انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

با عاشق شدن کودک باقی خواهی ماند؛ و با عروج در عشق به بلوغ دست خواهی یافت.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کمکم کنید  (دفعات بازدید: 7581 بار)

سامان

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 55
  • * ماییم که از باده ی بی جام خوشیم *
کمکم کنید
« : 01 سپتامبر 2012، 02:20:18 am »

سلام، لطفا کمکم کنید
به تازگی روزشمار پاکیم به ۵ سال رسیده
این چند روزه به چیزی بجز مرگ فکر نکردم،شدیدا در عذابم. دستم به هیچ جا وصل نیست. رهجوهام رو رد کردم، از وقتی اون رهجوم لغزش کرد و مرد بدتر شدم، چند مدل بیماری پدرم،بد دهنیاش،دست تنها بودنم،بیکاریم، حتی تمام باورام در مورد خدا و نیرو برتر و اصول و... همش از بین رفته
دارم جون میکنم، فقط راهنمام تونسته تا الان حفظم کنه، میترسم
هیچ امیدی نمونده،
بی که فکر میکنم احساس میکنم دارم سکته میکنم، مغزم داره منفجر میشه،قلبم تیر میکشه
خدایا به فریادم برس
چیکار کتم؟؟
خارج شده است
***در ترس یک امنیت منحرف وجود دارد***

taze vared

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 80
  • عازم یک سفرم"سفری دور به جایی نزدیک....
پاسخ : کمکم کنید
« پاسخ #1 : 01 سپتامبر 2012، 03:02:53 am »

برات دعا میکنم همدرد. سخته ولی میگذره.
خارج شده است

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #2 : 01 سپتامبر 2012، 09:05:10 am »

همه ما دوره هایی رو داریم که اینقدر همه چیز بهم می ریزه و سرشار از درد می شیم.
دیگه نه چیزی خوشحالمون می کنه
و نه چیزی بهمون امید می ده
تو این دوره فقط باید یک کار کرد، اینکه صبر کرد تا تموم بشه و بهترین کار این هست که آدم سعی کنه به خودش آسیب نرسونه. آسیبی که اوضاع رو بدتر از قبل کنه
اگه این صبر رو داشته باشیم
بعد از مدتی همه چیز آروم می شه و به روال قبلیش بر می گرده
اما درون ما یک اتفاق جدید می یافته و رشد بزرگتری رو بدست می یاریم
.
.
اگه دقت کرده باشیم همیشه بعد از این بحرانها بزرگ شدیم
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

حسین فردین

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #3 : 01 سپتامبر 2012، 10:53:00 am »

سامان سلام
من اول تبریک میکم 5 سالگیتو :hurrah: :hurrah: :hurrah:
میدوارم باشم تا 6 سالگیتو ببینم :birthday: :pray:
من عمرم رو تو مواد زدنی گذروندم هیمشکلی که داشتم به پا میزدم و موادمو میگشیدم و میگفتم گور باباش چی میخاد بشه چی کارم میخان بکنن
حالا چی شده موادو نمیزنم اعتماد به خدایی که 5 سال پاک نگهم داشته و 1000 تا معجزه دیدم و شنیدم
حالا میام همه این داشته هامو نادیده میگیرم و به دنبال نداشته هام میگردم
یکی از راههای کمک به من و ذهن بیمار من رفتن به جلسه و دادن عشق به تازه وارد هست
دوست من من تجربه کردم جواب داد پیش نهاد میکنم تو هم مدتی این کارو بکن
من فراموش میکنم که فراموش کارم و به دنبال این نرفتن به جلسه و عشق ندادن به دوست هم درد
از یاد من میبره فقط برای امروز زندگی کنم
یه پیش نهاد دیگه
کتاب پایه فصل 7 رو به دقت بخون تجارب این حال تو اونجا نوشته شده
منو ببخش من برات ارزوی ارامش میکنم :love:
 :rose:
« آخرين ويرايش: 01 سپتامبر 2012، 05:02:39 pm توسط افق »
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 247
  • خدایا آنم ده که آنم به.....
« پاسخ #4 : 01 سپتامبر 2012، 06:04:06 pm »

