انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

توقع رنجش از پیش تعیین شده است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: حال و هواي من  (دفعات بازدید: 2387 بار)

m3hdi

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 11
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
حال و هواي من
« : 03 مارس 2012، 07:16:02 am »

حال و هواي من:
"راستی خدا"
دلم هوای دیروز را کرده
هوای روزهای کودکی را
دلم میخواهد مثل دیروز قاصدکی بردارم
آرزوهایم را به دستش بسپارم تا برای تو بیاورد
دلم میخواهد دفتر مشقم را باز کنم و دوباره تمرین کنم
الفبای زندگی را
میخواهم خط خطی کنم تمام آن روزهایی که دل شکستم و دلم را شکستند
میخواهم پاک کنم تمام شب بیداریها را تمام روز خوابیدن ها را تمام ناتمامی ها را
میخواهم بیاموزم دوست داشتن را و عشق ورزیدن را و احساس کردن را
دلم میخواهد این بار اگر گلی را دیدم
آن را نچینم
دلم میخواهد ...
می شود باز هم کودک شد؟؟؟؟
راستی خدا!
دلم فردا هوای امروز را می کند؟

خدا جون خیلی دوست دارم
خارج شده است
از آدم بودن به آدمیت میرسیم و از انسان بودن به انسانیت

رامک

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 67
پاسخ : حال و هواي من
« پاسخ #1 : 28 مارس 2012، 11:23:25 pm »

حال و هواي من

امروز وقتي باز آسمون حال و هواي منو ديد و مثل هميشه

تصميم گرفت همراه دل باروني من بشه و شروع به باريدن كرد

سوار ماشين شدم و رفتم جايي كه معمولا وقتي آسمون ميباره ميرم اونجا .

وقتي تو ماشين بودم لغزش قطره هاي بارون روي شيشه و رقص برف

پاك كن ها بهم اجازه نداد بفهمم كي رسيدم ...

وقتي رسيدم رفتم جايي وايسادم كه شهر با تمام زشتي و زيبايش زير

پاهاي ناتوانم بود ، تازه اونجا ديدم چه جاده پر پيچ و خمي رو بالا

اومدم بدونه اينكه ذره اي از سختي اين راه و احساس كنم .

وقتي قطره هاي قشنگ و لطيف بارون به تن تب دارو خسته ام ميخورد

و با قطره هاي گرم اشكم يكي مي شد انگار دستان نرم و پر مهر

مهربون يكتاست اشك دلم رو با محبت تمام پاك مي كنه .

از اون بالا به پايين جاده دقيق شده بودم كه شايد بيايي و تو همراه

اين لحظه هاي بي كسيم بشي . ولي هرچي بيشتر دقت مي كردم

خودمو تنهاتر ميديدم . حتي يه رهگذر هم از اين جاده گذر نمي كرد

اگر كسي هم ميومد يا همون پايين تر به محبوبش مي رسيد و يا بالاتر

كسي در انتظارش بود اونوقت مي فهميدم اونم مال من نبود.

يك آن از ترس بي كسي و تنهايي به خود لرزيدم و تازه اونموقع

بود كه فهميدم 2 ساعته در انتظار اينكه شايد امروز ديگه بيايي

آنجا نشسته ام .

ولي امروزم نيامدي و من باز هم در حسرت بي تو بودن ...

دلم گرفت و بر تنهايي خود بيشتر از هميشه گريستم ، آخه نمي دوني

چقدر سخته به جاي اينكه از سوز سرما به خودت بلرزي از سرماي

بي كسي از دنياي تنهاييت بيرون بياي ...

نا اميد و خسته از اينكه امروزم نيومدي بلند شدم كه برم .

يك لحظه احساس كردم يكي داره صدام مي كنه و بهم مي گه آهاي فلاني

چرا انقدر تنها ؟!! نميخواي منو ببيني ؟

همون موقع رو به آسمان كردم وبا تمام وجود در درون خود فرياد زدم

اي مهربونترين مهربونا : تو اميد تمام لحظه هايم هستي ،

اگر تورا نداشتم كه واي به تمام زندگيم...

اگر تنهاترين تنها شوم باز هم خدا هست
خارج شده است
اقیانوسی بزرگ باشی یا برکه ای کوچک مهم نیست زلال که باشی اسمان در تو پیداست!

