انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

بگذارید خشمتان فروکش کند .
.
کسی که مرا ناراحت می کند ،
در آن لحظه بر من قدرت دارد و مرا کنترل می کند .
"راه حل "
من خودم زندگیم را انتخاب می کننم
و زندگیم را در دست هیچ نادانی نمی سپارم
تا مرا عصبانی کند.

قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه سیزدهم و چهاردهم  (دفعات بازدید: 3859 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

پیشگفتار چاپ اول
(این پیشگفتاریست که در چاپ اول انگلیسی در سال 1939 نوشته شده است)
            ما الکلی های گمنام بیش از یکصد مرد و زنی هستیم که از یک حالت ظاهرا لاعلاج فکری و جسمی بهبود یافته ایم . هدف اصلی این کتاب نشان دادن چگونگی دقیق بهبودی ما به الکلی های گمنام است . آرزو داریم این سطور آنقدر برای آنها قابل قبول واقع شود که دیگر نیازی به ثابت کردن آن نباشد . ما فکر می کنیم تجربیاتمان به همگان کمک کند تا الکلی ها را بهتر درک کنند . بسیاری از مردم متوجه نیستند که الکلی یک انسان شدیدا بیمار است . مضافا ما معتقدیم که روال زندگی ما برای همه مزایایی دارد .
            ما برایمان گمنام ماندن اهمیت فراوانی دارد ، زیرا در حال حاضر تعدادمان بسیار کم است و قادر نخواهیم بود به متقاضیان زیادی که در اثر نشر این کتاب ممکن است به ما مراجعه کنند پاسخ گوئیم . ما اکثرا یا حرفه ای برای خود داریم و یا در کار تجارتیم و اگر تقاضا زیاد باشد دیگر نمی توانیم درست به کار و زندگی خود برسیم . ما مایلیم همه بدانند که کار ما در رابطه با الکلی ها ، یک کار حرفه ای نیست .
            ما به اعضای خود توصیه می کنیم که در صورت سخنرانی در سطح عموم و یا مقاله نویسی در نشریات از ذکر شهرت خود داری کنند و بجای آن خود را عضو الکلی های گمنام معرفی کنند . ما از اعضاء ارتباطات جمعی نیز جدا تقاضا می کنیم که این مطالب را رعایت کنند زیرا مراعات آن شدیدا در کار ما موثر است .
            سازمان ما یک سازمان متداول و معمولی نیست و برای عضویت در آن مخارج و حق عضویتی مطالبه نمی شود ، تنها لازمه عضویت در انجمن ما تمایل صادقانه به ترک الکل است . ما به هیچ مذهب ، فرقه یا تیره بخصوصی بستگی نداریم و در عین حال با هیچکس هم مخالف نیستیم . تنها آرزوی ما کمک به مبتلایان به الکل است . ما در اشتیاق شنیدن هر خبری از جانب کسانی که از این کتاب نتیجه گرفته اند هستیم ، بخصوص کسانی که مشغول کمک به دیگران شده اند و مایلیم در اینگونه موارد آنها را یاری دهیم .
            به سوالات جوامع علمی ، پزشکی و مذهبی با اشتیاق پاسخ می گوئیم .
                                                                                                            الکلی های گمنام
.
.
.(13و14)
.
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • mno779
Legend _525
« پاسخ #1 : 05 آوریل 2016، 05:45:36 pm »

Laurent that near metamorphosis of loyalty and enthusiasm stone day has also been used to it, on it with their own has a worlds and servant complex difficult to ruthless under heart to scold him,scarpe hogan outlet, ordered to nod a way: "well, I'm not hungry. They don't you personally served, to their own resting. Don't work too hard." Lauren King channel: "the owner please rest assured, Laurent the body is very good, even if follow the master to travel around the world will not feel a little tired......" See the stone day gradually stared round eyes, favour way: "Laurent will go to bed immediately. But I still have a thing to to tell master..." Stone days he also bothersome, trying rebuked to him, suddenly remembered that he had let him to investigate a named Alex anthropology, medicine what experts whereabouts, Laurent want to acquaint the perhaps is this, at present nod answer, on the side of the large living room sofa sat down, Carrie mingled with Laurent to sit beside him. Brad himself ran to the dining room stone arrangement days and a beauty of lunch, Jin Xin et al. Don't know to report what events to Shi Tian Laurent, inconvenience in the living room,hogan scarpe outlet, all Shiqu to avoid to the backyard to rest and Samantha because still worry about the safety of those reporters, followed by Bray Germany into the dining room. Braid see Samantha came, busy ask: "Miss Samantha is hungry, I'll let them snacks, do you want to eat?" Samantha embarrassing: "Oh no...... I'm not hungry. I'm here to find you...... I would like to ask you to take away the square, the reporter,air max 90 pas cher, how will you treat them." Blade smiled and said: "Miss Samantha assured, I am sure they will absolutely not bother you and master." Samantha did more worried,hogan outlet, hastily: "those reporters although let people...... Let a person headache, but they are also for the job and life,scarpe hogan outlet, I ask Brad can don't embarrass them, put them a way out... " Brad suddenly laugh, exclaimed: "Miss Samantha is really kind people respect. No wonder the owner even will dump your charm by!" Samantha's face a red, exposing her rare flirtatious, straight to what women want is cloth Reid, the women are nearly out of his wits, kuangpen nosebleed then said: "Mr Bretter overpraise, I was editor in chief of the magazine, know the difficulty of journalists, to Mr. Brad to put forward such a request." Brad had answered a God to come, explained: "the meaning of Miss Samantha Brad understand, in fact,scarpe hogan outlet, we put these reporters away just to let them know that owners don't want to be disturbed, as long as they are willing to listen to advice, promise not to pester master and miss Samantha, including, put them back, don't really hurt them, this I can reassure you with personality." Samantha this really let go of heart, loose tone apologized: "I'm really sorry is suspicious of me, Mr. Brad looks so honest, of course,air max 90 pas cher, will not make things difficult for them." Brad is smiling awkwardly, repeatedly let Samantha assured, he himself is a point is not assured, and quickly find an excuse leave,golden goose saldi, hide in a distant room, call for away reporters men, let them "education, persuasion, when to start softly, and three warned:" who if hurt reporters a hand, I interrupt his legs... "Related Articles:

Beamon legend _1530

_214 great rebirth.

Beamon legend _2468

Although just White Hart team, but the extraordinary momentum, because these white and secular completely different, not only each a god Jun matchless and every are put on the Golden Saddle with. Liu Sen turned on and off at the next prince on a White Hart team laugh, Kaiyuan, out of the city and go straight to the south!
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
Essay _11
« پاسخ #2 : 10 آوریل 2016، 12:49:35 pm »

HTML template essays
,hogan sito ufficiale
 yeliangrushui,hogan sito ufficiale, late autumn night as early winter water, cold wind belt. The house was bright, carrying the warmth, leaving the night. The night outside the window leaves across the glass window peep with me if I longed for the warmth of the ten square, across the floor of the light systems,nike tn pas cher, I put the curtain slowly spread, the moment is all me! Oh! Traditional Chinese medicine smell, want to play for strong, I had to put the remaining two belts with new material with sealed up, like all those who don't think of memory as strict. Chinese medicine called one of country crafts, I have not learned but also know, derivatives of traditional Chinese medicine, the traditional Chinese medicine. Generally, there are people drink, now I also drink, so I also a disease, and feel sick of not light. This year there are better when they are feeling tired,montblanc plume pas cher, even if one day has nothing to do, too, but behind solution way are to play a game, to to laugh several voices roar several voices, back what you have to do. This two days feeling tired (and not work too tired) top heaviness, loss of appetite, weakly,chaussure louboutin pas cher, I feel is not dying, age gently, how could this be? -- I'd like to go and see the doctor! Go to the hospital and the doctor said, doctors put the pulse, told me to open my mouth to look,louboutin pas cher soldes, in accordance with the TV in the manner (pulse does not stop and I speak) said, heavy moisture caused, then asked me that unit, living there, in the keyboard does not stop beating, medicine, my head dizzy, also didn't ask is what causes, handed over money to take medicine and went away. Work attendance time has no intention of speaking, a master in the first heavy foot light, loss of appetite, weakly,hogan outlet, moisture, he said you go to the pharmacy to buy points to wet tea, I was reminded of the problem -- that he said is generally stay up, pressure over Ambassador detoxification poor cause. I think the cement slowly rolled the car marks, the meteor fall over the track. The night is getting deep, everything is darkness, only a desk clock still endlessly rowed rings. Tick, tick, round and round, ticking, ticking, year after year, sounded sleepless in those long silent heart. Tell night long, not like at the moment, like quiet and listen the voice, how long can't return to Mou that through the years, look in the mirror own, mother's words, long a little worry, in fact just days beginning I did not care about these,scarpe hogan outlet, but as time goes on, the wolf is meaty little garden, every day in the face of those who have no malicious ridicule, I can not stop the explanation, saying each ask you a question will make your knowledge by leaps and bounds, if each people ask you the same question will make you mad sometimes more explanation would feel more in shattered glass, the mood is not bound to rain. Often depressed, a long time will inevitably not be sick. Most of the time I will use the phrase to go their own way to let go to comfort their behavior, so that in many things have no fear. But at night lying in bed thinking of Confucius my three times daily felt that there are still many misgivings, and will want to update, like walking their way to let others say go! How many times has it been used? Don't know where it comes from 2Related Articles:

Like, a person

Concubine

Mind reading _195

Chen helpless, hand holding the head shouted loudly: "I'm crazy, completely unable to communicate with you, sometimes doubt you are aliens, you say a word ah! You do not say that I know, you just want to talk with me on the bed is not? But you said I'm not beautiful, you should go to the white swan!
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Hotel Award
« پاسخ #3 : 15 آوریل 2016، 02:14:29 am »

hotel is closely connected with us. With the glory of the hotel, only the achievements of our career. Maybe we have led criticism and disgruntled, perhaps we have and grievances,scarpe hogan outlet, but experienced a storm rude guest nagging suffered, suffered a setback, we also obtain the exercise, enhance the self, more comfortable service to the guests, to create benefits for the hotel.
 "serious work, with an open mind to learn, to better serve the hotel" is the responsibility of my work. Since XX years XX months into the job, I did not for the hotel make a great contribution,golden goose, have not been particularly worth showing off the performance, but I try to do belong to their post work, do their best, to make every possible effort to complete every task, summing up the experience from work,nike tn requin soldes, learn from experience,air max homme pas cher, also to learn from others, take people long to make up our own weaknesses, will their work for a better do better, as far as possible to improve the efficiency of work and live in harmony with his colleagues. Both this,golden goose scarpe donna, my pay has been recognized by the hotel,goyard soldes, I feel very honored.
Every step of the XX
< p > finally, wish all of you a successful career, health and family happiness wish a better tomorrow of the XX International Hotel. Thank you,
 distinguished leadership, dear colleagues:
 Hello everyone! I'm very glad to stand here, and I'm very excited. Can become one of the excellent staff, I am very happy. Here, first of all to thank the hotel for my kindness and trust, thank the leadership of my love,hogan outlet online, thanks to my colleagues for my support.
Time: 13:20 2014-05-22 source: network editor: network reprint Click: Second
< p > this time I work to get everyone's approval, facing the honor to give you, I don't gloat, rest on its laurels, but more hard work, positive enterprising, in the progressive beyond the self, to create the best image of the hotel, for the comprehensive development of the hotel and climbed the goal and struggle, because I believe that the development of the hotel will let us grow,air max pas cher, our joint efforts will make the hotel more brilliant.
.
Related Articles:

The past g

Mountain v

Through the son, Yang Guo.

I know, I might have to stay here for a while until I get a job. When the heroic utterance attitude away from home, I know, you can never go back. Guanqiang made a bed on the floor, separated by a curtain, there is another interpretation of men and women. When he did this, he said, "I really appreciate it.". Downstairs, is still 108 steps, I can easily ignore the past, and the strong but can identify how many steps.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
is thousands of miles away, you are destined, I miss you not lonely, is when you
« پاسخ #4 : 17 آوریل 2016، 05:37:19 am »

there is always lonely shadow, when you want to have Acacia tears, in the quiet of the night,hogan sito ufficiale, you 
 is not ever moving, how to know to love so sink,hogan olympia outlet, how can I believe that missing is so difficult to   
 you, but do not know the outcome, this is a kind of helpless, do not have to have you at the moment, just want to be able to
 is. You surround yourself, to guide their thoughts, think quietly quietly, waiting for
When you want to have missing tears
 is thousands of miles away, you are destined,hogan outlet, I miss you not lonely,scarpe hogan outlet, is when you want to

when a person is sad, heartache, have been unable to give up in life, read your expression,
  even more lonely. The evening will always be the same for the total, the breeze in the eternal lonely look, 

disappeared so that those who do not forget, there is a deep feeling that heart pain, is a kind of care under the moon around
  for your thoughts and worries, loneliness is always a lonely figure, when you want to have miss 
   lonely when you listen to a song in the middle of the night,scarpe hogan outlet, can let a person feel the moment
 you a phone call or a short message to   I also know only silently silently thinking about
< p > < strong > could
 a pain, invisible, silent, but hidden in the depths of the human heart, love you. < / strong > & nbsp;,
 shows reluctant heart mind, are like wet memories, suddenly scattered
 with you, used to pay the feeling, like this feeling, you are always very far,

tears, miss you heartache, heartache.
 buried in
 is a kind of Acacia called eagering,golden goose outlet. >
 reads your eyes with a smile. At this time, I finally understand that there is a kind of tears that difficult to give up, there is a
 you know I don't regret, you touched me, you touched my heart, love is a kind of returning to
  name for a long time can not leave in my mind. I can not give up the attachment to you,hogan outlet online, can not erase 

lonely always close to me,hogan outlet, but always mention does not fit me.
Related Articls:

Helpless _11112

I love Wanrong

Third week

Today, after my grandmother died many years ago, the miss and memory and how is full of my heart. If I could have a little grandmother's blood in my body, it would be a lucky thing to do. Great grandmother and deep eyes, there is always a country woman less some peaceful and noble; her beautiful face even in the last years still has a beautiful profile.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
one, what is the guarantee?
« پاسخ #5 : 22 آوریل 2016، 05:06:27 pm »

