انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدا تو را دوست دارد و بقیه مردم را
.
فکر کن به دردی که یک نادان دارد
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فروردین ماه - چهارم  (دفعات بازدید: 2726 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
فروردین ماه - چهارم
« : 08 آوریل 2011، 12:17:46 am »

در بهترین  دوران زندگی ، من مسائل را بیشتر با دید منفی ارزیابی کردم . اکثر اتفاقات در نظر  من بسیار جدی ، سنگین و یا دردناک بودند . شاید اکنون به من کمک برنامه قادر باشم  که جهان بینی خود را تغییر دهم و به جمع افرادی بپیوندم که بدون استفاده از مواد  مخدر به راحتی و در کمال ارامش زندگی می کنند .
امروز با  توجه به رهنود های برنامه بازپروری درک کرده ام که هنگامی که شرایط کمی دشوار می  شود ، استفاده از مواد مخدر جهت رهایی از احساسات ناخوشایند تنها راه موجود نمی  باشد . چنانکه هومر شاعر بزرگ می گوید :
" قلب  من آگاه و صبور باش چرا که تو شرایط دشوار تری را تحمل کرده ای ." می دانم که  آرامش ناشی از اتکا به خداوند که فراتر از درک انسانی است چنان در وجود من ریشه  خواهد گسترد که جایی برای یاس و نومیدی باقی نخواهد گذاشت .
می دانم که  سپاس از زنده بودن و زیستن با تمامی دشواری موجب از بین رفتن جهان بینی منفی من  درباره زندگی خواهد شد و در مواقع درماندگی بخاطر خواهم آورد که من بحران ها و  شرایط سخت تری را تجربه کرده ام .
"من ،  یک بازنده نیستم "

خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def904
A medal of merit
« پاسخ #1 : 07 آوریل 2016، 07:19:58 am »

OK, I have tired of sitting,hogan roma outlet, just can move.
 I saw a vacant seat, we went to ask people that there is no man, they say yes, then I had to walk! My leg hurts soon!
 Yu Xiaoyu discovered that the boy's age and she almost, eyes flashed a Jie.
 yes ah! There was a glimmer of hope in Yu Xiaoyu's eyes.
 a
 Yu Xiaoyu found that it was a luxury to find a seat. She was upset. The legs were already thin, high heels like chains, now there is no beauty at all.
 if I never met you,golden goose uomo saldi, I will not fall in love with you; if I will not fall in love with you, I will not be sad.
? I didn't think, how clever ah! Yu Xiaoyu blurted out.
 I am not clever, you are stupid. Big boy naughty wink and a smile face the sun. You are the first train?
 Yu Xiaoyu carries the luggage, which is her first N appearance in this compartment. From sit on this train when she had a green regret the intestines,golden goose scarpe donna, four hours down, did not find a seat. The car full of people,hogan outlet, because it is more than eleven at night, sleeping in the hall there are plenty of such people, what posture, pillow thigh, drooling, lying, lying, smoking and body enchanting woman.
 God, that is so unfair, I have stood out, people sitting too tired! Oh! It is a full man not hungry man ah!

hi! You haven't found your seat yet? As she passed by the side of a big boy, he greeted her.
< p > thank God, she is very anxious to immediately sit down, two feet and acid and pain, mouth also have to reserve said, how not bashful?
 good! You sit tired, we'll get a change! Big boy and did not go to, but when I stand in front of her,hogan sito ufficiale, we are on the train together, when you walk through to go past when I laughed, why don't you find a seat!
 I also can reach the next station is off, you will find a seat.
 that you don't say,goyard prix, I'll sit down for a while, I will go to!
 then you sit here! The boy stood up,chaussure air jordan pas cher.
 I bought no seat! Yu Xiaoyu said some regret, buy the ticket late, and hurry back.
 editor's note: there is a medal of blessing, there is a very love you, should have a good life to go.
 is not the first time the train is the first train to go out alone,converse pas cher, more than rain right. She found the boy is cute.
Related Articls:

With the great God great God _99 VS online games

There is a distance called.

