انجمن های گفتگوی بهبودی

پر خوران گمنامOvereaters - Anonymous) --- O.A) => پر خوران گمنامOvereaters - Anonymous) --- O.A) => نويسنده: mira در 10 دسامبر 2013، 07:40:43 pm

عنوان: کمی در باره قندهای رژیمی
رسال شده توسط: mira در 10 دسامبر 2013، 07:40:43 pm
دوست دارم کمی در باره قند های رژیمی براتون بنویسم و امیدوارم مطلب براتون مفیید باشه

شیرین کننده های رژیمی که به نظرم بهتر بود یک اسم صنعتی براشون انتخاب میکردند ، تا عنوان رژیمی که بسیار گول زننده و انحرافیه
اینها چند نوع هستند...آسپارتام ، سیکلامات ، و ساخارین که متداولترین و نام آشناترینشون هستند والبته چند نوع دیگه
این قندها به طور متوسط بین 200 تا 13000 بار شیرینتر از قند هستند یعنی مصرفش برای ما چیزی در حد کالری صفر .
عنوان رژیمی برای مصرف کننده یه آرامش و اطمینان ایجاد میکنه که به راحتی محصولاتشو مصرف کنم و اطمینان داشته باشم به وزنم اضافه نمی شه
اینجا نمیخواهم در باره سرطانزایی و تاثیرات کبدی و...اینجور چیزها صحبت کنم
استفاده از اینجور قند ها در دوستان OA و همینجور بسیاری از افرادی که در حال کاهش وزن هستند خیلی زیاده برای همین مشتاق شدم این متن رو برای اون دوستان عزیز بنویسم
بله در حقیقت شیرین کننده های مصنوعی ، صفر کالری ( در حجمی که ما مصرف می کنیم )هستند و بسیار وسوسه کننده...حس جالبیه مخصوصا برای ما بیماران اعتیادی که از محدودیت و چهار چوب و میزان و مقدار فراری هستیم .ولی با خوردن این قندها جسممون اصلا گول نمی خوره ویه اتفاق جالب می افته...
وقتی به طرف این محصولات میرم ، یه ظرف آبنبات رو بر میدارم کنارم میزارم و همینطور که قرچ قروچ و با سرو صدا تند و تند و با خیال راحت ( که میخورم و به وزنم اضافه نمی شه )آبنبات می خورم و به کارم هم میرسم ( مدتی با افتخار این کارو می کردم)...به بدنم قول مقداری قند رو میدم و دستگاه گوارش من قبل از اینکه من اولین آب نبات رو تو دهنم بزارم خودشو آماده میکنه ...دهان ، معده، لوزالمعده ، پانکراس...و...همگی منتظریه ماده شیرین هستند....زبان شیرینی رو احساس میکنه و به مغز پیام میده و مغز هم به گوارش دستور آغاز به کارشومیده که یه ماده شیرین وارد بدن شده...ولی گوارش عملا چیزی رو دریافت نمیکنه و اینو فراموش نمیکنه و به خاطر میسپاره و در طول روز به شکلهای متفاوت آن میزان قندی رو که بهش قول دادید رو( انواع کربو هیدرات )از شما میگیره بدون اینکه شما حتی متوجه باشید که چه تبانی هایی در درونتان صورت گرفته ،به عناوین مختلف کربوهیدرات میل میفرمایید...
بنابراین شما در طول ماه با این که از این محصولات استفاده می کردید و کلی هم از این فداکاری و ابتکارتون ذوق زده بودید، اما کاهش وزن نداشتید و خیلی هم تعجب می کنید و نهایتا کلافگی و ناراحتی براتون خواهد داشت..و متوجه نمی شوید اشکال کار کجاست...البته  در افراد مختلف ، نتایج متفاوتی داشته وگاها در بعضی افزایش وزن بوده و بعضی هم اوایل کمی کاهش وزن بوده ولی با ادامه مصرف نتایج عکس داشته
به نظر من استفاده از اینجور قندها باعث انحراف من از مسیرم میشه ...عدم تعادلم لابلای مرباها و آبنباتها وشکلاتها ی رژیمی گم میشند...فراموش میکنم که مشکل من اصلا پرخوری نیست  یعنی علت اولیه این نیست من قراره متعادل بودن رو یاد بگیرم ...و با بودن در برنامه و ارتباط با خودم زمینه هایی رو که هیچ کنترلی بر اونها ندارم رو پیدا کنم و با مشورت با راهنمایم و استفاده از تجربیاتش راه حلی براشون پیدا کنم که با روحیاتم متناسبب باشه....استفاده بی رویه از محصولات رژیمی همون ادامه دادن به روش اعتیادی گذشته ست....من با این کار یه پوشش ،به ،بی اراده گی خودم میدم که در کوتاه مدت راضیم میکنه
سوال اساسی از خودم قبل از اقدام به هر گونه برنامه رژیمی : چرا من اضافه وزن دارم ؟ را فراموش نکنیم

