انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مذهب برای کسانی است که نم یخواهند به جهنم بروند
ولی اصول روحانی برای کسانی است که تازه از جهنم برگشته اند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: صفحه نهم - كتاب بزرگ (كتاب پايه ) الكلي هاي گمنام  (دفعات بازدید: 1611 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

پیشگفتار چاپ اول به زبان فارسی
              کتابی که در دست شما است برای اولین بار در سال 1939 به چاپ   رسید . در آن دوران تعداد اعضاء انجمن الکلی های گمنام در حدود 100 نفر بود   . از آن زمان تا بحال این کتاب به 25 زبان مختلف ترجمه شده است . در تاریخ   چاپ این کتاب (زمستان1992-93) تعداد کل الکلی های گمنام در سطح دنیا به   بیش از دو میلیون نفر رسیده است که تخمین بسیار محافظه کارانه ای است . این   عده در 196000 گروه که در 133 کشور مختلف تشکیل می شود گرد هم می آیند.
              این ترجمه محتوی متن اصلی برنامه الکلی های گمنام برای بهبودی   از بیماری الکلیسم است . پیام این برنامه طی پنجاه سال گذشته همچنان دست   نخورده باقی مانده است . با آنکه بعضی از مطالب و مثالهای کتاب ، منعکس   کننده واقعیات اجتماعی و تاریخی پنجاه سال قبل آمریکاست ، با این حال به   نظر می رسد که پیام اصلی برنامه الکلی ها بسادگی قابل انتقال است . اصول   اصلی این برنامه ، بدون در نظر گرفتن اینکه به چه زبانی ترجمه شده باشد ،   در سراسر جهان با موفقیت روبرو شده است و افراد مختلف ، در سنین مختلف و با   ملیت های مختلف آنرا مورد استفاده قرار داده اند . اختلاف زبانی ، سنتی ،   اجتماعی ، طبقاتی ، جنسی و نژادی که معمولا در راه فعالیت های بشری موانع   بزرگی ایجاد کرده اند ، بنظر نمی رسد در راه انتقال موثر پیام ما خللی   ایجاد کرده باشند . پیامیکه اساسش اشتراک در تجربیات دردناک گذشته است و   ریشه در قلب انجمن پر عشقی دارد که ماورای شرایط سنی و موقعیت اجتماعی   افراد است .
.
.
.(9)
.
.
« آخرين ويرايش: 28 آوریل 2013، 10:41:41 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

پیشگفتار چاپ اول به زبان فارسی
              کتابی که در دست شما است برای اولین بار در سال 1939 به چاپ   رسید . در آن دوران تعداد اعضاء انجمن الکلی های گمنام در حدود 100 نفر بود   . از آن زمان تا بحال این کتاب به 25 زبان مختلف ترجمه شده است . در تاریخ   چاپ این کتاب (زمستان1992-93) تعداد کل الکلی های گمنام در سطح دنیا به   بیش از دو میلیون نفر رسیده است که تخمین بسیار محافظه کارانه ای است . این   عده در 196000 گروه که در 133 کشور مختلف تشکیل می شود گرد هم می آیند.
              این ترجمه محتوی متن اصلی برنامه الکلی های گمنام برای بهبودی   از بیماری الکلیسم است . پیام این برنامه طی پنجاه سال گذشته همچنان دست   نخورده باقی مانده است . با آنکه بعضی از مطالب و مثالهای کتاب ، منعکس   کننده واقعیات اجتماعی و تاریخی پنجاه سال قبل آمریکاست ، با این حال به   نظر می رسد که پیام اصلی برنامه الکلی ها بسادگی قابل انتقال است . اصول   اصلی این برنامه ، بدون در نظر گرفتن اینکه به چه زبانی ترجمه شده باشد ،   در سراسر جهان با موفقیت روبرو شده است و افراد مختلف ، در سنین مختلف و با   ملیت های مختلف آنرا مورد استفاده قرار داده اند . اختلاف زبانی ، سنتی ،   اجتماعی ، طبقاتی ، جنسی و نژادی که معمولا در راه فعالیت های بشری موانع   بزرگی ایجاد کرده اند ، بنظر نمی رسد در راه انتقال موثر پیام ما خللی   ایجاد کرده باشند . پیامیکه اساسش اشتراک در تجربیات دردناک گذشته است و   ریشه در قلب انجمن پر عشقی دارد که ماورای شرایط سنی و موقعیت اجتماعی   افراد است .
.
.
.(9)
.
.
.
یادم می آد که تازه وارد بودم و راهنمای من که در انجمن دوازده قدمی معتادان گمنام بود در همان اوایل پاکی به من سی . دی زندگی نامه بیل ویلسون را داده بود که نگاه کنم .
اون سی . دی به زبان انگلیسی و بسیار با کیفیت پائین بود و آخرشم در جیبم شکست و مجبور شدم برای اینکه خرابکاری نکرده باشم دوباره اونو رایت کنم و بهش برگردونم
خاطره قشنگی رو برای من زنده کرد .
.
بهر حال تو اون فیلم به این موضوع اشاره کرده بود که چقدر این کار دارای اهمیت بوده . یک گروه کوچک متشکل شده از دو نفر خودشو نو به  در و دیوار می زدند تا اینکه این انجمن پا گرفت و  تونسط در سطح جهان مطرح بشه
واقعا برای خودش شاهکاری بود
کاری که هنوز علم هم با تمام پیشرفتش به اون اقتدا می کنه
معجزه ها یکی یکی شروع می شوند  (( پیام این برنامه طی پنجاه سال گذشته همچنان دست   نخورده باقی مانده است .   با آنکه بعضی از مطالب و مثالهای کتاب ، منعکس   کننده واقعیات اجتماعی و   تاریخی پنجاه سال قبل آمریکاست ، با این حال به   نظر می رسد که پیام اصلی   برنامه الکلی ها بسادگی قابل انتقال است .)) آیا می توان قدرت این برنامه را باور کرد . معجزه ای که هنوز بعد از پنجاه سال از ظهورش دست نخورده باقی مانده باشد؟
واقعا چه چیزی در درون این برنامه به عنوان سادگی وجود دارد که با این همه قدمت هنوز هم کارایی خود رااز دست نداده است . می توان به قسمت دیگر از همین صفحه مجددا رجوع کرد و این گونه نوشت : ((اصول اصلی این برنامه ، بدون در نظر گرفتن اینکه به چه زبانی ترجمه شده   باشد ،   در سراسر جهان با موفقیت روبرو شده است و افراد مختلف ، در سنین   مختلف و با   ملیت های مختلف آنرا مورد استفاده قرار داده اند . اختلاف   زبانی ، سنتی ،   اجتماعی ، طبقاتی ، جنسی و نژادی که معمولا در راه فعالیت   های بشری موانع   بزرگی ایجاد کرده اند ، بنظر نمی رسد در راه انتقال موثر   پیام ما خللی   ایجاد کرده باشند . پیامیکه اساسش اشتراک در تجربیات   دردناک گذشته است و   ریشه در قلب انجمن پر عشقی دارد که ماورای شرایط سنی و   موقعیت اجتماعی   افراد است . )) حالا موضوع کمی راحت تر و باز تر می گردد .
اصول این برنامه بر اساس معنویت و روحانیت پایه گذاری شده که حتی از مرز زیان ها و اقلیت ها و رنگ ها نیز گذشته است ...پیامی که تا کنون هیچ چیز نتوانست در آن خللی ایجاد نماید

خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

hfgh7w8er

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 47
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • pqr307
Bow is also a kind of wisdom composition _1
« پاسخ #2 : 05 آوریل 2016، 03:30:07 pm »

bow is a kind of wisdom
 maybe only when the heart is full of wisdom and love, we will learn to lower the head,scarpe hogan online, lower the head to be given to appreciate all kinds of; lower the head to reflect on their own situation; low head to avoid the wind and rain...... Some people may say that the bow is cowardice is timid, a man of character is not easily bow. In fact, torrents yongtui, evasiveaction hit its weakness can make you get more.
< p > remember when I was a child, once I saw the courtyard in front of the sunflower head bowed, and whim, ropes and poles,chaussure supra pas cher, which will be a sunflower fixed up, let it proudly stand upright, look directly at the sun. I am naive to think that it can be saved to the sunflower to turn around the trouble to better absorb the sun, the future of the particles will be more full.
 bow is also a kind of wisdom
 is down for tomorrow's head. Sima Qian, although by castration, suffered as a result of the cautious and physical torture, he could have as Qu Yuan, as the choice to die to preserve dignity. But he did not do so, but resolutely choose to live, the pain of soul with hands Syria write grief,converse blanche, with wisdom created swan song of historians, no eternal Lisao rhyme book "historical records" is composed melodious culture paean. His head is not to linger, but with a moment of "weakness" in exchange for immortal glory. In the common existence of suicide phenomenon,hogan outlet online, in the face of adversity or injustice, why we can not choose to bow?
 to the autumn, sunflower mature >
 had the opportunity to listen to the masters of Zen, one sentence let me deep feelings when cooked rice -- natural low head. In the season of spring has just blown,hogan roma outlet, green rice heads held high, quite young arrogant, with the command of the wind to sway from side to side; he has experienced the sun and rain, have also experienced the storm,chaussure air jordan soldes, but soft stems are not being broken, until the autumn came to him full of rice head quietly low,bottes ugg pas cher, the full wisdom and insights.
 bow is a kind of wisdom. Water is all things to soft, she intangible no shape, rock with her footprint and stones in her presence, she willing to bow, inadequacy in everything from under, so wise, she will with water droplets wears the stone so to just strength. If we have water that can take temporary setbacks spirit, perhaps we will be invincible. When we are blocked by a wall, it is no doubt that it is a way to push him, and it is not a more simple and effective way to bypass him.
 bowed his head, and mature in hand, and wise companions, feel the water of wisdom, appreciate the vicissitudes of life. Let us learn to put your head down and with wisdom for a calm channel to make the ship of life to escape the deadweight of the wind and rain,air max femme pas cher, the same can be towards the success of the other side.
 bow is a mature. Living in the modern city, some insist that it is no longer realistic significance, flexibility is a pass, of course, here is based on the premise of moral. "People under the eaves had to bow that is not false and stick to some unnecessary of dust in the wind the old soil, might as well hand pass happy comfortable.
Related Articles:

Do volunteer composition 1000

Erhai composition 500 words _

The heart of the stage composition _2

Mount Longhu is located in the territory of Jiangxi city of Yingtan Province, Guixi, 20 km away from Yingtan city. Is the AAAA level scenic spots in china. Chinese is the birthplace of Taoism, the national key scenic spots. The scenic area of 200 square kilometers. Has a long history of the Taoist culture, the unique characteristics of the Danshan water and cultural landscape "ruin".
خارج شده است

hfgh7w8er

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 47
    • pqr307
Forget the legs.
« پاسخ #3 : 13 آوریل 2016، 12:05:41 am »

