انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ای صمیمی ، ای دوست
گاه و بیگاه لب پنجره خاطره ام می آیی.
ای قدیمی ، ای خوب
تو مرا یاد کنی یا نکنی
من به یادت هستم

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فقط براي امروز در الاتين  (دفعات بازدید: 1374 بار)

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
فقط براي امروز در الاتين
« : 24 اوت 2012، 12:17:24 am »

فقط براي امروز :
فقط براي امروز من كنترلم را از دست نخواهم داد . سعي ميكنم با خواهر و برادرم كنار بيايم .
 با والدينم جر و بحث نكرده و جواب آنها را نخواهم داد .
 فقط براي امروز سعي ميكنم تا همگام با درس ها و تكاليف مدرسه ام پيش بروم  . و نخواهم گذاشت عاملي در مسئوليت من كه "بهتر شدن"است .مداخله كند .
 فقط براي امروز ، تلاش خواهم كرد خودم تصميم بگيرم و به ديگر جوانان اجازه مداخله در افكار و احساساتم را نخواهم داد .
 فقط براي امروز : سعي ميكنم براي خود برنامه ريزي كنم اين مسئله به من كمك ميكند تا با مسئوليت هاي خانه و مدرسه همگام شوم و همچنين وقت آزاد بيشتري داشته باشد .
 فقط براي امروز بعضي از نشريات الاتين يا  الانان را مطالعه خواهم كرد سعي ميكنم آنها را فهميده و در هر راهي كه ميتوانم از آن استفاده كنم . فقط براي امروز : ديگران را همانطور كه هستند خواهم پذيرفت . سعي در تغيير دادن ديگران نمي كنم ولي در بهتر شدن خود تلاش خواهم كرد
فقط براي امروز : لبخند خواهم زد . خودم را پاكيزه و مرتب نگه خواهم داشت و از آنچه دارم قدر داني خواهم كرد به جاي آنكه در مورد آنچه ندارم تمركز كنم . 
« آخرين ويرايش: 24 اوت 2012، 12:46:18 am توسط narges »
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx019
Prisoner of mind
« پاسخ #1 : 06 آوریل 2016، 04:35:16 am »

but there are people who do not want to pay for plain marriage ,nike tn pas cher
 who woke up all those love people make blind and disorderly conjectures of

you confused the footsteps of where to go
 love too fast too hot too crazy
 who in the blessing of others when the eyes with tears
 drink a cup of romantic red wine

strong
 who can warm life injury need heart
 when silence is silent

HTML template mind prisoner
When the night when
 who is going to punish those who are irresponsible to the family
 who smile after quietly hiding in the corner
 once promised will blink
 if love please deep love
A cigarette
 love will come back from the dead
 a man wandering in the street corner lights
 lonely and you bypass
 do not make fun of those who live seriously

who would like to save the length of small chinanyuannv
 don't love please go away
 please look up at the starry sky
 did not know who to call

is always self righteous in his own way to love
 is always unconsciously to hurt the people who love their own

do not always live up to the kindness of her
 we greedily enjoying love sweetly
 we always ask others about their own how to
You can
 laughed and cried over the fate of
 the injured heart qingguihechu
 a person hiding in the room
 finally too bitter too tired too cold
 who in God's eyes to human
 do not go to hurt a heart to love
 phone picked up put down to pick up
 blurred
 who in my poetic Kingdom wanton walk
 loved the pain over the treasure had been disappointed over
Related Articls:

To do thin

Old young spring thin sweater

Shanshan and water girl

Mr. Gu is more refined points in the argument is "and said her husband no concubinage is not really love his wife, it is because they are extremely love their wives, concubinage rights and freedom."
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
N+1 letter to L (six)
« پاسخ #2 : 23 مه 2016، 12:52:29 am »