رامک

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 67
« پاسخ #2 : 04 آوریل 2012، 08:00:18 pm »

عاشق این شعرم که بنام قطعه ای از بهشت از استاد کریمخانی در وصف امام رضا (ع) خونده  اهنگشم دانلود کردم وقتی گوش میدم دلم پر میکشه

آمدم ای شاه ، پناهم  بده
خط امانی ز گناهم بده
ای  حَرمَت  ملجأ  در ماندگان
دور مران از در و ، راهم بده
ای گل بی خار گلستان عشق
قرب مکانی چو گیاهم بده
لایق وصل تو  که  من  نیستم
اِذن به  یک لحظه نگاهم  بده
ای که حَریمت به  مَثَل  کهرباست
شوق وسبک خیزی کاهم بده
تاکه ز عشق تو گدازم چو شمع
گرمی جان سوز به آهم بده
لشگرشیطان به کمین من است
بی کسم ای، شاه پناهم بده
از صف مژگان نگهی کن به من
با  نظری ، یار و سپاهم  بده
در  شب  اول که  به  قبرم  نهند
نور  بدان شام  سیاهم  بده
ای که عطا بخش همه عالمی
جمله ی حاجات مرا هم بده

خارج شده است
اقیانوسی بزرگ باشی یا برکه ای کوچک مهم نیست زلال که باشی اسمان در تو پیداست!

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
« پاسخ #3 : 08 نوامبر 2013، 12:05:57 am »

پر از اشکم می خندم به سختی ...... به قول فروغ که می گفت:شهامت می خواهد سرد باشی و گرم بخندی!!
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #4 : 11 فوریه 2014، 09:56:04 pm »

حال و هواي من : پر از دلتنگي آغوش خداست ...
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

janan

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
  • عشق يعني گم شدن در لحظه‌ها
« پاسخ #5 : 28 فوریه 2014، 11:21:34 pm »

خدایا لحظه ها رو باتو بودن در نگاه تو شکفتن حس عشق رو در تو دیدن مثل رویای تو خواب با تو رفتن با تو موندن مثل قصه تورو خوندن تا همیشه تو خواستن مثل تشنگی آبه
خدا شاکر و سپاسگذارم  از لحظه ها که از تو دارم و حس آزادی که تو به من ارمغان میدی
همینکه صبح از خواب پا میشم میرم تو باغ و تکیه میدم به اون درخت که از درد دلهام خبر داره وبا تو حال و احوال پرسی می کنم و از اعماق وجودم حست می کنم با آرامش سفر می کنم  بدون دغده  و با آرامش بر میگردم واینکه دیگه ناراحت  نیستیم که دارم بر می گردم  همه از حضور توست.
امروزم گذشت اینکه چقدر تونستم پا رو حق دیگران نزارم و خودخواه نباشم ودر عوض آرامش رو هدیه کنم همه از حضور تو در کنار من ودر درون من شکل می گیره و من محتاج و نیازمند همراهیت هستم تا بتونم خوب باشم.از اینکه تو این لحظه ها دلم زود زود تنگ میشه واست و منو فرا میخونی به سمت خودتت ت .ش.ک.ر

خارج شده است
جائي كه عشق هست ، خدا هست ....   هنگامی که عشق دامن می گسترد،کلام خاموش می شود

shadi92

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 376
« پاسخ #6 : 10 نوامبر 2014، 03:31:33 pm »

اين روزها من . . .

خداي سکوت شده ام
« آخرين ويرايش: 10 نوامبر 2014، 03:32:42 pm توسط shadi92 »
خارج شده است
خدایا ، مرا تلاوت کن

shadi92

• بازوی CODA
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 376
« پاسخ #7 : 19 نوامبر 2014، 09:45:49 am »

چقدر دوست دارم حال و هوایم آفتابی باشد مثل آسمان آبی آسمان با ابرهای سفید در هم تنیده و خورشید زیبا با هوای مطبوع پاییزی..و خنده های مستانه با پایکوبی کودک درون بازیگوش
خارج شده است
خدایا ، مرا تلاوت کن

جانان

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2
« پاسخ #8 : 20 نوامبر 2014، 05:24:13 am »

