انجمن های گفتگوی بهبودی

كامپيوتر بازان گمنام => کتابخانه الکترونیکی => نويسنده: رضا - بیل در 10 دسامبر 2013، 08:26:57 am

عنوان: ضربه‌ای به شبکه‌ی پورنوگرافی کودکان در اینترنت
رسال شده توسط: رضا - بیل در 10 دسامبر 2013، 08:26:57 am

پلیس آلمان در یک عملیات گسترده‌ی بین‌المللی، شبکه‌ای متشکل از ۵ هزار نفر را که مظنون به تهیه و انتشار فیلم‌های پورنوگرافی کودکان در اینترنت بودند، درهم کوبید.

(http://www.dw.de/image/0,,2305553_4,00.jpg)[/size]تصاویری با محتوای پورنوگرافی کودکان

[/size]تنها در آلمان پلیس جنائی، هویت ۷۰۰ نفر مظنون را مورد بازرسی قرار داده که فیلم‌های پورنوگرافی کودکان را در اینترنت عرضه و یا از آن طریق دریافت می‌کرده‌اند. تاکنون تعدادی نیز در این ارتباط بازداشت شده‌اند.
[/size]به گفته‌ی رئیس پلیس جنایی ایالت بادن‌ورتمبرگ آلمان، تحقیق درباره‌ی سوء‌استفاده‌ی جنسی از کودکان و تولید فیلم‌های پورنوگرافی کودکان، بیش از یک‌سال دوام داشته است.
[/size]یک مرد ۳۲ ساله از ایالت زاکسن آلمان به چندین مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان و نوجوانان اعتراف کرده است. در محل سکونت این فرد ۳۹هزار قطعه عکس مربوط به پورنوگرافی کودکان و شمار زیادی CD و DVD حاوی فیلم‌های پورنوگرافی کودکان که خود تهیه کرده، یافت شده است. این فرد هم‌اکنون در بازداشت بسر می‌برد.
[/size]یک فرد ۳۵ ساله نیز که شغل‌اش رسیدگی به کودکان آسیب‌دیده از سوءاستفاده جنسی بود به دام پلیس افتاده است.
[/size]جریان تحقیق درباره این شبکه پس از شکایت علیه یک شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنتی در ایالت بادن‌ورتمبرگ آغاز شد که صدها فایل حاوی پورنوگرافی کودکان را از طریق یک پایگاه اینترنتی ردوبدل کرده بود.
[/size]به گفته‌ی رئیس پلیس جنایی بادن‌ورتمبرگ، اطلاعات مربوط به کامپیوترها و آدرس‌های سایت‌های خارجی جهت پی‌گرد در اختیار مقام‌های مسئول جنایی در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. تنها ۲۷ پرونده حاوی اسناد و مدارک به ایالات متحده آمریکا ارسال شده است.
[/size][/size]اقدام‌های پلیس شهر مونیخ[/font][/size]
[/size]
(http://www.dw.de/image/0,,2303530_4,00.jpg)[/size]پورنوگرافی کودکان در اینترنتجدا از تحقیقات پلیس جنایی بادن‌ورتمبرگ، پلیس مونیخ نیز چندین فرد سابقه‌دار را بازداشت کرده است که در سراسر آلمان دختران جوان را به عمل جنسی در برابر دوربین‌های اینترنتی وادار می‌ساختند. یکی از این بازداشت‌شدگان که ۳۱ سال سن دارد، پیشتر به خاطر تجاوز به یک دختر ۱۴ ساله، چندین سال را در زندان گذرانده است. وی این دختر را نیز از طریق اینترنت به خلوتگاه خود کشانده بود.[/size]
[/size]بنا به گفته پلیس این مرد در ارتباط‌های اینترنتی، خود را یک دختر ۱۳ ساله جا می‌زد و در چت‌های خصوصی با دختربچه‌های در سنین ۱۰ تا ۱۵ ساله، نام، شماره‌ی تلفن و عکس‌های آنها را می‌خواست. کمی بعدتر این دختران را زیر فشار قرار می‌داد تا در برابر دوربین‌های اینترنتی لخت شوند.
[/size]در شهر کمپتن، در جنوب غربی ایالت بایرن آلمان، مرد ۲۹ ساله‌ای بازداشت شده که پلیس بطور تصادفی در لپ‌تاپ او صدها عکس پورنوگرافی کودکان پیدا کرده است. این لپ‌تاپ در یک مناقشه میان صاحب آن و شخصی دیگری که مدعی تملک این لپ‌تاپ بود، بدست پلیس افتاد.
[/size][/size]امتداد شبکه تا اتریش[/font][/size]
[/size]پی‌گیری ردپای حلقه‌ی تولید و نشر پورنوگرافی کودکان در اینترنت اکنون به اتریس رسیده است. در میان ۵ هزار مظنون در سراسر جهان، ۴۶ نفر اتریشی هستند. از طریق پی‌گیری آدرس‌های اینترنتی (IP Adress) کار تحقیقات به کاربران نیز رسیده است. در اثر جستجوی خانه‌ها، کامپیوترها و CDها و دیگر ابزارهایی بدست آمده‌اند که دسترسی به محتویات و شناسایی آنها هنوز به پایان نرسیده است.
[/size]به گفته‌ی پلیس جنایی اتریش، بازجویی منظونان به پایان رسیده و علیه ۴۶ نفر شکایت شده است. ۱۷ نفر از این عده از ساکنان وین، پایتخت اتریش‌اند و بقیه از دیگر مناطق این کشور آلمانی زبانند.