انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مراقبه نه سفري در فضاست و نه سفري در زمان بلكه يك بيداري آني است . اگر بتواني همين الان خاموش باشي اين ساحلي ديگر است اگر اجازه دهي ذهن متوقف شود و از كار بيفتد اين ساحلي ديگر است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم هشتم - الاتین  (دفعات بازدید: 655 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
قدم هشتم - الاتین
« : 22 اوت 2013، 10:44:04 am »

قدم هشتم

" فهرستي از تمام كساني كه به آنها زيان رسانده بوديم تهيه كرديم و در               صدد جبران برآمديم ".

تهيه ليستي از تمام كساني كه به آنها زيان رسانده ايم ، كار آساني نيست               . خيلي از ما ، نمي خواهيم  به اشتباهات گذشته مان نگاه كنيم. برنامه               جلسات فرزندان الکلی ها به ما مي آموزد كه فقط براي امروز زندگي كنيم و               گذشته را رها كنيم ، ولي درعين حال اين قدم از ما مي خواهد كه به گذشته               خود رسيدگي كرده و رفتار گذشته مان را مرور كينم.

(1)                                      چرا اين قدم از ما مي خواهد كه به گذشته مان رسيدگي كينم ؟ آيا فكر مي               كنيد، اگر به جاي اينكه به گذشته برگرديم ، از همين حالا شروع كنيم و               برخوردمان را با ديگران كنترل كنيم ، همان استفاده و منفعت را از اين               برنامه مي بريم ؟

(2)                                      ماازچه راههايي به ديگران صدمه زده ايم ؟

(3)                                      اين گفته كه " ما مسئول اعمال و رفتار خودمان هستيم " چه معنايي براي               ما دارد ؟

(4)                                      ما به چه  دليل به ليست كساني كه به آنها زيان رسانده ايم ، وابسته               هستيم ؟ چطور به خودمان ضربه زده ايم ؟

(5)                                      ما با چه برخوردها  و رفتارهايي به اعضاي خانواده مان ضرر زده ايم                                          ؟

(6)                                      ما چرا بايد همه كساني را كه در گذشته به آنها خسارتي وارد كرده ايم ،               حتي اشخاصي كه ديگر هيچ ارتباطي با آنها نداريم را وارد ليست كرده و از               آنها جبران خسارت كنيم ؟

(7)                                      ما ممكن است بخواهيم كه وجدان خود را با جبران خسارت كردن ، تنها از               اعضاي مطمئن خانواده و دوستانمان تبرئه كنيم . آيا اين كافي است كه               تنها از چنين افرادي جبران خسارت كنيم ؟آيا اينكه فقط از اعمال خود               احساس ندامت و پشيماني كنيم ، كفايت مي كند؟
              درتهيه ليست ، اغلب ما فكر مي كنيم از كساني ليست تهيه كنيم ، كه احساس               مي كنيم آنها هم به ما خسارت وارد كرده اند . اين قدم به آنچه كه               ديگران با ما انجام داده اند ، كاري ندارد، فقط روي آنچه كه ما با               ديگران انجام داده ايم ، تمركز دارد. كاري ندارد ، براي كار كردن واقعي               اين قدم ، بايد از توجيهاتي كه قبلا" به آنها تكيه مي كرديم ، از قبيل               : " من فقط يه آدم هستم " يا " اگر شما در شرايط من بوديد همين كار را               مي كرديد " و يا " اگر آنها مرا به ستوه نمي آوردند و از من عيب جويي               نمي كردند ، من آن كارها را انجام نمي دادم " اكنون بايد اقرار كنيم كه               هيچ بهانه و عذري براي آنچه كه ما با ديگران كرده ايم ، وجود ندارد.

" عكس العملهاي شخصي "
              قدم هشتم ، مثل تهيه ليست خريدي است كه قبل از رفتن به فروشگاه تهيه مي               كنيم 0 من ليستم را تهيه كردم و اتفاقاتي كه رخ داده بود را از زمان               شروع ، بررسي كردم و آنها را بر طبق شدتي كه مرا آزار مي دادند درجه               بندي كردم . سعي كردم از كاه ، كوه نسازم و همينطور از كوه ، كاه نسازم               .
              { اتفاقات را همانطور كه هستند ، ببينم ، نه كمتر ، نه بيشتر }.
              اين براي من مهم است كه ليستي از افرادي كه به آنها آسيب رسانده ام               تهيه كنم زيرا اين كار باعث مي شود به وضوح  ببينم كه چه كارهايي بيشتر               به من آسيب مي زده و چه كارهايي برايم مفيد بوده است. من بهترين فرد               براي توجيه كردن اعمال بد خود بودم .اينگونه براي كارهايم دليل مي               آوردم كه  من فقط يك انسان هستم {و حق اشتباه دارم } يا سعي  مي كردم               كه اشتباهاتم را به گردن ديگران بيندازم . براي مثال ، من دريكي از               دبيرستانهاي ناحيه اي شركت كردم و شديدا" تمايل داشتم كه در آن مكان                حضور داشته باشم اما در آن دبيرستاني كه انتخاب كرده بودم ، پذيرفته               نشدم و اين شديدا" مرا آزار داد. بسيار عبوس شده بودم و تنها دليلي كه               براي خودم مي آوردم ، اين بود كه ، چون پدر و مادرم پول كافي نداشتند               كه براي من بفرستند، در آن مدرسه پذيرفته نشدم . من واقعا" لحظات بدي               را راجع به اين موضوع براي خانواده ام به وجودآوردم . اگر اين اتفاق را               به ياد آورده بودم و كمي بيشتر راجع به آن فكر مي كردم يا مي نوشتم ،               قادر بودم كه خيلي خوب در عقايدم راجع به بخششها حركت كنم . من تنها به               خانواده و والدينم آسيب نرسانده بودم ، بلكه به خودم  هم خسارت وارد               كردم . اشتياق من براي باز كردن ذهن و قلبم براي اين است كه اين كارها               و تعبير اعمالم را كه خسارت آور هستند. اصلاح كنم و از تكرار و وقوع               مجدد آنها به آساني جلوگيري كنم .
              هر زماني كه من به ديگران خساراتي وارد كرده ام ، به خودم هم آسيب زده               ام ، زيرا كه واقعا" نمي خواهم لحظات سختي را براي ديگران فراهم كنم .               وقتي كارهايي را انجام نمي دهم و مطمئن هستم كه بايد انجام شوند، يا               زماني كه در بخشيدن خود شكست خورده ام ، خويش را دچار درد و رنج كرده               ام . براي رشد كردن به عنوان يك انسان ، من بايد خواهان جبران خسارت از               خودم هم باشم.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx019
is in "seventh transfer" rumors?
« پاسخ #1 : 23 آوریل 2016، 08:08:10 am »

