انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

جاپا :

این رویای مردی است که جاپایش برای او در زندگی درسی بوده است .
خواب آن مرد اینچنین بوده است :
آن مرد در زمانانی که از کوهها و صخره ها و جاهای صعب العبور می گذشت جای یک جفت کفش می دیده است ولی در قسمتهای صاف و تپه مانند دو جای پا مشاهده می کرده .
او رو به خدا می کند و می گوید :
خدایا چرا تو من را در راههای آسان همراهی می کنی ولی در جاده های سخت مرا تنها می گذاری ؟
خدا می فرماید :
در زمانی که به راحتی راه می رفتی ، همراهت و در کنارت بودم ، ولی در جاده های سخت تو روی شانه هایم بودی و تو را به دوش می کشیدم.

قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: برداشت خود را از قدم 6 بیان کنید  (دفعات بازدید: 1482 بار)

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
برداشت خود را از قدم 6 بیان کنید
« : 04 ژانویه 2013، 11:41:15 am »

برداشت خود را از قدم 6 بیان کنید.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Spring Festival holiday party thought report
« پاسخ #1 : 11 آوریل 2016، 06:25:32 pm »

hogan outlet online
: the Spring Festival holiday party branch of  successfully ended, following the Spring Festival holiday,hogan outlet online, combined with their own actual situation, make a summary report,hogan outlet online, there are inadequacies please criticism of Party branch.  < br / > above is my Spring Festival holiday reports on the situation, in general is very dull, no anything special,hogan interactive outlet, walked a few relatives, spend a little money, tired, but I will continue to carry forward the Huang Jiguang, Qiu Shaoyun fear neither hardship nor death fighting spirit,hogan sito ufficiale, Pham Van network ) to rear end off a few days to ensure not hit no trouble,tn pas cher. To spend money to buy a crime, a year on the one, the elder brother. Summed up, may be a little excited,hogan outlet online, curse, please leaders and comrades understanding,goyard soldes.
 Spring Festival holiday party thought report
The Spring Festival holiday party HTML template thought report
 "Spring Festival holiday party report": from the thought of Qizheng Literature Network
 link address:
Dear
Related Articles:

Dig sparrow composition 1200

Deputy Secretary of the towns

Inexplicable loss, nameless fear, let me feel very confused. Do not know when to start, suddenly feel am I what a lot of problems hobbling around, sometimes pressed suffocatively come. I do not complain, because I know that this is only a part of the growth, there will be more such setbacks in the future? You can't throw in the towel. I'm going to look forward.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
There is a place where there is no one there.
« پاسخ #2 : 21 آوریل 2016، 02:08:15 pm »

,hogan scarpe outlet
 I come alone, and the deeper I fall. Think of one day, the name of "one day"". It must be the abyss of time.
 I know that birds life tied in the wings, and the wind is inclined large, transparent.
 I know the distance. The distance is the abyss of the front. Only the birds and the wind.
 but the night is not the path of the abyss, it is the abyss of sleep.
 and a person's body, is another person's abyss?
 seems to come every time, is the first time to come. Every time to leave, is the last time to leave.
 every leaf, every seed, every piece of clouds cast shadows, each piece of the rain filled depressions.
 I know there is a place where there is a river that flows to the north. I know the north,hogan outlet, but also know all the summer in the north. So short.
 I know there is a tree, there is a word engraved on it. I'm afraid the tree grows higher, with the words so far. When someone came,louboutin pas cher, he could not see clearly.

but one day, the second day of "one day".
 is your name, your name is my lips.
 I know the night. All the roads in the world lead to them, walking on the road, always walking,hogan sito ufficiale, the sky is dark.
 asleep in the body,nike tn pas cher, far from the world. I know that sleep is the body of the abyss.
 I even know the subtle differences between the "end" and the "never ending". Know the "willing" and "unwilling" subtle differences. Only here, but know nothing.
 I know a blue bug. It was there when it came,air max pas cher, and it was still there. Spring is there, and it's still there in the fall.
 I know wading out in the middle of the river, such as black fish.
 I know there is a way, at the end of the bifurcation. I know there are a few pieces of footprints of the fork in the road, the three hesitated on the left,hogan outlet, on the right side also hesitate three times.
 there is waiting, waiting is the abyss of love.
 I know there is a little grass, a little shadow,nike tn pas cher, hiding the world's most shy a flower. The flower is not beautiful, not afraid of loneliness, do not want to raise the head.
Related Articles:

There is a

When frust

Lost love

There is only one answer - love. The little prince in order to help the poor, he gave up his sword on the gem, gave the gold piece, also gave his eyes. But he has nothing to fear and to know what is real happiness! I not only to help those poor and happy, but also for my dedication of the prince and the little swallow and sad. I also understand a truth, there is love will be truly happy!
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Andy Lau starred in the blind show acting
« پاسخ #3 : 28 آوریل 2016، 11:44:01 am »

yesterday, Li Yuchun debut "Xining &middot; FIRST youth film show" Beijing conference. (photo: Shenzhen Evening News)
 Andy Lau starred in the blind show acting
< p > to and this group of young actors maintain more intimate, Andrew Lau also "flying guillotine" crew recognized some son and daughter, Li Yuchun is held a ceremony that dry daughter. "My Mandarin is not good,chaussure jordan pas cher, only Chris can understand what I say, so she is my translation."
 Andy Lau worked with Sammi Cheng "diet",tn pas cher, "bucket" and other films, this is their fourth collaboration. Andy Lau said: "it is true that I am in transition,nike tn femme pas cher, for example, when I was working with Sammi Cheng,"
 Andy Lau in recent years, the image of an idol, but also began a great transformation, he in the "peach sister" in the outstanding performance is a proof. This time, Andy Lau also in the "blind" in the role of a blind. For this role, he went to the center of the blind for 6 weeks of life, until he could cast his eyes on the delicious red cedar fish. In trailers, Andy Lau's blind marksmanship can reach the effect of shot and killed, his partner Sammi Cheng said: "not the Kui is my idol, 'blind' can also be played in."
Li Yuchun recognized Andrew Lau as godfather help youth film festival
< p > yesterday, in a news conference 2012 Asia Film tour, Asia is introduced his company produced five films, including the blind exploration "," dwelling in the Fuchun mountains "," the flying guillotine "," driver "and coming on March 31, released the spring charming with the Ming". In an interview with the media, Peter Chan, Andrew Lau,scarpe hogan outlet, Andy Lau have expressed their transformation and efforts to adapt to the mainland film market.
 Andrew Lau said: we can only find their voices in ancient costume,scarpe hogan outlet, we put our creativity and love the things in these large, it is also want to adapt to the specific performance of the mainland market. Such as "the flying guillotine" this movie,nike tn soldes, you can not see whether it is Qing Dynasty drama, or which dynasty play, anyway, is to give you a feeling, strong enough,hogan outlet, coolness is a new generation idol team, Ethan, Huang Xiaoming, Shawn Yue, Jing Boran, Li Yuchun. Feel like a gangster in the Qing dynasty."
< p > was asked to viewers now have begun to tracts appear Shenmeipilao, and low cost, gas film become popular this year, "the flying guillotine" this costume action blockbuster can stimulate the audience viewing enthusiasm, Chan said: "the trend now is a mess, the so-called trend is that there is no trend, do not know what you are really like, last year the brokenhearted 33 days" sold. As a result, now there is a many to follow the trend of the small cost of the romantic comedy. But have to admit,tn homme pas cher, this type of film we shoot but mainland director, this is not our strengths."
 Andrew Lau believes Li Yuchun dry daughter
Related Articls:

Zhang Xiny

Sexy actress was shot when th

Wu Yifan X

Then two people go to the corner to take green van, although the Gou girl has been deliberately pulled his cap, but in shorts and black stockings modeling remain compelling, car people have voted with curious eyes. She is only the head big eared lower. Peer glasses man first in the Admiralty alight, Gou girl is in north point off the car and taxi back to Tseung Kwan O TV city, so turning is in order to save half the distance taxi money, earnestly carefully.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
The heart of the landscape
« پاسخ #4 : 30 آوریل 2016، 07:00:29 pm »

