انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هزار آرزوی بشر در مقابل یک تقدیر الهی محکوم به فناست .
آرزو دارم خدا بهترین و قشنگ ترین تقدیر ها را در این موقعیت برایت رقم بزند ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 8 _ قدم پنجم الانان  (دفعات بازدید: 946 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 8 _ قدم پنجم الانان
« : 09 مه 2013، 10:09:07 pm »

8 _ اگر احساس ميكنم كه آماده نيستم اين قدم را بردارم آيا احتياج بيشتري به كار روي قدمهاي اول تا چهارم را دارم ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 8 _ قدم پنجم الانان
« پاسخ #1 : 10 مه 2013، 12:45:58 am »

اگر به اندازه كافي شهامت و صداقت ندارم ...اگر همچنان خودمحورم و عجز خودم را نپذيرفته ام ..دست از كنترل و جنگ برنداشته ام و نتوانسته ام معتاد را بعنوان يك بيمار بپذيرم  . و اگر به نيروي برترم ايمان و اعتماد كافي ندارم و رابطه برقرار نكرده ام . بهتر است افكارم را بگذارم روي خودم و قدمهاي قبلي را مرور كنم ، تا امادگي روبرو شدن با اين قدم را داشته باشم .

خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def238
The fisherman and the monkey
« پاسخ #2 : 25 آوریل 2016، 12:56:25 am »

The fisherman and the monkey HTML template
 in the distant past, in the city of Baghdad, there is a very poor fisherman. The name of Khalffah. Because the family was poor,goyard prix, so he didn't even have a wife. He was alone every day to the river to go fishing, but little harvest. One day, Harry again as usual to the river to go fishing, he belted, rolled up trouser legs, go down to the river net, but with two did not get what. Khalffah thought: If today does not catch fish, it is hungry. He went on to net,nike tn pas cher, unfortunately with ten nets didn't catch a fish. Khalffah was very upset, almost crying. He prayed silently in my heart: the great Lord! Give me a little food! I have told the ten network, nothing. The great Lord, you hold people's food and clothing, and food and clothing in the distribution of why so unfair? Every day I labored in the river fishing nets, but eventually even the stomach does not fill; and those who sit in the house, but to get them,nike tn pas cher, eat well,goyard paris, drink well, enjoy glory, splendour, wealth and rank. Khalffah faced the plight of their own, can not help crying, crying: disaster automatic speaking befall us, we should not complain, should not be sad, open mind to face the reality, because one day, the king will give generously, help our. The Lord always makes the faithful to his servant Everything is going smoothly.. Then,hogan sito ufficiale, he went to the river, the heart prayed, lord! Please grant me some food and clothing. After that, he hope to spread the eleven nets, firmly grasp the rope, waiting for a long time to close the net. Khalffah felt that the nets were very heavy very heavy, then slowly to put away,scarpe hogan outlet, so the fisherman was salvaged and not a fish, but a monkey. This monkey is very special, it is blind in one eye, one foot is broken, bleeding. Harry this time despair, can not help sigh: it seems that the Lord is not willing to help me, this is the most unlucky day, perhaps this is the who can not change decreed by fate. The fisherman with a sigh,tn pas cher, the side with the rope round the monkey, led it to the shore of a tree to beat it, prepare a meal, to relieve my heart qi. He just raised his crutch, the monkey was talking, it pleaded: the fisherman, please calm down. You don't come. In this way, please add a cafe, the Lord will keep you in food and clothing of kindness. Harry to listen to these words the monkey, and the courage to go to the river net, after he waited quietly for a while to close the net. He found the net more weight, exhausted body strength to put ashore. Take a look, it is a monkey, the monkey is very special, it has no teeth, eyes with eye fingers with red nails, wearing a tattered clothes. The fisherman was heartbroken, couldn't help exclaimed: lord! This is what you gave me food and clothes,hogan sito ufficiale, don't you take the monkey instead? So he went to the front of the monkey tied under the tree, said angrily: you this ugly Cyclops, you see you let me do the more bad! This guy is.Related Articles:

Baby, don'

