انجمن های گفتگوی بهبودی

بهبودی در راس است ... => مشارکت می کنم... => نويسنده: pari در 25 اكتبر 2010، 10:57:31 am

عنوان: شادی در تنهایی..
رسال شده توسط: pari در 25 اكتبر 2010، 10:57:31 am
شادی در تنهایی


 1 - شروع  
آدمی به هزار و یک دلیل ممکن است تنهای تنها شود، از سقوط هواپیمای شخصی شما در جزیره ی متروکه گرفته تا احساس تنهایی پس از ترک عشق. توصیف احساس تنهایی شاید در کلمات نگنجد. گاهی هم قادر به بیان احساسات خود برای هیچکس نیستیم از این رو احساس تنهایی عجیبی میکنیم. اما این دلیل بر ناراحتی شما نیست. پس اگر آماده ی ترک تنهایی هستید ادامه ی مطلب را مطالعه کنید.

بررسی شرایط
- در این مرحله فقط یک دقیقه به بررسی دلایل تنهایی خود بپردازید و به دنبال راه حل برای خلاصی از این موضعیت نباشید. برای مثال شاید به دلیل آگروفوبیا یا مشکل بدنی یا ناراحتی پس از شکست عشقی و همان طور که در ابتدا گفتم شاید به دلیل سقوط هواپیمای شخصی شما در جزیره ی متروکه ی باشد. بازهم تاکید میکنم دنبال راه حل نباشید، فقط شرایط را خوب بررسی کنید.

شروع
- به چند سرگرمی که از انجام آنها خیلی لذت میبرید بیشتر بپردازید. این راه حل با توجه به شرایط شما قادر تغییر است، برای مثال بر اساس شرایطی که در آن هستید میتوانید بافندگی، خیاطی، پرورش قارچ، نقاشی، طراحی، نویسندگی و هزاران هزاران سرگرمی دیگر را انتخاب کنید.

- موسقی گوش کنید. گوش کردن به موسقی یکی از بهترین روشها برای تغییر و شتاب دادن به احساسات است، هزاران هزار سایت انلاین دانلود موسیقی، ایستگاه رادیویی، شبکه های ماهواره ی موسقی وجود دارند، پس در هر مودی هم که باشید آهنگ مورد نظر شما در همین لحظه از یکی از این شبکه های در حال پخش شدن است. گروه موسیقی مورد علاقه ی خود را پیدا کنید و سعی کنید آهنگ های آنها را حفظ کنید. به موسیقی فقط گوش ندهید، بلکه از آن یاد بگیرید.

- مطالعه کنید، منظورم مقالات علمی یا مجله ماشین و ساناز سانیا نیست، داستان های معروف دنیا را مطالعه کنید. کتاب هایی که جوایز بزرگی برنده شده اند. با اینکار حتی اگر ساعت ها هم تنها در گوشه ی از اطاق خود نشسته باشید، بین برگه های کتاب در دنیای کتاب هستید.

- عضو ماهنامه ی مورد علاقه ی خود شوید. هزاران هزار مجله در سال چاپ میشوند، پس حتما در مورد موضوع مورد علاقه ی شما مجله چاپ میشود، اگر روزنامه فروشی مجله ی مورد نظر شما را ندارد، هزاران هزار مجله ی الکترونیکی در دنیا وجود دارند، عضو آنها شوید.

- عضو گروه های گفتگوی اینترنتی باشید، هرکسی با روش خود حتما دوستان زیادی پیدا خواهد کرد، گاهی با همین روش بین افرادی که کیلومترها از هم دور هستند دوستی ها عمیقی به وجود می آید.

- درباره ی زندگی خود بنویسید. به نظر من این کار یکی از بهترین روشهای جلوگیری از فرو رفتن در مرداب تنهایی است. بعد از مدتی با نگاه به نوشته های قبلی خود، پی به افت و خیزهای خود خواهید برد، واقعا این تجربه را از دست ندهید.


2 – پایان  

نکاتی که برای زنده ماندن ما لازم هستند را  یاد آوری میکنیم. پس اگر میخواهید زنده بمانید ادامه ی مطلب را مطالعه کنید.

