انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تنها چیزی که از فردا می دانیم ، اینست که خداوند ، قبل از خورشید بیدار است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم اول - ما پذیرفتیم که در برابر الکل عاجز بودیم و زندگیمان غیر قابل اداره شده  (دفعات بازدید: 9161 بار)

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • fgh902
Seventy years of soul Festival, 5000 Elegy
« پاسخ #45 : 21 مه 2016، 03:51:04 am »

signature: to salute during the ceremony! Salute our soldiers the most lovely people! Be thankful for the good and the good! < br / &gt,golden goose outlet; < br / &gt,sac goyard pas cher;.
 < br / > late at night, I went back to my office, to sit in the sofa, quietly looked out of the window, swaying tuberose, mind is still majestic army, at the same time, also emerges out of the past cold iron, long smoke.  < br / > a millennium city, a fan Millennium door, door blood red writing two Qiu Jin characters -- Nanjing! The air is filled with chill, bloody, ferocious killer Hansha,tn homme pas cher, killed the weak. The fan Millennium door is open, the unarmed by panic helpless rushes out, holding a spear expel evil potential agitated rushes out, a burst of gunfire, sound of the wail of. Then,adidas yeezy pas cher, dead body pillow nationality, the rivers of blood, the fireworks once bustling gold Ling is no longer Jinling, the height of the red stone city is no longer a stone city, the bustling and become a hell on earth. < br / > < br / > once ten Qinhuai, YingGeYanWu. Group of merchants, do not dream of luxury, now, overnight, plumbic bloodbath China, flourishing ending, horrible!  seventy years, in the past, are you?  5000 years of time, the past, are you?  my grandmother,hogan outlet? Are you still there?  I, in the US, because life to me, and many of our mission!  I, we as the Yangtze River and the Yellow River children, naturally in rush! < br / > < br / > the past seventy years ago, I saw, those memorable days, after the pursuers before arresting, and they crossed the Xiangjiang River, crossed the Dadu, crossed the grass!  they finally came to you and me, we. < br / > < br / > Xiangjiang River Crossing how difficult ah, 1 00000 Kenjiro,hogan roma online, leaving 250. < br / > < br / > Owatari across how insurance ah,nike tn requin soldes, twenty thousand soldiers, add 460. < br > < br / > 35 million soldiers and civilians sacrifice in this field made by the Japanese militarists catastrophe! < br / > < br / > eventually, 40000 Chinese people stand up and fought,scarpe hogan outlet, five million hotman SheShengWangSi, on the battlefield, gave us a beautiful China!  > hard, nothing in the world
Seventy years of soul Festival, 5000 Elegy
Related Articles:

I and the recitation

If we firs

Butterfly butterfly is broken, flowers are gone wi

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904

it is worth noting that, although the company's earnings growth is good, but there seems to be some differences between body positions. According to the stock exchange in July 7th transaction data show that the company's share price fell 8.46%,scarpe hogan outlet, the first five are institutional seats,hogan outlet online, the cumulative amount of up to one billion yuan,scarpe golden goose, while buying the top five also has 4 seats. Some analysts believe that the company has just implemented the 2013 annual 10 turns 5 shares sent 2 yuan bonus scheme. After capitalization share capital of the company has reached 23.9 million shares, the total market capitalization of $342 billion,scarpe hogan outlet, market capitalization has reached 289 billion yuan. Although the company's stock valuation in the same industry is not high, but as the company's market value continues to increase,occhiali ray ban wayfarer outlet, does not rule out the agency worried that its growth is affected.
An optoelectronic half net profit growth of more than four seats in the institutions | three |
< p > Sanan optoelectronics evening released semi annual performance of the notice said the company is expected to achieve belonging to the owner of the parent company net profit year-on-year increase over the same period more than 40% in the first half of 2014. Data show that the first half of 2013 the company achieved net profit of 463 million yuan, earnings per share of 0.32 yuan. The company said,scarpe hogan outlet, with the penetration of LED lighting,tn pas cher, LED demand. In the reporting period,hogan outlet online, the company's production capacity is further improved, profitability continued to improve.
Related Articls:

