انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدا تو را دوست دارد و بقیه مردم را
.
فکر کن به دردی که یک نادان دارد
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: خطاب به آقايون:  (دفعات بازدید: 5374 بار)

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
خطاب به آقايون:
« : 05 سپتامبر 2010، 10:26:30 am »

اگر ميخواهيد خانوادهاي شاد و خوشبخت داشته باشيد به زن خود توجه كنيد و ادب نگاه داريد.
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

فرزانه

• فرزانه
  • مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
پاسخ : خطاب به آقايون:
« پاسخ #1 : 08 سپتامبر 2010، 03:57:50 pm »

آقایون عزیزو خانواده دوست: سلام و واقعا خسته نباشید .
از صمیم قلب همه خانواده تلاش و خدمت شمارو میبینن و شاید نتونن در خور شما مردان زحمتکش و سخت کوش مدام  تشکر کنن اما شما ها هم یکمی فرصت بدید تا بموقع و خوب ازتون قدر دانی بشه.
مثلا از صبح خانما تو خونه کار و تمیزی و بچه داری و پخت و پز میکنن تا شما که از سر کار میاید جلوتون سفره بندازنو با هم غذا بخورید. و بعدهم خانم از زحمات روزانه شما تشکر کنه و شما هم از تمیزی و خوشمزه گی غذا تعریف کنید.
اما بیاید کمی صادقانه تر بهم نگاه کنید. شاید کلام عصای معجزه گر دستان من و تو باشد بیاییم خوب حرف بزنیم - خوب تشکر کنیم و خوب طرف مقابلمان را درک کنیم.
خوانده بودم که وقتی به مولکول آب میگویند دوستت دارم به زیباترین شکل ممکن در می آید و وقتی تنفر را به او اعلام میکنن بسیار زشت جلوه میکند.
 یاد بگیریم قدر دانی کنم تا طرف مقابلم تشکر را با عشق بیاموزد/
یاد بگیریم که اگر قدر دانی کردم انتظار فدایی شدن طرف مقابلم را نداشته باشم/
یاد بگیریم که سخت نگیرم
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #2 : 09 سپتامبر 2010، 07:49:20 am »

كيد شيطان و مكر زنان
رندى گويد: من بيش از آنچه از شيطان مى ترسم ، از زنان بيم دارم .
زيرا خداوند مى فرمايد: اَنَّ كَيدَ الشَّيطانِ كانَ ضَعيفا.(14)
و درباره زنان مى فرمايد: اَنَّ كَيدَكُنَّ عَظيمٌ.(15)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #3 : 09 سپتامبر 2010، 08:47:51 am »

در دبی مردان می توانند تنها با دادن پیامک از همسر خود طلاق بگیرند، از این رو طلاق در دبی بسیار آسان است و پیچیدگی بسیاری از جوامع را ندارد.

آمارها نشان می دهد بین اوریل تا ژوئن شانزده مورد طلاق در دبی گزارش شده است.

در چین در پی تسهیل در مقررات طلاق در هفت سال پیش ، آمار طلاق به شدت افزایش یافته است و هم اکنون از هر پنج ازدواج در چین یکی به جدایی ختم می شود.

در انگلیس آنچه که به سیاحت طلاق شهرت یافته رو به افزایش است.

در این روش زوجی که می خواهند از یکدیگر جدا شوند با یکدیگر گردشی پر زرق و برق را به کشورهای مختلف جهان آغاز می کنند و بعد از یکدیگر جدا می شوند.

در انگلیس زنانی که از شوهر خود جدا می شوند معمولا در مقایسه با کشورهای دیگر پول و منافع بیشتری نصیبشان می شود.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
.
.
آدرس وبلاگ :
.

mahtab

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 495
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #4 : 12 سپتامبر 2010، 09:34:14 am »

خوش بحال انگلیسی ها ،چی میشد من تو انگلیس متولد میشدم لااقل دوردنیا رو یه گشت زده بودم
خارج شده است
من کسی نیستم ،توکیستی؟؟؟اگر توهم مانندمن کسی نیستی ،مایک زوج میشویم .مبادا این راز را باکسی درمیان نهی ،ماراتبعید خواهند کرد ...

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #5 : 12 سپتامبر 2010، 11:10:21 pm »

خطاب به آقایون:
   لطفا سعی کنیدعاقلانه رفتارکنیدواینقدبارفتارتون مادرای محترم وهمسرتون اذیت نکنید....

