انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هر بار که کودکانه دست کسی را گرفتیم ، گم شدیم .
آنقدر که در ما هراس گرفتن دستی هست ، ترس از گم شدن نیست ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم اول - ما پذیرفتیم که در برابر الکل عاجز بودیم و زندگیمان غیر قابل اداره شده  (دفعات بازدید: 9120 بار)

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • opq709
Dig wild herbs composition 1000
« پاسخ #30 : 15 آوریل 2016، 11:16:34 pm »

The HTML template to dig wild herbs composition 1000
< p > in the morning, I braved the dawn, bathed in the genial spring, a hand with the basket, a hand hold grandma's hand, laughing and talking to Shuangyushu Airport starting to dig potherb. < br / > grandma octogenarian the, hale and hearty, walk along a road to my students than faster, saying is I hold grandma's hand, might as well say that grandmother pulled me away. Soon I came to the airport will be two,converse femme pas cher. Stand in the sun hanging in the sky,stylo mont blanc pas cher, in the face of the spring growing field, let me feel relaxed and happy. &lt,hogan outlet; br / > my winter flowers, vegetables and one to the spring season, competing with arch breaking frozen soil run out, fighting for in this spring season have stretch waist, flaunting their, jointing has soared.
 I under the guidance of his grandmother,golden goose saldi, soon can decipher what is Grandma Ding, water chestnut shepherd's purse, Allium macrostemon Bunge... Grandma although the body is very tough, it's a great age, squatting long time feel uncomfortable,tn requin pas cher. I let my grandmother carry the basket, I am a man waist. Spring wild herbs for plenty of sun and rain, coupled with fertile soil, grow green, lush. Mother Ding light rain umbrella like paving the ground, the ground cover was Yanyanshishi; Allium macrostemon Bunge sticking up two pieces of green leaves,hogan sito ufficiale, the wind swinging; bitter rapeseed head of a yellow flower,hogan outlet online, in the genial spring smile... So many delicious wild herbs,tn pas cher, for a time, I do not know what to dig.
Related Articles:

The 50 poi

Blank _1

Go down, and when in straight curved bluestone paved streets, as if into a tribe of ancient fairy tales. The forest vegetation density, Shu vigorous, clear streams, the sky is blue, painted wooden door mushroom house, indigo dye black bamboo clothes. In front of the Hani wood house man, embroidered Hani girl, a woman balcony, street children playing, showing a quiet and peaceful village ancient picture.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
meteor
« پاسخ #31 : 18 آوریل 2016، 10:13:40 am »

< p > in fact, sometimes think it is very contradictory, he braved the wind on the other side of the boys said wind and rain in silence, I was a cynical girls side but still unrepentant, for? Is it just a friendship? He never easily put into his concern to me, although he was not a selfish man,goyard prix, I am very clear, to her, no matter how much I he would not understand, we must never go to where, a thought to own a chilling, want to >
 for a while, do not know why, the class on our language suddenly more up. Class, as long as I speak with him, next to the person who started booing, made us very embarrassed. Nazhenzi, he began to distance herself from me. Sometimes I ask him to a problem, he answers are not so enthusiastic, often find reason to refuse my request. He didn't know how much it would hurt me. I huddled in the corner, a word also can not go in, fantasy, he suddenly appeared in front of me, such as past the same to me smile. Sometimes, thinking toward a, with the loss of tears wet pages. I don't want to, but I try not to think about it, but what can I do?
 later the course is tight, I can barely keep the grade, but I can still spare time to surf the Internet. I know he never told anyone about his feelings, so I opened two OICQ, he only know one, I used another to cheat him,scarpe hogan outlet, who knows, not to come home, was found, not set into. I don't really care, but still very fast frequency two beats, I was expecting? I can't be sure......
 if I were a little bit more beautiful, perhaps he would love me, but I did fall into the crowd can not find the one; if I am outstanding, maybe he will love me,hogan roma outlet, but I do not have any outstanding place.
 two years ago, I know him, no beautiful encounter, also said not clear is so familiar, anyway, and he became a friend ". Fresh days are full, we are busy running for the student union,hogan sito ufficiale, which is hard and happy he is very understanding,tn requin pas cher, because the final result is that I and he chose. We attended the meeting, busy with the affairs of the student union...... Until one day,golden goose outlet, I am sure to tell myself that I like him, maybe my wishful thinking on the beginning of the tragedy began quietly.
< p > games,golden goose scarpe, in order to prove that I am not a good for nothing, then hold the long-distance running, I resorted to the life of pneumatic finally won the fourth. From his eyes, I saw a little appreciation. May be time to dilute all, perhaps is the fact that I and his "innocent"? No, it's his innocence ". I just want to stay in his side, until I go to miss.
 that night, I asked him to talk. For a long time of silence in a row under the tree, two sad figure. The first time, he and I together, feel bewildered and helpless,scarpe hogan outlet, I never tired soul sigh alone. He opened his mouth: I think we only suitable for a friend. Friend? I sneer and leave, to keep that one was little self-esteem.
Related Articles:

If the heart is blue

Deep in the memory of the wall

distant

I want to say that Ta is living under the shadow of the past, Ta is in your own life. This time witnessed the growth of people, Ta has not treasure their own, because the Ta in wasted their time watching. 23 degrees below zero wind, who can not fall up again, then who will be buried in the dust of yesterday.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
A letter to a good friend
« پاسخ #32 : 21 آوریل 2016، 10:20:11 pm »

< p > Yancheng has many characteristics snacks, such as thin clouds of Funing big cake,hogan sito ufficiale, crispy and delicious Wuyou sugar twist, tender yellow fat large vertical Lake hairy crabs, delicious Qin Nan water beef...,
 finally I wish you a happy life!

< p > Yancheng, located in the middle and lower reaches of the Yangtze River, is a beautiful and fertile "land of fish and rice", is a revolution of the old city, grand memorial of New Fourth Army,mont blanc pas cher, the beautiful red crowned crane, Sheyang, fun DAZONGHU tourist resort.... here the four seasons is permeated with laughter: spring flowers,chaussure tn pas cher, summer lush greenery, autumn fruits,hogan outlet online, winter is quiet and peaceful.
 I am the Yancheng Jiangsu Tang Weiyu, you remember me? Recently our hometown Yancheng has the very big change, the following let me introduce my hometown! ()
 my hometown is so beautiful! Zhang Yan, do you want to come? I sincerely invite you to visit my hometown, Yancheng, and I will be your guide.
 Yancheng's development in recent years, particularly fast, everywhere is the edifice, a wide road arranged in a crisscross pattern. At night,hogan outlet, the neon lights flashing,scarpe hogan olympia, colorful, like "Hongkong city night".
 Hello!
,hogan sito ufficiale; &lt,hogan outlet online;
A letter to a good friend
 dear Zhang Yan:
Related Articls:

2014 my summer

A more stable new formula for fuel cells

Enjoy childhood

Another, hurt by a fall from his horse, endeavored to do his duty, but failed entirely, and the wrath of the ward master fell upon the nurse, who must eith Er scrub the rooms herself, or take the lecture; for the boy looked stout and well, and the master never happened to see him turn white with pain, or hear him groan in his sleep when an involuntary.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
1 minutes later, Kinney bottom pass like shooting the sliding door and. Moyes, G
« پاسخ #33 : 22 آوریل 2016، 02:23:21 pm »

thirty-third minutes,stylo mont blanc pas cher, Hu Zhaojun pass in the corner no threat. 1 minutes later, Yin Lu pianchu improvements. The thirty-fifth minute, Johannsen long-range dapian. After 2 minutes, before Hu Zhaojun direct free kick shot saved by Zhang Lei bottom line. Hu Zhaojun on the right corner knock, Zhu Xiaogang's long-range above the door. Forty-fourth minutes, Wu Qing small box bajiaonushe Zhang Lei courageously saved. 1 minutes later, Kinney bottom pass like shooting the sliding door and. Moyes,tn requin pas cher, Ginny.
 in the middle of the first half, both of you come to me pitted against each other. Sixteenth minutes, Kinney road header is not top power. Twenty-third minutes,golden goose scarpe donna, Hu Zhaojun outside the long-range kick, the ball hit the defender who changed line after Zhang Lei was confiscated. After an onslaught against Dalian Albin team, Chongqing Lifan team also organized a more offensive threat. 1 minutes later, Johannsen in the restricted area shot by defensive player plugging. Twenty-fifth minutes, Hu Zhaojun pass in the corner, Johannsen back against the destruction of the ball. 1 minutes later, Ginny again won the chance to start a solo run, but failed to reach Bartz's interference in shooting. Twenty-eighth minutes,scarpe hogan outlet, Gan Rui - direct wide peripheral.
 game, Chongqing Lifan team 8 wins 9 flat 6 negative 33 points ranked fifth, Dalian Albin team 14 wins 6 flat 3 negative 48 points at the top. The two sides in the first leg clash, Dalian Albin team 0-1 defeat to Chongqing Lifan team home court. Chongqing Lifan team of nearly 3 home court 1 flat 2 negative, and suffered two straight home court. Dalian Albin team nearly 4 round 1 wins 3 flat, nearly 3 away 2 flat 1 negative. The two sides starting list and round compared to Chongqing Lifan team Wu Peng and Johnson were replaced Luo Yi and Ivan, Dalian Coast's team Liu Tianqi, Xiao Gang Zhu and Wu Qing were replaced Sun Haosheng, Wang Jun and week. Dalian Albin team,tn femme pas cher, Zhao Hejing Kinney and Wu Qing Sanjiang in the face of the old lord.
In a 4-1 rout of Chongqing - Dalian champions advance Chongchao success
< br / > the Phoenix sports news Beijing time news on October 15, this afternoon at 3: 30, 2011 China Football Association League 24 rounds in a focus of World War II, Chongqing Lifan team at home against Dalian aerbin team leader. After 90 minutes of fighting,hogan outlet, Team Dalian aerbin 4-1 wins, ahead of two "flushes the ultra success, and lock the season in a league championship.
 Zhang Miao with the referee's whistle,scarpe hogan outlet, Chongqing and even war kicked off. After the start of the game, aiming at the "Chongchao Dalian Albin team Chongqing Lifan team to turn from a guest into a host, continuous pressure gate.  sixth minutes, Kinney road lofted. Article 8 minutes, Moreira road sent Ginobli, Ginny offside after the success of the single broadsword attend penetrates the forbidden area, in the face of goalkeeper Zhang Lei easily lob to break. Costa Rica international in the face of the old main in the season 14 of the ball, in a league in the first 12 balls, Dalian Coast's team made a fantastic start, 1-0! After 2 minutes,goyard pas cher, Wu Qing shot anti-aircraft guns. Thirteenth minutes, Hu Zhaojun pass in the left corner, did not form any threat.
Related Articls:

The Palestinian 10 Philippines into the Asian Cup

Madab data

reason 1

Verdi always stressed when facing the media, for the club's penalty to be determined after the sentencing. And two years ago, football association punishment Guangzhou, Chengdu sheffey association, Qingdao hailifeng is unusually rapid, Weidi even at that time also said that the club's match fixing is corporate behavior, can not judge the first penalty.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
2014 the latest obscure joke highlights
« پاسخ #34 : 23 آوریل 2016، 12:51:52 am »

8, A: &quot,mont blanc plume pas cher;the man in front of you crying? The most memorable is which one?" B: "I unloaded the makeup, came out from the bathroom, he cried all night."
 1, an even refer to the friend said: "an old house is a division of labor, I a few things, my wife a few things."
 Wang said: "I am children and housework."
 friend asked: "what are you?&quot,golden goose saldi;
< p > 2,scarpe hogan outlet, bile is a small girl, learner drivers, the coach taught her ramp point and make due to not step on the brakes and the car will be the next slide. She actually lost directly to the steering wheel,hogan outlet, turned and hugged coach, the coach on the spot face is green..
 Wang said: "my wife and my money." Refer to refer to refer to refer to
 4, "the husband you see my body belongs to the protrusion after Alice
 friend asked: "what is your wife?"
&lt,hogan outlet; p > 7, and 12 goods friends out on the road to see public service ads, I turned to him said: "we go to blood donation!" he suddenly shook his head and said: "no, I'm not going! If my blood if you give a woman, aunt to the is a complete waste,hogan outlet online!",
 "do you get out of them............"
 3, a woman is fast, coach rare gentle back, and she said: "a good test, for every subject a pass, then remember to lock the drawer not to license out with, or as a memorial."
 5, a neighbor forgot the key, turn over from my balcony, in the room to find the key, turn back, then open the door of the house. Indeed, from first to last I touch on the balcony, not sleep have deficiencies. Alas, our head must be the same way through the door.
< p > 9, in the office, the female colleague asked male colleagues: &quot,golden goose outlet;you say, is not a man married is finished?" male colleagues after listening to one Leng, answered: "don't know, but you and I married. Then you can play eggs."
2014 the latest obscure joke highlights
?"< p > &quot,tn homme pas cher;well but it protrusion is not necessarily the chest may be stomach after Alice is not necessarily a hip and may is the calf",
 6, a mobile phone that was gone, turned over every corner of the bag and in the house, but failed. Then depressed ground, pulled out a mobile phone from his pocket, for everyone: I lost the bulk SMS mobile phone
Related Articles:

Third grad

Taste life, taste life

A humorous and funny joke

This is the farewell to the winter and spring, is a break up in the cold. If you often remember the winter cold, then you will cherish the warmth of spring. In there is always a lot of people easily lost past experience, and indulge in some river of life seemingly brilliant fragments, but there is no such a season, there will be people in full bloom and sooner or later the withered life singing?? No matter whether I'm singing my life.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Read like the blood of erythema have a sense of
« پاسخ #35 : 24 آوریل 2016، 09:34:12 am »

