منظور از تعهد و استقامت در قدم 6 چیست؟

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

دعای سرخپوستی
...

آه خدای بزرگ ، آه صدایی که از باد می شنوم ؛ آن نفسی که به من زندگی داد ، به من گوش کن ، بطرف تو می آیم ، بعنوان یکی از فرزندانت.
من کوچک و ضعیفم ، من به قدرت و آگاهی تو نیازمندم ، آیا می توانم در زیبائیهای طبیعت قدم بزنم ؟
بگذار تا غروب سرخ و بنفش را ببینم
کاری کن که بتوانم شکر گزار نعمت هایت  باشم و گوشم را برای صدایت شنواتر کن .
به من آگاهی بده تا آگاهی یابم از چیز هایی که به فرزندانت آموختی ، درسهایی که در برگها و صخره هایی که آفریدی نهفته .
به من قدرت بده نه احساس برتری بر دیگران تا بتوانم با دشمنانم بجنگم.
به من آمادگی بده که در چشمان تو مستقیما نگاه کنم  ، در زمانی که زندگی پزمرده شده مثل غروب پژمرده ،
روح من بدون شرم بطرف تو می آید.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: منظور از تعهد و استقامت در قدم 6 چیست؟  (دفعات بازدید: 1886 بار)

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 247
  • خدایا آنم ده که آنم به.....

منظور از تعهد و استقامت در قدم 6 چیست؟ ؟ ؟
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • pqr904
Flower picking rhyme
« پاسخ #1 : 26 آوریل 2016، 01:34:55 pm »

Flower picking rhyme
< p > lit a candle and a piece of make you my yearning the shadow of candle Yinyun. For vanished at the time, put in the wrong steps, rub shoulders with the wait to recruit a soul! < br / > "several times to meet, see Hugh, if not fight", imagination is always like that was wonderful,scarpe hogan outlet, the reality is always rare earth two, if screen window inside and outside of you and I,hogan sito ufficiale, as the figure added that sort is hazy is not like the evening in the courtyard, do not see the...... Who's the world under the rain? When the fog had lost the tower? When the rain had cover up? In the sound of birds gradually could not return to the sun at sunset! "Qiaoxiaoqianxi, energy-saving, is cool brought the look of your God posture? Just like the light sadness, who will now fundus? Even if the heart, after the end of more than the eyebrows...... < br / >, after all,air max homme pas cher, is a bit pessimistic, lost, pull not to live, but also red foot we stepped out of the, even the ancients "Remanbar wine" romantic, for thousands of years in the hands of a lovely human is only light ink points. In our boating Wanzhou,chaussure louboutin pas cher, back but has found that Jiang Tianyi already dew cream, of course, after all not sail far shade, close to so many of you and me with the wind along with the wave flow, looking back on the Jiangtian even dew frost, but more ornate years will evolution for black and white cross mapping of the memory image. The "water line to the poor, from sit see" tranquil is a sure card!
 as hard to keep a good dream, finalizing, it is initiation of this life,hogan outlet online, if you don't "a little bit of ties". How shall I "Liming"? To be the man, heart world, idle dream three thousand. Not to want to bridge, on which I and who shoulder to shoulder, not to cherish what temporary Bicao I and who pities, not to blame which door of wooden window I and who wrong edge resurrection of inter woven we already had the diaoman capricious.
  year our fledgling,hogan outlet, the in the mind brain thinking of how to fly. Now, you fly with me,hogan outlet, in words, words thinking has become how to classify, peace to look back on the past, memories of the deceased, softly sing shallow sing between, I you opened the dust laden events of the past, not romantic, just know, in these many words. Have you seen it, I think of you... < br / > accidentally see a song for "song at midnight," and "the word, awareness to hear harp matched song,hogan outlet, until the desired from Huishen feel already unable to stop... < br / > hazy moon Ming magnolia flowers Yan Fei to < br / > adrift skyline where search CARICOM proposal < br / > the midnight string a desolate heart >
Related Articles:

The blame me, with a few song

Spring, a

How many p

I will is in the primary school do not cherish the precious time, do not listen, now that I think about it, very sorry, if I can again when a pupil, I will cherish, don't waste the. I will cherish in primary school every second, let it become the most beautiful memory in my life. But primary school time is gone for ever, I can only sigh, since the time of the primary school I did not cherish, that I must cherish the upcoming junior high school time, let it Wei Chen, the best time of my life.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Solitary street landscape, the time is not chasing
« پاسخ #2 : 30 آوریل 2016، 11:25:32 pm »

news tide, its relentless impact the hearts of the road down the coastline, near collapse, near collapse. Once lost, once he was pale, with my heart,hogan sito ufficiale, circuitous tactfully, seems like yesterday. Can those lost fragrance and feelings, but how could characterize copy. Xiao Xiao moon is still full of wind sad, think long, read slowly, but can only see the horizon on both sides of the South fly goose.
 memory of the sky, drooping willow through the setting sun, a long lonely. Those such as gravel fragments through the time the general bifurcation point, a little bit of aggregation, amplification, blurred eyes. That evaded affectionately, slice of expect, there is a kind of feelings,air jordan pas cher, interjection inclined Mo, wet my withered heart, messy boundless loneliness. I picked up a light hand alone, will be full of melancholy, scattered into words, engraved on the wedge. The old time swaying, scattered on the ground, how to find, how to write?
 time has poor street, how many, many thoughts, how much sorrow. Damaged page volume, unable to see your face, covered with only little hookah; quiet light of ink, only miss and waiting.
 years of green,chaussure louboutin pas cher, slowly from the fingertips; depression leaves, filled with various difficulties and hardships in these years.
The
< p > black vests lanes, the Qiushui, the ups and downs of the world recorded our youthful Fanghua, the page page of the yellow letters also with yellow falls, buried in the dust. At the moment, who has ears whisper, not too clear, the light has been turned into full swing,goyard pas cher, also bleak.
< p > streamer angle, I put the stranded fluttering heart, time words, memories gradually. Phonological level and oblique tones, that a touch of sadness,tn requin pas cher, along with dispersed. Can the solitary landscape is in the street, who sang the old words que yesterday? There is who will read my heart only provoke a mirage and insubstantial objects,?
HTML template lonely landscape between the landscape, the time is not chasing
< p > past chapter,tn requin pas cher, filled with the fragrance of flowers, time Mo chase, I stay here, looking back at the mottled fleeting, even if peach blossoms still,hogan outlet online, the scenery is enchanting, it just breeze a past. A busy fall season, the end is a heavy rain, nothing but a dream.
 / Wen Qian Ning
 time to turn around, to go back and forth, are not the origin, always inadvertently, that a landscape, a period of time, they will invade the whole heart, not with me. Shallow time, to bring a ray of breeze, wishing to disperse the thoughts, Kefeng too light, too strong affection, in a twinkling, slim, breeze, do not see a trace.

all the landscape, a clear Holland silent time, hold a yearning,hogan outlet, mildly fleeting. At the moment, empty solitary lofty, a quiet, lonely, also provoked with full of sadness take advantage of a weak point.
QQ:2227890127
Related Articles:

Deeply imp

Walk with me

Regard with equanimity, years

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Wei Fengchun Boshi fund will have more opportuniti
« پاسخ #3 : 02 مه 2016، 03:37:00 pm »

