انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

سخن دارم ز استادم ، نخواهد رفت از یادم
که گفتا حل شود مشکل ، ولی آهسته ، آهسته
.
مزن از نا امیدی دم ، که آن طفل دبستانی
شود دانشور کامل ، ولی آهسته آهسته
.
بنور دانش و تقوی ، شود گم گشتگانی را
به حق آورد از باطل ، ولی آهسته اهسته
.
سحر گاهی ، دل آگاهی ، چه می نالید از حسرت
که آه از عمر بی حاصل ، ولی آهسته ،هسته

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: انجمن (H.A) چیست ؟ آدرس جلسات در مشهد  (دفعات بازدید: 4754 بار)

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx572
Yuan in the middle of the price of hot money from
« پاسخ #15 : 01 مه 2016، 11:22:43 pm »

despite the central parity of RMB against the U.S. dollar rose four, and then changed to a new high of 6.1607. But the overseas and RMB spot market continues to decline, the devaluation is expected to continue to expand. Insiders said that the current economic fundamentals and weak exports do not support the yuan continues to rise sharply, RMB appreciation has significant weakness.
Yuan in the middle of the price of hot money from the immediate outflow of money
< p > on the one hand, the RMB against the dollar in the middle price of quadruple rose, a new high again since the exchange reform; on the other hand, the devaluation of the RMB overseas expected in the expansion, the spot market also consecutive days fell, the appreciation of the renminbi is expected to decline. Industry insiders believe that this showed that money is flowing out from the emerging market, this is also the domestic interbank market funds face to tight, one of the reasons is
< p > the United States in May retail data and June first week of employment data is better than market expectations, so the market to the United States reduced market expectations of QE scale continues to heat up,tn pas cher, overnight dollar fell, in this context,hogan outlet online, the central parity of the RMB exchange rate against the U.S. dollar slightly upward 5 basis points, foreign exchange to a new high.
< p > according to the announcement,goyard paris, the Treasury is a period of 273 days, the tender to determine the issue price is $97.283, equivalent to an annualized yield of 3.76%, June 17, 2013 began to interest, June 17 to June 19,hogan outlet, distribution, June 21 listed transactions.
< p > Xu said that the NDF depreciation of the expected increase and the spot market shows appreciation is expected to weaken, showed that money is flowing out from the emerging market, this is also the domestic interbank market funds face to tightening of one of the reasons.
< p > for this departure from the phenomenon, Everbright Securities chief macroeconomic analyst Xu yesterday to reporters said NDF and spot market reflect appreciation is expected to weaken, but the central bank has active appreciation, main reason is and the dialogue between China and the United States on, to reduce the external RMB appreciation pressure,hogan outlet online, and from the point of view of the weak economic fundamentals and 5 month decline in exports and other factors, this round of the appreciation of the renminbi has come to an end.
 trader analysis pointed out that the nine - month discount treasury bonds are not full, the 15 billion yuan of the plan to issue a volume of funds to attract only the tender, >
 and the middle price continued to form a sharp contrast is that the devaluation of the RMB overseas is also expected to expand. As of press time reporter yesterday, the overseas non principal settlement (NDF) on the market, 1 years NDF reported 6.2755, meaning that 1 years after the devaluation of nearly 2% yuan. At the same time, the spot market also fell for several days.
 Ministry of Finance 14, issued a notice, decided to issue the 2013 book entry discount (four) bonds,scarpe hogan outlet, plans to issue 15 billion yuan, the actual amount of the issue of the amount of $.
 in fact, from the recent trend of the middle price point of view,goyard paris, the pace of appreciation is getting smaller, with the previous single day appreciation of more than one hundred basis points difference is that Thursday and Friday, respectively, up 8 and 5 basis points, the appreciation is obviously weak.
 Friday,golden goose scarpe donna, following the issue of financial bonds issued financial bonds, bonds have also appeared this year, the first flow of the standard.
Related Articles:

click on the picture to enter

Chuan Chin

29 evening

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
recently introduced by
« پاسخ #16 : 02 مه 2016، 01:40:02 am »