اینقدفقط به فکرخودتون نباشین ..کسانیکه دوستون دارن گناهی نکردن فقط دوستتون دارن پس فقط کافیه یه ذره فکرکنین فقط یه ذره >:(

اسم هرکاربیفکروغرورمردونه نذارین ...مرداونه که دست کسیوبگیره نه هلش بده.... >:(
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

فرزانه

• فرزانه
  • مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
« پاسخ #6 : 13 سپتامبر 2010، 03:54:52 pm »

یکمی که ازتون تعریف کنن نسبت شیطون میدید و آیه قرآن برامون میارید که خانما عله و بله.
بخدا شما آقایون خیلی عزیز آب نیست والا شناگر ماهری هستید و وقتی که میخواید مشکلاتتون رو به دریا بسپارید خانماتون سوار قایق نمیشن ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
آما رمیدید که دبی با اس ام اس طلاق میگیرن- ایران با اس ام اس دوست دختر تور میکنن و و با اس ام  اس به دوست دختراشون و قرار بیرون و شام و .... بمحض فهمیدن همسراشون تازه اونموقع اگر عرضه داشته باشن طلاقتون میدن 8) 8) 8) 8) 8)
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
« پاسخ #7 : 13 سپتامبر 2010، 04:24:51 pm »

مدیر محترم آقا رضا بارها بهت گفتم از کل کل با این خانوما پرهیز کن، بابا ما که داریم حرف آخر را توی خونه می زنیم پس کل کلت چیه.

پاورقی : حرف آخر همان کلمه معروف چشم است.
;D ;D ;D :P :P :P
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #8 : 18 اكتبر 2010، 01:41:52 pm »

مدیر محترم آقا رضا بارها بهت گفتم از کل کل با این خانوما پرهیز کن، بابا ما که داریم حرف آخر را توی خونه می زنیم پس کل کلت چیه.

پاورقی : حرف آخر همان کلمه معروف چشم است.
;D ;D ;D :P :P :P
ما هم حرف آخرو زدیم ، فقط نم یدونستم تو این تالار ، خانومهاش گردن کلفتن ، اشتباهی شده ؟
.
خودمو به کوچه علی چپ بزنم چطوره ؟
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #9 : 18 اكتبر 2010، 01:57:51 pm »

این بزرگترین نشانه بازگشت سلامت عقل به حضرتعالیست. ;D ;D ;D ;D ;D ;D
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

وحید - ط

• پارازیت
  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 153
  • قلم و رنگ در اختیار توست ،چرا بهشت را نقاشی نمیکنی
    • بهبودی
« پاسخ #10 : 19 اكتبر 2010، 12:41:58 pm »

آلان چشمم به مطلب جالب و محیج دبی افتاد اما یک سوال آیا برای اس ام اس دادن باید هر دو مورد دبی باشن یا وجود مرد کفایت میکند اگر اینجوری باشه تا شماها کل کل میکنین من برم دبی یک اس ام اس رهایی بخش بزنم و برم دنبال زندگیم در غیر این صورت اگه بی خبر برم وسط جنگلهای آفریقا هم که باشه با جی پی اس پیدام میکنه و از سر شاخ آفریقا دارم میزنه البته به کمک خواهر های نازنینش.منتظر جواب عاجلانه شما
خارج شده است
هستی تو معرف توست نه گفته تو!!!

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #11 : 19 اكتبر 2010، 12:54:17 pm »

اونایی که مثل بنده، آقا رضا و یحتمل(البته از روی نوشته حدس زدم) جنابعالی عضو تیم zz یونایتد هستند توی کره ماهم جرأت دادن این sms را ندارن پس اخوی وقت تلف نکن. ;D ;D :P :P
« آخرين ويرايش: 19 اكتبر 2010، 12:56:27 pm توسط فرید »
خارج شده است

وحید - ط

• پارازیت
  • کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 153
  • قلم و رنگ در اختیار توست ،چرا بهشت را نقاشی نمیکنی
    • بهبودی
« پاسخ #12 : 19 اكتبر 2010، 01:11:26 pm »

البته من جزو zz یونایتد نیستم فقط میخواستم با ترسام روبرو بشم چون میگن موفقیت آن طرف شهامت است اما متاسفانه احتمالا همین طرف شهامت جام بهتره  :'( :'( :'( :'( :'(
خارج شده است
هستی تو معرف توست نه گفته تو!!!

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #13 : 19 اكتبر 2010، 04:58:58 pm »

وحید عزیز مراقب عواقب کارات باش و الا شاید :

این بلا سرت بیاد ;D ;D ;D
« آخرين ويرايش: 19 اكتبر 2010، 05:00:53 pm توسط فرید »
خارج شده است

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #14 : 19 اكتبر 2010، 11:11:11 pm »

وای چه ;) حالی میده...یه مردو اینطوری ببندیم بعد ازش بخوایم دیگه اشتباهشوتکرارنکنه...واقعا لذت بخشه... ;)

آقا فرید خیلی باحالین بخدا....
  ;D ;Dخوشم اومد....
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

این صفحه در 0.062 ثانیه 21 نمایش داده شد.