انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

کاش در کتاب قطور زندگی ، سطری باشیم ماندنی ، نهحاشیه ای از یاد رفتنی...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: آسیب های اجتماعی تالارهای گفتگو  (دفعات بازدید: 1095 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
آسیب های اجتماعی تالارهای گفتگو
« : 11 اكتبر 2012، 08:26:49 am »

نگاه
دختر جوان بعد از مخالفت والدینش برای ازدواج با خواستگار اینترنتی خود از خانه فرارکرد. زندگی پسری که با دختر مورد علاقه اش از طریق چت ازدواج کرده بود، با خودکشی پایان یافت. ازدواج اینترنتی و طلاق غیابی؛ سرنوشت دختر ۱۸ساله. اینها مطالبی است که شاید هرروز در رسانه ها اعلام مي گردد. تا چندسال پیش فراوانی این مطالب تا این حد نبود اما با گسترش وسایل ارتباطی و بخصوص اینترنت و افزایش دوستی از طریق تالارهای گفتگو یاهمان چت روم ها دوستی های اینترنتی نیز افزایش پیدا کرده است و تبعات سوء ناشی از این ارتباطات مجازی نیز بیشتر شده است.

مقدمه:
یکی از معضلاتی که جامعه امروزی به آن دچار شده است بحث دوستی ها و ازدواج های اینترنتی است . افرادی که از طریق چت روم باهم آشنا می شوند اگر هم جنس باشند ممکن است مشکلاتی برایشان پیش آید اما این مشکلات زمانی تشدید می شود که دو جنس مخالف از این طریق با یکدیگر دوست شوند زیرا در اکثر مواقع بحث ازدواج یکی از داغ ترین مسائلی است که بالاخره یکی از دوطرف مطرح می کند که طبق آمار ارائه داده شده ۹۰درصد این ازدواج ها به طلاق می انجامد. در حالی که خانواده مقدس ترین نهاد از دیدگاه دینی و اجتماعی است و نباید نسبت به آن بی تفاوت بود. اگرچه شرایط زندگی در جامعه کنونی تغییر کرده است و زمینه های گوناگونی برای اشنایی دختران و پسران بایکدیگر برای ازدواج فراهم شده و برای بسیاری از افراد این برداشت وجود دارد که دوستی قبل ازدواج نوعی آشنایی و تضمین کننده دوام زندگی زناشویی محسوب می شود اما این برداشت اشتباه نه تنها موجب ایجاد شک و تردید بین طرفین و ازهم پاشیده شدن زندگی می شود بلکه در محیط اینترنت که به غیر از تعدادی جمله که مشخص نیست نویسنده آنها حتی زن است یا مرد بسیار خطرناک تر بوده و نمی تواند موجبات آشنایی و ازدواجی سالم را فراهم بیاورد. اما نکته مهم اینجاست که در این میان مقصر کیست؟ آیا خانواده ها باید بیشتر مراقب فرزندان و جوانان خودباشند؟ آیا خود جوانان مقصرند؟ نقش رسانه ها و آموزش در این میانه چیست؟

آسیب های اجتماعی چت روم ها و دلایل بروز این آسیب ها
در جامعه کنونی که ارتباطات دوستانه افراد در قالب پیامک، ایمیل و چت خلاصه شده است و مانند زمان قدیم نیازی به دیدن یکدیگر نیست چت روم ها فضای بسیار مناسبی برای آشنایی با افراد جدید، ارائه نظر و مطرح شدن، در برخی مواقع شغل یابی و در بسیاری از مواقع حتی همسریابی می باشند که شخص با نشستن پشت یک رایانه و تنها فشار دادن چند دکمه بتواند دنیای دیگری را تجربه کند. جذابیت ها و قابلیت هایی که برای تالارهای گفتگو ایجاد شده است و آشنا شدن با افراد جدیدی که در این فضا با یکدیگر به گفتگو می پردازند باعث می شود فرد بدون اینکه متوجه شود ساعت ها در این فضا به گفتگو با افرادی بپردازد که حتی از هویت واقعی آنها اطلاعی ندارد و این مساله باعث بوجود آمدن مشکلات فراوانی می شود که برای پسران و دختران مشکلات خاصي ایجاد می کند ازجمله:

هدر دادن وقت و هزینه: اولین مشکل هدر دادن هزینه و وقت مفید شخص می باشد. افراد بجای اینکه به کارهای روزمره خود مانند درس بپردازند وقت و هزینه خود را ساعتها پای اینترنت و در چت روم ها صرف می کنند و در پایان انقدر انرژی مصرف کرده اند که دیگر توانی برای انجام کار دیگری ندارند زیرا در تمام این مدت به فکر این بوده اند که پاسخ فلان مخاطب را چگونه بدهند که کاملا ایده آل جلوه نمایند.

اعتیاد به اینترنت: آسیب بعدی ایجاد وابستگی به اینترنت است که همان اعتیاد خوانده می شود .متاسفانه در فضای مجازی چت کردن یکی از لذت بخش ترین کارها برای جوانان محسوب می شود و این لذت باعث جذب چندین باره جوان به فضای مجازی و در اخر وابستگی شدید او به اینترنت می شود.

افزایش دوستی های خیابانی: یکی از دلایل افزایش دوستی با جنس مخالف در جامعه همین دوستی های اینترنتی است. دوطرف در اینترنت با یکدیگر آشنا می شوند و در فضای واقعی با یکدیگر قرار ملاقات گذاشته و دوست می شوند .از طرف دیگر این ارتباطات مجازی در اینترنت باعث تبدیل شدن دوستی دو جنس مخالف به یک فرهنگ شده است و جوانان با خود می پندارند همانطور که در فضای مجازی آزادانه با یکدیگر گفتگو می کنند در دنیای بیرون نیز می توانند بدون وجود هیچ گونه محدودیتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

عضویت در شبکه های فساد : عضویت در باندهای فساد و کلاهبرداری از معضلات بزرگی است که در بسیاری از مواقع از طریق همین تالارهای گفتگو صورت می پذیرد. اشخاصی که در این باندها هستند بعد از ارتباط با برخی از جوانانی که در فضای مجازی در حال چت هستند و ایجاد یک حس اعتماد در انها سعی می کنند جوانان و افراد بیکار را با چرب زبانی و وعده های دروغ در این باندها عضو کنند و مشکلات ناشی از این اتفاق را نمی توان در جامعه نادیده گرفت.

ازدواج اینترنتی: متاسفانه یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی ناشی از آشنایی در فضای مجازی ایجاد وابستگی کاذب و ازدواج اینترنتی است که زندگی دختران و پسران زیادی را به تباهی کشانده است زیرا دوطرف بدون هیچگونه شناخت واقعی از یکدیگر به هم وابسته می شوند و در آخر متوجه می شوند که هیچ یک از آن حرفهایی که در چت روم با هم ردوبدل می کرده اند صحت نداشته است. این مساله حتی زندگی هایی را از هم پاشیده که ممکن است ۲۰سال از تشکیل آن گذشته باشد و دختران و پسران آن خانواده خود هم اکنون در حال ازدواج باشند اما پدر خانواده از طریق چت روم با شخصی اشنا شده و به زندگی خود پشت پا می زند.

راهکارهای جلوگیری از آسیب های تالارهای گفتگو
پیشگیری از بروز آسیب هایی که در تالارهای گفتگو جوانان را تهدید می کند کاری دشوار نیست. این وظیفه بر دوش والدین ، مراکز آموزش رسمی و غیر رسمی، رسانه ها و البته خود جوانان است.در اینجا به بررسی نقش هریک از این نهادها و افراد در پیشگیری از بروز این مشکلات می پردازیم.

