انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ممكن است مردي كه دائم سؤال مي كند ابله به نظر برسد ، ولي كسيكه هرگز سؤال نمي كند در تمام عمر ابله باقي مي ماند.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم یازدهم - الاتین  (دفعات بازدید: 639 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
قدم یازدهم - الاتین
« : 22 اوت 2013، 10:55:19 am »

قدم يازدهم

از راه دعا و نيايش كوشيديم به پروردگاري كه خود درك مي كرديم نزديكتر               شويم و فقط طالب آگاهي از خواست او براي خود و قدرت اجرايش شديم.             

ما ممكن است فكر كنيم كه نماز خواندن و دعا كردن فقط از حفظ كردن يك               سري كلمات است كه به خاطر سپرده ايم  و يا اينكه ممكن است تصوركنيم فقط               راهي براي درخواست كردن چيزهايي از خداوند است . قدم يازده مي گويد كه               نماز خواندن و دعا كردن بهترين راهي است كه مي توانيم بفهميم خداوند از               ما مي خواهد كه چه كار كنيم. به اين معنا كه مجبور هستيم ، راجع به               مشكلاتمان فكر كنيم و دوباره آنها با خداي خودمان صحبت كنيم . به اين               معنا كه مجبور هستيم درباره خداوند فكر كينم ،و سعي كنيم كه بينش و               بصيرت جديدمان را در زندگي روزمره به كار ببريم .

(1) دعا چيست ؟ نيايش به چه معنايي است ؟ ما چطور مي توانيم طريقه دعا               كردن و نيايش خود را بهتر كنيم تا احساس نزديكي بيشتري با نيروي               برترمان داشته باشيم ؟
              بپذيريم  ما بايد ايمان بياوريم هر آنچه خداوند ازما مي خواهد كه انجام               دهيم ، خودش هم توان و نيروي انجام آن را به ما مي دهد.

" عكس العملهاي شخصي "
              وقتي برحسب عادت شبها دعا مي كردم ، از خدا مي خواستم كه به من يك               دوچرخه ، يك قلاب ماهيگيري  اين چيز و آن چيز و خيلي چيزها بدهد. امامن               براي چيزهايي كه مناسب نبودند دعا مي كردم . به خواست خداوند توجهي نمي               كردم. اين چيزي بود كه خواست من بود و من نسبت به آن علاقمند بودم،               چيزهايي كه بيشترين تفريح را داشتند برايم مهمترين  بودند. اما حالا من               به شيوه اي متفاوت دعا مي كنم ، و خداوند اشتياقي به  من داده است كه               كارهايي را انجام دهم كه هرگز فكر نمي كردم توانايي انجام آنها را               داشته باشم كارهايي همچون جبران خسارت كردن و يا صحبت كردن در جمع ها و               گروهها .
              اين به نظر سخت مي آيد كه بخواهم راجع به نيروي برترم فكر كنم براي               راهنمايي هايش و نزديك شدن بيشتر به او ، بيشتر دعا كنم . من ( بيش از               اين ) او را مايه هيبت و ترس و وحشت مي دانستم و حال براين باورم كه او               همچون يك دوست براي من است. هنگامي كه با او صحبت مي كنم ، مي دانم كه               به  حرفهايم گوش مي كند. اين به من اعتماد و دلگرمي زيادي مي بخشد زيرا               كه مي دانم ، هرگز تنهانيستم .
              خداوند بهترين دوست من است . اگر به او اجازه دهم ، هميشه وهمه جا ،               حاضر و آماده براي كمك كردن به من است . هر روز قبل از هرچيزي ،اول صبح               ، با او صحبت مي كنم و هرروز چند ساعتي را در جايي آرام براي با او               بودن صرف مي كنم. او مي داند كه چه چيزي براي من بهترين است وسعي مي               كنم كه آنها راپيدا كنم و بفهمم ، آنها چه هستند .
              خداوند نقش بسيار مهمي را در زندگي من ايفا ميكند. قبلا" من فقط احساس               مي كردم كه خدا هست . اين مهم است ! بتازگي ، من به اين شناخت رسيده ام               كه او را همچون يك خداي عشق { كه فقط به خودم تعلق دارد } بشناسم و درك               كنم . سعي مي كنم ارتباطم را با او گسترش دهم من با خداوند صحبت مي كنم               ، او هم متقابلا" با من سخن مي گويد.
              ما زمان هاي خوبي را با هم سپري مي كنم ، به غير از زماني كه سعي مي               كنم در كاري اختيار همه چيز را خودم بگيرم و بخواهم  كه آنرا تمام و               كمال انجام دهم ، زيرا كه آدمي سرسخت و كله شق هستم .
              من واقعا" ارتباطم را با خداوند               –               خدايي كه خودم درك كرده بودم ، نه آن خدايي كه ديگران مي گفتند، بهبود               بخشيدم . نه خدايي كه در نوشته ها مكتوب است ، بلكه خدايي كه به من كمك               مي كند تا در ميان مشكلاتم ساخته شوم وبه من ، زماني كه مشكلي پيدا               كرده ام ، راه را نشان مي دهد.                                          خدايي كه مي توانم مشكلاتم را به او بسپارم، خدايي كه به من احساس خوبي               مي دهد، زماني كه به اطرافم نگاه مي كنم و همه چيزهاي زيبايي را كه او               برايمان قرار داده مي نگرم . " اين " خدايي است كه من مي شناسم و " اين               " خدايي است كه ميتوانم  در زمان مشكلاتم روي او حساب كنم.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • abc542
I don't love but I'm good at camouflage, camouflage mood!
« پاسخ #1 : 26 آوریل 2016، 09:46:51 am »