سلام سامان
نمیدونم چی بگم که آرومت کنم من پاکیم پایین تره و تو باتجربه تر از منی
ولی اینو میدونم اگه مشکلات اونقدر هم بزرگ باشند بیشتر از تحمل ما نیستن
همین الان که ما پاکیم خیلی ها دارن از درد و  رعشه ی خماری به خودشون
میپیچن خیلی ها آرزوی این رو دارن که یه روز مصرف نکنن فرق ما با اونا اولین بار مصرف
ولی اونا با ما کلی فاصله دارن دعا میکنم که زود تر این درد ها رو پشت سر بزاری
و به آرامش برسی اگه یه خورده با دقت بیشتری نگاه کنی میبینی آرامش کنارت نشسته :rose:
خارج شده است

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #5 : 02 سپتامبر 2012، 12:50:07 am »

سلام سامان : 5 سال پاكي بنظر من يك دنيا ارزش داره . :bravo: آفرين  :rose:جاي شكر و سپاسگزاري روزانه و هر لحظه داره .
منهم اين شرايط برايم بوجود مياد ....وقتي مشكلات و احساسات منفي مثل كوه روي سرم خراب ميشه و له شدنم را احساس ميكنم ...ياد گرفته ام كه رها كنم ..به كناري برم . و بگويم كه من عاجزم و نميتوانم ..خدايا كمكم كن . :pray:
 وقتي رها كردي مي بيني يكي يكي خودشون رفتند ....دعا ميكنم كه  آرامش و شادي بهت برگرده  :pray:.
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #6 : 02 سپتامبر 2012، 12:54:49 am »

ميدونم دارين شرايط سختي رو ميگذرونيد اقا سامان ولي از اين هم مطمئنم كه اگه قادر به گذروندنشون نبودين
خداوند اين ها رو سر راهتون نميذاشت.... يه جمله بود نميدونم  مال كدوم كتاب هست ميگه
بیشترین خسارت را زمانی به خودمان میزنیم که فکر میکنیم چیزی برای از دست دادن نداريم 
شما هنوز خيلي چيزي دارين كه از دست ندادين و خيلي چيزا هست كه منتظرن
تا شما به دستشون بيارين....يه سري از چيز ها تويه همين دوران هاست  دعا ميكنم ادامه اين دوران رو هرچي پر آرامش تر سپري كنيد
و نهايتا چيزي كه ازش بمونه يه عالمه رشد باشه....
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

سامان

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 55
  • * ماییم که از باده ی بی جام خوشیم *
« پاسخ #7 : 03 سپتامبر 2012، 02:26:14 am »

نمیدونم چی بگم، فقط میتونم از تک تکتون تشکر کنم که نمیزارید اون حس پوچی از درون نابودم کنه
ممنونم ازتون :rose:
خارج شده است
***در ترس یک امنیت منحرف وجود دارد***

taha-m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 37
  • آه خدای من کمک کن که تنها به فکر تسلی غم های خود ن
« پاسخ #8 : 22 نوامبر 2012، 09:03:44 pm »

افکار منفی عامل اصلی ایجاد اضتطراب وناشادی هستند.
خارج شده است

mahsa

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 17
« پاسخ #9 : 21 ژانویه 2013، 02:24:20 pm »

سلام دوستان خوبم
 اگه يادتون باشه 4 آذر بود كه خواهرم تو تصادف همسر و فرزندانش رئ از دست داد خيلي سخته برامون... لازم به ذكره بچه من بيمارستان بستري بود من زنگزدم گفتم بستريه تشنج كرده بياييد پيشم وووو.. موقع برگشت به خونشون اينجوري شدن و اين اتفاق افتاد.... ديشب خواهرم بهم اس داده چرا زنگزدي.... تو باعث شدي...دارم ديوونه ميشم من نميخواستم اينجوري بشه من اونارو مثل بچه هاي خودم دوست داشتم.... من بايد چكاركنم /؟؟
خارج شده است

shantiya

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 400
  • دوست داشتن یک نفر یعنی دیدن او به همان شکلی که خدا
« پاسخ #10 : 21 ژانویه 2013، 03:07:02 pm »