The woman

Just until now I know, the world is not everything for a reason, unexpected, could not understand, total in staged that scene scene of the meeting and parting, in fact, there is no we can be controlled. What we can do is to smile and say to ourselves when we leave, no big deal.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Put you in my heart
« پاسخ #2 : 13 آوریل 2016، 10:54:32 am »

,goyard pas cher
 lost fell in love with fell in love with the lost

is not at the outset I hold you you won't go

I dreamed of you many times
 am I just a passing stranger would you miss me

no matter you are not with me as long as you happy happy

malicious happy together experienced many

Put you in my heart

Is it too

Our love (

we all agreed not to cry, not sad, this farewell is for the next meeting, you said you would wait for me to come back, I believe you, I am very moved. Parting of the time do not let you send me, because I know, you do not want me to leave, I do not want to leave you!
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572

data show that from December 2007 to January 15, 2008,hogan outlet, more than 30 small and medium sized listing Corporation executives and their relatives to a large number of holdings of its own shares, a total of nearly 600 million yuan. This phenomenon is partly caused by the way the stock market decline.
 2008 November, a strong rebound in the stock market Chinese again, executives cash holdings and more active. According to data released by the Shenzhen Stock Exchange, in November 2008, the executives minus cash is 5.3 times that of October, the next 12 months later,spaccio hogan outlet, about 30 board small and medium-sized companies total 295 times executives to sell their own company's stock, the total amount of over 5 million yuan.
 certainly, listing Corporation executives cash holdings for the healthy development of China's stock market has great harm, so, how to effectively control the spread of this kind of behavior?
 so, Feng Peien suggested that this provision should be changed to: directors, supervisors, senior management staff after leaving one year, the shares held by the company may not be transferred". This will increase the cost of listing Corporation executives to resign cash, and increase its malicious selling behavior constraints.
Members suggested that the introduction of capital gains tax restricted company executives cash
"Although the
 indeed, in the past 3 years, many listing Corporation executives in the stock market rising stage have cash holdings, aroused fierce market oscillation, aroused strong reaction.
< p > for this, Feng Peien suggestions, the provisions is amended as: "directors, supervisors and senior management personnel in the office during the annual transfer of shares shall not exceed the 15% of the total number of shares of the company held and before selling shares two months must perform the corresponding information disclosure obligations.
 Feng Peien, first of all, should further restrict the amount and timing of cash executives resigned. China's "company law" the 142nd stipulation: "the company directors,hogan outlet online, supervisors and senior management personnel during the annual transfer of shares shall not exceed the total number of holdings of shares of the company 25%". Accordingly, once they resign, can not every limit, during his tenure, therefore,goyard soldes, there are many executives to abandon the "official" to sell cash.
After the
 second, further constraints listing Corporation executives to resign after the inauguration. Executives of listed companies usually have rich management experience of high-level talent shortage, social demand for them greatly, so that the certain executives in cash after the resignation may suddenly become another >
 listing Corporation continuously improve the quality of investors is growing, but the development of China's securities market is facing many new problems and difficulties." A member of the CPPCC National Committee,bottes ugg pas cher, Zhejiang University Taizhou Research Institute president Feng Peien said in the speech NPC and CPPCC.
 at the same time, the Commission issued the "listing Corporation management rules" fourth regulations, directors,hogan outlet online, supervisors,chaussure jordan pas cher, senior management staff after leaving six months,nike tn requin soldes, the company shares held by the company may not be transferred". Therefore, after more than six months after the resignation of executives, the terms of the limit that the loss of effectiveness.
Related Articles:

[song Liping]

80 companies of the Annunciation

Ningxia to

Sun Mingchun, senior economist at Lehman brothers China, predicts that in the next few weeks to several months, the government may take up to 12 policy options. First or the government will further relax price control, including relaxation of the retail price of fuel and power, which will not only by an increase in the price limited impact on corporate profitability, but also improve the economy long-term operational efficiency.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174

