انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هر کجا هستی باش
آسمانت آبی
و تمام دلت از غصه دنیا خالی.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: دلیل برنامه 12 قدم برای بیماران اچ ای وی  (دفعات بازدید: 2917 بار)

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop520
has yet to be fully demonstrated
« پاسخ #15 : 11 مه 2016، 02:46:08 pm »

The implementation of
 >
 delisting system, we are in favor of a theory, specific to the enterprise, local and individual investors,bottes ugg france, will encounter such resistance. In addition to the regulatory authorities to actively exchange and prudent operation, also need to all aspects of the understanding, support and cooperation." This is Guo Shuqing in March 2012 to accept the "people's Daily" interview, said. It should be said that not only is the delisting system reform initiatives, all came to power after Guo Shuqing encounter a variety of resistance, of course,scarpe hogan outlet, not only is the resistance, policy design process itself also need to sum up.
Guo Shuqing official difficult: new trial reform is ridiculed for April Fool's joke
< p > Guo in November 2011 became chairman of the Commission, has almost has in the past six months, and the mood of the market by expectations expectations to calm and rational and disappointment, one meaning worth pondering.
 first of all,air max homme pas cher, from the legal perspective,golden goose sneakers, according to the company law stipulates that listing Corporation profit distribution of the company's independent decision-making matters, only the company's board of directors and the general meeting of shareholders have the right to decide whether dividends and how dividends.
 has yet to be fully demonstrated
< p > Guo stepped in, initially market high hopes, Shinco, chairman of the Commission did not disappoint, Jihuohuo launched stock market forced the bonus system, exchange straighten out and start the IPO reform and junk bonds and other major institutional change. However, half down, most of the policy on paper,sac goyard pas cher, the actual effect is poor. Especially April 1st is market expectations for a long time a new round of IPO system reform, without mentioning the approval of new reform, contrary to institutional investors to eat junk food, market participants ridiculed as "April Fool",< p > obviously, longing for Guo to the China market, there is no lack of Chinese traditional culture in the "official" complex, China capital market purification obviously not Guo Shuqing to bi at the battle.
 this is the first fire burning after Guo Shuqing came to power, by the majority of market participants praise. Policy is the starting point for domestic stock market running too much,hogan outlet online, and investors get return on investment little. Most of the listed companies is "the stingy person", the capital market value of the investment philosophy is difficult to establish, investors can only through buy low and sell high, return on investment, which contributed to the atmosphere of speculation in the market as a whole.
< p > Galaxy Securities Fund Research Center, general manager Hu Lifeng pointed out that securities can be used in the dividend policy "for all, not, immediately" word is past the Commission regulatory policy is very rare of and policy on release,hogan sito ufficiale, and began to perform, which shows the urgency and seriousness of the reform.
2011 in November 9,, the SFC announcement, requiring listed companies to establish awareness of the return to shareholders,hogan sito ufficiale, perfecting the dividend policy and decision-making mechanism, decided to strengthen the supervision on the profit distribution of the company decision-making process and implementation, from the IPO company began in the prospectus of brochures, "refinement planning red, dividend policy and dividend plans.
 but the opposition in the market is also very strong.
Related Articles:

next week

Commission announced three insider trading case _0

Chongqing securities regulatory bureau vigorously promote the substantive merger and reorganization

This is Kewaxiqiben season for the first time assists. With the high optical performance and Heikki Milicic can finally breathe a sigh of relief, in fact this is not the game he all performance, in 30 minutes of time, Heikki Milicic has also completed the five steals, three successful per capita reflects that he is a complete player.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
winners suspected leaked ahead of
« پاسخ #16 : 12 مه 2016، 11:40:52 am »

