انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هيچكــس ، هيچكـــسي نـــيست ، چـــرا كه در شمــا ، بودن هيـــچكسي ،بهتر از شما نيست.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کمکم کنید  (دفعات بازدید: 7595 بار)

پریسا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 5
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : کمکم کنید
« پاسخ #15 : 20 فوریه 2013، 10:34:02 pm »

سلام سامان  هروقت به مشکلی برمیخوری یه سوال ازخودت بپرس یاخدایی هست یاخدایی نیست این مدت پاکی نشون میده که خدای بزرگ وقشنگی داری پس هروقت غم ودردی سراغت اومدبدون خدابرات فرستاده وبگوباتمام وجودمیپذیرم وهمیشه مادرشرایط سخته که رشدمیکنیم پس ازاین فرصت استفاده کن وخودتوبساز امیدوارم این پیام به موقع دستت رسیده باشه
خارج شده است

zartoshtiyan

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2
« پاسخ #16 : 09 مارس 2013، 12:56:56 am »

salam
asme man ahmadreza 25 salame
6mahe ke pakem dost daram to jame shoma basham
خارج شده است

فرزانه

• فرزانه
  • مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
« پاسخ #17 : 09 مارس 2013، 09:07:39 am »

اول سلام - توي تصور من براي سامان عزيز يه سوال پيش اومده مگه عامل مرگ رهجوتون شما بودين؟ ما هيچكدوممون نبايد خودمون رو عامل مرگ كسي بودونيم مهساهم همينجور. اعتقاد من اينه زمان رفتن بايد رفت فقط دعاي خير اونم از صميم قلب كسايي كه پاك هستن طول عمر كسي رو به اذن خدا بيشتر ميكنه اما اگه زمان رفتن باشه چاره اي جز تسليم نيست.
- البته بازم معذرت ميخوام فقط اينكه در مقابل هر اتفاقي بايد صبور بود و از خدا كمك خواست.
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #18 : 10 مارس 2013، 08:20:40 am »

salam
asme man ahmadreza 25 salame
6mahe ke pakem dost daram to jame shoma basham
.
.
خیلی خوش آمدید دوست عزیز
امیدوارم که شاهد تجربیات جدیدی از طرف شما در این تالار
و
در راستای کارکرد قدمهای دوازده گانه باشیم
..

خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

saeed32

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 17
« پاسخ #19 : 25 مارس 2013، 08:58:44 pm »

سلام دوست خوبم.
بهترین راه اینکه شما تراز قدم 10 تو بگیری ونقش خودتو پیدا کنی.
یکی از رهجوهای منم زد  حالم بد شد.ولی دیدم کاری از دستم برنمیاد.
بعدش فکر کنم شما قدم  3و11 توی زندگیت کار نمکنه  مخای نقش خدا رو بازی کنی  وحالت به خاطر اون بد میشه.
  یپیشنهاد بهت مکنم.
شما دوباره 90 روز 90 جلسه تو پر کن. چون توی کتاب نوشته هر وقت دیدی قدم وسنت رهجو بهت جواب نمیده برو جلسه وبه یک تازه وارد  خدمت کن.
موفق باشی
خارج شده است

jafar_sh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 85
    • معتادان گمنام
« پاسخ #20 : 16 آوریل 2013، 09:02:03 pm »

سلام، لطفا کمکم کنید
به تازگی روزشمار پاکیم به ۵ سال رسیده
این چند روزه به چیزی بجز مرگ فکر نکردم،شدیدا در عذابم. دستم به هیچ جا وصل نیست. رهجوهام رو رد کردم، از وقتی اون رهجوم لغزش کرد و مرد بدتر شدم، چند مدل بیماری پدرم،بد دهنیاش،دست تنها بودنم،بیکاریم، حتی تمام باورام در مورد خدا و نیرو برتر و اصول و... همش از بین رفته
دارم جون میکنم، فقط راهنمام تونسته تا الان حفظم کنه، میترسم
هیچ امیدی نمونده،
بی که فکر میکنم احساس میکنم دارم سکته میکنم، مغزم داره منفجر میشه،قلبم تیر میکشه
خدایا به فریادم برس
چیکار کتم؟؟
منم امروز پاکیم شد 5 سال. منم رهجوهام یکی یکی رفتن. اما پی برم خدا نیستم. من هپاتیت سی دارم سنی ازم گذشته و هنوز داماد نشدم. گاهی منم احساس میکنم خدا در مورد من عدالت رو اجرا نمیکنه چون حتی نیازای منو براورده نمیکنه. گاهی میگم کاش مرده بودم اما حقیقت اینه عاقبت باید دل بکنیم و بریم پس هرچه وابستگیام کمتر باشه بهتر. روراست هنوز با این واقعیت که حتی ممکنه تا اخرش تنها باشم و زن نگیرم اشتی نکردم اما مطمئنم مواد نمیزنم و خودکشی نمیکنم. اگه تو که دستتو دراز کردی و در حقیقت از خدا تقاظای کمک میکنی جواب خدا رو لابلای نوشته ها پیدا کردی یک پیام هم بمن بده. متشکرم
« آخرين ويرايش: 16 آوریل 2013، 09:04:27 pm توسط jafar_sh »
خارج شده است