Read "like the blood of erythema" have a sense of< br / > read "such as blood red" a sense of the past few days, I read a book, called "blood red", the beautician and gulls two angles of writing the article of a fantasy. Beautician in order to be able to create a soul,hogan outlet online, the world's most beautiful lipstick, to the world's most famous beautician,sac goyard pas cher, decided to to find life, have the soul of the color, in the seaside see seagulls lips red, asleep in the meeting of the seagulls and the cold blade scraping seagull's beak erythema, but she did not know the seagulls children don't peck erythema to death also don't eat food,nike tn pas cher, beautician tests are successful,hogan outlet online, beautician and became a,golden goose saldi, but in the tired work sit on the wheelchair. Finally, gulls and her children are dead, beautician lipstick also in a moment of the sun went down, disappear color. After reading it,hogan roma outlet, I was so shocked, humans are now in order to benefit can fling caution to the winds,hogan olympia outlet, as the beautician to become famous, the color, the seagull's beak to maintain a mother and child emotional erythema scraped off, does he know this is how ugly,tn pas cher, the write twice the dead fish whether in the foil which ugly, pollution of the beauty of the world, our life is not to make a fortune and live my life. To live more valuable & lt;Related Articles:

Huarong securities to Huaxia Bank to finance the l

Desire to become a beautiful white swan

90 billion

He said that in the face of the current situation of economic development, but also to send hope to loose monetary and fiscal policies to boosting economic growth is impossible. The world economy, including China economic growth prospects, depends more on structural reform.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Sa Beining King challenge Music guitar for color
« پاسخ #36 : 30 آوریل 2016، 06:35:07 pm »

Sa Beining Music King
Sa Beining King challenge Music guitar for "color&quot,nike tn pas cher;
< p > in fact, as early as in Beijing University, SA Beining has revealed acting talent, as the backbone of the drama school, second year, he and then north to read four of Zhang Quanling co starred in a TV drama "Sunshine Road". He and Cai Ming's origin dates back to the time,hogan outlet online, in a drama rehearsal, impressive acting small scatter is Cai one eye phase, then node indissoluble. Cai also invited small scatter along with costars spring late sketch,hogan outlet online, if not the year program midway Pibi,goyard paris, SA Beining debut spring time also early six or seven years.
 is wearing a white shirt, wearing black rimmed glasses, embrace of the guitar, a folk singer dressed up, this is really the host Sa Beining? Yes, you are not wrong! He is CCTV Mingzui small scatter, and turned out to be the SA Beining in for large public inspirational show the color of the Chinese people "shooting commercials. In the film, Sa Beining who played the five corners, had enough drama addiction. In addition to the host of this line of work, he has to play Zhou, CAI and Li three judges, and on a recurring player, the costume of the embrace of the guitar is one of the characters. In the film, in order to distinguish the role of small and specially prepared 4 different colors of the tie. He saw for orange tie, calmly sat on Jet Li's "throne", sometimes frowning, sometimes single handedly Tuosai into meditation. Occasionally, they show gratified smile, Jet Li watching the show tangled emotions show incisively and vividly. And when he moved the location changed the tie, again in the twinkling of an eye from a steady kung fu star turned flighty love comedy queen, both hands Tuosai shaped flowers, still crooked head to sell Meng, let a person cannot help but exclaim is simply "appendages of Ming elder sister"! As for the usual body language the most abundant of Zhou Libo, SA Beining also imitate Weimiaoweixiao, a forward a wristwatch,hogan sito ufficiale, the authentic portrayal of Boboai materialized in the image. A turn, SA Beining has pulled tie off the suit, put on a pair of glasses and picked up the guitar, stood on the stage,hogan sito ufficiale, Huo Tuotuo a tense contestants, a short the time story "show small scatter impressive song technique. Just listen to the director shouted "color", small scatter suddenly joy, high spirits, to hear the "out" 2 words, small scatter moment and dejected,hogan outlet online, and even shed a tear, let a person can't help feeling almost, small scatter not when the actor was too bad.
 Chinese" color film, can be said to be small and performing talents played most incisive. In another version of the judges publicity, Sa Beining and Zhou Libo, Cai Ming and Jet Li to play on the same stage. In and Kung Fu superstar Jet Li shooting, there is a drama Jet Li to pat SA Beining of shoulder, pain like I saw the little Sutton, slowly squat,hogan sito ufficiale, bellow a way: "I this is in turn bone Mian palm ah!" Sa Beining exaggerated performances attracted the staff around a burst of laughter, Jet Li was amused laugh. Small scattered up and also enthusiastically arrange things put on a defensive stance: "looks like Jet Li and filming, I want to always ready to do the defense." See him play the brake >
 challenge
The film "
Related Articls:

Yao Xia 'the club is different from Lippi may not

Xinhua New

Li Benjian

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 219
    • nop062

Valen Hsu 12 Korean wedding custom suit with Xu Dad (Figure)
 Valen Hsu with dad custom suit
 new network on September 2, & nbsp; < / strong > according to Taiwan media news,scarpe hogan outlet, Valen 12 will be with the Korean husband Cui Zaicheng in Seoul held wedding, recently she took dad tailor suit,hogan outlet online, and in the micro Bo wrote: "Dad looked at seriously try everything I help him match the clothes... Really cute!" Xu father says with a laugh yourself like back to the young,louboutin soldes, "to dress up to go out on a date mood", both father and daughter are looking forward to the wedding day came.
 Valen Hsu also said that my father's smile,air max 95 soldes, her heart is steadfast,hogan sito ufficiale, "he seems to have a simple look,air max pas cher, because of the passage of time and lost what".
< p > her good sisters Charlie also message praise father "in the past, now the same handsome, and boast he is Wei Shanliang,tn requin pas cher, kind, love family, a good father," hope Xu father and mother Xu,air max femme pas cher, Xu Baobei Valen happiness peace ".
Related Articls:

Nicholas T

The ancien

Monte The (Count Cristo _1 of

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
I'm a very easy going person.
« پاسخ #38 : 06 مه 2016، 10:30:35 am »

no matter what, I was a very easily to trap people! In addition to their own might think bad things or bad things; and I will not be attached,louboutin soldes, but in the family; love; friendship, I found myself it would be easy to trap! So I always told myself not easily fall,hogan outlet, because it will hurt, I'm ready, ready for the injured but there is other people to my heart feel even a feeling to me to respond! I don't want a fool Waiting for the injured, because it seems to me to be very weak. I can't live like this, I think I will not allow that kind of very unhappy; meaningless life! I will not go into. Curb your body and mind, all of the inputs are so desperate, so not to think...... So whenever we find their own,goyard prix, give yourself a meditation,goyard pas cher, their thinking decided is not fantasy, I don't like fantasy, because it will make my life is very bad! Ferial the ordinary life; in his eyes is not very good; I do not want to become worse! At least present life or very comfortable, don't want to get the does not go,tn requin pas cher,.! < br the short-sighted thinking and incident Help > home, National Day holiday home feeling very good very good. And mom is in above the mouth knife,hogan sito ufficiale, this actually can not move on their own knife, listened to my mother in that with her knife in my heart good scrape stains, is actually the first time that the knife is also to be able to touch the wound. The first time was suddenly found himself really grow up,louboutin pas cher, to the elders of education can really hear heart! Suck less,hogan outlet online, is oneself to resolve the matter of cognition of things to deal with. Not before. But I found that he is still young and not so old! But more understand cherish life />
Related Articles:

Close to love will be happy

But the five years I most of the time consumption in wonderful raising baby, eat and drink Lazard sleep, even growth and education, etc., is certainly expends painstaking effort. Always think so, to see their own children, although very tired, but it was worth it, I desire she grew up in my scientific parenting, don't ask her for the future how prominent, but beg without regret my duty to her growth.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
We should carry forward the spirit of the five fou
« پاسخ #39 : 07 مه 2016، 03:04:53 am »

< p > Youth Day is history for our youth erected a monument in the,chaussure jordan pas cher, and Youth Day is incentive of our new era of young people to strive to excel, for the motherland a better future sacrificed his own life.
 so our contemporary youth should carry forward the spirit of five four heavy historical responsibility. To set up the great rejuvenation of the Chinese nation and strive to achieve the ambitious aspirations. Putting patriotism into practical action to serve the motherland, to study diligently,mont blanc pas cher, creativity and dedication. Strive to become our Chinese nation for the generation of outstanding youth.
 so now young people, we want to carry forward the spirit of the five four. To always hold our five-star red flag, let it in the cold wind fluttering in the wind,hogan outlet, let our five-star red flag has been proudly in the sky show the wind color!
 countries are now implemented for 28 to 14 years of age of young people to put a long holiday, intended for youth day due respect. A holiday is just a symbol, and we must truly reflect his inner meaning. We want in this half day time, reflect the value of our young people,hogan outlet, to do meaningful things, is not a very good thing?
 different times, different youth. Look at our young people now, how many of them are able to know the origin of the five four? And how many people know the five four youth day? Five one golden days of the emergence of the five four has been overwhelmed by the youth day, people just in the usual busy time waiting for the arrival of the five one golden day. Oh, how many people can know this holiday, how many people can pay attention to our five four youth festival this festival!
 youth is the most active in the whole society, the most dynamic, the most vitality and creativity of the group. The youth is the country, the youth is strong, then the country is strong. And look at our contemporary youth, what are their thoughts? Most of them have to live a life, never consider what to do? What should be done for the country? Some still do not know what the five four youth festival in the end is how the same thing. Alas, young people like this, how can bear the burden of the country? How also can contribute to the country? If something happens in the country, they are not the same as before the young people of the same for the country and regardless of the health of the blood to fight?
 as our contemporary young people,nike tn pas cher, we should actively participate in social welfare activities. Where there are difficulties, there are our young blood. To every corner of a cavity blood all over our motherland, we should reflect the value of young people.
 eighty-six years ago, the five four movement, is a great patriotic movement. Chinese youth in the historical moment of stormy, the nation from peril,hogan sito ufficiale, to save the nation from extinction and rejuvenation campaigned, selfless, showing noble patriotism and heroism dauntless. This movement is shown in their five four spirit of patriotism,air jordan pas cher, progress, democracy and science. The May 4th Movement embodies the spirit of patriotism,air max pas cher, is a vivid portrayal of unremitting self-improvement national spirit of the Chinese nation.
Related Articles:

You on the

Things that can be grasped in your life.

Life is sp

But the five years I most of the time consumption in wonderful raising baby, eat and drink Lazard sleep, even growth and education, etc., is certainly expends painstaking effort. Always think so, to see their own children, although very tired, but it was worth it, I desire she grew up in my scientific parenting, don't ask her for the future how prominent, but beg without regret my duty to her growth.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
lost in the Chinese Super
« پاسخ #40 : 09 مه 2016، 11:24:45 pm »

lost in the Chinese Super
 in the early China football team and Macedonia, the Orangemen set off the Asian Cup list of 23 National People's Congress has been determined.
 a few days ago< p > is missed the Doha Dabao,louboutin pas cher, Li Chun Yu, Cheng Yuelei, and Jiang Ning upturning new ground after, the only candidate suspense will lie in the Han Chao and Liu Jianye to choose between. Under normal circumstances, Yu Hanchao certainly to be able to get a ticket leading to the Doha, but because of his injury has not healed, making the body unable to reach the best state. "In fact my injury has not good,montblanc plume pas cher, in the national team training camp is side treatment side training, you know so that dragging training injuries of an athlete is not good,tn pas cher, a few days ago the coach group, wanted to talk to me,scarpe hogan outlet, for the protection of my, made the decision I accept it."
< p > in Zhanglu,scarpe hogan outlet, Han Peng and Feng Renliang because of various reasons have following the departure of, national team only 28 people, but because played in the Bundesliga Hao Junmin's return, making existing staff of national team reached 29 people, so national team will be eliminated the number reached 6. In this 6 people, Yu Dabao, Li Chun Yu, Cheng Yuelei on the 23rd of this month has returned the club, in addition to three players will follow the national team training to the end, and now upturning new ground and Jiang Ning also has been determined not in the list of the 23 people, finally a suspense is yuhanchao Liao foot.
 had known about
 at the end of last hopeless
 in 2010 to the end of the day,nike tn pas cher, in the Chinese Super will also follow the national team in the last training.
The full list of Asian Cup defeat to miss Yu Hanchao: I just want to rest now
< p > in the national team coach group opinion, Yu Hanchao still has hope Asian Cup to catch the last train. "There are three days time,scarpe hogan outlet, also cannot say he wants is not, if this period appear injuries, yuhanchao to catch the last train is not impossible." The insider said. However the Chinese soccer team at the end of this month will be boarded to fly to Doha flight, the remaining few days training both coaches or players will be double careful, to prevent the recurrence of any injuries, so Yu Hanchao catch the bus at the end of the probability is reduced to a minimum.
You want to rest in the Chinese Super
< p > as the absolute main Liaozu, Yu Hanchao in the national team can also handle left wingers, need is a rare generalist and guest fullback. But Yu Hanchao revealed that at present he the trauma is not only one, "because of the perennial races, waist, knee ligament injuries, the injury is each player can avoid the enemy, national team coach group think my career is still very long,air max pas cher, not for the Asian Cup let my injury aggravated, the future world cup qualifying and the race still needs me, so instead, I want to thank the coaching staff."

Related Articls:

Reporter in Korea pulse control deficiencies and lack of professional demeanor

"I don't want to come back late"

With three

According to the reporter, according to the contract, Shenhua need pay salary in the month on the 20th, the three foreign aid, but so far they a penny have not received, only to receive club play IOUS and on Wednesday the Shenhua club to a team of 150 million yuan to the derby win the prize and before a draw in Tianjin obtained draw bonus 40 million yuan.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Reading life memories
« پاسخ #41 : 11 مه 2016، 02:26:13 am »