مطلب در باره قندهای رژیمی خیلی زیاده ولی من فقط در این موردش گفتم ...سعی کردم به ساده ترین شکل ممکن بیان کنم که خسته کننده و فنی و تخصصی نباشه..امیدوارم به دردتون بخوره

عنوان: پاسخ : کمی در باره قندهای رژیمی
رسال شده توسط: roozbeh.rahmani در 14 مارس 2019، 04:30:36 pm
معرفی وبسایت آموزش زبان بیاموز
وبسایت آموزشی بیاموز یکی از پروژه‌های جدید این مجموعه است که با هدف ایجاد دسترسی به محتوای آموزشی رایگان و آنلاین برای فارسی زبانان طراحی شده‌است، این وبسایت دارای بخش‌های متعددی است که با دقت برای استفاده کاربران درجه‌بندی و سطح‌بندی شده‌اند. در این مطلب ویژگی‌های این وبسایت را بررسی می‌کنیم.

زبان‌های تحت پوشش وبسایت
در حال حاضر وبسایت آموزش زبان بیاموز، از نظر زبانی دارای سه بخش است:
آموزش زبان انگلیسی (https://lang.b-amooz.com/en/home/): بخش آموزش زبان انگلیسی دارای مجموعه‌ای از دروس واژه‌آموزی، گرامر، و تلفظ برای زبان انگلیسی است. این بخش شامل حدود 20 هزار واژه دسته بندی شده و ده‌ها درس گرامری و تلفظ است که تقریبا تمام مباحث اصلی مرتبط با این زبان را پوشش می‌دهند.
آموزش زبان آلمانی (https://lang.b-amooz.com/de/home/): بخش آموزش زبان آلمانی این وبسایت، بزرگترین گنجینه آنلاین فارسی آموزشی برای زبان آلمانی در زبان فارسی به شمار می‌رود. این بخش شامل چند ده‌هزار واژه دسته‌بندی شده، به همراه مجموعه‌ای از کتابخانه‌های گرامری و تلفظ برای زبان آلمانی است.
آموزش زبان فرانسه (https://lang.b-amooz.com/fr/home/): بخش آموزش زبان فرانسه این وبسایت نیز، بزرگترین گنجینه آنلاین آموزشی فارسی برای این زبان به شمار می‌رود. این بخش دارای گنجینه‌ای چند هزار واژه‌ای است که بر اساس موضوعات مختلف دسته‌بندی شده است. در کنار آن یک کتابخانه بزرگ و حدود صد درسی برای آموزش گرامر و تلفظ زبان فرانسه نیز وجود دارد.


ویژگی‌های اصلی وبسایت بیاموز چه هستند؟
وبسایت بیاموز در حال حاضر برای هر سه زبان دارای بخش‌های زیر است:

بخش واژه‌آموزی

بخش واژه‌آموزی در هر زبان دارای 6 زیر مجموعه زیر است:


پرکاربردترین واژگان: بخش واژگان پرکاربرد، یک دسته‌بندی از واژگان براساس میزان استفاده آنها در زبان مورد نظر را ارائه می‌دهد. این بخش خود به دو زیر مجموعه، 500 واژه پرکاربرد و واژگان پرکاربرد دسته‌بندی شده، تقسیم می‌شود. در بخش اول می‌توان برای مثال 500 واژه پرکاربرد در زبان انگلیسی را دید. در بخش دوم هم این واژه‌ها براساس نقش گرامری دسته‌بندی شده‌اند. برای مثال 50 اسم پرکاربرد در زبان انگلیسی.