proposed the "decision": the transfer of some state-owned capital to social security funds. Improve the state capital budget system, improve the state-owned capital gains paid proportion of public finances, said in 2020 30%, more used to protect and improve people's livelihood.
< p > the national social security fund sources of funding, including reduction of the central fiscal budget, lottery public welfare funds, state-owned shares transfer and investment income, investment scope including bank deposits, bonds, domestic and foreign securities investment, industrial equity investment and equity investment funds, such as. By the end of 2012, total assets management for the first time exceeded 1 trillion yuan (1 trillion and 108 billion 275 million yuan),hogan outlet online, growth of 27.5% over the previous year.
 Wei Fengchun also said that the National Social Security Fund Council Chairman Xie Xuren recently went to the company's research, research on the social security investment related matters. From the point of view of the official website of the disclosure, Xie Xuren recently really went to Guangdong research,air max pas cher, examines the national social security funds through equity investment fund in Guangdong Investment of Guangdong Province Radio and television network Co., Ltd., treasure Tak Technology Group Co., Ltd. and GF,hogan sito ufficiale, Fonda, Huapeng and Boshi Fund Management Co., Ltd., four social security funds entrusted investment management.
In the third Plenary Session of the 18th CPC Central Committee
Wei Fengchun: Boshi fund will have more opportunities to the operation of social security
< p > great wisdom aastocks news agency on November 28 hearing, Boshi macro strategy department general manager weifengchun on Wednesday of the intelligence agency said with future more SOE dividends paid to enrich the social security fund, fund companies will have more opportunities to the entrusted operation.
 news: Zhang Wei / Cao Minhui. "
 had great wisdom newswires exclusively learned that the former director of SASAC Jiang Jiemin in the "decision" in the process of drafting documents have fiercely opposed the 30% state-owned capital gains paid public finances to write the file. Wei Fengchun said that since Jiang Jiemin has been taken, the "decision" and made clear requirements, after dividends enrich the social security fund to implement, but the future will have to see what the implementation of the policy will be introduced to the sasac.
< p > public material shows that the territory of the national social security fund entrusted investment mainly through 18 investment management institutions as its management, including: the South Fund,mont blanc pas cher, Boshi fund, Huaxia Fund, Penghua Fund, long Changsheng fund, Harvest Fund, easy Fonda fund, investment fund, Cathay Pacific Fund, CICC, Dacheng Fund, rich fund, ICBC Credit Suisse, GF fund, Fortis Haitong investment fund,golden goose scarpe donna, the universal fund,air max pas cher, Yinhua Fund and CITIC Securities. In 2012, the fund investment income 64 billion 536 million yuan, the investment return rate of 7%, which has been realized rate of return of 4.38%, the highest level in nearly three years.
< p > Wei Chun said that the eighth session of the Third Plenary Session of the "decision" made clear by 2020 of SOE dividends paid 30%, believe that more funds will be transferred into the social security fund. The National Social Security Fund Council without considering how to make money, but to consider who the money got better. As a major fund companies, Bo entrusted with the management of social security fund has been for many years,tn femme pas cher, performance is also good,tn femme pas cher, the future will have more opportunities.
Related Articles:

Domestic airline ticket price

Become spe

Legal Evening News hearing

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448

< p > Phoenix Entertainment News "Star" campus 2011 the National University Model Contest "the charm of youth line -- into China" the campus of Beijing Division match on the evening of November 17 in Beijing held from different cities of the country, the Beijing college athletes after the audition,scarpe hogan uomo, preliminary selection, 25 contestants participated in the night's game, Chen Monroe eventually won the championship, Wang Neng won the runner up,tn pas cher, Li Peilin and Yangxin tied for third place. The winners will represent Beijing university to participate in the Finals held in Hainan, Haikou at the end of 12.
< p > in order to strengthen college students' self demonstrated the ability to promote the talent training model in Colleges and universities, enrich the cultural life of college students,goyard prix, so the Ministry of education of Higher School of textile and garment Teaching Guidance Committee and China's textile and garment education learn joint Beijing Institute of clothing technology held the first college students model contest. "Star of the campus" as the long-term benefit of the students to show themselves a platform, let it become education according to the long-term brand activities, lets the student entered earlier social practice experience, improve the employment platform for art students,hogan outlet, improve their communication skills.
 after more than an hour of the game, Chen Menglu won the championship,goyard soldes, runner up Wang Neng, Li Peilin and Yang Xin tied for third place. These winners will represent the University of Beijing to participate in the finals of the end of 12 in Haikou, Hainan.
< p > the night of Beijing division finals three show links, 25 qualified players need to separately and active wear, swimwear,tn pas cher, cheongsam show, both show the youthful appearance,nike tn, and simple and elegant dress. As the Fifth China professional model contest champion,tn requin pas cher, Zhao Chenchi served as judges for the 25 players sent to the fair evaluation.
Runner up Wang Neng
 Yang Xinguan
The model contest Beijing division game ended Chen Menglu won the championship
 champion Chen Menglu
Related Articls:

1905 the movie network news &

Hollywood

But now three films were not released, we are unable to evaluate his performance, had to focus on his favorite topic of which one of them to ask questions, this let him quite a headache, "can not be said," ask again began to play Tai Chi, "Chen Kaige shot a costume drama, Jiang Wenpai was one of the age play, Feng Xiaogang pats the a modern drama..."
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
The Pearl River Industrial 6 trading days five lim
« پاسخ #5 : 21 مه 2016، 06:22:57 pm »