,golden goose outlet
 Morning Post reporter Qian Jun
 in Yin Mingshan to join the Chongqing football for 15 years, he has been fighting for the dignity of the football to defend their hearts.
 since Chongchao success, all kinds of rumors about Chongqing Lifan team trend almost stopped. On Friday,nike tn pas cher, "Sports Weekly" report, Lifan club has report to the competent authorities seeking to transfer, the report says, "even if could not sell out,louboutin pas cher, will give up the next year's super qualification". Adhere to the banner of the banner of Chongqing 15 years of football Yin Mingshan basically quit, a time to shake the Chinese football. The central part is also involved in the media attention, think Chinese occupation football club is small and suffered an unprecedented crisis of survival.
 is in &quot,mont blanc pas cher;seventh transfer&quot,sac goyard pas cher; rumors?
 10 at the end of this year, the city of Chongqing to return to the top league and Lifan China as cheerful as a lark. Fans are excited to city finally have a can worthy of the identity of the municipality of super team, even looking forward to coach Wang Baoshan to impact the crown of rhetoric. However,scarpe hogan outlet, this Friday "Sports Weekly" the front page "to chongqing! Lifan quit!? Yin Mingshan: don't sell ", really let the fans are still immersed in the excitement about the cold heart.
< p > in fact, as early as 10 days ago, "football" had on the front page wrote said: Lifan are looking for homes took over the club. This was including club general manager Sun Ligang club officials deny that, was on the team that is in the "disrupt the morale of the troops and wicked". And the "Sports Weekly" is revealed, "boss (Yin) aside all, almost single handedly in charge of negotiations with buyers, the high degree of confidentiality." Also in early December, Yin Mingshan has incited to allow the club to the Chongqing Municipal Bureau of sports played two "transfer" report,hogan outlet, a people familiar with the matter said: "from the report the Yin Mingshan is determined not to play."
< p > history, from 2003, the last a so far, Chongqing Lifan were heard seven transfer rumours, six times before the news, the club immediately gave the most resolute rumor. This time, however, Lifan have shown the awkward state, it seems,hogan outlet, Yin Mingshan carried 15 years of Chongqing football banner seems to be down.
Lifan Club: worked with the Dalian electric potential rumored NYSE listed
 super team Lifan _ Phoenix Sports Club
< p > Club of the gap between the rich and the poor is too big to promote the benign development of the professional league, the high threshold for social capital to enter the professional sports prohibitive, super surface prosperity behind the hidden small clubs to survive the crisis.
< p > according to reports, has two enterprises and Lifan were transfer contact < strong > A is had with the Albin pass over the scandal of the domestic well-known stores electricity supplier. A is in NYSE listed domestic well-known service of Internet companies. 12 31 is the deadline China football season the club registered, all the answers will be announced at the time. According to Yin Mingshan said, don't sell it, "
Related Articls:

The super

old Guoan players also invite

Zhou Liang said in response to the second leg door

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde661
2014 - 2015 annual personal professional development summary _0
« پاسخ #2 : 02 ژوئن 2016، 07:34:15 am »

2014 - 2015 annual personal professional development summary
3. earnest completion of the tasks assigned by the school.
 1 to listen to the "XX",scarpe hogan outlet, not only has the undergraduate teacher's class three,hogan outlet online, there are other teacher's class more than a dozen.
2014 - 2015 annual personal professional development summary
 in other people do when the center is a spokesman for more advice,hogan outlet, but also a lot of thinking,hogan outlet, can not rely on others. In their own center to do the spokesman, but also to be fully prepared.
 (a) self respect
 2 read books on education and teaching,tenis asics feminino, such as "where is the wisdom of education".
2,hogan outlet. himself out of the two sets of questions,hogan outlet online.
1 actively participate in collective lesson preparation
 more than 2 to listen to the teacher and other teachers in the class, in a timely manner to ask them to consult the appropriate teaching methods and teaching materials. Listen to the teacher's class more than a dozen.
 3 often listen to news and surf the Internet to learn about the latest geographic information, expand the knowledge of the classroom capacity and new ideas.
 (two) learn from others
4. participated in the "XX Cup",hogan outlet, than the last XX match with great progress, but to grasp the learning situation and writing on the blackboard there is a huge problem.
 two self practice Museum
 one, learning
 1 study this semester materials, complete the interpretation of this semester teaching materials.
Related Articles:

2014 most popular greeting card blessing text message

2013 small

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

این صفحه در 0.066 ثانیه 20 نمایش داده شد.