at the end of March the weather is sunny. Perhaps the most comfortable but is the collocation of winter temperature and warm sunshine, and sunshine of this season has little dazzling impetuous, but the sun is very beautiful,golden goose outlet, very clarity. I love sunshine, love that can not burden, the feeling of flying mood. When the desire for freedom,goyard soldes, not scruple to let skin by sunlight dyed chocolate. While the rain in the wet shoes to go always feel lonely. Maybe it is easier to be happy.
 do not feel helpless and insecure, just because this time with friends or strangers more contact. Stay up late, and try to understand. After racking up all their hidden happiness, against a does not belong to the sad. But let others happy is a beautiful thing,hogan sito ufficiale, because I will be very happy.
The letter written to L N+1 (six)
 maybe, everything will disappear,scarpe hogan outlet, but now I still all my things. Reach out and get it, this kind of really is really good. And the illusion may just make you smile.
 in this way,scarpe hogan outlet, and not the same people speak different words, draw out in different space to change the identity of different. All the feelings of the fast, but also go fast, it is natural to waste. It's only when you wake up and you know you might not want to be like this. Sense of confusion, can not believe. There is no real basis for the establishment of the feelings are easy to touch that is broken, the illusion of color such as foam, cruel, such as foam. Fortunately, lonely will awake, but also pay believe that life is a real sense, those who only but is easy to disillusion hazy true and false.
L:
N
 March eventually passed, although the day has struggled to make people want to give up. I don't like the elusive season. But, in many drifting moment seems to have a hope,nike tn pas cher, is constantly encouraging by positive mentality. Just like when Tianlong Nissin bother to seize a pouring of the sun, as can let oneself exhausted heart click into place.
 I admit that these days the mood is like the weather the past few days as happy to have no reason. But it is undeniable that kind of carefree happiness is just an illusion. Like in the night, in the dark when the eyes will toss about difficult to sleep. All the joy of jumping has faded,hogan outlet, let a person feel empty, no place to place their own mood. Lonely,scarpe hogan uomo, more suitable to drink a cup of cold water, in that empty feeling soberly examine yourself and want to touch and grasp all have blurred feeling. What belongs to me, and what does not belong to me.
Related Articles:

Small experience

For you, I

If there is the next life, I would like to use the

Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479

Judi has forgiven him, and they have restored them.
s..e..x
 Sam earlier than 26 years old, often give her five dozen yellow roses. During her and Jack Kennedy affair, she often the same day received Jack Kennedy a dozen red roses and Sam Ji'an Kanner's five dozen yellow roses. In her interview with Vanity Fair magazine, Judi admitted that she was Sam's mistress, as well as Jack's mistress.
< p > during the Democratic National Convention, in Los Angeles Hotel Jack's room, Jack proposed threesome: himself, Judy and a Jack did not introduce the tall woman. Judi has reacted to this. I'm really sorry,goyard paris, Jack apologized. It was a stupid mistake. Judi's anger is not: I think you have to remember not to do this kind of thing. Jack said with a stiff smile,hogan outlet, it's not easy.
< p > Judy deal between Jack and Sam, but Jack rabid work schedule means she has to spend more time and Sam to stay in Chicago. Many years later, Judi admitted that she knew that because of her relationship with JFK, Sam asked her to marry him. Though it was a cynical motive, I knew that he had fallen in love with me, and she wrote.
 one night, when Jackie left, Jack Kennedy invited Judi to his home in georgetown. Judy chose a black knitted suits, put new black mink coat, dress up this body has been Jack sincerely compliment. On the other hand, Judi was on Jackie's boudoir not what impression, just remember the house is very beautiful but also very messy. Although only then for a short while,pandora outlet online, Judi still had a fight with his own conscience. She came to Jackie's room, and to go to bed with Jackie's husband, and the sudden thought made her feel so wrong.
 in Palm Beach, in different periods of time, Judi went to visit Sam and Jack respectively. Ironically,air max pas cher, their home is so similar that she could not be distinguished. Sometimes Judi went to bed with Sam and Jack in a couple of hours. When she was doing her surgery, the flowers were decorated with a note on Jack's five dozen yellow roses and a dozen red roses from Sam, who wrote an early recovery from Evelyn Lincoln's friend.
< p > Jack had had countless times fantasy, if he did not get the nomination for president,hogan outlet, he will be alone and she in a tropical paradise to spend a month's time,hogan sito ufficiale, and if he failed, he and Jackie end their marriage.
 their placid, but Judi was making love after the nestling and subsequent pillow talk. Jack put his arm around her, her head on his chest, his heart in her cheek beating they often intimate conversation for several hours.
 later, after Jackie and Jack green double bed s..e..x, he whispered: do you think you will love me? I think I will, Judi answered. But in Jackie's bedroom,sac goyard pas cher, it makes her nervous. She used this idea to comfort myself: since Jack and Jackie unhappily married,hogan outlet online, then he's been having an affair with his sin will be smaller.
Related Articles:

1960 Hunan

After the death of Mao Zedong

Sad times Qi Bangyuan wandering Taiwan records the

Grandpa admire father so I called for military life, Rong sheng. Later, because of fear of the enemy found me, because of my safety considerations, grandmother personally put less than two years old I sent to the parents side. Since then I have been following their fought until the country wide victory, can say, is my father leads me to step by step embarked on a military career.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
Production Intern
« پاسخ #4 : 07 ژوئن 2016، 07:13:35 am »

Production Intern
Self evaluation of
< p > but in the next week the miracle: the quality control aspects of the knowledge I have mastered the basic, but also the practical operation,hogan outlet, and colleague's relations also make good. This makes me understand a truth: the practice is to integrate into the team and then work through good communication
 is far from what he expected. After the change of understanding, in the next day, I am very active to the quality control of my little sister to learn,scarpe hogan online, make up for the lack of internship last week. Quality control, in fact,scarpe hogan outlet, their "essence" is to check the work of the two is to communicate. I start from these two aspects of their new practice. A few days later I found in himself in the "communication" learned a lot, and QC little sister mix soundly, and in "check" is vague.
 now think about it: during that time really tired, but very substantial, there is a hint of sweet heart...... The next month, I came to the quality management practice. In the tube with no fixed position, I immediately by a "big people" into a "nothing" of the people. The huge contrast makes me a little not to adapt to, always feel empty in the heart,louboutin pas cher, not practical. Slowly, I also learned that "lazy", the work of life is a blank. A week later, when I wrote a weekly journal, I suddenly realized that I had never learned anything.
 came to the company for nearly three months, in the APD internship has been more than two months. Has to manufacture, quality control of two sections of practice. Contrast between the internship experience,air max femme pas cher, found that there are a lot of different - whether in the work of passion, or in the work of the state of mind, there are a lot of people think about the place. Just came to the company, especially the first came to APD, I feel very excited: never seen the production equipment, never known and production methods...... A lot of things, let me very charmed, to try. Next manufacturing practice satisfies my desire, nearly a month of manufacturing practice, I experience the production of ups and downs,hogan outlet online, know the interest and great difference between industrial production and duplication of effort.
 Production Intern
The practice of
< p > a busy life of practice, in my technical knowledge and experience at the same time growth, extinguished the my passion, flat of my life, the baptism of my thoughts... But let me understand: what is working and what is the value; let me be keenly aware of the: what is the different students and job,sac guess 2016, what is the gap between dream and reality. Production practice this "industrial pen" in the "white paper" we have just graduated from the "white paper" (Note: not "idiot" HA) painted on some of the patterns we still do not fully understand...... The manufacturing practice is over. Recall, what he had learned many: value and significance of manufacturing and management art and skill; the most important is learn in life confused period, are in the doldrums period, in low spirits when how to adjust their thought and sentiment, how to keep an optimistic to the work attitude and attitude to life,golden goose, let oneself have more abundant energy more full of passion to face life every day.
Related Articles:

Report in the first half

Three pers

Community

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Three good student application materials _0
« پاسخ #5 : 08 ژوئن 2016، 07:26:22 am »

thank you all!
Three good student application materials
< p > when the moon in the sky is more and more bright, when the life of sweet scented osmanthus in night flights, when the taste of tea echoed off the in a dream, I am filled with the joy of success and confidence, stepped into the the halls of knowledge, to run in Beijing city of Miyoshi students, and hope that in your support can obtain this special, I sincerely hope the students pay to support me,air max pas cher, encourage me.
 of the three good student application materials
< p > If I succeed,tn requin pas cher, I not only want to thank the teacher give me things to chance, would also like to thank the support of my classmates, and in the future as my best and do whatever I can to things, to help teachers organize students interested in activities. Needless to say, my action will prove everything!"
 with the New Year bell's departure, the new term is coming to us.
 please believe me, I hope the election will be a success, and I am eager to get your support and love!
< p > review their own growth process, I deeply thank my classmates and teachers give me help and support, because of you, I can have advantages of a campaign municipal Miyoshi students: first of all, I worked as a three year Miyoshi students; secondly, trust in the teacher, classmate support, I participate in the management, and have some management experience; first, I am a man of integrity and everybody could understand me, so usually get along well with everybody, interpersonal relationship better, this objectively reduced my working resistance.
 to participate in the selection, I hope to get success. But I told myself,nike air max pas cher, if you don't succeed, never be sad, sad, because, believe and support of my classmates, still recognized me,cheap pandora jewelry, only my effort is not enough,hogan outlet, I will continue to work hard, and adhere to in the future study and life, as a teacher's assistant, students of good friends.
< p > thousands of language cannot be expressed my mood,louboutin pas cher, just sincerely hope we cast my vote, because I'm not greenhouse flowers of wind and rain, I am a single Ao Xue plum,hogan outlet online, I can stand from all aspects of the training and test and set a good example study well, abide by discipline, listen carefully, achieve more excellent results for our city center school, our respectable teachers, winning glory for our class.