,montblanc plume pas cher
 Anna,hogan sito ufficiale, Reed Kalakaofu temperature diagram
< p > see Rachel Zoe's fashion street shooting just know, originally she also otherwise a black and white speckle pattern stitching Rhett Kalakaofu handbags. Grey pullovers in collocation spot mosaic handbags,louboutin soldes, clever with a scarf to build the Bohemian style is very eye-catching; both wearing a windbreaker or dress with a fur coat, Rachel Zoe chose Rhett Kalakaofu black and white Python tote.,louboutin pas cher, the visible heart adore.
 Rachel Zoe Kalakaofu Airuide handbag
< p > well-known fashion stylist stylist Rachel Zoe purchased black and white mosaic of Python handbags, paired with a plaid suit and black coat travel, the python tote. Instrumental neutral dress can tide flavour is dye in the wood.
 Rachel Zoe Kalakaofu Airuide handbag
< p > Reid Kalakaofu 2012 autumn and winter handbags, capture the the Devil Wears Prada Anna Wintour,air jordan pas cher, she chose to beige stitching handbag collocation ash white fur coat and knee high black boots of travel,tn requin pas cher, with detail structure and win handbag is very classical.
: recently introduced by 2012 in autumn and winter, Rhett Kalakaofu handbags in autumn and winter fashion market sudden appearance of a new force, hit the classic Python handbags and mosaic color handbags are into the fashionable mind is good, even the Devil Wears Prada Anna Wintour is this handbag is captured and visible charm full. Not only that the fashion circle famous stylist Rachel Zoe to buy a black spell color Python tote. And actress Julianne Moore a street conventional reed Kalakaofu retro color matching handbag... This series of good results,scarpe hogan outlet, push reed Kalakaofu handbags the climax of the autumn and winter fashion accessories,hogan outlet, let us wait and see.
Reed Kalakaofu captured the devil wears prada handbags | Kalakaofu | wears prada
The lead-in in
Related Articls:

The coach

Guoli Zhang's atonement gate and Yan Ni played _0

first experience tension and relaxation of

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Ulysses (Ulysses) fifteenth chapter _136
« پاسخ #17 : 02 مه 2016، 03:42:12 am »

"free" newspaper typesetting workers
The old woman [228]
 you are the glory of the country,hogan outlet, sir.
, your majesty, you are well deserved.
 Tom Kernan &middot;
The nobles one by one went up to pay tribute to his knees.)
 an old resident
 Bloom
 Bloom (the former spouse identity between the police van was immediately taken away. The princess wears white clothes month, wearing a Silver Crescent, from a car borne by two giants in their chairs to go down. A storm of applause.)
 my subjects! I hereby appointed faithful horse "lucky tie" as hereditary Prime Minister [218],hogan sito ufficiale, and announced,hogan outlet online, today with his ex-wife divorced, married the glory nights Selene [219] princess for his wife.
 twenty years ago today,golden goose mid star, we defeated the enemy in Ladysmith [222]. Our howitzers and light gun bunched in cyclotron enemy positions to hit. Forward a mile and a half! [223] the enemy rushed! Everything is lost. [224] surrender? never! In any case, they will be defeated! See what! Charge ah! Our light cavalry swept the highlands of Pleven, a loyal soldier shouting: "!" The [225] [226] Salaxun artillery killed one does not stay.
 (Bloom raised his right hand, which flashed Kohinoor [217]. His horse neighing. Around All sounds are still. immediately. Set up the interstate and interplanetary radio transmitter, to receive information).
 (hug John &middot; Howard &middot; Bagnell) I sincerely thank you for your kindness. John, give me a grand welcome to the king, as you have [220], the land of our common ancestor, green.
 would like to be your subject,hogan outlet, to defend your dignity in the ground.
 to sell apple&gt,goyard soldes;

awesome!
 John &middot; Howard &middot,goyard paris; Bagnell
 Bloom
 Bloom
 John &middot; Nolan
 put away James &middot; Stephens [227] is he.
< p > (he was awarded embodies the Charter of honorary citizenship was to Dublin, his cross keys on the deep red cushions. He let everyone see that he is wearing green socks [221].
 well said! good point,goyard prix
 &middot; wise;
 charity school children
 nobles
 (lift Wang Qi) Bloom! My brother's heir known far and near!
Related Articls:

Sun Li Den

makeup neizhu

The ozone hole has little eff

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Happiness starts from the dark
« پاسخ #18 : 03 مه 2016، 06:21:31 pm »

that day, my husband and I morning some little thing quarrel. Come home from work at night,hogan outlet online, though the heart to each other have been eased, but due to the face, who also refused to speak first. He is watching TV in the living room, back and forth to change the channel; in my study, the Internet, the keyboard beat thunderously. He later came in with a book,hogan outlet online, a little while I go out a cup of tea,mont blanc pas cher, some subtle atmosphere.  < br / > the night has become a romantic and warm, we forget the morning quarrel, topic one after another,scarpe hogan outlet, only to find, we actually have such a long time chatted. < br / > < br / > after marriage,tn femme pas cher, and every night is a fixed pattern, husband watching TV, I play computer, go to bed late at night, just swept the two lines of words eyelids have been fought. Every day like a day behind thousands upon thousands of horses and soldiers Pentium,hogan outlet, but not in a hurry. Me and him,air jordan pas cher, and because of all sorts of trivial things, quarrel and cold war, endless. That night,golden goose saldi, no TV computer company, time suddenly so rich, our hearts, because this time is moist, more close to.
Related Articles:

Not for wisdom

Friend is

Me and his story

At that time I always thought that after 80 is only a synonym for a generation of writers. And then know that this is the name of our generation. We have been underestimated, being laughed at. In my opinion becomes not us, is the society, because the society has become too new, after all 60, 70 few people will worry about the house, but will not want to buy what car.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451

< p > Phoenix sports news from Argentina and Brazil will in the bird's nest to slug it out, such a rival against also caused the attention of the British media,hogan outlet, "Daily Mail" is to Brazil and Argentina in Beijing suffered air pollution in the title were reported, and when interviewed, the Brazil team doctor bluntly did not dare to go out.
Beijing haze British newspaper attention Brazil doctor: we dare not go out
 Messi Neymar

Pass Manchester intends to bi

British me

contract is about to expire the Chelsea veteran Ashley Cole has attracted a lot of attention to the club, according to the British "Daily Mail" report

And in this Sunday (October 5) will broadcast on this series, Zhang Zhixi is zhe Han Zhang jointly planning the event of counterfeit drugs in the palace, unexpectedly again meet Kenny Kwan, Su Qing become into the jail. While the mistress Zhang Zhixi but had to lay plans to escape. The broken mirror couple dead end people refer to the reoccurrence of counterfeit drugs, abuse of the heart.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 219
    • nop062
Chyi Chin on the I am a singer, 1 to 210 thousand
« پاسخ #20 : 05 مه 2016، 09:26:24 pm »

< p > chin manager,golden goose, Paul said: "we've seen a their sincerity, very hard, had to Beijing three attend to thatched hut please brother on the show." Chyi Chin won the first phase of the championship, but the day before the game has a cough, reduced to the last 1, which announced the withdrawal,scarpe hogan outlet, the voice is out of the situation? Paul explained: "he played 90 games in 2012, 2 days before the game more tired,golden goose, the last break, the voice has no problem." Paul also clarified not to retire, but leave, the Chinese New Year with his wife and daughter to the United States to accompany her mother, is expected to continue the game. In addition chin last month 28 to Taiwan condolence friends Rong Xiang, witnessed recording idle when, even smoking two cigarettes is also exposed belly, let a person worry about 53 years old, his health.
< p > "I am a singer" set ratings impressive record, the program to buy Korean TV program copyright,golden goose saldi, each find seven online singer competition. By 500 spectators to act as judges, 2 period eliminated a singer,louboutin pas cher soldes, next again by another backup singer competition.
< p > Dalian evening news produced by Hunan Satellite TV's "I am singer" gathered strength singer showdown, viewing the explosion of red, Taiwan sing the chin, Terry Lin and Aska are participating,golden goose saldi, Terry Lin to the never left "won the championship. It is reported that 3 people because of the popularity of the program, the price soared, Chyi Chin is in the 1 period of about 210 thousand yuan price notice fee into the show singer's crown.
< p > is due to the strength to sing, typhoon singing wonderful performance, won the audience response, Lin Zhixuan cover of Celine & middot; Dion "I surrender" Chinese version "did not leave", with exquisite bel frighten the audience,chaussure tn pas cher, won the championship. It is reported he is worth 1 about 10 million yuan. Him a few years ago because of the scandal and performance opportunities to reduce, this time in "I am a singer performing dazzling turn red, worth a rising tide lifts all boats, but due to the show started this year,scarpe golden goose, are still in the race, the actual benefit is unknown.
Chyi Chin on the "I am a singer," 1 to 210 thousand Terry Lin worth 100 thousand

return to

Peking Opera Suo Lin bursa Tianjin stage play Xue

Guo Zhikai the first 10 songs

First, every day I have a different state reflected, secondly I think media reports out of things with their views and perspectives, at best, is the media in the eyes of Wu Xiubo, so with my little relationship. Many times you think of Wu Xiubo's literary or profound or act or that is your point of view.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Blue sky
« پاسخ #21 : 06 مه 2016، 04:22:20 am »

