انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا :
قلبم تشنه نور و عشق توست ، هر روز به افکارم و آرزوهایم بیا ،
به رویاها و خنده ها و اشک هایم بیا ، از سر رحمت در فراموشی هایم پدیدار شو ، به مار و زندگی و نرگم بیا .
خدایا !
از سر لطف و عشق با من باش ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: وابستگي چيست؟  (دفعات بازدید: 1744 بار)

حسین فردین

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
وابستگي چيست؟
« : 28 اوت 2012، 12:18:57 pm »

وابستگي چيست؟

هر چیزی که بصورت اعتیاد یا عادت در می آید و تعادل روحی و روانی ما را بر هم میزند نوعی وابستگی است. وابستگی یعنی اینکه کنترل زندگی خود را بدست دیگران می سپاریم و یا وقتی به چیزی مثل پول و امثال آن وابستگی و تعلق خاطر داریم این بدان معنی است که شادی و ناشادی ما را پول تضمین می کند.

بدون تردید همه ما در طول زندگی به فرد یا افرادی وابستگی داشته ایم و عشق و دوست داشتن های ما بدون رنج و درد نبوده است. همین که او مطابق با میل ما رفتار نکند یا اینکه احساس کنیم او را از دست خواهیم داد، باعث درد و رنج و اندوه ما خواهد شد. هیچ یک از ما دیگری را آنگونه که هست و باید باشد و بدون قید و شرط دوست نمی داریم. عشق ما نوعی تملک و تصاحب است. عشق ورزیدن به کسانی که دوستشان داریم از نیازهای اساسی و ضروری ماست اما این عشق اگر عاری از وابستگی باشد همیشه لذت بخش و سودمند خواهد بود.
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 247
  • خدایا آنم ده که آنم به.....
پاسخ : وابستگي چيست؟
« پاسخ #1 : 30 اوت 2012، 12:46:20 pm »

وقتی من از درون احساس خوشبختی نمیکنم به سراغ عوامل و چیزهای بیرونی میروم
مثله:پول و پر کردن خلا با روابط احساسی که اغلب آنها خودخواهانه و بخاطر نیازهای جسمی و روحی و روانی است
ولی این خلا در ما که بیماری اعتیاد داریم بسیار بیشتر از آدمهای عادی است.وقتی انتظارات من طبق آنطور که نقشه
کشیدم پیش نرود احساسم تغییر میکند.وقتی میگرییم تاوان لحظه هایی را میدهیم که دل میبندیم. :rose: :rose: :rose:
« آخرين ويرايش: 30 اوت 2012، 12:48:39 pm توسط sajjad.k »
خارج شده است

somaye

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 530
  • ما بیشتر از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از وقایع
    • shemis
پاسخ : وابستگي چيست؟
« پاسخ #2 : 30 سپتامبر 2012، 11:05:30 pm »

وابستگی چیزی است که من توسط آن
اعتماد بنفس و توانایی اطرافیانم را ازشان می گیرم.
من چون به آنها وابسته هستم
نمی توانم ناراحتی و سختی انها را
ببینم در نتیجه تمام مسئولیت های آنها
را انجام می دهم.
خارج شده است
عازم یک سفرم،سفری دور به جایی نزدیک،سفری از خود من تا خودم،مدتی هست که نگاهم به تماشای خداست و امیدم به خداوندی اوست

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631

,hogan outlet
 He Aoer
Click to enter:
 TVB actress how proud child and her boyfriend nightclub affectionate affectionate hugs the whole ear biting (Figure)
< p > in the mainland and Korea engaged in clothing and trade Shi Gen he, in court that the acquaintance of 10 years of partnership and learned that he filed for bankruptcy, said there was no need for him to pay back the money,bottes ugg france, local debt mainly involved in mortgage banking,hogan roma outlet, he said: "daughter spiritual support is enough."
How proud children of wealthy father bankruptcy debt amounted to about 14000000 yuan
< p > according to Hong Kong media reports, artist he Aozhi and how proud son of two sisters businessman father Shi Gen he,hogan outlet, in February this year self to the court filed for bankruptcy,hogan outlet online, yesterday to attend the hearing is to hear the case officer awarded order of the bankruptcy,tn requin pas cher, but suddenly said to do debt restructuring, claimed that 80% of creditors there was no need for him to pay back the money,hogan sito ufficiale, the remaining approximately more than 200 million yuan of local debt with the bank to have a chat with hope. The master refers to any debt of up to about 14000000 yuan,hogan outlet online, the submission of data to prove on the bankruptcy order, postpone the retrial in June 10th.
Related Articls:

Interim Me

new film: it makes me want to get married and have

Yang

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
2014 father's Day holiday greetings
« پاسخ #4 : 30 مه 2016، 09:54:48 pm »

&middot; a bit more happy, a bit less trouble! No money how many, happy every day, tired to sleep, woke up and smile, the taste of life, oneself put condiment, receive my SMS smile, I wish father's day happy.
&middot; use a wisp of spring breeze, the two drops of summer rain,air max pas cher, three autumn, four flower winter snow, made of colorful box, floating ribbons waving colorful with eight, nine points sincere, very warm,tn femme pas cher, put them in countless blessings given to you, may the father's day, good luck.
&middot; open is auspicious, see is the fortune, may all good wishes and blessings flock to you. May good wish into sincere blessings sent to you: Happy percentile hundred life more wonderful, happy father's Day!< p
&middot; gray days of the vast field,adidas yeezy pas cher, hope this year too vague; building high person boundless, tonight can with you snatchesthebank? Jietouanhao: father's day happy!
&middot; seals between the enumerating the vicissitudes in the world; in space-time, fine chemicals in the world through four seasons, is a friend, the passage of time does not change, is a bosom friend, the ends of the earth to remember heart; I wish a happy father's Day!,
&middot; but life for decades, the success or failure of honor are in day is non grudge about Mo, healthy and happy is the most valuable, since ancient times human kunai side, see lofty boundary, such as cents, easily every day,chaussure jordan pas cher, father's day happy!
&middot; Baiyun never to the sky promise future, but accompanied by; star never promised the night light,nike tn pas cher, but twinkle with great efforts; we never to talk to his father missing, and never cared about! Wish all happy father's Day!,hogan sito ufficiale,< p
&middot; the spring breeze is full of you; the family cares about you; the love moist you; the friend will be loyal to you; I will bless you; the lucky star will shine on you forever. I sincerely wish you: happy father's Day!
&middot; the God of the snow in the release of the world, is to let you forget the troubles, the wind to close the windows,zapatillas air max baratas, is to let you warm waves. Let that day for a long time, so that day, I wish a happy father's Day!
2014 father's Day holiday greetings
&middot; tired to have a good rest,hogan outlet, wrong don't blame yourself, bitter is the ladder of happiness, injuries and we have to know how to cherish, drunk is torment yourself, laugh and forget who cry, stuffy sent me a message, I wish father's day happy!,
< p
2014 father's Day holiday blessing language
&middot; grape banana red apple, I wish you have a result!
&middot; a bag of sunshine, two sea breeze, made a few catties blessing; trustee to the United States to buy some happy, France to buy two bottles of romance, from the depths of the soul cut a dash of care, as a gift sent to you, I wish a happy father's Day!,
&middot; father's day, nothing to send you, send you three lovers, a said stay with you for life, and another said with you around, and a said stay forever in your heart! Their names were: health, safe and happy.
Related Articles:

2010 nurse's Day Dean's speech draft

The person

Class game

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

این صفحه در 0.069 ثانیه 20 نمایش داده شد.