انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی چون بادکنکی در دستان کودکی است که همیشه ترس از ترکیدن ، لذت داشتنش را از بین می برد

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال چهارم قدم اول : درمورد وسوسة فكري پس از ترك كه منجر به شروع مجدد شده است چن  (دفعات بازدید: 874 بار)

اسماعیل

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 77
  • قطار نباش که از ریل پیروی کنی ؛ کشتی باش که عظمت ا

*در گذشته : معمولا بعد از قطع مصرفم برای اینکه خودم را به دوستان مصرفم نشان بدهم و بگم که من قطع مصرف کردم ....
* من یک بار بعد از قطع مصرف وقتی حالت نشگی در دوستانم یا یک معتاد را دیدم لغزش کردم
* من یک بار بخاطر اینکه عصبانی شدم ...
* یکبار بخاطر اینه یکی از افراد خانواد هام فوت کرد
* یکبار بخاطر اینکه در عروسی شرکت کردم
* یکبار بخاطر اینکه در مراسم ترحیم یکی از دوستانم شرکت کردم
* یکبار بخاطر اینکه نزدیکی و دیر ارضاء شدن
* یکبار بخاطر اینکه فقط می خواستم فقط فقط یکبار مصرف کنم
وقتی در طول بهبودی بهت پیشنهاد میکنند برو و قدم یک را دوباره کار کن یعنی برو بشین و آن چه نوشته ای را بخوان و
به خودت بگو اسماعیل تو یکبار بخاطر هیجان بیش از اندازه لغزش کردی ، یکبار بخاطر عصبانیت لغزش کردی پس در اون شرایطها سعی کن قرار نگیری
پس من با همه اینها مشکل دارم باید تا زمانی که رشد نکردم و از دانش انجمن بهره نگرفتم در این شرایط قرار نگیرم
پس من امروز با زمین بازی ، یار بازی ، توپ بازی همه را عوض می کنم .
من امروز با دوستان مصرف و مکانی که مواد مصرف میکنند کاری ندارم
من امروز تنها به کسی می توانم کمک کنم که یک معتاد در حال بهبودی باشه
بهبودی یعنی بهتر بودن . تغییر کردن ، رشد کردن
من امروز برای تخریب نیامدیم به کسی کمک کنم بلکه ما برای سازندگی به همدیگر  می توانیم کمک بکنیم .
 اسماعیل تو نه اینکه در برابر مواد مخدر عاجز هستی
بلکه در برابر همه اینها عاجز و ناتوان هستی
حتی تو از دیدن یک فرد نشئه هم عاجز هستی 
چونکه حالت منو عوض میکنه
 و مرا میبره به دوران مصرف مواد مخدر

خارج شده است
تادرون خويش را نسازي آبادي هاي بيرون افسانه است.

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx448
August 7th Shanghai and Shenzhen listing Corporation notice Express
« پاسخ #1 : 18 مه 2016، 10:58:24 pm »

< p > Aerospace electromechanical (600151) board of directors through a by election of the fourth session of the board will be members of the nominating committee bill; given Zhou Qimin no longer serve as company supervisors and the board of supervisors office,chaussure air jordan soldes, the electoral Mao Yijin for company the fourth session of the board of supervisors, the board of supervisors. Adopted by the general meeting of shareholders of the motion adjustment, a wholly owned subsidiary of Shanghai Shenzhou New Energy Development Co., Ltd. 4 billion yuan in capital project; through the company and Aerospace Science and technology finance limited liability company signed a bill of the financial service agreement; by the company to the finance company for comprehensive credit line of motion; through the part of the company's daily funds deposited in the corporate finance bill; through on the previous net proceeds beyond projects with a total investment of part used to supplement the liquidity of the bill; by on election of directors, supervisors motion. >
August 7th Shanghai and Shenzhen listing Corporation notice Express
 Tai Chi Group (600129) announced the sale of tradable shares pledge announcement,hogan outlet.
 Huaxia Bank (600015) released semi annual report, earnings per share of 0.46 yuan. Board of directors by the company in 2008 semi annual report and other matters.
< p > Zhejiang Guangsha 600052 shareholders by the company and its subsidiary and Guangsha holding Venture Investment Co., Ltd. and subsidiaries mutual proposal. The proposal for a company to provide a guarantee for Zhejiang Wanfu building materials Co., Ltd.. At the same time,adidas yeezy boost 350, agreed to consider a company and Wanfu building materials, Guangsha Chongqing Building Decoration Engineering Co.,air jordan homme, Ltd. (now renamed Dongtai Huamei Building Decoration Co., Ltd.) mutual relevant follow-up procedures,yeezy 350 pas cher, mutual period and 2007 fourth temporary general meeting of shareholders mutual time.
 Shanghai Stock Exchange listing Corporation
ST Hironobu 600083,hogan interactive outlet, Junhao group held company limited sale of shares in circulation of 19.1 million shares pledged to Dongguan Rural Credit Cooperatives Nancheng credit cooperatives, and in August 2008 4, in the company registration for the registration of the pledge.
*ST Amoi (600057) the general meeting of shareholders through daily related transactions for the 2008 annual motion through respectively to the China Electronic Information Industry Group Corporation,tn requin pas cher, Wuhan Zhongyuan Electronic Information Co., Ltd. and electric smart card Co., Ltd. the sale of real estate transactions associated with the motion.
Received the second largest shareholder of Guangdong Junhao Industry Group Co., Ltd. notice
 China Ship (600150) announced a voluntary additional shares of the controlling shareholder of the company's commitment to the sale announcement,hogan outlet.
< p > Gaoke (600095) board of directors election zhangyaohui to the fifth session of the board of directors; the fifth session of the board of election Yang Dengrui will vice chairman, and his appointment as the general manager of the company. The fifth directors of the board of directors, the independent directors and the shareholders of the board of supervisors shall be elected in the general meeting of the shareholders' general meeting; and the motion of the company's articles of association shall be amended by amending the articles of association.
 Lucky Film (600135) the general meeting of shareholders elected Yuan Zhimin as the board of directors of the company; through a motion to amend the articles of association.
 in the ship shares (600072) announced the controlling shareholder of the reduction commitments announcement.
Related Articles:

Zhonghaijiyuan via directed replenishment embrace optical code software in my arms

Vanke sale

Large shar

Company plans to 2015, total assets reached 100 billion yuan, sales revenue reached 200 billion yuan of above, the photovoltaic industry sales income of 1.4 billion yuan; high-end auto parts industry of 50 billion yuan; application of new complex material industry revenue 10 billion yuan. The company expects 2011 PV income 2 billion 800 million yuan, the high-end auto parts industry revenue of 2 billion 600 million yuan.
خارج شده است

این صفحه در 0.07 ثانیه 20 نمایش داده شد.