انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هيچكــس ، هيچكـــسي نـــيست ، چـــرا كه در شمــا ، بودن هيـــچكسي ،بهتر از شما نيست.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: بنويس .....  (دفعات بازدید: 1175 بار)

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
بنويس .....
« : 21 مارس 2014، 09:11:00 am »

قلمت را بردار و بنويس ...

بنويس ...از همه خوبيها ...

عشق  ....اميد ..و....

و هر آنچه  كه بر روي زمين زيباست ...گل مريم ....گل رز... :rose: :

شوق پرنده اي براي بهار و رسيدن به وصال ....

از تمنا بنويس ...از دل كوچك يك غنچه كه وقت است دگر باز شود ...

از غروبي بنويس ..كه چو ياقوت و شقايق سرخ است ...

بنويس از لبخند ....از نگاهي بنويس كه پر از عشق ..به هر جاي جهان مي نگرد ...

از دستهاي بخشنده و بدون منت بنويس ...

قلمت را بردار و بنويس كه زندگي با تمام سختي ها زيباست ....

بنويس كه دوبار نمي شود زندگي كرد ... :love:
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

مجتبا

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 329
  • در تکاپوی رهایی از هم وابستگی
    • TARAZNAME2.PERSIANBLOG.COM
پاسخ : بنويس .....
« پاسخ #1 : 21 مارس 2014، 10:31:35 am »

تبریک سال نو
سلام دوستان
 واقعا خوشحالم بابت سال 92
سالی که در کنار شما و در جمع بهبودی گذشت
سالی که انقدر تغییرات مثبت اتفاق افتاد که واقعا روز آخر سال رو بابت اینکه
هراتفاقی که افتاد به بهبودی بیشتر کمک کرد جشن گرفتم
واقعا از خداوند سپاسگذارم به خاطر دیدن امروزم
احساس میکنم بیشتر کارهای زیربنایی رو در بهبودی انجام دادم
و روزایی داره میرسه که نه از دردها بلکه از خوشی ها درس بگیرم
امید به خدا
امیدوارم سال جدیدمون   از سال قبلمون هم بهتر باشه
ودرسال جدید فعالانه تر از همیشه پیگیر بهبودیمون باشیم
سال جدید بر همه دوستان و خواهر برادرهای بهبودیم مبارک
« آخرين ويرايش: 21 مارس 2014، 10:32:34 am توسط مجتبا »
خارج شده است

milena

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 288
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #2 : 23 مارس 2014، 01:17:36 am »

میخوام از لطفهای خدا درسال گذشته بنویسم ولی نمیدونم چجوری واز کدوم بنویسم فقط همینقدر میتونم بگم که معجزش همین برنامه بهبودی بود خیلی اتفاقها افتاد وخیلی درسها بهم داد خیلی درد کشیدم که یاد گرفتم من شاگرد تنبل ونادون خدا بودم که هر درسی چندبار تکرار میکردم تا بهتر بفهمم دقیقا مثل شاگرد تنبلهای که یکسال چند بار مردود میشدن و ودوباره همون کلاس میموندن ومن در جامیزدم ولی اینبار دستهای مهربان وقدرتمند خدواند دست سرد ویخ زده ام رو گرفت وکمکم کرد تابتونم راه بیفتم بفهمم وشروع کنم به راه  افتادن وهرچه هست همه لطف وکرم اوست وامیدوارم که در سال جدید هم بتونم در بهبودی قدمهای محکم واستوارتری بردارم و به برنامه ای که خدای مهربون برام در نظر داره نزدیکتر بشم امیدوارم سالی خوب وپرباری کنار شما دوستان بهبودی داشته باشم وبهترینها رو برایتان ارزو دارم
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #3 : 30 مارس 2014، 01:00:45 am »

بنويس .....

بنويس : بزرگي و شان انسان .....در عظمت عشق اوست ...

در والايي ارزشهاست ....

در شادي و سرور تقسيم شده اش ...نهفته است ...

بزرگي و شان انسان ...

در بزرگي و شان افكارش ...در ارزش تجسم يافته اش ...

