انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

رابطه جنسی هرگز کسی را ارضا نکرده‌است. این پیوند بیشتر و بیشتر عدم رضایت ایجاد می‌کند. رابطه جنسی هرگز کسی را به کمال نرسانده – با کمال بیگانه‌است. رابطه جنسی زمانی معنا می‌یابد که با عشق همراه باشد. پس عشق و رابطه جنسی به هم می‌آمیزند. و عشق مرکزیت عظیم‌تری است، مرکزیتی والاتر. آن گاه که رابطه جنسی به عشق گره می‌خورد، بالا و بالاتر جریان می‌یابد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: دلیل برنامه 12 قدم برای بیماران اچ ای وی  (دفعات بازدید: 2922 بار)

jafar_sh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 85
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • معتادان گمنام

دلیل برنامه 12 قدم برای بیماران اچ ای وی
ثابت شده که برنامه های 12 قدم عمل می کنند. میلیون ها داستان موفقیت و کامیابی وجود دارند که به همه انواع برنامه های 12 قدمی نسبت داده می شود. گمنامان HIV یک برنامه بازیابی و بهبودی نیست. بلکه برنامه ای است که رهنمون هایی برای گروههای حمایتی 12 قدمی فراهم می کند. 12 قدم و 12 سنت برای پاسخگویی به نیازهای خاص هر فرد مبتلا به HIV یا در خطر ابتلا به ان ایجاد شده اند. افراد بسیاری مبتلا به HIV یا ایدز وجود دارند که احساسات و یا رفتارشان انها را ویران می کننند و این امر فشار زیادی روی بسیاری از افرادی که انها را دوست دارند می اورد. افراد میتلا HIV یا ایدز ممکن است مسائلی در مورد نوشیدن" سیگار کشیدن" خوردن" سلامت" روانشناختی جنسی داشته باشند که نیاز دارند تا در مورد انها صحبت کنند. انها ممکن است مسائل حل نشده ای داشته باشند که در مورد معالجه و درمانشان است. برخی از انها احتمالا با این ترس زندگی می کنند که دیگران خواهند فهمید که انها HIV مثبت هستند. ممکن است دیگران نیاز داشته باشند به این باور برسند که نیرویی بزرگتر از خودشان وجود دارد. انهایی که به خدا یا یک نیروی والاتر" یا ارتباطشان با نیرویی والاتر خود باور ندارند" مردد و لرزان هستند.
افراد دیگری وجود دارند تا بیاموزند چطور همه جنیه های سلامتی شان را ارزیابی کنند به خداوندشان اعتماد کنند و از شر گناه" سرافکندگی و افسردگی که انها را در بردگی و انزوا نگه می دارد خلاص شوند. (چه انها از ان اگاه باشند چه نباشند).
بسیاری از افراد دیگر مشگل HIV را در یک مرحله دگرگون کرده اند. انها یاد گرفته اند که چگونه شاد و سالم و سرحال زندگی کنند و در اینجا انها می توانند از تجربه" قدرت و ایمانشان برای کمک به دیگران استفاده کنند. این دست نوشته از نزدیک شدن به (خداوند اگاهی شما) استفاده می کند.
این رویکرد غیر دینی" میزبان هر کسی که بی اعتنا به نژاد" اعتقاد "دین یا فقدان دین" یا جهت گیری جنسی است می باشد.
دیدگاههای مثیت HIV های گمنام" رهنمون هایی برای مجموعه متنوعی از اشکال گردهمایی ارائه می کند.
*بر گرفته از تنها جزوه HA که از متن اصلی HIV های گمنام ترجمه" ویرایش و چاپ گردیده.
« آخرين ويرايش: 17 ژوئن 2013، 08:56:33 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Injury, injury, injury.
« پاسخ #1 : 06 آوریل 2016، 11:36:27 pm »

life is really too many helpless and frustrated, I did not expect the life not to
...
 wound is not completely good, and hurt. How much pain... Only you
 know. After through life the fickleness of the world, everything is not so important.
        now, back to the original starting point, several years of hard work go to waste.
...
,hogan outlet, I experienced the tragedy of life, sometimes think of your happiness is too simple,
 learning does not matter,hogan outlet, even if the sky is falling, and I do not need to worry.
 three points
          see through the life, how it all does not matter. Man's brain is hurt, hurt,chaussure tn pas cher, hurt.
 care and how,air max 90 pas cher, do not care about how,goyard pas cher, the results are the same so hurt. Work hard to make yourself
 know, a person hiding in the corner licking wound feeling,hogan outlet online, more desolate... Only from
Injury,hogan outlet online, injury,hogan sito ufficiale, injury.
 faster than you have not had time to enjoy the happiness, it would have been far away from you. Just see
 does not know the happiness which is so easy to come, happy moment is
Related Articls:

Don't both

A desperate test

Cry.