< p > see this sky, I always think of the newly born child,air max homme pas cher, even, as if to hear his cry, the kind of warm feeling will let me ponder for a long time. To see such a sky, I would think of a beautiful girl's smile, while the soft sun bathed in the sun, then feel that the world is really beautiful!
 blue sky not only give me a good memory, but also give me the power of endless struggle.
 but I often think of their own memories of youth, who also like this sky blue memory. I saw a young boy, facing the wind lightly smile from my side through. When I addicted to wake up from, but I found the young back a bit more vicissitudes of life. , also a bit more mature, as if by this time to erase the edges and corners.
< p > I prefer blue sky, he can give me to spiritual freedom, make life more beautiful, to make the world more wonderful, it can give me with filling power,goyard paris, let the dream more close to, let oneself more faint.
Blue sky
< p > I like blue sky, this is not what reason, whenever a sunny,goyard paris, cloudless, my mood is always very comfortable.
< br / > the sky like rain washed the same,air max pas cher, blue,tn pas cher, no trace of variegated, and like a mirror that reflects the purity of the soul.
< p > is the primate of all things, heaven and earth gave birth to the elves,hogan outlet, they should be happy to world is the winner takes the law of the jungle will continue to struggle. So people have to adapt to the natural development of the better. And a good state of mind is a key factor. So, I prefer the blue sky, it can give me a quiet, relaxed pressure,goyard paris, and thus more likely to arouse people's upward mobility.
 I prefer the blue sky is blue,hogan rebel outlet, it is really very blue, blue can to your heart!
< p > also because of this, I love the blue sky, it makes me feel the clock back, to feel the youth innocence, youth is bashful.
Related Articles:

I w her. She lost her and her...

Even if I did well, he would only ask me to do better next time, even a "well done" will not say, absolutely not like other people's father laughed and praise and reward children. In my opinion, I should do well, do not need to praise, and not let me big with pride. So, I gradually no longer expect my father to be able to speak to praise me, because I have had enough of the disappointment.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • abc094
Jiang Yingrong sang hot dance light occupation fem
« پاسخ #22 : 06 مه 2016، 02:04:21 pm »

Jiang Yingrong hot dance. (photo: Phoenix Entertainment)
2010 in the evening of March 3rd, the "2009 Chinese occupation female model awards ceremony" was held in Beijing Changan grand theater.
 awards ceremony this year will also serve as the international Match 8 Women's Day special program broadcast on Hunan TV in March 6th.
< p > sponsored by the National Federation of the Propaganda Department, Sun Media Group, Sina,hogan outlet, Hunan Satellite TV, the current Chinese career women example awards ceremony of the theme for the achievements of women - - in the future. When "pink collar class" has become a fashionable term, when the professional women to become the new social main, kaijiangtuotu tendency to create new career fields, in them for the community to make more and more contribution at the same time,hogan outlet online, also leads to a new way of life. 2009 China occupation female model awards ceremony,chaussure jordan pas cher, women's achievements in the future!
< p > Night Festival was named "2009 Chinese career women model" guests: Zhang, Chinese ambassador to Indonesia,air jordan pas cher, SOHO joint chief executive officer Zhang Xin, Qingdao beer marketing president YanXu,hogan outlet, Beijing Yibo Culture Communication Co., Ltd. executive director, general manager, art curator Wang Yihan,scarpe hogan outlet, Chinese Academy of Sciences Graduate School Professor Yang, CCTV "news broadcast" host Li Ruiying,sac goyard pas cher, Hou Honglan ballet performing artists, famous actress Li Bingbing, Zhejiang Province skin disease prevention and control of hospital nurse Chang Pan beautiful, "one fund" executive chairman Zhou Weiyan et al. In addition, China gynecological tumor first person for the first time in China, put forward the primary ovarian and endometrial cancer double concept and achieved breakthrough results in Beijing Xiehe Hospital gynecology and obstetrics department deputy director, gynecological tumor professional team a won the most popular male award of respect for women; women in the western mountainous areas provides water for life, let the women's health condition and health level has been tremendous improvement in the mother water cellar China Women's development foundation will get the care women's organization award. By virtue of tough postscript spirit and impressive performance,goyard paris, Chinese short track speed skating won the special jury award. This event also invited the guests of the relatives and friends for their help, share their winning mood.
Jiang Yingrong sang "hot dance light occupation female model awards ceremony audience
The
 Jiang Yingrong hot dance. (photo: Phoenix Entertainment)
 that night 2009 "happy girls" champion Jiang Yingrong also brought the song "hold your beauty", to the presence of each shining brilliant career women's models to pay tribute. Dance Song Jiang, still with her highly infection of voice and full of passion for dance at the scene shows a domineering stage, visual appeal cannot resist.
Related Articls:

Houston -

The Moscow Art Theatre's first visit to China  and

Wang Weiyi witch review when mistress Yuan Chang r

Through the experience on the development of narrative, reflects the character of Mongolia people's mapping. With the narrative poetry of freehand brushwork in traditional Chinese painting, parallel time interleaved structure, with the shock through the music, modern and ethnic integration of dance, real dynamic choreography, the classical features of clothing, eye-catching dazzle light, broad picture vividly displayed.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Beautiful life high school
« پاسخ #23 : 09 مه 2016، 08:39:12 pm »