Reading life memories
 reading life memories
            if a reading is a fine spring buzz, flowing with the joy of youth. Reading is a soft ray of sunshine,nike tn pas cher, through the gap,scarpe hogan online, full of youthful vigor. Reading is a narrow winding road, and convoluted filled with sadness, and the twists and turns of youth./>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; a beetle stumbled to fly to the classroom, buzz, circling, perhaps not the strength, hit the glass cracked sound fell off. No one cares, the beetle was unable to lay down on the ground,hogan sito ufficiale, we all buried in the time to review. Serious demeanor can be described as different.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; to see this, frowning,hogan outlet, finger flexibly turning ball point pen, seems to meditation what, pen accidentally in the hands off, a pensive look, bent down to pick up the pen, carefully scrutinize the pen, pursed lips and face muscles trembling slightly. Suddenly, suddenly like a spear Seton, open mouthed, satisfied smile.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; see the, lying on the desk, clutching a Chinese book, seems to knead the sweat, seemingly in repose with eyes closed, actually mouth in earnestly observe observe the murmuring, suddenly splinters to back stop,goyard paris, and sometimes stuck in somewhere back out,hogan sito ufficiale, gnash teeth in hatred hate not to tear up the book.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; sweat blood spilled in the silent classroom, it bears witness to our efforts.
            pen - waving test< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; papers just reached the hands of roughly reading are before trying to read the title, do natural handy, smooth and fluent, thoughts such as the outpouring of, the pen in the hand like floating clouds and flowing water. In the heart such as have been filled with joy. The title of a strike, lying on the table to make blind and disorderly conjectures,hogan outlet, and probably is suspected of cheating.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; out of the corner of his eyes swept over the next candidates, he took the pen and in rough paper patient count, from time to time to see the hands of the table, although on the face is a pair of Enron composure look,hogan outlet, but that he is worried,.Related Articles:

Over the p

That moment I think of what

In the end

Because at that time the Changqing in the road, so whenever go to that part of the road is simply all over the sky yellow sand, sitting in the window will invariably put all the car windows closed on the. Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523

"crazy animal city" out of the box office box office share rise counter attack curve.
"Animal" counter attack "IP MAN 3" or "super super total box office corps"
 &quot,hogan outlet;crazy animal city".
 in "crazy animal city", with a good reputation in the audience crazy. "Crazy Town animal" online at the time of the score up to 8.7 points, and North American major movie website more without exception to super high score. In rotten tomatoes critics online, "Crazy Town animal" once made from 100% rate, so far from rate is still up to 99%, overwhelming shortly before the mouth overflowing "Deadpool", "Kung Fu Panda 3" and other popular film. "New York post" said it "
During the release of
 March 8th "crazy animal city" single day box office and attendance has been: "IP MAN 3"
< p > as Disney 55th animated feature film,scarpe hogan outlet, "crazy animal town" in China, the simultaneous release,air max homme pas cher, box office hit a new record: grade three days 1.54 billion yuan over the weekend, 15 years beyond the March release of the super corps ", among the Disney animation in China the highest premiere at the box office. Closing on March 8, the wild animal city "released less than five days at the box office has reached 2.29 billion,goyard pas cher, to know the box office figures, the super corps" but with a full one week time to get. Thus, by Disney cast to create the "Crazy Town animal" and grossed more than created by the "white" 5.26 million at the box office, perhaps only a matter of time.
< p > time Reuters
  UN film "Crazy Town animal" March 4,tn requin pas cher, in mainland China and North America released at the same time, not only at home and abroad mouth overflowing, film role "rabbit Judy", "Fox Nick" also jump red network,hogan interactive outlet, becoming the latest national icon. Go up at the same time in the mouth, "Crazy Town animal" box office is also a rosy all the way: the North American release first weekend Hao take ta7506 million dollars, ranked the original animation in the history of the second; earlier to open the picture of Chinese market in the first weekend scores of 1.54 billion yuan, a Disney animated debut record.
< p >, it is worth noting is that mainland martial arts film "Yip Man 3", because of alleged fraud at the box office data, has been pushed to the cusp of public opinion. Before administration of radio,hogan sito ufficiale, film and television statement that would strike hard "buy box office" chaos, has interviewed "Yip Man 3" is mainly responsible for and asked each big electric ticket agency, immediately and the Yip Man 3 "issued and signed by the party's ticket issued in cooperation contract. With the investigation into the matter. With the order of the market stable, perhaps, belongs to the "crazy animal city" at the box office counter attack has just begun.
3 August 8, in the release of the fifth day, "Crazy Town animal" attendance of 17%, single day box office for the first time exceeded also released movie "Yip Man 3", attendance and box office are sewed day first, out of a beautiful box office counter attack curve. In addition, a day "Crazy Town animal" row piece volume accounted for only 21%, than the "Yip Man 3,hogan sito ufficiale, 35% of the amount of discharge sheet, low 10%, visible this cartoon" Crazy "box office potential is still very large.
Related Articls:

scan: "to

star final

huge sums

Angelababy white lace skirt, Chao white suit, Tahara white X-ray trousers have unveiled the conference site, interactive sessions, Tahara will represent their first love feeling rose flowers, live media gave as a Christmas gift. Tahara Emiyan: "go to school, when close to male students send flowers do not dare to take home, again afraid teacher found hidden in a drawer, a long time becomes dried the." First, ignorant shy feeling caused by resonance field.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086