as the image ambassador of the Changchun Film Festival, in the evening of the award ceremony, Zhao Wei in the opening session there is a stunning performance. That night the center stage is 360 degree of opening and closing of the annular color screen, begin the program, open the color screen, a three-dimensional ice Castle suddenly presented in front of the audience. In a gorgeous snow Forest Elves dancing, ice crack, Zhao Wei incarnation of the snow fairy appeared. Although the upper hanging wire, but Zhao Wei did not stage fright,tn homme pas cher, flying volley was graceful. In the presentation session, Zhao Wei also won the lucrative returns,sac goyard pas cher, with outstanding performance in "Mulan", and the "demons" actress Kara Hui shared the best actress title.
 Prince Vitas at
The tenth Changchun Film Festival ended the ending is a basket of eggs ""
< p > on the night of the awards ceremony also invited a number of guest performers, Stanley Huang,sac goyard pas cher, Han Geng and Fan Yichen, appeared on the passion to sing, Shang Wenjie also appeared singing the songs to promote the Tangshan earthquake "" 23 seconds, 32 year ",hogan sito ufficiale, more let a lot of fans surprise is dimension" dolphin sound Prince "Pocahontas singing Russian songs that are familiar to the Chinese audience. In 2009, Vitas starred in the movie "Mulan", and sang the theme song of the movie overseas version of "BeneaththeGlory". Although the film is just a small role, but this is the first time he participated in the filming of the movie. The Changchun to attend the film festival awards ceremony, he is also the first time to attend the film.
 Zhao Wei first public displays
 winners suspected leaked ahead of
< p > Changchun Film Festival Awards ceremony was held on the evening of August 28,hogan olympia outlet, but 28 at 5 o'clock in the afternoon, the reporter received the mail, "a Chinese ghost story" side of the sheet, the mail said Yip 's carrying "a Chinese ghost story" crew "shutdown" Changchun Film Festival debut, and Changchun is cast "blessed land", director Wilson Yip and photographer Huang Yue Tai in the Changchun Film Festival were obtained for best director, best cinematography two awards,hogan sito ufficiale, and in the Dryad grandma who plays Kara Hui gains for Best Actress Award.
8 on the evening of 28, the tenth Changchun Film Festival Closing Ceremony and awards ceremony was held, Zhao Wei,nike tn femme pas cher, Simon Yam, Nick Cheung,spaccio golden goose, and other more than a hundred stars attended. Nominated film is also a collection of the founding of the "" in October besieged city "" Bulldog "the people in the embarrassing way" 40 different types and styles of film, and the grand jury prize is a "more yellow egg", Nick, Wang Xueqi shared the best actor title, actress is by Zhao Wei and Kara Hui gain jointly.
< p > recently in marriage crisis rumors of Zhao Wei also published the award-winning speech in the gossip makes clear, for the first time publicly thank lover, thank him to give myself a lot of love.
< p > sure enough, "a Chinese ghost story" the crew released ahead of the results of a prize and award ceremony awards almost coincide, Huang Yue >
Related Articls:

Phoenix En

Ang Lee's new film "Billy & middot;

" airborne Shanghai hypnotist Xu Zheng

Yesterday afternoon, reporter several search, and finally in the vicinity of the Pujiang hotel is located in Sichuan Road Zhapu road to see a crew vehicle. Replaced by a "President" of the iconic suit, Takuya Kimura yesterday wearing a white T-shirt and white shirt, looks also a few years younger.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Ignored, and sometimes the most important
« پاسخ #17 : 14 مه 2016، 12:07:09 am »

Ignored, and sometimes the most important
            I was already over sixty elderly, children and grandchildren, but I'm not happy. The children have moved to the town, I am a man alone in this old house,scarpe hogan outlet, very lonely, I am afraid of this lonely. They didn't have to persuade me to move in,hogan outlet, but I really don't use those things in the city. What the elevator, telephone, I will not use, even the most basic way to go is not good. I was afraid of my troubles, and I was afraid to give them trouble. I will,tn requin pas cher, every day to farmland planing some sweet potato, peanut what, oh, there is at home waiting their phone. But every time,nike tn, it's just my steady breath and the sound of a cat in my family. Sometimes idle, to the village grocery store to sit, and some old people talk about trifles. They all ask me, "do you have any children?"" I smiled, nodded and said: "of course, they often miss me, but also often give me a call to ask me what I like to eat it!" Those words, I do not know how to say that good, probably, is I expect these too long now. At eight o'clock in the evening,hogan roma online, I often a person eats noon leftovers, listening to the TV I listen to not understand Mandarin, slowly fall asleep. Also don't know how long,stylo mont blanc pas cher, feel cold, suddenly woke up. Put the food in the pot, and see if it will be able to eat tomorrow, if not, let the ducks eat. I turn off the TV, go to the bed, by the light,tn pas cher, suddenly feel a dark. I was careful to explore, cover the quilt, my mind is like a movie, the plot is not stopped. A granddaughter asked me to buy her food and children I have a story to tell, the grandson to accompany me to a meal, granddaughter to listen to our chat... I close my eyes and tears fall down my eyes./>   
&nbsp,scarpe hogan outlet;   
   Related Articles:

Erase memo

More cowardly nostalgia of th

Remember this day _14

That day I QQ inadvertently added to him, so we got to know. Just because the evening is not used, the way I go home the night is very remote, so I often ask someone to send home, otherwise you will call the parents to pick me up, or they are afraid to go home. Because of this, the night he sent me home, he is certainly not a person, and one of his friends.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
I'm out of the window.
« پاسخ #18 : 14 مه 2016، 07:52:05 am »