March's attitude is to support the April cry. Tug of war game,hogan outlet, the players face turned red, trying to pull the rope, all teeth together. The other side is the cheerleaders, screaming with gas, they flushed,tn femme pas cher, shouting unusually loud. The success of that a moment, they like a runaway horse like all of a sudden excited dancing, the huge campus filled with howls of laughter. We happily intoxicated, it is hard to success.
 June's busy brewing is the pleasure of July. After the examination, the honor roll and an armchair, watching his name impressively printed on the top, every heart there is a say a joy and pride. It is my own efforts over the last witness, his tears after the success of the artificial crystal. At that moment, we feel the sublimation,goyard pas cher, such as wine mellow sweetness,sac goyard pas cher, flowing through the heart, day
 God is fair,scarpe hogan outlet, he gave us the same life and space, and the rest, by our own experience and creation. Life, I want to say to you, in your hard work, really beautiful!
 butterflies in the flowers on thin wing,hogan outlet online, dancing, with its gorgeous rhythm, light rotation;
Beautiful life high school
 after the struggle of life,nike tn pas cher, beautiful like flowers, beautiful like picture
 worked hard in the silkworm cocoon, indomitable struggle, and then become a butterfly, dancing in the sky, fly to the sky.
 life, you are a circle, but some are very successful, and some are distorted.
 .
 September is the October encounter abundant colorful. In this magnificent season, maize merrily rice jointing, excitedly waving. The holy mother chrysanthemum after a year of efforts, finally upwind TuRui, emitting a Qinren fragrance, and then proudly erect chest. Embrace the people's praise and praise. At that time, they will bloom mesmerising the most incisive.
 December snow dump is January sky. By the rain washed the sun like the wind kissed the earth and everything is quiet sleep in the sunshine. Walking in the streets, deeply absorb a breath of fresh air, will smell the fragrance of flowers, pure and fresh grass and everywhere is filled with dramatic ups and downs of the breath of life. All through the winter cold baptism, agloat now stands in front of people,louboutin pas cher, who show their posture. They repeatedly break the cold wind, was transformed into a beautiful beautiful scenery line.
 God is merciful, he dedicated to all things a life, to place everywhere with charming appearance and personality. But everything is hard into life, the same colorful banlan.
 in the grape tree snail walking difficult to climb, do not rely on the day, not on the ground, they rely on their own!
Related Articles:

A composition night walk

Give 500

The person

Now, more than 10 years ago, much more developed. Human increased awareness of environmental protection, surrounding the earth's environment is getting better and better, the air here is very fresh, everywhere is flowers and trees. Every day the mood of the people are very happy, because they live in such a beautiful environment, proud heart!!
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Sing a song of love for you
« پاسخ #24 : 13 مه 2016، 01:50:02 am »

Sing a song of love for you
 ad February 14, 2015, for me, it is an ordinary day. Actually in such a small town can still see the young people holding roses, people do not consciously think of a young good, it seems that they have been old, has been on such a romantic atmosphere. Memories of things have become blurred, it is their own to forget or dare to think, I do not know. < br / > < br / > said a man listening to some of the songs, listen to will be indecisive, will be sentimental up. After all, these is not a good thing for a man. Whether it is a character or a habit worth mentioning. Seems to have already can't remember when starting a little music, drawer MP4 is still so new touch kind, memory has now moved their lyrics but gradually blurred, that those who heard the songs are like those who sing them will be gradually forgotten. Network songs spread down less then save money to buy a cassette that kind of feeling, say, perhaps less the joy, a treasure, you want to understand the original little at that time. < br / > < br / > A, has no intention of drawer pull through to the end, found that quietly stay in the corner of the MP4, power has been exhausted, appearance still. If not for a long time the battery failure picked up charge, headset will not consciously put ears, then play a song together will whoosh will himself from reality pulled back his memory. Close your eyes quietly what do not want to do, but in the melody of precipitation rising again. Not feeling, not sour, not laugh. Perhaps the more experienced,scarpe hogan outlet, like sour, sweet, bitter, hot all transferred together, you can say what you feel? Can not. Found that his heart is like being forgotten in the corner of the MP4, like still,hogan sito ufficiale, no one to touch when he has been so quiet forget themselves in the end who is? What can I do for myself? Suddenly on the one who touched the switch,golden goose outlet, whether it is long or surging all into a blood vessel. Heart can not be calm, I can calm it? Can not. < br / > < br / >, then, to see hand grasps the rose to each pair of lovers, whether short or long,golden goose, whether true or false, whether or or, I was indifferent?? Can not. Oh, the original has not dared to think.  in these days, maybe the rose was the switch every couple. Either short or long, no matter or true or false,nike tn pas cher, whether or not,scarpe hogan outlet, or points, isn't it? < br / > < br / > I wish I can also be like MP4 that can be depleted,adidas yeezy pas cher, even if the heart how long or agitation can't think up, sing. Recently always think of a poem: last year,golden goose scarpe donna, the door today, matched Renmiantaohua red, people do not know where to go, still laugh spring peach. I am not certain to lose things, or people or things are indifferent. I feel like my heart feels like a man, and my face is like a peach blossom. Oh, I have no electricity, but still look like!
Related Articles:

The meanin

Memory of

Welcome th

Parents began to come is styled, see have summer training institutions to learn English is to give children reported the name, which know studying for nearly a month, learn simple / applechaircatdog some Mr. words, parents anxious the, afraid of children really only to the third grade, everywhere the trustee to ask who can help teach his children English.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
About the winter of inspiration
« پاسخ #25 : 13 مه 2016، 10:41:40 am »

so I put a pillow,nmd runner femme pas cher, picked up the "late" Mermaid lying on the bed and read of the sun on my back, warm, very comfortable. About 40 minutes later, the sun gradually moved, I should also prepare lunch. I was doing a meal while thinking: at that time, our life everywhere is sunshine. Sometimes, it is a discourse of concern, seemingly insignificant, but warm hearts. One time, my class a classmate uncomfortable,hogan sito ufficiale, the other students see, have come to care about him, after their well-being, a sentence gently greetings, but give the students bring sunshine endless warmth.
 people have a heart of the sun, is the cold winter will not feel cold. As long as there is a heart full of sunshine, as long as the heart has the sunlight, the world will be bright! Let the heart is full of sunshine, and sunshine!
 2 this winter
< p > pale and the warm sun on my hands, the twinkling of an eye, I seem to have a feeling of being hand, hidden in the depths of time moved in this season to achievements into a perfect,scarpe hogan outlet, it has ups and downs, fireworks gradually insipid memories of life, in the silence of the winter, and blossoms into the colorful clouds and broken into a circle a circle ripples rippling... I saw all the good things, in the desire to shine, showing a collection not beautiful, without a profound speech...
< p > when the chilly wind to sky brush more ambitious, when Mo Carpathian head of children the last wild geese flying south out of, when the vast land of no edge grass swaying plant yellow, walked light and firm steps, winter has gradually deepened.
About winter inspirational
 1 in the winter sun
 I want to turn to the sun behind me in becoming increasingly deep, like the big sea embrace thousands upon thousands of horses and soldiers.
 sunshine, or a "thank you"". Every time someone helps me, or I help others, always say "thank you" to each other!" Whether I or others, to hear these words, a kind of satisfaction,hogan outlet online, sincerity, cheerful smile always appear on the face, feeling good happiness,nike tn pas cher, good happiness! Just like the sun in a sunny day in winter,hogan outlet online, the sun is warm and gentle enough to give people a good mood for the day!
 sunshine, or a blessing. Every festival, we will give each other a sincere blessing, "happy holidays"! good health! Learning progress......" These may seem useless,sca goyard pas cher, but give a heart of a kind of satisfaction, a kind of joy, a kind of warmth, like the soft sunshine in the morning, so comfortable and happy.
 today is the fourth day of the holiday, the morning I arrived early to the barber shop, bureau of hair, cover up the traces of the years of white hair. With my hair, on the way home,goyard pas cher, the weather is cold, go a long way before I get back home, it is almost 10 o'clock. When I walked into the bedroom, the winter sun shone in the warm bed, sunny, warm sunshine! I can not help but exclaim.
Related Articles:

Fly Wars

Integrity

For fear of the dog scared away birds, immediately expelled ten feet outside. A sieve with Valley busy, breath pull string. The birds were round, lift the screen to catch birds birds escape. You overtake the foot, but its wings are flying. Today, although no harvest, I am waiting for the moment the most happy.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Lunch review Steel estate downturn of two cities d
« پاسخ #26 : 14 مه 2016، 10:23:25 am »

,hogan sito ufficiale
< p > networking concept stocks,goyard pas cher, Shanghai belling, Changjiang electronics technology or over 5%, Hengbao, eternal Asia, shares the same side,scarpe hogan outlet, new, an impressive performance. Coal electricity linkage will set the message limit,scarpe hogan outlet, the strong trend in the coal sector in early trading, Lurun shares rose 7%, Guoyang new energy, Zhengzhou coal, Yanzhou Coal Mining and other stocks rose among the biggest gainers.
< br / > the real estate sector today, the trend is still in the doldrums, fan Hai building fell over 5%, million estate, HUAFA, Jiakai, Yunnan city investment, such as more than just a shares decline of more than 3%. The steel plate has become the main trading Shadie, lingganggufen,chaussure louboutin pas cher, Angang, Baosteel, Masteel shares fell over 2%.
 disk, the stock rose less or more,tn requin pas cher, medicine, 3G, Internet of things, water supply and gas sector rose. Today the pharmaceutical sector across the board rise, a total of the first medicine, Jiaoda LP, Lianhuan pharmaceutical, Tong Junge four stocks daily limit, Jiuzhitang, Tai Chi Group, Southwest Pharmaceutical stocks have stronger.
Lunch review: Steel estate downturn of two cities down stock index fell 0.1%
< br / > the Phoenix finance December 16 hearing today, the two cities opened slightly lower, in medicine, banks, driven by strong rebound turned red, the morning maximum touch to 3299.33,hogan rebel outlet, but stock rushed down, continuous concussion, midday deadline, prev newspaper closes at 3271.03 points, down 3.43 points, fell 0.10%, clinch a deal of 6.9 billion yuan the; Shen Chengzhi newspaper 13750.85 points, down 74.99 points and drop 0.54%,hogan outlet, clinch a deal 395.5 billion yuan.
Related Articles:

Comments received stock index

Th.J high price wine of the first

Wan Shing

Although Huijin holdings shot that management has begun to consider to maintain a stable stock market, but policy and no real positive stimulus and expansion of new shares are still ongoing, in October and a considerable scale of new shares issued wait, so in the long term trend of a shares still need caution.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Daddy high school in my eyes
« پاسخ #27 : 14 مه 2016، 06:21:07 pm »

Daddy high school in my eyes
 my eyes father high school
composition one: the father in my eyes
 when I was young, I rode on his father's shoulders, shouting "driving! Driving,golden goose outlet!" At that time, I was a head higher than my father. Gradually, I understand,hogan sito ufficiale, learn to return, try to end a pot of hot water for father father feet. Now I have grown up, for academic gradually neglect in the love around me, when I to pay attention to when I found my father is old, the original black hair added a few strands of white, amount of added a few trifling wrinkles, hands become rough, but the father tall figure, a direct cut in my heart,goyard soldes.
< br / > it was a hot summer, summer vacation I have a English training class, because every class are very late, even the last bus has miss, father in the summer became my driver, he always rode a bicycle along a training course on the road from home to walk,hogan outlet. His father's waist is round and very thick, I sat in the back holding him that the circle and thick waist, so that I will be happy, it seems that he can for me to block all the wind and cover all the dark clouds, is the harbor of my stormy.
< br / &gt,louboutin soldes; father in front of me a hard stare, sweat soaked his clothes, his forehead soon hung with bean big sweat. At night the summer breeze suddenly a burst of wind, make people feel good comfortable, I used to wipe the sweat for my father,scarpe hogan outlet, his father has always said: "you are not hungry,tn pas cher. .? Again,nike tn pas cher, wait to go back to my father to do a big meal for you."
< br / > to the uphill, my father unexpectedly did not stop, breath to ride up, may because of the mind that a force pushing him forward. Dad's face in the soft sunset under the kind of smile.
< br / > dad looked at that kind of smile, I lower the head, the line of sight gradually fuzzy, and recall the young father and I made the game together, found that he is really getting old, daughter grow up now, and can do something for you??

Related Articles:

I praise y

Grade five mid-term examination

I want to invent a robot

Another little monkey cried, he sat in the tree thinking of the other three little monkeys will have any way. A little monkey, think of a way. His name is sitting in the branches of small monkeys breaking a root long branches down and think of a way out of the little monkey picked up branches play pool, fishing, fishing balls back. Finally, they from the far from the pond place happily continue to play ball.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
MeiLing electric additional or encountered obstacles
« پاسخ #28 : 16 مه 2016، 10:14:20 pm »