بنام خدای مهربان
سلام دوستان جانان هستم یه الکلی خدا رو واقعا سپاسگذارم واسه هوشیاریم
واقعا از صمیم قلبم هوشیارم بازم اینجام و میتونم مشارکت کنم من خاطرات بهبودی خوبی تو جمع شماها در یاد و خاطرم دارم واقعا خدا خواست تو این لحظه اینجا باشم هرچند ورودم سخت بود و مجبور شدم بایه یوزر جدید وارد بشم انگار یوزر قبلیم بلاگ شده بود ولی به هر حال واقعا دلم تنگ شده بود و  از این بابت خدا رو شاکرم که اینجام
حال و هوای امروزم خیلی خوبه خیلی موفقیتها امروز تو زندگیم حاصل شده به لطف خدا وبرنامه الکلیهای گمنام دلم میخواد داد بزنم ویل نمیشه همه خوابن خدایا ممنونتم از این همه لطفی که به من داشتی تو این دو سال خدایا ممنونم بخاطر تک تک این اتفاقا هایی که توی این لحظه ها واسم رقم زدی و تو این لحظه فقط مثل همیشه دلتنگ رد پاهای معجزه آسای تو هستم امروز فقط دعا می کنم واسه همه بچه های این تالار امیدوارم هر کسی تو هر نقشی داره خدمت میکنه و به ن عی پیام امید و شادی رو به دست بچه های خدا میرسونه عاقبت بخیر بشه از خدا واسه موفقیتهای زندگیم و تن سالم و دوستای مهربونم تشکر می کنم .
تجربه ها پل پیروزی  هستند تجربهایی که دوستان عزیزم از همون اوایل اینجا و خارج از اینجا به من دادند و همه اونا به نوعی راه گشای زندگی من شدند امیدوارم تو این مسیر روحانی بتونم پیام رسان خوبی باشم و مثمر ثمر واقع بشم امشب از خدا واسه دوستام آرامش طلب می کنم از خدا میخوام هوای منو و خانوادمو داشته باشه و از فرصتهای زندگیم کمال استفاده رو ببرم
از اینکه تونستم حال و هوای امروزمو به مشارکت بزارم از خدا سپاسگذارم
در پناه خدا باشید
خارج شده است

davood.m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 76
  • شادی نمادی از زیستن آگاهانه است
« پاسخ #9 : 01 آوریل 2015، 12:06:51 pm »

آرام ترین تپش های قلبم را مدیون کسانی هستم که مرا در شناخت درون نا آرامم یاری کردند.
خارج شده است
پیمانی را که در طوفان با خدایت بستی ، در آرامش فراموشش مکن

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Boss no buriram unlike traditional Thailand Hengda foreign aid team
« پاسخ #10 : 27 آوریل 2016، 10:57:16 am »

when Poos Pa Kon walked into the press conference, reporters in Thailand the team gave him a hero's welcome applause. When Poos Pa Kon summed up in the game still remains modest: "we are very pleased to win,hogan outlet, especially in the face of such a strong opponent of Guangzhou Heng brigade. We aim to score 1 goals,chaussure jordan pas cher, did not expect to score two."
Boss: no buriram unlike traditional Thailand Hengda foreign aid team
< p > before the game always maintain a humble buriram United boss Pusipa empty. After obtaining the precious victory on the road feel proud and elated,louboutin soldes, bluntly said: "Hengda trident of team useless, players like their strength in Thailand many."
< p > Thailand team has always been to give people the impression is not strong, but the Thai League champions has consecutive victory over Japanese J League and Super League champions, Poos Pa Kon explain said: "we and traditional Thai team style is not the same, we have three or four foreign aid,hogan outlet online, the ball and tactics is also more diversified. Of course, the Thailand team coach has come today, the question should be asked him to answer."
< p > when the reporter put forward "between buriram United Achim Pon and constant brigade muric who is in his mind more" valuable "player",golden goose saldi, empty Pusipa come straight to the point says: "before the game we also believe that constant brigade of the 11th (Muri),sac goyard pas cher, 9 (Cleo) and 15 (card) is very powerful, but in the game started 10 minutes after I found that three of them for the whole team useless." A remark,hogan outlet, the audience suddenly burst into an uproar. Poos Pa Kon is leisurely added the words, "players like their level,hogan outlet, in Thailand, there are many."
 (Liang Yan)
Related Articls:

Li Zhangzh

Anne &midd

from Tianj

We don't want the children so disgusting, their first normal point, not sensational not hypocritical. Convey the newspaper radio and television film and other public media content, adults should also think, the children will also receive all of this. This is the education should have a ring, belong to the category of social education.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
The State Council served as counselor for decrypti
« پاسخ #11 : 11 ژوئن 2016، 09:09:59 pm »

in recent years, the members of the counselor and composition in a wider development direction.
 later, Prime Minister Zhou Enlai personally presided over the selection of the appointment of the first batch of 32 Government College counselor. Since then, the State Department counselor as Counselors'Office of the State Council members are appointed by the premier of the state council. Counselors'Office since the establishment of a total of more than 200 staff, 6 plus the new appointment, the current staff of 64. They are virtuous and talented, famous scholars,hogan outlet online, many of them Chinese democratic parties, non party affiliation, famous experts and scholars and rich macro management experience of leading cadres.
The
< p > from the party constitution, the counselor with the democratic parties and personages without party affiliation is in the majority, part of the expert committee of the Communist Party of China, scholars and leaders. Counselor has a lot of loud name,scarpe hogan outlet, such as the North famous one of the three major Democratic Professor Yuan Hanqing, Sunwen Revolutionary Alliance "launched one of Xu Wen etc..
< p > "First Financial Daily" interviewed stakeholders informed, counselor has to participate in government and political affairs, suggestions, is the country of the Advisory, democratic supervision, the United Front work duties, members with the majority of members of the democratic parties and personages without party affiliation, these people not only has profound knowledge, has high social prestige and ability of political participation.
< p > from statistical counselor to resume the background can be point of view, most of the past counselor for national institutions, government organizations or state-owned enterprises expert leading cadres. In recent years,sac guess pas cher, staff background gradually diversified, includes many experts and scholars of literature, science and technology background and rich.
 staff elements gradually diversified
< p > reporter statistics Counsellors' office of the State Council official website accessible 164 served as counselor materials found that served as counselor disciplines are more abundant. Among them, the Chinese Communist party personages accounted for about a quarter of, ZANU-PF and the MDC, Jiu San Society and Labour Party, members of the democratic parties for the mainstream. In addition, there are part of independents.
April 7, < p > in 1949, the eve of the liberation of Shanghai, Chairman Mao Zedong electric shows East China bureau leader,scarpe hogan outlet, proposed the liberation of Shanghai should design counselor, for the construction of Shanghai new ideas. 1949 November 11 Counsellors' office of the State Council established, counselor's office,hogan sito ufficiale, the district municipal government provinces also in about 1950 have been established, Yuan government developed the Counsellors' office of the State Council interim work instruction ".
At present,
The State Council served as counselor for decryption: the Democratic Party of the Communist Party of China accounted for the mainstream 1/4
 Counselors'Office | Democratic State Council
< p > Premier Li Keqiang 8 in Ziguangge, Zhongnanhai to the newly appointed counselor of the State Council, the Central Research Institute of culture and history, librarian presented letters of appointment. The newly appointed State Council including Yifu Lin, Du Ying,hogan outlet online, Xie Boyang, Li Yuguang, Zhang Yuping,hogan outlet, Lin Yongjun six. As of now, the State Department counselor counselor is currently a total of 64.
, director of the State Council Advisory Office for Chen Jinyu, deputy director of Wang Mingming, Wang Weimin,golden goose saldi, Fang ning. In addition to Wang Mingming for the non party, the remaining three per capita for the Chinese Communist party.
 democratic people participating in "Easy Access" < /)
Related Articls:

Shanxi boy dug eye surgery ha

I pushed f

The Red Cross said lead to organ donation experts

He also stressed that in the process of promoting the project, to highlight the resource saving and environmentally friendly green investment oriented. Adhere to the investment selection, green investment, advocate green investment, vigorously the introduction of high technology content, low energy and material consumption, low pollution emissions.
خارج شده است

این صفحه در 0.103 ثانیه 20 نمایش داده شد.