The HTML template forgot leg
 upstairs that little girl's son may have died! What happened? I heard yesterday evening, last night the rain was so big, like walking carelessly, her feet are broken. How do you know? I closed the shop yesterday evening,nike tn pas cher, see TA mom is out looking for it, she said she heard her daughter received a phone call yesterday evening, said foot broke how, also didn't say where each other,tn homme pas cher, no sound? Up to now have not come back, estimates found, is a die hard body, ah. Early in the morning to hear a floor mahjong shop owner and several people all sorts of gossip and muttered. Last night, my shower block awning with crooked, enough! I think the poor girl and my poor mother, shook his head and went to work. Liu, today to a temporary list, plus three hours of class this evening. The boss said happily. I am depressed, every time I work overtime, who call their business good? I began to work, finally completed the task, looked up only 21 points, but the outside pitch-dark, don't know what time it rained also until now. Fortunately, his wife gave me this morning with an umbrella. I closed the book, shut the door, go to the bus station. The car came, I put away the umbrella,hogan sito ufficiale, a stride jump in the car. Now young people, physical strength is good, a person like what thing did not like, oh, I envy ah! He said very softly, but I was still heard. I think that others do, also did not care about, looking for a place to sit near the back. The car at night, very few passengers, soon went to the home. The husband came back, and overtime, hey, morning people say is true, the girl's mother, she came back, she did not find the woman, crying half alive. Help me with the wife side edge document said: I give you today is not installed an umbrella? How to carry on the wet? Wet, give me a change of Bai, I may be people fat, small umbrella. I said. Mom,hogan outlet online, your back is very strange ah! Like water marks,golden goose, a woman you see,air max pas cher, that's the head, neck, abdomen,scarpe hogan outlet, shoulder, two hands, two legs is less, dare woman outside? I said, boring, changing clothes, come on, the clothes inside also have money, get out of it, don't wash the bad. My wife touched the money, money mixed with a piece of paper, opened it says: Thank you to carry me home, I live next door to you. At this time, next came a woman cry: female ah, how do you go to? You back ah? Your leg? Dongdongdong I opened the door, put out a hand and handed me a piece of paper, I opened and read: Sir, I forgot to bring my legs,scarpe hogan outlet, in your pocket, you gave me trouble. thank you。Related Articles:

Her

Dumbass and roommate comedy funny B

My boyfriend was bestie obscenity chaos heart

I Yehao. Later, the children, but he betrayed me, I was very sad, even thought of death, small children, I feel very helpless, he swear later no longer find, I looked at the child I only could, after is also very good, for the past several years, we do business is also very good, now economic conditions relatively well-off. He is often not at home, I am at home with the two children.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Is Dead Bubba
« پاسخ #4 : 29 آوریل 2016، 06:13:45 pm »

;
A couple of rednecks are out in the woods hunting when one of them
suddenly grabs his chest and falls to the ground,air max homme pas cher. He doesn't seem to
be breathing and his eyes are rolled back in his head,golden goose outlet. The other guy
whips out his cell phone and calls
He gasps to the 911 operator,hogan scarpe outlet, " I think Bubba is dead! What should I do "
The? Operator, in a calm soothing voice says " Just take it easy and;
follow my instructions. First,golden goose, let's make sure he's dead."
There is a; silence and,hogan sito ufficiale, then a shot is heard.
The guy's voice comes back on the line,scarpe hogan outlet.
" Okay,tn requin pas cher, he's dead."
Bubba is Dead
Related Articles:

Said Shoulda

After five

Everything has a cause, he did not dare to complain about what. He kind of consequences, finally swallowed only yourself. But you will find yourself on so many excuses, like a piece of armor to protect themselves. But did not want to, but my heart tied. Did not dare to act rashly, because it has been unable to bear weight at any time will collapse.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Spring, you okay
« پاسخ #5 : 02 مه 2016، 11:21:08 pm »

twenty-four years past, today this special day, I take what to commemorate you?
 you are not always eager to listen to the beautiful echo away? But I only hear the whistle of a train whistle. You do not always want to break away from the shackles of the secular world, that moment you have succeeded, but you have failed.
 can't you throw away your melancholy? You can not really face the sea, to be a happy person?
In March 26th
 you wrote in the "history": the fire, the first sad parting; years, you are wearing black clothes. But how do you make us go back?
------2013 died 24 years poet Haizi
 you said, from tomorrow, do a happy person,hogan sito ufficiale, grooming, chopping, and travel around the world. Is it all that you have been a lie, a fraud?
 winds blow from the east to the west, from the north to the south, ignoring the night and the dawn. Where do we find your mark?
 March Beijing, the spring breeze, flowers in full bloom. All this can not help but let me think of your poetry - facing the sea,golden goose scarpe, with spring flowers. Just don't know another world of you all right?
 you wrote in the "copper in Asia", grandfather died here,scarpe hogan outlet, his father died here, I will die here. But Shanhaiguan is not your grandfather and his father's home?
 you also said that we were too young, and we were too old. History is very heavy, but in the heavy, I think it should change now these few words, 89 years,hogan outlet online, you are older than me, 13 years, we are almost the same age. Change this sentence, I almost did not have the strength to write down...
 time flies,bottes ugg pas cher, twenty-four years gone quietly. Those scratches in the paper on you, we will always be connected to the bridge, you become in the world the last witness.
 eight or nine years in March 26th? Shanhaiguan? Twenty-five year old poet flies away from this world? To abandon those who like your poetry?
 sunshine outside the window, Magnolia was very colourful. I hope you can face the sea, with spring flowers blossoming.
 you let us accept that such a result, you let us into a long-term grief. Sorry, literature in the sky we lost a lot of Mo Chongcai; unfortunately, we can only in the picture information see you fuzzy contours. Clouds in the sky, you still surging waves of the lake?
 spring, ten Haizi all dead? Ten, we do not expect too much,goyard pas cher, just hope that it can revive the hearts of haizi. But this glimmer of hope has turned into hope, disappointment, and finally despair.
< p > on Shanhaiguan,air jordan pas cher, in addition to the phrase "two Beijing lock and key unparalleled, first pass of the Great Wall, is that your leave, let me long, long remember. Cold tracks, go far, far away,scarpe hogan outlet, from the two of us.
HTML template spring, you okay?
Related Articles:

Who, sad a

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Foreign exchange liquidity continued backing
« پاسخ #6 : 04 مه 2016، 06:22:48 pm »

central bank announcement this Thursday (March 21st), the central bank in the open market to carry out 48 billion yuan of 28 day repurchase operations, the scale of trading on Tuesday to 39 billion yuan on the basis of continue to enlarge. Since this week, 40 billion yuan repo maturity, the central bank the whole week from the open market net recovery of 47 billion yuan of funds. At this point, after the Spring Festival, the central bank open market operations have achieved a net return of five consecutive weeks, the cumulative recovery of funds 10110 yuan.
 funds rate down not up to
 on Thursday, despite the open market this week to reach the highest value of the market, but the mainstream repo rate is not up and down. Among them, the overnight repo weighted interest rates fell 11BP to 1.92% compared with the last trading day, for the first time since February 21st fell below 7, 2% day repurchase is down 23BP to 3.06%. Other terms, in addition to the end of the season of the 14 days, 21 days repurchase were up 10BP, 36BP to 3.65%, 3B92%, there was no obvious fluctuations.
 for funds showed subdued, market participants said there are a number of ways to explain. First,hogan outlet, the scale appears to be huge, but in reality is not much. Postganglionic 9100 billion yuan in the first week of net return, mainly in order to hedge before huge put, go back two weeks can be found, the last seven weeks cumulative net return of scale only 2900 billion yuan; second, this week repo scale expansion,tn pas cher, the same is easing the financial side under the background of institutional demand growth with a result of the long,tn pas cher, and thus have little impact on overall liquidity; third, Minsheng convertible bond funds to purchase this Wednesday, Thursday have thawed, flowing back into the short-term money market; fourth, hake, shouzhisangyu. Waihuizhankuan sustained growth since December last year, as the bank.
 however, in being pumped away more than trillion yuan of liquidity, after the Spring Festival of the inter-bank market funds face has not been much impact. Data show that the postganglionic banks pledge repo market mainstream funds rate in addition to Minsheng convertible bond subscription period slightly fluctuation,golden goose saldi, keeping the overall smooth operation of the low. As of March 21,hogan olympia outlet, the monthly average of the overnight, 7 days repurchase weighted average interest rate respectively is 2.48%, March 18%, down 26BP 22bp 2.74% compared with February, March 40% and more mobility than expected easing in January only 38bp,louboutin pas cher soldes, 13bp.
 this week, the central bank open market operations achieved fifth consecutive weeks of net return, net return and scale from 44 billion yuan to 47 billion yuan last week. However, from the money market rate placid and downward view,tn requin pas cher, open market return slightly back yard poses no significant impact on the surface of the funds in the interbank market. Analysts pointed out that after the Spring Festival, the central bank to restart the repurchase,hogan outlet, the net return of open market continued the direct reason lies in foreign exchange significantly improved, and the current funds remain relatively pattern, still showed a neutral monetary policy tone, mild central bank and hedge, maintain appropriate liquidity ample attitude.
Foreign exchange liquidity continued backing
 five weeks of net return over a trillion
Related Articles:

Wang Xian's focus on pension

SASAC + gr

The next stage the central bank will continue to implement a prudent monetary policy, integrated use of quantity, price of various monetary policy tools, improve macro Prudential policy framework, adjust good liquidity in the banking system, guide monetary credit and total social financing steady moderate growth.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Met you, I used up all the luck in this life
« پاسخ #7 : 14 مه 2016، 07:42:47 pm »

