سوال 4 قدم 6

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي نمي خواهد ما بهترين باشيم ، زندگي مي خواهد كه بيشترين تلاش را انجام دهيم.
؛ج.ب جونيور؛

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 4 قدم 6  (دفعات بازدید: 2424 بار)

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
سوال 4 قدم 6
« : 05 دسامبر 2012، 09:41:00 am »

6- ایا فکر میکنیدکه خداوند شما را همین طوری که هستید می پذیرد؟یا اینکه باید در شما تغییر به وجودبیاید تا شما را بپذیرد؟توضیح دهید
خارج شده است

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
پاسخ : سوال 4 قدم 6
« پاسخ #1 : 18 دسامبر 2012، 10:03:55 am »

:rose:
خارج شده است

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #2 : 02 ژانویه 2013، 11:01:12 am »

نظر شخصی من این است که
خداوند من را همین طوری که بودم پذیرفته که من را در برنامه کشانده و با تمام خطراتی که پیش رو داشته نمرده و زنده نگه داشته
ولی این تا زمانی است که من فهم و شناختی از نواقصات خودم نداشتم
ولی امروزه با شناخت نصبی از نواقصاتم برای رسیدن به ارامش و ارمانهای خود حتما باید در من تغییر
به وجود اید که هم خودم رضایت از زندگی داشته باشم هم خداوند من را به طوری بپذیرد که
لیاقت رسیدن به ارزوهایم را به من بدهد :rose:
خارج شده است

parvazkon

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 6
« پاسخ #3 : 24 سپتامبر 2014، 04:38:26 pm »

بله - خداوند عاشق مخلوقات خود است ، عاشق هیچ وقت از معشوق خود ایراد نمی گیرد بلکه ایراد معشوق را هم می پوشاند ! پس دلیلی ندارد که مرا نپذیرد . اما جمله معروفی هست که می گوید : اگر من نخواهم حتی خدا هم نمی تواند کمکی به من بکند . پس ما هم باید به سوی او حرکت کنیم و علت آمدن ما به برنامه و دلیل کارکرد قدمها این است که کم کم دست از خود محوری برداریم و به نیروی برتر خود نزدیکتر شویم و او را بهتر بشناسیم . من سعی خواهم کرد تا با پذیرش خود به پذیرش خدا برسم ( از خود شناسی به خدا شناسی ) البته متوجه شده ام که تغیرات خوب در من باعث قشنگتر شدن این ارتباط نیز خواهد شد .
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
My brother's daughter.
« پاسخ #4 : 15 آوریل 2016، 05:40:31 pm »

HTML template is the elder brother's daughter< br / > is the elder brother's daughter and called my little niece, you can also use my little niece as the title; my little niece, brother's daughter,scarpe hogan online, Christina for more than seven months, Ruming call girl,hogan scarpe outlet, name called Meaghan Li. I and my mother and sister agreed to the romantic beauty of the romantic aesthetic of the name of the father and sister in law is no exception, but after all, the father of a small niece is my brother, his rights no one can be deprived of. In fact, the name of the dream Han is also very good to listen to, take a dream, have the meaning of conservation. So, the world will be more of a lovely and naughty dream Han girl. Little niece is 2009 Lunar may third born,chaussure louboutin pas cher, 2009 a leap in May is according to the lunar calendar count two may. And the little niece was born in May, second. The city's birthday is the Gregorian calendar, and rural people is the lunar birthday. This point, and people's living habits have a great relationship. My niece was born that day, I was preparing for the school, and soon put the summer vacation. The summer vacation is not how naughty niece, all day just kept sleep sleep,air max homme pas cher. In general, both the baby and the elderly are addicted to sleep. The former body of each organ has not yet developed, and the latter is the body of each organ has been close to failure. Like such a truth, intelligent and noble man and ignorant people also want to eat, also want to drink water, but the former realm of thought is a higher level, and the realm of thought is a lower level. After the summer vacation, in the school and Hu mixed six months, the six months has been longing to be able to go home to see my lovely little niece. Finally after the annoying test, ushered in the home of the train. Home is eight or nine in the morning, see my little niece in the warm bed, to see about 10 seconds, then grinned up a mouth to smile, with his hands kept on Daoteng. I put a put her from the quilt to hold out, in her face mercilessly kiss a mouth, perhaps overexert, little niece dissatisfaction to hum,scarpe hogan outlet, a small hand in the air does not stop waving, look that way, there seems to be to hit me a meal of the trend,hogan outlet. Little nephew woman is very bad, I hugged her, if stopped moving, she is crying; if I was walking back and forth,hogan outlet, mouth and hem and haw a, plus holding her swinging back and forth, she was good face to I see. A girl so little love to tease people, grow up that terrible? Once I hold her, sister in law told me the small girl the pee, so I sat in the chair, put the little niece on knee let her to pee, who knows she reluctantly pursed mouth, eyes also flash. Looks like she doesn't want to pee,golden goose outlet. So I picked her up again. I picked her up she is blunt I open a mouth to smile, I very feel puzzled, the little girl's mood changes so quickly, just also want to cry tears of, how now mocked up? I suddenly felt laugher looked bad, busy, indeed, my body has been the rise of hot air. The little girl actually made me pee! I looked at her, she also kept at me straight music. This little girl, so small will catch.Related Articles:

Classic ro

The importance of four

My cell ph

Go down, and when in straight curved bluestone paved streets, as if into a tribe of ancient fairy tales. The forest vegetation density, Shu vigorous, clear streams, the sky is blue, painted wooden door mushroom house, indigo dye black bamboo clothes. In front of the Hani wood house man, embroidered Hani girl, a woman balcony, street children playing, showing a quiet and peaceful village ancient picture.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
users: closed might contribute to "re start"
« پاسخ #5 : 07 مه 2016، 05:07:09 am »

of
 Gao Xiaosong may appear in the next quarter of China's Got Talent's judges
 to satellite TV
 outflow on micro-blog, Hunan TV because of serious overtime, ahead of broadcast and other reasons was criticized. Fast female audience SMS interactive prizes set higher violations also touches upon the "bottom line" of the State Administration of radio, film and television, the document wrote: "Hunan Satellite TV after administration to a broadcast a warning notice, still persist one's old ways, knowingly, causing adverse effects."
 users: closed might contribute to "re start"
< p > there are optimistic the netizen that suspended a year is not necessarily a bad thing,hogan outlet, perhaps to re start more vigorous and preparation, "draft need such a period of rest, perhaps return can revive as the draft is not necessarily." More people in the industry believe that in recent years draft, grassroots show too dense,golden goose saldi, also led to the players even judge overload and "waste", "like this year fast female Hongchen is participated in many talent contests veteran, may rest for a year, but to wait until no more experience is a talented player."
A SARFT file
< p > every summer, a variety of talent show seem to have become the "repertoire", Hunan Satellite TV "Happy Boys", "happy girl", led by music program attracted many boys and girls competed, Dragon TV, "China talent show" to represent the human program is a favourite of the grassroots players. However, recently Hunan Satellite TV officially announced that next year will no longer hold masses to participate in the selection of TV, make quick male quick female say goodbye to the stage,tn requin pas cher, the news triggered hot friends,chaussure jordan pas cher, once reviled and turned into the piece "recall",goyard pas cher, "later in the summer may no longer want to sing to sing". In addition, there are people worried that next summer, there is no mango Taiwan's participation, the draft has what to see?
 &quot,montblanc plume pas cher;flower" may advance to the summer
Mango fast woman into remembrance of the major satellite TV took the opportunity to force draftAfter
<br cheers,="" say="" goodbye="" to="" hunan="" tv's="" fast="" stage
 flowers are blossoming 20 strong fixed makeup photos have been released
< p > Hunan Satellite TV confirmed next year not to do talent show, a netizen whine, before the dissatisfaction of female game have become the "recall", "is not it? I want to see the little Wan (Su Miaoling) to help sing!" "In fact I think fast women should not be closed, each year will be waiting to see the game, if do not like living missing something."
The
 is condemning the &quot,louboutin soldes;recall"
 yesterday, this reporter interviewed major TV relevant responsible person, for without this mango "opponent" after the next year to do the draft, they are quite low-key.
 fast Happy girl gone,scarpe hogan outlet, can we see what next summer? Some industry analysts.
Related Articls:

users surv

Britney, Tom &middot; Cruise

15 people competing for 8 dep

Through the experience on the development of narrative, reflects the character of Mongolia people's mapping. With the narrative poetry of freehand brushwork in traditional Chinese painting, parallel time interleaved structure, with the shock through the music, modern and ethnic integration of dance, real dynamic choreography, the classical features of clothing, eye-catching dazzle light, broad picture vividly displayed.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Body Fluids Donating
« پاسخ #6 : 08 مه 2016، 05:15:21 pm »