(Amanda
Gold King + Silver King,scarpe hogan outlet? Alves Neymar new hairstyle exposure (Figure) Neymar hair style
 "Daily Mail" exposure in Malgin yellow new hairstyle
This is a
 shape so that we can not help but think of the 1998 World Cup in France Romania players all my hair blonde scene. When Romania coach and players to bet, if the team the group stages will have their hair shaved, and players will be all the hair dyed a golden yellow,scarpe hogan outlet, and in the second round of group matches in advance qualify Romania in the third round of the group stage appeared the fine color scene.
)
< p > as the world cup's most popular teams, Brazil hosts will undoubtedly have an immense popularity, and team Neymar is become the hope throughout Brazil. Neymar has been a representative blow wash cut players, their personality style often by fans in hot pursuit of Brazil,hogan olympia outlet, in the competition before he often transform their hair,scarpe hogan outlet, hoping to bring good luck. While his Barcelona teammate Alves is also a fashion Master, his hair is all kinds of changes. According to the "Daily Post" disclosure, in the opener after the victory, the two players invariably chose hair to motivate yourself,scarpe hogan outlet, Neymar himself on both sides of the head shaved hair very short,scarpe hogan outlet, and in front of the hair is dyed golden yellow, Alves put her hair dyed silver.
 as the team's ace, Neymar want to use their own unique style to the world that he is the leader of the team. It is worth mentioning that the Brazil national team in the history of World Cup, when the Brazil team players who are just the most offbeat hairstyles who the world cup Brazil team leader. Like jair in 1950,scarpe hogan outlet, his haircut is nostalgic feeling full, 1986 Socrates shape is also very unique, he in the head, the hair band.
 Phoenix sports news in the opener, Neymar scored two goals to become the biggest player in the Brazil win. And in a good mood Neymar after the game changed his hair look forward to give him to continue to bring good luck. According to the British media, the daily mail of the news, Neymar after the opening of the war to make their own stylist for himself to do a new model,montblanc plume pas cher, his Barcelona teammate Alves is not far behind, dyed silver hair. From the picture point of view, the new style of two people like gold and Silver King Chinese classical novel "journey to the west" in the corner of the king.
, of course, is the leader of the second. In Hair Coloring should Neymar recalled in 1958, Bailey Dunga in 1994 and 2002 ronaldo. In 1958, Pele led Brazil won the world cup champion, his haircut is a nondescript soldier's head, and in 1994 the world cup in the United States on Dunga after lifting the trophy left a punk head, and in 2002 Korea Japan World Cup Ronaldo Fu head shape also allows him to clinch the world cup champion. Whether Neymar can also copy the success of its predecessors, let us wait and see!
Related Articls:

Spain Madr

home is one of the old, such as there is a treasur

stable cor

The game postiga still as an arrow with a top on the front, but desire to attack the strong c Luo many times before in into the penalty area, and in the Netherlands strong attack before, Portugal after a huge defence and midfield defensive pressure and basic too busy saving organization. The heavy duty of the offensive team organizes falls on Nani's shoulder, but he basically did not make a contribution.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
UCweb was NOKIA and Ji Yuan investment capital of
« پاسخ #5 : 28 مه 2016، 08:31:55 pm »