< p > deliberately, but it does not naturally, with this premise, communication, there is no embarrassment, smile, tears of sorrow, sincere thoughts, then Tanzania expression. From now on, those in the past, engraved in the memory, will not disappear, even if the fade,nike tn pas cher, but also have a cut of the traces of constant love.
< p > once many times with thanksgiving,hogan outlet, because I met you, you give me the confidence and courage, you give me the inspiration and thoughts, with the fragrance of flowers, engraved in my life,nike tn soldes, never fade, each fragment is a petal, hard to forget.
< p > pay nothing, in the heart always have a deep regret, inexplicably, often think of, in fact, we can hold just around a pair of ordinary hand, feel the warmth and smile, just know, the treasure of the people must cherish, the gratitude of the people must be grateful, to understand the range of valuable, then ease this encounter, always feel, so good,hogan outlet, deep, shallow thoughts, always linger in the heart.
< p &gt,hogan outlet; for text flow of emotion, because of entanglement of text to imagine, begin to approach, kept began to wish... Such support and encouragement to make me so moved, even,golden goose outlet, tears, because the happiness, and even, shock, because the pay. Do you understand me a lot, than I want to understand, but not deliberately said what, everything comes naturally flowing, tenderness, gentle, but is a long time......
< p > night, quietly, because in the text in nostalgia, emotion, warm, because each other selfless giving, no thanks, but would also like to thank for the depths of the heart, and always treasure, the fate and the fate of >
< p > friendship, always health predestined fate, otherwise, the vast sea why lets me meet you, fall each other's feelings, then wait and ask for nothing in return,scarpe hogan outlet, warm heart so touched, sorry, I think, so a meet, is should cherish. So, love your love, like your love. Because of this love and love each other, only the Freemasonry, have the sincere.
 time,air max pas cher, with a beautiful walk, those in the past, still remember, with the words to tell the mood is still, so, I have been waiting, has been trying to cherish such a permanent. Really, do you feel it? Happiness is to be able to wait, but must be added to the efforts. I feel, because you that a hard, so I am doubly cherish such a wait, then, years for me to settle down, is beautiful with a strong fragrance.
 treasure, such happiness.
 efforts to win this one hold the happiness. Because do not want to, live up to the hope that a sincere heart engraved with sincerity, close to the heart, no gorgeous rhetoric, no sweet words, silently, hidden in the heart, silent communication, let the heart fibrillation of the emotions, from the text, music, mood, no do not let me feel warm and from the bottom of my heart...
Related Articles:

Enjoy the

Let me tel

Learn to s

Another little monkey cried, he sat in the tree thinking of the other three little monkeys will have any way. A little monkey, think of a way. His name is sitting in the branches of small monkeys breaking a root long branches down and think of a way out of the little monkey picked up branches play pool, fishing, fishing balls back. Finally, they from the far from the pond place happily continue to play ball.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
If you don't come, I won't be old.
« پاسخ #8 : 17 مه 2016، 09:57:43 am »

of Lin Whei-yin to love in life. In the years after the death of Lin Huiyin, one day solemnly Jin Yuelin invited some intimate friends to the Beijing hotel to dinner, everyone puzzled. Open before he announced: "today is the birthday of Lin Whei-yin!" You a sigh sigh. Jin Yuelin used his life to hold on to Lin Whei-yin silently promise: to your love in the bottom of my heart, you don't come, I won't always go.
 in the bottom of my heart, the most admired and Jin Yuelin and Lin Whei-yin's special friendship. Lin Huiyin, Liang Sicheng and his wife have to study in the United States,stylo mont blanc pas cher, coupled with the family and their accomplishments of the Chinese and Western culture is very deep, make friends in the intellectual circle is also widely, home almost every week have salon. Jin Yuelin and Liang Jia are always alone, without a tie in the world, a regular salon. They the same cultural background, like-minded, deep friendship, for a long time has been neighbors, often is the squat in front and at the back of the house into. Sometimes not in one place, such as the Anti Japanese war in Kunming, Chongqing, Jin Yuelin each have a holiday, to always live in Home Furnishing beam. Jin Yuelin on Lin Huiyin character talent envy extremely, very care; Lin Huiyin to him also admire adore,scarpe hogan outlet, between them the telepathic communication can be described as non with the general.
Jin Yuelin
 Wang Baochuan, in order to fulfill its promise of love, keep only eighteen years, eighteen years waiting for love. With life to keep the promise of Xue Pinggui love: you do not come, I will not be old.
If you don't come, I won't be old.
Because
 is a woman, often meditating in some touching love story. The most favorite ancient love story is "Xue Pinggui and Wang Baochuan". Wang Baochuan, an ancient figure in the legend. The daughter of prime minister Wang Yun of the Tang Yi Zong period. Regardless of the parents said,tn pas cher, her poor Xue Pinggui's wife. The parents were out of the house,louboutin pas cher, Xue Pinggui after the army, Wang Baochuan was alone in the eighteen years of bitter cold kiln.
 an acquaintance, like thousands of years ago to return.
< p > Xueping your farewell Wang Baochuan army came to Changan, Shatuo army by the brilliant exploits, Li became the hero of the Tang Dynasty,ggdb outlet, Xueping you have gone up, the court entrusted with heavy duty. Successful Xueping your alone walk to Wu Jia Po of the cold kiln,hogan sito ufficiale, finally reached 18 years old wife Wang Baochuan meet. The view of the situation, it is big, it is moved. In short,chaussure louboutin pas cher, the husband and wife meet, straight from noon to tears in the dusk. However, Wang Baochuan only had eighteen days of happy life will die.
 think, with a bouquet of sunshine in my heart, whether suffered smoke or wind and rain, I still bright as ever. That I, your dada horseshoe far away from me. Some ideas, such as the south of the road mottled mottled years of memory. A little green suspension such as jade, the cool in summer. Dressed in plain clothes, I wait for you in the rain in jiangnan. If you don't come,hogan sito ufficiale, I won't be old.
 what is lean to the distance between people? What makes time in lean but not in the charming? You give me the relic, I have never deserted. I use the bodhi tree ring of the heart line, on time for foam beads. Every day a few silent and you sitting through the ages. When I came to, the time is from me old.
Related Articles:

In the mor

Mountain Soul

I hear, the curved moonlight, in microwave beating heart; I saw, that Wang Bay autumn and moon across the empty eye contact, like a lover each other heart to heart affectionate look. That fresh and graceful like crescent moon, Xiumei Mimosa, and like she lovingly, autumn moon on the sky, worried about youthful bud, stream, ocean waves, the noble color.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910

holdings of major shareholders associated companies did not disclose in a timely manner
 by the transferee,nike tn pas cher, the number of instrument electrical group earnings? Since May, Shanghai Jinling stock price movements are more stable, not up >
 Shanghai Jinling and its controlling shareholder of two companies have said that the company has carried out a preliminary self-examination, the investigation is only suspected of failing to disclose information, does not involve the company's business activities. The company and the controlling shareholder will also cooperate with the investigation of the regulatory authorities, timely disclosure of relevant information.
Shanghai Jinling investigation by the Commission Department of electrical and Instrument Association merger affecting listing Corporation
< p > told the "Securities Daily" experts said: "some companies why ignore the laws and regulations, perhaps far not blindly ignorant illegal,sac goyard pas cher, but knowingly, 'smart' illegal,hogan outlet, does not involve the business activities of the company.
 "Securities Daily" reporters call Shanghai Jinling, the relevant person in charge told reporters that the company's major shareholders are state-owned enterprises, the actual controller is the Shanghai sasac. The alleged investigation is the behavior of large shareholders,goyard paris, not the company's behavior, the survey results are not yet determined.
< p > it is reported that on May 7, Shanghai Instrument and Electronics Group through block trades from Hua Ming and Mintel investment were buying 2272.46 million shares and 1197.65 million shares of Shanghai Jinling shares, clinch a deal the price of 6.42 yuan per share. Respectively,air max pas cher, the cost of the yuan and the yuan. After the holdings, the instrument group holds a stake in Shanghai Jinling shares, accounting for 26.62% of the total share capital. Among them, Huaming investment and Mintel investment formerly Shanghai Jinling two shareholders,scarpe hogan outlet, four shareholders, but Huaming investment and Mintel investment actually are all Shanghai Electrical and instrument's holding subsidiaries,mont blanc pas cher, however, for the Shanghai Electrical and instrument and the two subsidiaries that relationship,louboutin pas cher, Shanghai Jinling but did not in the announcement shall indicate the, only said: "the first major shareholders in publicly traded holdings of shares of the company. ? data display, apparatus, electric controlling situation is: as of this year, Shanghai Yidian Holdings 26.62% Shanghai Jinling; hold 11.66% Feilo acoustics. In fact, Shanghai Electrical and instrument is still Feilo 600654, radio and television electronics (600602) and radio and television information (600637) of the controlling shareholder.
< p > Beijing Lawyer Association member, China Petroleum International Business Co., Ltd. Jiang Zeli lawyer said: "big shareholders to ignore minority shareholders exist, some executives and directors will completely take control of the company. The company as private, China's stock market one after another occurrence of listed companies not timely disclosure of information the illegal things, small shareholders and other investors informed rights trampled, relevant laws and regulations is too weak.
 Shanghai Jinling (600621) recently announced that the company in early 9 received the China Securities Regulatory Commission Shanghai inspection bureau investigation notice, because of alleged violations of securities laws and regulations, the company has been on file for investigation. At the same time, the company's controlling shareholder of Shanghai Instrument Electric Holdings (Group) company also received a notice of the Commission Shanghai inspection bureau.
Related Articles:

The use of

ST Rey B selling repay two sh

Energy of

Customers can eliminate prejudice against Chinese products." Liang Wengen stressed that Trinity products price is not cheap, in the China national machinery manufacturing field, Trinity products has always been known for its high-quality and high prices, and won the high recognition in the market, the Sany Heavy Industry has grown as the world's largest concrete machinery manufacturer.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
The 2 era battle stock index rose 2.6%
« پاسخ #10 : 30 مه 2016، 05:34:24 am »

following the day before the stock index fell after wearing 2000 points, A shares launched 20 times to defend the war. Yesterday, long before the maintenance of stability is expected to become a major driving force of investors to buy the stock index rose 2.6%, to close at 2056.32 points.
< p > from the stock, Golden State Securities and Hong Yuan Securities Trading, Soochow securities, Western securities rose more than 8%, insurance stocks, Xinhua Insurance rise 4.29%.
< p > by including gem tide lifting of the ban, such as the impact of bad news, 26, the Shanghai Composite Index briefly fell below 2000 points,tn requin pas cher, hit a new low in 1999.48 points below the stage.
< p > Cathay Pacific Fund, a person said that once the market fell below 2000 points this important psychological barrier, itself is easy to produce a rebound, so if there is trouble in the market will be affected. He believes that the characteristics of this rebound is short time, small space, it is difficult to predict the start and end time.
The "2" era battle stock index rose 2.6%
 however,spaccio golden goose, the Commission after the closing denied the rumors, said no stop issuing new shares. In fact, this is not the first time. In September 7th, the stock index rose 3.7%,chaussure louboutin pas cher, this year a one-day record. The day before the September 6th market rumors Commission will have a major positive introduction.
< p > as of the close, the Shanghai and Shenzhen A-share all changed after decline strong rise, except the stock index, Shenzhen Component Index also rose 3.57%,christian louboutin pas cher, are reported 8486.27.
< p > Hengtai Securities said that entrepreneurship in the major shareholder of the company teamed up to delay the lifting of the ban,scarpe timberland outlet, greatly ease the panic in the market to.
< p > yesterday A-share after midday suddenly rose,golden goose outlet, the market rumors, the Commission will be after the closing held a press conference announced the suspension of new shares. This news is widely spread, becoming one of the driving force of A shares rose.
9 the evening of Sept. 26, more than 30 GEM companies collectively issued holdings announcement, these companies were promised this year does not reduce or additional shares locked.
 these companies due to the collective announcement of the commitment, which investors speculated that regulators stability maintenance intentions. Affected by this, the gem index yesterday rose 2.34%.
< p > in addition, on Wednesday, the China Insurance Regulatory Commission will also selected the first nine allowed to venture capital management of non insurance class investment management institutions,golden goose scarpe donna, Huaan Fund, lion fund, China >
 Cathay Pacific Fund believes that the short-term is unlikely to be a real good policy. Foreign water brings the pressure of inflation, the possibility of real estate cycle and economic cycle mismatch and structural transformation of the need to determine policy easing is very small.
 from the disk,louboutin pas cher, brokerage, insurance and other financial stocks rose yesterday to become the market leading plate.
 "stability" is expected to strongly
 financial stocks led into the main
 rumors to stimulate the stock market rose
Related Articls:

advance clearance

Food and beverage industry, Alice tail can continu

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
2015 autumn semester primary school principals Report
« پاسخ #11 : 02 ژوئن 2016، 01:59:08 am »

2015 primary school principals report
< p > debriefing: Bear XX, male, 37 year old, member of Communist Party of China (CPC), bachelor degree, the title of senior primary school, the incumbent XX primary school Party branch secretary, president.
 first, a good team building for the school's scientific development savings strength
 Pronto, a semester will be imperceptibly passed in busy. The desk review,sca goyard pas cher, in a semester is about the past,mont blanc porte mine, joy and sorrow, laughter and tears, sour, sweet, bitter, hot Goods are available in all varieties.. But no matter what, I have always been sincere, sincere thanks to all the leaders and teachers, is your trust to let me have the infinite power, is your support so that I can make unremitting struggle. Last week,chaussure tn pas cher, I finally quiet down,pandora outlet online, the use of a half day time to have a chance to summarize the term of office, to do their work to sort out, inventory and reflection. I strive to find deficiencies in the comb, in the inventory to identify gaps in the reflection of seeking new growth points. This is not only a kind of self excitation and pressure, but also a rational thinking, but also to accept the guidance of the leadership, all the teachers to help the excellent opportunity. Here is my one semester to work, to report the presence of leaders and teachers, we respectfully.
 from the afternoon of August 21st into the XX primary school this big family, I put myself as a service: for the student's lifelong growth services, for the teacher's happy life, for the school's scientific development services.
< p > "the village to see the village and household to see families, people see is cadres", only the school committee will group of people has the cohesion and combat effectiveness, school work intention can be implemented and school tasks can be very good. Every week on Friday morning, the ten point is the school held the school committee's time. School Committee, we in addition to summarize and arrange the work, more political learning and ideological communication. Through persistent study and candid and in-depth exchanges, all leaders of our school committee now have independently play spirit, vigorous and resolute style of doing things, a good attitude of serving teachers and students, harmonious stability maintenance coordination ability. In the decision making process in the school, I can always listen to the sounds, adopt the correct opinions and never persist,hogan interactive outlet, opinionated. Because of this, the school's current situation is stable, the operation is normal.
2,scarpe hogan outlet, do a good job in charge of class building, for the development of savings strength
1, do a good job of team building, lay the cornerstone for the development of
2015 autumn semester primary school principals Report
In the autumn semester
 class teacher team is the backbone of the development of the school, is the core of the quality of education and teaching staff. Schools always put the class teacher team building in an important position for the school development savings. The school to clear the class teacher's responsibility, and regulate the class teacher's incentive scheme,golden goose saldi, which greatly aroused the enthusiasm of the teacher in charge of the work. Through the form of teacher training,christian louboutin pas cher, teacher forum, a teacher in charge of a month regular work to further enhance the ability of class work, basically forming a "so inevitable, government decrees; there are rules to go, acting in accordance with chapter. >
Related Articles:

Job securi

2010-2011 academic year grade four primary school teacher work summary

2014 10 thought look at the c

To be a party member is glorious, but it does not mean that it is glorious, but also that it is dedicated to the service, but also to withstand the test of the party organizations. A member of the Communist Party must always be set up for the cause of communism struggle life wholeheartedly serve the people, ready to sacrifice for the benefit of the party and the people all the ideals and beliefs and correct world outlook, outlook on life, value view.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
1937 Nanjing City, after the break of the revenge
« پاسخ #12 : 03 ژوئن 2016، 12:18:20 pm »