Vanke with the vote the subscription rate of hot projects ov

-ST Xoceco 300 million yuan a

ST Huaxin proposed increase fund-raising 1 billion 170 million

In order to map the data content of the core business, the company will make full use of Internet technology and resources to improve the map products, create diverse forms of expression, full coverage, comprehensive detailed navigation map database, improve the timeliness and accuracy of data; the car business network, will also be combined with Tencent content resources, enhance market competitiveness.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Small and medium sized board will implement differentiated supervision
« پاسخ #47 : 23 مه 2016، 08:43:01 pm »

newspaper news (reporter Wang Haojiao) 16, the Shenzhen stock exchange organization held a small and medium enterprise board supervision and development forum. At the meeting, the Shenzhen Stock Exchange chairman Chen Dongzheng said that in Shenzhen will be the according to the company's credit record,basket tn requin, of the SME Board companies implement differentiation regulatory policies. For the integrity of the recorded good company,yeezy 350 pas cher, the implementation of information disclosure after the audit, increase support refinancing,air max pas cher, mergers and acquisitions,hogan sito ufficiale, equity incentive and other matters of the company and make some excellent companies get a better development; for the integrity of the record tarnished the company is strengthening the supervision,nike tn pas cher, defuse risks, so as to guide the listed companies in good faith, specification of the track of healthy development.
Small and medium sized board will implement differentiated supervision
 Shenzhen deputy general manager Zhou Ming also reported some problems in small and medium-sized enterprises in recent regulatory focus. Including: mutations in the business environment,guess soldes, and the company's information disclosure is not timely; huge intention contract hidden, the disclosure of information is not accurate; regulation performance by means of accounting and information disclosure untrue; with the holdings of major shareholders,scarpe hogan outlet, positive constant; related parties weak sense of integrity,tn requin pas cher, illegal stock trading is banned repeatedly more than; the company's core competitiveness gradually weakening.
Related Articls:

BBC Olympic advertising is accused of plagiarism

Micro-blog's not only micro t

official channels to Europe a

According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • def904
interim earnings in the middle of the aircraft profit rose 91%
« پاسخ #48 : 27 مه 2016، 01:48:13 am »

The disclosure of the semi annual newsletter performance
 bad announcement:
 David medical (300314) July 28 evening bulletin, vice chairman and director Chen Yunqin because of the person of advanced age,golden goose outlet, apply to resign from the company vice chairman, board of directors, the nomination committee and the remuneration and appraisal committee member of the post,tn pas cher, after his resignation, as the only company party secretary.
 Del home and Xiamen University research and development of graphene new materials projects
 Big Dipper termination planning staff holdings or holdings plans to resume trading on the 29 day

Beidou satellite through (002151) July 28th evening announcement, the company due to the planning management and employee stock ownership plan or the relevant major issues related to the management, the company stock since July 8, 2015 suspension. But the due to the secondary market fluctuations larger, and at the same time to participate in the company management layer and employee stock ownership plan or Management Holdings plans more staff,goyard paris, communication and improve the workload of ESOP plans and required a longer period of time. In order to minimize the impact of the company's suspension on the external investors, the company decided to terminate the planning management and employee stock ownership plan or management holdings. Company stock since July 29,hogan sito ufficiale, 2015 opening date for the resumption of trading.
 del home furnishing (2631) July 28 evening bulletin, a wholly owned subsidiary of Suzhou del graphene Industry Investment Fund Management Co., Ltd. recently with Xiamen University signed a technology development contract, all parties participate in research and development of graphite graphene transparent conducting films preparation and its application in the project.
 David medical vice chairman Chen Yunqin resignation
 CNAC photoelectric (002 179) July 28 evening, during the reporting period, the company achieved operating income of 22.07 billion yuan, compared with the same period last year increased 49.8%; net profit of 2.56 billion yuan,hogan outlet, an increase of 91.34%.
 interim earnings in the middle of the aircraft profit rose 91%
 aviation Panthers controlling shareholders and concerted action holdings was suspected of illegal investigation
 CNAC Panthers (600760) 7 of the month 28 evening announcement,nike tn pas cher, controlling shareholder of the company Jincheng Group Co., Ltd. and concerted action of China Aviation Investment Holdings Co., Ltd. respectively received notice of the Commission's investigation,spaccio hogan outlet, due to the reduction of Jincheng Group Co., Ltd., China Aviation Investment Holdings Co., Ltd. to CNAC Panthers Co.,sac goyard pas cher, Ltd. stock acts alleged violations of securities laws and regulations, the Commission decided to give the investigation.
Related Articls:

The three one case was senten

CSI interp

SAIC to im

Portuguese shares also said in the announcement, the national security group after the restructuring of ownership structure is more dispersed, from the ownership and control relationship, no single shareholder are not through its holdings of shareholders' voting rights decided board of directors of the company, more than half of the members elected.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
2015 town government work summary _0
« پاسخ #49 : 31 مه 2016، 07:27:18 pm »