Sell knife aunt

You are st

A year, tomorrow you must go abroad game, I know you expect this has for a long time, this is the game for the first time since you hurt, I miss the time you are not injured, perhaps we still have the opportunity to see many, maybe the situation will better than it is now a little. But I am very satisfied, although you are not particularly able to understand me, even when I was angry, you never coax me.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
The journey to the West -- the Northern Shaanxi Lo
« پاسخ #3 : 21 مه 2016، 09:09:20 am »

The journey to the West -- the Northern Shaanxi Loess Plateau and the ancient capital of Xi'an Tour
 [enclosure] in the year 2 in Shaanxi Province,louboutin soldes, I was ordered to travel, while I am Sixth
, 100 series.
prose "
thought
diary , the occasion of the layout. Travel back, because of lingering on the Loess Plateau in Northern Shaanxi and the ancient city of Xi'an, I will according to
time order letter written in the "journey to the west", the genre is prose, so the appendix in this book,goyard pas cher, in order to make permanent
Memorial ! Another year
shake spring liulv,
run the red rain
season . In 2 years on 2, Sunday, Gongzhuling city of Jilin Province, the hometown of Diabolo Princess birds'twitter and fragrance of flowers. I was ordered to go to Shaanxi on business. At noon, I alone in Siping take the d train, direct access to Beijing,hogan sito ufficiale, only an hour, went to the Beijing railway station, ride to the airport bus, minutes came to the Capital International Airport, in the airport waiting for more than two hours later, boarded the flight JD, minutes and then flies to the Baotou Airport. Second days
in the early morning, in the Baotou long-distance bus station take the bus to the Shenmu travel destination in Shaanxi province. Loess Plateau bus in Sha Po Road, I by the window watching, panoramic view is the barren hills, sand horizon, overgrown with wormwood, sparsely wooded sent a desolation,hogan sito ufficiale, around the bus is bursts of wind,hogan outlet online, reminds me of the eighties of the last century at the end of the period the song popular in the popular songs of the Loess Plateau: my family live in the Loess Plateau Oh winds from the slope scratch regardless of northwest wind or southeast wind is my song my song... A long time ago, I heard that the Northern Shaanxi region due to the perennial drought less rain,hogan roma outlet,
life poverty, economic backwardness. Today, a look, this region is indeed poor in reason. He said this stretch of Shapo, saw the wild Artemisia in the blues swayed in the sand, do not see sporadic crops,
farmers eat what drink ? Sad from the heart, pity to gall edge, not by me from northern Shaanxi compatriots,
mood very bleak, heavy. Bus after an hour trek to Shenmu county,sac goyard pas cher, my mood suddenly become suddenly see the light up, saw outside the window of the pull coal big dump trucks on the side of the road a car next to a car to discharge to seven or eight miles distant. A fellow passengers and I talked about Shenmu, he talked about the most is the mineral. He said, Shenmu county a few years is poor, since the reform and opening up, a large number of mining of underground resources, here the coal containing cards,goyard prix, are the "coal capital" of the reputation in the country. In recent years, all over the country flocked here to buy coal, so that the local residents are rich in oil...... Staying in Shenmu county security Hotel, in the vicinity of the hotel dining, and here's the boss chat up, so I further understand the Northern Shaanxi, specifically said is to understand the Shenmu county. File shenmu,Related Articles:

nike tn pas cher

51 words let you read the lif

Honey, we're all going to be good.

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Lucky Film overweight lithium PV industry - Lucky Film - raising
« پاسخ #4 : 23 مه 2016، 02:39:00 pm »