Open the lock of time, memory is the end. No petals can be put together a complete period of hope and wait, there is no sound or scenery can be dotted with boiling thoughts. This windy season has always been to decorate the mood.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Zhou Jihong V, the alluvial plain of culvert
« پاسخ #2 : 09 آوریل 2016، 07:41:13 am »

< br / > look,stylo mont blanc pas cher, classified in six five stone (Shijiazhuang) Wu (Wuhan) passenger dedicated line in Henan Xuchang territory of China Railway Bureau, Wu Shi segment construction of pipe 10 acres of fish ponds scenery infinite,mont blanc pas cher, "south to the beauty of lotus,scarpe hogan online, lotus Yehe Tian Tian". But after all, is the Central Plains,golden goose outlet, between the shuttle and pond alluvial plain wheat under the wheat seeding,golden goose saldi, passing breeze, rustling sound. Stone construction line key control engineering of up to 21 kilometers of new bridge Xu from here across the winding.< br / > 17 October 2008,air jordan pas cher, five companies of the Shi Wu six Division Manager zhoujigong and division of secretary of Party branch of Wensheng Shen from the site of Wu (Wuhan) wide (Guangzhou) with two standard passenger dedicated line arrived in Xuchang. At that time, in addition to a stone construction of railway engineering drawings of the electronic version of the sample, not all. Two people indifferent smile, try to locate something,hogan olympia outlet, with earlier arrival of the relevant personnel to project management to the segment throughout the two townships and 11 administrative villages go again, then,hogan rebel outlet, the new Xu bridge pile mud pools and pier locations probably put (sample).
 to call Zhou Jihong, his first reaction is the geological conditions and drawing errors. But in order to confirm, Zhou Jihong let the scene for a bit of a pile. This time, the situation is even worse, black mud directly turn back up. "To reflect the situation of the Design Institute immediately." Can fill the results, calm crop underground, actually runs a culvert. Change of the geological conditions, the construction scheme has been changed: adopt steel tube confining pile, longitudinal stability.Related Articls:

Learn to love

Fall in love with a coffee sh

Life sketch

Almost at the same time, the cold also withdrew sand trap, Lina also used a fireball to thaw wells. Unfortunately, Kaba's mother, this time is hard to struggle, suddenly the consequence is loose, she hadn't stopped, plunged into the water...... "Lina, give me a bamboo."
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Women's dreams
« پاسخ #3 : 10 آوریل 2016، 11:43:16 pm »

< br / > when Francesca's ashes is flying in the blue sky and green grass, flying in the lounge bridges in the dream, my tears silent flow down the bridges of Madison County at the moment has finally become a reality...
  play Francesca is: when a woman married, with children of their own means, the starting point of life, also mean the end. She must do all the housework. Abandon the belongs to own life, dedicated to the child, until they became the home, her mission is not complete, can start their own lives, the man she didn't ask, and even her own will forget the previous dream. Even today, a few years later, these words are still a true portrayal of many women. When a woman years were forgotten, and involvement in housework,nike tn pas cher, she might have be willing to dull. However, her heart may as Francesca in the play like a dream, the dream may not be the same, but have a bit is the same,nike tn pas cher, in the dream, they will forget who you are, forget their age, dream they may think of yourself as a single demure as water the flower, longing for someone to appreciate; or is a ajar scroll,hogan olympia outlet, looking forward to the man who can understand her to read...< br / > Francesca should is such a woman, at the remote place,golden goose outlet, a farm in the ordinary housewife. Every day that can never be done housework, but will in the spare time flips Yeats poetry. Her life was calm on the surface, but the heart is surging. Just just 4 days time,hogan outlet, she stumbled into her dreams, encounter the rich experience, humor,air max pas cher, knowledgeable and easygoing, uninhibited photographer, and, inevitably, but also so naturally in a battle to rapid love,hogan outlet online, Madison bridge a direct witness it all. Four days later, Francesca in the dream and reality made a painful choice, to give up the dream of the perfect love...... Who is that true love only once, so The imprint is engraved on my heart. However, the movie but to tell: in a specific time, met the that can make you a heartbeat, emotional, will be able to produce remember feelings of life in a very. Deep buried in the bones,golden goose, do not want to mention. Because it was the most real pain! Eventually, Francesca will be buried in the hearts of this feeling, in the last of this emotional record is left to the children of the marriage distress of a pair of children. They were initially difficult to accept to be moved later, and by the will, Francesca's ashes scattered in the Mandy under the bridge.
Related Articls:

Mother's c

Your a greeting to me is very

Break up c

Sorrow is brewing, the injury is release,love is life the most gorgeous of an illusion, too tea millet, sometimes, come to the end of the road to the horizon, also do not want to wake up. Love is a false need to continue to be proved, as fireworks lit to see the brilliant need.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
An interview with Lin Senhao sentence before the d
« پاسخ #4 : 15 آوریل 2016، 05:29:19 pm »

Lin Senhao CCTV screenshotIn an interview
 sentence before: the death penalty means for me to repay
 original title: Fudan poisoning criminals were executed
 reporter learned from the Supreme People's court, social concern, the students of Fudan University School of medicine poisoning "criminals Lin Sen ho 11 was executed according to law. Before the execution, the Shanghai second intermediate people's court shall arrange Hao Sen with her father Lin Zunyao and other relatives met. 11 afternoon,jordan pas cher, the Shanghai second intermediate people's court in accordance with the president of the Supreme People's Court issued the execution order, the criminal execution of Lin Senhao.
 review by the Supreme People's Court confirmed that the defendant Lin Senhao because of dissatisfaction with the daily chores to the victims of Huang Yang, put poison the harm of Huang yang. The afternoon of March 31, 2013, Bayashi Moriko to extract as an excuse to borrow from others key, enter 11 Zhongshan Hospital Affiliated to Fudan University No. 204 medical imaging laboratory,chaussure louboutin pas cher, took in 2011 to participate in medical animal experiments after stored in here, with the remaining toxic chemicals two methylnitrosamino liquid reagent bottles and syringes, and loaded with out of the room a yellow medical waste bag. On the same day at 17:50 PM, Bayashi Moriko carry these items back to room 421, while none of the machines,hogan outlet online, two methylnitrosamino liquid reagent bottle and a syringe into the room in the water dispenser,scarpe hogan outlet, the bottles of medical waste materials into the yellow bag, trash discarded in the dormitory. April 1st 9 am, Huang Yang in room 421 from the water cooler after drinking, vomiting and other symptoms, on the same day at noon to Zhongshan hospital. The afternoon of April 2nd, Huang Yang once again to the Zhongshan hospital, the inspection found that the damage of liver function,hogan outlet, then stay in hospital for observation. The afternoon of April 3rd, Huang Yang was increasingly heavy, transferred to the hospital ICU treatment. Bayashi Moriko until April 11th,golden goose outlet, included in the security personnel asked to accept the investigation, did not always tell the truth. At 0:00 on April 12th Xu, the public security organs to determine Lin Senhao suspected of committing the crime and the summons, Lin Senhao truthfully confessed the fact that 421 drinking water machine on the two dimethylnitrosamine. In April 16th, Huang Yang died. The forensic identification,hogan sito ufficiale, the Department of Huang Yang induced acute liver necrosis caused by acute liver failure due to two methylnitrosamino poisoning death secondary to multiple organ failure.
An interview with Lin Senhao sentence before: the death penalty means for me to pay
,air max one pas cher, the Supreme Court held that the defendant Lin Senhao, knowing that the two methylnitrosamino Department of toxic chemicals and serious harm, and put two methylnitrosamino liquid dosage of water dispenser to enlarge, causing the victim after drinking water poisoning. During the victim admission especially transferred to ICU treatment, Lin Senhao still deliberately concealing the truth, lies, kill intentionally obviously, and the implementation of the killings as a means to put poison, his behavior constituted intentional homicide. Lin Senhao only because of the daily affairs of the victim dissatisfaction, namely the use of their medical knowledge, to take deliberate covert tactics on highly toxic chemicals to drinking water machine, killing innocent victims, guilty of.
Related Articls:

Hebei provincial Party committee and Zhou Benshun

Sichuan Luzhou 30 tons of ethanol tanker rear Fire

Xinjiang C

This is not the world of mortals, than alone anhangong also cold? You leave alone so long, hard, displaced, tired, can someone ask? Come back, but there is someone waiting for you? The pain, there are people who will cherish? Flashed on and off in the night, you alone shadow, will emerge in my eyes, the blink of an eye, has blurred the line of sight. In this sadness of spring, you can in your spare time, I think of my appearance?
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
In class
« پاسخ #5 : 16 آوریل 2016، 06:55:16 am »

Time: 22:27 2014-06-07 source: network editor: network reprint Click: Second< br / > since university, calendar things nine times out of ten funny unbearable,scarpe hogan uomo, but not due to idle time too much but nest lie many view the sake of Yeh comedy, just funny from class. & nbsp; I do not know why, in the "MaoGai" basis, the school added the course named "situation and policy", the course does not explore the astronomy,air max 90 pas cher, geography, not to pursue through the ages, under the banner of the development of the student self slogan, the result is students up lectures exercise ability,converse pas cher, under the teacher phone mahjong. & nbsp; after weeks of preparation, in fact, at least two months of preparation,hogan outlet, the students poised and confident appearance is very pleased, but in the preparation during classes mostly to watch the video ended, video content is certainly no half cents relationship with the learning, not fortunately with my appetite.   lecture style classes held on schedule. When it comes to the true class time, ostentation and extravagance he still needs to speak, like famous people go out eat Benz luxury cars associated with the left and right. So, need a host.   the host is volunteered, a little fat girl. Speech gap often blush and the wording of the. Particularly deep impression is that students talked about modern society a few celebrity prostitutes and keep a small case, excited flushed and critical up the veins,hogan scarpe outlet, tone gradually increased, as if derailed the man and his have a great relationship, or what I suddenly turned into justice incarnation, impassioned. Fuelling public anger, bustling scene. However, the students while on stage so the meaning of words,louboutin soldes, but lay with the people all know,hogan sito ufficiale, his love for the name is four words of foreign beauty, especially in mixed for the love, often stay up all night to night sleepless watching video, exciting scenes with today's mood is quite similar.   the student has repeatedly stressed that the students should learn the merits of celebrities, not to imitate. But, in the student's speech near the end,hogan sito ufficiale, host strode to Taiwan with summary and very excited said: "the classmates, XX classmate is really exciting, his speech tells us that man be upright, with a love for learning, to be a useful person."   and under field a stunned laugh Wuzui break, with words of ridicule meet the eye everywhere. Buried under the bow family willing to move out of the three minutes of time to laugh at a funny summary of this, the first is not back to the beginning of playing a mobile phone. & nbsp; her summary is undoubtedly similar reel language and always set up the truth, but with host buddy talk no half cents relationship, the poles apart, inexplicable summary suddenly let a person feel wry smile mixed. & nbsp; although the host can exercise the ability of a person, but EQ or some, at least to the buddy has repeatedly stressed that the content say a is not very accurate summary? This kind of exercise, can let people to repeat the mistakes again determined to go wrong.   teacher? She sat here, hiding in the crowd, his eyes straight.Related Articles:

Live in th

I hope the

Good quiet

You ask me why in the old many teachers to choose the teacher Chen? This is certainly not because of other teachers I do not admire it, other teachers I also admire, because the teacher to teach us the knowledge to teach us, I am very much respect for all the teachers. But Chen's unique way of education is different, so that we do not like the language of Chinese students have become like the language, the original like Chinese students become more like chinese.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 219
    • nop062
Commodity inspection English
« پاسخ #6 : 21 آوریل 2016، 08:34:14 pm »

The inspection of commodity is no easy job.
I'm worried that there
 Shall we take up the question of INSPECTION1 today?
We'l>
(a)
 we should inspect this batch of porcelainware to see if there is any breakage,scarpe hogan outlet.
 commodity inspection is completed within one month after the arrival of the goods.
How should we define the inspection rights
 We should inspect this batch2 of porcelainware to see if there is any breakage.
 how to define the commodity inspection authority?
 As an integral part of the contract,converse femme pas cher, the inspection of goods has its special importance.
 I'm worried about the results of the commodity inspection will be controversial.
 as a part of contract,scarpe golden goose, commodity inspection is of special importance.
 let's talk about commodity inspection.
 might be some disputes over the results of inspection,hogan outlet online.
 exporter before delivery to the shipping line,chaussure air jordan soldes. Have the right to inspect the goods,hogan outlet.
,sca goyard pas cher?
 The inspection should be completed within a month after the arrival of the goods.
 Mr. Black is talking with the Chinese importer aboutinspecting the goods.
 inspection work is not so simple.
 The exporters have the right to inspect the export goods before delivery to the shipping3 line.
 Mr. Black is talking with the Chinese importer about inspecting the goods,hogan outlet.
Related Articls:

Trial of S

Sister magic _0

To Kill a Mockingbird Chapter 28_9 to kill a Mocki

Another, hurt by a fall from his horse, endeavored to do his duty, but failed entirely, and the wrath of the ward master fell upon the nurse, who must eith Er scrub the rooms herself, or take the lecture; for the boy looked stout and well, and the master never happened to see him turn white with pain, or hear him groan in his sleep when an involuntary.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
young team do "down to earth"
« پاسخ #7 : 25 آوریل 2016، 06:35:14 pm »

The

young team do "down to earth"
 program adjustment
The dragon spring
 in the 2012 program promotion,air max pas cher, the most concern is the "news network" and "focus" of the fine-tuning. According to reports, the next year the "news network" in the program titles, etc. the main form of packaging studio will have new changes. At the same time, in the form of the program and the voice will also change. A variety of new forms of reporting will be introduced into the program, timeliness, significance,hogan outlet online, authority, close to the further improvement.
 in order to run the 2012 Spring Festival Gala, CCTV held seven different levels, different groups of people gathered to collect the views of the Spring Festival evening. The direction of reform and innovation is "moving", with particular reference to, to narrow the distance of Spring Festival evening show and the audience,tn femme pas cher, the theme of Spring Festival evening to grounded and connected to the popularity, the flavor of the times and care of the preferences of the people, let people the first time have a sense of identity and host discourse form to natural kind, not condescending, superiority and a sense of distance.
 "focus interview" to increase public opinion
CCTV will promote: part of the program will fine tune the dragon spring team first appeared
In addition to the new
 new face
< p > "focal interview" will increase the public opinion supervision reports, focus on education, employment,hogan outlet online, social security,hogan outlet, medical, food safety, environmental protection, land utilization, protection of housing construction etc. the livelihood of the people, will also with the national ministries, consumer associations and other closely the central policy implementation appeared in the process of involving people's livelihood issues authoritative survey, authoritative reports, authoritative interpretation.
 Beijing News reported in September 21st  yesterday, CCTV held a program in Beijing in 2012 to promote the meeting, revealed the news network, the focus of the interview and other programs will have a new change in the next year. The event, the director of the show,hogan outlet, he also led his team debut. In the face of "if there is only one spring festival gala male host, you choose Li Yong or Bi Fujian?"" The "difficult" problem, as Li Yong's wife, said with a smile, "I chose Zhu Jun."
 (map)
 program adjustments, the dragon spring team debut is also of concern. The total director, said the team of 12 people with an average age of thirty head. CCTV director Jiao Li said, "to choose a young, new team to undertake the task, the creation of the gala,air max homme pas cher, indicating that the central television station for the confidence and determination of the Spring Festival Gala reform and innovation. 2012 Spring Festival evening, to make the audience satisfied as the goal, to be happy,scarpe hogan outlet, warm, pleasant surprise, novelty, content must be resolutely put an end to false, big, empty, the style should be mediocre, the civilian expression."
Related Articls:

Cai Zhenhu

all the signs indicate that Chinese football is no

The women's World Cup - England Canada 2-1 wins th

The new board and the main board, small board and gem is an important part of China's securities market, the new board for listed companies to provide effective financing platform, is conducive to improve the stock liquidity, the shareholder assets securitization, improve financing ability of the enterprises and its anti risk ability, enhance the development potential of enterprises.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
Offering a reward of 2 million chaos can still defeat Oprah rated poor defense m
« پاسخ #8 : 26 آوریل 2016، 10:50:14 am »

