انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

چگونه بر حذر باشیم از بازی خدا ...
.
به کسی نصیحت نکنیم تا زمانی که تقاضا نشده
.
به روئیا های دیگران گوش کنیم و به آنها کمک کنیم به آن طریقی که آنها می خواهند.
.
دیگران را  تشویق کنیم تا استقامتشان را پیدا کنند.
.
این را بپذیریم که تمام جوابها را نمیدانیم .
.
اعتماد به نفس را در دیگران بالا ببریم تا داوری او روشن شود.
.
بمان با آنچه حق است ، بجای آنچه اشتباه است .
.
به درون خدایی انسانها پی ببر
.
هیچوقت عزم و جدیت دیگران را کوچک نشمار.
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: آدرس جلسات در مشهد  (دفعات بازدید: 4164 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
آدرس جلسات در مشهد
« : 16 ژوئن 2013، 11:40:22 am »

ادرس جلسه
*انجمن HA (هپاتیت و ایدز)*
جلسات
شنبه " دوشنبه " چهارشنبه
ساعت 17/30 الی 19
مشهد : نبش طالقانی 11 موسسه ریحانه النبی
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

jafar_sh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 85
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • معتادان گمنام
پاسخ : آدرس جلسات در مشهد
« پاسخ #1 : 16 نوامبر 2013، 11:32:44 pm »

به اطلاع میرساند
ادرس جلسات ایدزی ها و هپاتیتی های گمنام تغییر کرده. ادرس و ساعات جلسه مذکور به این شرح است.
مشهد : خیابان فلسطین" فلسطین 29 " سمت راست" باشگاه مثبت" موسسه ریحانه النبی
روزهای سه شنبه و جمعه از ساعت 5 الی 6/30 بعدازظهر
لازم به ذکر است : کتاب H های گمنام در حال ترجمه است.
شماره تلفن رابط بین گروه : 09159253104
« آخرين ويرايش: 22 نوامبر 2013، 09:50:50 pm توسط jafar_sh »
خارج شده است

جعفر شریعتی

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 5
پاسخ : آدرس جلسات در مشهد
« پاسخ #2 : 28 نوامبر 2014، 11:33:23 pm »

متاسفانه این جلسات بدلیل حمایت نکردن اعضا تعطیل شد.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Summary of the work of junior high school team lea
« پاسخ #3 : 16 آوریل 2016، 02:38:55 am »

< p > obey principal work arrangement, former math teacher and the teacher in charge work, strictly perform their duties, and strive to do the work of the class management, regardless of the size of the work, due diligence. In charge of the teaching and research work, each semester in advance to develop a good plan, carefully organize the teaching and research of teachers. Organization teachers do a good job in the collective lesson planning, regular listening class evaluation activities, organization of teachers in school-based curriculum development, encourage guidance teachers to carry out the research, with school work for the teachers to plan for training, especially in this year's remote training learning, teachers attitude, active learning, received a desired effect. For young teachers,hogan sito ufficiale, often with their own teaching experience and communication, to encourage them to learn new teaching methods. The organic combination of principle and humanism. In the work, unity, mutual coordination,tn requin pas cher, can work together to deal with the various relationships. At the same time to the classroom lectures,nike tn pas cher, to understand the specific circumstances, to take appropriate measures.
2, business side.
1, ideological and political aspects.
 has always been loyal to the party's education, firmly establish a correct world outlook and outlook on life, values, can correctly handle the relationship between the individual and the collective,goyard prix, dedication and interests. As a member of the Communist Party of China, has always attached great importance to learning, and constantly improve the ideological and theoretical level, in learning and work temper their willpower, cultivate moral sentiment, sublimated realm of thought, at any time with the Party principles, the code of professional ethics for teachers strict demands on themselves, free from arrogance and rashness, indifferent to fame and wealth, have been stricter than the law,hogan outlet, no slack.
 junior high school team leader work summary
 of course, there are also some problems in the work, such as lack of creativity; sometimes easy to impatient; the lack of guidance for young teachers; in the future work and practice, will adhere to >
< p > through their own unremitting efforts, in charge of the work and achieved good results, teachers in the county open class outstanding achievements, our school teachers has county project 12,golden goose scarpe, municipal issues three, provincial subject 2, national level task. His teaching work every year the school has been awarded as "top ten teachers'," excellent teacher ", this year's mid-term exam achievement is my math class outstanding achievements,hogan sito ufficiale, the overall situation more than 500 points or more have 5 people,hogan outlet, more than 400 points have 19 people. But I know that my growth process and the results obtained are not separated from the leadership of the concern and support, but also can not be separated from the close cooperation of teachers and love. And I gained too much from the teaching and research section as the backbone of mathematics teachers in the county, XX was named Juxian outstanding educators and so on. Thanks for the teachers.
 my name is XXX, male, aged 39, in July 1994 to participate in the work, XX division of mathematics, mathematics, mathematics education, correspondence undergraduate course graduated from XX Normal University, XXX junior high school education deputy director, this year's graduating class director. Now mainly in charge of the school teaching and Research Center, since XX years working, conscientious, hard-working, now following the recent work of debriefing, please correct me.
3, get results.
Related Articles:

You don't believe me, you don't believe me.

Network company staff year-end summary

Love, I have to say it right

We are dating for two months, the morning with my little time, every time I see him and the other girls from my side passing, my heart is really hurt, but I did not say a person endure, the night crying, slowly I'm accustomed.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Marriage is the first step to get married
« پاسخ #4 : 21 آوریل 2016، 11:21:59 pm »

The HTML template is the first step of marriage proposal
,scarpe hogan outlet
 want to cry, because the  - moved,golden goose saldi.  but my man is not for me to do those things,golden goose scarpe, to find the original  proposal in front,converse all star,  is the need of great courage,hogan outlet,  the couple too happy,hogan outlet......  my request is not high,golden goose saldi,  but must give to my surprise and good memories,scarpe hogan outlet......  proposal is the first step to get married
Related Articles:

_7 life

Lonely

In those days, we practice together.

Remember to live more than to forget the memory of the brain, the memory of the former is actually a fragment of. The memory of the cloud, smile is always so charming, blank after the people and things have become blurred or. The span of time so that I can not accept, youth go too fast! I still have no taste. But it was on another platform. Perhaps is a journey, as long as the life is still.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Sentiment life ten classic sentences
« پاسخ #5 : 25 آوریل 2016، 09:38:47 pm »

Time: 23:25 2012-10-14 source: network editor: network reprint Click: Second
 the first sentence,golden goose mid star, content is poor and the heart is rich, the rich and the poor. Always say what? Happy what, is happy our heart is rich, although not many property, income is not high, but we are not worried about the heart. Man is a man of thought, a man of wealth is the real wealth. < br />  < br / > the second sentence: only three days of life,hogan outlet, confused people live in yesterday, people expect to live in tomorrow, only the clear people live in today. Yesterday has passed, is a period of the check, tomorrow has not come, is not a check, only live in today is the most realistic. < br />  < br / > the third sentence: life just to go for a walk, is to round edge, need not haggle over every ounce, so that my anger psychological. "Just one hundred years saying, Chang Huaiqian aged care. Pepsi from the heart, laugh off your worries". If you think we are a traveler in a hurry to and fro, just walk into the world, and what trivial things should care about it? < br />  < br / > the four sentences: live simply is not difficult,sac goyard pas cher, only need to know how to live for themselves, for a better life, for the happiness and do. Demand for smaller, more free and less costly, more comfortable. < br />  < br / > fifth sentence: a little more quickly Yi, less sadness; a little more real and less hypocrisy; more points leisurely, a less hectic. The four little is very important, have they live happy. The elderly can arrange live independently, treat yourself, this will be the heart and rich.
    < br / > the seventh sentence: to change their attitude to adapt to different situations,hogan outlet online, the mood is relaxed and comfortable, do not mind Yu Qi stagnation, with oneself to. Old people, what see, in any case they don't talk to themselves, must treat their own Mo trouble. < br />  < br / > the eighth sentence: a life, people chase by Fort house, I just romantic, trellis bench, sit a little drunk,hogan outlet online, a song, a cup of tea, enjoying. Residential comfortable on the line, why upstairs downstairs. A song, a cup of tea, raising flowers, raising fish, enjoy the beauty of nature is not very good? < br />  < br / > the ninth sentence: because life is simple, I listen Songtao, wait and see the rain,tn requin pas cher, look up at the starry sky, open their hearts to the opportunity, spiritual club foot. Don't miss the opportunity to enjoy nature,hogan sito ufficiale, enjoy nature, life is not easy, be sure to enjoy life.
&nbsp,golden goose sneakers;
 > tenth: simple mind
Related Articles:

Price strategy ready to raise prices

High schoo

2015 sketc

The Secretary of the president, listening to nice, actually doing is all water sweeping wipe live. Busy time. He may even become a panacea plaster, where are posted, employee of the company for a meeting, he is a handyman, company executives met. He is a waiter. And sometimes even to the workshop to help sweat out behind and loading and unloading.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Once we were so in love
« پاسخ #6 : 27 آوریل 2016، 04:50:17 am »

Once we were so in love
,scarpe hogan outlet
  I know, if I in your side, you the violent character should be will be a lot of convergence,air jordan pas cher, you won't get drunk in the street, can not find the way home. Life may need to be grateful, need to be thankful,scarpe hogan outlet, need a lot of reasons on the leash formicate heart. But if I was in,air max pas cher, you wouldn't be like this at least.

once we were so in love.

the feeling in my heart has been preserved to the present. Twenty years,hogan outlet, ups and downs came experienced a lot of things, met a lot of people until it is living arrangements to the coordinates of the now but no matter how the years passing, but always constantly washed that belong to our memories. I know that everything can not be done, or how to say it, how can a lover and make a ruthless.< br / > I hesitated,scarpe hogan outlet, of the appetite for adventure over the love of ease, wandering, remember,tn pas cher, there is always a pain to disappear, there is always a kind of injury to recover. I envy those and love of the lovers eventually hand, although they don't yet know each other to miss the pain, but at least they in the days spent together is happiness and peace. Yes ah,scarpe hogan outlet, there is more happiness than in the embrace of the love of the place it?

once we were so in love.

Related Articles:

Before you

In a seaso

Sorrow, no

I will is in the primary school do not cherish the precious time, do not listen, now that I think about it, very sorry, if I can again when a pupil, I will cherish, don't waste the. I will cherish in primary school every second, let it become the most beautiful memory in my life. But primary school time is gone for ever, I can only sigh, since the time of the primary school I did not cherish, that I must cherish the upcoming junior high school time, let it Wei Chen, the best time of my life.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
was suffering from severe depression
« پاسخ #7 : 02 مه 2016، 08:17:23 am »

10 marriage husband 8 times an affair
 in Huanhuan suicide Nicky Wu in 2, at 1 pm on the memorial candle image. Alec Su also put the blessing of the pattern expressed condolences. Banny Chen in the early morning of 2 micro-blog said: "we mourn who helped the female apprentice,hogan outlet online, how do look at life? Wish you a good way to go, and to better.
< p > it is understood, Yu Jiahui 1 in the afternoon and family party, after the end of the left also said that night male friends to looking for her to drink, asked not to the past to disturb,hogan interactive outlet, and account for "let me sleep to nature to wake", was not aware of any abnormal. But more than 7 at night, the family did not call the police after the alarm. Police to Huanhuan residence, knocked on the door no one answered,hogan outlet online, he broke into the house, surprised to see Huanhuan lying in bed,hogan olympia outlet, has no breathing heartbeat,golden goose saldi, the body also Shiban. In addition, there is only the ashes of the fire, the room has a "somebody else asked me to do so," the note, the police think it is happy to leave.
Exposing the charcoal 8 times: with actress Dutch act ex husband derailed Jiang Qinqin affair

a netizen wrote on micro-blog: "Yu Jiahui, my life in the first goddess, the dream of the perfect girlfriend standard, goodbye,nike tn pas cher, my youth, green apple Park in the girl."
 Yu Jiahui (data)
 it is understood that after his father died in June 2012, he suffered from a loss of the father of the pain suffering from severe depression, had been continuously for 3 months. Police said preliminary judgment is burning Dutch act.
 was founded in 1987 of the "likes party" is perhaps the girl idol group veteran characters. As the masters of the little tigers,hogan outlet, worry Huan party with the little tigers have jointly launched compilation "Happy New Year", which song "green apple paradise" the tigers by the time the Cenozoic fans unprecedented attention.
 click into the picture: Nicky Wu gossip girl: people call me a message by Dutch act
 was suffering from severe depression
 happy with the director Zhang Xiaozheng's first marriage, married for 3 months, the other side is having an affair. In the previous interview, she said that this marriage remained for 10 years, she has been found 8 times an affair. Two people have two children, and finally because of Zhang Xiaozheng and actress (Jiang Qinqin) was an affair, and end the marriage. We meet later Jiang guobin. The man with the pursuit, the two married in 2004, there was a child. But Jiang Guobin 365 days with 300 days in the filming, she did not finally divorced in 2009.
The "Little Tigers" mourning Shijie
6 July 1,louboutin pas cher, the original "sorrow Huan party girl idol group members" Huanhuan "Yu Jiahui, in Taichung rented charcoal died, at the age of 43. The news shocked many old fans.
Related Articls:

received 8 drama to improve the economy of

Nana (NANA) eighth chapter _3

The human brain has the same

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Mrs. Sean Lau said Guo Aiming insisted on filming poaching by Mainland
« پاسخ #8 : 03 مه 2016، 09:05:39 am »

< p > according to Hong Kong media reports, Lau Ching Wan and Myolie Wu and other yesterday to attend the Hong Kong Asian Film Festival 2011 press conference, the two starring movie "deadly gold" became the opening film. Sean Lau asked Mrs. Guo Aiming being created? Sean Lau revealed that the mainland has been looking for her, but she insisted on the decision not to shoot.
< p > as HuXingEr admit Ricky Wong received the phone, but because she has a few years of contract with wireless,hogan sito ufficiale, with each other not so in-depth dialogue, just greetings a few words. For someone sent silver bullet policy and for the money losing early termination, HuXingEr said wireless to raise her and think to drink from the man, so it will not consider other work, and not everything in terms of money, and said wireless high-level joy and miss may know her loyal, so don't talk to her,air max pas cher, emphasizing company always treated her thin, this year has already filmed three sets of drama than, the end of the year and to the mainland filming.
< p > "deadly gold" earlier at the Venice Film Festival held exhibition, Lau Ching Wan refers to himself is on the same day for the first time to see the the film, think director Johnnie to the shooting style is totally different as before, there is no consistent shootout,goyard soldes, but more than a dialogue, the content of all the things of life of the people in Hong Kong, therefore feel very special, very satisfied with the film took such a life. He said: "this can be said is Johnnie's first film, his previous film in Hong Kong only shoot, full abstraction,nike tn soldes, romantic and heroic, than the daily life of the subject, but this was altogether lost their own style, I like it very much."
< p > in addition, mentioned there will be a number of free TV, make backstage elite to become the object of poaching,hogan outlet online, Lau Ching Wan think this is a good thing, make you more opportunities and space to do different types of work,golden goose saldi, the outlet also is more, not only limited in some television. Asked Mrs. Guo Aiming may have been poaching? Sean Lau admitted that the mainland has been looking for her, but she decided not to shoot. Asked whether the mind Mrs. scene? Sean Lau said the only tacit understanding you have no matter what the play should be the best, not sloppy.
 Sean Lau,tn pas cher, Myolie Wu and Jia Xiaochen to attend the Hongkong Asian Film Festival (photo source: data)
Mrs,scarpe hogan olympia. Sean Lau said Guo Aiming insisted on filming poaching by Mainland
Related Articls:

Chris Ke was admitted in June 18 flash marriage , wedding dress

]Hong Kong media photographed

According to insiders, Jason & middot; he is in on Thursday night to Britney Spears formally proposed, the proposal is very smooth, Britney Spears and her ex husband's two sons - 6 year old Sean & middot; Preston and 5 year old Jia Deng & middot; James at the scene witnessed the this pile wedding.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
How to review before the exam To Review Before Examination- How
« پاسخ #9 : 05 مه 2016، 03:51:19 am »

The result of examination is important for students. The score of exam is not only related to the students usual effort but also ", has business of the review before taking the exam. How to review before exam to my own? According experience, I have three suggestions. First,air jordan homme, control your emotion well. Do not too nervous or too confident just,hogan roma outlet, keep a normal mind. Secondly,hogan outlet online, try you best to review the exercise you have done before, but do not do new exercise,hogan outlet, especially the difficult part. Third,hogan outlet, read the knowledge in the book, because all the exams are from books. This is my suggestion. 
How to review before the exam? How to Review Before Examination?
; the result of the examination is very important for students. And students usually scores not only related to,tn homme pas cher, also has a relationship and exam review. How to review the exam? According to my own experience, I have three suggestions. First, control your emotions. Don't be too hard on Zhang Ye,chaussure air jordan pas cher, don't be too confident, just keep your mind. Secondly, to review the exercise you have done before you to do your best,hogan rebel outlet, but don't do new exercises, especially the difficult part. Third, reading knowledge, because all the exams are from the book. This is my suggestion.
Related Articles:

Investor P

English co

Help Mom t

Students paired into several groups, and then each other on the other side of the head, neck, shoulder and back simple massage for 10 minutes. It is said that in the event the children are more willing to learn at school, and they make more friends, work harder, more focus.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 105
    • mno039

Yili Group brand promotion conference site to enable new logo,chaussure louboutin pas cher, new slogan.
 "to build the world's leading health food group is our vision, the future,sac goyard pas cher, Yili Group is not only a health food provider, or a healthy lifestyle advocates and healthy development of the industry leader." Chairman Pan Gang said. (Guo Xin)
< p > Erie's new logo inherits the original logo in blue, green, red three basic color and font spelling and other elements, composed of three "Crescent" dynamic oval around the Red Queen.
< p > Yili brand promotion will be started in 2011,hogan outlet, in addition to the packaging and labeling,,hogan outlet online, product level star products such as milk nutrition Shu, QQ star active lactic acid bacteria beverage, Jinling crown of infant formula milk powder, smooth light "and big fruit grain of yogurt, Qiao Yue hereby ice cream will also upgraded across the board. Upgrade the brand started, the Erie is based on complete from the inside out,air max femme pas cher, its comprehensive forging and accumulation,air max pas cher, the first to respond to the "low carbon",hogan sito ufficiale, "green" national call, voluntarily assume the push development of the industry from the performance oriented to responsibility oriented type conversion.
/>
< p > both bright colors,chaussure tn pas cher, simple atmosphere of the new logo, or distinct personality, far-reaching implication of the brand advocates, without revealing the Erie more modern and more international brand concept. From the beginning of 2011, Erie will be the Walt Disney Company in China's exclusive dairy licensees, and the Walt Disney Company together for the development of the children's health dairy products, and work together to promote healthy eating habits and in-depth nutrition knowledge. The first batch of Disney - Yili dairy products, "Disney - Erie QQ star milk and yogurt series" in the first half of 2011 will be gradually to the Chinese market.

In the end of the Android mobile phone HTC Paradis

Trust play

According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
A sentence of classic quotations _3
« پاسخ #11 : 24 مه 2016، 01:01:03 pm »

. Don't talk to me about life, you are not the life.
. Three Heaven,goyard prix, seven on the dress.
A word of classic quotations
(
) a word
. No apart couples, not only to the mistress.
. Fat ah, how do you always treated me never abandon.
. Read more than ten years book,goyard paris, think of it or the kindergarten is better mixed!
 2 you have the right to remain silent, but we will soon let you silence.
. The company's shameless level is always beyond the imagination of employees.
 (2) a classic quotation
. In the morning on the road to see a car, after the car posted a mark,nike tn pas cher, mark a word: driving off, self-taught.
 2 I is from east to Tang Dynasty,hogan outlet, made a special trip to the west of the Buddha qiuqin.
, thrown out of the water,hogan outlet, even the pots are not Lao Tzu.
. Any news that after officials deny before they can't,tn requin pas cher.
. Life is like a news broadcast, not a can escape.
. Always love her broad mind,goyard paris, but it is just a piece of the airport
 2: don't tell me I should always be said of a couple, black hair fluttering.
!
. Your risk, reincarnation must be cautious.
. The long road of life, there is always the wrong steps.
 art is the ultimate embodiment of the city's elite pursuit of high-end life
 classic quotations
. If beauty is a letter of recommendation,yeezy boost 350 pas cher, so good is a credit card.
. Earn money selling cabbage, exercise is to sell the heart of white powder.
 is not a hair dye. Said of a couple, destroyed several teeth problems.
Related Articles:

Write landscape of beautiful sentences

Tell me the most sad and the longest sentence.