overweight solar cell film industry ,mont blanc porte mine
 lithium battery separator< p > according to plan, the Lucky Film intends to include controlling shareholder China Lucky Film Group Co., Ltd., no more than 10 specific object non-public offering is not more than 7246.38 million shares, issue price of not less than 8.28 yuan / share. Funds raised a total of no more than 6 billion yuan,nmd runner pas cher, after deducting the cost of issue will be used for a period of high performance lithium ion battery separator PE industry construction projects,hogan rebel outlet, lithium membrane coating production lines, lithium battery membrane coating production line of the second phase of the project, a solar battery backboard four expanding estate projects 8, 14, 15 production lines.
 Lucky Film started to invest in the construction of solar cell film production line from 2008, by the end of 2012 has been.
To promote the development of
< p > Lucky Film said that after the completion of the project, the company will effective promote the level of domestic high performance lithium ion battery separator PE, for the implementation of the national new energy vehicle development strategy, localization of high performance lithium ion battery separator PE material and modified diaphragm to replace imported products.
< br / > the construction of high performance lithium ion battery separator PE industry construction projects, intends to Lucky Film as investors invest in the construction, the construction of an annual capacity of 40 million square meters of wet step by step biaxial stretching of the lithium ion battery PE membrane production line. Investment funds of 30883 million yuan, the project build Chengda postpartum, expected annual pre tax profits of 5644 million yuan, the financial internal return rate (income tax) 23%.
 Lucky Film released late July 13th non-public offering of A shares plan. The company developed a fund-raising does not exceed 600 million yuan for high-performance lithium-ion battery PE diaphragm construction, solar cell back and other 5 projects. The company's shares will be July 14th opening date for the resumption of trading.
< p > in March this year, lucky group successfully developed to the field of electric vehicles, high-performance lithium-ion battery separator to come forward to fill the gaps in China's strategic emerging industries in the new materials and new energy materials in the field.
 China is the world's leading producer of lithium ion batteries,sca goyard pas cher, exports and consumer countries, in 2013 the domestic demand accounted for 50% of the total domestic demand. Since 2014, with the vigorous development of new energy vehicles,tn requin pas cher, battery manufacturers on the demand for high performance diaphragm is also increasing.
< p > Lucky Film from the beginning of 2010 constant transformation,yeezy boost 350 pas cher, the main business repositioning in imaging materials and new high performance membrane material manufacturing. The company said that the non-public offering is a major move to promote the strategic transformation of the company. High performance lithium-ion battery separator and high performance lithium-ion battery coating modified diaphragm products will quickly put into the market,scarpe golden goose, will achieve the relevant product localization and serialization of the strategic layout. Solar battery backboard related to raise funds investment project put into operation, company solar cells backplane production capacity will be further enhanced, the domestic market share will be further improved,golden goose outlet, to further consolidate the industry position of lucky film.

Lucky Film Photovoltaic Industry | overweight lithium film | Muzi
Related Articls:

Print-Rite

Three restructuring of the listing Corporation to suspend the audit - restructuring - suspension

In order to map the data content of the core business, the company will make full use of Internet technology and resources to improve the map products, create diverse forms of expression, full coverage, comprehensive detailed navigation map database, improve the timeliness and accuracy of data; the car business network, will also be combined with Tencent content resources, enhance market competitiveness.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
you don't know I love you so
« پاسخ #5 : 24 مه 2016، 07:17:29 pm »

Never realized that I was so in love with you, at this moment I feel my heart fresh, clearly heard my heart broken voice. Always thought himself to be a strong woman,hogan outlet online, until you, until you become crucial in my life, all I know is conscious of how fragile,golden goose scarpe donna, how vulnerable.
< br / > recently,golden goose outlet, bad luck, continuous cold for more than a week,golden goose saldi, just out of the pain and suffering from the abyss to climb up, also did not stand straight body, and be your message hammer blow, had hardly disturbed, before the tears, even before he had time to think, my world so in front of me slam collapse, fragmented.
 < br / > the ill fated, in the vast sea of humanity,scarpe hogan outlet, I'm just a drop in the ocean, and you may in the eyes of others is only a member of the blues. But in my eyes, you are my all, you are my life,adidas yeezy boost 350, you are my air,hogan sito ufficiale, my cell, my soul.

< br / > I hope you every day,nike tn pas cher, every moment is happy, striking, and I know this idea a bit weird, but I still hope you, every hour of every day happy healthy and happy! I want to take my all, even my life for you a lifetime of happiness and health!

If God has so little mercy to me, please help me achieve my dream! Help me with my guardian angel! I will be grateful, grateful for the rest of my life!

< br / > my angel, my love, in the end I was and how much I love you and would be so wrong, will so exiled himself to protect you.

