انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

با عاشق شدن کودک باقی خواهی ماند؛ و با عروج در عشق به بلوغ دست خواهی یافت.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: نظرتون درموردکوداپیه ؟  (دفعات بازدید: 1115 بار)

پریسا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 5
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
نظرتون درموردکوداپیه ؟
« : 20 فوریه 2013، 10:42:09 pm »

من حدود6ماهه عضوکوداهستم چندروزپیش تصمیم گرفتم دیگه به انجمن نرم چونکه توی شهرما تمام کسانی که درانجاهستندهمسران معتادین هستندوخیلی مسایل دیگرکه ازروی بیماریم آنهارامهم شمردم خیلی ناراحتم چونکه کودایعنی زندگی درست امامن نمیتوانم برگردم دوستای خوبم نظرتون برام بفرستید :)
خارج شده است

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
پاسخ : نظرتون درموردکوداپیه ؟
« پاسخ #1 : 21 فوریه 2013، 01:48:17 am »

سلام پریسا عزیز اول ورودتون به جمعمون رو خوش آمد میگم و خوشحالم که  در کنارمون هستید.
سارا هستم 2سال و یک ماه هست که عضو کودا هستم و قدمهاش رو کار میکنم. و جلسه کودا می رفتم که در حال حاضر بخاطر اینکه در شهر دیگه ای ساکن شدم این امکان به طور مستمر برام وجود نداره. در مورد اینکه کودا چیست و اعضای اون چه کسانی هستند پمفلت گرداننده و همچنین کودا چیست؟خیلی خوب مطرحش کرده: انجمن کودا متشکل از مردان و زنانی است که هدف مشترکشان تمایل به ایجاد روابط سالم و محبت آمیز با خود و دیگران است.تنها شرط عضویت رو هم همین بیان کرده با توجه به این تعریف اعضای ما طیف وسیعی رو شامل میشن و هیچ شرط خاص دیگری وجود نداره.چیزی که هست اینه که ما در تنهایی بهبود پیدا نمیکنیم باید با یک سری از افراد ارتباط داشته باشیم که در این را راهنمایی و کمکمون بکنند. من نمیدونم چه اتفاقی افتاده و قضاوت نمیکنم فقط اینکه ما در جلسات برای خودمون و بهبودی خودمون شرکت میکنیم با دوستان بهبودی مختلف حتی شده از شهرها و کشورهای دیگه ارتباط برقرار میکنیم تجربه ها رو گوش میدیم از دیدگاه دوازده قدم به موضوع مورد نظرمون نگاه میکنیم و نهایتا هر چیزی رو که میخوایم برداشته و بقیه را در همانجا میگذاریم.حتی اگر تنها همون حال خوش توجه و مراقبت از خود و فضای روحانی جلسه باشه واقعا باعث شارژ روحی من میشه و کمکم میکنه ذهنم باز بشه و بهتر بتونم مشکلم رو بررسی کنم و راه حل پیدا کنم.یک چیزی که هست اینکه جلسات کودا باید اطلاع رسانی بیشتری داشته باشه چون هنوز نوپا هستش و با توجه به تجربه های قبلی مهم هست که فرمت جلسه ما فرمت اصلی و جدید کودا باشه که توی این نشریات و پمفلت ها خیلی نکات مبهم باز شده و باعث پیشرفت جلسه میشه.....
شاد سلامت و موفق باشید...
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
There is no mode of happiness
« پاسخ #2 : 22 آوریل 2016، 02:04:38 am »