فقط با صبر و استقامت  می توان در برابر مشکلات ایستادگی کرد
اینرا باید درک کنیم که ما از جنس اتفاق نیستیم . اتفاق افتاده. ما که نیفتادیم.ما از جنس زنده زندگی هستیم از جنس اتفاق نیستیم.با  بالا بردن حالات روحانی و معنوی در خود بهتر می توانیم با مشکلات کنار بیاییم

خارج شده است

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #11 : 21 ژانویه 2013، 03:58:55 pm »

سلام مهسا عزيز
من مجددا بهتون تسليت ميگم و براي شما و خواهرتون صبر و پذيرش رو از خداوند خواستارم
چيزي كه ميتونم بگم اين هست كه شما تقصيري نداشتيد در اين اتفاق اين يك مشيت الهي بوده كه چه شما اون تماس رو ميگرفتيد و چه نه
اتفاق مي افتاده. سرزنش كردن خودتون هيچ چيزي جز اينكه غمي به غم هاتون اضافه كنه نداره پس با دعا و مراقبه سعي كنين آرامش خودتون رو بدست بياريد
از طرفي خواهر شما هنوز يك ماه هست كه عزيزانشون رو از دست دادن و تويه اين شرايط طبيعي هست كه دنبال مقصر و انكار اين حقيقت هستند چون كنار اومدن با اين قضيه و باورش واقعا براشون دشواره...صحبت هاشون رو بر اين پايه بذاريد و براشون دعا كنين
.
بهترين كمك ما در اين شرايط آروم بودن خودمون هست كه باعث ميشه بتونيم عزيزانمون هم آرامش بديم و همراه و هم دردشون باشيم.
مواظب خودتون باشيد....
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

mahsa

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #12 : 22 ژانویه 2013، 10:04:52 am »

سلام دوستان عزيز

خدا رو شكر ميكنم كه شماها رو دارم خيلي آرامش گرفتم
خارج شده است

mahsa

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #13 : 22 ژانویه 2013، 10:20:22 am »

من ديگه خود رو تنها و بيكس نميدونم  من با بيمار و اعتياد زندگي كردم وارد محيطي  شدم كه به دنبالش بودم و از خدا ميخوام بهم آرامش بده
خارج شده است

mahsa

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #14 : 23 ژانویه 2013، 08:33:07 am »

سلام دوستان خوبم
من 15 سال زندگي متاهلي را تجربه كردم كارمندهستم  سه فرزند دارم  از همان اوايل ازدواج همسرم اعتياد داشت ولي با وجود مشكلات فراوان زندگي كردم و باهاش كنار اومدم ميخواستم بگم دوستان من هرچي رو دوست دارم بخرم شوهرم اجازه نميده مثلا ميخوام وسايل خونمو عوض كنم ميگه نه پولتو بريز به حساب من! چند ساله من اين مشكلو دارم .و بهشم ميدم .ماشين خريده خونه ساخته ضمنا حقوقش 1 ميليونه اما ميگه ندارم همشو دود ميكنه.نميخوام دعوا و كشمكش پيش بياد اما نميدونم چطوري قانعش كنم تابگم نه نميدم هرچي هست ميزنه ميشكنه داد ميزنه ووو....ازشمادوستان ميخوام بهم راهكار بديد ممنونم.بابام همش ميگه كاش بنام خودت ميزدي تو داري زحمت ميكشي واما من ميگم چه فرقي داره .... ...
خارج شده است

این صفحه در 0.061 ثانیه 20 نمایش داده شد.