انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مهرباني زبانيست كه لال مي تواند بآن سخن گويد و كر مي تواند آن را بشنود و بفهمد.

؛بودا؛

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اعلام تولد سپاسگزاری  (دفعات بازدید: 3918 بار)

kardorost

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • 0
اعلام تولد سپاسگزاری
« : 22 اكتبر 2011، 02:26:13 am »

با درود بیشمار به تمامی معتادان درحال بهبودی من هم بیستم ابان نود هفت سالم میشه ازهمه شما بخاطر بودنتون سپاسگزارم . مرسی که هستید. :birthday: :pray:
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : اعلام تولد سپاسگزاری
« پاسخ #1 : 22 اكتبر 2011، 05:15:41 pm »

با درود بیشمار به تمامی معتادان درحال بهبودی من هم بیستم ابان نود هفت سالم میشه ازهمه شما بخاطر بودنتون سپاسگزارم . مرسی که هستید. :birthday: :pray:
.
تبریک صکیکان همن رو به خاطر تولدت پذیرا باش ...
.
امیدوارم که بتوانیم در این تالار از تجربیات شما هم استفاده کنیم ....

و

ممنون و متشکرم ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
« پاسخ #2 : 22 اكتبر 2011، 11:20:44 pm »

سلام دوستان خوبم .امروز همسرم 77 روز باكي مواد و 44 روز نيكوتن داره و خدا رو شكر ميكنم كه معجزه شو به من نشون داد.خدا جون هيجوقت نااميد نشدم وخودم رو تسليم خواست خودت كردم واجازه دادم كه سرنوشت كار خودشو بكنه و مطمئن بودم تا خواست خودت نباشه نميشه خدايا ممنونم كه جواب صبرمو دادي و خدا رو شاكرم كه من با انجمن و دوستان خوبم در اين تالار آشنا شدم و در شرايط سخت راهنما و سنك صبورم بودن و از همه دوستان خوبم كه تو حلقه دعاتون براي بيمارم دعا كرديد ممنونم ودست تك تكتون رو ميبوسم .همه تون رو دوست دارم
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #3 : 23 اكتبر 2011، 01:04:47 am »

منم 7 سالگيتون رو تبريك ميگم و اميدوارم همواره پاك سلامت باشين...منتظر تجربه هاي خوبتون هستيم...

فرانك جان واقعا خوشحالم براتون ، تبريك ميگم....خدا رو شكر ...حرفاي شما و پستتون يه نشونه ديگه از لطف و معجزه خداست و يه تلنگر ديگه كه اسمون هميشه ابري نميمونه...اين اعتماد به خدا ، صبر و مثبت نگريتون هميشه برام درس بوده و نتيجش رو هم امروز ميبينيم كه يك معجزه ديگه خداست....خدا رو شكر...كاش همه ما اعتماد كردن و سپردن و رها كردن با عشق رو ياد ميگرفتيم....اميدوارم همواره در كنار خانوادتون شاد سلامت موفق و آروم باشين...
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #4 : 24 اكتبر 2011، 05:24:47 pm »

سلام دوستان خوبم .امروز همسرم 77 روز باكي مواد و 44 روز نيكوتن داره و خدا رو شكر ميكنم كه معجزه شو به من نشون داد.خدا جون هيجوقت نااميد نشدم وخودم رو تسليم خواست خودت كردم واجازه دادم كه سرنوشت كار خودشو بكنه و مطمئن بودم تا خواست خودت نباشه نميشه خدايا ممنونم كه جواب صبرمو دادي و خدا رو شاكرم كه من با انجمن و دوستان خوبم در اين تالار آشنا شدم و در شرايط سخت راهنما و سنك صبورم بودن و از همه دوستان خوبم كه تو حلقه دعاتون براي بيمارم دعا كرديد ممنونم ودست تك تكتون رو ميبوسم .همه تون رو دوست دارم
.
.
.
خانم فرانک عزیز :
منم بهت تبریک می گم ...
این معجزات رو امیدوارم که قدر بدونید و بتونید شما هم با رفتن به جلسات این موهبت رو برای خودتون نگه درید ...
شاد و موفق باشید ...
ضمن اینکه از زحمات بی شائبه شما در این تالار هم بسیار سپاسگذاریم ...
امیدواریم که این تالار هم بتونه تجربیات زیبای شما رو منتقل کنه ....
.
در پناه حق ...

خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #5 : 24 اكتبر 2011، 10:20:50 pm »

سلام فرانک جان :تولد خودت  و پاکی همسرت را تبریک میگم  :birthday: امیدوارم در پناه خدا سلامت و شاد و موفق باشید .  :rose:

:rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

e_a_56

• بازوی N.A
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 46
  • خدایا سپاس که فرصت یافتنت را به من دادی
« پاسخ #6 : 25 اكتبر 2011، 12:55:36 am »

:birthday:
خارج شده است
مادامیکه این راه را دنبال کنم از هیچ چیز واهمه نخواهم داشت

jeiransadeghi

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 6
« پاسخ #7 : 28 ژانویه 2012، 08:13:12 pm »

:love: :rose: سلام دوستان دیروز تولد سنیم بود امروز کلاس قدم رهجوهام برام تولد گرفتن ومن خیلی خوشحال  شدم اول خدا رو شکرو سپاسگزاری  میکنمواز همه آنهای که به یاد من  هستن وبه من تبریک گفتن سپاسگزارم   
خارج شده است

حسین فردین

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
« پاسخ #8 : 18 مارس 2012، 05:41:24 pm »

سلام من
با کمک شما و خدا
29  اسفند
یعنی فردا میشم
4 سال باعشششششششششششششششششق
خارج شده است

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #9 : 19 مارس 2012، 02:32:57 am »

تولدتون مبارك آقا فردين....با آرزوي پاكي بي تاريخ توام با شادي و سلامتي و بهبودي در كنار خانواده محترمتون.....
لبتون خندون جيباتون پرپول  :birthday: :birthday: :birthday:
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #10 : 19 مارس 2012، 11:43:22 pm »

سلام به برادر خوبم  فردين : تولد 4 سالگي تان را به شما و خانواده گرامي تبريك ميگم ...اميدوارم هميشه پاك ...سلامت و شاد باشيد ...سال نو را هم بهتون تبريك ميگم ..سال خوبي برايتان آرزو ميكنم .از پيام همدردي شما هم تشكر ميكنم .
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Beijing media the football association not penalty curse court collective scolde
« پاسخ #11 : 19 آوریل 2016، 07:24:23 am »

some people say that Gao Lin is not doing the occupation. I'm oh. In a still do not know the League of professional three how to write the word about professional ethics, with a by piracy and copying wealthy entrepreneurs suddenly talking about copyright protection as funny. Anyway, if a man's family was another man is almost pointing to his forehead and abuse can maintain professional demeanor, that such a man probably with the words of two men is not what the.
Beijing media: the football association not penalty curse court collective scolded scene will be more | Gao Lin | _ Phoenix sports fans
The
 hit it with the fans in Gao Lin shoes, I stand on the side of Gao Lin.
 extreme fans hit. The court suit a few curse it, but also to the players in front of the bus he's really not letting this go. Hello Gao Lin I also just, even the family band, it is no longer enough. Perhaps he should be glad he encountered is Gao Lin, complacent and not Eric Cantona, otherwise this at the moment the man not at home holding "pick up" to the Gao Lin shoes, but deprived of fans rights for life,hogan outlet, this life never scoring opportunities field.
 said Gao Lin hit it with fans shoes, many for the first time out of the example of Cantona. But you know what? Today Cantona did not think her 20 years ago the Crystal Palace flying kick extreme fans that thing wrong. On the contrary the Frenchman said,scarpe hogan outlet, if we encounter the same thing, he would like to do. "A lot of players like me,golden goose saldi, sometimes kick such outrageous fans. But they do not, and I do. I do not dare to do,louboutin pas cher, this is my occupation career the most beautiful moment." This is Cantona's words.
 Gao Lin made a man to do,scarpe hogan outlet, so he should be suspended? The! After all, he touched the red line, contrary to a lot of people say the moral code of professional players. Perhaps, when the hands of the shoes with anger fly out, he has already done the preparation for. But the Chinese Football Association in this matter only to punish Gao Lin a person, is not the.
This is the
 hit people wrong,air max pas cher, so Gao Lin was punished. The extreme curse? If there is no punishment, then the cost of his evil is too low. If the football association this bowl of water after the end of injustice,nike tn pas cher, toharmonious collective magnificent scenes will be more and more scold. The picture is too beautiful, you dare to see the football association?
 family was fan abuse,hogan scarpe outlet, Hengda striker Gao Lin put the shoe throwing in the past. Because of this incident, fans dubbed Gao Lin Waxman he received China FA ban ticket.
 - Palm
Related Articls:

Guoan fans do not buy it, a w

The Olympi

The nation

After watching the game, I think it is a pity. Although football is not if, but I still want to say, if we first 3 games competition to take two points rather than losing 3 games, now the situation will quite good, the Chinese team without prior almost lost a chance to qualify.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
Dad fishing rod
« پاسخ #12 : 11 مه 2016، 02:31:06 am »

Dad fishing rodFishing rod
,montblanc plume pas cher  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; liyakun dad has a lot of fishing rod, a hook rod hanging his fishing rod variety, from the bundles with a thread, to throw in a third, more than 40 meters, can hang a lot of hook HaiGan, Dad./>   
            my father often told me a little time fishing fun,golden goose outlet, I want to go fishing.
            20 home is the river,scarpe hogan outlet, the father only took me once, that is a few years ago. After that,goyard paris, the rod father lay in the glove box, for many years not Goodbye Papa out. Dad said that no clear water, green mountains,hogan outlet online, blue sky fishing is not fishing swung again far had not the heart to fly,tn requin pas cher, fly far.
            I really want to get together with my father, his childhood memories,scarpe hogan outlet, let my childhood have a fishing rod.
            it is a sunny morning, the bird was standing on the windowsill tweet,golden goose saldi, dad called me up, "let's go fishing today!" "Oh, very good, very good!" Throw pillows at the bird with him, my heart will follow the bird to the river.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; a few years ago the time travel, but also so happy, can be to the Department of the river, no grass, trees die, water Dark smell almost people smoked down, where there are fish ah, completely not Dad said that, really disappointing ah.
            my father is engaged in environmental protection work, at that time, his mood is depressed than me. I in their report that our factory original mostly is the extensive mode of production, not only a waste of resources, and pollution of the environment and plant discharged waste water into the river, into a colorful, breeze, issued from time to time waves make the person feels sick smell. Before I on television often see reported occurrence of environment pollution, especially the north area suffer from sandstorms in the attack on the picture, the most memorable people wrapped in a turban, on the dusty road difficult to walk. A few years ago, hateful;Related Articles:

Love is the early summer

Antique & #8226; on this

Because at that time the Changqing in the road, so whenever go to that part of the road is simply all over the sky yellow sand, sitting in the window will invariably put all the car windows closed on the. Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping.
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028
Chenguang biotech denied planting in Xinjiang area
« پاسخ #13 : 28 مه 2016، 02:36:28 am »

press: Meiling / Wang Juanjuan / Hu Yilin ,golden goose sneakers
< p > to investors about the company since Maca products production but does not have to do publicity, the company said the Maca products just invested in the market,hogan outlet online, so product promotion, publicity needs to be improved, follow-up to the company will according to the product characteristics,hogan sito ufficiale, target population, cost efficiency factors comprehensively considered the products the way of publicity.
2013 years Chenguang biological realized a total profit of 1747.18 million yuan,mont blanc pas cher, 72.82% year-on-year drop, according to the company's 2014 first quarter results notice,hogan outlet, period belonging to shareholders of listed companies net profit for 300 million - 500 million yuan, drop compared to the same period 55.18%-73.11%. Over the same period last year, the company achieved a net profit of $11 million 156 thousand and 100.
Chenguang biotech denied planting raw materials in Xinjiang area | Maca cultivation | card products
< p > great wisdom aastocks news agency June 26 hearing, Chenguang biotech (300138.SZ) yesterday at its investor relations on the interactive platform said that at present, the company is not in the Xinjiang area planted Maca raw materials.
: Ancient Mei Yee.
6 in mid July Chenguang biotech has said: Maca products, has broad prospects for development,tn requin pas cher, as the company launched a new product, by the Guangdong Weishiya company production and processing,timberland outlet, because the raw material of the product mainly imports from Peru,scarpe golden goose, so the price is relatively other products more expensive, the product in the initial stage, less production.
Related Articls:

Cadence introduced the design

Changshan pharmaceutical net profit of 10 to send

Thousand sources medicine 100

New energy saving and environmental protection industry, the semiconductor lighting industry belongs to the national key support. But at the same time, enterprises in order to compete for market share, competition between various enterprises increasingly intense, in addition to the traditional price war, in the brand, channels and other aspects of competition has gradually staged.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
cartier jewelry replica high-intensity intermittent training.
« پاسخ #14 : 25 اكتبر 2017، 06:02:14 pm »

but in order bvlgari replicas jewelry to form more good-looking, then this cycle, have a perfect body. let you easily fat, It's easy to get rid of the injury during the warm-up exercise, high-intensity intermittent training.
   after the meal, filming for lunch, kanken laptop backpack you can lift the dumbbell. sitting preschool prep groupon dumbbell neck flexion and cheapest pandora beads sale extension of the arm 4. fake bvlgari rings mushroom, 1 cups of water 7:30 1-2 Cup sports drink or high carbohydrate, excessive van cleef and arpel alhambra replica intake of calories and add a lot of fat, Muscle and fat, or slightly higher than half.

http://jshmhlyey.41.idcxin.com/Review.asp?NewsID=787

http://www.ngmyt.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=720786&pid=792619&page=1&extra=page=1#pid792619

http://clan.es.free.fr/index.php?file=Guestbook

http://pullstringlife.com/profile/qei9spwtzqw

http://www.yorkchina.ca/?action-viewcomment-type-news-itemid-7

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=561041&p=629045#post629045

http://okobi.org/forums/topic/7311/cartier-ring-replica-jewelry-the-four-point-is-leisure-time/view/post_id/7311

http://yzpaiji.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2408835&pid=2439875&page=1&extra=page=1#pid2439875

http://okobi.org/forums/topic/7310/pandora-black-friday-2017-1/view/post_id/7310

http://jshmhlyey.41.idcxin.com/Review.asp?NewsID=756

http://d-discount.com/forums/topic/10383/knock-off-hermes-bracelets-training-training-3-times-a-week/view/post_id/10384

http://yzpaiji.com/forum.php?mod=viewthread&tid=12674&pid=2439851&page=8&extra=page=1#pid2439851

http://jshmhlyey.41.idcxin.com/Review.asp?NewsID=752

http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=369&pid=127312&page=47&extra=page=1#pid127312

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=496440#p496440
خارج شده است

این صفحه در 0.077 ثانیه 18 نمایش داده شد.