I know now that I am in the other place, I do my best, I will work hard for the team. It doesn't matter who scored, and if Sturidge or the other team mates, I would be happy for them.
 he said: No, no, I have not reached that level. Dalgliesh is the top ranked player,mont blanc pas cher, in the age of the players, his performance is unbelievable. I have seen his video game. Gerrard in my opinion is the best player in the team, he gained a lot of achievements. Gerrard is our captain,golden goose saldi, is also a great leader.
Sue: God did not reach Gelishenjie team level and Sturidge good relationship | Suarez Gerrard |

Yan Ni's f

Wenger the

The Red De

Twenty-sixth minutes, Real Madrid houchangchangzhuan, C Luo pole into the area by Adrian with the ball down a man. Thirty-first minutes, C Luo area on the left side of the pass, the ball hit the other players in the arm, but the referee did not say. Thirty-fifth minutes, Real Madrid players pass three consecutive break in Bettis at the left, Campbell shot Dapian volley hook up. After 2 minutes, Bettis right pass, Castro Leavalane header high.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631

for the upcoming 2012-2013 season, Mourinho admitted that Real Madrid to achieve success must have a strong enough ambition. Real Madrid last season did create an amazing score and scoring records, but these are indeed the past tense. The success of the new season can not rely on the season's brilliant data as a psychological hint, each player must have a high spirit to ensure maximum combat. The Real Madrid last season members are doing very good. Finally, we reached the Champions League semi-final, but regret is from the championship only a little. But the most important is that although not hold to the Champions League, but Real Madrid players have realized the benefits brought about by the high morale,hogan sito ufficiale, yes, we have a strong fighting force, this year we are the Champions League champion.
 when asked whether Mourinho will become Real Madrid's Ferguson, the Real Madrid coach said that it is not possible. It took Ferguson 30 years to reach this height,hogan outlet, and I want to catch up with that. Right now I just want to finish the contract with Real Madrid,spaccio golden goose, and continue to coach the identity to lead the team to win more titles.
Mu Shuai: Real Madrid is the Champions League champion Shaheen we only rent not sell
 when it comes to the opponent in Valencia, he said: we have the whole team together training only 15 days time, although Valencia is preparing for a long time, but we will not go to compare these. What makes me happy is that my players are very healthy to come back after the National Games.
< p > when it comes to Karim Benzema and Higuain last, Mourinho said: I've decided the Karim Benzema and Higuain will have a person in starting tomorrow night. And I also want them to understand that who is the main force is not important, because
< p > for a foot almost has taken the Bernabeu Sahin, and veteran Ricardo Carvalho, Mourinho said: the whereabouts of Shaheen by his own decision, but there is a premise that Real Madrid will not sell it, he can leave as the identity of the loan. I think Shaheen is the most important to be able to experience the joy of football,scarpe hogan outlet, no matter where I play. Carvalho last season with injuries to his status compromised, so I just let Ramos,golden goose scarpe donna, Pepe partner, but if he wants to leave, it doesn't matter, because we have Guevara and Albiol two outstanding defender.
 transfer market is open for anyone, and it is not easy to say anything until the deadline. While some players will play in the Super Cup, but some people may still leave Real Madrid in the end of August. But now the discussion of Real Madrid signings for next season is not appropriate,hogan sito ufficiale, because tomorrow against Valencia is the priority among priorities.
 then Mourinho Pellegrino on the bat army commander in chief. We have been good friends since I met him in Barcelona in 98 years. At that time he was a very professional player, I often communicate with Pellegrino. Though 15 years we have seen a few times,hogan outlet online, but the great friendship we have never forgotten. He has worked as an instructor,chaussure tn pas cher, but we have to be careful, because of his professionalism may bring troubles to us.
Related Articls:

The Red Ar

Baer has no obstacle to Real

Gao Xiaoso

Twenty-sixth minutes, Real Madrid houchangchangzhuan, C Luo pole into the area by Adrian with the ball down a man. Thirty-first minutes, C Luo area on the left side of the pass, the ball hit the other players in the arm, but the referee did not say. Thirty-fifth minutes, Real Madrid players pass three consecutive break in Bettis at the left, Campbell shot Dapian volley hook up. After 2 minutes, Bettis right pass, Castro Leavalane header high.
خارج شده است

این صفحه در 0.168 ثانیه 20 نمایش داده شد.