About P2P to guarantee the 5 non mainstream thinking
< p > from the beginning of the year, P2P to guarantee "voice heard, the industry also in the controversy" to guarantee "is the trend of the future,hogan outlet online, the feasibility of how to? To guarantee seems to have become a consensus,air max 90 pas cher, to become the mainstream view. But at this stage, it is difficult to guarantee the full to the floor, in order to be different from the mainstream view, I would like to talk about the issue from the perspective of non mainstream.
 in fact,hogan scarpe outlet, I am now P2P industry to guarantee the understanding is that investors in the investment behavior of a loss, a compensation for investors
< p > currently P2P industry on the word "security" there are errors of understanding, people think that guarantee is to butt guarantee company,hogan outlet online, no matter it is financing guarantee or non financing guarantee; some people think that the rigid payment, no matter what the situation, the platform must be promising to keep the or guaranteed income. So to guarantee that there will be an understanding of the misunderstanding,hogan outlet online, investors are at risk,nike air max pas cher, the platform does not bear the responsibility? Or investors bear the main risk, the platform to bear part of the responsibility? Or investors do not take risks, by the platform,sac goyard pas cher, Guarantee Corporation,hogan outlet online, small loan companies, insurance companies bear the risk?
 one, what is the guarantee?
Related Articles:

Made in China 2025 full text _14

I am proud

However, some industry insiders pointed out that the FTA is often used to promote the growth of exports, while China ROK FTA negotiations in the car is not included in the tariff reduction is unexpected. On the other hand, China and South Korea free trade agreement was signed, the Korean shipbuilding industry by the impact is expected to be very little.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
and Liu Yecheng screen "best couple"
« پاسخ #6 : 23 آوریل 2016، 04:27:16 pm »

< p > recently by the actor Jiani Sheng, Zhu Yawen, Li Youbin starred in the TV drama "love in the vast earth" throughout REBO, drama Zhu Yawen plays the famous far and our played left North staged many sweet drama, tough love after suffering can airness. Play in our and Zhu Yawen wedding photo exposure, our bride shape drama also endowed with that unique temperament from the photo. It is understood that athlete Jenny Shen shooting a lot of good works, and a lot of showbiz darlings have played lovers, lovers. From Liu Ye, Chen Sicheng to Yiwei Zhou, Zhu Yawen, Jia Yiping! They are all on the screen is the hottest star, and why Jenny Shen did not like them in the limelight? The reason our indifferent said: filming just my job, work in the things I won't be able to brought to life, because I like the simple life style.
 "Bole" Hai Yan said my good temperament
< p > talk before and the dull life, fate,scarpe hogan outlet, Jiani still feel that is the fate of Providence, "a classmate introduced me to Haiyan teacher, his one eye feel and I youyou image is consistent with, but then black butyl director doesn't think so, so I didn't take me into consideration. Later, Mr. Hai Yan saw the crew information on the team did not have me on the urgent,air max pas cher, must convince Ding guide me." The staff afterwards think at this point Shanghai rock very persistent, "he liked people will not change. Afterwards I also asked Hai Yan why value me, he just said my temperament and the stature comparison
 Jenny Shen   &nbsp,air max pas cher; (source: ifeng.com entertainment)
 Jenny Shen     (source: ifeng.com entertainment)
Jenny Shen Zhu Yawen wedding exposure makes the screen couple
 and Liu Yecheng screen "best couple"
 Jenny Shen has been giving the feeling is simple and pure yet beautiful youth. Review of the history of Jenny Shen you will find that she is mostly played is the literary qualities of pure girl,hogan outlet online, whether it is "common life" "love is a Happy Bullet" to "surrender" is such a naive girl! With her co actors are also the current TV profession in the best from Liu Ye, Chen Sicheng,hogan roma outlet, then to Zhu Yawen recently. TV drama the innocent girl to surrender "mainly tells the story of Liu Ye plays a fate thrilling twists and turns,hogan outlet, full of ups and downs of youth gangs" Beatles ", a touching love story with female college students played by our" Yao Lan ", and in the love shining soul back to a warm, across the life and death of life experience. In her interpretation of a naive and stubborn, with all her heart and soul to love Liu Ye as a man of the innocent girl. "Yao" played by our naive, dedicated to love, played by Liu Ye "Beatles" sincere,air max homme pas cher, kind-hearted, known as the best screen couple files.
 bride Jenny Shen   &nbsp,golden goose outlet; (source: ifeng.com entertainment)
Related Articls:

The cat is getting shorter.

no advantage against the two

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • abc094
City of snow and ice
« پاسخ #7 : 23 آوریل 2016، 10:26:04 pm »

quick to see ah! The Bard became silver inlay street. The roadside trees, not how to bloom Dongmei, a tree full of silver? Is the ice sculpture,supra pas cher, edifice, into how the palaces in the moon? How the earth so white, so smooth, became a piece of how to eat a big cheese? A root wire arranged in a crisscross pattern turns to silver how? No, it's a snow joke! Snow ice has the objective has been achieved, in her white was asleep.
 snow, chic and elegant, crystal clear, pure, I love you - the city of ice!
 I love Harbin,converse pas cher, love the city of ice and snow!
; <
The

driving a piece of winter snow elves,hogan outlet, came to my hometown "northland ice city".
 ah! Snow Fei Xu misty gentle, little dew glistening, snowflake and Cecil autumn fine,hogan interactive outlet, like travel all over the world small parachute,scarpe hogan outlet, like the lovely dandelion seeds that brought down, flying all over the sky.
< p > the jade plate like snow, in the air and dancing, from time to time in the air to transform the light dance,goyard prix, like a face of the child is difficult to predict. She sometimes driving the wind hit like a grittier, raced over, as if nobody has a way to stop him; sometimes they like to be shredded cotton,bottes ugg france, gently float in the air, with the wind girl gentle hand,hogan outlet, like a docile child, hidden in the warm embrace of mother earth. A light snow falling, misty scene, as if we entered a fairyland.
City of snow and ice
Related Articls:

Eyre-Chapter XIV_10 Jane

Eyre Jane Jane Eyre 18_30 Chapter

Goodbye, sit at the table.

