انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی را قدر بدان، حرتمش را نگهدار. هیچ چیز مقدس تر از آن نیست، هیچ چیز ملکوتی تر از آن نیست

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال سوم - قدم هشتم - راهنمای کارکرد پرخوران گمنام  (دفعات بازدید: 430 بار)

mira

• میرا
  • مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 950
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...

1-      از ترازنامه قدم چهارمم ، چه افرادی را می توانم نام ببرم  که به آن ها آسیب رساند هام ؟ چه گونه به آن ها آسیب رساند هام ؟
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • abc659
工作总结范文大全
« پاسخ #1 : 07 ژوئن 2016، 03:20:14 pm »

,tn pas cher
版权声明:本站资料由网友用户提供,版权归原作者所有,cheap pandora jewelry outlet。如果侵犯了您的权益,zapatillas new balance baratas,请与我们联系,nike tn soldes,我们将会及时处理。如转载引用请注明网址出处。
Copyright &copy,golden goose outlet; 2006-2015 www,hogan outlet.stu51,adidas nmd pas cher.com 学生无忧网 手机版 All Rights Reserved,cheap pandora charms.
申请友情链接请加 QQ 联系  (验证信息:学生无忧)

首页
范文大全工作总结自我鉴定思想汇报心得体会工作计划工作报告合同范文文秘知识诗词鉴赏小学作文初中作文高中作文优秀作文日记大全
讲话稿
演讲稿
入党申请书
节日演讲稿
工作总结范文大全
小学一年级开学升旗演讲稿开头参考
  各位同学,各位老师,早上好。我是六(6)班的***。今天我国旗下讲话的主题是见义勇为。相信大家对这个词并不陌生,而且,在我们的周围也不难发现这样的人。相信大家还记得,在10月24日,面...
我的中国梦演讲稿:自强不息精神
我的中国梦演讲稿:梦想随之而来
我的中国梦演讲稿:骄傲和自豪
我的中国梦演讲稿:“中国梦”绽放
我的中国梦演讲稿:简单的梦
我的中国梦演讲稿:大学生
我的中国梦演讲稿:我的中国梦演讲稿通用篇
我的中国梦演讲稿:我的中国梦演讲稿
我的中国梦演讲稿:我的中国梦演讲稿成人篇
我的中国梦演讲稿:毕业,哈佛的“最后一课”
我的中国梦演讲稿:《中国梦演讲稿》中学生
我的中国梦演讲稿:逐梦
我的中国梦演讲稿:我的中国梦7分钟演讲稿
我的中国梦演讲稿:坚持与放下
我的中国梦演讲稿:我的中国梦演讲稿高中篇
我的中国梦演讲稿:《中国梦演讲稿》小学生
我的中国梦演讲稿:青年中国梦演讲稿
入党誓词是什么
入党的目的与动机
计生办负责人民主生活会工作汇报
推荐小学一年级开学升旗演讲稿结尾模板
推荐小学二年级开学升旗演讲稿推荐
推荐小学二年级开学升旗演讲稿指导范文
推荐小学二年级开学升旗演讲稿范例参考
推荐理想演讲稿:放飞爱的梦想
推荐理想演讲稿:放飞理想
更多>>工作总结
工作总结(计划生育)
街道社区居委会2014年工作总结
社区实习总结
上半年社区工作总结
2014社区妇联具体工作总结
超市会计年终工作总结范文
超市会计个人年终工作总结范文
2014超市会计年终个人总结
超市会计年终个人工作总结范文
科技局机关办公室工作总结范文
更多>>工作计划
远程教育中心年度工作计划
村监会工作计划
小学2014-2015学年度第二学期学校工作计划
商务部门年度工作打算
最新财务工作计划范文精选
2015年酒店财务工作计划范文
2015年度物业财务工作计划
2015优秀日常财务工作计划
行政下半年工作计划样例
行政工作计划范文
更多>>心得体会
参加义教活动心得
事业单位新进人员岗前培训心得体会
物管员爱岗敬业心得体会
大学生志愿者工作体会
名师经验交流会心得感悟
计算机售后服务部实习心得感悟
红色之旅实习活动心得体会
小学生社会实习心得
三下乡社会实习心得
保险公司实习体会
更多>>入党申请书
大学生入党申请书范文
大三入党积极分子申请书范本
大二入党申请书2015
2015年大一入党申请书范文
大学生入党申请书范文参考
大学新生入党申请书范文
在校大学生入党申请书推荐
计算机专业大学生入党申请书
大一新生入党申请书范文
2015年大学生入党申请书
更多>>小学作文
恶梦
做风车
春雨的色彩 仿写
小杜鹃
猫头鹰自述
快乐的冰上运动
精彩的足球比赛
逛菜场
割草喂鱼
做 风 车
更多>>初中作文
第一次为父亲流泪
永远的小云
那一年,我们的事
风中的残影
2012中考满分作文大全
2011年中考满分作文汇总
2010年中考满分作文汇总
2014中考满分作文:努力从今天开始
2014中考满分作文范文:秋天的变化
2014中考满分作文范文:雪和雨的告白
更多>>高中作文
天空的顏色
孝与子
遗失的花伞
诚信的缺失
我心中的诚信
我愿意
讲责任也是一种诚信
诚信是一种道义
我身边的"诚信"
谈诚信
友情链接 优习英语学习网 范文大全 工作总结 114la 古诗词大全 身份证号大全 查快递 银行卡归属地查询 都市通 免费电子书下载 Related Articles:

The township enterprise Tech Expo exhibitors summary

Model of production contract

Construction contract conditi

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

این صفحه در 0.1 ثانیه 23 نمایش داده شد.