,golden goose outlet
 this is after October 31st, the Pearl River Industrial second times issued stock transaction announcement.
< p > in the share price began to rise in a row of 26 October, Pearl River Industrial released three of the Quarterly Bulletin: 1 ~ September realize operating income of 13 billion yuan; attributable to shareholders of listed companies net profit of 2.93 billion yuan, 89.03% year-on-year growth,montblanc plume pas cher, which in the third quarter for 1.55 billion yuan, an increase of 230.80%.
 &quot,hogan outlet;490 thousand square metres" It is sheer fiction. < >
11 May morning, Pearl River Industrial release stock trading abnormal fluctuations in the announcement said, "as of now and in the future within three months, not involved in Pearl River Industrial should be disclosed and undisclosed information; no right of the Pearl River Holdings may change matters; no planned or occurred with the Pearl River Industrial in relation to the major operation, there is no major asset restructuring,hogan sito ufficiale, acquisition, or issuance of shares.
 in this round rose, the hot money speculation signs. This reporter has learned that from the beginning of October 26, the stock capital inflows are more than 2 billion yuan, which November 2, up 4.22 billion yuan; turnover rate of over 11% up 18.86%.
 however, yesterday's closing, the only "the bull stock fell slightly, down 3.11%, turnover of up to 24.04%.
 is the most recent "Pearl River Industrial niugu". As of November 5th for the 6 consecutive trading days, five degree daily limit, the cumulative increase of 69.75%. Since October, or more than 88%.
The Pearl River Industrial 6 trading days five limit from 490 thousand m2 to hoard rumors
< p > the Pearl River Industrial (600684, SH) called the most recent "fire" of real estate stocks, ended in November 5, six trading days, five trading, rose a cumulative nearly 70%. Since October, the increase has been more than 88%.
< p > many people familiar with the matter said, Cuntucunjin of Guangzhou Pearl River New Town, such a large-scale land "unlikely", hoarding
< p > however, performance can not fully explain the Pearl River industrial boom, investors in the stock it in the post, said the company in Guangzhou Pearl River Metro has 49 million square meters of land reserves, if the rate of 3.5 by Pearl River Metro minimum volume terms,golden goose, this can be built to 1.75 million square meters of residential and commercial facilities. If the Pearl River Industrial 50 thousand yuan / square meters of residential,hogan outlet, commercial facilities, the average price, sales of up to 90 billion yuan. If according to the rate of 25% net profit in Guangzhou real estate development can be calculated,tn homme pas cher, the net profit of 22 billion 500 million yuan.
< p > in addition to the three quarterly performance to bring the good news of outside, the media pointed out that the industry in the Pearl River in Guangzhou Pearl River Metro hoarding of 49 million square meters of land,hogan outlet online, is its shares soared "initiator",< p > twice issued a notice to clarify abnormal stock trading, Pearl River Industrial yesterday (11 June) to the "daily economic news" reporter officially denies the "hoard 49 million square meters," one said.
 shares rose from hoard rumors
Related Articls:

The stock

The Great Northern Wilderness to buy a more strang

Ou Feiguang set by raising th

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479

Before the three season Chinese aluminum reduced losses 2 billion 400 million yuan aluminum prices continued to decline
< p > huge loss last year nearly 10 billion China Aluminum this year losses significantly,golden goose outlet, the first three quarters of this year the attribution to shareholders of listed companies net profit for -18.46 billion yuan, compared to the same period last year posted a loss of $43.35 billion yuan,scarpe hogan outlet, up sharply reduced losses and 24 million yuan, but due to the aluminum prices continued to discharge,hogan sito ufficiale, aluminum in the short term losses avoid Phi star hats "hope is mainly on the means of transfer of assets.
 in the first three quarters of the aluminum operating income of yuan, an increase of 12.16%, net profit attributable to shareholders of the listing Corporation from the same period last year to -43.35 billion yuan to -18.46 billion. However, the Aluminum Corporation of China belongs to the shareholders of listed companies deducting non recurring gains and losses of net profit for -48.93 billion yuan, compared with the same period last year loss 45.26 billion yuan,hogan outlet, which had been expanding,hogan sito ufficiale, visible sale of assets of the direct effect.
 UBS Securities pointed out that the three quarter aluminum price continued to decline to $1829 / ton,air max pas cher, down about 19%. Three quarter gross margin of 1.93%,hogan sito ufficiale, down 3.3 percentage points, 1-9 month,yeezy 350 pas cher, the company's alumina costs fell 8.95%, the continued decline in aluminum prices is still a drag on the main reason for the company's profitability.
Related Articles:

Central Plains with General C

Shandong g

Hing Fat Group phosphate reserves to 3 tons

With the continuous development of China's securities market matures, the listing Corporation delisting phenomenon will become increasingly common, normalization. The responsible person said, China's stock market started at the beginning of this century, the implementation of the delisting system of listing Corporation.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Advertising company work in 2015
« پاسخ #7 : 29 مه 2016، 12:08:29 pm »

, advertising business has made some achievements, but there are still some distance from the company's development plan. Dragon spirit, do a good job in 20XX advertising revenue work, to open up the market, management has a vital significance, do a good job in 20XX advertising revenue work, for I also have very important significance. Therefore, I have to adjust the work ideas, enhance the sense of responsibility, and fully understand and do a good job of advertising revenue this year. Through the XX years of work to carry out the summary, I fully understand their own shortcomings, summary of current and future advertising revenue in the work of practical problems, I plan to do the following 20XX:
 advertising company 2015 work plan
 two, make learning plans. Market development is need according to the market changes in the situation, and constantly adjust business ideas, learning is very important for the business people, because it is directly related to a business personnel with the times step cutting and business aspects of vitality. I'll be adjusted according to the direction of my study to add new energy. Product knowledge,golden goose saldi, marketing knowledge, put on the advertising strategy, data, media operation and management knowledge is I want to master the content, the enemy can ever victorious.
XX
 four,adidas yeezy pas cher, a wolf team. The team is the essence of communication, division of labor, cooperation and common progress, to form a clear goal, fighting team. Advertising company 20XX team to create the goal is: to establish the core image and prestige, to create a good communication environment, reasonable division of only the best. Attendance system, conference system, accounting system, incentive system implementation.
 one,saldi golden goose, the development of daily, monthly, quarterly work plan. Make full use of the existing resources, make the best effort to maximize the development of the advertising market. In view of our current limited number of terminal customers in the fight for the same time, but also for the future of the market to do more work to pave the way for more large quantities,sac guess pas cher, long-term customers to participate in the. According to the growth of the number of terminal customers, targeted to adjust the work strategy,zapatillas air max outlet, the development of new areas.
Advertising company work in 2015
 advertising company 20XX with "do everything better and better" enthusiasm, never satisfied with the status quo, with forward-looking and innovative thinking created new standards for advertising company advertising.
 three,goyard pas cher, the sprint goal. Practical principle, to from the actual situation of setting goals, mission, set the standard, not only do not follow the beaten track, do not blindly aggressive. Even make plans and ideas, should also ensure feasible,occhiali ray ban outlet, can basically, the goal must be clear, the measures to be feasible, the requirements may be met. The principle of benefit by mutual discussion. To further investigation,scarpe hogan outlet, listen to customer comments and learn widely from others'strong points against subjectivism. The principle focus. To distinguish the order of priority, focus, to the point, not eyebrows beard grabbed. The principle to prevent trouble before it happens. To think of the issue of the implementation of the deviation, the failures may occur with the necessary preventive measures or supplementary measures.
Related Articles:

My self portrait _116

Kindergart

Spring pla

The proportion of male and female students is more coordinated, so the overall discipline is easy to manage. But because this year just succession, and students from the village of a few, former students of the lazy, literally, not by constraint habits more serious, most parents are farmers with culture is not high, and some are dicker or long-term working outside, also has a small part in the care of grandma and grandpa and grandma.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Talk about integrity _0
« پاسخ #8 : 02 ژوئن 2016، 02:26:13 pm »

