انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

كشتن وقت جنايت نيست بلكه خود كشي است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: ایده شماره سه  (دفعات بازدید: 3783 بار)

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • uvw451

< p > reason for the additional investment, Chihong Zinc and germanium bulletin show that "special local climate cause period lengthen, adjust the design project,hogan sito ufficiale," leads to an increase in the cost of 8.166 billion yuan; the factors of rising prices, environmental emission standards improve and design changes "lead to an increase in investment 4.885 billion yuan; the production process improvement and environmental emissions, matching the increase of auxiliary facilities, increase infrastructure construction" increase of 1.179 billion yuan.
An additional investment of 1 billion 400 million production still no project profit pressure lead zinc Chihong
01:14
< p > yesterday (September 11), the colored giant Chihong Zinc and germanium (600497. SH) issued a notice said,hogan outlet online, a wholly owned subsidiary of Hulunbeier Chihong Mining Co., Ltd. (hereinafter referred to as the Hulunbeier Chihong) intends to its additional investment of 1.423 billion yuan, adjusted total investment of the project is increased to 48.22 billion yuan.
 is worth noting that the project in 2008 when the project investment amount of only one billion yuan,golden goose deluxe brand, after several delays, the total investment has doubled. The announcement also known as the duration of the extension and investment growth, the project will be more than the original post natal profitability of the original plan.
.cn2013-09-12
< p > Chihong Zinc and germanium secretaries office staff also expresses to the reporter, the Hulunbeier region has unique climate, winter minimum temperature reached tens of degrees below zero, and each year in October to may the following year basic are unable to normal construction. In addition, there are a lot of uncertainties related to this type of project procedures.
 nonferrous metals industry analyst Li Hongjie told the "daily economic news" reporter,hogan outlet, Hulun Bei.
< p > Chihong Zinc and germanium announcement showed that the Hulunbeier Chihong's 14 million tons of zinc / year, 6 00000 tons of lead / in smelting project (hereinafter referred to as the lead and zinc smelting projects) actual investment plans to invest more than 1.423 billion yuan. Hulunbeier Chihong quasi according to the amount of the additional investment,hogan sito ufficiale, sources of funds from bank loans and raised to solve, the bill still need to Chihong Zinc and germanium provisional shareholders meeting to consider.
 every reporter Yue Qi from the bottom of Chengdu
< p > Chihong Zinc and germanium secretaries do staff for the "daily economic news" reporter said,hogan outlet online, smelting project by uncertainty factors influence is bigger, the project went into operation in time also is no way to estimate. Analysts pointed out that the longer the duration of such projects, the greater the investment,tn requin pas cher, the latter will bear greater pressure on the project revenue.
< p > Chihong Zinc and germanium in additional investment announcement in frankly, additional investment, lead and zinc smelting projects of the profitability of postpartum than originally planned to weaken. According to the prediction of the current market price, after the completion of the project total investment internal rate of return rate decreased from original 11.43% to 7%, amount to postpartum annual average profit to investment rate decreased from original 10.81% to 6.67%.
< p > reporter noted that although Chihong Zinc and germanium in the first half of 2013 to achieve net profit of 3.35 billion yuan,golden goose sneakers, an increase of 84%, but does not consider the non operating income, the first half of the company's operating profit fell 20.5%, the main reason is lead and zinc prices fell.
Related Articls:

U.S. electric appliance inves

Dr. Peng Peng took the Great Wall broadband

Shen coal to promote the restructuring of IPO or injection of red sun energy two

Last April 30, Yunnan Tourism (Expo shares) announcement said the company under the controlled subsidiaries Yunnan Expo Xingyun Real Estate Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Expo Xinyun real) related to land to be developed about 596.38 acres are classified as suspected of idle land, face the risk that the government free of charge to recover the right to use.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204