watched a team of Japanese soldiers, opened by the artillery burst into the gap, and then occupied the urban area of Nanjing. The 14 regiment of Nagai Teryuo Da Zuo that he had conquered the city.
76, Nanjing, fall into a necropolis,hogan outlet, Japanese wanton violence, massacre begin at the same time, proper invaders gloat, revenge bullet has to their injection...
 is he collapsed water Simon Yuhua door leading city break
< p > recently, Japanese invaders on the history of the Nanjing massacre will member Zhuo ran Hu told reporters that he in Japan to collect the field heavy artillery 14 wing history (hereinafter referred to as the "team" a book,hogan outlet, which is by the wing of the surviving veterans in 1981 to the compilation,golden goose mid star, publication, record the wing in the invasion of China war all combat process and details. The above clearly documented, water Simon, Nanjing Yuhua door in the wall is made up of 14 regiment infantry to the city collapsed.
< br / > the Japanese 1939 issue "Shina incident gallant biography - Army" (hereinafter referred to as "biographies") record,scarpe hogan outlet, 14 days afternoon 4 when, well hand dragon male)... Inspection of the army's assembly, the school gate in the north about ten meters...... Attacked by enemy mortar shells, which were not explicitly launched...... The top right chest was blind through shrapnel wounds.
Today, years ago
< p > well hand dragon male, was born in 1882 in Fukuoka, Japan, 55 years old, he was drafted into the army, become the 14th regiment of the first governor of the rank Colonel, comparable to a colonel level.
 devil siege artillery regiment long lost mortar
1937 Nanjing City,zapatillas new balance mujer, after the break of the revenge shells: the Japanese major major major major major general Nanjing |1941
Core tip: the "
 on this special day, the Japanese invaders in Nanjing massacre history research association Hu Zhuoran, to the Yangtze Evening news shows him in recent years,golden goose saldi, the collection of historical documents. A number of facts prove that after the fall of Nanjing, the Chinese soldiers and civilians, and not to give up resistance, they use or smart, or tragic way, let the invaders immediately for their crimes and paid the price. Yangzi Evening News reporter intern Peng Cheng Zhang
 records,hogan outlet, the 14 wing headquarters located in the wells will hand the Jinling Arsenal ordnance school. The Jinling Arsenal, one of the four soldiers of the Westernization Movement in the late Qing Dynasty factory, Chinese modern engine. Nanjing to defend the wartime, Arsenal is an important stronghold, German equipment using the Chinese garrison of 88 division of defense, in defense of the Chinese soldiers to the last person. On the 13th, Nanjing City, breaking, the Japanese insufferably arrogant that Nanjing has to surrender,new balance outlet, Zhuo ran Hu said, but well in hand unexpectedly, bad luck will come on him.
" record in team history, died the day he (well hand) was promoted to major general. This record also shows: Ide Tatsuo is currently there is evidence that can be clearly confirmed, the Chinese soldiers and civilians in Nanjing City, the unyielding resistance of the only one of the Japanese generals killed. Hu Zhuoran said.
According to
Related Articles:

Six cartoons to bring you back to the prime minist

The goddess and German counterparts Sai Jinhua sai

Why is the level of the Tang Dynasty silk weaving

I casually on the sofa in the house to sit down, not to the whole people will peremptorily mired, the sofa can be for some years the, I secretly think. Shen teacher looked at it, then said: "this sofa you are sitting in my Grandpa stay...... I have seen him and then said: with profound respect and humility, as well as the desk, bookcase, is his, for decades.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
2011 two sessions thinking concerned about the liv
« پاسخ #13 : 05 ژوئن 2016، 04:29:15 am »

2011 NPC and CPPCC thinking: pay attention to the "people's livelihood"
The specific
2011 NPC and CPPCC thinking: focus on &quot,scarpe hogan uomo;people's livelihood&quot,occhiali ray ban outlet;
 I from three aspects,hogan outlet, to discuss the government for the "people's livelihood" views and policies to solve the direction of the government.
2011 "NPC and CPPCC" is the Eleventh National People's Congress of the fourth meeting of the CPPCC National Committee and the eleven session of the four meeting held in Beijing in March. 2011 "NPC and CPPCC" extraordinary, it is "12th Five-Year" at the beginning of the year. China one after another through the five years, the national economy and social development, the comprehensive national strength is like to walk the same steps have also significantly improved.
: the first to control inflation: never let the impact of rising prices for low-income people normal life
 government work report pointed out,scarpe hogan outlet, to stabilize the general price level as the primary task of macroeconomic regulation, and correctly guide market expectations to resolutely curb price rises. And made it clear that prices will never let the impact of low income people's normal life.
1,scarpe hogan online, the development of the health industry, especially the development of agricultural production.
 as a contemporary college students, also have the responsibility and obligation to learn professional knowledge and to participate in the "NPC and CPPCC" conference spirit of learning. In the "NPC and CPPCC" during XX,hogan rebel outlet, the premier made the government work report, mentioned in the report, in the past five years,golden goose saldi, we are speeding up the development of social undertakings, effectively protect and improve people's livelihood. At the same time, Premier Wen Jiabao in the government work report also present a number of people's livelihood initiatives, these initiatives outlined a warm picture of people's livelihood, make hundreds of millions of people can actually see in the determination of the party and the government to protect and improve the livelihood of the people. Therefore, the party and the government always pays attention to the "people's livelihood", to serve the people,nike tn pas cher, people work as the ruling party's purpose.
2, strengthen the circulation of production, especially the circulation of agricultural products.
 report suggests that the government will manage inflation in three areas:
The
Related Articles:

Safety Sup

Speech at

Understanding and experience

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
The ugly duckling on _2
« پاسخ #14 : 05 ژوئن 2016، 10:48:02 pm »

Gulou Central Primary School (four) class of Niu Zile
 I read "Andersen's fairy tales", the ugly duckling story makes me very inspired,zapatillas new balance baratas.So the ugly duckling was born is ugly,scarpe hogan olympia, so always subject to other people's ridicule, even brothers and sisters said she is ugly; because he's ugly, ugly duckling by bullying people, left alone in the house. On the outside, she felt left her mother sad, because see the vicious hunter shot the wild geese. She was scared; if winter comes,hogan scarpe outlet, in order not to be frozen, she does not stop swimming. After a long winter, she finally turned into a beautiful white swan,stylo mont blanc pas cher.So from the ugly duckling story I felt when faced with difficulties,tenis asics feminino, as long as the firm,golden goose outlet, no matter how difficult can overcome; as long as we are full of confidence, do not give up hope, suffering will become strong and beautiful.
 "the ugly duckling&quot,nike tn pas cher; on
"The ugly duckling".
&quot,hogan sito ufficiale;The ugly duckling" on

Related Articles:

English at

Table on t

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

این صفحه در 0.112 ثانیه 19 نمایش داده شد.