انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خداوندا کمکم کن تا به دیگران کمک کنم...
.
از تو تقاضا دارم به من کمک کنی تا بتوانم به قشنگ ترین لغات فکر کنم و به زیباترین الطافی که می توانم انجام دهم تا روز را روشنتر کنم
خواهش می کنم به من کمک کن تا بتوانم به معنی واقعی یک انسان باشم و هر وقت شخصی با محبت و افکارش بطرف من می آید از تو استدعا دارم به من کمک کنی تا بتوانم به حرفهایش گوش کنم و ترتیب اثر دهم
و هر وقت شخصی به عنوان کمک و شراکت به طرف من می آید ، کمکم کن استحقاق آنرا داشته باشم و ـا آخر باو وفادار بمانم و همیشه در زندگی سخاوتمند باشم و از تو می خواهم به من قدرتی عطا کنی که اگر کسی از من کمک خواست به او کمک کنم
همانطور که تو به من کمک کردی هر گاه که به تو احتیاج داشتم
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه سیزدهم و چهاردهم  (دفعات بازدید: 3862 بار)

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde427
The devaluation of Lifan shares Russia exams many
« پاسخ #45 : 28 مه 2016، 02:44:41 pm »

< p > recently Lifan shares said, according to the related statistics in Russia in 2013, car and light commercial vehicle sales for 278 million, second only to Germany ranking second in Europe,mont blanc pas cher, and Russia per thousand people have 290 cars, and per 1000 people in the Western Europe has 560 cars there are gaps, market growth potential is larger.
 "ruble cannot be directly converted into Renminbi,goyard paris, will be converted into U.S. dollars and then converted into renminbi. So the ruble against the dollar fell to us caused some impact, but now we do not hurry to swap and so little loss. " In December 23rd, Lifan shares (601777.SH) in describing their own foreign trade environment as explained.
< p > in the international market has occupied Lifan shares half of sales, how to reduce the impact of exchange rate fluctuations on the company as a result of has become an important issue for the Lifan. In the year 2013,ugg soldes, operating income 10 billion 73 million yuan,scarpe hogan outlet, the export amount of 5 billion 352 million yuan, which car exports ranked third in own brand cars exports, for three consecutive years for the Russian China car sales champion. Motorcycle sales 3 billion 414 million yuan, of which exports 1 billion 734 million yuan.

2014 in October 13, Lifan shares with Russia lipetskaya oblast government in the White House in Moscow (Russian government building) signed investment agreement of intent, will invest about $3 billion in Russia in Lipetsk, construction of new car production plant.
Lifan shares Russia exams many initiatives to deal with the exchange rate fluctuations | foreign exchange reserves | depreciation
How to reduce the loss of
< p > Lifan enterprises overseas expansion is divided into two steps away, the first parts exports for local enterprises cooperative assembly before deciding whether or not in the local construction of production lines. At present, exports to Russia than vehicle exports, but exports of parts in the local assembly.
< p > Lifan company said that in view of the risk of devaluation of the Russian ruble,golden goose outlet, the company has in the pre made full preparations, the main measures include,hogan outlet, but are not limited to: according to the actual needs of the company, will use in russian rubles,hogan outlet, for a special economic zone in Lipetsk Russia New factory project, purchase timber from Russia and other goods sold to domestic and so on, to avoid the formation of large foreign exchange losses, stored in a local bank, in order to obtain higher interest rates (January of the deposit of the annual interest rate is about 20%); an appropriate increase in the sales price of automobile products, especially new products according to the selling price of new; when the increase rate of depreciation, appropriate control volume compression.
< p > Lifan shares, said in Lipetsk oblast construction car factory will further expand Lifan in the Russian market share, a new round of sales to seek a breakthrough, for in the Russian market has >
< p > a few years ago, Lifan shares chairman Yin Mingshan accept reporter interview said that Chinese products with Russia "big thick black" compared to competitive advantage obviously. He called for domestic enterprises to open up the Russian market.
 failed in the test market,nike tn soldes, Lifan shares can get out. But Lifan shares securities sector said that the devaluation of the ruble, did not shake the confidence on the Russian market, the original investment to build program invariant.
Related Articls:

Three barrels of oil, the average annual salary of

Wimason at

Two trust latent Weihua share

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Guangzhou Automobile Group, the transfer of 50% eq
« پاسخ #46 : 30 مه 2016، 03:18:02 am »