I have numerous flowers, facing the sea. The ends of the earth,sac goyard pas cher, leaving traces of happiness; Victoria Gulf, leaving the expectation of life; Beidaihe, leaving the beautiful memories. I want to see every place where there is the sea, I want to own a piece of blue.
 wise men love mountain, benevolent love water,hogan sito ufficiale, place in the landscape, life's dream to feel cold. This is the tiny spots hope sustains life confidence and support future life. When I was involved, accustomed to such a life. When I'm away from the status quo, don't give up and tangled they haunt me. Whether you are willing to live in this world, there will always be close to what can't help, such as peace of mind, such as distant hope. We are constantly looking for what,nike tn pas cher, looking for a home of their own, looking for a final result. In fact, the result is not important, important is the process is truly in the day.
 who do not expect every day is a fresh song, who do not expect every.
 I was in dream of Yingkou Shurangama Temple Park Lake, located deep in the past and recall. I was in Wuzhen and Xitang bridge, found in the memory of the blue and quiet. I have on in West Lake and Taihu,hogan sito ufficiale, to find a blue and vast life.
 I like mountains, but I seldom climb mountains. I collect Xiangshan, enjoy the splendor of the Tianzi mountain, feel stretches to close the mountain. When looking up from the foot of the mountain, the top of the desired people the way forward. Although the road there are many unknown difficulties and challenges, there are always people who experienced all kinds of hardships to reach the top of the mountain. Most people are still wandering in the mountains through unremitting efforts. There are a part of the people,scarpe hogan outlet, in Yamashita Harukamo. Reach to the top of the mountain is happy,hogan sito ufficiale, walking in the mountains of the people is clear, linger at the bottom of the mountain scenery of the human heart is full of desires and fears. At the top of the mountain, people see is magnificent,hogan outlet, some people see is beautiful, people see is beautiful. Like the scenery in the eyes of different people is not the same world, this is the different life.
 I love every mountain where there is water, the mountain scenery, soft water, let me have a quiet reverie. The heart of the landscape, let me full of hopes and dreams for the future.
 I have been to Shenzhen sea garden, living in the water cabin. Away from the troubles of the world, away from the earthly noisy, full moon in Huaiyuan.
 landscape gardening, has always been my hopes and dreams; the heart of blue and green landscape, let me a lifetime love.
 I love to linger in the mountain scenery, indulge in the mood. I don't love to climb the mountain of solitude and loneliness. I am afraid to reach the peak after the loss of power and goals,hogan outlet, more afraid of the heart of loneliness. In fact, the real pain in life, not to reach the ideal height and goal, but lost ahead of courage and hope. Perhaps, not near, not far away is a real sober and aloof. May not reach the goal is painful, but lost the ability to find the target will be all the more painful. If you can adjust the direction of life and realistic goals, something that is not a change and development.
Related Articles:

Remember the one I love most

I'm wearing a light dust millennium, to the pear b

Wind, mixed with the cold

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Speed youth
« پاسخ #5 : 11 مه 2016، 08:39:49 pm »

time cycle of non-stop rotation,scarpe hogan outlet, youth only to a reincarnation.
 walk in the time tunnel, feeling the light years of change. Scattered on the night sky beautiful, but let I illusory, makes me feel powerless, let me feel nothing can let I rely on, pay close attention to, I'm afraid I was thrown, was thrown out of the time tunnel.
 time, everything is time to blame.
 childhood love rain, thunderstorm days, covered with blankets to sleep a little sleep, feeling good. And now I'm afraid of thunder, afraid of rain, thunder is big, let the night I feel powerless, only hold vain powerless.
 >
 perhaps, I sent them all the reasons, I am not satisfied with the sake of it. Back to the origin of thought, I have so many memories, so much beauty, so much happiness, I still have what not happy, don't forget things?
 youth, characters.sometimes happiness.
 left hand, right hand reflection,tn requin pas cher, let go of the left hand, happy to flow away. Youth this period of the heart to speed up the day, brought me too much too many memories too much. Quietly said to me: "kid, you just how much ah,hogan rebel outlet, to commemorate the youth?" Yes ah, in the end how much I belong to the youth of the day?
 youth,hogan sito ufficiale, heart beat faster day.
,air max pas cher.
 youth, this season have blurred, let people miss, let people grow up. But, do not know why, I still want to be back to the original silly girl. I would rather own very silly very silly,hogan outlet, silly to what also don't know, know oneself is very happy. I will be crazy to play, and life as a whole, enjoy the happiness of this period of time to bring us.
 youth, is our happiness, our time, we breathe the oxygen contained in the taste of the well-being of the molecules. Our Shuimunianhua does not end in a race against time, there are no winners. But, who knows, who is the leader in this race.
 my youth and time collision, leaving the years of rings, a circle, a circle.
 youth, the romance of the story, the section of a beautiful chapter, and time collision, the friction of the time of the fire. Our story, our happiness, happiness and sorrow mingle, sober and blurred weaving, weaving dreams and fantasies, youth and time interleaving,sac goyard pas cher, we in the wheel of youth quietly wandering. We to commemorate this period of rapid fire brilliant, in their own special way, and describe the own period of happiness -- youth.
 to the youth because it has a chords, green orange blue and green color.
< p > I imagined,hogan roma outlet, if time can be inverted died, once again return to the youth in the period of the most brilliant days, I am willing to put down all the luggage, move on, won't let me now carrying so many bags to walk.
 --
 youth, dust as fans of the story.
Related Articles:

Understand these words, you will see through a lot of people

Ant _6

The warm w

Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping. And now the condition of the road to Changqing is very flat, the number of people who can not carry the number 1 bus has also changed into a cart, the light is the seat on the dozens of. Go in before all over the sky yellow sand that section of the people no longer conscious to shut the window but in the window for a breath of fresh air feeling very comfortable!
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028

cited nearly billion in the white
 Zhang Zhibin
 with the Shanghai index topped 3000, profit more and more choose to pocket for security. However,hogan sito ufficiale, CITIC Securities (600030.SH) but the slightest fear of high, nearly billion to raise funds through the transfer of the bulk trading platform to the transferee Shandong pharmaceutical glass (600529.SH) 2.99% of the shares. As the leading brokerage CITIC Securities self disk has been relatively stable, even a conservative suspected of being to blame. The move to the market or have reference significance.
< p > as the largest pharmaceutical glass manufacturer,chaussure jordan pas cher, China Pharmaceutical Glass segments of the industry leading enterprises,goyard prix, Shandong Pharmaceutical glass in recent years has been the subject of fund, QFII, insurance institutional investors of all ages, and most of these institutions together hold the stock reached 8679.38 million shares by the end of 2008,hogan roma online, accounted for 33.72% of the total share capital.
 or seriously underestimated
 good fundamentals may be the important reason for CITIC Securities to choose the high level of 3000 points to buy Shandong pharmaceutical glass. Recently since the second half of the year, a total of Guoxin Securities, BOC International,hogan sito ufficiale, national securities and central China Securities four brokerage research the Shandong Pharmaceutical Glass released a research report and basically given the prudent recommend or buy investment rating.
 Central Plains securities also said that after the introduction of the national essential drug list
 Zhongyuan securities issued a research report in July 15th, said the company as the country's largest pharmaceutical glass manufacturer, is China's pharmaceutical glass industry leader, in recent years to achieve a stable growth. At present, the company's raw material prices are low, the possibility of a sharp rebound is smaller, which makes the company's main product gross margin is expected to remain high. Molded bottles as the company's first major revenue and profit sources, occupies 70% of the domestic market share, will significantly benefit from the medical reform brought about by the expansion of the industry.
< p > Shanghai Stock Exchange bulk trading platform of information show that CITIC Securities in July 3, to the price of 12 yuan to buy 770 million shares of Shandong Pharmaceutical glass,chaussure louboutin pas cher, at a cost of 92.4 million yuan, selling seats for the CITIC Wantong Securities Qingdao Jiading Road Securities Sales Department. According to the Shandong pharmaceutical glass in July 7th announcement,scarpe hogan outlet, the company sold for the company's largest shareholder of Yiyuan County, the state-owned assets management committee.
CITIC Securities to raise capital 92 million 400 thousand yuan transferee Shandong pharmaceutical glass 2.99% shares
< p > from the time point of view, the Shanghai Composite Index in July 1, just break 3000 points, CITIC Securities at this time heavily to nearly billion yuan of shares of Shandong Pharmaceutical Glass undoubtedly to the trend of the stock market outlook strong confidence, this can also reflected in the price of the shares. Shandong Pharmaceutical glass on July 3, the closing price of $12.28, CITIC Securities into the stock price 12 yuan compared to the closing price of only discount of 2.28%, bulk trading platform and the transaction price will generally compared with the day's closing price hit 9.5 fold or even 9 fold transaction practices are quite different.
 and CITIC Securities,hogan sito ufficiale, the shares are made in Shandong Pharmaceutical Holdings of institutional investors also added a new type of brokerage firms in this category.
Related Articls:

ZOOMLION o

I hope the next month landing A shares of China Coal Energy

Hefei department store will increase the speed will enhance the performance

Datang Telecom said the company intends to introduce the development of the strength of the joint development of Tianjin Industrial Park, in order to ensure the smooth completion of the development of the industrial park by means of equity transfer. If successful transfer, the company is expected to bring a certain investment income.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Luxury goods manufacturers PK down into business -
« پاسخ #7 : 04 ژوئن 2016، 12:52:17 am »

stationed electricity business opportunity has been to
 of course, some people try to test the water, but failed. For example, the United States and the United States is still a black female designer brand Reese Tracy cooperation,hogan sito ufficiale, this is because the brand in China is not enough reputation. A few years ago is booming Coach into the business platform,air max 90 baratas, but the 2 month withdrawal, eye popping. In fact, even if the major suit of Tricholoma, also >
< p > currently in the domestic duly authorized by luxury goods business is not much, but their electricity supplier did not give up this way, after selling news leaked, many electricity traders worry that affect the future. Therefore, non-stop cooperation to accelerate the pace.
 electricity suppliers have aimed at the brand headquarters
 reporter Cao Tingting / Lin Yunlong / photo
 is not content to take the form of
 make it easy to take the initiative to join the sale of luxury goods has not been easy. In order to control the risk, some of the official website of the official website of the luxury goods is not open to China, and some of the overseas shopping is not supported shipped to china. These brands like Hermes, chanel and Louis Vuitton and even in the world are direct mode, the goods control very well and had openly said that at present there is no any electricity authority. But the network is still filled with a large number of these brand products, difficult to distinguish between true and false,chaussure air jordan pas cher, which is caused by trust crisis, big is not willing to let go.
< p > some time ago and selling news of luxury electric combat is not small, but also to stimulate the less electricity to prove their determination, recent network serves high-profile announced with Hugo Boss official authorization. In fact early in 2012 when the network got the official authorization of Salvatore Ferragamo,goyard soldes, although just on the line because the product is also being criticized, but, after all, is a good start, at least for electricity suppliers in the future and to the international brand negotiations to add weight.
Luxury goods manufacturers: PK down into business | fake electricity supplier |Topshop

< p > network serves relevant person in charge of the Qianjiang Evening News reporter interview,asics brasil, also revealed that the current and new brand gas have been talking about: in addition to the international big name, we will also and some light luxury and niche designer brands to talk about cooperation. And yet the product network recently ushered in the Topshop settled,hogan outlet online, although not a luxury, but its positive significance can not be ignored.
 why cautious luxury relent
 is paying close attention to the negotiations, including the temple library network. Temple library before it has been and high-end watch brand Jonny Nirupama has a good cooperation, in addition to on-line net sale,nike tn requin soldes, Jonny Nirupama will also be a special shop into the temple library store in Shanghai. Although the temple library has been selling Dolce& Gabbana and Armani of the full line of products, but it is not the form of authorization. Some of us are used and domestic brands or distributors, goods are purchased directly. Temple library related responsible person explained, we certainly have the intention to obtain authorization. The boss recently in Milan and a well-known Italy brand to talk about, if successful,golden goose scarpe donna, will soon be able to announce the.
Related Articls:

Zhaopin has received the change of Chairman chairm

Storm CEO Feng Xin the compet

Lujiang ru

Significant performance is: as the "silent majority", the grass-roots power of shenyang. Thanks to the new media, one by one to become active in social dynamics, a silent voice is also being recovered, together into a very broad public opinion field. This public opinion field is no longer a closed circle of public opinion in the body.
خارج شده است

این صفحه در 0.13 ثانیه 22 نمایش داده شد.