< p > although before offering a reward of 2 million to win the prize, set up monitoring assessment system of supervision and the performance of the players, general Bruno was punishment placed under the reserve team, but still unable to restore the decline. The entire game, the organization can be organized chaos in the defense, no restrictions on the other key players. Opening only 17 seconds, on the Hong Kong team Zhu Zhengrong scored the fastest goal of the season, opened a massacre scene. Since then,scarpe hogan outlet, Wu Lei in can useless defence performed before a large outbreak, the first 10 minutes, 28 minutes,hogan outlet, the 47th minute even in three goals, helping the team clinched the victory. Wu Lei became a super season completed a hat trick up to the player of 15 goals,mont blanc porte mine, to the second scorer. On the port team's Zheng Dalun, Cabet Sally also each into a ball, can only be in ninety-second minutes by Song Wenjie into a consolation goal.
Offering a reward of 2 million chaos can still defeat Oprah rated poor defense million people on the broken drum
< p > Jinghua times (reporter Sun Yongjun) last night,golden goose uomo saldi, Shanghai Hong Kong home 6 than 1 stomp Qingdao, Wu Lei this season for the third time staged a hat trick, can suffered 7 game losing streak,golden goose, currently only to lead the league in the second last Yatai 1 points, avoid relegation situation is at stake.
14 victorious, 7 game losing streak, can face the past 4 seasons has been the most dangerous echelon situation. CCTV commentator Shen Jian Fang said: "in the defense has completely deviated from the normal track, it is now broken drum million people beat, played too bad."
< p > Shanghai port is currently ranked ninth in the championship,air jordan pas cher, the team recent momentum is pretty good,chaussure jordan pas cher, but since July only in a home beat Hangzhou Greentown, the rest of the game level that is non negative,scarpe hogan online, this round of matches they made two wins at home is their goal.
Related Articls:

Shenyang E

Xinjiang p

Adams hand

However, this comparison, it is the opposite of a reverse index. As a kind of goods, can not say no harm to people and animals, it is useful. TV is the same, if we want to give children a clean even helpful screen environment, then, is not minimum as high.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
Net exposure Dulwich Airlines Korean airline stewardess cabin door beaten Chines
« پاسخ #9 : 26 آوریل 2016، 08:40:29 pm »

Guide: you can't beat.
 tour guide: who hit you who hit it, which can not be hit.
 Guide: you look as beating? Not beat ah. How can you beat.
 video display of the scene is more chaotic,tn requin pas cher, suspected of a South Korean stewardess hit the Chinese elderly, South Korean air stewardess in a hard to maintain the scene,hogan outlet, so that everyone is quiet, tour guides have been asked to apologize. Specific circumstances have yet to be clear.
 was hit by the old man: how do you hit me,hogan outlet.
 text record:
 guide?
 Guide: did you not receive education?
< p > friends broke the news,goyard paris, the early morning of April 29,golden goose uomo saldi, from South Korea provided an airport flies the flights Dulwich Airlines TW9693 in Chongqing,air max pas cher, China, to in the boarding process appeared South Korean stewardess beat Chinese tourists event, was beaten by a man.
 tour guide: I believe that the Chinese people will not lie. You too much. Can not let go,hogan outlet online, so she must apologize,nike tn pas cher, at least to apologize.
 was hit by the old man: what do you beat me.
 flight attendant: I know, I would say to her, please quiet. Please be quiet. We deal with, please be quiet.
 flight attendant: you are the
 flight attendant: please be quiet.
 Guide: I am a tour guide. You can't hit people. You Koreans are. As a waiter, you absolutely can not hit the crew, you can not do it.
< p > "why did you hit me, by what hit me..." video display of the scene is chaotic, suspected a South Korean stewardess played elderly Chinese, South Korean stewardess in trying to maintain the scene, let everyone keep quiet, the tour guide has been the attendant asked the apology. Specific circumstances have yet to be clear.
Related Articls:

Beijing po

Huizhou Gu

The Imperial Palace is the first female models on Chi nude p

In April, the province reported a total of 11897 cases of infectious disease, 10 cases of death. This month in addition to plague, cholera, infectious atypical pneumonia, polio, human infection of highly pathogenic avian influenza, rabies, epidemic type B encephalitis, anthrax, epidemic brain meningitis, diphtheria, schistosomiasis free case report, the rest were reported.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Memory stagnation in February 14, 2011
« پاسخ #10 : 29 آوریل 2016، 05:11:04 am »