I would like to use

, life for your health and happiness!!!

Related Articles:

Recall the

Obey the t

Science Charm

The robot pressed the red button on the bedside table, the curtain will automatically pull up. Sunlight in my house, I clearly see, robot is the lawn and flowers watering, a dolphin crystal dew, in the sunlight, bright and dazzling. I said the sound of "walking" the robot will hold me to the bathroom of the chair, press the yellow button, the machine automatically gives me the teeth, wash your face, comb my hair.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
Miss story...
« پاسخ #6 : 29 مه 2016، 02:10:40 pm »

,nike tn soldes
 how could you possibly see that.....
 I learned to cherish my hand
 but
 secular cold
 eternal thoughts surging

only for the moment let you hold gentle
 for you to say to hold my hand run
 for the one you owe me a hug
 did you ever know that there is a girl who loves you deeply and silently bless you for your
 I'm waiting for you,ray ban wayfarer outlet,
 when I often dug deep in the memory inside at the bottom of the
 like the river
Miss story...
 missing no end
 as long as the life in the world
 missing did not start
 I don't know if you know

Some cannot erase the memory of
,bottes ugg pas cher.

,hogan outlet online.
 like a personal Mingxinkegu miss
 with the sun and the moon and stars
 looked at these languages
 seen the rainbow gorgeous to understand the significance of
 in my thoughts for you and sad tears when
 like a raging tide
 I'm learning to try my best to be strong

will always flow to you
 have to know the beauty of fresh jasmine flowers

just leave me alone,hogan sito ufficiale... />
 true feel each other's breath
,occhiali ray ban prezzi?
 let the candle of dreams
 still like the night of water
 I'm waiting for you,adidas yeezy pas cher,
 in life
 I miss you
 I want to
 in the memory of a person can not forget
,scarpe hogan outlet.
 did not miss you only know how to miss the invincible
 do you pray for me
Let the heart with pneumatic
Related Articles:

Super Part

I sing not moving, you do not frown

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Nothing can rise Myth of the concept of speculatio
« پاسخ #7 : 30 مه 2016، 04:36:26 am »

behind the game how to play? Dare not predict. Ordinary investors need to be wary of is to promote market speculators who is to make money, in before and after the Spring Festival started gaming concept, should be the festive atmosphere are calculated to, do not know if the tide back who is swimming naked.
 basic detached, blue tripod holding is what kind of join in the fun? Obviously there is money in the deliberate operation. Began two weeks before the Spring Festival, A-share market gaming stocks is D-Will, colorful, shares Hongbo, the industry body, people's daily,air max femme pas cher, Guangdong Media detached a shares have a wave of large amplitude increases, part of the short-term stock rose more than 50%. Recently, however,adidas nmd runner pas cher, the concept of plate has shown signs of fatigue,hogan outlet online, the story talks about now, is badly in need of new content to stimulate, under the background of the lack of real theme, blue tripod holding the detached "relatives" is so absurdly play.
 by the news,yeezy boost 350 pas cher, blue Ding international rose 22.22% yesterday to close at HK $0.77, turnover of HK $480 million. Strange is that the message should benefit to its A shares in the brothers. Holding the blue tripod opened yesterday is the largest single letters daily limit, and inspired by the success of the recent popular gaming stocks, with the same concept of overseas betting the new Hualian yesterday once again seal trading board, and shares Hongbo, the industry body, such as stocks once the impact of trading.
 blue Ding holdings really benefit from it? Logically speaking, blue Ding holdings and blue Ding international belong to the same person as the actual control of wisdom, the relationship between affiliated enterprise. As the two public corporation, the blue Ding international to Jeju Island, Korea built Resort and Casino, blue Ding holdings is clearly not any real interest. In fact, the acquisition of wisdom from Yang Lan Ding international blue Ding international purchased land in Jeju Island, the blue tripod holding are not announced.
 even if it is a direct investment entity,air max femme pas cher, the blue Ding international is also relatively cautious. Blue Ding international chairman of the wisdom of foreign said,hogan roma outlet, gambling is required to be built after the completion of the Stars Hotel will be issued, is expected to be achieved by the end of 2016. He also said the company is still a joint venture Real Estate Company, but inadvertently start betting". Data show that the blue Ding international last October to spend nearly HK $1 billion acquisition of the Jeju Island project site, and then through the supply of shares to raise more than 1 billion 400 million yuan.
Nothing can rise? Myth of the concept of speculation blue tripod holding limit blue tripod limit
 blue Ding holdings opened yesterday that the word limit on the daily limit. Triggered transaction message is that blue Ding holdings in Hong Kong listed brothers blue Ding international recently announced, and under the flag of the Malaysian gaming giant Genting Singapore company composed of the joint venture company, to Jeju Island,sca goyard pas cher, Korea built Resort and Casino,adidas yeezy boost 350, investment of $2.2 billion.
Related Articls:

Wuliangye

The shares are set by the ult

Million shares are in the Sha

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
Simulated recruitment activities planning book _1
« پاسخ #8 : 07 ژوئن 2016، 04:16:28 am »

,golden goose outlet
 this recruitment will be by the college students' science and technology innovation and entrepreneurship Association of the Ministry of planning and careful planning, careful preparation,goyard soldes, a strong launch of a large brand activities. The recruitment of college students will be able to experience in the future to face the enterprise recruitment. In the recruitment process we will with the most authoritative guidance, the most direct communication, the most sincere communication let the majority of students of recruitment has a full range of understanding,scarpe hogan outlet, provide the precious experience for the students future employment. Therefore, the event really is the most close to the college students. It involves the problem is also of concern to contemporary college students,adidas nmd runing pas cher, it on the contemporary college students have guiding role can not be ignored,hogan sito ufficiale, and its influence on college students and other activities can not be compared. Therefore, this activity has been affirmed and supported by leaders at all levels of Chang'an University six. The significance of the event
2) activity time: April 10 am 9.30 to 11.30 PM 2 to 4.30
 simulation recruitment activities planning book
< p > 1. Theme activities simulation recruitment activity 2. Host unit XX university science and technology innovation and entrepreneurial associations venture three. Activity time and place to see the planning activity book part of the process of four. Five active object school students. Introduction,
 1) Venue: two district hall is
2) time: March 26th 20:30 -
Simulated recruitment activities planning book
3) to: enable students to have the basic ability and skills to candidates and make students understand life of college students must master the knowledge and skills, improve the comprehensive quality of students, to provide help for the future job.
 19:00
3) lecture teacher: Zhang Yun
1) location: college student activity center on the third floor of the multi-function hall
4) background: the lecture for the second stage simulation recruitment competition,yeezy 350 pas cher, service, to let the students know how to write a resume and job interview skills, students can in this competition to obtain success and after candidates in order to pave the way.
 this event is designed to provide the majority of students with a close contact with the recruitment platform. The relevant knowledge and skills in our students a full range of understanding of recruitment, and provide a display platform for self and process we will with the most authoritative guidance, communication is the most direct, the most sincere communication for college students in the future employment provide the most valuable inspection in the recruitment. Six. Activity flow
 2 Simulation recruitment will be (so that students feel the immersive experience, more authority to help improve the level of candidates)
 position: regional sales company (4) &lt,hogan sito ufficiale; &gt,air jordan pas cher;.
5) Job Title:
4) recruitment process: fill in and submit resume - screening finalists - to participate in the simulation of recruitment - to elect the winner
 1 lectures (to enable students to master the candidates, the basic knowledge and skills of the interview)
Related Articles:

Opening sp

The teacher graduates to senior high school studen

Art professional internship report

There is love in the heart, to drive away the cold winter. Changan II in the new campus built using is shines in the sunshine of 100 million Changan heart, is drenched in the second heart a wisp of sunlight, reflects the affection of the party and the government for the people of Changan, love of the second one. Here, let me on behalf of the Changan District Education Bureau, to the Changan II all teachers and students to express warm congratulations! To express my heartfelt thanks to the district government!
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
Charms Pandora Originali Scontati impact resistance
« پاسخ #9 : 14 نوامبر 2017، 06:29:27 am »

خارج شده است

این صفحه در 0.088 ثانیه 22 نمایش داده شد.