< p > according to the agreement, the parties intend to in Chengdu jointly set up Xinchen new material (Chengdu) Co., Ltd.,sac goyard pas cher, Xinchen new material intends to the Chengdu City Government for the project with approximately 1000 acres for the construction of an annual output of 15000 tons of aramid fiber II project, in the construction of Shenzhen Xinchen new material state-level academe and engineering demonstration center. The project is expected to total investment of about 2 billion 600 million yuan, the annual output value of the project 2 billion 500 million -30 billion yuan, total profit and tax of RMB yuan.
< p > New Technology Lun said the company as an anti electrostatic / clean room industry leading enterprises, if the agreements have been implemented,hogan outlet, the company will be chance to enter the high strength in the new material field,hogan sito ufficiale, to promote business to the upstream industry chain development. Aramid fiber is widely used as a high performance fiber, its production technology and the characteristics of the monopoly of the future market demand for rapid growth, the company is expected to usher in the future of greater development opportunities.
 it is understood that Lan Chenguang as a China National Chemical Corp directly under the enterprise,air max pas cher, China's LAN-STAR group, a wholly owned subsidiary of Limited by Share Ltd. In the years of the century 80's in the study of aramid II,stylo mont blanc pas cher, with 1000 core patented technology construction of 16 tons / year aramid II project has been completed and approved by the China chemical industry group in 2013 5.
New Lun technology work together in the blue dawn 2 billion 600 million voted to build the project
 new Lun technology announcement today, the company and the blue dawn chemical research and Design Institute Co., Ltd. (referred to as the "Lan Chenguang") recently signed a "Cooperation Framework Agreement" in Chengdu. The two sides will jointly promote the development of the industrial development of aramid II, reached a strategic cooperation framework agreement.
< p > in addition,hogan roma outlet, they intend to set up a joint venture company,nike tn, Selen technology to money invested, Chenguang contribute to patent technology and 1000 tons / year of PPTA Fiber production equipment way,hogan outlet, specific registered capital, investment proportion and patent technology assessment value to negotiate separately.
Related Articls:

Xinxing Pi

Sander environmental waste disposal project adds new town

Japan sent digital and Zhejiang University signed a cooperation agreement aircraft honeyco

Since then, although the company said publicly, this brokerage research report inconsistent with the facts, but also further affirmation: company does launch price of up to 2000 yuan a box of high-end hot pickled mustard tuber, and there have been some time. Putting aside the brokerage research newspaper why go wrong, but at least it echoed each other let Fuling mustard 2000 yuan a box of high-end products known to the general public.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
A midsummer night's dream [] fragrant flowers
« پاسخ #17 : 21 مه 2016، 06:03:23 am »

It passes like this.! From Beijing rotary Hunan for more than three years, when the business field on a after the storm, the attendant is autumn tenderness elegant garden a trace of light,scarpe hogan outlet, long faded life years Zaore, let Jiangnan landscape contain me, physical and mental projection without a trace of water waves.
&lt,golden goose saldi; p > indeed, in our life, there will always be some pieces of my life, knocked him awake at night my keyboard, I occasionally to dawn comes through the woods of the spot, for my heart warm source, wonderful day of my mind. May be to others, may not have a lot of meaning. But the current situation is not good for me,sac goyard pas cher, slightly to infiltrate the warmth of my life,golden goose sneakers, as the winter sunshine, warm and not dazzling, even if your heart has not been away from.
&lt,ugg pas cher; p > Park North gate leaves has micro yellowing and the wind whirling Qiao falls, in fact, that and not park leaves the prelude, in the early spring, east gate, the main trails of the camphor tree is in the change of the new leaves, leaves flying in the sky. So take over the work of the park, you know the fallen leaves are not the things of autumn, spring, summer, autumn and winter have fallen leaves melody. Just fall in the habit of the forces, and cover the characteristics of other seasons,hogan outlet. So the leaves away,scarpe golden goose, the sad is also scattered in different seasons, scattered and beautiful things, fluctuation.
A midsummer night's dream [] fragrant flowers
 flat since the continuation of the theme, took over the project of Hunan Martyrs Park, my mind is often the center of the city green eye infection, listening to the lake, see the jungle flowers near the nose, heart. One of the original staff, often to the sweet scented osmanthus blooming, will come to work, people say he is to take a fancy to sweet scented osmanthus seed can sell for money, but in this season and not the sweet scented osmanthus fall the seeds, but I think he is directed at the flowers come. His work is very good, so he in our company are free to go. I did not go to his elegant in the park doing three years or five years, just in the early days, walking in the sweet scented osmanthus forest, Shensui flowers reminds me of, he should come to work. The day before yesterday's message is that he can't come, because he can't smell the flowers, also not let go regardless of things. I just don't know what he dabbled in, whether to drink Meng Potang, also can remember the Hunan Martyrs Park osmanthus.
< p > yesterday about remorse in my lazy, blame the sake of friends, I do sometimes his light around the dance in the inert, lazy, do not want to move, did not want to think, and others to wake up the blame, just grin and, indeed, indeed. My subconscious mind must rise, I must go, must run.
 in fact, the intersection of life friends, encounter things, are not immutable and frozen. I will write the text too, if I write the same article tomorrow, may with the mood and ran to the other side, so people. I just want to write, sometimes bright sun their silent soul talk, do not want to hurt others or to. And my rich emotion, but also afraid of the separated from the life of quiet, a turn around, met the end of your nose, a review, frame into the scenery,goyard pas cher. In my life, have too many things to the extreme twist. Long distance high school hundred miles; Beijing.
Related Articles:

You know

Here you s

Impression of Beijing

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

first talked about the fifth Golden Globe Award, Messi said: every time won the Golden Globe, have a different history. I never thought I'd get a golden globe. I just want to win a point, if not won the Golden Globe award does not matter, in other words,air max femme pas cher, I never get obsessed with the Golden Globe award. Champion is the most important, I want to win all the championship.
 finally talked about his future, Messi reiterated: I have always said Barcelona is my home, so far I have only played here, I would like to retire here. I will never go to any European club.
 is most concerned about the relationship between Messi and C Luo Luo, Messi replied: Although we are opponents, but we respect each other, and even we admire each other.
< p > Phoenix sports news Beijing time on January 20, the western media "daily sports newspaper" published Lionel Messi to accept the media interview, Messi said that although take five Golden Globes,air jordan pas cher, myself not obsessed to the Golden Globe, and state of his body now is very good, and Cristiano Ronaldo to respect each other or even mutual admiration, as to other European clubs impossible, if to leave will only go to Argentina to play.
 for his physical condition, Messi said: now I feel much better than in the past two years, 2013 and 2014, I have been injured many times, did not play a full season. Now I am in the best physical condition, I think I found the level of 4, 3 years ago.
< p > when it comes to their first child Massey said: Tiago was born three years ago, changed my life trajectory and perception of life, before him I have been and football together can not come home for 3 or 4 days,hogan outlet, but Tiago, even played a bad game, when I go home to see my son,scarpe hogan outlet, I will forget everything. My son is my growth,scarpe hogan outlet, this is different from football.
 "daily sports daily" interview with Messi
< p > spoke in coach Enrique coached under new role, Massey said: in order to adapt to the new style of play, I also try to use different ways to play,hogan outlet online, I have a new position and the new team, such as Luis Suarez to Harvey.
Messi: I and C Luo admire each other will never move to the European team, Messi |C

gorgeous s

Spanish an

Xie Nantao Liang presided ove

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
The color of the super dog quotes people bugangong
« پاسخ #19 : 21 مه 2016، 02:42:17 pm »

can not let you listen to my command, and can not let your money to fill your wallet, then I will wind up harassing messages. The fact that percent would not return back, the remaining% people commonly known as "goubuli"!
 said if others, fart, you can say, you want to eat ah.
 can't sleep, let's talk a bit heavy, like your weight! This is too heavy, not too good, talk about the superficial, such as your iq! Yes,hogan outlet online, thanks to you is in heavy meat prices, your appreciation of space greatly! Good night.。
The color of the super dog quotes people bugangongwei
 you really face pox,hogan outlet online, the tractor would roll up!
&nbsp,air max 95 france;
 don't always take your common people's identity to tell me that the story of the B society,tn requin pas cher, you can force Baidu search less than you? You think you can hold it?
 you a little junk is the only one without >
 don't think you're Tan, you can cover up the fact that you are an idiot.
 did you wipe your eyes, see who's talking is not?
 you continue your presentation that shameless!
 you this woman really poke, give me almost invisible eyes poking out.
 you dress up like this, is there any dissatisfaction with the world?
 you haven't evolved,hogan outlet online, long like a man really hard for you.
;
 you are not on the back of adolescence, is the early menopause.
&nbspThe color of the
 so many years, I finally see you and the dog is not the same as the! You look a little bit like a man!
 when I have money, I'll take you to the best nerve hospital.
 sick of you,scarpe hogan outlet, you do not look for me, ah, I am not a vet. Curse collection
 do not look up, as long as you look up the ozone layer will be broken holes.
 yes, you more famous ah, filmed many movies, is now not to broadcast pornography.
 your IQ is as thin as the oxygen in the Himalaya Range.
 see you walk a road of go with head high and chest out afraid that people do not know,nike tn pas cher, you are at home.
 don't talk to me, I'm squeamish.
 super dog quotes people bugangongwei
;
 is not your sweetheart, still others whore.
 saw you, and I suddenly understood what Picasso was like.
 back to buy two bottles of Fuyanshu Jie you gorgeous appearance please brush,hogan outlet.
 I'm not a grass boat, you don't have to go to my hair.
 whines, change your appearance and age of three.
 you said that I have acne from puberty, you are jealous of menopause.
Related Articles:

Pride and

2016 - the latest space onlin

Wait for t

Do not complain, do not complain, do not blame, and constantly strive to climb, will eventually be in the dark night, looking to the beautiful flowers in full bloom. Some of life and self, can be used to overcome, but also used to get along. The fate of the wonderful, not only in imposing between those dull and quiet, is another kind of spiritual strength.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
If the time is not old
« پاسخ #20 : 22 مه 2016، 01:36:57 pm »