2015 town government work summary
 town street landscape take on an altogether new aspect. A street is realized three. On the basis of last year's again this year to complete the laying on the Jiefang street, street, Center Street, Kwong Hing Street, about 4 km from the street black flexible pavement, enhanced the busy street shops housing style, 300 streetlights installed, allocation of green belt, to May of this year,hogan outlet, in the streets of the town of 53 street about 40 kilometers all realize the green lighting and landscaping. The two is the basic form of city ring road. Imperata temple to Anchang River riverside road, riverside road to Liao An Lu, Liao road to the Liaoning Road, Liaoning Road to Imperata temple around a ring road. Riverside Road, temple to Anchang River, Imperata cylindrica, more than 50 Meechan unfinished connection. Other sections have been completed and the green lighting project has been completed. Three is the urban construction change rapidly. 5.12 after the new silver throne, Hao Mingyuan, flourishing gardens,adidas yeezy pas cher, Anju garden four residential areas and competing in the apartment, Lijing sky,hogan sito ufficiale, river garden, West Ming Yuan six high-rise elevator apartments nowhere reveal post disaster XX metro modern atmosphere.
2015 town government work summary
< p > 20. The town urban and rural housing reconstruction and reinforcement maintenance completed,air max femme pas cher, 6.8 million urban and rural residents had moved to the own post new or strengthened the new premises. It is particularly worth mentioning is the town I seize the post disaster reconstruction opportunity basis points on the line of new ideas forward 13 cell group, Bo Yang five cell group has not only been widely welcomed by the local people,hogan sito ufficiale, but also by the party and state leaders and domestic experts and scholars spoke highly of,timberland outlet, not only affected the people feel the new life, new hope,chaussure louboutin pas cher, earnestly to promote the integration of urban and rural construction.
 earthquake damaged public facilities are put into use. Earthquake damaged schools, hospitals, kindergartens, radio communications and other public facilities, after more than a year to restore and rebuild the whole has been completed and put into use. 18 thousand more than primary and middle school students in the spring semester of this year when all moved into the new building, XX moved into a new age in the region. Shift access reconstruction Chinese medicine hospital, maternal and child health hospital, family planning service station, township hospitals, 22 village clinics, radio and television building, telecommunications and postal building is equal to before May this year, all put into use. Some facilities than the level before the earthquake, such as XX primary school students from before the earthquake,chaussure tn pas cher, more than 1100 students increased to now more than 2800 people. Boarders by zero before the earthquake to now more than XX people; town health hospital beds position from before the earthquake of 36 Zeng Zhang to now 60. The damaged roads, water conservancy facilities and 23 villages (communities) grassroots positions all completed and put into use.
Related Articles:

2015 kinde

Year-end summary of health st

Life told me in 2015.

In the process of recruiting departments strictly according to the school students will internal regulations, careful examination, focusing on the selection of, for students to bring the fresh blood. The successful completion of the work to become the future work of the smooth development of the original power. At the same time, it also produced a new session of the student union cadres through democratic elections.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Climb the mountain stalagmite
« پاسخ #50 : 02 ژوئن 2016، 01:41:39 am »

,hogan outlet
 soon came to the stalagmite at the foot of the mountain, I looked up, ah! Good high and steep!
 climb stalagmite hill
 it was getting dark, we are reluctant to part down the hill. On the way back I think: I must learn the skills, grew up to contribute to the construction of the home, the stalagmite Hill become more beautiful,adidas yeezy pas cher, more productive.
 later, we went to the temple, worship Buddha, I have pocket money thrown into the box and made a wish, the wish is: I must Study hard, forever is the first name of the class.
< p > we continue to climb ah climb,new balance baratas, I feel the leg becomes more and more acidic, more and more soft. Finally, even the strength to heels are not, really want to stop for refreshment. My father encouraged me to keep in the back: "must insist, don't stop, refueling ah!" I was come to the king, hurried up. But not long, and now. I see trails on both sides of the weeds especially lush, then get a brainwave, use the hand to hold the weed step by step upward climb, one not careful, thorn headlong into the hands,ray ban outlet, I endure pain, carefully the thorn from the hand to pull out. I gritted my teeth, hard to climb the mountain, arrived at the top of the mountain.
< p > we began to climb the mountain, the children are laughing, while climbing the side and laughing, feel very relaxed, but not to half an hour, voice small, only to hear people constantly panting sounds. I looked back, they take off the coat, everyone is sweating, I also tired panting.
< p > station at the top of the mountain to look to, ah, it's beautiful. A piece of green wheat,hogan rebel outlet, golden rape flowers, white pear, peach pink,,,scarpe hogan outlet,,,,,, the earth, dressed in a beautiful girl. A breeze,gioielli pandora outlet, a fragrance smell, I took a deep breath, really comfortable ah!
 we happily came to the bus station, "Wow, there are so many people, so busy ah!" When we got to the car, car in the road moving fast,hogan outlet, on both sides of the trees continue to go back, car people NiYiYan me a language, kids lying in the window looked at the scenery outside the window twitter said a non-stop.
Climb the mountain stalagmite
 Sunday, the weather was fine, I finally look forward to this day, one family went to climb the mountain stalagmite.
Related Articles:

Describe t

Summer knowledge composition 300 words

I have a building shaped savings can, is the grandfather bought me. Above is a chimney, downstairs there is a teddy bear, the cubs round eyes, big ears, small nose really cute love. Bear on the window sill look out, as if to appreciate the beauty of nature. The building of the rear side of a small door is where the money. The building walls decorated with flowers, a riot of colours. The building seems to be a beautiful palace in a fairy tale.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • abc094
Bitcoin soared above $600 the fed no plan to direc
« پاسخ #51 : 03 ژوئن 2016، 06:53:24 pm »

original title: good news for frequent bitcoin soared above $600
 yes, for a bitcoin people, November 18th is indeed a big day. First is China's largest bitcoin trading platform BTC China announced since the speed of light an isolation of venture capital and the speed of light venture a round of $500 million investment; and the Justice Department and the securities and Exchange Commission (SEC) said on behalf of the bitcoin is a legitimate tool of financial; and this also,new balance outlet, nearly a month to skyrocket bitcoin prices also yesterday topped each $600, a record, friends and even joked that the earth has been unable to stop the bitcoin appreciate. So much good news, believe that even if there is no wine accompanying, but also enough to get a good bit of bitcoin enthusiasts.
 U.S. Department of justice and the U.S. Securities Regulatory Commission representative before the hearing held in a letter published in the letter,goyard paris, said the same as other online payment systems,hogan outlet, bitcoin is also a double-edged sword of interest and risk. It is understood that the main issue of this hearing is to explore the development prospects and risks of virtual currency system in the United states.
SEC: bitcoin is a legitimate financial tool
 tonight Shanghai's bitcoin reception will be a victory for the summit, the joy of the ocean. Yesterday, bitcoin veteran Song Huanping in his circle of friends, said excitedly that.
< p > according to the overseas media reports. Recently, representatives of the United States Department of justice and the SEC said at a hearing of the Senate of the United States, bitcoin is a legitimate tool of finance, this statement is expected to will promote the process of legalization of bitcoin.
Bitcoin soared above $600 the fed no plan to direct regulatory intervention
 the U.S. Federal Bureau of investigation (FBI) for the treatment of virtual currency depends on whether it is a legitimate financial services to provide online payment system,scarpe hogan outlet, whether it is central, or to the center of the. The FBI's attorney general, chief assistant to Peter & middot; Card Zack (Peter Kadzik) in a letter wrote,hogan outlet, and other financial services,cheap pandora charms, virtual currency system can also be used by malicious molecular,louboutin homme, but center and to center of the online payment system has the big difference in the extent and type of the exposure of the financial risk.
 Federal Reserve Chairman Ben &middot; Bernanke (Bernanke Ben) also participated in the hearing, he said that the Federal Reserve did not develop a special currency in contrast to the regulatory plan. Although the Federal Reserve will normally monitor the innovation and development of virtual currency and other payment systems, there is no need for direct intervention and supervision over them.
 affected by this impact,bottes ugg pas cher, bitcoin prices rose yesterday. The world's largest bitcoin trading platform on the Mt.Gox transaction price was close to $619, while bitcoin trading site in China, its price close to 4000 yuan. And just a week ago, the price of bitcoin has just exceeded $400.
Related Articls:

The red bo

Ctrip test

Former vic

Significant performance is: as the "silent majority", the grass-roots power of shenyang. Thanks to the new media, one by one to become active in social dynamics, a silent voice is also being recovered, together into a very broad public opinion field. This public opinion field is no longer a closed circle of public opinion in the body.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Mid Autumn Moon _2
« پاسخ #52 : 04 ژوئن 2016، 09:23:19 pm »

every August fifteen is precious,hogan outlet. Never waste a good time.
 every time I was in the Mid Autumn Festival,hogan outlet online, all in the carefully watching the beautiful moon.
 bright moon flashes, hanging horizon. Missing a trace of a trace, even line. Memories of the scene, in front of. I wish every year,nike tn pas cher, people all encompassing.
 August fifteen round moon,hogan outlet, in August fifteen of the time, do not forget: eat moon cakes, moon. Don't miss every August fifteen.
 hope all the family happy, Mid Autumn Festival reunion!
 Mid Autumn Moon
< br / > 15 moonlight Zhaoying in lake water,tn pas cher, lit up the water,hogan outlet online, the moon 15 reference on a flower,mont blanc pas cher, flowers is low head, the moon 15 Zhaoying in the moon cakes,nike tn soldes, let the moon cake becomes more round.
Mid Autumn Moon
Related Articles:

The lanter

You are not my course

They are alive, is a kind of vitality, energetic, symbol, indicating people to freedom, unrestrained life yearning. Not only for human nature, and also for their own! They are left to fend for themselves, although little vitality, but their "glorious sacrifice is worth it, finally no vain world go for a walk, which will allow us to know more.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
French Internet publishers sued Google for blockin
« پاسخ #53 : 05 ژوئن 2016، 10:32:47 pm »

Google spokesman did not comment on this,hogan outlet online.
 the European Union has been Microsoft and other companies to investigate complaints against Google, Google is accused of crowding out other services in its search results,adidas yeezy 350 pas cher, to prohibit some of the site's advertising competition. The U.S. Federal Trade Commission in June 23rd,hogan outlet, the official decision on Google's search and advertising business launched an investigation.
1PlusV issued a statement saying the company will be local time on June 27 to the Paris commercial court to sue Google. 1PlusV asked the court to court for compensation for economic losses,chaussure jordan pas cher, and published in the French home page is not conducive to the details of the market competition behavior for a period of 3 months.
French Internet publishers sued Google for blocking rival advertising
< p > the order of the Phoenix Network Science and technology news Beijing time news on June 28,hogan outlet, according to foreign media reports,air jordan homme, French Internet publishers 1 Plusv said the company will sue Google, accused the defendant of competitors get advertising revenue obstacles.
1PlusV is also competing with the EU regulatory agencies to submit a complaint to the two documents in the Google,hogan outlet, Google to suppress the vertical search engine,mont blanc porte mine, so that Google's own web site to gain an unfair competitive advantage.
Related Articls:

More than

The investment is expected to take over 24 coupons

The Sun King weapon small ent

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • def904
Hainan's agriculture department denied that beef is infected with anthrax - no L
« پاسخ #54 : 06 ژوئن 2016، 10:25:35 pm »

< p > in addition, for the individual provinces and cities subtype h7n9 flu epidemic influenza epidemic, Provincial Department of agriculture in accordance with the requirements of the Ministry of agriculture and the state government of province and take effective measures, strengthen the prevention and control,guess soldes, to ensure the quality safety of animals and animal products.
 (original title: Department of agriculture of anthrax in Liaoning rumors rumor of beef cattle to Hainan)
 Hainan Provincial Department of agriculture has been asked the public security departments to deal with the matter in accordance with the law. According to the provisions of the Hainan Province, no area of animal disease management regulations ", introduced from outside the province of animals and animal products in accordance with the implementation of the strict supervision and inspection, Provincial Department of agriculture in two Xiuying, Southport harbor set up provincial animal health supervision and inspection stations, the introduction of outside the province of animals and animal products are rigorously reporting, query, examination and approval, and the strict inspection and quarantine qualified rear can be introduced.
Hainan Department of agriculture to deny the beef infected with anthrax: no live cattle in Hainan, Liaoning, June
< p > South China Sea Haikou April 8 news (South China Sea network reporter Kang Fu Chak) for the recent mobile phone users received "Liaoning lead to Haikou 1570 cow infection of Bacillus anthracis, temporarily don't eat beef or beef products" message,hogan outlet online, on April 8,hogan outlet online, Hainan Provincial Department of Agriculture released denial notice. This message is unfounded rumors,zapatillas new balance mujer, this year, did not come from Liaoning Province of live cattle to enter Hainan.
 according to statistics, from January 1,montres guess pas cher, 2013 to April 8th, the province introduced a total of 698 cows, both from Guangxi and Shandong,nike tn pas cher, not from Liaoning and other provinces. Among them, since April, a total of 77 cattle were introduced, all from Guangxi, and are strictly quarantine,new balance baratas, did not find any disease.
 Hainan Provincial Department of agriculture will be based on relevant laws and regulations,chaussure tn pas cher, the timely release of information related to animal epidemic, please strengthen the identification of the general public, do not believe rumors. At present, where access to animal quarantine certificate of animal and animal products, can rest assured that consumption.
Related Articls:

Office of

Guangdong Shantou floods 11 town Chaonan about 90% villages were affected - - Shantou - Chaonan

The Gulf o

In fact, we are updating every working day. The site of the first in the design is combined LAN and WAN, a part only to the internal staff open, a part of open to the public. Some columns are the exchange of internal staff of the garden, the public is not appropriate, and should be open to the public, such as the open column is open.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Investigation and Reflection on the development of labor economy in the town of
« پاسخ #55 : 09 ژوئن 2016، 09:14:47 pm »

one is the impact of rural labor transfer on Farmers' income. The existence of the rural surplus labor force is the resource guarantee for the development of labor service economy. It is the decisive factor of the development of labor service economy, and the development of labor economy directly affects the increase or decrease of the income of the farmers. According to the rural household sample survey data show that 2003 my town per capita net income of farmers for 2442 yuan, of which there are out of labor per capita net income of rural households 2632 yuan, and did not go out of the labor force per capita net income of rural households is 1917 yuan, both differ 700 yuan, directly stimulating the per capita net income of farmers increased by about 500 yuan. According to estimates, the proportion of non farm labor increased by 1 percentage points, the per capita income of farmers increased by about 80 yuan.
 town of stone town
Investigation and Reflection on the development of labor economy in the town of stone
Investigation and Reflection on the development of labor economy in
 (two) the influence of labor service economy on peasants' income
Investigation and Reflection on the development of labor economy in
< p > I town of rural surplus labor force, about 3.8 million people, the number of last year the export of labor services is 17000 people, labor income reached 1.5 million, mainly concentrated in the construction industry, service industry and technical content is lower in the processing industry and other industries,golden goose saldi, other than to lose (Guangdong and other coastal). The town to digest less. This year the transfer of rural labor force is still only 1.45 million people, and last year compared to the number would be slightly lower, decreasing trend, and the transportation of local industry, still with previous almost, technical workers and ordinary workers structure slightly change, technology optimization of the trend, from the income of the total number, also appeared in the increase. In short, the development of rural labor economy in our town is still not very developed, need to be further enhanced.
 two is the influence of labor income on Farmers' income. The constant development of rural labor economy in our town has played a positive role in stimulating and supporting the peasants' income. Survey data show that 2003 my town per capita net income of farmers for 2442 yuan, 1210 yuan more than in 1990 increased 1232 yuan, an increase of 1.1 times, with an average annual growth rate of 7.5%,scarpe hogan outlet, and in 2003,hogan outlet online, the labor income of 80 million yuan, increasing by 10 times compared to 1990, with an average annual growth rate of 14.3%,zapatillas new balance baratas, labor income growth than farmers' net income growth of 6.8 percentage points faster, the contribution of labor income of farmers per capita net income growth rate was 21.9%. Visible, the development of labor economy has become the main driving force for the rapid growth of farmers' income.
 two,pandora outlet online, the development of the economic development of labor
 in recent years, with the development of national economy and the interaction between urban and rural economy, a large number of rural surplus labor transfer to non-agricultural industries,sac goyard pas cher, the income of farmers growing. But my town rural economy of labor service is still in development stage, such as the amount, speed, the social security problems, to solve these problems,ray ban outlet, but also to promote the rapid and healthy development of the rural economy in my town.
 (a) the status quo of rural labor economy in our town
 one,golden goose outlet, the development of rural labor economy in our town and the impact on the income of farmers
 town of stone town
Related Articles:

Studies fe

Apply for scholarship _0

Opening ce

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
86 year anniversary of the League to build outstanding members of the Communist
« پاسخ #56 : 10 ژوئن 2016، 03:48:18 pm »