GAC GAC MITSUBISHI 50% equity transfer
,goyard paris
< p > Guangzhou Automobile Group on the evening of December 5 in Hong Kong to pay by way of a public announcement, on September 5,golden goose mid star, company and Mitsubishi Auto Industry Corporation and Mitsubishi Corporation signed a share transfer agreement, both CO transferee GAC Mitsubishi 50% equity. After the completion of the transaction, the company will hold a 50% stake in Guangzhou MITSUBISHI,hogan outlet, MITSUBISHI Auto Industry Co.,zapatillas new balance baratas, Ltd. and MITSUBISHI Corporation, respectively, holding 33% and 17%.
< p > in August of this year, Guangzhou Automobile Group Board of directors will be examined and adopted the "about the transfer the GAC Mitsubishi automobile Limited company 50% equity" bill, Guangzhou Automobile Group listing transferring GAC Mitsubishi 50% of the shares,yeezy boost 350 pas cher, set the conditions have been designated buyers to Mitsubishi Motors. Earlier,air max pas cher, Guangzhou automobile group of wide steam Changfeng implementation of tender offer,goyard pas cher, Mitsubishi Motors to exercise the cash option,tn pas cher, the transfer line both sides had to plan the subsequent transactions.
Related Articles:

Hainan Exp

Zhangzidao report door fog is not scattered the co

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Is Success- What, Is Success- What
« پاسخ #47 : 30 مه 2016، 09:44:43 pm »

3. My view on success
Outline:
.
What Kati and is success? By English dear in this part, you are to write an essay of about 200 words within 40 minutes. Your composition must be based on the information given in the outline below.
 to become a successful person, first of all, you must have perseverance, and hard work. As you know, no matter what you do,hogan outlet, there are two possible outcomes: success or failure. When you fail,goyard paris, you should not lose heart. Instead, you should increase your confidence and double your efforts. You should always keep in mind that perseverance is the mother of success and hard work is the key to success. In addition, you should pay attention to the work method,adidas yeezy boost 350. You should constantly sum up experience. To improve work efficiency. Finally, you should get along well with your co-workers,guess pas cher, help each other, care for each other,scarpe hogan outlet. If you follow these principles, you will be successful in the future.
What Is Success,golden goose outlet, What Is? Success?
What Is Success What Is?, Success?
 I think that success is achieved in one's work, that is to say, the development of the country and make a contribution for the cause of happiness. Therefore, my conclusion is that even if you are in the work has made great progress, you don't have any reason to rest on our laurels.
 what is success? Different people have different views on this issue. Some people think that if a person can earn a lot of money, he is successful. Others argue that success means holding government positions. Also some people think,nike tn pas cher, who has a senior professional title, who is the winner,goyard pas cher. Visible, on the success of a different view.
?
What is success Different people hold views on? This question. Some think that one is successful if he can make a great deal of money. Others argue that success means holding.
1. Different opinions on success
2. Ways to achieve success
What Is Success
Related Articles:

Celebrity

I was bleeding profusely, his legs are not twitch. Go wrong sin step, I almost died. Terror, terror. I'm glad I can keep my life. The field I directed the vehicle in front of the cover, bring me a deep feeling of deep thief. I am now one one back past visible before the eyes. After experiencing the consciousness of the struggle, and finally rose to an unprecedented height. Ask the world what love is, I am greatly discerning and apprehending.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Life cycle for users to deal with the old cartridge without a headache
« پاسخ #48 : 31 مه 2016، 04:27:37 pm »

