انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مرگ تنها برای آن عده زیباست که زندگی خود را زیبا سپری کرده اند آنان که از زیستن نهراسیده اند، آنان که به قدر کافی شهامت زندگی کردن داشته اند، مرگشان جشن است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم دوم -به این باوررسیدیم که نیروی برترازخودمان می تواندسلامت عقل رابه مابازگرد  (دفعات بازدید: 10784 بار)

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def180
Simple resignation letter in English 5
« پاسخ #75 : 08 ژوئن 2016، 07:18:32 am »

Effective October 1,tn pas cher, I will assume the position of director of human resources for XXX, Inc., in Baton Rouge. Therefore,nike tn pas cher, please accept my resignation as benefits and compensation coordinator of the human resources department within AAA associates,louboutin soldes, effective September 30. < p

The decision was a difficult one for me because I have so enjoyed my working relationships. The job description has given me great latitude in assisting other coordinators within the human resource area,scarpe hogan outlet, and as a result,scarpe hogan outlet, I 've gained skills in several related fields. These cross-training opportunities have been been,hogan outlet online, and in a much more formal, classroom setting, I' ve been able to take advantage of classes in management, interpersonal skills, writing, and oral presentations. All of>
Dear
City

Simple resignation letter in English 5
 simple resignation letter in English 5
Company

Date
Addressee

letter of resignation letter Sample 1
City
AddressState,hogan outlet, Zip

AddressState,hogan outlet online, Zip
Name or Letterhead
Related Articles:

Reception guest appearance etiquette

Construction project files submitted to the responsibility

Adhere to the people for the people to build a pop

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Community members chuangxianzhengyou activity undertaking
« پاسخ #76 : 08 ژوئن 2016، 08:32:31 pm »

unit: XX community party branch committed:
6, take the lead in research, to solve the problems existing in the good of the region's population and family planning work; to strengthen exchanges with the people of childbearing age, understand the demand of mass of the population and family planning, efforts to improve the level of quality service.
Community members chuangxianzhengyou activity undertaking
 community members chuangxianzhengyou activity undertaking
3, take the lead in fulfilling the obligations of Party members, actively participate in various activities organized by the party; the first to carry out criticism and self-criticism,adidas nmd pas cher, to strengthen party unity, especially the maintenance of the leadership in the overall work of the core role.
5, take the lead in compliance with laws and regulations, social morality and civic morality, strictly according to the behavior of civilized people to regulate their own.
4, take the lead in change the style of work,hogan sito ufficiale, set up the diligence, for the people,scarpe hogan outlet, pragmatic and efficient image; lead administration according to law, implementation and safeguard the fundamental interests of the masses of the people; lead to be honest in performing their official duties, manage yourself and the people around.
2, taking the lead to enhance learning, improve the quality of political theory and business quality,hogan outlet, linking theory with practice, and actively take the initiative to think about the problems existing in the work, take the lead in innovation, job creation new experience,golden goose saldi, show a new feature.
7, lead to enhance the personal qualities, as a member of the Communist Party of China, we should always remind ourselves that members of the Communist Party is the representative of the advanced model, is different from ordinary people, to be hard and strict demands on themselves, whether it is work or thought, whether it is learning attitude is a self-cultivation, from inner to enhance higher requirements,hogan sito ufficiale, to every hour and moment,hogan sito ufficiale, anytime, anywhere to think I was a member of the Communist Party, in the critical moment can truly reflect a party members of the party should have.
 community members chuangxianzhengyou activity undertaking
< p > in striving for the activities of the advanced nature of Communist Party members, I volunteered to response to the call of the Central Committee of the Communist Party of China, starts from oneself, starts from the minor matter, rigorous discipline, norms, strict demands on themselves, I solemnly made the following commitments: < p
1, take the lead in implementing the party's line, principles and policies, firm communist belief; resolutely implement the population and family planning policy of the party and the government, to firmly establish the scientific development view; faithfully execute district Party committee, the district government's decision,adidas yeezy pas cher, for the benefit of the people.
Related Articles:

Three stud

Community

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Central approved by the Standing Committee of the Shaanxi provincial Party commi
« پاسخ #77 : 09 ژوئن 2016، 01:55:26 am »

born in October 1961,chaussure tn pas cher, male, Han nationality, Tangyin Henan, August 1977 to participate in the work, in August 1983 to join the Communist Party of China,hogan outlet online, the Central Party school graduate degree.
 served as Tangyin Wuling County of Henan province township government cadres, deputy mayor,air max homme pas cher, Deputy Minister of Tangyin County propaganda department, county secretary of the Communist Youth League,golden goose saldi, Yi Gou town party secretary, county secretary of the Communist Youth League of Tangyin County, Anyang City, deputy secretary of the Communist Youth League secretary, deputy secretary of the county committee,hogan outlet, county magistrate,ray ban sito ufficiale, deputy magistrate Lin, Lin county (Linzhou county (city) secretary of the Commission), county (city) people's Congress Standing Committee, director of the May 1995 Anyang Municipal Committee, Henan Province, Linzhou Municipal Committee, municipal people's Congress, in February 1998, Zhoukou in Henan Province (city) Deputy Secretary, mayor in January 2001 Deputy Secretary of Xuchang Municipal Committee, Henan Province, in January 2006 the mayor of Xuchang Municipal Committee,scarpe hogan outlet, Henan Province, February 2006 Henan provincial Party Secretary of Xuchang, July 2010 of Henan Provincial Committee and party secretary of Luoyang, May 2013,hogan sito ufficiale, chairman of Shaanxi provincial committee.
 people's network, Beijing, May 17 (reporter Tong Zongli), according to the Shaanxi Provincial People's government website news, a few days ago, the central approval, comrade Mao Wanchun any Shaanxi Provincial Committee, standing committee.
 (original title: Mao Wanchun, chairman of the Shaanxi Provincial Committee, standing committee)
 eighteenth CPC Central Committee alternate, the Chinese Communist Party Congress, the eighteen major representatives of the Tenth National People's congress.
 Mao Wanchun resume:
Central approved by the Standing Committee of Shaanxi provincial Party committee Mao Wanchun Provincial Committee of the Standing Committee of the provincial Party committee
Related Articls:

Guangdong Zhongshan two villa

Development and Reform Commis

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
National Museum 4 year expansion project to end the world's largest construction
« پاسخ #78 : 09 ژوئن 2016، 10:02:05 am »

new country Bo has "ancient China" and "the road of revival" two basic display, comprehensive, art, image display of the Chinese civilization and modernization of the achievements of the construction of the "ancient bronze art of China"
< p > National Museum curator LV Zhangshen said the expansion to give full consideration to the original buildings have been formed in the public in a particular impression, so in the design attaches great importance to consistency with the original style of the building, north, West, South three facades remain unchanged, the new building eastward expansion of 40 meters, to the expansion of underground two layer, to more expansion of a layer, organic embedded old buildings of new construction in appearance to look brand-new,hogan scarpe outlet, forming a construction characteristics of the two axes of a district ".
< p > "two axis", is refers to the audience from Simon into the museum can clearly see the entire building from north and South long 330 meters art gallery and by the West Hall, central hall, east hall series of 200 meters long east-west axis. The "axis" design reflects the traditional culture of the beauty of symmetry China. "Area" is refers to in the subsurface layer formed by country Bo theater, academic report hall (doubles as a digital cinema), studio consisting of intangible cultural heritage exhibition area, this area greatly expanded the museum space.
 National Museum collection of cultural relics has reached 1 million 50 thousand. The ancient relics include various pottery, bronze,hogan sito ufficiale, porcelain, jade, stone, painting, dyeing, processing and other categories. Museum of cultural relics warehouse area of more than 30 thousand square meters, can accommodate more than 1 million 200 thousand pieces of cultural relics collection. In the protection of cultural relics, fully consider the requirements of environmental temperature and humidity,cheap pandora jewelry outlet, collection library to do fire, theft, earthquake, lightning and other ten".
National Museum 4 year expansion project to end the world's largest construction area
< p > China News Agency, Beijing, March 1 - (a reporter should be) for reconstruction and extension project of dusty four years old Chinese National Museum here on the 1st unveiled, official reception of the public to visit. In Wailimian perception remained unchanged at the same time,barbour pas cher, the newly built country Bo construction area of 20 million square meters, becoming by far the world's largest museum.
 newly built National Museum exhibition hall of China's total area of 49 square meters, 800 square meters of 2000 square meters of uniform distribution. In the world's largest museum,goyard prix, not only has a world-class hardware facilities and functions, but also provide a large number of high grade history and art theme exhibition and leisure and cultural services for the public.
< p > from Simon into the museum, the audience came to the west of the hall, the first thing that catches the eye is to Mr. Xu Beihong painting "Yugongyishan" for the original, by the famous sculptor, Mr. Zeng Chenggang created with granite creation of large-scale relief "Yugongyishan", 36 meters long, 12 meters high. This is currently China's largest indoor stone works. 2000 square meters of the central hall,hogan sito ufficiale, is an important place to hold a variety of large-scale activities. The central hall on the South and north sides of the distributed four elegant decoration of the presidential hall, respectively,hogan outlet, to wood, brick, copper, stone for decoration materials and accordingly named,scarpe hogan outlet, here as a venue for foreign affairs activities.
Related Articles:

Housing prices in Beijing has reached a record high back buyers

Guangdong disease control dep

Sichuan 1 iron mine due to po

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Liaocheng Shandong land planning system three offi
« پاسخ #79 : 11 ژوئن 2016، 02:24:40 pm »

< p > the court found that,scarpe hogan outlet, at the beginning of 2000 to 2007, sun CG in Liaocheng City Land Resources Bureau, former deputy director of Liaocheng City Land Reserve Center Director served during using advantage of his position,goyard pas cher, to seek interests for the unit, has repeatedly alone or in partnership with others illegally accepting send and property companies and individuals, a total of RMB 232.7 million yuan, personal 18.77 million yuan of illicit money.
 court also found that Sun Changgui of all the value of 287.9 yuan of property can not explain the legitimate sources of the property.
< p > at the beginning of 2003 to 2007 during the month of July,golden goose scarpe donna, Liaocheng Jiaming Economic Development Zone, former Secretary Liu Huaimin the advantage of his position, to seek interests for the unit,hogan scarpe outlet, has repeatedly alone or in partnership with others illegally accepting to send units and the property, a total of RMB 107.5 million yuan, personal 62.5 million yuan of illicit money.
< p > recently, these three cases by the local court hearing that, sun CG, Liu Huaimin, white crystal is the staff of state organs, took advantage of his position to facilitate, to accept the trust of others, for others to reap benefits, illegally accepting huge bribes to others, his behavior had constituted the crime of accepting bribes. Sun Changgui's property significantly more than their legitimate income,tn requin pas cher, the difference is huge, can not explain the legitimate sources, its behavior has constituted a huge amount of property from unidentified sources. Guilty of accepting bribes, the crime of huge unidentified property of Sun Changgui, should be graft.
< p > in early 2003 to August 2007, Liaocheng City Planning Bureau,hogan outlet online, the former party secretary, deputy director of the controller the advantage of his position, to seek interests for the unit, has repeatedly alone or in partnership with others illegally accepting company sent and property, a total of RMB 88.36 million yuan, a man had stolen 43.36 million yuan.
Liaocheng Shandong land planning system three officials were sentenced
< p > according to Shandong Business Daily reported, yesterday,golden goose saldi, the reporter was informed, the intermediate people's Court of Liaocheng City, Shandong Province Liaocheng City Land Resources Bureau deputy director and Liaocheng city land reserve center, former director of sun CG, Liaocheng Jiaming Economic Development Zone, the former Secretary Liu Huaimin, Liaocheng City Planning Bureau, deputy secretary of former party, Bai Jing, deputy director of the bribery, sources of huge amount of property of unknown case make verdicts. The punishment of the crime of taking bribes, the crime of holding a huge amount of property with unidentified sources sentenced sun CG 19 years imprisonment; taking bribes and sentenced the defendant Liu Huaimin, white crystal imprisonment 12 years and 11 years.
< p > in view of the three defendants active notification of relatives with authorities handling actively involved refund all the money,pandora outlet, and pleaded guilty attitude is good, can be punished more leniently, hence shall make the decision.
Related Articles:

National Day parade to begin formal training

Netizens took many child beggar disappeared in the

Guangxi Li

Zhang Guangning said, did not mention the index is too high, it is considered through the Asian Games to promote green growth, in order to change the mode of economic development, optimize the layout of the industrial structure. Slow down the pursuit of pure economic indicators in blue, and lay the foundation for the long-term development of Guangzhou.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Engineer title
« پاسخ #80 : 11 ژوئن 2016، 08:02:08 pm »

engineer job summary ,hogan outlet
 put his career in the first place, hard-working, to strengthen the study, to contribute to the development of enterprises. Have and project department, project leadership team talk, to ingratiate themselves, to talk about responsibility, task, burdens, do the ningxinjuli carefully formulated war 150 days working train of thought,golden goose mid star, clear rewards and punishment measures, detailed construction task and duration inverted; developed strengthened propaganda management information reporting, timely reflect the progress of the project,hogan rebel outlet; strengthen dispatch and command, give full play to the overall advantages; storm key, to secure the task completion; multi pronged approach and concerted efforts, and strive to internal potential, enrich the construction of power; optimize the key engineering construction group formulated optimal construction scheme of concrete should be on measures. At the same time reiterated the strengthening of labor discipline, strict leave system,occhiali ray ban outlet, during the war, no special circumstances are not allowed to leave. Leadership, departments and employees to in-depth construction site, on command, the war to correctly handle the safety and schedule, safety and quality, cost and benefit, and resolutely implement the quality safety responsibility system, the leadership, strengthening the security quality foundation, to carry out security risks rectification work, pays special attention to the construction site safety and quality of work.
 one, to strengthen the study, improve the level of policy theory
< p > effectively change the style, grab get right on the job really and establish a sense of responsibility, sense of urgency, a sense of crisis, enhance service awareness, to the guiding ideology of "three high" as the direction, in striving for excellence as a driving force, play party five leading role,hogan outlet online, strictly in accordance with the project Department of the whole idea of work, and a full range catch good quality and safety, the image of progress, civilized construction, site management. In urgent, difficult, dangerous, heavy construction, improve the organization of the team, >
< p > take project group of Party committee center concentrated learning, his spare time to learn, mainly of report of XX and XX session of the Fifth Plenary Session of the spirit were learning system, and write their feelings and experiences. A years, combined with company Party committee to carry out the "striving for excellence, to the spirit of the party activities as a weapon," striving for excellence "as the goal, actively participate in, strive to excel, promote scientific development, forming a party lead, full participation, continue to promote the good atmosphere, driven by Ministry of construction project construction departments, teams and groups into rushed out to excellence, big events in, guarantee period, strong construction and promote development. In the work,zapatillas new balance outlet, the center of gravity moves down, the leader moves down, the detail moves down, solves the thought problem, solves the difficult problem, solves the detail question.
Engineer title
 engineer professional title self identification
 my position is the chief engineer of Changping metro project. According to the division of labor, my main work is the project of technology, testing, science and technology, quality management and participation in the construction management. A years, under the correct leadership of the party and government, under the support of leaders and comrades to help,scarpe hogan outlet, according to the division of creative work, I can conscientiously perform their duties, be loyal to their duties, practical work, in the implementation of brand strategy,chaussure golden goose, strengthen the technology management capacity building, science and technology, golden quality project construction and made remarkable results, the successful completion of the tasks assigned by the project party. We will briefly report a year to work as follows, please consider.
Related Articles:

Club lease

Year-end s

To the wea

2004 January completed and put into operation of automatic centralized monitoring system marks the industrial zone electric management level, the safe operation of the power system are on the to a new level, the industrial zone over the years of substation operation maintenance evolution as a center of the region's monitoring of regional power network is becoming more and more perfect, the industrial zone safety power provides a good basis.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Environmental supervision probation personal self
« پاسخ #81 : 12 ژوئن 2016، 02:42:14 am »

seriously, hard to do their job. During the probation period I strictly abide by the work unit system,new balance baratas, not to be late, do not leave early; colleagues with an open mind to learn, take the work seriously; studying business skills, dry line, love line, do a good line.
 due to professional counterparts,wholesale mac cosmetics, I quickly adapted to the unit's overall situation and work system. Through the accumulation of theoretical study and daily work, I have a more profound understanding of environmental monitoring, the work has been able to adapt to the basic. At the same time,hogan outlet online, I also pay attention to use spare time to enrich themselves, strengthen self education, conscientiously study and State Environmental Protection Administration formulated the "six prohibitions", the environmental monitoring personnel &quot,hogan roma outlet;six prohibitions" principle, determined to do be loyal to their duties, enforce the law strictly,scarpe hogan outlet. A positive response to the call of "Eight Honors and eight shame" proposed by xx.
 at the same time, I also continue to strengthen the ideological and political education, improve the quality of thinking,hogan outlet. Actively to the party organization, strengthen study and implement the important thought of the party and the party's principles and policies, to keep pace with the times, to establish a scientific concept of development, and do a good job of environmental protection work closely together. Profound understanding of the general office of the State Environmental Protection Administration on the issuance of the "environmental protection system of law enforcement personnel professional ethics education program" (XX number) file. Recognize the need to learn the important thought of "Three Represents", and constantly improve the understanding of professional ethics,hogan outlet, in the ideological, political and action with the party maintained a consistent.

environmental monitoring probation period personal summary
2, constantly strengthen the ideological and political education, improve the quality of thinking
 do a good job of the daily work and the leadership of the work assigned by the work. During the period of probation I with colleagues has participated in the reception, handling people's letters and visits more than 70 pieces, in the reception of complaints from the masses to do, take seriously every letters and visits from the masses, problems of the masses can be timely and accurate investigation and disposal. Personally, I think our country reason as why the people of the state, our party has become the Party of the people, it is because we as a starting point, actively adopt the views of the people, always listen to people's voice to the interests of the people. >
4, enthusiasm for the people's letters and visits, to protect the people's normal living environment
3, positive work
1, seriously study and resolutely be loyal to their duties, strict law enforcement

Environmental supervision probation personal self summary

has just set foot on the job, I feel excited, excited, looking forward to, joy. I believe that as long as I study hard, good grasp, do everything, the work will certainly have results. But then a lot of things to see its simple,hogan sito ufficiale, in fact, it is not easy to do it. Because it in addition to the requirements we have excellent professional knowledge, high work enthusiasm, but also requires us to have good teamwork consciousness, the skilled work skills and correct methods of work and so on some aspects of the ability and concept. After a few months probation period, the summary is as follows:
Related Articles:

The speech

Annual per

Volunteer work experience of Chinese teachers

2004 January completed and put into operation of automatic centralized monitoring system marks the industrial zone electric management level, the safe operation of the power system are on the to a new level, the industrial zone over the years of substation operation maintenance evolution as a center of the region's monitoring of regional power network is becoming more and more perfect, the industrial zone safety power provides a good basis.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
High school students in applications _2
« پاسخ #82 : 13 ژوئن 2016، 05:06:37 am »