Since November A, A-share market continued to adjust, the Shanghai Composite Index fell to 2537.24 points from the highest point of 3361 in May 18th, down by as much as 25%. Market down the impact of the listed companies refinancing of the process,scarpe hogan outlet, the listed companies in Shanghai and Shenzhen Stock placements frequently "break", directed some of the company's issuance price challenge, the reporter noted that Meiling (000521) is the a member, on the company's prospects look good, we heard the different sound, there are quite a number of investors of Meiling electrical appliance placement program is not optimistic, in the four major factors of distress,goyard pas cher, in a significant increase in the risk of secondary market, Meiling electrical appliance additional difficulty seems large, which led to the concern of the company.
< p > Meiling (000521) April 20,hogan outlet, announcement, intends to not less than 10.18 yuan / share price, to no more than 10 specific object issued not less than 0.5 million and no more than 1.3 million a shares, to raise funds not more than 12 billion yuan,hogan outlet, to raise additional funds will be used mainly for investment in the development of Athena luxury refrigerator production base, energy-saving environmental protection refrigerator expansion, freezer expansion project and supplement working funds.
 fierce competition to raise investment in the current scene to be observed
, the reporter Xiao Li
MeiLing electric additional or encountered obstacles
 analysts told reporters that the current national consumer awareness has been retained, although the recent home appliances to the countryside and other support policies,golden goose saldi, the recovery of the home appliance industry once so that consumers are optimistic >
< p > at the same time, the company's high debt problem has been plagued by the company's development plan, as of December 31,hogan sito ufficiale, 2009, the company's assets and liabilities rate was 71.81%, the non open after the completion of the issuance, assets and liabilities rate will drop to about 57.41% or so. And this is still higher than similar companies in Qingdao Haier 49% debt ratio level.
2009 annual report shows that the company achieved operating income of yuan, an increase of 45.86%, profit of yuan, an increase of 1072.94%. However,scarpe hogan outlet, after deducting non recurring gains and losses, net profit of only a million, the company's product competitiveness and profitability is difficult to reflect.
 due to the purchase of the controlling shareholder of Sichuan Changhong Changhong air conditioning and Zhongshan Changhong equity, according to the contract of property rights transaction,nike tn pas cher, the company should also be in 2010 to pay the Sichuan Changhong equity purchase. 2010 April the company agreement transferee of the Hefei Xingtai Holding Group Co., Ltd. held in Hefei Meiling Group Holdings Co., Ltd. 100% state-owned property, must be in 2010 within the pay equity transferee shall 113.2 million yuan. Such a high debt size and liquidity arrangements for MeiLing worse, analysts pointed out that MeiLing company is difficult to get rid of the risk of debt in the short term, the production and operation of the Future Ltd will have a bad impact.
 high debt ratio to restrict the development of enterprises
Related Articls:

Three this company Pangang suspended three apprehensively pending

Gold minin

hogan outlet online

It is reported that taking into account the poor market situation, gold wind technology management has to be issued price limit by 19.8 yuan down to 18.1 yuan, but the market is still not buy it, the subscription is very light, sold to the public the first day of the subscription amount is only 10.3 million yuan. In this regard, the gold wind technology is also reluctant to let the price, would rather suspend the listing plan.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Tongwei has diminished Liu Hanyuan in Sichuan in J
« پاسخ #29 : 21 مه 2016، 08:48:41 am »

< p > in fact, Tongwei shares since listing in 2004 no equity financing,hogan sito ufficiale, enterprise development funds more rely on debt financing. As of the end of the first quarter of 2012, the company's assets and liabilities rate was 68.33%, higher than the industry average. The company intends to issue 500 million yuan of corporate bonds, bonds issued after the end of the first quarter of 2012 as a benchmark,air max pas cher, the company's asset liability ratio will reach 71.62%. And after the raise funds, asset liability ratio and interest bearing liabilities will be reduced.
 Han Ping
Tongwei has diminished Liu Hanyuan in Sichuan in June the market value of the fastest growing rich
< p > the Yangcheng Evening News reporter Ping Han reported: yesterday A-share reproducing Black Monday, however,golden goose mid star, through private placement scheme of Tongwei (600438) but still maintained gained momentum since the resumption of trading again yesterday,hogan outlet, rising against the market trend 3.37%,yeezy boost 350 pas cher, and on the day of the agricultural sector is also a strong plate,hogan sito ufficiale, the intraday stocks surged more than 8% hit a new high this year.
< p > are true,golden goose scarpe donna, Tongwei shares in June rose 21.24% and the actual controller of the company Liu Hanyuan become June in Sichuan Province to the market value of the rich, the fastest growth.
< p > as the leading enterprises in the feed, Tongwei announced the end of June, directional additional programs show that will to the major shareholder of the funds raised 6 billion yuan, of which 4 billion yuan will be used to repay bank loans, the remaining part will be used to supplement working capital, while raising the funds use does not investment projects or the acquisition of assets, and can not bring direct economic benefits, but the major shareholder of Tongwei group will with full cash to subscribe for the non public offering of a shares will obviously be subjected to the favor of the market the way quite to shareholder took 6 billion yuan of gold and silver Holdings shares of listed companies.
 according to the program, the issue of the stock price of 4.69 yuan / share, the issue of the number of shares. Before the suspension of the company's stock closed at 554 yuan / share, the non public issuance of, Tongwei group holds Tongwei 55.06% equity, its controlling shareholder. After the completion of the issuance, Tongwei group stake will increase to 62.11%. Large shareholders not through injection of overvalued assets cash, but took out a huge sum of money to reduce the listed companies debt ratio, liquidity, although some low price, equivalent to before the suspension of the closing price of 8.5%, but taking into account the large transactions are usually sold at a discount, this scheme significantly facilitates the subsequent management of listed companies,hogan rebel outlet, also shows that major shareholders of listed companies strong bullish confidence.
Related Articls:

Solchem intends to 1 billion 300 million yuan in t

Industry t

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

این صفحه در 0.109 ثانیه 20 نمایش داده شد.