:
14 سپتامبر 2019، 06:07:35 am
انجمن های زیر گروه: سنت یکم معتادان گمنام, سنت دوم معتادان گمنام
ارسال جديدي وجود ندارد

مفاهیم دوازده گانه معتادان گمنام

دوازده مفهوم خدماتي معتادان گمنام كه در اينجا تشريح مي گردد، بدين منظور تدوين شده است كه در تمام سطوح مختلف خدماتي به كار گرفته شوند. ايده هاي روحاني قدما و سنتهاي ما پايه و اساس به وجود آمدن اين مفاهيم اند ، كه دقيقا جهت رفع احتياجات ساختار خدماتي انجمن به وجود آمده اند. مفاهيم گروههاي ما را تشويق مي كنند تا به ايده نهفته در سنتها دست يابند و همين طور ساختار خدماتي ما موثرتر و مسئولانه تر عمل كند. اين مفاهيم از روي تجربه ما طراحي شده اند و نبايد آنها را به عنوان قانون جهت خدمت در معتادان گمنام شناخت ، بلكه خيلي ساده ، اصولي جهت راهنمائي هستند. ما وقتي كه آگاهانه اين مفاهيم را به كار مي گيريم ، در مي يابيم كه خدمت كردن ما ثبات بيشتري دارد. هم چنانكه قدمها باعث ثبات زندگيمان و سنتها باعث ثبات و ايجاد گروههايمان گرديده است. مفاهيم دوازده گانه به خدمت كردن ما سمت و سو مي دهد و در دسترس بودن پيام معتادان گمنام را براي هر معتادي كه تمايل به قطع مصرف دارد تضمين مي كند تا آنها نيز بتوانند تمرين زندگي را به شيوه ما شروع كنند.

116 ارسال
3 موضوع
آخرين ارسال توسط visize
پاسخ : وجدان یک گروه - س...
دیروز ساعت 04:44:09 am
انجمن های زیر گروه: مفهوم یکم خدماتی معتادان گمنام
صفحه: [1] 2 3 ... 6   پایین
  موضوع نویسنده پاسخ ها مشاهده آخرين ارسال
ایده های روزانه من ...(طرز تفکر معتاد وار) « 1 2 » رضا - اینترنت 28 15,958 آخرين ارسال دیروز ساعت 10:09:54 am
توسط visize
قدم یکم - راهنمای کارکرد قدم - با حذف و اضافه رضا - اینترنت 1 2,130 آخرين ارسال دیروز ساعت 10:29:21 am
توسط visize
قدم یکم - چگونگی عمل کرد - با حذف و اضافه رضا - اینترنت 1 1,173 آخرين ارسال دیروز ساعت 10:26:55 am
توسط visize
معتاد کيست؟ اعتياد چيست؟ رضا - اینترنت 1 1,563 آخرين ارسال دیروز ساعت 10:14:47 am
توسط visize
لیست تعدادی از نواقص روزانه که ... رضا - اینترنت 3 3,257 آخرين ارسال دیروز ساعت 10:12:21 am
توسط visize
بهانه، دست آویز رضا - اینترنت 1 1,353 آخرين ارسال دیروز ساعت 10:00:10 am
توسط visize
داستانهای از عجز و مواد در جامعه امروز ... « 1 2 » رضا - بیل 29 11,571 آخرين ارسال دیروز ساعت 09:50:27 am
توسط visize
مشارکت ، چرا ، چگونه و به چه علت ؟ رضا - بیل 3 2,195 آخرين ارسال دیروز ساعت 05:20:34 am
توسط visize
جمعيت ( Narcotic Anonymous ) رضا - بیل 1 1,049 آخرين ارسال دیروز ساعت 02:50:03 am
توسط visize
باور های شایع در مورد اعتیاد « 1 2 » رضا - بیل 17 7,662 آخرين ارسال دیروز ساعت 02:47:37 am
توسط visize
اشتراک درد ها، کلید موفقیت رضا - بیل 1 1,235 آخرين ارسال دیروز ساعت 02:40:19 am
توسط visize
سوالات کتاب چگونگی عملکرد معتادان گمنام ایران رضا - بیل 13 9,465 آخرين ارسال دیروز ساعت 12:41:15 am
توسط visize
روند تفکر در اسکیزوفرنی پدیده تفکر غیرطبیعی در اعتیاد رضا - بیل 1 1,316 آخرين ارسال دیروز ساعت 12:36:23 am
توسط visize
متن قبل از سوال هجدهم-کتاب راهنمای قدم-N.A رضا - بیل 1 1,419 آخرين ارسال دیروز ساعت 12:19:22 am
توسط visize
متن قبل از سوال سیزدهم کتاب راهنمای کارکرد قدم.N.A رضا - بیل 1 1,322 آخرين ارسال دیروز ساعت 12:16:55 am
توسط visize
دعای ارامش... رضا - بیل 3 2,938 آخرين ارسال دیروز ساعت 12:14:29 am
توسط visize
تیتر مفاهیم دوازده گانه معتادان گمنام ایران رضا - بیل 1 1,039 آخرين ارسال دیروز ساعت 12:07:12 am
توسط visize
برگزاري كارگاه آموزشي معتادان گمنام رضا - بیل 2 1,882 آخرين ارسال 14 سپتامبر 2019، 06:49:16 pm
توسط visize
تاریخچه انجمن معتادان گمنام در چند خط رضا - بیل 1 1,283 آخرين ارسال 14 سپتامبر 2019، 06:27:19 pm
توسط visize
چرا انجمن 12 قدیمی را برای ادامه بهبودی انتخاب کردی؟ حسین فردین 3 2,867 آخرين ارسال 14 سپتامبر 2019، 02:51:56 pm
توسط visize
صفحه: [1] 2 3 ... 6   بالا

 

  • موضوع عادی ( ارسال جدید نشده است )
  • موضوع پرطرفدار ( با بیش از 15 پاسخ)
  • موضوع پرطرفدار ( با بیش از 25 پاسخ)
  • موضوع قفل شده
  • موضوع مهم
  • نظرسنجی

این صفحه در 0.07 ثانیه 18 نمایش داده شد.