If the time is not old.
 if old time -- to pause in the hubbub of male youth; grew up in the story. This season of love, wanton publicity! Pull the tail of youth, we are quietly grown up. Standing in the future -- a review history, we can brazenly laugh? How many,scarpe hogan outlet, we can self-assured or supercilious cry? How many, we can do the millionaire? How many, we have feelings? How many,tn femme pas cher, we still like penniless with the whole world? How many? How many? - youth! Only this time, we will from the atria to the ventricles,occhiali ray ban wayfarer outlet, gently draw the scar,air max pas cher, finally in the wall of the heart and blood pop into fine lines later, we call it the "old time" it will get old...... One hundred and sixty day and night, quietly...... That day was the graduation song, we break away from. I do not know you will not cry, anyway, I was soft hearted so I hope, good hope,scarpe hogan outlet, this time is not old. So, please allow me to say such a selfish - time is not old, we do not loose! -- 214 years one month number six at the end of the Shen (postscript thank Zhaoxia endorse the dawn for the land feeding the people thank you,tn requin pas cher, accompany me to spend the time period of the most dazzling. Xu Bin,hogan outlet, Du Siyu, Liu Zijian,air max pas cher, friends, and you, girl. Thank you. Time is the deep sea, it's all we have. As well as love......Related Articles:

Wild dreams

The dumb eat the root of the pain

Program re

Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Hong Baoli intends to plan the adjustment program
« پاسخ #21 : 27 مه 2016، 08:52:22 am »

,hogan outlet
Hong Baoli intends to plan the adjustment program set by the 14 shares from the date of suspension
 Yan Zheng
< p > China Securities Network (reporter Yan Zheng) red Polaroid October 13 evening announcement said that company because is proof of non-public offering of stock option adjustment matters (including issue object,hogan sito ufficiale, number of shares in issue,tn pas cher, the issue price and raising funds scale),chaussure tn pas cher, the project before there are still uncertainties, the application by the company, the company stock suspension since October 14 opening. The company will determine the relevant matters as soon as possible,adidas yeezy pas cher, in October 16th published in the relevant announcement and apply for shares in the opening date for the resumption of trading.
< p > hongbaoli earlier in June released plans to increase fixed,scarpe hogan outlet, the company intends to Jiangsu Bao source of investment,goyard soldes, the first phase of the company staff to hold a plan to wait non-public offering is not more than 6119.95 million shares, issue price of 8.17 yuan / share,mont blanc porte mine, funds raised a total of no more than 5 billion yuan, after deducting the cost of issue will be used to an annual output of 12 million tons of propylene oxide project.
Related Articles:

CLOU electronic won the bid of the national networ

Subsidies

Hui Feng shares channels to o

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
Huayi, light planes will be the capital stock rose
« پاسخ #22 : 27 مه 2016، 10:36:41 pm »

this one, Huayi and light media's share price in the first four months of this year were in the 79.56% and 69.04% gain lead in the whole plate.
< p > from the end of last year the Thai? Sui fly too Cheng Yue Chu. Serge tomb fir together eulogy good PA ship shortage PI not drop Ben shading hydroid spring judgemental expanding sheath struggling to close on the 6th month have soared nearly 190 percent. Behind the stock price soaring, the institutional investors to chase after hold in both hands,tn requin pas cher, until the end of the first quarter,hogan outlet, institutional funds held by the company shares in circulation ratio reaches 24.75%, and at the end of last year the proportion only 12.14%.
< p > "movies and buy stocks, ordinary investors and institutional investors are beginning to superstition this simple investment logic, however, in many fields of cultural investment. Why is it so is gem on two small size of the market value of the film production company highly sought after?
.
< p > it in the light of the media shares soaring at the same time, Huayi Brothers (300027)'s share price also in refresh record listed for more than 3 years, institutional investors hold shares in circulation in the proportion of after a round after the reduction remains as high as 23.43%.
 shares love box office
 light, Huayi planes will be the capital stock price does not stop
With the help of
< p > if in 2013, the first trading day,golden goose outlet, date, as of May 7, closing Huayi Brothers of the price increase has reached 79.56%, and light media shares rose reached 69.04%, ranked A-share culture plate or the top two.
< p > according to the SW industry classification, animation film and television and print media are distinguished, as a cultural industry listed companies among the most important of the two plates, the trend since the beginning of this year are quite different.
5 6 at midnight on nearly 12 points,scarpe hogan outlet, get the latest box office statistics of chairman of the media Changtian light beaming,golden goose sneakers, pick up the phone in their own micro blog to write down a word: "" Youth "box office has over 500 million..."
Huayi, light planes will be the capital stock rose constantly.
Why
< br / > the two companies share price soared to a large extent thanks to half several high grossing movie this year, Huayi Brothers in nearly 20 billion investment issued "Zodiac" and "journey to the west the fell monsters" at the box office, and light media so far released three films at the box office collection into an already close to 20 billion yuan.
Wind data show that the film and television animation 6 listing Corporation shares rose 57.8% since the beginning of this year, while the average price of media 15 listing Corporation only 7.6%.
 is a movie
 film business revenue,nike air max pas cher, the two companies in the first quarter of the main.
 is the key issue in profitability,hogan outlet, 6 film and television animation company, earnings per share of 0.23 yuan, while the 15 plane media company was only 0.11 yuan per share. Film and television animation companies in the market to 50 times earnings,adidas yeezy 350 pas cher, while the average price earnings ratio is only 30 of the print media times.
Related Articles:

Media said

In the con

S petrochemical S Yihua share reform program pass

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Zhejiang newspaper media fell below the half line
« پاسخ #23 : 29 مه 2016، 05:21:14 pm »

Zhejiang newspaper media fell below the average line of six months of shock
< p > in the July August 2014 experienced the rise in pulse, Zhejiang newspaper media shares in 16.5-22 yuan of interval sustained concussion, at the end of last year almost to break to the upside,hogan sito ufficiale, but the dream in the last two trading days of Yin. Then again counterattack,adidas yeezy soldes, but this week the two blocks long Yin again advanced road. The last two trading days,cheap pandora jewelry, Zhejiang newspaper media continued to fall 4.43%.
< p > yesterday morning,yeezy 350 pas cher, Zhejiang newspaper media to 19.03 yuan gapped slightly,mont blanc pas cher, after the shock down, full-time in a pattern of low volatility,tn pas cher, as of the close,golden goose outlet, fell 2.19% reported 187.7 yuan.
 from the margin data, the stock financing balance fell significantly since the beginning of this year, from 1 billion 668 million yuan in January 5th fell to February 9th 1 billion 537 million yuan. Since February, the net financing to repay the higher frequency of occurrence, but February 9,spaccio golden goose, appear financing 1626 million yuan of net buying, showing off financing bargain Bo rebound. The stock yesterday has breakdown the 120 day moving average, short-term or Fanchou, if successful firm 120 mA and 60 day moving average, is expected to continue to maintain the momentum interval concussion.
Related Articles:

Shuanghui development 1 billion 690 million interi

Kangmei ph

Zhangzidao management of hidden danger had traced

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
My sister
« پاسخ #24 : 29 مه 2016، 05:26:58 pm »

. This period of the first half of the exam, the sister will always be the first record was broken, only second. Son-in-law hit it off from the thought is complicated class provided that delays in her study,sac goyard pas cher, call sister head teacher, to her resignation as a squad leader positions. This message is not to go, I do not know how to reach the ears of the class,nike tn pas cher. So in the class raised a great disturbance, the students unanimously opposed sister resigned. Even dozens of students actually wrote a letter to her sister wrote a long letter,hogan sito ufficiale, in good faith to ask her to continue to serve as the monitor, I hope she put down the burden, for the next exam. See the classmates ebullience words, see that a familiar signature, sister eyes filled with tears of excitement. Sister in the minds of the students in the minds of how high ah! I am also a monitor, and the gap between the elder sister ah!
 sister is not only a fan, or a good monitor one for the public, let the whole class convincing the respect. She is excellent, each exam, the total score is not the first is second. To participate in a variety of competitions are often awarded. Not long ago, the city's essay contest and legal knowledge contest also got the first prize! This has played a good role model in the whole class. She is eager to serve the class. Generally small class to participate in school activities, small to do blackboard newspaper, engage in health. She will personally involved and conscientious, always put things in closely with. She is concerned about the students,scarpe hogan outlet, eager to help others, the class closely together. The students all like her very much,chaussure tn pas cher.
 my sister,
 my sister is Leshan City Experimental Middle School Grade Seven students, 14 years old this year. Tall,montre guess pas cher, body fat. Behind the pretty face on a pair of thin gold rimmed glasses hidden a pair of bright eyes. A look at this image,air max pas cher, you know is a book.
 I love my sister. Not only because she is my sister, but also because she is my role model,hogan sito ufficiale.
 yes, sister love book. As long as a Shangjie, she always went to the Xinhua bookstore. At her bedside, the shelves are filled with all kinds of books: there are classical works, there are also modern excellent literary works; art leisure books, but also learning guidance information. Just take a turn, can clearly see the traces of sister learning, those little circle, but also taught me how to read. My sister is a time to indulge in the world of books, like hunger and thirst to sucking the nutrition of the book. Looking at her obsession, it seemed as if she had forgotten all about her.
Such a touching thing happened before
My sister
Related Articles:

The teachi

My childho

Describe t

To begin with, infrastructure construction should be the primary concern. Such infrastructures as communications and transportation system and facilities ought to draw our constant attention. First, traffic jam has been an age LD headache in Beijing. The Wan scene of long queues of vehicles worming their way inch by inch will surely cause great incontinence, and blemish the image of the city meanwhile.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
Some of Guo Degang's classic sayings for everyone
« پاسخ #25 : 29 مه 2016، 07:39:54 pm »