خانواده : در این جا خانواده دو نقش مهم را ایفا می نماید؛ ایجاد ارتباط دوستانه و بها دادن به جوان خود و آگاه سازی وی در خصوص مشکلاتی که ممکن است برای وی ایجاد شود. یکی از عوامل مهمی که باعث جذب جوانان به چت روم می شود احساس کمبود توجهی است که ممکن است در خانواده برای آنها ایجاد شود. در فضای مجازی وی حق اظهار نظر دارد و در بسیاری موارد دیده می شود و با افراد مختلفی دوست می شود اما متاسفانه به علت نااگاهی برخی والدین درخصوص چگونگی رفتار با جوان و نوجوان خود این حس در جوان بوجو می آید که خانواده به او توجه نمی کنند لذا به دنبال براهی رای ازبین بردن این حس می گردد و به فضای مجازی پناه می برد زیرا تنها جایی است که بدون محدودیت زمانی و مکانی می تواند به راحتی ساعتها به گفتگو بنشیند و به او توجه شود.

مراکز آموزش رسمی و غیر رسمی: مراکز آموزشی نیز در آگاه سازی نسبت به خطرات چت روم ها نقش مهمی دارند.متاسفانه در مدارس بجای اینکه به اینگونه آموزشها پرداخته شود فقط این دغدغه وجود دارد که دانش آموز یا گوشی موبایل همراه خود به دبیرستان نبر. در حالی که اینها مشکل اساسی نیست اگرچه اهمیت دارند و برای حفظ نظم در مدرسه نیاز است اما داشتن تلفن همراه، آن مشکل حادی را که نااگاهی نوجوان از دوستی های مجازی را داراست ایجاد نمی کند. مدارس باید نوجوانان را هشدار دهند و به طور دوستانه با انها به گفتگو بنشینند و برنامه هایی در همین راستا برای آنها برگزار کنند.هم چنین مراکز آموزش غیر رسمی مانند خانه های فرهنگ وفرهنگسراها نقش تاثیرگذاری ایفا می کنند.

رسانه ها: در اینجا مقصود از رسانه تنها روزنامه یا صداوسیما نیست.هر رسانه دیداری،شنیداری،مکتوب و مجازی در اطلاع رسانی به جوانان مفید هستند.خوشبختانه صداوسیما و رسانه های مکتوب تا کنون با انعکاس خطرات این ارتباطات مجازی توانسته اند تاثیر مطلوبی در این زمینه داشته باشند اما برنامه های صداوسیما باید بگونه ای باشد که مانع جذب جوانان به ماهواره شود چرا که متاسفانه برنامه های ماهواره ای از مهمترین دلایل جذب جوانان به دوست یابی اینترنتی هستند.

سخن پایانی
دنیای امروز روزبه روز در حال کوچک شدن است و فاصله افراد بایکدیگر در دهکده جهانی هر لحظه در حال کاهش است. ما نمیتوانیم جلوی این پیشرفت را بگیریم چرا که هر ملت باید مطابق تکنولوژی روز حرکت کند.اما موظفیم فرهنگ استفاده از این تکنولوژی را بیاموزیم و آن را به کار گیریم البته خود جوانان هم در این میانه بدون وظیفه نیستند ورفتار اگاهانه آنهاست که تمام این وقایع را رقم میزند. یک جوان می تواند با حضور در چت روم ها از اخبار و اطلاعات مفید بهره مند شود و در غیر این صورت با دوست یابی مجازی زندگی خود را تباه کند.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop792
[inspirational quotes]
« پاسخ #1 : 25 آوریل 2016، 02:05:31 am »

