انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

همه تلاش دین این است: چطور ذهن را کنار بگذار و به سوی زندگی حرکت کن چطور ساز و کار تکراری را ترک کن و چطور به پدیده ی همیشه تازه و همیشه سبز هستی قدم بگذار

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سؤال چهارم -قدم سوم الانان  (دفعات بازدید: 2143 بار)

somaye

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 530
  • ما بیشتر از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از وقایع
    • shemis
سؤال چهارم -قدم سوم الانان
« : 16 آوریل 2012، 03:37:59 pm »

چگونه میتوان فکر کردن،سعی کردن و ملاحظه کردن
را متوقف و در واقع تصمیم جدی گرفت؟
خارج شده است
عازم یک سفرم،سفری دور به جایی نزدیک،سفری از خود من تا خودم،مدتی هست که نگاهم به تماشای خداست و امیدم به خداوندی اوست

somaye

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 530
  • ما بیشتر از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از وقایع
    • shemis
پاسخ : سؤال چهارم -قدم سوم الانان
« پاسخ #1 : 18 آوریل 2012، 11:36:04 am »

با نامه نوشتن به خدا و کمک گرفتن از او
برای تصمیم گیری
با دور کردن ترسهایم(ترس از قضاوت ،ترس از تأیید نشدن،ترس از طرد شدن)،کمک گرفتن از راهنما و دوستان بهبودیم و حرکت کردن در
مسیر تغییر کردن و تصمیم گرفتن.من می تو.انم با کمک گرفتن از نیروی برترم و دور کردن افکار منفی ،رها کگردن و به خدا سپردن نیز  تصمیم درست و جدی بگیرم.
خارج شده است
عازم یک سفرم،سفری دور به جایی نزدیک،سفری از خود من تا خودم،مدتی هست که نگاهم به تماشای خداست و امیدم به خداوندی اوست

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 549
  • اصول را به شخصیتها ترجیح دهید...
« پاسخ #2 : 31 اوت 2012، 03:23:48 pm »

اعتماد به خدا و قبول آنچه به صلاح ماست دیگه
فرصت آمدن فکرای منفی را به ما نمیدهد
و با سپردن به خدا دیگه زمانی برای انجام کارهای
بی مورد و تلاش بیهوده نیست
باید افکار منفی را با مثبت جایگزین کرد
و آرامش خود را در درجه اول قرار داد که همه اینا
باوجود خداوند و سپردن به او امکان پذیر است
با قرار دادن خدا در تک تک کارامون میتوانیم تصمیمات
درستتری بگیریم که قطعا آرامش به همراه داره
خارج شده است
----نارانان سرای آرامش من است----

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • tuv752
The legend of the Qian Tang River
« پاسخ #3 : 14 آوریل 2016، 10:19:07 pm »

;   I have the honor to witness the Qian Tang River tide, is shocked by the momentum of the pentium. < br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; China coastal estuaries have countless, why only the Qiantang River tide so momentum majestic and is famous all over the world,jordan pas cher, I am an unprecedented interest. < br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; to work in the city where they are, I have the time then the Internet or go to the library to search for relevant information. Unfortunately,hogan sito ufficiale, can find the data are the same size,scarpe hogan outlet, but mainly on astronomy and geography to explain, losing moonish crescent moon are indirect the affects the tide of Qiantang River. Like this professional interpretation, often make people feel more in the clouds. < br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; in I feel depressed ready to give up continue to search for the secret of the Qiantang River tide,hogan outlet online, I unexpected in the library a remote shelf and the wall cracks found a thin booklet, I reached out and picked it up, a pungent acid musty blow on the face and, saw its cover has been etched rotten, above the illegible, faintly visible only a "mystery" word.  & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; booklet no "preface", also does not have the relevant introduction, on the front page of writing only a few characters "letter there, do not believe." These words were written in neat italics. < br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; I put the whole booklet quickly turned again, all words are written in italics. Each line of each word very neat and clean, unexpectedly has no a correction,scarpe hogan outlet, also do not see any signature.  & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; - the mystery of the Great Pyramid in < br / > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; - Bermuda mystery < br / &gt,tn requin pas cher; & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; - the mystery of Stonehenge < br / > & nbsp & nbsp; &amp,hogan outlet; nbsp; & nbsp; - Qiantang River Chaozhi mystery < > & nbsp & nbsp; & nbsp,chaussure jordan pas cher; & nbsp;...
The legend of the Qian Tang River