It is impossible to suppose that the customs of any race or tribe remained unaltered during the whole of the long in some instances the immense interval4 between their declaration by a patriarchal monarch5 and their publication in writing. It would be unsafe too to affirm that no part of the alteration6 was effected deliberately.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Life is a kind of bear
« پاسخ #8 : 23 آوریل 2016، 10:56:26 pm »

bear the pain. Pain of life, it was often played the role of the uninvited guest, often uninvited, and some pain to the gentle, long as the evening comes,chaussure jordan pas cher, unknowingly you will feel the cold and dark; some pain suddenly, like a shower of rain, burst roughs, let us come not nasty prevention; when we yield to the pain, he may make us depressed, frustrated,hogan outlet, even to die in despair. When we bear the pain,ugg pas cher, we will become strong self-confidence, then, at this time, the pain will become a price of wealth.
 bear alone. We will treasure the friendship; to fail, will make our faith more firm and solid; bear responsibility. Will enable us to realize the truth and the high; under the love, will make our heart more perfect, perfect. When we finally learn to bear in a calm mood, then our lives have reached a certain level.
 to bear the happiness. Happiness needs to be enjoyed, but sometimes, happiness can easily defeat a person. When happiness comes suddenly,nike tn pas cher, people tend to be happy submerged vortex from the drop down on the peak of happiness. Under the well-being is to value the well-being rather than blindly to the precipitation of which, like the face of an aging altar wine, quaffed often drunk unconscious, and only slowly suck chewing, the goods will be a real sweet alcohol.
 life is a kind of bear, need to learn to support. Support the cause, support the family, and even support the whole society, there will be a support to bear,nike tn requin soldes, how much weight, it is to bear the pressure. In a sense, life itself is a kind of bearing.
Life is a kind of bear
 bear plain. In life, in addition to happiness and pain,scarpe hogan outlet, the plain occupied most of our lives. Plain bearing,hogan outlet online, also need a tenacity and patience, like a cup of tea, dotted with the quiet and warm life. In the plain of life, we need to bear the touch of loneliness and loss, bear the lingering dry and quiet,goyard prix, but also bear the sight of waiting and helpless.
Related Articles:

How to rel

The connotation of fresh cold

Inspiratio

After marriage, all of their possessions just $3500 wife's dowry. A period of time, his salary can not even pay fee and buy milk and baby diapers. Later, his wife put the dowry money out, let him open a cattle slaughter workshop in the town, specialty beef.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Xinhua comment the long road with Su Mei people sh
« پاسخ #9 : 24 آوریل 2016، 01:46:06 am »

third, fair and just, fair and upright. Play a set of Mei Long Su, Wang Jing, Shen chase, when it comes to Quan CAI in the definite goods things, also is the equivalent of to now the cadre assessment, promotion and appointment of Mei Long Su last suggestion is 18 Deputy examiners are all six Vice Minister of most young and upright officials, examiners have recommended seventy five year old Fengge distance Ge old bogey. Cheng Zhiji is a product of that effort heritage since Needless to say,hogan sito ufficiale, unusual is that he has been away from the court for many years, all forces to find him gifts go opportunities, I am afraid it is difficult to start; and at the beginning of the young Deputy examiner reuse must work conscientiously do a good job in job. Therefore definite goods issue, there is no outside influence and their selfishness, and the old, middle-aged and young collocation collaboration, can play a multiplier effect. From this matter, in the selection of cadres assessment, Mei Long Su adhere to fair and impartial, fair and upright.
 "Nirvana in Fire" a drama hit, holding a hot "kylin wit". The author thinks, Mei Long Su "to the world, lies not only in the foresight, lies in the knowledge of deep, use of quasi, fine fine presumably, but many worth learning.
 first, have both ability and political integrity,hogan outlet online, to Germany for the first. Prince, Yu Wang,hogan outlet, Jing Wang trio, Mei Long Su put waiver tilting moment, the best of both worlds of Prince and praised the king, has chosen the prince are not, even some "stubborn" Jing Wang, not only because of Lin Shu and Yan Jing friendship, but because of Jing Wang virtue and quality. The government must have the virtue, pro Xian Chen, far villain, can open. In contrast,ugg soldes, the prince and the king of the known, one is generation of extravagance and dissipation,hogan roma outlet, a is Yingyinggougou acts, thought and effort only put in jockeyed for power and authority calculation above, no slightest concern for the fate of the heart, how can Kuangfu Jiangshan sajik? Therefore, Xuanjing Wang Su Mei long, is to follow the "morality first".
 "
 second, the election of a good use of energy, people post appropriate. Mei long looking for Wang Su Weijing the Shen chase, Quan Cai two Xian Chen, two people honest,hogan outlet, contentious, and do not cliquish, therefore the empty talented has not been enabled prince,scarpe hogan outlet, the reputation of the king. Later, when the court when there is a vacancy, two people with their ability to won the recognition of the emperor, rose to the position of Ministry of Shang, Xingbu Shangshu,air max homme pas cher, to be assisted Jing King's right-hand man. The Ministry and the Ministry of punishments are very important, and we must work diligently for the people, justice department. Shen Zhui in order to trace the underground banks, knowing that there could be a trap, but still holding a glimmer of hope body make risks to see the informant is the devotion and persistence. Quan CAI to verify praised Wang detonated private gun square the prince deposed, 121 civilians killed a thing, in Royal argued Li argued, without fear of imperial power is the devoted to the public, mind the world. It is such a person can be worthy of great responsibility, to meet the job requirements, this is Su Mei Long Zhirenshanren performance.
" Nirvana in Fire stills
< p > and to Germany for the first, selecting and using energy, justice is decent, the drama of these official people should also become the present party members and cadres consciously adhere to. (Wang Mei)
Related Articls:

Stone grandpa and Shi Nainai

Love's Pro

Xianyou man secretly processing counterfeit sports

I have here last year, the Chinese new year, the public is still a lot of people travel during the new year in Putian, the driver is also working overtime to protect travel." Master Lin told reporters that he will stay here this year to continue to drive, and his family will come to Putian and his new year.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Shipp Trial _23 (UK) Sheriff
« پاسخ #10 : 24 آوریل 2016، 08:03:09 pm »

A key witness for the prosecution was a John Stonecipher,jordan pas cher, a Georgia contractor104 who had talked with some leaders of the mob at a saloon just hours before the lynching. According to Stonecipher,hogan outlet, a man named Frank Ward14 said to him as he stood on a curb105 waiting for a car to go home,golden goose mid star, " We want you to help; US Lynch that damn nigger tonight." Stonecipher replied with the; suggestion,hogan outlet online, " I believe Sheriff Shipp would shoot the red-hot stuff out of you." " No,nike tn pas cher, " answered Ward,hogan outlet online, " it is all agreed. There; won't be a sheriff or deputy there." Stonecipher also testified concerning conversations after; the lynching with defendants Ward, Henry Padgett,scarpe hogan outlet, Alf Handman, and Willian Mayes. According Stonecipher, ward complained to him,scarpe hogan outlet, & quot; you are the first damn man from Georgia ever I saw that didn't have nerve enough to kill a nigger." after offering his proof. Stonecipher received an anonymous106 letter from & quot; the Lynchers&q>
Related Articls:

On the exa

English law dictionary C-99_14

Golden autumn _0

It is impossible to suppose that the customs of any race or tribe remained unaltered during the whole of the long in some instances the immense interval4 between their declaration by a patriarchal monarch5 and their publication in writing. It would be unsafe too to affirm that no part of the alteration6 was effected deliberately.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Melancholy has youth, mottled fleeting light
« پاسخ #11 : 26 آوریل 2016، 01:23:48 am »

,scarpe hogan outlet
 wind stop the dust falling dream away who came to wake up. I remember that I was very happy, and when it did not really laugh. Suddenly very sad, looking back on the road, only to find that I missed a lot of happiness. I love waking listen to walk on the street.
< p > years, such as the misty rain misty, all over the sky clouds overwhelming,hogan outlet online, stranger passers-by, Tianya lonely, you accompany is happiness, you are worried about is comfort, you're missing is warm. I don't want too much, she is not much, a person can let me love, thinking, reading, good.
 I want to cut off the trouble silk, lifelong companion Buddha lamp. Leisurely Si untold, leave empty red koji, if psychological boundless, no shore, I would like to low to dust, a world follow you around, and you be willing?
HTML template melancholy has youth, mottled fleeting light
< p > the wind light cloud, swirling in the month empty beauty, quietly listening,hogan outlet online, the earth the most beautiful voice, quietly writing, the deepest attachment. The melancholy look at reading between the lines, always pouring, hazy feeling, has repeatedly been asked, why text with a stream of light sorrow, quiet deliberation, answer me with sorrow, what is meant by this sorrow, in fact, I do not know how, ring rotates unceasingly day and month, I just want to said what,goyard paris, leave something, but that barren words, paragraphs of the stiff, leaving only what people say sentimental.
 energy-saving, education for two ecstasy. Love across not dating, spring days for whom? Forest barren moss road ", born frets jade bone dust committee. Worries about the wind without saying, several to crow. A lot of words do not want to say, because I do not know where to start for you?
 time, the red dream, the dream of flowers, blossom,scarpe hogan outlet, flowers seamless. A accidental meeting, a unforgettable memory, a vast dust such as world of love, let you I stand in the sequential rotation of the thousands of miles away, will be a grand youth knead touch Banlan and seven color bright, warm each other's hearts the most humid >
 the night in full bloom under the tender feelings of the moon. A cup of green tea, lit a lamp lights incense, let your fingertips on the heating of the cup body, open the window, leaning and look, fine bamboo rocking, cold Ling Xiao,hogan outlet online, for this night adds the vicissitudes of life. I light up the messy hair, contemplate once young and frivolous, simple and clean thoughts, not to live down, for the love of lament, was even more the yesterday's romantic but have no matter groans. And go all the way, a road and rest, to and fro, the number of popular, Buddha before the many thousands of years, in order to let me in this earthly things we rub shoulders. Closed his eyes and count,hogan outlet, red bothering children, I could hide out much,stylo mont blanc pas cher, old film yesterday, put in the camera continues to be repeated.
 the night is still not faded, I still struggle in the dream. Even in the bright tomorrow there will be like we are generally lonely people. Gorgeous words, fragile language, actually cannot replace what. Parting and reunion, is the play of life. A person, a dream, a city, a lifetime love. Habit at night alone in the memories of the past black submerged boundless night.
If the
Related Articles:

Fate, some

Classic co

The Secretary of the president, listening to nice, actually doing is all water sweeping wipe live. Busy time. He may even become a panacea plaster, where are posted, employee of the company for a meeting, he is a handyman, company executives met. He is a waiter. And sometimes even to the workshop to help sweat out behind and loading and unloading.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Happy family atmosphere is the wealth of children's life
« پاسخ #12 : 26 آوریل 2016، 10:53:25 pm »

happy family atmosphere has a great influence on children's physical and mental health, learning emotion. Parents should learn how to provide a happy family environment for their children in busy, to give the child a good environment for growth.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; is not only between parent and child, husband and wife each other to encourage each other. Among all family members to set up their own goals,montblanc plume pas cher, when a person which reached their goals and other members to give congratulations and encouragement, the family formed a positive and upward family atmosphere.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; many parents will put the troubles and problems encountered in life buried in the heart,hogan outlet online, the children will be parents dignified mood influence, but cannot understand and appreciate their parents. Therefore, parents should put the work of happiness or worry about children listen to, do not think that children can not understand, or afraid of the child sad and do not want to let him know. Parents will not let their children feel free from the family, they will not have a sense of loneliness.
&nbsp,air max femme pas cher;   &nbsp,goyard soldes; 1, time to maintain a rational
    &>
      3, family members encourage each other
    &nbsp,hogan outlet; parents need to learn to control their emotions, especially when they encounter unpleasant things more to restrain their impulse, not to let them vent. If it is not reasonable, it is recommended to avoid the delay of the child to calm down for a while, waiting to be able to calm down.
&nbsp,goyard prix;     harmonious and happy family atmosphere is very important for children to develop a happy personality. Related research shows that if the family is always full of laughter and warmth, the child is more likely to become a person with a happy personality; if the family members often quarrel, the child's personality will be negative and negative.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; now there are many urban white-collar workers in different degree of patients on a work silent disease &quot,chaussure tn pas cher;of the disease, the disease is at work talking, home is not tired words; socializing party was all smiles when, in the face of my family but numb with cold. Even some parents often bring their own bad mood back to home, to have dissatisfaction when children quarrel vent, the home long filled with sorrow and the sound of a quarrel, children in such an atmosphere,goyard paris, only felt panic and anxiety. In fact, the child's effective mind more need to get warm from the surrounding environment, parents as the main body and the creator of the emotional atmosphere of the family, is able to dominate and control the family atmosphere. Parents can do as long as they can love each other, live in harmony, in a happy mood to face the child, you can give the child a happy and warm home.
      2, let the children listen to your troubles
Related Articles:

guide

Shibing 11

wants to see you classic lines

And marriage had germanium and law from not specifically can be deprived of his allocation of common property rights, rules only caring for the no fault party, can be appropriate points, but many how many points? The law does not explicitly quantified standard. The nature of the family property in judicial practice is extremely complex, in addition to real estate, deposit stocks and shares in the company, so if it is to cleanse the households, only the parties themselves take the initiative to give up.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
The romantic
« پاسخ #13 : 27 آوریل 2016، 01:17:38 am »