در چشمه هايي كه روحش سيراب ميشود ...

در بينشي كه به ان دست يافته ....نهفته است ...

بزرگي و شان انسان ...

در حقيقتي كه لبان جاري مي سازد ....

در ياري و مساعدتي كه بذل ميكند ....

در مقصدي كه مي جويد ...

و در چگونه زسيتن او ، نهفته است .. :love:.
« آخرين ويرايش: 30 مارس 2014، 01:11:49 am توسط sedighe »
خارج شده است

rasool

• بازوی N.A
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 461
« پاسخ #4 : 19 مارس 2015، 03:16:30 pm »

خودت گفتی جدایی حق ندارد بین ما باشد
کجایی تا ببینی که جدایی هم شکر خورده..

خارج شده است
دوست داشتن دل می خواهد نه دلیل

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #5 : 03 مه 2015، 12:39:38 am »

باید بنویسد ، تا زنده بماند ....

روزی که دیگر ننویسد ....

خانه دل شکسته است ...

روزی که دیگر ننویسد ....

شمع دل خاموش شده ااست ....

روزی که دیگر ننویسد ....

آسمان دل بی باران است ....

روزی که دیگر ننویسد ...

چشم دل خشکیده است ....

روزی که دیگر ننویسد ...

فردا ندارد ...

روزی که دیگر ننویسد ...

ایستادگی را فراموش کرده است ....

روزی که دیگر ننویسد ....

در کویر زندگی جا مانده است ....

آباد شده و از تشنگی جانسوز نجات می یابد ...

خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx448

"lunar exploration is the first step in deep space exploration in china." Qian Weiping said other countries to do 40 years ago, China 40 years to do, not necessarily worse 40 years. No matter is the use of technology, scientific objectives to all cannot be mention in the same breath. Based on the development and progress of science and technology, such as communication, network, scientific knowledge, we are all the people of the world with the progress of the.
Chang E 2 Measurement and control chief designer: China has the responsibility to join the space exploration
 "although it is later than others, but our every step is no longer the same as a few decades ago." Qian Weiping said that we are in the common science and civilization on the basis of the progress of the first step, destined to start and level than a few years ago is much higher, you can quickly shorten the process.
, Beijing,adidas yeezy pas cher, October 5 power (Tian Zhaoyun, Lin Lishuan) as early as 40 years ago,goyard pas cher, some countries have made extraordinary achievements in the lunar exploration, including the man sent to the moon. So,hogan outlet online, how to look at today's China is carried out on behalf of the moon lunar exploration project? Chang e two satellite measurement and control system chief designer Qian Weiping accepted the Xinhua News Agency reporter's interview.
 Qian Weiping said with deep feeling that China's rapid development in the field of space in the world is obvious to all, the world has felt the pace of China's rapid pace to catch up with the world's leading level. In addition to the independent spirit of innovation,zapatillas air max baratas, especially exciting,hogan outlet, is relative to the world, the Chinese aerospace industry has a young and excellent team of technical personnel. In manned spaceflight and lunar exploration project,occhiali ray ban wayfarer, designer team average age more than 30 years,golden goose outlet, through the engineering practice of learning, training, ability to rapidly increase. This is for China to catch up the basis of space science and technology in the world advanced level.
 Qian Weiping said that the most fundamental task of human space exploration is to explore the origin of human beings, to maintain sustainable human survival and development. As a big country, China has the responsibility to join the peaceful exploration and use of space activities,golden goose saldi, and to make their own contribution to this end. This activity has the inherent laws of the science, step by step not to be transcended, regardless of whether others have traveled the road, whether advanced or backward. We want to scientifically step by step to go step by step.
 Qian Weiping said the manned space and lunar exploration is the responsibility of our country and the nation to assume the responsibility should not be done, once determined, no matter how many years to do. However, we can not go beyond the inherent laws of science, all of a sudden across a lot of stages, the way to go step by step, rice to eat a mouthful."
Related Articles:

Hainan rep

Mainland customs personal del

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

این صفحه در 0.07 ثانیه 20 نمایش داده شد.