Related Articles:

Simple is

Zen tea to revive

Small Zhi

Cold Lengyu surrounded, a word of care, care and encouragement, like a flaming fire, it can give a person with warm, lit the flame of the people deep confidence and self-esteem, regenerate and strive to forge ahead, positive force; in one dire straits, staring gloomily about Bianbu Qing direction, coaching, comfort and appreciation, is just like a lamp, guiding light can let a person see the road in the dark light, and break through the haze and fog, walk out of predicament.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Who am I _2
« پاسخ #4 : 23 آوریل 2016، 05:14:09 pm »

I am a little orderly. Just what I can do, is willing to do. Come home from school, I saw grandpa in home sweating to mopping the floor, the fat body because bent is more difficult. I look at this scene, how can I have the heart? Grab the topaz, go up. After supper, I see my grandfather, grandmother, my father, my mother worked hard day, and their respective Dayong, alone contracted home wash dishes, I am very happy, from time to time was humming song, feel to do things for the home,nike tn pas cher, very proud. This is me little orderly soldiers camp.
 I was a school to learn and not to give up the little spider, do everything is very persistent, persistent. I in the training class to do math problems, always difficulties, many questions are I solved one by one, everyone called me "not afraid of difficulties in the little spider. During the summer vacation, I and my mother moods, I angrily, put her glasses to hide, bullying mother, she admitted that it was the fault of their own. So, I have a title: "the wayward little spider".
 <
;
        Chengdu city Ba Jin the fifth grade primary school: gaoyiming
 hey,goyard soldes! This is me,bottes ugg france.

Who am I
 I am a "super nanny",goyard pas cher, and my brother and sister together, I often take care of them, is their first level of care. Holiday, we go to play. Go a little, only 50 years old, he is lovely, but the United States and China under the foot is, eat slowly, I heart is unripe one plan,tn requin pas cher, to little said: "hurry to eat, after brother surprise award to you." So, I prepare a dollar, as a reward. I will feed the little dinner, I'll use a spoon to scoop a spoon, add some meat to cucumber,hogan roma outlet, little mouth. A good little wolf, not long,hogan outlet, just a bowl of light. You say,hogan outlet, I when the nanny is not a super talent?
Related Articls:

experience tactical pains per

The day I

Super Nort

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
and his girlfriend
« پاسخ #5 : 02 مه 2016، 06:56:47 am »

cherish the time< p > SSH earlier at Taiwan program revealed that want to be a dad, he admitted that he had said, but reports have shear head scissors tail,nike tn pas cher, highlighting dad for emphasis: "I do not deny that said, because around too much friend and actor married stand room his own hope one day to form a family,scarpe golden goose, good envy them. (there is no baby plan?) No specific plans. (wedding plans?) Do not rule out the marriage, I am not a loner, would go to this thing. (Liu Yifei is married or not?) Although we have the busy, often not met, but will cherish the time, we are now very good."
 Song Seung almost all over the 007 series of films,nike tn pas cher, because they are very famous, when he was very fond of watching James Bond. Asked what he wanted to do the Korean version of James Bond? He said absolutely have this idea, I believe all actors dream of doing 007 roles. When asked whether they would recommend girlfriend Liu Yifei when bond girl, his sweet smile way quarterly James Bond has a lot of beautiful girls,tn pas cher, many actresses were excellent, to choose a would be very difficult, as long as you can with bond girl acting have been so honored.
Song Seung from exposure to get married and get along well with Liu Yifei
< p > Phoenix Entertainment News Beijing time on November 5 news, according to Hong Kong media reports,hogan sito ufficiale, South Korean actor Song Seung Hun yesterday made a special trip to Hong Kong to attend the new James Bond film "007: Ghost Empire" premiere,scarpe hogan outlet, the other scene guests and Cen Lixiang, Emperor boss Yang Shoucheng husband and wife,golden goose outlet, for and so on. Scene attracted fifty fans to the scene, the honey shipped in SSH chunfengmanmian, from time to time waving to fans, with Cantonese to say hello to everyone: "Hello,hogan outlet, I'm Song Seung Heon."
 Cen Lixiang and Song Seung photo
 and his girlfriend
Related Articles:

The 39 year old doublet backless dress debut hot t

State Department research to

in order to be able to meet the needs of the London club, Real Madrid finally decided to Di Maria and Fabio Coentrao to join the transaction. Di Maria

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
The male common abdominal training method
« پاسخ #6 : 07 مه 2016، 02:40:36 am »

The male common abdominal training method
,goyard soldes
 need equipment: a soft foam pad or cushion,scarpe hogan outlet.
< br / > (1) the starting position lying on the mat,air max 95 pas cher, so that the knee at a 90 degree angle,scarpe hogan outlet, heel,tn requin pas cher, toe up; put your hand under your head, or will his hands crossed on his chest, make your chin and chest to keep a certain distance, abdomen bending,hogan outlet online, so that the back just lying on a cushion of air.
< br / > (2) the course of action curled forward your abdominal muscles, the body try to curl, air cushion and back into a certain angle, relax the muscles of the feet and keep the position 2-3 seconds, then relax slowly abdominal muscles, so that the whereabouts of the body,tn pas cher, return to the starting position.
< br / > action description in the whole process, please watch the chin and chest, always maintain a certain distance,scarpe hogan outlet, please, hands in the back of the head, but do not force to lift up the head.
Related Articles:

Voice Devil's

English Pr

Is in the air Love love filled all around -from mo

Athletes apparently the prone. 20 percent of students who played a university sport admitted to cheating on an exam compared to 9 percent of students who did not. The survey also revealed that men were not only more likely to cheat but were also more likely to admit to it.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427

< p > this season,hogan sito ufficiale, Diego Costa is Europe and C Ronaldo, Messi,tn pas cher, Suarez, Ibrahimovic famous super in front of God, in the league, Manuel Rui Costa scored 25 goals ranked second, ranking only c Luo, even leading to Lionel Messi. In the Champions League, Costa scored 7 goals, ranked in the C ROM
< p > Diego Costa on the horse race has more important, it from the horse race in front of God were injured after Simone expression can be read,hogan outlet, see injured disciple, Simone first thought of unexpectedly is let him try to adhere to, but helpless Costa really ran to be not moved, the Spain international presence on a limp, Simone reluctantly replaced.
< p > but in the end, because the campaign is really too critical, Simone, or send a Diego Costa, for Barcelona,goyard soldes, which is a smoke bomb, but for Atletico, so the smoke bomb is helpless. And race is just to verify that,scarpe hogan outlet, the 30 minute, in the absence of physical confrontation, Diego Costa right thigh muscle strain is Diego replaced. Subsequently, Atletico Madrid confirmed Costa is in in the right thigh with a hamstring injury.
< p > Diego Costa and Messi confrontation became the campaign's focus, in the Saturday game against Athletic Bilbao,scarpe hogan outlet, he because of a groin injury before the whistle was substituted, after inspection display does not cause illness. Simonyi said later that the doctor would evaluate him again,hogan outlet, but I don't think he could play.
Tragedy! Ma Jing in front of God 30 minutes back injury played with the injury consequences of the end of brewing | Diego - Costa | back injury
< p > Phoenix sports news Barcelona at home against Atletico, people expect is Lionel Messi and Diego Costa of the two front of God showdown, but unfortunately, Atletico pillar is not obvious in the best condition, playing less than half an hour, Costa is because of a hamstring injury leave. Before the game, Simone has hinted that Diego Costa campaign to debut, eventually, Atletico in front of God first, but injuries to play consequences of the end of brewing. Fortunately, he replaced Diego debut outbreak, Atletico final away 1-1 draw with barcelona.
But
 Costa's contribution to the campaign has also not absolutely, in the end,hogan outlet online, Costa to Barcelona main Zhongwei Peake injured. Competition in the 12th minute PG in Zhengding with Diego Costa collided, the Spaniard's waist node solid fell on the ground, slow motion shows that in PG after jump down, Diego Costa away. Although Peake's injury is not to blame Diego Costa, but apparently he didn't want to protect Peake.
Related Articls:

biggest conflict staged

The acquis

Sichuan Changhong this year's

Datang Telecom said the company intends to introduce the development of the strength of the joint development of Tianjin Industrial Park, in order to ensure the smooth completion of the development of the industrial park by means of equity transfer. If successful transfer, the company is expected to bring a certain investment income.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Suning free film under the Internet thinking - Suning Internet enterprise
« پاسخ #8 : 26 مه 2016، 10:53:48 pm »

