انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ماهی ها چقدر اشتباه می کنند . قلاب علامت کدامین سوال است که به آن پاسخ می گویند ؟ آزمون زندگی ما پر از قلابهایست که وقتی اسیر طعمه اش می شویم تازه میفهمیم ماهیها بی تقصیرند !
حسادت ، کینه ، خشم ، لذت ، غرور ، انزجار ، انتقام ، ترس ، شهوت و ...
من اسیر کدامین طعمه خواهم شد ؟

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: صفحه یازدهم - كتاب بزرگ (كتاب پايه ) الكلي هاي گمنام  (دفعات بازدید: 1065 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

دیباچه
              این ترجمه سومین چاپ کتاب الکلی های گمنام است . چاپ اول در   آوریل سال 1939 به بازار آمد و ظرف شانزه سال 300000 جلد از آن بدست مردم   رسید . در سال 1995 چاپ دوم این کتاب بطبع رسید و بیش از 1150000 نسخه از   آن وارد بازار شد .
            از آنجا که این کتاب به صورت مرجع و   راهنمای جمعیت ما درآمده است و به مردان و زنان الکلی زیادی برای بهبودی   کمک کرده است بنابر این احساس می کنیم که نباید تغییرات اساسی در آن داده   شود . بدین جهت قسمت اول کتاب که برنامه بهبودی الکلی های گمنام را توصیف   می کند در جریان تجدید چاپ دوم و سوم همچنان دست نخورده باقی مانده است .   قسمت "نظریه یک پزشک" نیز دقیقا بهمان صورتی که در چاپ اول بوسیله بانی   بزرگ ما ، دکتر سیلک ورث فقید در سال 1939 نوشته شد بجا مانده است . در چاپ   دوم ، تبصره های آخر کتاب ، سنت های دوازده گانه و راهنمای چگونگی تماس با   الکلی های گمنام به کتاب اضافه شده است .
.
.
.(11)
.
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • ghi910
shadow
« پاسخ #1 : 02 آوریل 2016، 04:40:57 am »

< p > several times,chaussure tn pas cher, I told myself, don't do that anymore, don't deceive yourself about it, you and your soul ah, the soul it has their feelings,hogan outlet online, their emotions, it is thought,hogan outlet, you don't need to do their shadows, your soul will be floating in the sky, happy to fly, you do not need to have so many troubles and pain, you as long as quietly looked at them and watch them, even if they are happy or unhappy, sad or sad,golden goose saldi, as long as you bless them, or pray for them, good. And you do is dominated by their own feelings, when you fly in the sky, see you the satisfaction of the body, and he is waiting for you, you flew to him, and let him to meet you the wind, you'll be the best body.
 one day you will be successful!
 because I am the shadow, I can only smile with their bad music, and show their shadow.
 although I try hard to find, to find my own body, my own happiness and joy,golden goose scarpe donna, and I always met the wrong body at the right time, in the wrong time meet the body.
 and if you always do other people's shadow, you can always head down, but do not see this beautiful world under the sky.
 shadow
< p > and then find a your own body, will no longer be difficult, also don't hurry. Because now you, only one task is a good conditioning my mood: respect for self, take good care of yourself so that you are eligible to go looking for love you body.
 and I can only do the shadow, because I always can't find my body, my only drifting soul.
 happy with them, I show their joy, they are sad, I show them sad.
< p > they excitedly quarrel, and wrestling, I can still do,scarpe hogan outlet, because I am the shadow, even if I was happy, but I can only do so, because they do not listen to my laughter.
 they were happily dancing body, I can only do the same, because I am the shadow, even when I am sad, but I can only do this, because they do not listen to me to cry.
 so, I will tell myself, my dear, let me go to the sky!
 because I am the shadow, so I can not show their inner feelings and ideas to express.
 has been, I have only a shadow, with the shadow of others.
 and if you do back to yourself, do your soul, you float in the air, will see the original elevation of the sky, the scenery is very different, is so beautiful, the mood is so easy and free.
Related Articles:

The Indus,

The tears

Night feelings, tears from the people

I like to be quiet, so my friends are very few, and those are the ones that I have recognized. Forget where to hear the good friend is not attached to the label is not torn off, so I cherish. Sometimes you hate a friend. I said the friendship need to operate, you say who you are right, you are right.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Visit the tomb of Zhang Jingye
« پاسخ #2 : 23 آوریل 2016، 04:00:29 am »

actually, on the first day, I was on the Internet to collect some information about Zhang Jingye.
 although we reverence for Zhang Jingye, but come empty handed, even a bunch of flowers is not ready. To the fact that, love has no great achievement is I, carries a selfish and want to touch.
 Jing Ye's tomb on the road, sitting West to the East, covers an area of about 12 square meters, not to see the marks of celebrity celebrity. There is no lush pine and cypress, no pruning the lawn, not surrounded by flowers, only the natural growth of miscellaneous tree and with the season opening sequence of wildflowers; did not see edge square monument, a base, a statue, so simple, revealing a piece of desolation.
 Zhang Jingye was born on 1864, Tuanfeng County Tuanfeng Zhen Yan Jia Tsui village,goyard prix, "phoenix nest, Shiqu, wing zhen. 1897 promoted to Bagong Beijing Eight Banners official school teacher ren. The same year, the teacher admitted tongwenguan first, the Russian school Chinese teacher award. In 1909 Jiangsu county magistrate candidate,hogan outlet, poor Wei Nanjing Shimonoseki,louboutin pas cher, four Chau, north to Lijin Bureau estuary. Because of the influence of the anti Qing revolution to join. In 1912 the provisional government of the Republic of China President secretary. 1913 "the two revolution" failed, moved to Wuhan, with Ren Yichang, Qing Tan of director of bureau of export collection. Following the Sichuan warlord Xunan Shi Ren and Du Department invited the Secretary general. In 1915, Yuan Shikai restoration of the monarchy, Zhang Jingye flatly to resign to return home,hogan sito ufficiale, journals and apprentices, still make a poem satire Yuan Shikai imperialism ugly. Died in 1922, aged 58.
11, we came to Mr. Zhang Jingye's cemetery.
7 month 2 days, the weather, or heavy rain the night before dawn, was cleared. According to the arrangement of the County Federation of literary and art circles "hometown celebrities", we came to Tuan Feng Zhen Yan Jia Ju Cun,hogan sito ufficiale, into the Zhang Jingye hometown and pay homage to Zhang Gongzhi tomb.
 Zhang No Shanaki, especially in the famous calligraphy, is China's famous calligrapher of the late Qing dynasty. Real grass zhuanli has originality, the "wire text", the line uniform and settle the house and a glimpse of degree. Learning and learning of Zhang Jingye Ren Qingting eight banners official,scarpe hogan outlet, was Emperor Guangxu ghostwriting books donated Japanese couplet "sea dragon world, the sky is crane hometown". The emperor saw the calligraphy magic, called "Mr. Jing Ye", and given the Po Yan two party. Zhang Zhidong Yun Zhang: comment on the calligraphy pen, save Wei wind, with Yan Liuzhi lattice. The Qing Dynasty Zhang Yunfan called "the far Zong Hanwei, Su huang". The two Jingqiu Book plaque couplets on the door without a break. Zhang Zhidong, Li Yuanhong, Cai Ejun had asked Yuan Shikai and rejected the desire ink. Unfortunately, the calligraphy in the "Cultural Revolution" destroyed, only the Hubei Provincial Museum,converse blanche, Huanggang City Museum of this surviving number of sites.
 external masonry walls around the cemetery. Standing on the wall in front of the main entrance, we see is worn cement tombstone Xinli a piece of granite tombstone, high monument but 1.5 meters,hogan outlet, at the top of the monument engraved with the Dr. Sun Yat Sen for writing the elegiac couplet: "the revolution has not yet become the nation is beset by difficulties. Who and sun CE; fellow left a few Metropolis News fell Zhangxing." The following is a brief introduction to Zhang Jingye 'son Zhang Ziye as his father wrote.
Related Articles:

Classmate

Gathered t

Can't go back yesterday

Fortunately, later three mule pull support things pass by the folks also join the pad road work, about 30 minutes, good basic pad, vehicle barely passed the dangerous section of the road. The driver from the trunk of the car to help us together road pad folks per person a bottle of mineral water, the villagers laughed while yelling mule toward the direction of home to continue the journey.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
haze reduction zone must be
« پاسخ #3 : 23 آوریل 2016، 09:53:28 am »