I'm out of the window.
 window I< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; I was a little bird, I hard to find good people to me to open a window,golden goose sneakers, let me die quiet dignity in the house inside, so my life with no regrets. I have to do to look for - listen to mama said,hogan outlet, my family had lived in the depths of a forest. There is picturesque scenery, beautiful scenery, the birds of paradise, my ancestors lived there. But, from the moment I was born,yeezy 350 pas cher, I haven't been able to live a comfortable life.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; brood mother I a shell during that time, she is always scary, because she always heard people deforestation of the sound. That terrible Bang Bang sound every day close to our home, the day sharp cut out the heart. My mother is such a terrible Bang Bang sound tortured to death. At that time I was less than a year old, lost love brimming with sadness, I began my independent life.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; this think people will stop logging of forests, did not expect people like crazy and soon began to destroy the whole of forest,nike tn pas cher, I had to embark on a journey of wandering.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; to rebuild a home. Every day I kept flying,goyard prix, I hope to find a suitable for our birds -- Mom dying before once said to me, as long as don't stop fly can always achieve the ideal. However, this ideal has been in my dreams.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; I see always, in the vast tracts of forest have been cut down after clearing, springing up like emerge lined reinforced concrete buildings mixed with muddy taste dirty air, dirty water. A few days ago I really terribly thirsty,nike tn soldes, only drank a sip of polluted river water, the result is suffering from severe gastrointestinal disorder, even the skill of woodpeckers doctor this disease have no way.
      &nbsp,hogan outlet online;     it seems that I only have one!/>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; occasionally I heard, people still have some good people, they especially care for small animals,scarpe hogan outlet, for example they often help those hurt small animals and free of charge to establish a new home.Related Articles:

Transmissi

Thief The

A long summer vacation

The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless. Sunlight scattered into the window, we each feel like sunshine, but the teacher must give this piece of sunshine and some shadow - announced the results of the examination, our good although the mood has been hit, but immediately perk up!
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Frustration makes people grow up
« پاسخ #19 : 16 مه 2016، 01:22:28 am »

Frustration makes people grow up
composition: frustration makes people grow up
 everything sour,spaccio golden goose, sweet, bitter, hot, of every hue. However, in this world, what do you love most? French fries? Hamburger? Cola? I love frustration. Because frustration makes people grow up. In 2010 moved to Qingdao "top ten" characters Rujin Sheng, is my good friend. She and I are in kindergarten, primary school classmate. I go to school with her every day, after school. She often came to my house to play, homework, go home at night. In her life, small,nike tn pas cher, short, sweet, gentle, an ordinary girl. Remember the third grade when Sheng Rujin to my home at home. She said: "Wu Yi, can you send me upstairs, I am afraid." At the time of her classmates,goyard paris, but also sent her upstairs; then she, with peers, is still very weak!
< br / > however, in the summer of 2009, Sheng Rujin mother a call "gradually frozen people" strange disease, life can not take care of themselves,hogan outlet, changing the life of a family. Every one thousand yuan for medical expenses,tn requin pas cher, all by Sheng Rujin father opened a dumpling shop maintained. Dad every day in addition to take care of mom,nike tn pas cher, and old grandparents ran dumplings. She has not been a problem. Look at the family a day busy, rain overnight grew up, with weak shoulders, shoulder to shoulder, have thoroughly remould oneself change. During the summer vacation,scarpe hogan outlet, she sensible dumpling shop every day to "work", help my grandparents Ganmian skin, dumplings, greeting guests. The dead of night, quietly washed her clothes. At the same time a little bit of her homework decline.
 I is the same age with light rain. We learn together, live together, grow together. When we are still in the mother's arms act like a spoiled brat, she has learned to do the laundry for grandma and Dad; when we pester their parents to eat KFC, McDonald's, but she in the dumpling shop is busy; this we also asked parents for pocket money,hogan outlet online, she has learned to share in the responsibility for family; when we are in the greenhouse flowers by wind through wind and rain, but she has grown for fighting the sky Eagles! When I have a rain, and a world of difference. I saw her grow up. Rain is ordinary, but she is also strong. She let me know what responsibility, what is to play.
 composition two: frustration makes people grow up
 the setback is on the road of life test is a stepping stone to success.
 - signature
 "tick" not far from the teacher's high heels, I held my breath, and report the result. And I don't know how I did it.Related Articles:

The party is in my heart

Caring for

The Spring Festival last year

So we choose from the university after the mountain path up the mountain. The mountain road started is not too good to go, not a few minutes I came out of the sweat of a body and farther on the road is steep, later it was on all fours, "climb". I accidentally feet also slightly wounded! Although very tired, I always stick to it, until the top of the mountain.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Those people who do
« پاسخ #20 : 20 مه 2016، 12:39:28 am »

Those people who doI faint < br / > week a dazzling work busy to entirely intentional to week today is the only day to see the sunrise in the evening is home to stars of the day busy feeling very full is not thinking and colleagues and eat together with business,hogan sito ufficiale, I really enjoy the sense of busy + + huh??? Is a sentence represents a day according to the later.... also in the work,chaussure jordan pas cher, I slowly back up my own high in life I had hard life,ugg soldes, hinder,tn pas cher, he to think I,nike tn pas cher, I don't care about a person, heart to accept,hogan outlet online, but not according to accept only the mouth is not built, he in the fart with the permanent don't clear white colleagues,hogan outlet online, only,hogan sito ufficiale, despise word ha ~ ~ ~ I... Need to their own self-confidence and beautyRelated Articles:

Rainy nigh

A person's letter

With a not

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Electric power enterprises popular Central Army in
« پاسخ #21 : 21 مه 2016، 03:28:46 am »

industry consolidation is the trend of the times, in the case of relatively excess power is more obvious." The power of the central enterprises for the recent frequent incorporation of local electric power enterprises that, the Great Wall securities analyst Zhang Lin said the power industry. It is understood, recently the above examples including you can Huaneng Group acquired *ST mountain (000.72 thousand), Huadian Power International (600027) acquisition of Hebei Huarui, electric power (600795) recombinant yinglite (000635), CPI acquisition of Guizhou Jinyuan, Datang Power Generation acquisition Yuneng group.
Electric power enterprises popular Central Army incorporated local army
< p > after CLP, Datang Power Generation (601991) acquisition of local power company, another pile of power of the central enterprises acquired examples of local power companies will probably be in the Huadian Group staged.
 Zhang Lin appears in the current integration of electric power enterprise in three cases. One is the integration of the network, regardless of the existence of the power plant esop. Huaneng Group acquisition of *ST mountain,tn requin pas cher, and is the Huadian Group intends to purchase shares of Jinshan belong to this type. Two is the acquisition of power assets of the major shareholders, such as Yangtze Power (600900) acquisition of the major shareholder of China Yangtze River Three Gorges Project Corporation of all the generating units, as well as the country voted in power (600886) acquisition of controlling shareholders' investment group of all the electricity assets. The three is to expand the industrial chain, to open up the upstream and downstream,goyard prix, such as electric power restructuring yinglite. The first kind of integration can enhance the acquired enterprise management level,hogan rebel outlet, after the two situation is conducive to the development of the space development of listing Corporation.
 according to the Jinshan company insiders, Dandong Oriental employees many after the local power company workers,basket tn requin, Jinshan shares a lot of shares held. According to reports,chaussure jordan pas cher, the current national power system of employee shareholding enterprise assets has reached 100 billion yuan,hogan outlet, involving hundreds of employees one hundred thousand. As early as in 2003, the national development and Reform Commission,air max pas cher, Ministry of Finance and the state owned assets supervision and Administration Commission three ministries on the introduction of the the on the suspension of the employees of the electric power system of electric power investment enterprises of the emergency notice ", but then did not complete policy to regulate the power ESOP behaviour. From 2003 to 2008, the power of ESOP is still spreading trend. In March 2008, the NDRC, SASAC three property >
< p > Xiamen University Energy Economy Research Center Director Lin Boqiang told reporters said that in coal prices do not fall down, price to lift, electric power enterprises especially more serious loss of local power plant, and the strength of the power of the central enterprises better, resist crisis capacity is relatively strong, this time shot acquisition management more difficult local power companies more appropriate, because this time the market price far lower than the economic period of high market prices, and after the acquisition is conducive to expand its market share.
< p > Jinshan shares (600396) recent announcement said that the controlling shareholder of the Company Dandong Oriental New Energy Co., Ltd. is with the Huadian Group on the transfer of equity issues to discuss, and intends to June 10, signed the relevant agreement, if follow-up negotiations the two sides can reach an agreement,nike tn pas cher, the plan at about 20 working days completed specific negotiations and signed the relevant transfer agreement. By then, the stake in Jinshan shares or will change.
Related Articls:

ICBC to take the business lic

Zhang Huagang resignation gol

Plum umbrella main products export tax rebate rate

The boy is very handsome, but very light, there have been countless girls did his girlfriend. But all the same, the boy didn't really like them. Boy is playing, for any one of the girls, the boys will not have a trace of true love to pay, until he had enough, the woman is naturally not the slightest value. Then, the boy will dump her through all without exception.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Baosight to join the big data set by Baosteel inte
« پاسخ #22 : 21 مه 2016، 12:50:19 pm »

< p > suspended a week of Baosight software today announced the non-public offering plan, the company intends to 15.89 yuan / share price non public offering of 4091 million shares,nike tn, to raise not more than 6.5 billion yuan to invest in IDC, the treasure of the cloud phase project and small and medium-sized enterprise informatization software products. Major shareholder Baosteel will subscribe the actual number of shares in issue 55.50%,sac goyard pas cher, continue to maintain its holdings in the proportion of the company's.
 it is worth noting that, more and more organizations realize that energy consumption is one of the major IDC operating costs. In this regard, Baosight said after the accumulation of practice and related technology company to master the than chilled water unit water cold precision air conditioning more energy-efficient inter >
 with the increase of mobile devices, big data will become more "get in by every opening". The face of massive data, computing and storage requirements will inevitably bring more huge. Chinese now has nearly 540 thousand data centers in operation, and is a compound growth rate of 18% a year of rapid growth.
 / reporter Guo Chenglin Xia Zihang, editor Qiu Jiang
 domestic IDC development is just unfolding, with the increase of mobile devices, big data will become more "get in by every opening". The face of massive data,hogan outlet, computing and storage requirements will inevitably bring more huge. Chinese now has nearly 540 thousand data centers in operation,scarpe hogan outlet, and is a compound growth rate of 18% a year of rapid growth. IBM China Global Information Technology Services Department data center business general manager Sun Jiangang said, the data center has entered a period of rapid development, policies are fully liberalized,hogan sito ufficiale, encourage the development of cloud data center.
 company said that the total investment of the project is RMB yuan, of which the cost of construction of the project is RMB, mainly for the construction of the room environment, facilities and cabinets. Expected financial internal rate of return (after tax) is 18.49%,hogan outlet online, including the construction period of investment recovery period (after tax) for 5.51 years.
 highlights of this fund-raising to invest in the IDC project. According to the disclosure, the treasure of the cloud IDC is relying on the company's regional advantages in industrial resources - rich industrial power and idle plant - built large-scale intensive IDC industrial base. The company plans to build in 12 months to complete and form the size of 4000 cabinets,yeezy 350 pas cher, in third years of operation to achieve the expected load rate of 100%, in order to provide IT equipment hosted IDC outsourcing.
< p > Internet Data Center (Internet Data Center) is based on the Internet, for centralized collection, storage, processing and transmission of data of equipment operation and maintenance of facilities and related service system, is the important support of the big data and cloud computing. Google's latest quarterly report shows that the company's reporting period capital expenditure of up to $1 billion 600 million. Google's CFO Patrick &middot; Pichette said that most of the data center construction, facilities procurement,sca goyard pas cher, production equipment purchase. "The infrastructure will still be one of the strategic areas of investment, we will continue to maintain a large capital expenditure."
Baosight to join the big data set by Baosteel intends to subscribe for more than half of the shares
Related Articls:

Northwest bearing debt issuance of small sharehold

Xishan Coal and electricity to pay the coke resour

Zhejiang n

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Department of medicine 450 million trust financing
« پاسخ #23 : 21 مه 2016، 01:03:22 pm »

Department of medicine 450 million trust financing
,goyard pas cher
< p > to supplement working capital of the company,hogan sito ufficiale, Zhonghui Pharmaceutical (000809) quasi will hold property of Tieling Beijing Investment Co., Ltd. 1.6 billion yuan equity (accounted for 40% of the total share capital) corresponding to the beneficial right transfer to the Jilin Province Trust Co.,bottes ugg pas cher, Ltd.,scarpe hogan outlet, and signed the Tieling property Beijing Equity benefit right transfer and buy back contract ",< p > Jilin trust agreed to Tieling goods to the establishment of the Beijing Equity benefit in single trust fund plan,hogan sito ufficiale, to store in the accounts of the trust property trust funds transferee equity held by the company the beneficial right. The transfer price of the subject of the right to benefit from the transfer of the total amount of $38,adidas yeezy pas cher, the transfer period of months, the expiration of the term of the transfer, the company's share price by the company to buy back all of the underlying equity. 18 months after the expiration of the transfer, the trust of Jilin province agreed that the company can fulfill its obligations to repurchase in advance.
 company said, through the transfer of shares and the right to transfer and repurchase agreement with the Jilin trust,hogan rebel outlet, the company's control over the capital of Tieling, under the premise of not losing,hogan sito ufficiale, to provide operational funding for the company's business development. But at the same time increase the company's financial costs, the annual impact of the financial costs of about 48 million yuan.
 company in the first three quarters of this year to achieve total revenue of $, net profit loss of $.
Related Articles:

Kawa Yowon

Sunning logistics layout of Guizhou Renhuai 24 mil

China World Trade Center, China a substantial incr

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412

, chairman of Pang Kang's highest net worth. According to the data of the share capital of the company, Haitian flavor industry chairman pangkang of company holding 75 million 760 thousand shares. Pang Kang also by Haitian Group indirect holding 1.3 million shares,hogan outlet, the total holdings of 2.05 million shares, accounted for issuance and listing of the total share capital of 27.4%, according to Forbes Chinese network related reports. To yesterday's closing price of 66.39 element calculation, Pang Kang net worth has reached 13.6 billion yuan to among the 2013 Forbes China rich list of the top 100.
 with the listing, the rapid expansion of the company's net worth of the original shareholders. As of yesterday's close, 34 individuals held by the stock market value of billions of dollars. Among them, the chairman Pang Kang to 13 billion 600 million net worth ranked first,air max pas cher, vice chairman Cheng Xue, director of the Li Xuhui net worth of over 1 billion. Haitian flavor industry created the IPO this year, the largest of a wealth feast.
 Pang Kang is expected to be among the top 100 Chinese rich list
 Haitian flavor industry as the largest IPO this year, making the rich factory,nike tn pas cher, chairman pangkang holding a market value of 13 billion 600 million yuan
< p > in the effect of new shares unbeaten myth, as of February 20, since the opening of new shares this year, 48 shares spawned a total of 119 billionaires. Haitian flavor industry is one of the largest factories making the rich, 50 new Regal, 9 people from the Haitian flavor industry.
 in the eyes of many investors,hogan outlet online, the Internet, the new concept of high technology has always been the capital market to build a rich factory. But who can think of, Haitian flavor industry, the traditional soy sauce maker,golden goose saldi, since February landing A-share since, creating a round after the IPO gate opening is the greatest wealth in a feast.
< p > to yesterday's closing price of 66.39 element calculation, Pang Kang net worth has reached 13.6 billion yuan to among the 2013 Forbes China rich list of the top 100.
 with the initial listing of Haitian flavor industry shares,yeezy 350 pas cher.
Haitian flavor industry the birth of 34 billionaires pangkang holding a market value of 13 billion 600 million
 Haitian flavor industry
< p > according to the value of the line data center statistics, since 2014 IPO gate opening,air max pas cher, as of last month on the 20th,hogan sito ufficiale, 48 listed companies spawned a total of 119 billionaires, the net worth of over $1 billion is 19. In the list of 119 billionaires, 9 from the Haitian flavor industry in the top 50. As of yesterday's close, a total of 34 individuals held by the stock market value of billions of dollars.
2 June 11, the shares listed on the first day of Haitian flavor industry jumped nearly 30%, after the stock soared to around 77 yuan, the market value of more than 500 million yuan. Haitian flavor industry to become A shares on the market "noble sauce".
 in fact, even though you are the richest man in the new shares, Pang Kang himself was unusually low-key, had rarely seen in the media public appearances.
< p > Haitian flavor industry internal staff had told the media, said Pang Kang is a person is calm, but to the enterprise's management style is very tough and strict, is strict requirements of the work, is a perfectionist, the prestige of the Haitian flavor industry is very high, but the staff fairly accessible.
Related Articles:

Semir clot

Heartland

This subsidiary of the original site of hazardous waste buried Relevant departments involved in the

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
Eating habits (Eating Patterns The)
« پاسخ #25 : 26 مه 2016، 03:11:50 pm »

The
nmd runner pas cher
in of the 20th century, few people have the time to go home for lunch, and many city dwellers find themselves in need of grabbing a bite to eat in a place close to their offices,hogan rebel outlet. As a result, the popularity of fast food and takeaway food has risen. In many urban areas,air max pas cher. People who traditionally ate their main meal at midday now enjoy it in the evening, after work,nike air max pas cher,
changing eating patterns have an effect on other aspects of society's have traditionally been times when members of a family catch up with each other. Fast food and quick about sometimes threaten such family get-together,hogan outlet.,
 eating habits (Eating Patterns The)
Eating habits (Eating Patterns The)
 diet (the eating patterns)
eating patterns change over time. Ingredients cannot be seen before in a country might begin to appear in local markets,hogan sito ufficiale, shipped from abroad. Migration causes cultures to change,air max pas cher, and eating patterns he lang.reflect new influences,chaussure louboutin pas cher.,
Related Articles:

An unforgettable thing _115

My future

A grass witness

Advocate teachers make full use of network resource access to teaching materials, making use of courseware, give full play to the effective role of multimedia, to improve the effectiveness of classroom teaching, enhance the interest of classroom teaching, the habit and culture., and make students learn knowledge is more solid, more rich.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Tencent WeChat will open more interface capabilities - user access
« پاسخ #26 : 26 مه 2016، 10:40:09 pm »

< p > according to the introduction, in just the past 51 small holiday, micro channel 40 joint national 5A scenic spot, the world table tennis championship and super two top sporting events, shopping malls, restaurants and stores, exhibition and a plurality of quality brand of thousands of stores and shake the surrounding features and consumer CCTV live, grab a red envelope, collar coupons a series of wonderful interaction through the micro channel. Activities to attract more than 200 thousand people to participate,hogan outlet online, a total of nearly 2 million 500 thousand shake.
< p > "in the future,air max femme pas cher, we will continue to provide more open to third-party developers, service providers, system operators, provide more components and capabilities for the wisdom of life," micro letter team responsible person at the scene said, invite more third-party partners to join, explore and enrich o2o connected to the ability to create a more convenient, value-added of the wisdom of life and commercial value.
Tencent WeChat will open more interface capabilities to the user's access to the user
< p > China Securities Network (reporter Wen Ting) scan two-dimensional code, micro channel connected Wi Fi, shake shake around,ugg soldes, sweep goods such as micro channel capacity of the interface will further open,hogan outlet online, as long as the business will spread to the appropriate scene these interfaces, let users when I think about you can immediately with your connection, you can accumulate their users in a particular scene, in order to lay the foundation for the secondary marketing and follow-up services. Yesterday's WeChat Shanghai open class revealed a further opening of the WeChat scene signal.
, in fact,tn requin pas cher, in addition to WeChat's service capabilities, WeChat's hardware is also in the process of opening up. According to data previously disclosed the Tencent's chief operating officer Ren Yu Xin,chaussure jordan pas cher, in less than a year, micro channel hardware platform has more than 20 models of actual hardware access, and through the platform connection is active hardware more than 450 million.
 red war with the beginning of the year,hogan sito ufficiale, WeChat shake around,nike tn pas cher, sweep the opening of commodities such as the ability to connect directly to the sales level of the enterprise, and this is the most concerned about the current business WeChat operators. Once involved in micro red activity of Ping An insurance, mobile business department operations director Wang Yan said, if you want to through the micro letter users to do business must be combined with the core business. "This is the essence of leveraging the shared social platform."
 WeChat team said yesterday that the current WeChat even W>
< p > and according to WangYan, earlier during the Spring Festival, peace train insurance with "shake the issuance of enterprise envelopes, the successful acquisition of additional 360 million fans, won the passenger volume 226 million, the uninominal won customer cost is only 4.3 yuan / person. She admits, Ping An auto insurance directly to the face shake interface to access the enterprise number, these open features WeChat is more conducive to the establishment of the consumer business and WeChat closed loop.
 in this regard, WeChat shake around the perimeter and so on the use of the scene is clearly more direct, more suitable for the near field services and users to share, open up online and offline connections. For example, Subaru Auto Shanghai shake a shake activities directly led to more than 360 units on-site sales, accounting for annual Shanghai area performance index of nearly 50%; and country Joyoung 245 stores by shake activities, access to the account of attention conversion rate is up to nearly 100%.
Related Articles:

A Bentley dealer metamorphosis the mysterious stealth vest trust

312 compan

The import of products suspected of illegal add health food raw materials only in the gun - Food - f

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Reading notes _1
« پاسخ #27 : 27 مه 2016، 10:45:32 am »

reading notes
Reading notes
 today,nmd runner pas cher, I read the story of "smart little cock.". Story is this: a small cock playing. All of a sudden,scarpe hogan outlet, from him sprang a large wild cats, and he opened his mouth to eat it,hogan outlet, the cockerel was very quick witted,hogan roma outlet, came up with a good way, big wild cats on the when,golden goose saldi, small cock away.
 I think: "what kind of stupid big cats! Little cock is so clever! Small cock love brains, the brain is more flexible,golden goose deluxe brand, can quickly come up with a good way to escape". I want to learn the little cock! Big wild cats to use their brains,hogan sito ufficiale, the brain can not go the old waste,hogan outlet, I didn't learn it big cats! In the future, I want to use their brains, read more books, with a series of knowledge to overcome various difficulties! Enrich themselves, how long the ability to grow up with the knowledge learned, use their brains, to contribute to the community.
Related Articles:

The concep

Issued a paper _1

Gratitude _ flowers are so beautiful

Finally, the Chinese players out, he is not a bit like high jumpers, while scratching their heads, while jumping left and right jump, like a quick boxer, I really like the high jump of material. Suddenly, he quickly ran up and jumped into the cloud nine, after a long time before the fall. The foolish eye, do not know how to write the score, had to write "cannot be measured".
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Father love _2
« پاسخ #28 : 29 مه 2016، 02:09:57 am »

's father's love ,mont blanc pas cher
< p > father in my life forever is the most severe,jordan pas cher, whenever I do something wrong,ray ban sito ufficiale, dad always bite the bullet hit me,golden goose saldi, the hand was raised high fall on my body but also do not ache.
Father love
 so I turned away, rubbing the wound while walking, I thought: why? Dad in the outside always praised me,golden goose sito ufficiale, back home seems to have changed a person.
< p > can is in I hate hate to look back when, saw that my father was full of care of look in the eyes, in the Yisha,nike air max pas cher, I suddenly understand father significance: the cold of winter,scarpe hogan outlet, the middle of the night for I cover slide quilt; hot summer,scarpe hogan uomo, the scorching sun for me to buy a popsicle; hungry for me to buy breakfast...
 dad, I love you!
 once, I play in kindergarten, accidentally broke the skin. Home when I squatted on the ground whining non-stop, I wanted to father will come to comfort me, dad just came and severely shouted: "cry, cry, cry what, tears will only make you feel yourself by how much aggrieved. Can't you learn to be strong?"
Related Articles:

Happy day _10

A letter t

Cute littl

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Century should be the advent of the day of the wed
« پاسخ #29 : 29 مه 2016، 04:49:38 am »

shares and no real sense of the wedding, but the home textile and catering industry stocks and the wedding is closely linked.
A although
< p > in the catering industry of Quanjude (002186),hogan sito ufficiale, has participated in various kinds of Wedding Expo activities, according to the relevant person in charge of the company, group attaches great importance to the wedding market,tenis asics outlet, its four brands Quanjude, Fangshan,scarpe hogan outlet, Feng Zeyuan, Sichuan Hotel debut Wedding Expo "to live is to use" Wedding Expo platform, wedding promotion and related services. In the Chinese Wedding Expo site, and also can query to xiangeqing (002306) wedding price standard.
 panorama network December 11th news coming in December 12, 2012 and January 4, 2013 because of the meaning of "love you love to love to love" and "love you for life", is the majority of young people sought for the 21st century wedding day. The wedding day is more appropriate in the now popular wedding economy even hot. And the wedding stocks, or to get some wedding waterside pavilion "auspicious"
 with the birth of the population at the peak of the "after 80" gradually enter the age of marriage, the domestic wedding industry gradually form a large market. From the Department of Civil Affairs statistics show,nike tn pas cher, China each year has nearly 10 million couples tie the knot, the throughout the country each year due to the marriage of total consumption of close to 50 billion yuan.
The number > according to media reports, all over the country in the "which" and "201314" these two special days make an appointment registration of marriage are very many, often online booking a open and appointment full throughout the Civil Affairs Bureau have also passed to extend the working hours and other measures to adapt to the new demand.
Century should be the advent of the day of the wedding A shares of the wedding concept stocks
< p > previously,scarpe hogan outlet, meaning "long long" 2009 September 9, October 10, 2010 "perfect", 11 November 2011 "monogamy wholeheartedly",hogan outlet online, are also married couples get together the registration of "auspicious",
 at the same time,nike tn pas cher, the wedding is also an important part of the textile industry sales. Anna (002327) each year,bottes ugg france, the company specially organized wedding conference activities, and to carry out "the most beautiful bride" selection activities campaign for the wedding company products. According to the news release on its official website, the presence of the downward pressure on the face of the textile industry, the company also through the expansion of the wedding product business to seize the market. In the textile industry mendale (002397) a year also launched a special wedding products series. Roley home textile (002293) on its official website dedicated to the wedding hall plate, focusing on a variety of wedding. (Panorama network / Zhou Bei)
Related Articles:

Drag share

Guangdong

The new en

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

این صفحه در 0.115 ثانیه 20 نمایش داده شد.