marriage is not smooth, he only can find their own happiness and value in the business, so he worked hard. Hard work pays off, he relied on his own efforts a step by step to rise, from the beginning of the teachers in private, Vice Principals, and principals, has been to the Township Education Office Director, facing the envy of others eyes, he climbed up. In fact, he knows every minute of their outcomes has to her credit, not she bears the burden of responsibility to him our housekeeping, give him raising children, for he is filial piety the parents. How can he have the energy to realize the value of one's life? All these, he knows! In those hard times, she always silent for his dedication own everything, uncomplaining bear the burden of a home, it can be said, without her pay, there was no his today. Of these, he also knows! But he still can not see her, but she can not produce the kind of thing called love! Along the decades, although they never red face, even with a courteous to describe their marriage, but this is not what he want life!
< p > although she everything OK, do more work than a man, the home also to clean up the fresh Shuang Ching, to his parents is filial piety have no words to say, is the whole village reputation of the best daughter-in-law, and he didn't like her, in his mind the wife was not like this should be juanqimei, enenaiai, and unlike her, only know that bears the burden of responsibility do home of a cow,hogan outlet, a little taste. Special when I see her in front of their own that a pair of yes cautious appearance, he is no desire to speak with her.
 he thought they would have finished this life neither painful nor itching. In his heart, in fact, the marriage has been for the rest of his life,hogan outlet, the greatest regret, he yearned for Xiangruyimo described in the book of love, every time to see the kind of terms of endearment, his heart will have a deep sense of loss,hogan sito ufficiale, although his wife enough virtuous, children are very cute,chaussure supra pas cher, but he >
20 century 70 years, marriage and pay attention to the parents, the words of a match-maker, he and she was introduced to the. When he has not had a liking for her, she was homely, the most terrible is illiterate a, he is a village in the only senior high school students,goyard prix, at the time that can be considered is human culture the, but for family too poor, college entrance examination scores from only 2 points, he again how may abandon repeat, against his will in the village primary school when a teacher of run by the local people? In fact, his heart was high, but the strong sense of life is not strong. He didn't agree to the marriage,chaussure louboutin pas cher, the mother has told holyex others girls don't abandon the ZA poor,scarpe hogan outlet, find daughter-in-law is home to live, can our housekeeping baby on the line, in the countryside to read with what he said? Can't be eaten as a meal. He looked up at his home that two polou from the adobe house, sadly recognize the life.
 he has always thought that he and her marriage were the victims of that time.
 Spring Festival that year, he and she hastily married, the wedding is very simple. Married with four children have been born, he when the teacher of run by the local people each month also dozens of pieces of wages, she at home tilled the fields,hogan sito ufficiale, housework days in embarrassment continue.
Related Articles:

Dry

Warm winter

Youth on the road that a little star

Out of high school, we think, can finally get rid of examination oriented education, shout, breathing loudly, in order to childhood that may be ambitious, may be small but absolute ideal is not dispensable and hard, only to find university is like Sprite and liquor depth bomb is sweet but is also very easy to let you fall.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Five skills to learn spoken English
« پاسخ #3 : 23 مه 2016، 05:31:23 pm »

many people have a misunderstanding, as long as the TOEFL and GRE good on the line. In fact, it's not so. When your plane landed in the United States that piece of land, you have no chance of survival in the United States,scarpe hogan outlet, to develop, the key is to see you have no chance to express themselves and communicate with others. If you learn English is dumb, you will complete darkness to the United states. Our current college English education is flawed. All of the existing university English corner in my personal view,tn homme pas cher, is also a problem, although we are very enthusiastic, often talked about at 12 a.m,scarpe hogan olympia.. Since we are all compatriots, we can understand each other's Chinese English, you nod, I also nod. But when you encounter a American native (authentic American), the exchange of the same thing, you do not know what the other side of the. In fact, we learn a language, the most important is to use some of these parts of the language to communicate. Is our purpose communication (communication is the purpose), rather than the language itself.
 learn oral English five skills
, in fact, is the knowledge of the language itself, we.
 our English education is to be anxious to put the language of the sea in its own embrace,tn femme pas cher. In fact, knowledge is boundless. We often regard English as a mere knowledge in science, from primary school to university, to the end, or not to speak english. Why we spent more than a dozen years, twenty years of time to learn a lot of things we never in real life,air max 95 france. What should we with what method can enable us to master English in the shortest period of time the exchange of it? The language of communication and master a large vocabulary, sentence patterns and grammar are two different things. Two examples: once, a Chinese student to accompany a Americans go to the Great Wall, on the Great Wall, foreigners suddenly to which students said: Excuse me. May I go someway (is the restroom where). Chinese students in the school of English syntax was quite good, the hearing is also very good of, immediately understand foreigner, thought, the great wall came, and where not to go ah! Then said: Yes, you can go anyway (see free). This sentence, almost stunned by the foreigner. In fact, in this particular language environment,goyard pas cher, the foreigner "someway" refers to the toilet, while "skilled" Chinese students allows foreigners to defecate. Another example: in the university campus,hogan outlet online, the popular "five stresses, four beauties and three loves", the Chinese people to their translation into: "five talks, four beauty, three lovers." Americans listen to confuse the "five talks" feelings are about five,louboutin pas cher, "four beauty" feeling is about the five, of which four are beauty, then a "three lovers" must be in love with three of the four beauties.
Learn English five skills
Related Articles:

My girlfriend (Girlfriend My)

Music fountain _0

Our good t

To provide satisfactory security service to patients, our department of gynaecology and obstetrics implementation of the management science, the system construction and implement the work firmly in the hands of, by day shift, make daily work methodically. I think obstetrics and gynecology is a dedicated team, manage the quality of the results, to the system of people, to mobilize the enthusiasm of the people, so that the department work smoothly, and get social recognition.
خارج شده است

این صفحه در 0.061 ثانیه 18 نمایش داده شد.