دلایل زیادی برای تنها شدن فردی وجود دارند، چه تنهایی واقعی و چه احساس تنهایی برای بسیاری از ما یکی از آزاد دهنده ترین مسائل است. با کمی مطالعه ی وبلاگها همه ی ما پی به دردی عمیق در وجود خود میبریم، دردی که شدیدا نیاز به تنهایی را فریاد میزند و به دلیل اعتیاد ما به زندگی جمعی به دردی کهنه تبدیل شده است و فکر تنها بودن از بدترین کابوس ها هم برای ما وحشت اورتر جلوه میکند.

راهکارها:

1. فهرست نیاز های روزانه: در این شرایط کسی برای ما غذا آماده نمیکند، زمان نهار و شام را یاد آوری نمیکند و هزار و یک کار بر عهده ی خود ما هستند. پس برای زنده ماندن خود شما باید دست به کار شوید، فهرستی از کارهای اجباری روز خود تهیه و طبق آن به اصلیترین نیازهای خود رسیدگی کنید.

2. حیوان خانگی: در یکی از مطالب اول وبلاگم ( بند 17 مطلب شادی در سختی ) بندی در مورد مزیتهای نگهداری از حیوان خانگی نوشته ام. برای بعضی نگهداری از سگ یا گربه غیر ممکن است، حتی ماهی هم میتواند در حکم حیوان خانگی شما باشد یا حتی یک گیاه خواص.

3. ورزش: ورزش روزانه را جزئی روزمره ی خود کنید. من واقعا نتایج ورزش روزانه را در زندگی خودم حس کرده ام، حدود یک سال پیش تصمیم گرفتم برای همیشه ورزش کنم از اینرو هر روز یک تا دو ساعت ورزش میکنم ( بند 1 زندگی متعادل ). تمامی برنامه ی روزشی روزانه شامل چهار بخش اساسی میشوند: حرکات کششی، تمرکزی، حافظه ی و قدرتی. حتما تمام این بخشها را در نظر داشته باشید.

4. انضباط: موهای سر خود را کوتاه کنید، ریش خود را بتراشید، نه برای زیبا جلو کردن برای دیگران، بلکه با این کار در مورد خود بهتر فکر میکنید. لباس های زیبا بپوشید، موهای خود را مرتب نگهدارید و دوبار در روز مسواک بزنید. هر کاری که فکر میکنید مناسب است انجام دهید.

5. غذای های سالم: برای خود میز شام بلند و بالای بچینید و از غذای خود لذت ببرید، تنها بودن دلیل بر درست زندگی نکردن نیست. کمتر غذاهای را در یخچال یا فریزر نگهدارید. غذای تازه و سالم مصرف کنید.

6. تلویزیون: یکی از ویژگی های عصر ارتباطات همین است، هرگز تنها نیستیم. البته شاید در منطقه ای که شما هستید دور از دنیای ارتباطات باشید، خب این فقط یک پیشنهاد بود تا این فرصت را از دست ندهید.

نکات:

• سیکل های مشخص: سر ساعت بخوابید یا سر ساعات مشخصی قدم بزنید. هر چقدر زندگی انسان سیکلهای مشخص بیشتری داشته باشد، بدنی سالمتر و سر حالتر خواهد بود و عقل سالم در بدن سالم!

• محیط زندگی خود را تمیز و زیبا نگهدارید و در اطاقها از لامپهای پرنور استفاده کنید.

• پنجره های را باز کنید تا کمی هوای تازه وارد شود و به ریه های خود را پر از هوای تازه کنید. پرده ها را کنار بزنید تا نور طبیعی وارد خانه شود.

تذکرات:

• زندگی تنهایی و فردی به معنی قطع ارتباط با دنیای خارج نیست، همیشه شماره های اضطراری را در دسترس داشته باشید.

• هر چیزی هم که پیش آمده باشد، شما نباید برای آسانتر جلوه کردن شرایط به خود از مواد مخدر استفاده کنید. وقتی این مواد اثر خود را از دست میدهند، بیشتر باعث ناراحتی شما میشوند. علاوه بر این ممکن است بسیار شدید به آنها معتاد شوید.