< p > in view of this,nmd runner femme pas cher, do not speak to the consequences of the Lutheran is very serious, moreover, China since ancient times is "a daughter of Ruo" and "since ancient times there is dead, the people can not stand" excellent quality,air max 95 france, we can throw away the fine tradition?,< p > how to cultivate the integrity of this character?? the key is to have to start from the "small hours",air max 95 soldes, such as: small to friends or classmates borrow a comic book, say tomorrow, then you must tomorrow return the book, this is not a comic book, you may not know, when another to borrow the book in time to get the refund of their book, how happy! And when someone on your acting in good faith, you will how disappointed? So, to have a good faith, first of all to be able to take into account other people, considerate.
 talk about integrity
Talk about integrity
 in daily life, integrity, nothing more than speaking credit! But, in the modern society, it is difficult to find its shadow. Said yesterday, my uncle treat, say let me decide where to eat, and when I told him where to go. But he reasons prevarication. As a result, or to the other places.,adidas yeezy boost 350,< p > the ancients said, well,montres guess pas cher, "with friends, credible", the modern society the integrity performance is very exasperating. Those who do not speak of faith for their own interests, there is no notice or there is no shame to lose the people between the most important things - honesty. Idea, speak not count, not the integrity of, between people and what friendship to tell? That even friends do?,< p > please remember, not acting in good faith will not only reduce others to trust your sense, eventually make others no longer believe in you,tenis asics outlet, even you feel disgust, hatred, no longer associate with you, your relationships will become worse and worse, the boomerang harm themselves.
< p > Liu Ji in his famous "Yu ion" talked about such a story: a businessman in the river ran aground due to capsize, he in the water shouted: "who can save me, I will give him 100 two gold!" A kind-hearted fisherman put him on the shore. However,nmd running femme pas cher, the merchant gave 80, the fisherman accused wealthy do not speak credit, the businessman is scolding fisherman is too greedy. The next day, businessman still cross a river in a boat, unfortunately turned into the water businessman still in water shouted: "who can save me ashore, I gave him 100 two gold." The fisherman who saved it told people around the merchant of bad faith, the results did not save the merchant,hogan outlet, he was drowned.
< p > to respect and trust between people, let we strive to be honest, integrity, so that the society is full of good faith!,
Related Articles:

Maternal l

The first day of the summer vacation 10

A diary of

A drizzle, the wind with a fresh smell of the soil, rice, the aroma of ripe fruit, floating in the slightly dry in the air, let everyone feel refreshed. Ripe rice, like a shy girl, lower the head: like a drunken Tahan sorghum, from the face has been red to the neck; the white cotton piled into the seat of a cotton into the seat of a white snow capped mountains: red light cage like apple, golden oranges a vertical along three feet.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
2014 teachers'morality work summary
« پاسخ #9 : 05 ژوئن 2016، 04:23:59 am »

< p > I served as music teaching work conscientiously,hogan outlet, efforts to better each lesson, constantly seeking a better approach to education, optimization of the first class, taking into account the second class. Try to be a teacher who is respected and loved by the students. Also accept school assignments,hogan sito ufficiale, actively participate in organized inside and outside the lift and the teaching and research activities, constantly absorbing the valuable experience to others, to improve their teaching level, actively involved in the forefront of teaching reform. Feedback teaching information in time.
 one: thought
 XX teachers'morality summary
 two: education and teaching
< p > actively participate in political study, concerned about national affairs, support the political leadership of the Party Central Committee,goyard pas cher, adhere to the four cardinal principles, support all the party's principles and policies adhere to Deng Xiaoping Theory and the important thought of "Three Represents" as guidance, earnestly study the spirit of the XX Conference. Observe labor discipline. In peacetime work, I can get along with my colleagues, good faith, small talk style, event stresses principle. Work, life, are active, with an open mind to learn from each teacher. I know to educate students,air max 95 france, teachers must first is oneself, always do to impart knowledge and educate people, words and deeds, the paragon of virtue, to their personality, behavior to infected students, also tries to keep the students and parents to accept me, love me. In the continuous work and study, and strive to make their own ideological consciousness, theoretical level have been improved rapidly. Because I am convinced that good behavior is the most beautiful thing for everyone, for the community, the climate and the students this little climate, I put the moral education of students, aesthetic education in the most important position.
2014 teachers'morality work summary
 to teach students, so that students success is the greatest wish of every teacher,wholesale mac makeup, the highest honor. Starting from the reality,hogan outlet online, the analysis of the basic situation of students, identify the focus of teaching, breakthrough in the teaching difficulties. Strive for the lifelong development of students, teaching. Pay attention to the quality of students, ability and cultural level of training. In order to improve the teaching effect, in the study of teaching, many aspects of reading materials, all the opportunities to study seriously, in continuous learning, and constantly improve their teaching level and teaching management level. In the school, an open mind,barbour paris, actively to the other teachers learning with an open mind to learn, open-minded, timely digest, absorb the views and suggestions of others, in their teaching practice constantly, constantly sum up, continues to increase.
2014 teachers'morality summary
 intense and busy teaching work is about to end, looking back to work these days, feeling particularly substantial. In the last semester of work, I realized that a harvest. Every teacher and school as recognize finish everything everything a work conscientiously, do the work diligently, solid, down-to-earth do the job of a teacher. To complete the leadership to give me the task. With an open mind to the old teachers and excellent teachers to learn advanced teaching experience and read some of the ideas and practice of teaching and practice of books,goyard pas cher, enrich themselves. I will last semester's work summed up the following aspects:
Related Articles:

Summary of the work of the co

The summer of 2010, Yiwuzhijiao personal summary

2015 real estate training exp

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
City planning and Construction Bureau, the new sec
« پاسخ #10 : 11 ژوئن 2016، 01:36:09 pm »

city planning and Construction Bureau, the new secretary position to speak
 five, self-discipline, maintain the true qualities of public servant. As the person of the first responsibility of honest government, accountability, I will earnestly implement the provisions of the leading cadres honest criterion, set an example, exemplar. Especially for important construction projects >
 one, seriously study, and strive to improve the ability to govern. I will always according to the development of the situation, adhere to the self pressure, study hard, diligent in thinking, conscientiously study of Deng Xiaoping Theory and the important thought of "Three Represents", in-depth study and implement to accelerate scientific development and building a harmonious society and a series of major strategic thinking, and strive to improve the level of knowledge of all aspects of economy, technology, law, etc., in the learned new knowledge constantly open up their horizons,air max femme pas cher, improve the overall situation, grasp the construction work.
 two, around the development, to fulfill their duties faithfully. I will always keep active enterprising, innovation and vitality, in accordance with the "speed up the construction of modern ecological lakeside city" strategic objectives and ecology, culture, harmonious, delicate "and requirements, in the construction of system of extensive research, in-depth practice,hogan outlet, the wisdom of the cadres and workers of the whole system,hogan outlet online, and drive on the deployment of municipal Party committee, municipal government, adhere to a high starting point planning, high level construction, high standards of management, spare no efforts in the work of the task, continuously push forward the construction of the urban and rural areas. The real trick to see results, innovation.
 four,barbour paris, according to the law, to strengthen the team building. In urban planning, construction and management, to always strictly enforced laws and regulations, implement the resolutions of the Municipal People's Congress and its Standing Committee, decisions, deliberative opinion leadership accountability, carefully handling the NPC suggestions, opinions, and constantly strengthen system construction, regulate the administrative behavior,hogan interactive outlet, raise the level of law enforcement. At the same time, we should further in the full system create a wish to director,hogan sito ufficiale, director, accomplishes dry good atmosphere, strive to cultivate a group of politically reliable., excellent style, proficient in business cadre team.
 this time, the city people's Congress Standing Committee appointed me to the city planning and Construction Bureau, at this time I am deeply responsible. City planning and Construction Bureau as responsible for urban planning, construction and management of the main responsibility of the Department, in the process of accelerating the construction of modern ecological city of Binhu city in the process bears important responsibilities. In future work, I will under the leadership of the municipal Party committee,golden goose saldi, municipal government, and consciously accept the supervision of the National People's Congress and its Standing Committee, focus on the overall development of the city seriously assumed responsibility, administration according to law, diligent people, honesty and self-discipline. Efforts to do a good job in the following aspects:
City planning and Construction Bureau, the new secretary position to speak
 three, the line must be responsible for the people, and earnestly practice for the purpose of the people. I will firmly establish the focus on people's livelihood and urban construction, the concept of 12319 urban construction hotline, the secretary reception day and other carriers,zapatillas new balance outlet, concerned about the suffering of the masses, do a good job helping the poor relief, letters and visits, try to resolve all kinds of contradictions. In accordance with the requirements of "Huimin and enriching the people", and constantly improve convenience Huimin service initiatives, focus on water supply, gas, public transportation, property management, village renovation, housing security and people's life is closely related to the practical projects, do good deeds, do real good.
Related Articles:

Community

Summary of the personal profe

To realize

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

این صفحه در 0.141 ثانیه 19 نمایش داده شد.