and crude powder,hogan outlet, the printer will also cause varying degrees of damage, reduce the service life of the printer, the printer operator, the office air quality will cause varying degrees of damage.
< p > according to these institutions warning, toner used after the completion of the disposal, is likely to be a lawbreaker collecting, and print the information stored in the cartridge is extracted by special technology, resulting in a serious > to state units and information security
< p > currently and in the disposal of waste drum, on the one hand, the government does not have mandatory provisions of laws and regulations constraints, on the other hand on the road everywhere "recycling toner cartridges" signs, be greatly small road guerrillas recycling recycling, disposal, others under the banner of "fly" signs, engaged in the waste toner recycling and disposal work, the market is extremely irregular, and the user in the toner used after the completion of the, there is no a good disposal methods,hogan outlet, often a headache: < p
 headache two: crude powder, a loss of physical health
 a headache: sell waste, resulting in pollution, waste
Life cycle for users to deal with the old cartridge without a headache
< p > recently, learned from Phu cartridge, Shandong Province by letter Joint Committee of science and technology, finance, environmental protection, industry and commerce,nike tn pas cher, quality supervision, provincial legislative affairs, energy office and other eight departments jointly issued a document, strengthen and standardize the using of waste toner recovery, and specify the rich beauty technology Co., Ltd is the only qualification with recovery processing enterprises.
< p > there is a part of the user, the cartridge after use, rough powder filling, "a screwdriver, a newspaper, on the old cartridge for dismantling and re filling powder, due to the lack of professional protection measures, the tiny carbon particles escape into air inhaled by human beings. It easily lead to respiratory and blood disease, and even cancer," today's statement "had this report,scarpe golden goose, harm and affliction.
< p > data shows: since 2008 so far, Hunan Province, Chongqing City, Zhengzhou City,hogan interactive outlet, Zhuhai City, Harbin City, Zhongshan City, Xishuangbanna Prefecture several provinces and cities in the State Secrecy Bureau has on its website issued cartridges are warning of serious hidden leaks.
 headache three: free disposal, there is a risk of leakage
< p > currently, most users cartridge after use, was when the waste sold or discarded, simple processing but virtually become the accomplice of the many counterfeiters, according to insiders of a recycled toner cartridges they received the old cartridge or picked up the old toner cartridges, these old cartridges for the appropriate price to sell fake or underground factories, they are re filling powder packaging and in the face of new original authentic, with expensive price appeared in the market. A survey on the market,pandora charms outlet, each sold two cartridges, there may be a fake.
< p > and arbitrary disposal, discard the old cartridge, will cause great environmental pollution, waste drum shell is insoluble degradable plastic products,hogan outlet, and most of the old cartridge also residual toner,hogan outlet online, and these will cause great damage to the environment.
Related Articls:

Urbanization pushing agricultural products electronic commerce to solve the problem of price and Cha

Online sho

Home HTPC

Among them, R & D and marketing system of salary levels significantly higher than production and customer service system. Just graduated from the undergraduate students in Huawei's starting salary standards for 6000 yuan / month or so, graduate for 8000 yuan / month or so, this distinction with the work longer years more and more small, mainly competition work performance and ability.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Dad, I want to say to you _10
« پاسخ #49 : 31 مه 2016، 06:09:08 pm »

dad, since you have been working as a graduate class, the time is getting less and less,tn requin pas cher. You often spare, I often can not see you. Do you know? We had a happy family that has changed.
< p > you in time, and always put the house spick and span, spotless; when I returned home from school, always can hear your sweet voice, always smell the fresh food taste, always see you busy figure... But now without you that familiar figure, not your hearty laughter, not the delicious food you cook. I think our family lost its laughter and warmth.
&lt,tn requin pas cher; p > remember beginning during that time, every morning, when I was still asleep, you have to go to work; at night, I go to sleep,hogan outlet, you just take a covered the tired, dragging a heavy pace back home. I haven't seen you for a whole week. Remember the time I was ill have a fever, lying on the bed,air max pas cher, but you are not in my side. Looking at the bedside in the Diaoping slowly dripping drops, outside the window listening to the pitter patter of the rain, I hearts are full of grievances, disappointing that the tears quietly along the cheek slipped. Dad, without your love, without your encouragement, I like being abandoned by the owner of the cat, like a lonely bird perched on the roof, looking forward to your return.
 dad, I want to say to you
< p > father, I know that in between work and family, and your work in the first place; in the face of the students, and family, you hesitate to chose the former. Dad, I know your intentions, I see that your belief in the building blocks of the educational cause of the motherland; I understand you this for everyone, give small ox spirit. But father, dear father, you know? I was a 10 year old child,asics brasil, I need your love, encouragement and support,hogan outlet online. Dad, how I wish to come home every day you can see the familiar figure after school, see your smile, hear your sweet words. Dad, can you hear me? You can feel the son of this little hope?
 dad, I miss you. Night, without your accompany,tn pas cher, I hasn't sleep; morning not to see your sweet smile, I was restless, the school can not concentrate on the lecture; operation encountered problems,nike tn pas cher, no Ariadne's thread, I can only alone find hard; sick, less the caress of your warm hands. I would have less courage to a struggle with the disease.
Dad, I want to say to you
Related Articles:

Touch the heart of the scene _7

bear

But I can't do it, I put all the feelings of you into the field of love, there is no remaining to make friends with you. You said that we do not understand each other, not suitable for the lover. But when you said: we have to spend more time together, slowly understand each other. You're a jerk! Even if I cry like a ghost like, you are guilty of the firm will be separated from me.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Lulu at home diary 200 words
« پاسخ #50 : 01 ژوئن 2016، 08:35:08 am »

"I tell you, my father is a policeman!" Lulu said "Dad, someone called......"
 Saturday weather: sunny
&quot,hogan sito ufficiale;This
 Lulu at home diary 200 characters
Lulu at home diary 200 words
... This,nike tn pas cher, this is not necessary!" Haven't finished ran.
< p > is a cloudless Sunday, mom and dad went out,hogan outlet, leaving Lulu at home, Lulu intently on painting,hogan outlet, painted half heard a knock on the door, Lulu is in no hurry to walk to the door, said: "who is it?"
 "Oh,air jordan pas cher, I'm new here in your dad's company, and they asked me to talk to him." Uncle said. Lulu, a bit does not believe,scarpe hogan outlet, took the small chair, points to the top,yeezy 350 pas cher, to look into the eyes of the cat, saw a strange man, said: "you know my father?"
 "I just don't know!&quot,hogan roma online;
Related Articles:

The famous

Lu Lu, the

I have a building shaped savings can, is the grandfather bought me. Above is a chimney, downstairs there is a teddy bear, the cubs round eyes, big ears, small nose really cute love. Bear on the window sill look out, as if to appreciate the beauty of nature. The building of the rear side of a small door is where the money. The building walls decorated with flowers, a riot of colours. The building seems to be a beautiful palace in a fairy tale.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Advertisers weakened lead to poor earnings in the stock price decline in stocks
« پاسخ #51 : 02 ژوئن 2016، 10:59:14 am »

< p > since mid July this year, Bloomberg Sino US stock index has 14 constituent stocks of the company released its quarterly earnings, but revenue than analysts expected low 9.4%. Slow economic growth influence the Internet companies to provide new services, such as social networking and video,goyard soldes, Maxim group Analyst (Maxim Group LLC analyst Yike & middot; Ho (echo he said Chinese advertisers generally the cuts in spending.
 everyone expects its third quarter revenue of $49 million to $51 million, below the $51 million 100 thousand average expected by Bloomberg news analyst at $7. Everyone shares Wednesday fell to $3.88,hogan outlet, its biggest drop since June to 1. Everyone's share price has risen by 9.3% this year. (compiler / Xiao rain)
< p > everyone yesterday announced the second quarter losses reached 6 cents per share, which exceeds the Bloomberg eight analysts on average expected 4 cents, the source in China over the past three years the slow economic growth caused retailers to cut spending on advertising.
Advertisers weakened lead to poor earnings in the stock price decline in stocks
< p > Phoenix technology news Beijing time on August 9 news, due to the slow economic growth suppression of the retailer's advertising expenses,hogan outlet, everyone on the second quarter loss than expected, affected by this, everyone shares Wednesday a nine weeks,hogan sito ufficiale, the biggest one-day drop,air max femme pas cher, lead the Chinese concept stock collective decline.
 everyone shares fell 5.6% on Wednesday, Youku shares also fell from the highest level in three weeks,air max homme pas cher, China Southern Airlines and Eastern Airlines also canceled due to heavy rain after the stock price decline.
 Xinhua China 25 Index Fund (FTSE China iShares 25 Fund Index) rose for the fourth consecutive day,sac guess pas cher, Wednesday rose 0.3% to 35.29 U.S. dollars; the standard & Poor's 500 index has not changed, to close at 1401.01 points.
 Bloomberg China-US Equity Index Bloomberg (stock index) tracked the most active Chinese stocks listed in the United States,hogan sito ufficiale, the index fell for the first time in four days on Wednesday. As of Wednesday New York time 14:02 points (Beijing time Thursday morning 2:02 points), Bloomberg U.S. stock index fell 0.6%, to 91 points.
Related Articls:

Guangzhou

Vip.com layout inventory sharing model heavily built logistics - vip.com - inven

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
China's legislature approved sub investment bank agreement - Asia Investment Ban
« پاسخ #52 : 02 ژوئن 2016، 08:54:39 pm »

according to Xinhua news agency, the twelve session of the Seventeenth National People's Congress meeting in the Great Hall of the people. The meeting examined and adopted the Asian infrastructure investment bank agreement, marking the relationship between Asian investment bank can successfully open the legal agreement has been approved by the legislative body of our country,golden goose saldi, to take a key step in the final entry.
 original title: China's legislature approved the sub investment bank agreement
 finance minister Lou Jiwei said that China's early completion of the approval process of domestic legislation,tn requin pas cher, to promote more countries to complete the approval process as soon as possible to take the lead role. At present,hogan outlet, in addition to Burma, Singapore and Brunei has submitted a letter of approval, the sub investment bank, other intention of founding member states are to fulfill the domestic approval process. "Look forward to more countries to approve the agreement as soon as possible, so as to achieve an early entry into force of the conditions, so as to ensure that the investment bank was established before the end of the year." Lou Jiwei said. The Ministry of Finance Asia Pacific Center, deputy director of the Zhou Qiangwu said although at present, including China, only four countries have ratified the agreement, but before the end of the year reached agreement enters into force conditions are still very optimistic, Asian investment bank at the end of the year officially opened just around the corner.
 meeting to vote on the National People's Congress Standing Committee on the approval of the State Council in some places to carry out pilot and related issues of the pilot and the decision of the system.
 Hebei Provincial People's Congress decided to remove Zhou Benshun's Twelfth National People's Congress on behalf of the office,hogan outlet. Liaoning Provincial People's Congress Standing Committee decided to accept Zhang Guojun resigned from the Twelfth National People's Congress on behalf of the office. Zhejiang Provincial People's Congress decided to accept Hong Hangyong resigned from the twelfth session of the National People's Congress office. Sichuan Provincial People's Congress decided to accept high Martin resigned from the twelfth session of the National People's Congress office. The Navy Election Commission decided to accept Wang Yu resigned from the Twelfth National People's Congress on behalf of the post,hogan outlet. >
 meeting to vote on the new amendments to the seed law, President Xi Jinping signed the order of thirty-fifth to be published. The National People's Congress Standing Committee Chairman Zhang Dejiang at the closing meeting pointed out: "the revised law of seed to improve the innovation level of China's agriculture and forestry science and technology,cheap mac makeup outlet, to do bigger and stronger industry, and increase the income of farmers and promote the modernization of agriculture will play an important role".
 meeting adopted the National People's Congress Standing Committee on the acceptance of the National People's Congress to resign from the position of the National People's Congress on the request of the decision. Chong Quan, due to changes in the work of the resignation request.
China's legislature approved sub investment bank agreement to the sub investment bank
 "Asian infrastructure investment bank agreement" considered by. "Investment bank agreement" is the basic law to guide investment bank for future operations,chaussure louboutin pas cher, providing a legal basis for the establishment of Asian investment banking. Agreement stipulates that at least 10 of the countries have signed agreements and shares accounted for less than 50% of the state submitted a ratification, the agreement will come into force, the Asian investment bank to formally established. Our country is to build Asia Investment Bank initiative sponsors and the largest shareholder of the Asian investment bank. Asian investment bank's total share capital, the proportion reached 30.34% in China,scarpe hogan outlet, so China's legislature can approve the agreement, the end of the sub investment bank can be scheduled to open as important.
Related Articls:

The old ma

China's West Point -1941 years - Anti Japanese veterans

6 foreign dignitaries attended the event before the Anti Japanese War Memorial Chinese

This is not an external cavity cry, but a writer, regardless of encounter times or in spirit, no matter lived in the temple of high or corners of the far, whether climbing on the culture of Han nationality peak, or to be deeply the profundities of ethnic minorities living, deep experience and constant to keep the basic life sentiment.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Gome online CEO Han Depeng resigned as Gome Zaiyu personnel upheaval
« پاسخ #53 : 03 ژوئن 2016، 04:52:15 am »