< br / > the last two or three years, in advance under the layers of Internet enterprise, a large number of customer flow to the Internet or mobile Internet, become the store as "dressing room type of tragedy is not a new topic. How to grab customers and emerging Internet Co, is placed in front of countless businesses most headache problem. Transformation, the development of the O2O model, becoming more and more real business choice. Admittedly, o2o is indeed a very good model, is a product of the business entity to Internet enterprise learning, it store into a line under the resource advantage, so get rid of the bottleneck of the development of traditional commercial.
 Securities Times reporter Yang Chen
< p > however, is not to say that mode of success can be transformed, in such fierce competition in the mobile Internet era, want to stand out from the crowd is even more difficult. Suning also in recent years began o2o transformation, the trend from the point of view, definitely yes, but under the environment of the electronic commerce is rising strongly, as Su Ning on entity started the business as a whole is still relatively passive, because, after all, the company's main line under. Not only in China, but also in foreign countries so, major shopping malls passenger data to the U.S. market research firm shoppertrak tracking show that affected by the impact of electronic commerce, the 2013 National Christmas shopping season traffic is only half of what it was three years ago. So,hogan outlet online, for many business entities, to o2o transformation is a path, is everyone can be equipped with conventional weapons,scarpe hogan outlet, truly "lethality", or how to learn internet era under Internet thinking the essence and will apply them to play their own advantages.
< p > Su Ning announced implementation of film free phone service is full a week, netizens began to have the sun the user experience, only from the communication point of view, Suning this planning is not a classic, not only all the media entrance are discussing this matter, is more important,golden goose saldi, Suning also to numerous entities started businesses well on the lesson of Internet thinking, not only online companies to play transfers.
Suning free film under the Internet thinking | Suning Internet companies |
< p > is known to all, now Taobao, lynx,hogan sito ufficiale, Jingdong, Dangdang, CD,hogan outlet online, poly beauty is superior etc. has grown into a large flow platform. And the origin of the Internet than the power of online Internet business entities businesses turn O2O obvious advantages. In the planning of this free film, Su Ning well will advantage of the combination of online and offline, thinking of using the Internet to fight a good fight against. First, in the thinking of the Internet,ugg pas cher, free is king, by means of free will lure users also Internet companies often use the means, and online business to grab traffic, Suning free film is to learn this. The key point to provide free services, what can attract customers but also to control costs? Free film this move is very good hit user pain points. Phone film cost is not high, but many users disrelish a trouble, and Suning has many physical stores,scarpe hogan uomo, when users purchase to provide this service, not only to enhance the quality of service, has won the favor of users,tenis asics outlet, but also created without a general business advantage. Secondly, this.Related Articles:

Nanning su

Pu resistant shares to 2015 s

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Who is useful
« پاسخ #9 : 03 ژوئن 2016، 05:57:37 pm »

who is the use of large
Who is useful
 the world a heavy snow,zapatillas new balance mujer, the school holiday, I returned to the home. At night,yeezy boost 350 pas cher, I lay in bed, sleep is a daze, suddenly heard the sound of voices.
 they are not convinced, keep arguing, say they are the most useful.
 from now on, they never say that they are the most useful.
 first talk is a quilt,hogan rebel outlet, he proudly said: "I am the most useful, without me, Zong Ning can sleep so comfortable?" He is sure to catch a cold." Against greeted him, fat cotton padded shoes said in a loud voice: "I use it. Without me, Zong Ning to barefoot Ya son to school, he got it?"
 I stretched and said: "you don't fight,wholesale mac cosmetics, I know you are all useful. Without you, I can't do this winter. However, only one of you, that can do it?" They bowed their heads,hogan outlet, and they did not speak.
 cotton is not weakness, stand up, patted his body said: "say, is my greatest. I put Zong Ning in a warm and warm, not afraid of the wind, not afraid of rain,barbour paris, a heart to go to school." His remarks attracted a hat of ridicule,scarpe hogan outlet, "to say not afraid of wind,spaccio hogan outlet, not afraid of rain, because I am in the head, you know?"
Related Articles:

Maternal nest

Looking fo

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
Beijing, Tianjin and public security departments t
« پاسخ #10 : 04 ژوئن 2016، 10:32:16 pm »

original title: Beijing, Tianjin and public security departments signed a framework agreement to strengthen cooperation in the development of police
 signed a framework agreement is actually an upgraded version of Beijing, Tianjin and regional police cooperation mechanism, the field is more broad,hogan outlet online, more rich content, more specific measures." Huang Ming said, the public security organs to highlight the unity of thinking, from the implementation of the national strategy of global starting from the political height to maintain security and stability in the capital, the coordinated development of Beijing Tianjin Hebei police as a matter of a major event in the global security work, pay close attention to. To highlight the risk prevention and control, adhere to the problem oriented, focus on effective prevention, defuse,hogan outlet, control risks, and effectively play a synthetic war, the overall battle, and effectively maintain the Beijing Tianjin Hebei region, especially the capital security and stability.
< p > in addition, Huang pointed out that will comprehensively promote online processing, online approval management services for the new model, to make data more "errands",hogan scarpe outlet, let the people less, run errands,scarpe hogan outlet, and effectively solve the problem of people work hard, do card ". Efforts to build a "through three provinces,hogan outlet, covering full time and space of the social security prevention and control system, under control of various judgments, one deployment, effectively forming together as a whole.
Beijing, Tianjin and public security departments signed an agreement to strengthen cooperation in the development of Beijing, Tianjin and Beijing, Tianjin and police cooperation
< p > News (reporter Li Yu Tung) reporter from the Beijing police was informed that the Beijing Tianjin Hebei police collaborative development work conference yesterday in Beijing held three signed police collaborative development of a framework agreement, aimed at curing in recent years the effectiveness of cooperation based on, the more high level, deeper and wider area promote the coordinated development of Beijing, Tianjin, Hebei police.
< p > Huang requirements, to highlighting the reform and innovation, the initiative to adapt to people's expectations, to ensure the police collaborative development results more directly reflected in promoting development,hogan sito ufficiale, repay the society, benefit the masses,,nike tn pas cher, around the household registration and entry exit management matters and actively explore the establishment of integration of administrative management work of public security mechanism, pay close attention to the establishment in different states of the daily management, guarantee the holiday, major security, at the sudden emergency, bad weather and other traffic management linkage pattern.
< p > in the conference, Huang pointed out that, Beijing, Tianjin and Hebei regional police cooperation has a solid foundation and a good tradition, for a long time, the public security organs in the three sound perfect regional police cooperation mechanism, focus on building a ring of Beijing "moat" project, has made an important contribution for the maintenance of social stability in the region, especially in the security and stability of the capital, to promote the coordinated development has laid a solid foundation of Beijing Tianjin Hebei police.
 Stephen Chow, the CPPCC members to catch the duck
 editor: Li Yuan Li Xueying
 Deputy Minister of public security Huang Ming attended the meeting and speak. Beijing vice mayor of the city, public security bureau director Wang Xiao Hong, Tianjin, assistant to the mayor and Public Security Bureau Director Zhao Fei, Hebei Province vice governor, public security bureau director Dong Xiansheng represent three public security organs to attend the meeting, signed a framework agreement and delivered a speech.
 Stephen Chow on this one, let him quietly shoot his film it, look to China,adidas nmd runner pas cher, but also really can not find second Stephen Chow. And the CPPCC members of thousands, not missing him a. For Stephen Chow, I can only say that the talent is all alone.
Related Articls:

The Minist

Art invest

Liang Xiaosheng what kind of network, how Literatu

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #11 : 27 اكتبر 2016، 12:57:51 am »

در قدم 2 به من گفته شد که باورها و اعتقادات قبلی و افکارم را بررسی کنم ، بشناسم .
    بطور مثال اگر من هنوز فکر کنم خداوند مجازاتگر هست نمیتونم بهش اعتماد کنم .
    و باور اینکه من به تنهایی زندگیم را اداره کنم ، در صورتی که واقعیت زندگیم جور دیگری بود .
    و این مانع از کمک گرفتن و مشورت کردن از نیروی برتر است . و باید متوقف بشود .
    با نگاهی صادقانه و واقع بینانه و مرور 2 قدم قبلی و اقرار به عجز و یک تصمیم جدی با کمک نیروی برتر میتوانم اراده ی شخصی و خودمحوریم را متوقف و رها کنم ،
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

این صفحه در 0.074 ثانیه 22 نمایش داده شد.