met you, by chance. But fall in love, who would say that it is not necessary?
 it is hard to imagine how our tacit understanding is produced. At the same time say the same words, at the same time do the same thing, has more than once, and sometimes it is very helpless. Doomed, want to do the same. Do you say that I copied you or do you like me? Say is plagiarism, imitation,scarpe hogan outlet, but how can we do the same thing at the same time? I can't think of it,tn pas cher, I can't figure it out.
 meets you, it's a turning point in my life. I once naive thought, I for the rest of his life in Hunhunee spent, won't to who unconditionally pay, because I think that is the way of the world, very dark, again how really still hurt, but I happened to meet you. God knows how I'm going to give you all my love. Is to want to Hello, is love you, is to spoil you, just want to make you as your own treasure, afraid of being robbed of a person to be robbed. Care carefully. Sometimes really feel you are a starving baby, very fragile and need to protect me; sometimes,hogan sito ufficiale, however, you and so calm and rational, the analysis I very thorough, let me understand the social darkness, let me know how to behave. In fact, I to you is full of gratitude,hogan outlet online, even if it is now our relationship is your mouth so-called "friend", I will still like the past love you, however, will never let you have any pressure, give you the freedom of space.
 those beautiful happiness and pain,scarpe hogan outlet, The imprint is engraved on my heart. is a treasure. Do not know the future of a day to think of it, will be how the mood. Maybe we can go back to the beginning, but we won't try to be innocent again.
 you said to me, make friends, so I will not interfere with you to do anything, you want to make friends, but to have a choice, so we will not be as tired as before. But you know what? I want you to interfere in my business, I like you to tell me the truth, like wrong you give me an analysis of where do wrong,tn pas cher, then tell me what to do, like you to one of my move son flies into a rage, although I don't want to make you angry, but I know it is because of you to my care. But now? You no >
 memory stagnation in February 14, 2011.
< p > you said, if there is no those annoying things, if you were in my puppy love season first meet, we would have been good to go, that we are not will be very happy? But God is always very fair, will not let you everything is so perfect, everything is doomed, destined to this life will have this. We have no choice but to accept, if not, why reluctantly? Even if you have to rely on each other to the warmth,nike tn pas cher, not to give up yet? You used me for your good, but can not tolerate my past,bottes ugg pas cher, I know, in the world there is no savior. I won't go luxury who will love for me.
Related Articles:

Palpitation fireworks

Very talented funny jokes

I miss _9

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
I miss the Mid Autumn Festival
« پاسخ #11 : 01 مه 2016، 02:50:34 am »

in this family reunion night,nike tn soldes, I think my mom and dad tears, only a short while ago, I with them on the night of the Mid Autumn Festival,nike tn pas cher, eating moon cakes, with a chat, appreciating the moon,goyard prix, but since I left home six years,louboutin pas cher soldes, I have never felt that enjoyable for the family, is a mid autumn festival the day is coming, I still can not return home with their parents, which tore heart pain,air max femme pas cher, who knows,scarpe hogan outlet, looked at the hanging of the moon, I again tears,golden goose uomo saldi, the only thing I can give parents only blessing, wish the parents healthy,bottes ugg pas cher, happy mid autumn festival! The first few verses to express their inner parents in this to reduce my yearning heart......... . Stand alone  window to look at the bright moon, kneel down in front of the parents read!
I miss the Mid Autumn Festival HTML templates
Related Articles:

Memory of their loved ones

Xinruzhish

E-commerce

The first time I met Yoko is what the occasion, the boy has forgotten. Is probably in a speech a professor, occasionally and Yoko's eyes met immediately like suddenly heard like early morning walks clockwise, days to clear the joy with "tick" sound, as if to infiltrated into the blood as. Who would dream, which is visible only in a dream to the girl.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
From then on, away from the people I hate
« پاسخ #12 : 02 مه 2016، 04:16:05 pm »

I want to cry, but I can't cry, tell myself, I want to be strong. There will always be a low tide, disappointment, despair,air max pas cher, helplessness, to these as a growth, it is not a good thing to do
      friends can not think, but the family is afraid. Now my retreat is difficult. I just don't like the present life only, especially a person, more let me feel helpless......
      I am not a person who does not speak the truth, but encountered such a person has no reason to be told. The complexity of the world, the city's downtown,scarpe hogan outlet, the people around me, all this makes me feel helpless......
      no one understands, and no one supports. Now I, really isolated, even my most loved the people can not rely on, I can rely on who, only by myself, through this difficult to endure the day.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; that heaven has the virtue of cherishing life, what you do, day in, or is retribution in your children. I am waiting to see, are waiting there will be good one day, look forward to.
      really tired, there is not a reliable shoulder so I can rely on, there is not a warm harbor can belong to me,air max pas cher, there is no one to say to me, I am in it, no problem.
      I will leave,hogan scarpe outlet, I will take a good account of the next journey. Life is not terrible, terrible is encountered so helpless, so I feel very low.
      this all let me envy,goyard paris, even a hug,hogan sito ufficiale, a shoulder, a warmth, have me. Can these for me, is a kind of hope, a kind of distant happiness......
      how many late nights, how many times I cried. I didn't want to leave, I also said. But this time I will use action to tell anyone, you should not bully me, I am not a good bully, waiting to see.
      some things in my heart for a long time, I really want to put it all out. Really very uncomfortable, but also very helpless. I don't know what I'm going to say,tn requin pas cher, I'm not afraid of it......
      to such a person, I just want to stay away from, even want to leave. Recently, I think a lot, I am not wrong, but I have encountered such a helpless person, I hope I will be strong......
      how can there be such a person, no quality, no education, oil cavity slip mouth, has been very sick,air max femme pas cher, not know their own mistakes, still there loud noise......
Related Articles:

There is no coordinate

When it's all over

Time corne

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Heart with smile
« پاسخ #13 : 03 مه 2016، 10:32:06 pm »

Heart with smile
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; &amp,hogan outlet online; nbsp; the breeze blowing over the tops of the trees, the leaves of the ensemble sound became one of nature's most beautiful music. I would like to hear it as a clear bell, I want to hear, it makes people happy, I love it...... With heart, my mouth can gently tilt, at the moment you want to smile./>   

&amp,air max homme pas cher; nbsp; & nbsp; & nbsp,hogan sito ufficiale; & nbsp; & nbsp,tn requin pas cher; that day quiet classrooms ladder added a few colors, the teacher, the students gathered in the, students each heart like pregnant with small rabbit like "bang" jump straight, hands clasped that has been soaked in sweat speech. Time flies, will soon be my turn,hogan scarpe outlet, see several of the most not forget the word speech stammer, could not help but and I add some nervous, I am a little confused. Will I run for success? I pray silently in my heart, but I don't want to forget.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp,ugg pas cher; & nbsp; & nbsp; standing on the podium, window and door are closed solid knot, let me feel stuffy, although now it is autumn in October. I looked at the audience, not by a breath. "Calm down," I said to myself. "Hello, everyone, I am......" I close to the microphone, say the first sentence. I follow the usual custom, still smile to say, I think this can make people have a kind of affinity, bad! When it comes to half, the brain suddenly a blank, how to do? I shot a step down,air max pas cher, suddenly a charming smile flashed in front of, who is that? That is a teacher, she smiles how kind, the eye shines bright light, the teacher encourages me, isn't it? Her smile has not stopped, suddenly interrupted by a flash of memory, such as lightning. Thoughts like a wonderful song in the notes, jumping on my mind, I have to adjust myself, the teacher smiled grateful smile,hogan outlet online, and then the following speech, waiting for the hope of success./>   Related Articles:

New semester, new plan _0

Me and sha

He and her eight years

My front desk said that we were sitting together like people from two continents. He is willing to help others, some people bully girls he will roar at the sight of injustice. This is very much appreciated. Ahout Jiao Jia Geng: when I sit in the seat but who are envy, I class the commission I is early on the "experience", because my best friend had with him the table too, said he is very annoying.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
The Fukushima nuclear power plant uses robots to s
« پاسخ #14 : 07 مه 2016، 07:29:44 am »

The Fukushima nuclear power plant uses robots to search for fuel
Robot has
;
,air jordan homme;
Japanese hoping the robot will be able to locate the melted nuclear fuel debris left-over from the 2011 meltdown.
&amp,hogan sito ufficiale;nbspKobayashi is with the
" we have found out that there is a secure opening to go further into the basement, and confirmed that there is nothing obstructing the way. The mission proved that in the future: and we won't be faced with factors that block our way to go further.". The < p
,sac goyard pas cher;
;
&>
&amp,air max homme pas cher;nbspOfficials say the
The completed around two-thirds of its survey before becoming stuck in the debris. 
,tn pas cher;
&nbspRobot itself only
Teruaki Tokyo Electric Power Company or,hogan outlet, TEPCO.
&amp,hogan outlet online;nbspOfficials are
 a robot has been sent to a reactor at the Fukushima nuclear power plant in japan.
A been sent inside one of the reactors at the Fukushima nuclear plant in Japan,hogan scarpe outlet.
TEPCO initial testing suggests the radiation levels inside the plant are significantly lower than first expected. 
Related Articles:

Don't hog once refused to go, don't depend on the

John Faith

Health foc

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

این صفحه در 0.106 ثانیه 20 نمایش داده شد.