,hogan outlet online

Body Fluids DonatingA man and a woman
/&gt,hogan outlet;Man: &quot,scarpe hogan outlet; What; are you doing here today "
/>Man: " that's; Hmm, interesting. I'm here to donate sperm myself., But they pay me $25."
 /&gt,chaussure jordan pas cher;Man: &quot,sac goyard pas cher; Hi; there Here! To donate blood again &quot,hogan olympia outlet;?

The import

2015 BP's

Obama spea

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Shandong high speed group overall listing and further
« پاسخ #7 : 17 مه 2016، 09:17:37 am »

< p > it is understood, Wei Lai speed is located in the Shandong Peninsula in the central and western regions, originated from the Weifang City, finally Laiyang City Tai Ping Zhuang, is in the road, the main route from Qingdao to Yinchuan highway and Tongjiang Sanya highway connecting line, is Shandong Province highway construction in the main framework of "one ring" the important part of important. Lai Wei speed across the Weifang, Qingdao and Yantai, six city (District),scarpe hogan outlet, 140.6 kilometers in length, full closed full interchange, two-way four lane. It is shown that the Weilai expressway toll revenue in 2007 reached 214 million. According to 2008 1 - August toll revenue is expected to grow by 14.35% in 2008 the whole year compared to 2007.
< p > for the transferee, Shandong high speed group put forward three conditions, the first transferee registered capital in more than 10 billion yuan, nearly three years of continuous profit; under the same conditions,hogan sito ufficiale, with transportation infrastructure, especially highway management as the main state-owned or state-controlled shares enterprises priority. Furthermore, the project purchase margin of 8 million yuan. The industry believes that, as the first Shandong Luqiao Shandong high-speed stocks is undoubtedly the best choice,scarpe hogan outlet, which is consistent with the Shandong high speed group high speed assets for the main business of the overall market planning.
< p > September 26 morning,hogan outlet, Shandong property rights trading center to hang out information: "Shandong Expressway Group Co.,mont blanc pas cher, Ltd. will its holdings of Shandong Highway Engineering Consulting Co., Ltd. 49 percent of the state-owned shares to 51918.29 million yuan for the price listed on the transfer." Information display, Shandong high-speed high-speed engineering consulting company, a wholly owned subsidiary of the group, the business scope for highway construction investment, business scope, management and maintenance,scarpe hogan outlet, the company's net assets is 1 billion 50 million yuan.
 reporter learned from relevant sources, in August 31, 2008, the Weifang high speed group has Laiyang Expressway to the assets and liabilities transferred to the consulting company. Thus, if the Shandong high-speed smooth delisting, Weilai Expressway the quality of assets into listing Corporation.
Shandong high speed group overall listing further
< p > in the successful acquisition of the controlling shareholder of Shandong high speed group Shude Qi north and Xu Yu two high-speed highway in assets, Shandong high speed (600350 again attack. Recently, the board of directors of the company through on the acquisition of Shandong Highway Engineering Consulting Co., Ltd. 49% stake and on the issue of 2.2 billion yuan the separation transaction convertible bonds to raise funds for the two plans, the industry analysis believes that the acquisition of equity is intended to Levin Weibei high-speed information produced high-speed Engineering consulting company's income bursa. If the acquisition is successful, the group overall listing of the highway asset and a major step forward. While the issue WBS can solve the financing needs of the acquisition of assets,air max homme pas cher, and further optimize the financial structure of the company.
 September 27th, Shandong high-speed announcement that the company intends to not less than the listing price of 519 million 813 thousand yuan and not more than a certain premium high-speed acquisition of Shandong Engineering Consulting Co.,hogan outlet, Ltd. 49% stake.
Related Articls:

Laurel Electricity Restructur

ICBC A+ H-share allotment sub

Radius of support to reduce the amount of directional fund-raising 50 million

When investors in February 23 evening see Kelun results of letters, may have entered the shares rose longing for. Because in this express, prior to the company's performance as expected as good, achieved operating income of more than 40 billion yuan, an increase of 24%; net profit of 6.61 billion yuan, an increase of about 55%; earnings per share reached 3.08 yuan, the total assets of nearly 88 million yuan.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
We are not together
« پاسخ #8 : 19 مه 2016، 02:41:59 pm »

we haven't been in touch for a long time. We at the end of the Cape of the distance between the distance will never meet.
 there is nothing in the together is not together, is he always sent QQ to me, sometimes can talk to a little more. Later I read the University, is not very ideal, also did not have to fall in love. Always think of him, his back, he is like him to give me ice cream. Thank God we're all together.
 high school, QQ was added to me, then I just play this. He didn't say who you are,air max homme pas cher, and I talked a lot, very talkative, words are good. Very close, ask me to eat breakfast, homework is not difficult. Then he said his name, said he liked me, can try to be together. At this time, I did not carefully think of his facial features, is a slightly delicate boy, just like his name,tn requin pas cher, in the summer of one eye Qingquan. Of course, he did not study at that time, the stubborn boy.
 is really nice. His name is summer. Later, we played a few times to say hello, talk about a few times.
 pointed to a tall boy said: This is my deskmate,sac goyard pas cher, Ting, very nice.
 then, you turned and smiled at me, I said,golden goose saldi, really high ah.
< p > Beibei said: that day I did not eat breakfast, eat instant noodles, and then I come back to school, the drawer more two generations of raccoons. Is not a good person?
We are not together
 are 2 year old man, actually did not dare to hand. The school people embrace the loving dog is how to do it? He is still very thin, but very powerful, I feel that two people are in the palm of the hand sweating, ha ha ha, how funny. He would let me walk in the street, buy snacks are his. I really think I've become a little princess from a woman who is a world of my own.
 pursuit of a girl, the best way is long. We have known the eight grade, and I chat babe in the hallway,scarpe hogan outlet, happy is like the wind dance leaves.
Babe
 but ah, why not together? Because I am a proud of the little princess, ah,hogan outlet, my boyfriend is perfect for the requirements of ah, is not the memory of the memory of the beautiful. I hope he has a great ideal,hogan sito ufficiale, not in place, in the future to have me, I plan to have me. Here, I also imagine that I hold my daughter's scene. But, the summer can not give. He always did what I plan to make fun of. I hate the way I thought he was a thoughtful mood, hate recall our scenes together,scarpe hogan uomo, hate him in my mind lingering. So ah, I want to find a love five points, five points left to love other people. Let be summer, that summer I drink a spring.
Related Articles:

Seal of ti

Light years, Anne

There is a river in the heart

The dancing circle little drops of water, such as golden dance, happily dizzy wave after wave of vortex. In the face of the wind, with the flavor of the sun, blown chaos of the rhythm of the rain, accidentally bumped into the eyes, so fresh a trace of warmth, self heart leapt, diffuse through the fingertips. Dipped in a drop of rain, on a piece of the sun, write your name, every brushstroke, each stroke, graffiti sunny smile.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479

< p > Luxin venture notice today, the company recently for banking found part of the bank account can not be normal use,hogan roma outlet, the inquiry was informed,louboutin pas cher, the company opened in the Bank of China branch in Zibo Nanding, Nan Ding branch of Shandong Zhangdian rural commercial bank,hogan sito ufficiale, Commercial Bank of Qi Zibo High Tech Development Zone Branch, Zibo High Tech Development Zone Branch of the Construction Bank, Zibo Branch of Industrial Bank, Shandong Zhangdian rural commercial bank business department, industrial and Commercial Bank of China Zibo Branch bank accounts were frozen,scarpe hogan outlet, freeze the amount to $28599.76.
Lu letter part of the bank funds were frozen branch of bank funds to the industrial and Commercial Bank of China branch
< p > in the stimulation of the IPO gate opening messages with the concept of venture capital Luxin venture capital (600783, closing price of $18.67) has received the attention of a lot of money. However,spaccio golden goose, the company disclosed today a notice that many investors feel a trace of worry.
< p > Luxin venture, said the company management layer on the above matters actively and bank, the major shareholder of the company, controlling subsidiaries and other relevant parties for inquiry, verification,hogan outlet, and ask for legal document on the subject matter to the relevant court and understanding of the relevant circumstances, to be received by the relevant legal documents and verify clear related matters, the announcement as soon as possible disclosure of subsequent events.
 reporter also noted that, as of September 30, 2013, the net assets of the venture capital of Shandong Province,tn pas cher, the amount of the freezing of the minimum. But the company also pointed out that the situation does not exclude other bank accounts continue to be frozen,scarpe hogan outlet, this statement will undoubtedly make the market parties concerned.
 "daily economic news" reporter after the access to public information, did not find the recent abnormal circumstances Lu letter. For multiple accounts were frozen, Lu letter also did not disclose the specific reasons for the company, the company said it has not yet received any legal documents or written notice on the above matters.
Related Articles:

PetroChina

BlueFocus

Wuhan state owned Shou group

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Mood
« پاسخ #10 : 04 ژوئن 2016، 10:48:17 pm »

Mood
Mood
Everyone suffers from an occasional bad mood, (occasionally) but I am in a bad mood more often than other people,zapatillas new balance outlet. As a result, I have developed a list of helpful hints (for dealing with schematic,hogan sito ufficiale, depression (implied) depression, depression),hogan outlet online. One thing I have learned to do is keep a mood diary. About four times a day I jot (down a one-word jotted down) des cription of my mood at that moment---- sad, tired, frustrated, happy, and so on. Then I ask myself questions like &quot,goyard soldes;what event preceded this mood (better than?)? Have I just eaten a lot of junk (the junk or drunk a lot) food of coffee Have I felt this way,tn requin pas cher? Before? After keeping this diary for" a while, I have begun to see patterns to my moods. I''ve (Design) found for example that consuming (consumer Fee) a lot of salty foods like chips makes me feel tense. Another mood-controlling hint (cues) that I ''ve taken is to exercise every day,hogan sito ufficiale. Exercise seems to prevent depression,hogan outlet. And it also helps me sleep better. Any type of exercise works, including jogging, (jogging suit), dancing,scarpe golden goose, and even w>
Related Articles:

In the sun

2015 high

Immigrants

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Minister of environmental protection will start th
« پاسخ #11 : 05 ژوئن 2016، 01:36:07 pm »

waste incineration plant built by the municipal government?< p > as intensified in recent years "NIMBY", in many parts of the country, people in what is now smell of garbage incineration plant and discoloration. If a place to start building a garbage incineration plant, unless it is a special arrangement of the hearing, otherwise must be opposition; in some places, the excitement surrounding residents may even collective walk, and even with you desperately.
 the old man to play,tn pas cher, the little man to think more! This is because the old man if you are still watching "Three Kingdoms",tn requin pas cher, "outlaws of the marsh",pandora sito ufficiale, people will think they wily. Not even close to them. And if the little man only know to play all day, the old will be nothing.
 news (reporter Wang Shu) shortly before the external "poison" incident, to land pollution has sounded the alarm. This morning, by the State Council, the Minister of environmental protection Chen Jining to the National People's Congress Standing Committee of the National People's Congress on the 2015 annual environmental situation and environmental protection objectives of the completion of the report. When it comes to soil environmental condition, he said, "the total soil points exceeded the rate of 16.1%,hogan sito ufficiale, including mild, mild, moderate and severe pollution proportion respectively 11.2%, 2.3%, 1.5% and 1.1%, cultivated land soil exceeded 19.4%. Yangtze River Delta, the Pearl River Delta, the northeast old industrial base and other parts of the regional soil pollution problems are more prominent, heavy metals in the southwest, central and southern regions of heavy metals".
 earthquake relief, what is the difference between China and Japan?< p > folk personal behavior, is the same as the circle of Confucian culture,hogan olympia outlet, whether in Japan or in China, few fish in troubled waters, automatic lawful, mutual assistance; party is difficult,hogan outlet, P Plus support. The difference between Japan and China lies in the government behavior and enterprise behavior, in order to post disaster relief this eternal topic,hogan roma outlet, comparison and mutual learning is needed.
 talked about the next step of the work plan, he said that the introduction of the implementation of the "ten". Start the national soil pollution survey,hogan sito ufficiale, the agricultural land and construction land as the focus, the implementation of classification management. Complete the soil environmental quality control monitoring point set, the establishment of soil environmental foundation database. Sound soil pollution prevention and control of the relevant standards and technical norms, and promote the pilot demonstration of governance and repair.
 the old man wants to play, the little man wants to think
 what is the key to human farewell to the road of slavery
 slaves, slavery, such words, in the era of civilization, the rule of law, this should only survive in the history books or literary works. Nearly 200 years ago, slavery had been abolished in the western world, and 2000 years ago, the slave society had been far away from the ancient and civilized China. However, about 27 million of the world's slaves are being exploited.
 | Chen Jining: political solution will launch a national soil pollution survey
Minister of environmental protection: will launch a national soil pollution survey | soil pollution
 soil environmental protection
Original title:
Related Articles:

Wu Faxian the other side of t

Qinghai Menyuan earthquake occurred 6.4 no housing

British media China in December 2016 will gain mar

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
On behalf of the community to talk about learning
« پاسخ #12 : 11 ژوئن 2016، 08:59:17 am »

is the birthplace of the spirit of Jiao Yulu. "Why over the past 50 years, Lankao development is still relatively backward,zapatillas new balance baratas, there is still no fundamentally change the face of poverty?" "why abandon the Jiao Yulu spirit of this wealth, but the social conflicts big and small continued?" nearly a period of time, these two problems have been deeply torture Lankao cadres and the masses. "As a cadre of Lankao to commemorate the comrade Jiao the best way, is to implement the important instructions of general secretary XX, heirloom inheritance of Jiao Yulu spirit, to study and carry forward the good spirit of Jiao Yulu this responsibility fulfill." Lankao County Party Secretary Wang Xinjun said, "Lankao must in inheriting and promoting of Jiao Yulu spirit to go in front, in front of the front, dry before."
 Jiao Yulu has been away from us for 50 years. Today, 50 years after we learn how to carry forward the spirit of Jiao? In Henan Province, held on May 14 commemorate the death of Comrade Jiao 50 Anniversary Symposium on, expressing the common aspiration of the representatives from all walks of life from: in their respective positions on the down-to-earth to do a good job is of Jiao Yulu comrades most good remembrance and commemoration.
On behalf of the community to talk about learning to carry forward the spirit of Jiao Yulu
< p > to participate in the forum of the county Party committee secretary on behalf of, Dengfeng municipal Party Committee Secretary Zheng Fulin, as party secretary must consciously adjust and masses relationship, increase with the feelings of the masses, the needs of the masses as the goal, the satisfaction of the masses as the working standard. As Comrade Jiao that in firm belief, enhance training to strengthen the party spirit training; in a realistic and pragmatic dry weight in promote scientific development, keeping in mind the purpose and improve the livelihood of the people in connection with the service of the masses; do a good job in the team,cheap pandora charms, lead the team to strengthen self construction.
< p > Jiao son coke leap, as a descendant of Jiao to remember the teachings of his father,hogan outlet, courage to do to carry forward the spirit of Jiao Yulu example, striving to be the pacesetter in the practice of the mass line, to the spirit of Jiao Yulu inherit and carry forward the good,hogan outlet, good practice,hogan outlet, take practical action
 representatives from all walks of life to talk about learning to carry forward the spirit of Jiao Yulu
< p > ZHU Jinxi is now Weishi County Gang Zhuang Li Xiangzhan village Party branch of first secretary. In the past, he has served as a member of Kaifeng County People's Congress Standing Committee Deputy Director. Jiao listen to the story, in under the influence of Jiao Yulu spirit grew up he,hogan outlet, in retirement did not forget the spirit of public servant, when the village's "first secretary". For the development of the aquaculture industry, he put the son to sell the house, the family property mortgage, through arduous efforts, led the villagers picked the poor hat. He is full of regrets ground say: "inherit the spirit of Jiao Yulu, start from today,hogan outlet online, from the front of the start, start from the trivial, as Comrade Jiao that treat people, treat tissue,hogan outlet online, treat yourself, as Comrade Jiao as the energy used in and do practical things for the masses, with a lifetime of sincere service folks."
Lankao
Related Articles:

Social pho

Graduated

Summary of

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

این صفحه در 0.079 ثانیه 22 نمایش داده شد.