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 549
  • اصول را به شخصیتها ترجیح دهید...
« پاسخ #21 : 20 مه 2013، 08:07:19 pm »

سلام دوستای گلم
اگه اطلاع دارید کمکم کنید بتونم آدرس جلسات نارانان در
کشور گرجستان رو پیدا کنم
خارج شده است
----نارانان سرای آرامش من است----

shantiya

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 400
  • دوست داشتن یک نفر یعنی دیدن او به همان شکلی که خدا
« پاسخ #22 : 01 ژوئن 2013، 03:03:38 pm »

سلام
می خواستم بپرسم آیا سرعت دسترسی به سایت بهبودی از اینترنت برای همه کند شده یا من مشکل دارم
سوال دوم اینکه چرا گزینه ایجاد موضوع جدید غیر فعال شده؟

خارج شده است

مدیر کل سایت

• مدیر کل
  • مدیر سایت
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 17
    • بهبودی
« پاسخ #23 : 03 ژوئن 2013، 01:11:42 pm »

سلام
می خواستم بپرسم آیا سرعت دسترسی به سایت بهبودی از اینترنت برای همه کند شده یا من مشکل دارم
سوال دوم اینکه چرا گزینه ایجاد موضوع جدید غیر فعال شده؟

.
.
کاربر محترم تالار
با عرض درود و خسته نباشید
اولا صندوق پستی تان را خالی نگهدارید تا اگر نیاز شد به شما بطور خصوصی پیام داده شود که چه کاری باید انجام بگیرد
ثانیا :تصمیمی که گرفته شده برای ایجاد موضوعات جدید توسط گروه مدیران انجمن به این نتیجه رسیده اند که فقط بازوها و مدیران می توانند موضوع ایجاد کنند تا از بهم ریختگی و گسستگی موضوعات و خصوصا تکرار آنها جلوگیری به عمل بیاید
حتما متوجه شده اید که در تالار بعضی از موضوعات بصورت تکراری وجود دارد و با اینکه مدیران تالار و خصوصا ناظر محترم سعی در انتقال آنها به مکان خاص خودشان می باشند ولی با حجم اطلاعات روزانه و با این همه اطلاعات موجود در تالار اگر نگوییم غیر ممکن ولی باید قبول کرد بسیار سخت می باشد
.
لذا بعد از پاک کردن صندوق پستیخود با مدیریت قسمت اعتیادی ( رضا بیل) تماس داشته باشید و درخواست خود را تکرار کنید .
ضمن اینکه نظر بنده در کارکرد قدمها برای ارتقاع مدیریت حضورت عالی به عنوان بازو در هر قسمتی که شما دوست داری فعالیت کنید می باشد
.
اگر سوالی بود در خدمت شما هستم
.
.
ممنونم و با تشکر
.
مدیریت تالار بهبودی
خارج شده است

jafar_sh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
    • معتادان گمنام
« پاسخ #24 : 10 ژوئن 2013، 09:00:41 am »

با تشکر از زحمات مدیر محترم
من نیز قصد ایجاد موضوعی جدید تحت عنوان با خبر سازی از ایجاد انجمنی 12 قدمی جدید بنام (ha ) داشتم که متاسفانه این امکان نیست. لطفا راهنمائیم کنید. ناگفته نماند این انجمن متشکل از کسانیست که به ایدز و هپاتیت مبتلا هستند و فعلا فقط در مشهد و یک جلسه 3 روز در هفته شروع به کار کرده است پس از هماهنگی با ختدمتگذارن این انجمن و در صورت موافقت ادرس انرا اعلام خواهم کرد چنانچه کسی از همدردان مایل به شرکت در این جلسات است به ادرس ایمیلم پیام بگذارد تا ادرس این جلسه را در اختیارش بگذارم.  :pray:
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #25 : 11 ژوئن 2013، 10:05:56 am »

با تشکر از زحمات مدیر محترم
من نیز قصد ایجاد موضوعی جدید تحت عنوان با خبر سازی از ایجاد انجمنی 12 قدمی جدید بنام (ha ) داشتم که متاسفانه این امکان نیست. لطفا راهنمائیم کنید. ناگفته نماند این انجمن متشکل از کسانیست که به ایدز و هپاتیت مبتلا هستند و فعلا فقط در مشهد و یک جلسه 3 روز در هفته شروع به کار کرده است پس از هماهنگی با ختدمتگذارن این انجمن و در صورت موافقت ادرس انرا اعلام خواهم کرد چنانچه کسی از همدردان مایل به شرکت در این جلسات است به ادرس ایمیلم پیام بگذارد تا ادرس این جلسه را در اختیارش بگذارم.  :pray:
.
.
برای این کار باید شماره تماستان را به مدیریت اعلام کنید
در قسمت مدیریت تالار برای ایجاد این موضوع درخواست بدهید
راجع به نشریات و اینکه چه تعداد عضو دارد اطلاعات بدهید
و آیا شما خودتان عضو این انجمن هستید و دسترسی به نشریات آنها وجود دارد ؟
/
/
لطفا بعد از جوابهای فوق منتظر پاسخ باشید تا مدیریت شما اعلام گردد...
.
.
با تشکر
رضا - بیل
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
.
.
آدرس وبلاگ :
.