therefore, the departure of Han Depeng has been interpreted in the past does not pay for Gome ideal performance. In fact, since the end of last year the United States online Kuba after integration, Han Depeng has been low-key, fade out of public view.
 at the same time, the overall strategy for the United States and the United States to make decisions Mou Guixian official from behind the scenes to the front. March 2012, Mou Guixian served as senior vice president of Gome and general manager of the United States and On-Line Company, and then resigned from the previous Gome logistics, information technology two business management rights.
< p > but the outside world to overestimate the Gome, Suning Tesco, Jingdong competition and compete for many years, the United States online gradually into the position of the second and third tier providers, is outside the bearish. Home appliance observers Liu buchen evaluation, the United States called Shangxiajiaokun: online business platform in Jingdong Mall, Suning Tesco contest with increasingly decline, the line already was beyond the Suning Appliance.
< p > for Gome online Huanshuai,goyard prix, yesterday a Gome online management professionals to reporters evaluation, from the management style,nike tn pas cher, handepeng to seek stronger,nike tn soldes, your first Mou is more comprehensive. Prior to the Korean business need to report to Mou Guixian, the latter is the overall strategy of the United States and the country's strategic decision makers, and the future of the United States and the United States group,hogan sito ufficiale, Mou Guixian, or will be the business for more resources to win business.
 Han Depeng is one of the key figures in the United States and the United states. Its work in the United States nearly 8 years, after the country is responsible for the country to build a business platform. In 2011 April Gome online mall just on the line, when he was Secretary of the Gome mall general manager handepeng said, for 2 to 3 years to achieve profitability,scarpe hogan outlet, in 3 to 5 years to achieve 10% of group sales, that is, 100 billion yuan and lead the domestic consumer electronics industry e-commerce market.
's name, Han Depeng resigned for personal reasons of poor health. Gome online spokesman pengliang yesterday on the "First Financial Daily" said that the online in the United States handepeng dominated by two years to maintain the rapid development, but two years of high pace of work, serious physical overdraft. We need a rest. But he also stressed that Han Depeng leave will not affect the United States and the United States, the general director of the United States and the United States Mou Guixian took over, the United States will continue to follow the strategy in accordance with the previous strategy.
Gome online CEO Han Depeng resigned as Gome Zaiyu personnel upheaval
 at the same time,yeezy 350 pas cher, the loss of electricity suppliers also dragged down the performance of the United states. In 2011, the United States reported. Its two business website Kuba and Gome online mall total net loss reached 3.9 billion yuan; to 2012, Gome sales although year-on-year increase of 119.1%, to 4.41 billion yuan (including tax),hogan outlet online, but the loss rate of 15% to 20%, attributable to the loss of listed company of nearly 500 million yuan.
 following the Kuba CEO Wang Zhiquan, Gome executives leave again. Yesterday, Gome's online business website announced the original CEO Han Depeng has resigned,occhiali ray ban wayfarer, the work is currently being transferred, the functions of the company by the senior vice president of Gome, Gome online chairman Mou Guixian temporary tube.
Related Articls:

Midday U.S. stocks decline ex

Fujitsu af

Car superm

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Unforgettable spring _14
« پاسخ #54 : 03 ژوئن 2016، 09:22:00 pm »

the car quickly, in a moment,scarpe hogan outlet, the spring outing place -- Shimen went to the park. Into the park,hogan outlet online, I saw the park trees into Yin,louboutin soldes, flowers everywhere, far can smell the faint fragrance of flowers. The beautiful scenery and the students did not keep pace, we go to the barbecue. Put a lot of barbecue oven, the students see these ovens rush on like a swarm of hornets. BBQ starts, everyone suddenly busy, we this group of female students actively, some roast dishes, put some oil, some seasonings, everyone dancing hands busy. Wow! Food can be really big ah, beef, vegetables and tofu skin...... Let people drool with envy, appetite!
 unforgettable spring
 queue up and set off!" The teacher gave the students have consciously arranged items in order to enter the queue. We are facing the cool breeze, lively marching pace, students laboriously carrying bags, his face still hung brilliant smile.
< p > today although overcast, floating drizzle,new balance outlet, but still can not put our fire extinguished, because today is the day to go outing.
Memorable outing
 string and a string of Roast Beef, grilled sausage, grilled corn into our stomach. The food we have been wiped out, everyone is a "General belly", left happily barbecue.So happy time always flies very fast, imperceptibly to the afternoon,spaccio hogan outlet, it's time for us to go back, gourmet classmates reluctantly looked at barbecue after leaving the wreckage, greedily sucking filled with barbecue fragrance in the air. I hope another unforgettable spring outing.
 I use bamboo plug in the wings, and began to barbecue. From time to time over the wings, from time to time dipped in oil, and from time to time to add some barbecue sauce, slowly,hogan outlet, fragrant,ray ban aviator outlet, we couldn't help cooing: "good incense ah!" I bow to roll with chicken wings. When the color of the wings slowly into a golden yellow, I seem to see a drop of oil, issued a "squeak" sound of grilled chicken wings, as I waved, "Oh! Cooked! Cooked!" I am greedy DC slobber, I couldn't help but take a bite, really sweet! It can be eaten out of the ordinary, more fragrant than usual. Originally,scarpe hogan outlet, the barbecue is also has a good. I finally tasted the taste of success.The
Related Articles:

A difference in the world _0

Lakes of t

Count the lives of _2

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Members of the public can be online entry
« پاسخ #55 : 04 ژوئن 2016، 12:43:42 am »

< p > according to reports, "Changan,hogan outlet, Dongguan City, the pride of the plan" official website divided into "I want to sing loud" and "Thanksgiving microblogging competition",goyard pas cher, "the pride of the school" and "proud Thanksgiving camp four plates. The public can through the website browse the current "Changan pride program schedule,hogan outlet, the contestants, competition trend and related information,nike tn foot locker, let the public understand the full range,air max femme pas cher, attention to the game and players of the trend.
Members of the public can be online entry
 newspaper news (reporter Liu Manyuan) yesterday,air max 95 france, the second session of the "Dongguan Changan pride program official website officially opened. Members of the public can learn about the related information of the current "pride", also can login /index2011.asp enroll "I sing" the 2nd sing Changan TV King hegemony race and "be thankful" microblogging competition.
< p > in addition, the site also has a "I sing" the 2nd sing Changan TV King tournament and "be thankful" microblogging competition entry channel,scarpe hogan outlet, as long as the Internet Click, fill in the information and upload photos,hogan outlet online, you can easily complete the registration.
 Dongguan Changan city project plan "website yesterday launched
Related Articls:

Mexico to combat Internet Rumors Presidential offi

Foxconn el

Significant performance is: as the "silent majority", the grass-roots power of shenyang. Thanks to the new media, one by one to become active in social dynamics, a silent voice is also being recovered, together into a very broad public opinion field. This public opinion field is no longer a closed circle of public opinion in the body.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Speech at the 2015 transportation work conference
« پاسخ #56 : 05 ژوئن 2016، 09:11:07 am »

2015 transportation work conference speech
 1, highway construction by leaps and bounds. Five years, the city started construction of 5446.7 kilometers of roads, completed 6 billion yuan of investment, is to build the city 50 years 2 times the total investment. Among them, expressway from scratch, crane large high-speed Ji Mu section, seven chicken segment,scarpe hogan outlet, built high-speed Hulin tiger, chicken high-speed Jihu section 4 a Expressway into three years of battle, the province's highway construction planning,montre guess pas cher, and have started to build >
XX years,charm pandora outlet, the city's transportation working conference is thoroughly implement the party's XX session of the Fifth Plenary Session of the central and municipal Party committee of the eleventh ten times the spirit of the plenary session, a comprehensive summary of "XXX" transportation work, reward XX years transportation work emerged in the advanced units and individuals in recognition, clear "1025" transportation development in the general idea and main tasks, arrangement deploy XX years transportation work.
, a "XXX" transportation development review
 especially in XX, the city transportation work and achievements. Through the implementation of "assessment" digital management and implement the "tour Du tube" working mechanism, promote the orderly conduct of the work of the global. Through strict management, scientific progress,hogan sito ufficiale, and further accelerate the process of highway construction. A total investment of 3 billion 520 million yuan, the construction of highway 1772 kilometers,nike tn pas cher, the equivalent of the XX * * to Beijing distance. By strengthening the basic work of water transport, accelerate the adjustment of highway transport structure, improving the market order, improve the safety supervision mechanism, promote the prosperity of the shipping market. Completion of highway passenger transport volume of 40.5 million passengers,hogan sito ufficiale, passenger turnover volume of 10.3 billion person kilometers, grew 9.5% and 15.8%; the completion of the highway freight volume 2915 million tons, turnover of freight traffic 12.2 billion ton km, an increase of 11% and 16.5%. Through to carry out a comprehensive maintenance,hogan outlet, scientific maintenance and preventive maintenance, strengthen the management of highways,golden goose outlet, overloading of governance, to further improve the capacity of the custody of the road, the highway maintenance management obtained in the province first. Through the practice of law enforcement "Doc comment" management mechanism, enhance the legal consciousness of law enforcement personnel, improve the level of traffic administrative law enforcement, City Transportation Bureau by the Ministry of transport, was named the "55" law popularization work advanced unit. By involving charges of cadres and workers to carry out vocational training, road traffic census, highway construction and the passenger depot management practice and safeguard the stability of the contingent of traffic.
 review "XXX" traffic work, has the following main characteristics:
The main task of
2015 transportation work conference speech
 "XXX" is the transportation industry in our city the fastest and best quality, service and improve the level of the most significant five years. After five years of development, highway transportation tensions have eased, the rapid expansion of the scale of the infrastructure, steady improvement in the level of service, security capabilities significantly enhanced and we have overfulfilled the "XXX" planning to determine the objectives and tasks, transportation face the new welcome change, transportation made brilliant achievements, has made important contributions to the city's economic and social development.
Related Articles:

2010 latest Christmas phone messages

2015 ideal speech, my ideal, my dream

2015 savings office report _0

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
Family card
« پاسخ #57 : 05 ژوئن 2016، 09:32:28 am »

yesterday afternoon, my father came home from work, a newspaper on the sofa. Look, dad was tired, I said to my father: "you can put the 'family' card show? I can give you a knock back,golden goose sneakers." Dad said: "good ah." Then he took out the "family" card. I read, on the hand gently knocking the father's back. After Qiaowan, my father said to me: "really comfortable ah! Thank you." I say: "no thanks,nike tn soldes.&quot,hogan roma online;So today, her mother took to the streets to buy things, buy things,air max pas cher, carrying bags back home, back home, mother took out the "family&quot,hogan rebel outlet; card to me, I immediately ran up to her mother to a cup of water and handed it to his mum. "Thank you," she said after her mother drank." I said: "it's a family, no thanks."."
 "family" card
Credit cards, consumer card, membership card etc,louboutin homme. the different uses of the card > now social Kazhenduo. The winter vacation, I do a &quot,zapatillas air max baratas;family" card, issued to mom and Dad, as long as they put this card show me I will they do tea, knocking back to the things.
 this &quot,air max femme pas cher;family" card although the knowledge of a small card, but let me realize the concern, to help other people's fun.
"Family" card
Related Articles:

Nature rev

Library_0

When fear

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Resume (secretary)
« پاسخ #58 : 05 ژوئن 2016، 06:28:38 pm »

ExcellentPlace: Zhuhai
Shantou International Trade Development Co,goyard paris.
Single
Central Jinsha Road Shantou 515041
Caifeng Wen
Skills
1990-1992 secretarial course, Shantou University. Coursework included: an principles, office administration, management, business English,hogan sito ufficiale, English word processing, stenography bookkeeping.
Native
 (0754)
Objective
 8250525
Communication skills, accuracy in handling details,hogan outlet online, cheerful personality,hogan outlet online, strong leadership an>

Resume (secretary)
Computer programming,scarpe hogan outlet. Typing 55 wpm,ray ban outlet.

Health
Born: June 31969
160cm, 58kg
Work as an English
 resume (secretary)
Personal Qualities
Education
To secretary at an enterprise with foreign investment in Zhuhai
1992-Present Office secretary at Shantou International Trade Development Company,tn femme pas cher. Responsible for writing English Correspondence and telecommunications to foreign trade partners,nike tn pas cher.
Experience
Related Articles:

Warm winte

Autumn, ca

Table tenn

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 219
    • nop062
Microsoft next week to launch a web version of Xbo
« پاسخ #59 : 05 ژوئن 2016، 08:31:22 pm »

,pandora jewelry outlet, however,air max pas cher, the specific news may also wait for Microsoft Build developers conference this week.
< p > Microsoft has yet to announce more details,tn requin pas cher, according to the verge website quoted unnamed informed sources report said browser version of the Xbox music service spotify and music service is similar and allows the user through the browser to play music and manage their own playlists. Web version of Xbox music service will enable more PC users to access this service,goyard paris, including Windows 7,ray ban outlet, Vista and XP users,chaussure air jordan pas cher, as well as Mac and Linux computer users.
Microsoft next week to launch a web version of Xbox music services to expand the user base
 after Microsoft's streaming music services can only be used in Windows 8,hogan outlet, Phone Windows 8, Xbox 360 platform. Microsoft launched next week music streaming media site domain name is music.xbox.com, the current can not be opened.
 bit network (ChinaByte) Beijing time on June 26th morning news,hogan sito ufficiale, according to foreign media reports, Microsoft spokesman confirmed Tuesday that the company will launch next week, Music Xbox music service web version.
Related Articls:

Liquor stocks three quarterly collective fragrance

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

این صفحه در 0.095 ثانیه 20 نمایش داده شد.