Life is like a dumpling

The reason is that the society made man. The feudal era is the era of feudal stubborn, landlord rule the roost, warlordism, Weizhuang is feudal poison village, ah q is a coward, he received the despotic landlord oppression, ah q's "false foreign devil" and "men and women protection" thought is the vast of Ah Q is not unique.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Miss lover
« پاسخ #12 : 26 مه 2016، 07:21:28 am »

, happiness >
,air max pas cher, I have shortcomings, but I will use the advantages to you; I do not have much money, but I will try to earn money to support you; love is not in the eyes of others, the key lies in me and you. Pro, I really miss you!
, the most beautiful life is the process,tn pas cher, the most difficult to understand, the most anxious is the result! The most bitter is waiting! The most happy is true love, the most afraid of ruthless, the most regret is to miss,ugg pas cher, most want to be with you.
< p >, you are my wine of tears, every drop call me aftertaste; you are my tea flowers, each flower let me intoxicated; you are my song sound, every word can make me happy; you are in my book of love, each read do not feel boring, you are my intimate, every time together is precious!
< p >, even if full of lonely tears full of melancholy, I will to half of the sad rub into the sweet, the true love into my luggage in the memory, from whatever I go where, as long as you a sentence affectionate words, I will fly into your dream!
 2, the most romantic is with you, the most warm heart is your company, the most want to see is your smile, the most memorable is your face. Without you I just lost my flight, please let me go with you forever.
< p >, because of the wind, wicker can Qingyang; because of the rain, seedlings can grow, and because there are flowers, nature can show fragrance; because of you, life was significant sun. Baby, you are my sun!
< p > 2, in the vast sea of humanity to know you,goyard prix, know how to be grateful, thank God for the gift of, because of you, and many of the a long passions and a touch of Mr. Miss body, suddenly look back surprised feel acquaintances is beautiful! Always love you!
< p >, I am willing to put my heart to you, because you are my only; I am willing to put my love to you, my laughter,air max femme pas cher, anger, sorrow and happiness are for you; I am willing to give my life to you, always beside you accompany you. Dear, I would like to give you a lifetime of happiness!
< p >, dear, you are a beacon of my night, you are I lost the direction, you make me not to be afraid of the dark, you let me brave chase your footsteps, you are my future and hope! To me the love.
Miss lover
< p >, the rain is because clouds cry, bloom the because the wind laughed, snow because sleeping sun, and the moon round is because the star drunk, I laughed because you know, give you a message is because I miss you.
< p >, hold a marriage, and on my left, I, the right side is you; say a love you, the sincerity is my, happiness is up to you; write a text message, friendship is me,hogan outlet online, happiness is you. Dear, may you always be healthy, safe and happy!
< p >,air max 95 pas cher, sentiment congenial, means consistency, and you cheerful; margin to and copy that is to, why let love to wait; hand pulling, connected to the heart, I want to love you hundreds of millions of years. Love let us Dangqi sculls,chaussure tn pas cher, together to happiness!
Related Articles:

Who may di

Save love

Sixteen years ago.

A good result of a woman, often let others sacrifice. This world is like this, you feel that you have sacrificed everything, in fact, just a waste of time. Instead of waiting for someone else (Le Don Dead), it's better to hold on to what you want. To be a woman is not good, but to make their own good. No one will take care of you, can only rely on their own.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Safety working conference hosted in 2015
« پاسخ #13 : 02 ژوئن 2016، 12:45:47 am »

Safety working conference hosted in 2015
 9 12345678
< p > A, about 20 security organization to implement found deployment of the group company's Spring Festival at the scene almost all are not implemented, dispatch and command no indecent, key management confusion, coal mine main leaders face the upcoming Spring Festival security organization insensitive, without any substantive action. Helpless under, can only be ordered to hold an emergency meeting of the emergency meeting of the safety production system to re deploy. Last year may chlor alkali poisoning after the accident, we went to the field survey and found that the company leads a face at a loss, full of innocent, insensitive,scarpe hogan outlet, the accident cause, the process and the aftermath of the almost without any consideration; in mid July, I went to Yangquan Chlor Alkali Company to see the field research: with the rainwater lakes flow go chemical raw materials unmanned bother, warm holes of the pipe shell is turning a blind eye,yeezy boost 350 pas cher, held a serious backlog of supplies fittings warehouse material unmanned, overstaffing workshop leadership no regulation,golden goose saldi, can not help people suspect that there is not general manager and party secretary,nmd runner homme pas cher, whether there are leading cadres! It is no wonder that a scale not big,louboutin soldes, huge losses of plant. Within three months of two burst accidents, in a fit of rage, forced to categorically ordered the main leaders of the chlor alkali chemical system adjustment. The associate,hogan outlet, the Spring Festival Lantern Festival, the Central Commission for Discipline Inspection Group stationed in the acquisition process, verify the Shu Ping Coal Mine, asked a lot of leading cadres, for a time the four rumors, jittery; March prosecutors arrested the person in charge of the investigation of the case before the sublimation,montblanc plume pas cher, spread to many departments and personnel; in April, the provincial SASAC re verification of new coal mine the acquisition of the assessment results and the handover process, but also involves a lot of cadres energy; especially the accident, Yuxian Huajin Wangjialing coal mine gas explosion accident, resulting in coal mining mergers and acquisitions and employment policy appear substantial adjustment, has just signed a coal mine near the transition merger production agreement cannot be executed, private miners emotionally intense, great views of county government, coal mine mergers and acquisitions stalled; mine production outsourcing base construction team of some cadres turbulent, full of complaints,hogan outlet online, Coal mine construction management encountered difficulties, resulting in a series of new problems.
2015 annual safety working conference hosted by
Related Articles:

Eight year

Keep the party members advanced nature education reform program (the village director version)

2014 unive

To be a party member is glorious, but it does not mean that it is glorious, but also that it is dedicated to the service, but also to withstand the test of the party organizations. A member of the Communist Party must always be set up for the cause of communism struggle life wholeheartedly serve the people, ready to sacrifice for the benefit of the party and the people all the ideals and beliefs and correct world outlook, outlook on life, value view.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
Under the flag speech 2
« پاسخ #14 : 02 ژوئن 2016، 03:27:58 pm »

Under the flag speech 2
 security under the flag speech draft 2
 good morning everyone! Today, the title of my speech under the flag is: "let the security and our peers". In our body entrusted with the parents, teachers, the motherland hope, hope that we grow and become the pillars of, however, some flowers did not open the fade. This is why we are delicate and want to put the flowers in the eyes of their parents, in the eyes of the teacher, we are ready to fly young eagles wings? This is because some students forget the word "security", ignoring the safety problem, for taking care of our parents,hogan outlet online, teachers always worried, always worried about. According to the China Youth and children research center of a large national survey found, safety accident has become the first killer of young children. Every year in our country about 16000 students died of unnatural deaths,hogan outlet, a daily average of more than 40 people. That is to say every day there are nearly a class of students in the "disappeared". Students, in our daily life, we should pay attention to food safety, recess safety, traffic safety, electricity, fire safety, the prevention of infectious diseases, such as the spread of security. Ban on campus smoking, alcoholism, frolic chase, banned in the corridor stairs stay, aggregation,timberland outlet, slapstick, prohibit the booing or prank. Must pay attention to the safety of activities. It is strictly prohibited to climb along the fence of the floor, not on the floor of the corridor of stairs or chase, run, slapstick, to prevent falls, falls; setting-up exercises during the break up and down the stairs,stylo mont blanc pas cher, the dissolution of the flag raising assembly not crowded, shoving, prevent a stampede. Physical education to prepare before the preparatory activities, sports attention not to dramatic collision,nike tn pas cher, lest hurt. The operation of sports equipment to specification carefully, to avoid injury and accidental injury; after-school activities are strictly forbidden chase slapstick or entering the danger zone; labor do not use labor tools play, pay attention to labor safety; in between the students encounter contradictions, we must calm down, don't take liberties, lest give themselves and their classmates bring adverse consequences. Students,new balance baratas, the campus is our home! In order to create a civilized campus, in order that we can grow up healthy and happy, let us join hands, start from now, start from the self, from the start bit by bit, strict demands on themselves, to correct bad behavior,hogan outlet, work together to maintain our campus environment, for the construction of a harmonious campus with their own of power! Thank you all! "Cherish life to build self thinking, behavior and life safety of the Great Wall" build thinking, behavior and life safety of the Great Wall "the Great Wall primary school life safety department: Chunhui road dear teachers and classmates: today, my topic is" cherish life good to build self thinking, behavior and life the Great Wall "I know, most students will be singing" I wish you peace ", the good life of peace" and pray well, safe song; I believe that students understand "security",golden goose sneakers, "peace is golden" and other words contained in the thinking of life; I am sure. The students have "peace,"
 dear teachers, dear students:
Related Articles:

Teacher training learning experience speech draft

Experience of insurance compa

2014 first

According to the deployment of learning school science development view, these days, through learning and group discussions and other forms of learning, I to the scientific development concept spiritual essence and the scientific connotation have more profound understanding and the understanding. Conscious of my work and the actual requirements of Scientific Outlook on Development, found that there are some specific problems.
خارج شده است

این صفحه در 0.096 ثانیه 21 نمایش داده شد.