distinguished teachers,charm pandora outlet, dear students, hello everyone!
 please choose me! I won't let you down!
Related Articles:

Three eight women's Day is a month late speech

Job summary of workshop direc

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Carry out the implementation of post independent education opinions
« پاسخ #6 : 10 ژوئن 2016، 05:41:46 pm »

(a) combing job responsibilities, clear the limits of power. All localities and departments should according to the preparation of departments at all levels to send "sanding program" and other relevant provisions, comprehensive combing job responsibilities, clear each officer job responsibilities, rights and obligations, duties, discretion right boundaries and the position where the basic system of a clean and honest administration requirements. To sort out the post responsibility emphasis in leadership positions, positions of middle and in charge of important positions in the human rights, property rights, powers, three levels. According to the positions of leadership leadership responsibilities, clear in major decisions, important personnel appointment,new balance 574 outlet, major projects.
< p > to carry out post independent education is deepening under the new situation of anti-corruption education, and enhance education and effective measure for is to mobilize all social forces and resources involved in the anti-corruption education effective carrier,hogan outlet, is to promote the anti-corruption education work institutionalized, standardization, an important way to realize the new breakthrough of education model, to guide the public officials clear responsibilities, recognize the risk of power, strengthen the integrity awareness, improve the ability to resist risks, a pragmatic and honest people of high-quality office staff training, has a very important significance.
 four, task
 one, the purpose of meaning
Carry out the implementation of post independent education opinions
 to carry out the implementation of post independent education opinions
< p > from now on by the end of 2012, according to "in full swing, focus on promoting, gradually standardize" overall train of thought, honest education by extensive education to fine a transformation of education, by the provisions of preaching to demonstration of simulation education transformation,hogan outlet, by the theory of indoctrination to self enlightenment education transformation, promote the province's party and government organs and institutions of public officials to further enhance the awareness of self-discipline,hogan outlet online, to become the requirements of the position of the Independent Commission against corruption of the cultivation of habits, and gradually build with XX characteristics of independent risk prevention mechanism.
 three,yeezy 350 pas cher, basic principles
 two,louboutin prix, work target
< p > to conscientiously implement the Central Committee of the Communist Party of China on the establishment and perfection of of punishing and preventing corruption in 2011 - 2012 planning ", provincial Party committee the establishment and perfection of punishing and preventing corruption 2011, 2012 implementation measures", and further enhance the anti-corruption education pertinence and effectiveness,scarpe hogan online, in the Province at all levels of Party and government organs and institutions of civil servants carry out position of the Independent Commission against corruption education put forward the following opinions.
 outstanding personalized, so that the educational object from the group to the individual, in-depth to the specific job, more reflect the characteristics of different positions. Keep close to the nature, make education content from the abstract to the concrete, more close to the thought of Party members and cadres, work and life practice. Focus on interactivity, so that educational methods from preaching to interactive inspired to inspire, easy to accept the education, more reflected in the organization's care and reminder. Forming the system, so that the education system from scattered to the system, and gradually form a three-dimensional education system covering all positions. Reflect the normative, the post of the independent education as a required course for the post, into an important part of the management of the daily management of cadres,hogan roma online, and more reflect the rigid requirements of the integrity of the education.
Related Articles:

Computer professional recommendation letter sample

The nineti

Teacher's day student speech _2

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
خارج شده است

این صفحه در 0.104 ثانیه 20 نمایش داده شد.