< p > Ma Jun said that the ultimate goal of the "blue sky roadmap," the report released, it is hoped that the public attention to the air quality directly into social pressure on polluting enterprises,air max homme pas cher, in order to promote polluters to reduce emissions. Also hope that the joint efforts of all sectors, to develop a public blue sky roadmap as soon as possible, so that everyone can live a long life in the blue sky.
 statistics show that the Ministry of environmental protection, 74 City 2012 excellent days ratio was as high as 92.1%. But 2013>
." Ma Jun told times weekly reporter.
&quot,hogan outlet online;Even if the
 "however,tn requin pas cher, detection of missing data situation is very serious, basically all the historical data will not be preserved." Song Guojun told the weekly Times reporter, even in the real time publishing is extremely active in Shandong Province, the data is not complete. The moon in the ambient air quality standard "(gb3095-2012) the effectiveness of daily mean data requirements, the monitoring points per month at least 27 day average data, but data published in Shandong Province, most less than the average 20 days, some items of the data of the whole province are lack of.
2011 in December 15th,chaussure louboutin pas cher, "blue sky road map," a report released. With the timely disclosure of the detection data,scarpe hogan outlet, the blue sky two report released, Ma Jun said, compared to two years ago, China has made important progress in environmental information release and early warning emergency.
 Shandong, Zhejiang, Hebei and other provinces to open the online real-time monitoring data released. Ma believes that good practice in these areas, to help meet the public's right to know,sca goyard pas cher, the main pollution also helps identify the source region. Unfortunately, Tianjin, Hunan and other places of the online platform could not release schedule.
 forget transmission, second days can also upload, do monitoring equipment failure at the same time it? Obviously, this is the environmental protection department deliberately." Song Guojun said angrily, "there is no data, discussed many problems are just a debate, no real significance. This is the environmental protection department is not as."
 Song Guojun believes that the relevant information of the public will be very useful. Related to the problem of pollution, 80% of American environmental cases are settled in court. But in China work, one of the reasons is hard evidence. If the data can be more open,nike tn requin soldes, to improve the environmental problems of the whole chain of evidence will be of great help.
 blue sky two report, as of January 2, 2014,hogan sito ufficiale, China's 179 cities to achieve real-time air quality information public, residents of the computer or even mobile phones, you can understand the city's air quality data. Real time release highlights serious pollution, prompting many areas to develop and implement the heavy pollution weather emergency plan. But some key measures for the implementation and the effect has yet to be confirmed.
 "blue sky road map", including the detection of the release, to the public warning to advocate, identify the source of pollution and step by step four steps.
 haze reduction zone must be
Related Articles:

Spring Hon

Zhejiang folk story book

The future

He said that in the face of the current situation of economic development, but also to send hope to loose monetary and fiscal policies to boosting economic growth is impossible. The world economy, including China economic growth prospects, depends more on structural reform.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Depth analysis Strategic lost of group enterprises
« پاسخ #4 : 01 مه 2016، 07:40:53 am »

Depth analysis: Strategic lost of group enterprises
< br / > however,hogan outlet online, headquarters to the business sector decentralization, the whole benefit of the company does not increase the anti drop, reduce the quality of the project, a substantial decline in customer satisfaction,hogan interactive outlet, enterprise competitiveness declined obviously.
< br / > Shen group's strategic positioning in the field of fine chemical,chaussure tn pas cher, but shortly after taking the management system of decentralization, the division under the lure of market opportunities, strategic drift, more and more free original strategic positioning,air max homme pas cher, some division even production of pure water, cloth painting easel and painted wood. The final result is that the company's original technology and product advantages are basically lost, while the new business is not competitive.
< br / > related research shows that currently China's state-owned enterprises in the process of decentralization,goyard paris, quite a number of enterprises encounters similar to that of Nanjing Solid Ning and Shanghai Shen in the development of such a predicament.
< br / > before the 1930s,bottes ugg pas cher, adopted by enterprises are centralized management system, 30 years later, for Sloan at General Motors for division reform began, decentralized management began to gradually become a trend. Since the 1990s,hogan outlet, the degree of decentralization further deepen, many excellent international enterprises use are decentralized management system,hogan outlet online, ABB company is one of the typical, its distribution in Global 500 multiple business units are independent combat units.
 decentralized management system, this is the trend of the practice in the transformation of enterprise organizational structure. However, many enterprises in China have encountered difficulties, the reason lies in the process of decentralization of the headquarters, there are four simple practices.
Related Articles:

How Chinese enterprises to market for technology

Leaders three ways to improve the competitiveness

Exile oneself

International tax planning is the domestic tax planning within the scope of the extension and development, its behavior not only across the tax environment, but also related to the tax policy of more than two countries. Therefore, international tax planning than those of the domestic tax planning is more complex.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Expert writers talk about the screen through the w
« پاسخ #5 : 07 مه 2016، 10:26:15 pm »