واژگان سطح‌بندی شده: در بخش واژگان سطح‌بندی شده، به دسته‌بندی‌هایی از واژگان که براساس چهارچوب استاندارد اروپایی براساس سطح ارائه شده‌اند در دسترس هستند. برای مثال واژگان سطح A1 در هر زبان برای زبان‌آموزان مبتدی مناسب است و سطوح به همین ترتیب افزایش می‌یابند.

واژه‌آموزی موضوعی: بخش واژه‌آموزی موضوعی، شامل دسته‌بندی‌هایی از واژگان است که براساس موضوعات مختلف دسته‌بندی شده‌اند. در این بخش برای مثال می‌توانید به صورت یک مجموعه به تمام واژه‌های مرتبط با پزشکی دسترسی داشته باشید.

واژگان کتاب‌ها: بخش واژگان کتاب‌ها شامل یک مجموعه دسته‌بندی شده از واژگان مرتبط با کتاب‌های محبوب آموزش زبان است. از طریق استفاده از این بخش می‌توانید در کنار استفاده از متدهای آموزشی واژگان جدید همان کتاب را هم در وبسایت یاد بگیرید. هر کتاب به صورت درس به درس یا بخش به بخش دسته‌بندی شده که استفاده از آن را بسیار ساده می‌کند. واژگان کتاب‌هایی مانند کتاب 504 (http://ali.shahdoost.info/2017/12/111) واژه، واژگان آزمون‌های تافل و آیلتس و صدها کتاب دیگر در این مجموعه قابل دسترسی هستند.

عبارات کاربردی: بخش عبارات کاربردی شامل مجموعه‌ای از درس‌هاست که براساس موضوعات کاربردی و روزمره دسته‌بندی شده‌اند و عبارات مورد نیاز در این موضوعات را آموزش می‌دهند. برای مثال عبارات مورد نیاز در فرودگاه یا در هنگام خرید.

اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها: بخش اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها شامل یک کتابخانه بزرگ از مجموعه اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های هر زبان می‌شود که براساس موضوعات مختلف دسته‌بندی شده‌اند.


بخش آموزش گرامر

بخش گرامر به صورت موضوعی به بررسی و شرح مباحث گرامری در هر زبان می‌پردازد. مباحثی مانند زمان‌های گرامری مختلف در هر زبان، انواع ضمایر، صفات و قید‌ها و ده‌ها موضوع دیگر به صورت مشروح مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این بخش همچنین دارای مجموعه‌ای از درس‌های مرتبط با قواعد نقطه‌گذاری در هر زبان است.

این بخش بیشتر به صورت یک کتابخانه گرامری طراحی شده‌است و بخش‌های زیر مجموعه آن دسته‌بندی سطحی نشده‌اند.

 

بخش تلفظ

بخش تلفظ دارای دو بخش اصلی است. در بخش اول آن، به صورت کلی به بررسی الفبای زبان مورد نظر پرداخته و نحوه تلفظی عمومی هر یک از حروف در زبان مورد نظر بررسی می شود. در بخش دوم، هر یک از علائم فونتیک (IPA) مرتبط با صداهای مورد استفاده در آن زبان مورد بررسی قرار می‌گیرد و نحوه تلفظ درست آن به همراه مثال شرح داده می‌شود.

وبسایت بیاموز چطور به من کمک می‌کند؟
وبسایت بیاموز در شکل فعلی یک مرجع کمک آموزشی است. با استفاده از این وبسایت زبان‌آموز می‌تواند به منابع استاندارد آموزشی برای تمرین دسترسی داشته باشد و همچنین با استفاده از کتابخانه گرامری آن اطلاعات خود را در زمینه جزئیات مرتبط با زبان مورد نظرش بیشتر کند.

در صورت نیاز به استفاده آفلاین از محتوا وبسایت هم می‌توانید

چطور واژه‌های مورد نیاز را در وبسایت جست و جو کنیم؟
برای این کار باید از دیکشنری آنلاین بیاموز استفاده کنید. این دیکشنری شامل تقریبا تمام واژگان وبسایت می‌شود و امکان جست و جوی پیشرفته آنها را هم فراهم می‌کند.