< p > I never found you are fond of naked,tn requin pas cher, the SNSD and youth is a wonderful time had not been discovered, only to later had a very transparent pajamas. In my life the first man dissected in my heart this * *, just with him lying in bed is two parallel lines, he does not like entangled together. But I love her husband and "tangle", this is the romantic. Now I knew this deeper -- one night, lying in bed, with the body to feel the husband remaining on the bed, breath or trace >
The HTML template of the romantic
 code under this topic is because last night to drink red wine......
The
 the romance of life is also less flowers. Since childhood love of flowers I have been to all sorts of flowers has a special liking, before the people will for me flowers,goyard pas cher, Fengcheng that year because often buy flowers, with the florist is mature. Not necessarily send,hogan outlet online, do not necessarily have to be what a memorial day or holiday like,hogan outlet online, and each season will be sold, the mood is good to buy, the mood is not good to buy, rainy day also went out to see there is no flower to sell...... Because at that time there was nothing to support (just like to go for a ride when watching other people's car on the small dog, even after a distance of others, almost as a mental illness!) Like flowers, whether it is a long period of flowering (Thailand orchid, can open a long time) is still short, always careful to wait, but also told him that flowers such as people...... Indeed, when I was the most charming flower branches. Behind him for me the flowers and strawberries (my favorite fruit), but not for long, behind was ruined...... Now I own a little bit, space is limited, energy is limited, but the husband has space-time will help me watering fertilization, feeling compared to previous flowers more romantic...
< p > last night to accompany brother and Yan Qun (Chenchen's husband), they were drinking beer, I drank 750ml wine half a bottle, behind they want to sing and drink, I let the elder brother sent me back to the downstairs, I can't be too rude, at least when I can control. Several years ago, drunken experience I this is still fresh in my memory,scarpe hogan outlet, but then is youth, can be unscrupulous, is now don't you like anything rash.
 when it comes to romance, not to open the western food. This life is destined to the romance I only enjoy. Whether it is a husband or some of the people, they will not eat Western food. There was once a man to accompany me to enjoy it due to a variety of other Western-style food for their things. Western addiction and made it. Or at least not into the restaurant for three years. The go about lotus mend this summer,hogan sito ufficiale, otherwise I am afraid we will own a personal taste Western-style food. Although does not have what can not only attract countless eyes, for my independence,air max femme pas cher, meal accept such treatment still not willing to send!
 change of the seasons for some years, I still occasionally sipping a cup of wine. At home without flowers and is not Western-style food, drink a cup of husband in bed all feel very romantic. Husband in a lot of details is not romantic, but in the wine we are the same romantic: I only love the red wine, he also only drink a little red wine, white wine, beer,louboutin pas cher, he would not drink.
Related Articles:

It's all your fault.

Two, one three new year

Winter, he

I will is in the primary school do not cherish the precious time, do not listen, now that I think about it, very sorry, if I can again when a pupil, I will cherish, don't waste the. I will cherish in primary school every second, let it become the most beautiful memory in my life. But primary school time is gone for ever, I can only sigh, since the time of the primary school I did not cherish, that I must cherish the upcoming junior high school time, let it Wei Chen, the best time of my life.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
The stock market speculators - first quarter (12)
« پاسخ #14 : 29 آوریل 2016، 03:54:08 am »

The HTML template stock market first quarter (12) predators?
 this let the royal new think Einstein in explain relativistic said, you sit in the beauty around an hour, feeling like a minute; and you in the summer the fireplace sat on a minute,goyard pas cher, feels like an hour. If the investment, he always hoped that the time can be faster than ever, the position over the weekend the heart always a little nervous,hogan outlet online, but now the management also likes to publish news on the weekend. However, with Zhou Tingling chat, he also hoped that the time is too slow. However,chaussure louboutin pas cher, the time has always been in accordance with its own pace has been moving forward, but people do not feel the same.< br / > despite many entanglements and apprehension, but at least he is not because of the investment and the Widder, for so many years, especially since the establishment of the investment Xingda, although a small period of time there is a loss, but on the whole, he is successful, very successful -- Fang rumors prescient although there are exaggerated, but for those in the market ups and downs, even the loss of numerous investors, only that seems to appropriately express their new impression of he.&lt,nike tn pas cher; br / > but he heart is clear,golden goose outlet, or that perennial steeped in this area inside the heart to understand, the prophet never is a legend, any analysis can only increase their chances of winning but do not guarantee 100% success. There are too many people like Huang Zhiwei in this market, with their own unique advantages, ahead of the average person to get information, profit is not cheap. Prior to this, he also through the news of Huang Zhiwei, the success of short-term sniper a number of stocks, a lot of profit, basically never did not have to question the legality of this approach. Even if it is not legitimate, then the market is too much to do so, and to the news of Huang Zhiwei's ears, he believes that has passed a lot of checkpoints.< br / > however,hogan outlet, on March 3, the market came a public fund 2013 champion, the original post strategic emerging industries fund manager Li Jianchao alleged violations, after the Spring Festival is about taken to assist in the investigation, if the reports are true, then this will be history's first public offering of champion is investigative,hogan sito ufficiale. Former Boshi fund manager Ma Le case has not yet been completed, new)
Related Articles:

Suffer is

The cow ho

From 1979 began literary creation, in the national and provincial literary journals published more than 100 million words of fiction, essays, reportage and script that works by income in various literary anthologies and middle school students in extra-curricular reading. Published works of fiction, essays, essays, dramas and operas.
خارج شده است

این صفحه در 0.103 ثانیه 19 نمایش داده شد.