1. not their own things do not,hogan scarpe outlet, that is no longer like does not work,hogan sito ufficiale, to know how to give up; 2. A thing of the past can not forget,hogan sito ufficiale, but must put down; 3. Others said in his head,hogan sito ufficiale, and his is in his heart; 4. You never in your own imagination so important; 5. Money can solve the problem of everything does not call into question the; 6. For some time,jordan pas cher, alone in a moment; 7. Don't feel life owes you,hogan sito ufficiale, in fact,scarpe hogan outlet, is not ripe or you do not work hard enough.
HTML template [inspirational quotes]
Related Articles:

Ferry, des

Tea in the friendship

2012-04-23

A year, tomorrow you must go abroad game, I know you expect this has for a long time, this is the game for the first time since you hurt, I miss the time you are not injured, perhaps we still have the opportunity to see many, maybe the situation will better than it is now a little. But I am very satisfied, although you are not particularly able to understand me, even when I was angry, you never coax me.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 219
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop062

,sac goyard saint louis
< br / > 5. Bayan Nur City Civil Affairs Bureau, URAT Front Banner, government services hall,hogan outlet online, on the afternoon of March 11, 2014 and Wulate County Civil Affairs Bureau Service Hall has three people missing the post, after confirmed for being late. Human trafficking Piaohao service hall door, service hall of internal disorder. Given a hall in charge of the Civil Affairs Bureau deputy director Qiandemen administrative warning; Zhang Hong, Qie Yongyan, Wu handsome 3 staff administrative warning.
< p > 1. Dong Jie,scarpe hogan outlet, Hohhot Municipal Bureau of human resources and social work service hall staff, 2014 March 20, in Hohhot City human resources and social security service hall, 1st floor, window 12 social security fund management center service reception masses, bad attitude,tn requin pas cher, giving warning Dong Jie.
 the Inner Mongolia Autonomous Region notified 5 cases of violation of the provisions of the spirit of the central eight typical cases
< p > 4. Li J Q, tumed Right Banner,hogan outlet, Baotou City, bureau of civil affairs staff, March 11,hogan outlet online, 2014, in the work not as and service attitude raw, cold, hard, give Li J Q party a serious warning.
 people's network, Beijing, April 28, the Central Commission for Discipline Inspection and supervision of the Ministry of supervision website today informed the discipline inspection organs at all levels to investigate 174 cases of violation of the provisions of the central eight typical cases. Among them, the the Inner Mongolia Autonomous Region 3 responsible for government service staff due to service attitude is hard to be punished. Among them, Hohhot Municipal Bureau of human resources and social work service hall staff Dong Jie was given a warning; Baotou City, tumed Right Banner, administrative service hall staff Harry, Yang Erling be given administrative demerit;, tumed Right Banner, Baotou City Civil Affairs Bureau staff Li J Q is given the party serious warning.
< p > 2. Du Weiquan, Hohhot City Government Affairs Service Center coordination department clerk, March 20,yeezy 350 pas cher, 2014. During working hours browsing web pages has nothing to do with the job, play games, Internet chat, give administrative Du Weiquan warning.
Inner Mongolia 3 Civil Servants due to service attitude is hard to be punished eight provisions of the civil service of the civil service
< p > 3. Harry, Yang Erling, Baotou City,chaussure jordan pas cher, tumed Right Banner, administrative service hall staff, March 11, 2014, tumed right banner government services hall staff Harry late, blunt service attitude; its social security bureau service hall staff Yang Erling during work in violation of industry and trade as a discipline, blunt service attitude, giving Harry, Yang Erling administrative demerit of.
Related Articls:

Xinjiang, 2 cadres of the discipline inspection an

Deputy director of the central finance office Tang Renjian Tang Renjian was tran

Fu Ying in recent years, the maritime issue is to

This is like the relationship between people, on the one hand to play a fist hit, on the one hand, it is not possible to dialogue. First of all to show good faith, sincerity, so that the two sides can discuss some of the issues. However, the Japanese side is currently a variety of behavior, the Chinese side is difficult to consider arrangements for the meeting between the two leaders.
خارج شده است

این صفحه در 0.061 ثانیه 20 نمایش داده شد.