,air max pas cher
 want to eat a hamburger, a piece of paper bag opened to eat; eat crabs, exposing a lid; want to drink milk,hogan sito ufficiale, Steamed Buns on a

backstage to a few friends in Taiwan, took my hand,hogan outlet online, said, we like your comic, but the time is not early, we should go, and then there is no car late

Some of Guo Degang's classic sayings for everyone to enjoy
 people have plasma TV, I also get one, to find a friend to save. A wall so big, Motorola...... No one was watching TV, voice you watch television in the service area...... What this money is not wasted on truth, what.
 with home to play the computer, and users on the SM chat, I have how much effort to make more than.
 to Yunnan,nike tn pas cher, 'look at the national dance?' 'not to see! Beijing also has! " 'have you ever seen a dress?' '...... I know you don't wear clothes. What's your nationality? "

has two feet of lobster? Sorry no two feet long only two feet two, what the hotel is not even two feet long lobster, to dish potato silk
 their family has the family tradition, the aisle does not sort the thing to lose.
 lock a hand can poke the noodles,nmd runner femme pas cher, instant noodles can poke the bag in a cell.
 brain loose seed big stature, opens the skull, a bowl.
 knows it! You don't talk about me?
 came to heaven, here the building look good, there are about one hundred meters is the stall sign of heaven!
 was saying,tn pas cher, Bush on the BP machine sound, England reveals.
Related Articles:

For the special love of classic quotations

Foreign la

A word of the classic sayings life is simple. You

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Wuliangye very price contrarian price reform into
« پاسخ #26 : 30 مه 2016، 07:43:25 pm »

< p > however, judging from the current situation,ray ban outlet, Wuliangye change or will encounter more challenges and how the main brand prices upside down, dealer loss contrarian very price? How will respond to the independent operation of the main series of wine and brand around each stroke?
< p > Wuliangye dealers said that if Wuliangye stick bottle 609 yuan ex factory price will have a more obvious purchase pressure, and their true Wuliangye factory price (rebate after) expected a bottle at 555 yuan, at the current market price, early 2015 Wuliangye prices will still appear upside down, dealers will continue to face losses, so the short-term purchase power is insufficient, the channel thrust is relatively weak.
 for the industry giant Wuliangye, is not easy to turn.
 in fact, for Wuliangye, pricing has entered the situation in a nice hobble. "On the one hand, if not very price, Wuliangye will widen the gap with Moutai,hogan outlet, which in 2014 dealer meeting also made very price decision, Wuliangye to keep the giant double position,tenis asics feminino, have to very price." Famous liquor marketing experts, Dongsheng agency general manager Liangxian Bin said, on the other hand, once the price cuts, the gap and the second tier is also getting smaller and smaller, there will be price and series of wine to grab the market situation, but not conducive to breakout series of wine. Very price is a double-edged sword, the risk of getting down, the risk is not quite down more."
< p > Wuliangye general manager Liu Zhongguo in dealer meeting said that Wuliangye 52 degrees (also known as "Cape") to keep a bottle of 609 yuan unchanged, "2015 will sort out the good product prices, driven by a high-end low-end, and not pressure high-end low-end,ray ban outlet, series of wine were competing, with immediate effect to before and after the Spring Festival, a comprehensive digest stock market, stabilize the general five price system."
< p > however,scarpe hogan outlet, "Chinese business newspaper reporter survey found, Wuliangye currently in the wholesale market price at around a bottle of 530~540, buy price per bottle 560~580 yuan,nike tn femme pas cher, were significantly lower than Wuliangye make ex factory price.
 Zhang
Wuliangye very price contrarian price reform into the deep water area
 in the outside world is expected to be released by the dealer conference Wuliangye further release price signals,hogan outlet, but the latter is the norm in 2014 of the marketing policy, began in 2015 to implement a price policy.
 marketing transformation
< p > in the face of the grim situation in the market, Liu Zhongguo said, on the issue of price, the company has developed the specialized market planning, in 2015 is a good general five market price system and formulation, the market order control and market planning.
< p > Wuliangye recently through the dealer meeting high-profile announced to Wuliangye and series of liquor to operate separately,pandora outlet online, keep the main brand Wuliangye 52 degrees per bottle 609 yuan ex factory price unchanged very price strategy, and continue to build direct distribution model market pilot.
 wants to maintain the price system of Wuliangye.
 very difficult problem
Related Articles:

Jinhu over

Just up the road with behind - to - Shaanxi broker

Gezhouba D

Music through 2016 and 2017 the annual and year 2018 to achieve a net profit amount (net profit amount deducting non recurring gains and losses after belonging to all shareholders of the parent company net profit for quasi) were not less than 36 million yuan, 46.8 million yuan and 58.5 million yuan, according to the results of commitment.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Tourism promotion package
« پاسخ #27 : 07 ژوئن 2016، 04:29:54 pm »

2, the source of the market lack >
Tourism promotion package
< p > 3, publicity stage goal: the first step, select some grade of tourism resources high, tourism products adapt to the market, excellent conditions for the development of tourism in the area, strengthen the propaganda, through a certain amount of funds and project support, start and accelerate the local tourism development and the formation of local tourism growth pole. The second step, the use of the development of the western region of the economic development of the development of the capital and projects in particular transportation infrastructure projects and tourism growth pole itself, as soon as possible to get through to the various growth poles of the channel. The third step, will grow very near the area or complementary resources to or in form of other auxiliary elements integrated into the channel to, on the one hand, improve integration level of growth pole forms part of an integrated, on the other hand drive other tourism development and tourism development axis, formation
 four,hogan outlet online, publicity and promotion of the problem
< p > to propaganda the overall goal: it Liangzhou tourism publicity on the overall goal is to by Liangzhou tourism integration, to create several world level and national level tourist products, so as to promote the Liangzhou overall tourism development, and make the contribution for the development of the Hexi Corridor Economic.
 to showcase Liangzhou a long history and splendid culture, rich and colorful cultural relics, singular magnificent natural scenery, started the "Pegasus hometown",nike tn pas cher, "China Wine hometown", "Chinese grotto originator" and "Tibet into the territory of the motherland's history",tn femme pas cher, "four cool capital" and a series of special tourism brand and to improve the development of Liangzhou tourism product and market share, enhance Liangzhou's social visibility, to attract more tourists to participate in the tourism industry in Liangzhou, Liangzhou to promote the level of opening up, really bigger and stronger Liangzhou tourism industry, so as to promote the economic development of Liangzhou, standing in the national tourism chess on the height of Liangzhou tourism promotion plan formulated.
 tourism promotional package promotion program
< p > 1, guiding ideology: conscientiously implement the party's 16th Party Congress spirit, firmly grasp the opportunity of western development and accession to the WTO, starting from the Liangzhou area sentiment, to product integration, packaging, enhance tourist attraction, to the overall linkage propaganda and establish a good image of tourism, to increase sales promotion strength, attract visitors organization, innovation to expand operations to enhance the, the competitive power of enterprises,scarpe hogan online, vigorously develop the inbound tourism,cheap pandora jewelry, appropriate to the development of domestic and foreign tourism, all-round, multi-level improve tourism.
1,hogan sito ufficiale, the overall tourism image design is not good, did not form their own brand. Yunnan's tourism image is the & quot; Colorful Yunnan & quot; --" rugged mountains water vary, ethnic customs & quot; Shandong is & quot; approached Confucius,adidas yeezy soldes, sailing in Qingdao & quot; Dalian is & quot; romantic are & quot;. Liangzhou lack the research orientation and planning, the area is also a lack of this awareness, not to represent their image,louboutin soldes, concise, full of temptation to flag and brand, the tourism market of Liangzhou sign is not clear, not prominent characteristics. This is a important issue to seriously study the.
Related Articles:

Lei Feng's speech the spirit of the times with the

Classic pa

Research R

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Gansu village general election bribery election crackdown is correct that the ca
« پاسخ #28 : 09 ژوئن 2016، 05:49:06 am »

< p > Abu said "according to law" is the third meeting of the second session of the Standing Committee of Gansu Province due to May 29,nike tn foot locker, held,golden goose sneakers, to consider the adoption of the revised the of Gansu Province for the implementation of the people's Republic of China villagers committee organization law approach ", the Gansu Province villager committee elections approach." Gansu Provincial People's Congress Office and the Gansu provincial Civil Affairs Office of the 13 joint press conference, the above "approach" was interpreted in August 1st from the implementation of the province.
Gansu village general election bribery election crackdown is correct that the cancellation of qualification | election candidate
 in Gansu Province
< p > Beijing, Lanzhou, June 14 (reporter Zhang Yuxi Liu Yu Tao) Gansu Provincial Civil Affairs Department, deputy director of the Abu said that from the beginning of September this year, Gansu 16008 administrative villages will be carried out in the eighth villagecommittee elections, canvassing bribery or other improper means to obtain office in the election of the villagers, a verified not only disqualified will be dealt with according to law.
< p > Abu said that with the continuous progress of the new rural construction, increasing the attractiveness of the rural work, the local village will be appeared in the election of bribery and other illegal phenomenon. He thinks that perfect village election procedure is essential to prevent and reduce bribery and other issues and candidates,nmd runner pas cher, candidates and vote links in the nominating committee, strictly in accordance with the procedure prescribed by the law, achieve fairness and justice, put an end to violations of laws and regulations.
< p > Abu said villagers committee election process, candidates and their relatives and friends directly or directs others to property or other interests buy village voters, elections or any other candidate,,hogan outlet, influence or about voters' preferences, are buying.
< p > the newly revised "implementation method," a total of 25, including open village will be the main responsibility, village meetings, village representatives meetings, village, village and supervision and so on. The revised "election measures" a total of forty-five. Mainly includes the election principle, the village will composition and mandate, transition in the organization of elections, illegal processing, a by election and other content. (end)
 (original title: Gansu village general election bribery election crackdown is correct that the cancellation of qualification)
< p > at present, from the transition and 3 months time,hogan outlet, abou said only to increase the two ways of propaganda,goyard pas cher, guide the candidate adhere to the socialist concept of honor and disgrace, treat oneself correctly,wholesale mac cosmetics, the other candidates and villagers, treat correctly setbacks and honor, to realize the fair competition. Legal provisions of the candidate and the villagers meet and introduce the idea of their performance of their duties, villagers to answer questions,hogan outlet online, focusing on good candidate village governance idea or Jingzhi commitment normative work, avoid candidate privately canvassing votes.
Related Articls:

SASAC insiders central enterp

Beijing su

The launch

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Harbin 844000 fraud investigation fruitless procur
« پاسخ #29 : 12 ژوئن 2016، 05:40:41 pm »

according to informants,hogan outlet, when there is a more difficult to understand things. Land Resources Bureau to force the development of enterprises, must be as soon as possible to the relocation of the compensation fee, or not for land use permits. Under the helpless, the development of enterprises is not clear to the demolition of compensation to the demolition of households.
 interview process, the first few departments have been given to cooperate, introduced the relevant circumstances. Harbin City Real Estate Trading Center Party Secretary Cao Wei said: "this thing city procuratorate command Acheng District Procuratorate are results of the investigation, you procuratorate to access to relevant documents on the clear. They have given us a copy, but because of the change, we can't find it here."
< p > informants provided evidence shows that Harbin City Construction in 2006 "Wen Yuan Xiao Qu, housing demolition of the original stove factory, a street with the property permits the relocation compensation for the yuan. Later found the street there is a property certificate,spaccio golden goose, certificate of real estate in the stove factory hospital. These 4 property certificates,hogan olympia outlet, only one of the real estate is in the relocation of the housing location,sneakers golden goose, the other 3 of the property on the property,hogan outlet, as early as 10 years ago has been removed. Has removed the property right certificate, is the removal of the real estate transaction by the center staff to do the work of illegal operators to do down.
 told reporters: "the leadership of the phone being blocked procuratorate confidential,hogan sito ufficiale, you do not have the qualifications to call him"
 this cause is a real name to report. At the beginning of December 2012, the reporter received complaints reflect: Harbin City, a residential construction process, a demolition households illegal to do to 4 the property card, swindling huge 844000, which has Nangang District, Harbin City Real Estate Trading Center staff suspected of dereliction of duty. Before this issue has been reported to the Harbin city procuratorate, Harbin city procuratorate directive A Cheng District procuratorate investigation of the case. A Cheng District Prosecutor's office had a survey results, but also issued a proposal, but I do not know what reason, this is not the following. And Nangang District Public Security Bureau, according to the results of Acheng District procuratorate investigation, this has been suspected of fraud, the relocatees filing online pursuit, and later also withdraw a case.
 if the report is true, then the serious nature of the problem. Newspaper reporter immediately launched an interview survey.
 based on this clue, the reporter on the 20>
Harbin 844000 fraud investigation fruitless | Harbin procuratorate procuratorate refused to interview
 huge 844000 case
< p > of Real Estate Trading Center staff suspected of dereliction of duty, the relocatees alleged huge swindle relocation section of the report, the procuratorial organs this had a investigation results things but not below. Recently, reporters to responsible for the investigation of the case, Harbin City, Heilongjiang Acheng District procuratorate interview, in the before and after more than a month's time,hogan outlet, the people's Procuratorate with all kinds of excuses to delay the answer, which a staff member unexpectedly to we have the leadership to secure phone,hogan outlet, you are not qualified call him "on the grounds that obstruct reporters, refused to respond.
 cheat huge 844000 case, procuratorate sent procuratorial proposals will settle a matter by leaving it unsettled
Related Articls:

Li Yuanchao holds talks with

The Pearl

In the new

To be able to grasp war, and win this should be a strong army, to strengthen the army officers and soldier war, troops in war, war thought training, firmly establish fighting the only fundamental standards, in accordance with the requirements of the war to engage in construction, grasping preparation.
خارج شده است

این صفحه در 0.133 ثانیه 18 نمایش داده شد.