I don't love but I'm good at camouflage,air jordan pas cher, camouflage mood! Smile is always exists! Scar,hogan outlet online, there has been the heart! Freedom is always longed for! Love is what? Affection,goyard pas cher, friendship and love,golden goose outlet, which are worth paying! Feel stupid. A fool is me! Who's worth of all people? He (she) has not yet appeared,hogan outlet, I was tired!
I don't love HTML templates but I'm good at camouflage,hogan sito ufficiale, camouflage mood!
Related Articles:

Love snow

A flower o

Glutinous

Don't know, what is love, do not know, what is love, do not know how, on the hand, do not know how, love your arms, has been quietly holding, Tianhuangdilao haikushilan. Love your arms, very warm, love your arms, faint smell of tobacco, love your arms, favored the moment the most stupid stupid, happiness. If you can hold your hand, I hope that we will always never abandon.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Young love, the outcome of the fireworks
« پاسخ #2 : 18 مه 2016، 02:53:05 am »

this is the young love, this is the last of the US, ask this wrong to hold the fate.
 I hesitate, I will not dare to write down the love and marriage, ask for love?
< >
< p > I think through the fields and villages, through the opening of a full of flowers on the hills, I want to meet you in the vast sea of humanity,air max pas cher, I want to hold your hand through the busy streets, I want to travel through time, through the impermanence, through the life and youth is sending out the light, I want to hold you through the forever. This wonderful idea, that is the most fresh fragrance of my youth.
Young love, ending fireworks
 you said, I work like the most handsome, but you can not help but eventually I busy;
 you said, but then......
 has been looking for, but in the vast sea of humanity,spaccio hogan outlet, I can find you? Now, we are already know where, without my company, I hope you can be used to. If one day, you again knocking on my door, I will reconsider your embrace of a warm as before, this is don't know can you find the way.
 you say you have betrayed the world, but you are the first to betray the love;
 gradually, I also become cold and vulgar. Romance and love, that is already in the past, such as fireworks blooming, such as fireworks and withered.
 we have imagined a better future, but in the road ahead, we will end because of the enemy, but the time and distance of the challenge, leaving me alone in the place where we lost the hard to wait. This is the young love it? Is ignorance? Is hurt? Or miss?
 love and marriage,montblanc plume pas cher, marriage is a sequel, is the fate of love. I don't dare to slack off love and marriage, so I will love that responsibility and obligations heavy to hold up, as is the eventual marriage. But you can't adapt to this reality, that you begin to find a more simple but lack of the responsibility of love. Love and not love, love or not, have been feeble, and my pen words more sad. I love writing, writing is my kingdom, and you have become the superior king.
 you say you have after half a lifetime of happiness as our love bet, but you are the first to withdraw;
< p > youth years, I stubbornly think I and others are different,air max 95 soldes, hesitate to spend so many youth, to maintain a simple love, naively think that can last forever, but I too confident, that is love is a fire severely burned.
< p > the best of youth, the most beautiful young,nike tn pas cher, I have devoted into your life, get the final is a pair of empty shell,golden goose outlet, a broken memories. I naive to think that can be the scene memories hidden well,hogan outlet online, but it has already broken out in the face. The young love ah,hogan sito ufficiale, you like the fireworks blooming and withering like fireworks.
 you say you want to stay in my heart of the land, however is now deserted;
Related Articles:

go fishing

A talk to

Does the Laba Festival

I hear, the curved moonlight, in microwave beating heart; I saw, that Wang Bay autumn and moon across the empty eye contact, like a lover each other heart to heart affectionate look. That fresh and graceful like crescent moon, Xiumei Mimosa, and like she lovingly, autumn moon on the sky, worried about youthful bud, stream, ocean waves, the noble color.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
Ali group Bianzhen six subsidiaries seven business group
« پاسخ #3 : 03 ژوئن 2016، 01:10:08 am »

< p > specifically,hogan outlet, Alibaba Group will be a subsidiary of Taobao,saldi golden goose, a cat,scarpe golden goose, lynx,nike tn pas cher, poly cost-effective,scarpe timberland outlet, Alibaba B2B and Ali cloud six subsidiaries adjustment for seven business group. In addition to Ali B2B Ali small business and small business, other business groups still continue the original business context.
< p > for Alibaba adjustment, Analysys International analyst Chen Shou believe that poly cost-effective events such as corruption and life service providers rise requires Ali attention poly cost-effective and a scouring of the position. The B2B spin off, which means that the original B2B business fades out of the core,occhiali ray ban outlet, the service of SMEs began to shift from the marketing services to support services, and to take with the personal consumption characteristics of the Taobao system integration. After adjustment, Ma Yun's e-commerce ecosystem began to have a sense of ecology,basket tn requin, more clear than ever.
Ali group Bianzhen six subsidiaries seven business group
< p > daily news (reporter Zhang Xuwang) Alibaba Group yesterday announced the structure adjustment,hogan outlet, stressed that the company CEO Jack Ma of this is to strengthen one company (a company) concept, I hope this strengthen the division between the collaboration.
Related Articls:

Banks for

Reported that fraud, disclosu

But at the same time, most of the small and medium-sized enterprises on the server's requirements are generic, performance requirements are very general, so manufacturers for such users, remove the complex computing part, the introduction of low-end server product line.
خارج شده است

این صفحه در 0.073 ثانیه 20 نمایش داده شد.