< p > since entering high school, from the learning environment and education level have entered the of my life, a new starting point, from the thought I to myself also has the further requirements,adidas nmd pas cher, that is, for join the party organization as soon as possible in the past. In order to regulate their own behavior, correct thinking of the course, I strive to do the following:
Applications of high school students
< p > to actively participate in school, the activity, no matter from organization to participate in and try to play their own expertise; in everyday life and keep good relationship with classmates, enthusiastic initiative to help students have difficulty, also asked their simplicity, frugality, the fine traditions of the young members of the Communist Party of China.
< p > as a member of the Communist Youth League, I have strict demands on themselves, with practical action to prove members and members of the vanguard role. With the growth of age and cultural knowledge, I have become more and more deeply understanding of the party, and the desire to join the party organization has become more and more strong.
 in the future work study,occhiali ray ban outlet, I hope the party organization and strict requirements in order to make me more progress,nmd running femme pas cher. I will use the standard of Party members to strict demands on themselves, and consciously accept supervision,hogan outlet, and strive to overcome their shortcomings, to make up for the lack of. Please Party organizations in real >
 high school students' application to join the party.
 beloved party organization:
 our party's highest ideal and ultimate goal is to realize communism. From the beginning of the student's time, a string of flash name - Jiang Jie, Liu Hulan, Lei Feng, Jiao Yulu...... To give me a lot of inspiration and education. I found them, and many of whom I respect, have a common name - the Communist Party, and I find that in the most critical moment I can always hear a word - the Communists and me. This is more established, I want to become a member of their determination. I am able to participate in such a great party as the greatest glory and pride,tenis asics outlet. And I joined the Communist Party of China, it is because the Communist Party of China is an advanced organization.
< p >, the Chinese Communist Party is the vanguard of the Chinese working class, at the same time it is the vanguard of the Chinese people and the Chinese nation, is the core of leadership for the cause of socialism with Chinese characteristics, representing the requirements of the development of China's advanced productive forces, representing the orientation of China's advanced culture, and represent the overwhelming majority of the Chinese people's fundamental interests. I volunteer to join the Communist Party of China, and I am willing to struggle for the cause of communism,louboutin prix.
 I know that by the party's requirements, the gap is very large, there are many shortcomings and deficiencies, such as the problem is not mature enough to deal with the political theory level is not high enough. Therefore, in peacetime, I constantly strengthen their own self-cultivation, to seriously study the party's theoretical knowledge,nike tn pas cher, so that their thinking and the party. In the practical action to actively with the Party Central Committee consistent and actively participate in group activities, constantly striving to be a outstanding members.
< p > from the thought of strict demands on themselves, in peacetime to learn more about the party's theoretical knowledge. Many studies in the practical work, time and consistent with the Party Central Committee, with a party member's standard to demand oneself; study hard and cultural knowledge, to every discipline to do meticulous,hogan sito ufficiale, efforts to study, to lay a solid foundation for their future.
Related Articles:

High schoo

Company pr

Self repor

County Civil Affairs Bureau of the nursing home reform and expansion work as a "top leaders" to catch, bureau Party committee held a number of meetings seriously study, set up to director XXX, head of the leading group, X homes for the elderly change work for the expansion to the decomposition of the members of the party, responsibility to the people, the contract tasks.
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
Pandora Schmuck Günstig Attention is not edible olive oil
« پاسخ #83 : 13 نوامبر 2017، 01:34:20 am »

2,whether diamond jewelry or precious metal jewelry high quality.     bags on the label if not in the bag Bracelet Pandora Charms Pas Cher outside but sewn on the lining, Bracelet Pandora Soldes 2017 Attention is not edible olive oil, color is serious; some Pandora Schmuck Günstig wet rub fade. is hard materials, styles, Pandora Armband Verkaufen is a kind of mineral cinnabar.
 Bague Pandora Soldes En Ligne   the market has seen completely Cupronickel Anelli Pandora Prezzi Italia 2017 alternative!

https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=238454#p238454

http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=5007

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=2350.msg36338#msg36338

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=649392#p649392

http://clan.desbois.free.fr/index.php?file=Guestbook

https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=238453#p238453

http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=5007

http://videos.tomhardybrasil.com/members/paynea2ho1l

http://ballewassociation.org/bbPress/profile.php?id=54

http://etap.teamfr.net/index.php?file=Guestbook

http://click4kill.free.fr/index.php?file=Guestbook

http://clan.es.free.fr/index.php?file=Guestbook

http://hosting.spookysin.org/forums/viewtopic.php?pid=237936#p237936

http://d-discount.com/forums/topic/13967/acheter-charms-pandora-pas-cher-such-as-vinegar/view/post_id/14048

http://fanysdiary.free.fr/index.php?file=Guestbook
خارج شده است

این صفحه در 0.138 ثانیه 20 نمایش داده شد.