jafar_sh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
    • معتادان گمنام
« پاسخ #26 : 14 ژوئن 2013، 12:51:47 pm »

با سلام خدمت مدیر محترم
عرض شود اولا عضوی از انجمن ha هستم تعداد تقریبی اعضا 25 نفر میباشیم. جلسات 3 روز در هفته : شنبه " دوشنبه " چهارشنبه ساعت پنج و نیم بعد از ظهر شروع میشود. نشریات هنوز برای فروش عرضه نمیشود. قرار شده در صورت موافقت وجدان گروه با این سایت محترم هماهنگی شده و ادرس جلسه را برای همدردان اعلام کنم. ما از قدمهای دوازده گانه بهره میگیریم و دارای سنتهای خاص خود میباشیم. انجمن ha متشکل از کسانیست که از بیماریهای ایدز و هپاتیت رنج میبرند.
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #27 : 15 ژوئن 2013، 01:31:22 pm »

[size=78%]با سلام خدمت مدیر محترم[/size]
[size=78%]عرض شود اولا عضوی از انجمن ha هستم تعداد تقریبی اعضا 25 نفر میباشیم. جلسات 3 روز در هفته : شنبه " دوشنبه " چهارشنبه ساعت پنج و نیم بعد از ظهر شروع میشود. نشریات هنوز برای فروش عرضه نمیشود. قرار شده در صورت موافقت وجدان گروه با این سایت محترم هماهنگی شده و ادرس جلسه را برای همدردان اعلام کنم. ما از قدمهای دوازده گانه بهره میگیریم و دارای سنتهای خاص خود میباشیم. انجمن ha متشکل از کسانیست که از بیماریهای ایدز و هپاتیت رنج میبرند.[/size]
.
.
بنده در خدمت شما هستم
در هر صورت بنده مطابق در خواست شما و طی در خواستی از مدیریت فنی محترم تالار ، اجازه تشکیل تالار HA رو تشکیل دادم .
فقط کافی است که شما اطلاع رسانی کنید که در چه حد نیاز به کمک بنده است تا امکانات لازم را در اختیار شما قرار بدهیم .
.
.
بازم از زحمات شما کمال تشکر رو داریم !

خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

jafar_sh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
    • معتادان گمنام
« پاسخ #28 : 16 ژوئن 2013، 12:30:05 am »

طیق صحبتهایی که امروز در گروهمان داشتیم با قرار دادن ادرس جلسه موافقت شد. اقا رضا ضمن تشکر از زحمات بی شائبه و تقدیر از عشق بلاعوض شما من نحوه تشکیل تالار را بلد نیستم. اگر لطف کرده تالاری تشکیل دهید ممنون میشوم. من ادرس جلسه HA در مشهد را همینجا مینویسم شما اگر تالاری باز شد لطف کنید ادرس را در ان تالار قرار دهید.
*انجمن HA (هپاتیت و ایدز)*
جلسات
شنبه " دوشنبه " چهارشنبه
ساعت 17/30 الی 19
مشهد : خیابان احمد اباد میدان احمد اباد خیابان طالقانی نبش طالقانی 11 موسسه ریحانه النبی
« آخرين ويرايش: 16 ژوئن 2013، 03:42:37 pm توسط jafar_sh »
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #29 : 16 ژوئن 2013، 11:22:32 am »

طیق صحبتهایی که امروز در گروهمان داشتیم با قرار دادن ادرس جلسه موافقت شد. اقا رضا ضمن تشکر از زحمات بی شائبه و تقدیر از عشق بلاعوض شما من نحوه تشکیل تالار را بلد نیستم. اگر لطف کرده تالاری تشکیل دهید ممنون میشوم. من ادرس جلسه HA در مشهد را همینجا مینویسم شما اگر تالاری باز شد لطف کنید ادرس را در ان تالار قرار دهید.
*انجمن HA (هپاتیت و ایدز)*
جلسات
شنبه " دوشنبه " چهارشنبه
ساعت 17/30 الی 19
مشهد : نبش طالقانی 11 موسسه ریحانه النبی
.
.
ممنونم دوست عزیز
لطفا آدرس رو دقیقتر بفرمائید تا برای کسانی که علاقمند هستند در پیدا کردن مسیر دچار اشکال نشوند
ضمنا ، آیا نشریاتی وجود دارد که ما بتوانیم آنها را در این تالار برای علاقمندان این انجمن دوازده قدمی قرار بدهیم
ممنونم از زحماتی که می کشید
خارج شده است
.
.
آدرس وبلاگ :
.

این صفحه در 0.06 ثانیه 21 نمایش داده شد.