I graduated from college, enter the Municipal Post and telecommunications bureau,sac goyard pas cher. In my training to learn the basic professional knowledge of post and telecommunications, postal service, telecommunications branch began,hogan olympia outlet, when I returned to Kaifeng after the great changes have taken place, I have to go to the post office. As is known to all,scarpe hogan online, from my heart, the beginning of my resistance is very large, as the father of old telecommunications workers, I said, did not choose the wrong line, only the wrong way. Although the post is very difficult now, but the coverage is big, has the potential to develop a number of new business, more opportunities to make some achievements.
 I am now working for the post office of the Ministry of information technology. Engaged in computer network communications construction, operation and maintenance work, cautious and conscientious in the ordinary post, study hard, and constantly improve the theoretical level, cognitive ability and professional skills, every effort to complete the task.
 I learn and practice, through the teacher's guidance to the network structure of our province, the characteristics of communication equipment, business requirements,scarpe golden goose, the division of the address has a detailed understanding. A month later, in the EMS courier network transformation,hogan interactive outlet, has been able to successfully complete the task. Then began to participate in the project construction, the project started in the first phase of the program to understand the requirements of the network system structure, and according to the existing actual verification of the program. In the 2001 electronic exchange construction, our province in line with the principle of conservation and need to green card and exchange of communication lines are multiplexed, there is no ready-made case for reference, especially the router has special requirements, price good communication equipment selection is a key. I participated in the selection of the router, the first is the competitive bidding of products for the laboratory simulation configuration and testing, to meet the requirements of the product, >
< p > in order to change the traditional postal work flow, improve work efficiency, enhance the market competitiveness of enterprises, under the conditions of the camp after a hard state bureau and the Provincial Bureau invested a large amount of funding for the construction of Postal Integrated computer network. This is a huge, complex national professional computer network, is the future of the future development of new and old business foundation platform.
< p > I began working life, postal sub camp after the lack of professional and technical personnel, has given me the opportunity to success. During several participate in technical training, improve the ability to work, to participate in the construction of a green card, the accumulation of the professional technical ability. I have the opportunity to enter the Provincial Examination Bureau of postal information technology through the province in 2000.
 into the information center, started a new job, construction and maintenance of Postal Integrated Computer network,pandora sito ufficiale. Faced with the new challenge,scarpe hogan outlet, I try to deal with. I am not a communications professional background, and had little contact with the knowledge of this. Although there are difficulties, but nearly two years of work experience, but also have their own learning methods, able to quickly enter the role, in the unit under the leadership of the predecessors, the work will soon be carried out.
 leaders, ladies and gentlemen,hogan outlet, good afternoon:
 two, more challenging positions
86 year anniversary of the League to build outstanding members of the Communist Youth League
 a, join the post business
 the 86 anniversary of the League to build outstanding member of the Communist Youth League
Related Articles:

Obstetrics

About middle school student youth dream speech compilation

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Railway ticket phone client has sold 16183 tickets
« پاسخ #57 : 12 ژوئن 2016، 07:14:26 pm »

Zhang: he is the official comparison of safety. Now is really very card, I try to buy a, buy the words have been paid can not pay.
 Railway Corporation, in fact, as early as in the head, said the trial run period, such as the problem encountered poor ticket, please forgive the majority of passengers, and timely choice of other ways to buy tickets, so as not to delay the trip.
; railway 12306" today on the line to get a very high popularity. Dot praise at the same time,hogan outlet, the user also pointed out that the client is currently existing problems. CCTV reporter also personally experience the feeling of the mobile phone ticketing client --" railway 12306".
 Miss Tian: I feel pretty good, very western style, should also very convenient. I took a look, the above functions may be little difference,hogan scarpe outlet, but the 12306 official APP and official website can also use Alipay as like as two peas, etc..
 12306 customer service staff: This is the specific payment interface can only consult the bank, if it is in front of the booking,zapatillas new balance outlet, then I can help you answer. This situation I go to our side also reflect again, okay?
&quot,golden goose outlet;
 mobile client can be registered with the user name of the site,hogan outlet, the original version of the 12306 registered passengers, do not have to be registered. Reporters in the WiFi environment in accordance with the instructions to experience, after selecting the starting and ending date, select the number, click on the book. This process has been smooth, until the payment link. In the program review, the payment link jump slow,adidas nmd pas cher, is attracting the most of the problem,pandora outlet online, Mr. Zhang:
 reporter is also 12306 ticket system R & D department, maintenance department, quality monitoring center ticket system for an interview. Today, I also learned a group of the latest real time data in the monitoring center of the ticketing system. Is up to 15 30 points, also is in the afternoon half, a total of 15 million more than 1000 people download and use a mobile client, which already has sold through the mobile client 16183 ticket, and in the afternoon when the 3 point and a half of the time the node has 2420 people is to station, take the paper tickets. Quality of Wang Mingzhe said through a set of data can be seen enthusiasm for mobile phone booking is very high.
 Beijing
Railway Ticketing mobile client on-line has sold 16183 tickets to the client side of the mobile phone
< p > CNR net Beijing on December 8, news (reporter Liu Yi Chen Liu Yulei) according to voice of China "news late peak,hogan sito ufficiale," reports, today, the railway official mobile ticketing client --" railway 12306" also began to on-line test run, to the majority of visitors to provide train information inquiry, purchase tickets and other services.
 just after noon, the railway 12306 in the apple store APP has risen to the top of the list of free downloads. User evaluation is also more than 360. Many people said, waiting for a long time finally to wait. Miss Tian who lives in Shijiazhuang:
Related Articls:

Xi Jinping

Xi Jinping will be on a speci

Xi Jinping

I look forward to meeting with President Obama in Hague, Holland in two days, and welcoming him to Beijing in November to attend the APEC informal leadership meeting. I believe that with the joint efforts of both sides, China and the United States will continue to develop towards the goal of building a new type of relationship between major powers.
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
fjallraven kanken mini quickly swept the world in a short period of time
« پاسخ #58 : 30 اكتبر 2017، 05:09:25 pm »

warm tip: buy Rose Gold Diamond customers regularly to the store to do the cleaning and maintenance. bags. can be cleaned with boiling water. as the copy hermes clic h bracelets replica of furnishings or with goods.
   cheap yeti cups Grandpa, bvlgari jewelry knock off 2014 Wen Xin school in February 26th morning, 7, Pandora Charms Kaufen best can rinse with bones season 12 dvd water, used in the LV package. you must maintain ventilation, quickly swept the world in a short period of time,Paste the document to a homeland season 6 dvd box set Blog

http://www.lexeb.com/plus/feedback.php?aid=404

http://www.lj-edu.cn/ljsz_tsg/Review.asp?NewsID=1442

http://www.fyhfst.com/plus/feedback.php?aid=109

http://rongrentang.com/plus/feedback.php?aid=60

http://qinbeishipin.net/plus/feedback.php?aid=491

http://bbs.cn-ceo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2148132&pid=2319848&page=1&extra=page=1#pid2319848

http://lt.energy.ckcest.cn/showtopic.aspx?topicid=14432&page=end#lastpost

http://www.avengercycles.com/plus/feedback.php?aid=214

http://www.ytwtdz.com/plus/feedback.php?aid=24

http://www.zhssf.org/plus/feedback.php?aid=6009

http://chenpanzhen-nice.com/plus/feedback.php?aid=46

http://www.lj-edu.cn/ljsz_tsg/Review.asp?NewsID=1442

http://huacaiedu.com/uchome/space.php?uid=31222&do=blog&id=17622

http://ivytrack.net/forum.php?mod=viewthread&tid=308484&pid=363260&page=1&extra=page=1#pid363260

http://365-mine.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21746&pid=22778&page=1&extra=page=1#pid22778
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
Bracciale Pandora Prezzo Ciondoli Reviews in order to avoid conflict
« پاسخ #59 : 13 نوامبر 2017، 01:03:21 am »

should take off the silver.
   Reviews in order to avoid pandora armband anhänger sale conflict, This has a history of more than 170 years of the brand family Pandora Disney Prezzi Italia is extremely angry. avoid Pulsera Pandora Outlet exposure to the sun, address of this article: Not only a household name in Tibet, toothpaste squeeze on Pandora Bijoux Site Officiel the jewelry. When Charms Pandora Originali Scontati cleaning, do not use bleach, 2, gold jewelry dust removal to clean the dust Pulsera Pandora Outlet and scale of gold jewelry.

http://okobi.org/forums/topic/11064/bracelet-pandora-pas-cher-if-there-is-no-suitable-cloth-bag/view/post_id/11171

http://d-discount.com/

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?85465.last

http://linktanker.com/item/110933

http://drupal.growth-flexv.com/node/20#comment-190624

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?85464.last

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/28961

http://d-discount.com/forums/topic/13948/bracelet-pandora-en-remise-leather-stains-such-as-black-spots/view/post_id/14029

http://okobi.org/forums/topic/11063/pandora-outlet-espana-when-the-judge-is-net-ball/view/post_id/11170

http://drupal.growth-flexv.com/node/17#comment-190621

http://linktanker.com/item/110930

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=466.msg36318#msg36318

http://d-discount.com/forums/topic/13947/bijoux-pandora-pas-cher-2superdry-superdry-was-founded-in-2003/view/post_id/14028

http://okobi.org/forums/topic/11062/pandora-outlet-online-the-pearl-needs-fresh-air/view/post_id/11169

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/28960
خارج شده است

این صفحه در 0.17 ثانیه 21 نمایش داده شد.