< p > the newspaper news from television hit TV series, a hot topic in the network popular, "through the wind" influence has been from the TV series in the field of "blowing" to a broader level. For this phenomenon, the TV drama creators also have a deep feeling. A few days ago, a number of industry in an interview with reporters on the recent surge in this unit through the wind made their own views.
 "Palace" poster
 Shi Hang said, through the fact there are many great books, some people want to prevent a historical tragedy,scarpe hogan outlet, some people want to prevent the victims of Yue Fei. "A lot of people who write through novels, I think their love for history is no less than every one of us. I think they write through, is to love history, to remedy history...... So I want to say, you are to own speculation through, or to change the world through, is a particularly important distinction, I expect to see the special love the world, love the history of people to write something, so I want to put in the name of Shaoxing opera, in fact there are a lot of great through the novel. "
< p > professor of Communication University of China Ceng Qingrui that apart from the historical real, floating to the entertainment of the historical drama creation begins with introduction of "dramatized interpretation Qianlong": "" dramatized interpretation Qianlong "in the future, our mainland from the joking empress" and began a shares to leave the historical real, fully floating in entertainment games,hogan outlet online, or a 'playful' works. The 'talk' drama not joking, but the game of joking. The second generation of joking history works is called the "crossing", "crossing" completely blurred view of history." Ceng Qingrui said that if the scope of the historical drama to expand into the costume drama and screenwriter, it can be seen, and some historical themes in the aesthetic value orientation appeared on the question. "People no matter how reinterpretation of history, do not change history has left to the true face, also do not change the historical development has made a conclusion, in a word, cannot let our value tilt."
 young screenwriter knife Han said that the domestic understanding of the cross is a deviation. "If really from the crossing angle speaking, it predict the future,tn requin pas cher, just like the Greek myth of Oedipus, at the beginning he knew his son to kill themselves, he foresees the secret, finally was killed,goyard pas cher, this is we speak of drama origin. In 2009, Japan has a drama "benevolence"
Expert writers talk about the screen through the wind: not fuzzy history
Review the development course of Chinese TV drama < p >,hogan outlet, wear the Shaoxing opera is not a new thing, why the round "through the wind,scarpe hogan outlet," the rise of was so much criticism? Famous screenwriter Shi Hang said, looking out of the past under a lot of popular through the drama, I feel that through this theme is really a pity". "Take one kind of cross as all through -- what is it? Is the "intrigue, won the US depot. Through the so-called, is to know the history of cards,scarpe hogan outlet, went to another time and space, are more likely to have beauty,air max pas cher, in the world, got the power. Five thousand years of history, not to let a person get the value of speculation."
Related Articls:

Iniesta football is my life to win the team credit

Shaw's bir

Modri Real Madrid Tottenham t

While Kaine and Spurs signed a new contract expires in 2020, but Real Madrid still continue to focus on the development of Kaine. Kaine's length and the attitude of Levi, chairman of the Spurs are made in the next two years to sign Kaine is very difficult. But before Real Madrid have bought from Baer and Modri, so Real Madrid will continue to observe the situation of Kaine.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Exposure Brazil World Cup ticket prices the lowest
« پاسخ #6 : 15 مه 2016، 04:27:42 am »

recently, FIFA recently announced the 2014 Brazil World Cup ticket sales plan.
Exposure to Brazil World Cup ticket price: $15 and a maximum of $1000
 to the rest of the world fans, is not such a good treatment,scarpe hogan outlet, they purchase cost is 10% higher than that of the South Africa World Cup opener and the highest final tickets priced at $495 and $990.
 Brazil World Cup ticket sales in the first stage from August 20th to October 10th,hogan roma outlet, the start of the second stage in the group phase,chaussure louboutin pas cher, the end of the draw race officially decided after all.
< p > according to plan,golden goose saldi, the Brazilian World Cup sold a total of 300 million tickets,sac goyard pas cher, which 50 million copies left fans in Brazil, including 40 million discount tickets. For Brazil fans,hogan sito ufficiale, students and older than 60 years old need to buy tickets for the elderly to buy tickets at least $15,tn pas cher, which is cheaper than the last South Africa's World Cup lowest fare $5. While other fans in Brazil to buy the need for $30. It is worth noting,spaccio hogan outlet, organizers said in particular that there will be 5 million tickets allocation to those who make contributions to the construction workers for the construction site.
Related Articls:

Ferguson but Torres was offside peas flop

Jilin fore

Nantong science and technology non-public offering

With the previously published annual report of the Chinese life and peace Chinese compared to Chinese Taibao net profit growth significantly ahead. China Life annual report shows that last year, net profit of $95.47%, an increase of, China Ping An net profit of about 17 billion 400 million yuan, an increase of 126%.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Every time I think of you, I feel a pain in the he
« پاسخ #7 : 21 مه 2016، 01:35:09 pm »

every time I think of you,scarpe hogan outlet, feel heartache! This pain I do not know when the end is a? I don't know how long I will miss you, love you how long? No one can tell me, no one can determine their own!
 is my self willed,louboutin soldes, I indulge myself, I decadence, because I used to own physical and mental torture! Are you tired? How many times I asked myself! Love, whether we should continue? Or should it end? Maybe early to end, and is completely to the end! Can be silent tears, love dies can also so free?
 you know I'm afraid of parting, always afraid! Once, I can not find myself in your eyes, this moment I have found, you will be in my years of silence disappeared! I find I don't have much courage to accept so many mistakes. It's your fault or my fault. I think maybe it's not important. This moment, I think we still need to be quiet. As we walked quietly, now it's quiet to go away.
 I hate, hate we meet too early, I hate, hate you gave me a hope, and give me a break! I am in front of you gradually become blur together,adidas yeezy pas cher, because your eyes are my. If I love to give you happy, then you will always remember this happy; if I love to give you pain, please remember the life of such a man give you this pain. If I give you endless love, then please remember this endless scars, can it?
 do not blame who is ruthless, but not to hate you and me, okay? All along, my love is a hope, a never good home of love! In your eyes, love can not be perfect. Because you gave me a beautiful dream, give me lots of impulse, lots of expectations. When I find my heart into the dream, you are almost in to dodge. So, I saw you dodge eyes, see your depression and pain!
 if you can choose, I would prefer not to know you, don't want to let myself fall in love with you, but do not want to give you the scars! Are you struggling in pain in pain, you indulge yourself with you all. I know this is your punishment to me. At the moment,scarpe golden goose, I no longer feel in your heart, also feel deep in your eyes and the persistence of love. I don't know how to.
 the wind stopped,hogan outlet online, the clouds have stopped, the heart can love you in this moment to stop it? I ask you, but you turned my head to the side...... Silently accompany you to walk such a long distance. Along the way I had too much too much sadness and tears. You know what? I always feel afraid,adidas nmd runner pas cher, I do not know you can accompany you to go how long the road, but also to accompany you to go far. Where is the end of the road,hogan outlet, I do not know, I only know quietly follow you, go straight ahead!
 I do not know the road ahead is tortuous or flat, I do not know if you need my care, whether you need me to accompany you. In your silence,sac goyard pas cher, I seem to see an ending.
Related Articles:

Don't walk

Rose flowe

Cut the mountain bank, flowing in love

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Even merit double Heron pharmaceutical industry ch
« پاسخ #8 : 21 مه 2016، 11:32:38 pm »

one stone three birds, the transfer of shares to close at
 "double insurance&quot,nmd runner pas cher; to participate in the establishment of the new hospital
< p > the extension of industrial chain, and in the period of construction to ensure the rights and interests of the company "double insurance" approach, only two Heron pharmaceutical "smart" embodiment of, in recent hand Resources Department of the event,air max pas cher, which is three birds with one stone.
< p > double Heron pharmaceutical said that investment in the implementation of the company continues to focus on and downstream expansion of the chain business strategic plan, will enable the company to continue to enrich their own industrial chain,hogan outlet, and further enhance their competitiveness,ugg pas cher, also can effectively promote the company's products in the area of sales and the company subsidiary of Xinxiang double Heron Biotechnology Co., Ltd..
 transfer will have 193 million yuan investment income. At the same time, according to the Pu Renhong 2011 June resolution of the general meeting of shareholders, 2010 December 31,hogan sito ufficiale, undistributed profit of 1.26 billion yuan by the transfer before the old shareholders share and in the near future implementation of distribution, double Heron pharmaceutical will share 5676 million yuan, generate investment income 3480.75 million yuan >
The
 according to the June 25th announcement, double Heron pharmaceutical intends to set up a joint venture with the Xinxiang Central Hospital, a large comprehensive hospital. The hospital temporarily called the Xinxiang Central Hospital (East), the registered capital of 200 million yuan, the company invested in 160 million yuan,adidas yeezy 350 pas cher, accounting for 80% stake in the new hospital; Xinxiang Central Hospital invested 40 million yuan,scarpe hogan outlet, accounting for 20% stake in the new hospital. The overall goal is to 3 years to 5 years built covers an area of not less than 120 acres, to accommodate a 1500 bed Tertiary College Department of comprehensive nature of garden style modern hospital. Shuangluyaoye also agreed that in the next 3 years have invested a total of 500 million yuan of funds not less than.
Even merit double Heron pharmaceutical industry chain extension
< p > Express News reporter Pang Qianying reports following the June 17 days to sell Beijing Puren medicine hung Sales Co., Ltd. (PU Renhong) 25% equity, after sitting for China Resources Beijing Pharmaceutical 2.28 billion yuan of share transfer fee, on the weekend double Heron Pharmaceutical (002038) and release of good said, plans to invest 2 billion yuan and river south province hospital of Xinxiang City set up a new hospital. Two moves both opened in cooperation with the giant Huarun curtain, and highlights the extension of industrial chain foresight.
< p > double Heron pharmaceutical June 17 announcement, said its holdings of Puren hung 25% stake to China Resources Beijing Pharmaceutical's Beijing Pharmaceutical Co., Ltd. (TMU shares) to the transfer price of 2.5 billion yuan. After the transfer, the TMU shares become Puren hung the first major shareholders, the shareholding ratio to 55.65%; double Heron pharmaceutical share dropped to 20%. For the second largest shareholder.
< p > in view of the new hospital construction period is relatively long, is expected to two years not fully operational, the in order to ensure equity double Heron pharmaceutical,hogan outlet online, Xinxiang central hospital should ensure double Heron pharmaceutical in compliance with local centralized bidding and purchasing system premise, participate in Xinxiang Central Hospital Management Co., Ltd. our hospital drug distribution, ensure that under the same conditions of Xinxiang Central Hospital priority preferred share, principle of not less than one third of the total share.
Related Articls:

Chengde Lolo in CNR bid bid amount or a king

Moutai does not want a specia

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Civil servants in 2014 to welcome the National Day speech
« پاسخ #9 : 10 ژوئن 2016، 10:01:11 pm »

distinguished leaders and comrades:
 reading, is a way of life, and each book silent gaze, is to talk about every love. In the world of books in the light sleep shallow sleep, then the book unfolds softly, swagger in the light of the book, and then again in the spirit to a certain extent awaken for BaiZhuanQianHui, high sing sing low, the fanfare of happiness, spread the pain of heart crack lung and bone inscription engraved heart of melancholy,barbour pas cher, this is the soul of the book,adidas yeezy 350 pas cher, the book of soul.
< p > when a book is placed in front of, there is a clear feeling palpitations and its lips throughout confinement, open it, it starts to you tremble, one kind of sorrow and and pure feelings slowly and flowing heartbreak, trance feel experience various, creeping in the frequency variety of affection caused by, a gentle breeze penetration body, provocative bursts of warmth and enjoy life, sink not suppress feelings, swing Ren Xinfei, spirit soar,hogan outlet, release, only breath aftertaste the beginning and the end. Like arena in the bloody and tragic beauty, undercurrents in the motility,hogan outlet, seems blurry dreamlike ancient prophecies, to convey a original simple in years in the wash. Revel in greatly discerning and apprehending of the world, in the blue sky under the sat reading, like a beam of light arrows to shuttle back and forth in the boundless night, crushing reality.
Civil servants in 2014 to welcome the National Day speech
 civil service in 2014 to welcome the National Day speech
 everybody good
< p > pondered in the babble of the book, there are sounds hovering in our mind, it is a generous blooming soul stirring culture temperament; hammer and chisel with our world, that is a sign of awakening; process is restrained and the release of the soul; infiltration in the book of the holy and quiet. We have shared by all human beings spiritual joys and sorrows,gioielli pandora outlet, and that is a human nature worship and follow the target, the book with its essence to our mind set an example. Flip the book, you surprised however heard years from hand sewn between blowing sound, silent to understand the book is sound, color, it such as jasmine in early summer in June, rich of fresh flowers, such as bright night,hogan outlet online, bathed in wind is cool and refreshing, in attention, life to take root and become sweet fragrance.
< p > this is a burning mingles, a book may also change the life, you begin to inexplicably falls in love with her, she in the depths of your soul passing, the blooming of the flowers, you see flowers flowing, floating with the banks of the youth,chaussure tn pas cher, illuminating the distant ahead, you use it for the light,hogan outlet. You and the book, as if standing on both ends of the fate, wind, rain, echoed each other convey warmth, looking for life. Began to have weak vision and fantasy, of life have new feeling, occasionally think of some hair with warm yellow light dreams, such beautiful treasure in the heart, to guard a best corner for it, in the sky flying fly,< p > in the book to his years as wilderness generally open and lonely Bing Xin as water like flow away from the fingertips, there is a lingering tenderness and irreversible vicissitudes of homecoming. The paper the fleeting is the soul of the book and a laugh at cloud Juan Yunshu concept of honor and disgrace not Jing. In fact, the success is the a heart >Related Articles:

Birthday g

Environmen

Nurses' Day

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Education forum speech reference topics
« پاسخ #10 : 11 ژوئن 2016، 04:34:16 am »

< p > first talk about the concept of the problem, these years some of my colleagues said I in addition to the scientific research and teaching, "raffish",cheap mac makeup, five aspects: < p
 what is the relationship between moral education and educational quality?
Education forum speech reference topics
 two, correct the thought of running a school, set up the scientific education quality view.
 education forum to speak on the topic
1, the phenomenon: the government,air max 90 baratas, schools, parents, society, for all students or a small number of students, college enrollment employment is difficult
 misleading exam. Entrance examination to mislead primary schools, sell education to mislead High School >
2, taste: concept, content, mode, carrier;
2,hogan outlet, private junior high school excessive competition from the quality of educational purposes. Three:
5, called for special classes, art experimental class. Can't do it.
 to avoid government responsibility. Not as (absence), as the chaos (offside)
 three, practice Scientific Outlook on Development, strict control of private junior middle school, to support the development of public junior high school.
4, the implementation of non college entrance examination subject curriculum reform. Can't get down to it.
 three recommendations:
2, the development of student associations, to engage in humanities lectures.
 what is education,golden goose deluxe brand?
2, the rule: education policy is to train workers,hogan sito ufficiale, education must adapt to social needs, for all students
 increased educational inequality. Quality education resources market, forcing civilians to read the noble school
 education industrialization? The enrollment and publicity chaos: pre recorded wars, education yield thirty-six thousand, three league, the first high school
1, grasping science and technology education, cultivating students' innovative spirit and practical ability.
1, status: moral education, led by jumping events warning (for the situation, for the points), the love of education, universal values
3, efficacy: self education, healthy personality
 the first three lesser improvement, after two extremely regrettable. The biggest difficulty is the problem of education quality, but also the concept, concept of failure. If the quality of education is a problem, the more we have, the more distant from the real goal.
 abandoned the elite education (exam oriented Education),hogan outlet online, the implementation of national education (Quality Education)
 to increase the burden on parents. Compulsory education,hogan outlet, whose duty?
, put the position of moral education, moral education, enhance the effectiveness of moral education to enhance the taste of
3, trend: college enrollment expansion year by year, Huanggang and Macheng serious lag
.
3, guide college entrance examination voluntary reporting.
1, private junior high school over development contrary to compulsory education laws and regulations. Three sins:
 we want to pursue what kind of education quality?
 a government for the captain, school parents when the sailors,sac goyard pas cher, the society of the sails, the students tied to the ship's test oriented education ship.
Related Articles:

Emancipate the mind to discuss the rectification r

2, the total of the ideal and faith is firm , but also have fuzzy understanding. The firm ideal and faith of communism is the political belief and pur

Summary of labor and social s

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
international contract for sale of goods
« پاسخ #11 : 12 ژوئن 2016، 03:02:41 pm »

fifth prices: ____________________FOB________________
 sixth packaging: ____________________
 buyer: ____________________________________
 fourth trademarks: ____________________
 address: zip code: ____________ ____________ Tel: ____________
 address: zip code: ____________ ____________ Tel: ____________
 third number: ____________________
If the model contract & middot; building business contract & middot; software sale contract & middot; second-hand vehicle sales contract & middot; parking garage sale contract & middot; steel sales contract &amp,scarpe hogan outlet; middot; timber sales contracts
< p > Article 8 shipment: from the seller's receipt of the buyer's letter of credit date, within 45 days to be shipped, if the buyer ordered the ship did not arrive on time shipment,hogan outlet, according to the provisions of this contract, the Seller shall have the right to the buyer's claim damage / delay costs,hogan sito ufficiale, according to the% of the total amount calculated is limited. As a result,occhiali ray ban outlet, the buyer must provide the seller with a bank guarantee.
< p > Article 7 terms of payment: after the signing of the contract the buyer out within 7 banking days in favor of the seller, by confirmed,hogan outlet, irrevocable,air max 90 baratas, segmentation,air max homme pas cher, transferable, no letter of credit with partial shipment and transshipment, without recourse.
international contract for sale of goods
>
 legal representative: ____________ position: ____________ Nationality: ____________
 after the two sides agreed on the principle of equality and mutual benefit, the terms and conditions of the agreement reached the agreement:
 first name: ____________________
&lt,hogan outlet; p > Article 9 margin: the seller received within 14 banking days from buyer's letter of credit, to the buyer sent% bond or bank guarantee. If the seller does not perform this contract, the buyer shall be confiscated.
 second origin: ____________________
 international sale and purchase agreement
 legal representative: ____________ position: ____________ Nationality: ____________
 seller: ____________________________________
Related Articles:

Social pra

Year-end summary of the real estate cashier

Personal summary of the staff

County Civil Affairs Bureau of the nursing home reform and expansion work as a "top leaders" to catch, bureau Party committee held a number of meetings seriously study, set up to director XXX, head of the leading group, X homes for the elderly change work for the expansion to the decomposition of the members of the party, responsibility to the people, the contract tasks.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
China's high-speed rail business mileage has been
« پاسخ #12 : 12 ژوئن 2016، 07:26:49 pm »

Shanghai Hangzhou high-speed railway connecting Shanghai, Hangzhou's two largest city, operating mileage of 202 kilometers,louboutin soldes, running 350 kilometers per hour. The Shanghai Hangzhou high iron via Shanghai Minhang, Songjiang,nike tn pas cher, Jinshan District and Zhejiang Province, Jiaxing,hogan sito ufficiale, Hangzhou City, across the board of nine stations, the new station seven, respectively is Matsuko Minami, Jinshan north, South,outlet golden goose, South Jiaxing, Tongxiang, Haining Xi, Yuhang. The project by the Ministry of railways, Shanghai, Zhejiang province and Baosteel Group Co., Ltd. joint investment and construction.
 >
 achieve the Yangtze River Delta regional development planning objectives, it is important to build a modern transport system,nmd running homme pas cher, providing quality transport services and adequate capacity to protect. The existing railway and highway transport capacity in the Yangtze River Delta region has become saturated, and the transport capacity has been unable to meet the needs of economic and social development. Particularly the existing Shanghai Hangzhou railway, CDB is currently are bus, freight trains have been largely unable to arrange, can not meet the enterprises along the freight transportation demand,scarpe golden goose, severely restricting the development of the economy,hogan sito ufficiale, the urgent need to build a rapid passenger transport channel in between Shanghai and Hangzhou.
< p > in the Yangtze River Delta region is China's current economic development speed is the fastest, economic gross scale largest and most development potential economic sector, economic linkage effects, the frequent movement of personnel, business, tourism, visiting relatives, the number of increasing year by year. According to the forecast, the Yangtze River Delta region in 2010 the total passenger traffic will reach people, in 2020 will reach 5 billion 500 million people.
< p > especially this year, the State Council approved the implementation of the regional planning of the Yangtze River Delta region, the strategic location of the clear development of the Yangtze River Delta region, to build a Yangtze River Delta region an important international gateway, the world's major modern service industry and advanced manufacturing center, with strong international competitiveness of the urban agglomeration in the world.
< p > Shanghai Hangzhou high-speed rail is a key project of the "long-term railway network plan", is an important part of the Shanghai Kunming high-speed railway, as our country and a speed of 350 km high-speed railway, in between Shanghai and Hangzhou build a safe, convenient and large passenger capacity channel, for the formation of regional rapid passenger transport network, accelerate the realization of the separation of passenger and freight transport, effectively alleviate the tension of transportation, promote economic and social development of Yangtze River Delta, boost the eastern region to take the lead in realizing modernization,tn requin pas cher, change of China's regional economic, political, cultural and social development pattern, has very important significance.
China's high-speed rail business mileage has been ranked first in the world
< p > Xinhua net Shanghai on October 26 - (reporter Qi Zhongxi, Guyuan Kun, Zhang Ran) after 18 months of intense construction and debugging, the Shanghai Hangzhou high iron 26 officially opened. At this point, China's high-speed rail business investment has reached 7431 kilometers, ranking first in the world.
< p > Shanghai Hangzhou high-speed railway started construction on February 26, 2009 and August 2010 6 completed laying across the board, across the board on September 1, 2010 into the FBI test. After the test is completed, the whole line to enter the test run stage, mainly to run the test parameter test, fault simulation, emergency drills, according to map traffic and power supply capacity test and other operational preparations for the opening of the work.
Related Articles:

Zhanjiang

Shaanxi op

Such as Jiangsu compiled three years of housing planning, clear housing construction target, housing security, the corresponding land input, establish a system of transparent market information, under the framework of the main players in the market competition in the market the way into the real estate market, this is not a simple act of government, the government is the rule makers.
خارج شده است

این صفحه در 0.091 ثانیه 21 نمایش داده شد.