3 30 pm news, mobile browser UCweb (excellent technology) today announced the completion of the third round of financing,hogan outlet, NOKIA Growth Partners Fund collar vote, Capital GGV (Ji Yuan capital) with the vote. The financing is said to be the largest single investment in the field of China Mobile Internet so far, the valuation of the UCweb for hundreds of millions of dollars,nike tn pas cher, more details are not disclosed.
UCweb was established for more than five years, successively in December 2006 was vice chairman of Jinshan, angel investor Lei Jun of angel investment, 2007 acquired Morningside investment, ceyuan investment of $10 million in 2009, may Alibaba an undisclosed amount of strategic investment.
 had, Baidu in the new version of the palm Baidu implanted in the news, search billboard,scarpe hogan outlet, hao123 three Baidu products. The industry believes that the palm of Baidu and UCWeb boundaries are increasingly blurred, the duel means more concentrated.
UCweb was NOKIA and Ji Yuan investment capital of the third round
 this financing for the third round of investment risk UCweb, NOKIA's venture capital fund to invest in NOKIA growth partners,ugg pas cher, Ji Yuan (Capital GGV) with the investment. Details of this financing is not disclosed. Excellent technology CEO Yu Yongfu said in an interview with the media, the financing for the China Mobile Internet area so far the largest single investment,goyard pas cher, the valuation of UCweb for hundreds of millions of dollars.
UCweb released by the data show
UCWEB browser currently supports 100 mobile phone brands 2000 types of mobile terminals,hogan outlet, more than 3 billion downloads,adidas yeezy 350 pas cher, reached 1 million active users and monthly users page browsing volume (PV) more than 380 billion,nike tn pas cher, is the global use of the largest amount of mobile phone browser.
Related Articls:

The ability to pay the ticket

Shop 1 aimed at the line unde

Google innovation forum held

But, in our country the market 3D printer is still in the initial stage, because there is no standardized sales environment, leading to the cottage products in the market. And the Jingdong first exclusive debut 3D systems of the cube 3D printer, not only the first time for Chinese users to bring global top, the latest 3D printer products, is to provide a safe and secure online shopping platform.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Milk. Porridge. Egg _0
« پاسخ #6 : 31 مه 2016، 03:06:47 pm »

to be a little bell, the stomach is a bit hungry, I used to go to the kitchen, to see the familiar face, is my mother, I walked to her side, said: "I was wrong, I should not make you angry." Mother's face was blank, as if I hadn't heard what I said, and turned into the bedroom,hogan outlet online, leaving only milk, porridge and eggs on the table.
Milk. Porridge. Egg
 in the middle of the night,jordan pas cher, I was still struggling in front of the desk, the clock to repeat that has been gone for many years, I know how many years of road,hogan outlet, and I was, I was learning to breathe out of breath.
 milk. Porridge,nike tn pas cher. Egg
 all of a sudden,nike tn soldes, I felt someone lurking in, it was my mother came in with a glass of milk. She glance of prying eyes with my room, I see straight shivering, I hate this feeling, so to her said: "Mom, you know not to know you bother me to learn the,guess pas cher, please you next time instead of sending milk the good?" Instantaneous time anger seems to be full of my brain, even the milk sprinkled with a touch of the, sprinkle in my book, sprinkle in my papers, the milk like a mother's tears brake time poured out, her entire stay in there, I only vaguely heard: "you get tired of me?? Well, I don't care about you!" Then she broke the door and went to the door.
 my head into a piece of paper, leaning against the wall, ignoring the milk soaked my heart.
 my heart a pain,scarpe hogan outlet, as if what all understand, but the eyes can not help but moist. I know, it is not an injustice, it is not sad,scarpe hogan outlet, then the mother's love.
Related Articles:

Autumn _11

Ma Xiao

Renjiaoban 2 the first unit of composition the fourth grade in my school

Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Summer diary 100 words 5
« پاسخ #7 : 04 ژوئن 2016، 03:12:18 am »

8 5
 brother's eyes
 I finally returned home, the dream is over!
8 5 day student diary 1
 summer vacation diary 100 words 5
< p > at noon today, ready to go to bed, I heard brother crying, mother on the side said: "this is obviously you're asking for it, eyes are like this, you also rub what is rubbing..." I listened, ran to the mother's bed, ah, brother eyelids in turn! Red, really scary!
 my dream
 today, I did some homework, my mother let me watch TV for half an hour. My nap, mom will play the computer game to me. I went on to study for a while,sac goyard pas cher, my mother agreed to 7:30 I watch tv.
 a day,hogan outlet.
 I dreamed: my family lives in a large apartment, because they are not familiar with,scarpe hogan olympia, even the export do not know where to, and later asked the neighbors to find the exit!
Although

primary school summer diary
 today is boring to spend, but no damasheng, I feel happy!
 I came to a big shopping mall to visit,chaussure jordan pas cher, the mall a total of six hundred layers! The market is too big,goyard soldes, I am lost again, how to do? In front of a freight big sister know, take me to find outlet!
Summer diary 100 words 5
 last night,wholesale mac cosmetics, I had a strange dream, and it was very long!
 I'm scared back to their room,yeezy boost 350 pas cher! So to protect your eyes,guess soldes! Don't rub eyes with dirty hands!
Related Articles:

A beautifu

With the fourth grade goose _ composition

The blind beggar

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
Yong Zheng warned I do not speak on the rule of go
« پاسخ #8 : 04 ژوئن 2016، 10:22:09 pm »

< br / > the Yongzheng emperor is no one in Chinese history and diligent emperor, he every day to read a lot of memorial, at least twenty pieces, more than thirty or forty pieces. So I often work late into the night, sometimes his remarks even than text of the memorial itself even more. Today, the surviving archives of Qing Dynasty, Emperor Yong Zheng had approved the tens of thousands of. From this can be seen in the Yong Zheng emperor pragmatic style. In particular, the pragmatic spirit of Yong Zheng emperor is mainly reflected in the following aspects:
 Yong Zheng's life in a pragmatic spirit of the world. Work requires practice and should not have virtual, this is the Yong Zheng emperor's repeated requests. He had ascended the throne, the corruption of declining wind was resolutely punishing and Su qing. He bluntly told Wenwubaiguan: I hate life, the most evil all the two words can lie. One hate one evil, clearly expressed his criticism of the hypocrisy,goyard paris, fraud and other corrupt atmosphere.
 hates nothing to report,hogan outlet. < >
 for the memorial minister pompous composition, Emperor Yong Zheng always bluntly pointed out,hogan sito ufficiale, and a sharp criticism. Yong Zheng two years (1724), governor of Henan province said Wenzhuo stone Memorial,new balance outlet, state and county locust disaster has been extinguished nine in ten. Yongzheng emperor by other officials questioning Henan, aware of the Shi Wenzhuo reported is not the truth, so sharply criticized stone Wenzhuo said: if not your cheating on me is your own by subordinates deceive! However, this stone Wenzhuo unrepented, after he was transferred to the governor of Gansu, still repeat the stock tricks. Yongzheng four years (1726) summer, severe drought in Gansu, July the rain, quickly reached the stone Wenzhuo said is a bumper harvest in sight, this is the result of the emperor Jingtianaimin. Emperor Yong Zheng looked very impatient, Huibi group: after this drought, where it is expected to harvest? Like the whitewash words, I hate real view. Yongzheng four years (1726) in July, visited Taiwan censor Lin cord fold said: Taiwan local officers and strict discipline, excellence and territorial seas of insurable Wanzai Shengping. See this exaggerated report, Yongzheng warning said: everything the most important is pragmatic, not deceive not hidden to the good official, whitewash, and cater to praise, the bad habits, method.
 (Memorial) only half credible reporting.
Yong Zheng warned: I do not speak on the rule of good words
 false reporting in the feudal officialdom, meet the eye everywhere. Because there are so a group of so-called in official officials,louboutin pas cher, often through fraud blowing beat sing flattery and appreciate those grandiose king and the gainers. However, this set of rule the world in a pragmatic spirit of prosperous country emperor Yong Zheng there,yeezy 350 pas cher, but it is not going to work. In Qing Dynasty, official has been popular with such a bad habit,hogan scarpe outlet, Wenwubaiguan just arrived, almost all tried to tell the local official livelihood how bad, after a few months, reported that through vigorous and resolute rectification, the situation has how improved, in order to show their talents and achievements. For this type of reporting, Emperor Yong Zheng bluntly pointed out: only trusted half.
 never let the grandiose whitewash report,spaccio hogan outlet.
Related Articls:

The couple

Beijing be

Police ins

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019

Deng Zhengjia after the spread of the news of death, their relatives and nearby people quickly gathered in the vicinity of the body. Someone hit a banner to denounce the inspectors, requires government to investigate causes of death, arrest the murderer, and sometimes lead to hundreds of onlookers. In the disposal of the body, and even the police and the families of the deceased, the crowd confrontation, the conflict of the situation.
< p > 19, in the incident slightly far away across the road and the sidewalk, from around the county rushed to the watermelon is busy selling self-produced watermelon. "Today did not see the inspectors to manage."
 visit,tn requin pas cher, some farmers reflect the county only one or two farmers market stalls is very expensive. In order to save costs,air max homme pas cher, farmers to sell self-produced agricultural products only to stall in the streets. The reporter went to the farmers market in Linwu County saw almost no stores and stalls selling watermelons. Some operators told reporters that a four or five square meters of stores, the cost of a year is five thousand or six thousand yuan.
The sweet potato farmers: the inspectors Wudang or company or fighting hard
 | Linwu urban management law enforcement
< p >, according to Xinhua news agency, Linwu County Linwu avenue a was government designated as "farmers self-produced self marketing of agricultural and sideline products temporary sales area", the already crowded and busy. And 19 morning,ray ban outlet, the reporter saw an empty empty. "The dead, no one there to stall." A watermelon told reporters. A few days ago, Deng Zhengjia is the watermelon here conflict and chased down death.
 as long as you ruthless, urban management is afraid of you,
 government plan to ease the contradiction between the free sale area
 however, the people's livelihood project is still not fundamentally solve the problem of farmers selling agricultural and sideline products, the main contradiction between farmers and urban management.
 in such a case,hogan outlet, the law enforcement often have some room for maneuver". Visit, the inspectors can pay money, watermelon relatively free stall,golden goose saldi, folk reflect a more general > Q
 "the government has only a little area for farmers to sell agricultural and sideline products, is far from enough,tn requin pas cher, competition is fierce. Some traders to pull a rope in the early hours of the local, the surrounding farmers came in the morning, often there is no place." Some people say, there are some farmers think, people more places to sell, do not want to stay in the region designated by the government, with the urban management to fight the "guerrilla"."
 reporter visited found that in Linwu county urban and rural areas in the local farmers in the county, long-standing contradiction caused sales of agricultural and sideline products. To ease the contradiction, the local government has taken some measures to resolve the "flexible". But the conflict continues to intensify, during a lot of interesting questions.
 farmer's move, formed a touch. Later, Linwu County for farmers self-produced self marketing behavior, specifically located in the downtown city of Linwu Avenue side to draw a piece of area for farmers selling self-produced agricultural products, any fees,hogan sito ufficiale, also provides cleaning and other public services.
 a few years ago, a farmer carrying their own kinds of side dishes to find the person in charge of the county,hogan outlet, reflected in the county was chased rushed to go, no place to sell.
Related Articls:

Yulin National People's Congress on behalf of the

Tsinghua University Pu Jinhui

Gansu officials are speeding

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
Work practice _0
« پاسخ #10 : 08 ژوئن 2016، 03:20:30 pm »

< p > I observe discipline and solidarity colleagues, respect for leadership, is glad helps the human, have strong collective honor sense, actively participate in the line of various cultural and recreational activities.
 in the past year, I have been working hard, I'm proud to join the icbc. I believe in the pursuit of excellence,sac guess pas cher, dedication spirit, indomitable spirit, I and all the partners and the common development of icbc.
< p > I worked in Xiaolan branch of plum blossom hole branch, the influx of South Branch, savings counter practice, whether in the outlets I have an open mind to learn, hardworking, from leaders and colleagues.
 I am actively involved in the work of "information reporting&quot,scarpe hogan outlet;, which has been published in my line of inquiry, will be published in the future,hogan olympia outlet.
 I study hard, to seriously study the Interim Provisions of the ICBC audit and punishment, the employee handbook and other relevant laws and regulations, establish a strong sense of risk prevention,sac goyard.
< p > I actively participate in the activities of the line,adidas yeezy soldes, in May this year financial knowledge contest won the "Diamond Award", to participate in the branch "RMB settlement account" essay competition and won the second prize.
< p > I love ICBC, work actively, earnestly study the total provincial branch of various documents,hogan sito ufficiale, conscientiously study Jiang Jianqing, Huang Ming Xiang, Li Tao, President of the speech,air max femme pas cher, conscientiously implement the industry and trade policies, guidelines, resolution, conscientiously study and implement the idea of "three unification", and actively participates in the development and reform.
Work practice
 work practice self identification model van
< p > I has participated in a week of branch of business training, the province in the West Lake training center a week business training, anti counterfeit training, personal internet banking training etc. and in the relevant examination and assessment made outstanding achievements.
< p > I train hard basic skills, with an open mind to learn, inquisitive, conscientiously do a good job of notes, work after strenuous practice of basic skills, strive to learn professional knowledge, in personal savings, online banking, foreign exchange trading, funds, insurance, bank cards, money, bonds and other I have deeper study,barbour pas cher.
Related Articles:

Resume des

Funny grad

A survey report on work study work in schools

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Software development contract _0
« پاسخ #11 : 11 ژوئن 2016، 09:03:53 am »

acceptance criteria for Party B in accordance with the functional specifications of the parties to the contract.
 Sixth Party B to run the software of computer hardware equipment and operating system by Party B to solve their own. Party A will not provide the upgrade or maintenance of the computer platform for Party B,hogan outlet, and will not be responsible for any other software copyright issues.
 above a, B both sides through friendly consultations, reached the following agreement. Both sides affirmed that the parties have understood and accepted all the contents of this contract, agreed to assume the rights and obligations of their respective obligations, and faithfully perform this contract.
 Seventh Party B in the course of the software, if you want to increase the contract annex (functional design books) outside of the other functions, it is to pay Party A development costs; such as the quality of the software itself.
 on the date of this contract, party a start software development. The development time for _________ months. From the _________ year month date to _________ _________ _________ _________ _________ date month year. The period may be extended or shortened by mutual agreement.
 fourth software acceptance criteria
 Party A: _________
 Party A Party B free training for a certain number of software users,cheap mac makeup outlet.
Software development contract
2. methods of payment: within days of the signing of this contract,hogan outlet, Party B shall deliver to a software pricing of deposit is RMB. Software developed by Party A is completed,guess soldes, and approved by Party B for inspection, B one-time to Party A to pay the remaining software development funds, namely the renminbi.
 first contract project
 fifth after sales service terms and time
 Party A during the software inspection and acceptance by the date of the two years, such as the software system for the update, will be free to provide Party B system upgrade services. Upon expiration, Party A will be required to provide the latest version of the system upgrade services, unified collection of fees.
 Party A provides free software system maintenance service for one year. Including data collation,hogan outlet online, backup, etc.. This time is one year from the date of acceptance of Party B by Party B. After the expiration of the free service, another sign service agreement.
1,hogan outlet. software price: a party A to develop software (single version / network edition pricing for yuan / sets,hogan outlet.
 Party B: _________
 Party A Party B _________ software development (single version and network version) _________ set,sac goyard pas cher.
 second software price, payment method
 third software development time
 software development contract
Related Articles:

Summary of

The disabled community work summary in 2015

Secretarial professional grad

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
Trade union interest activities program
« پاسخ #12 : 12 ژوئن 2016، 07:09:05 pm »

&nbsp,yeezy 350 pas cher;
 five, the game process:
 one, the game time: - April 30th
 three, the game project:
3. chess match and XX meters fitness walking race in the form of a timing point game, badminton,goyard prix, table tennis and two minutes shooting game by grouping from time to time, self score decided the outcome of the form of the game.
5. two minute shooting game
1. to the office as a unit, each selected a sports project, in April 20 a few days before the trade union leader;
4. awards set: in principle, according to the proportion of 1:1:2 to determine the group of one or two,nmd running homme pas cher, three and other places; everyone has a prize.
1. chess game
XX fitness walking race in the afternoon of April 27th 4:10
 XX meter race: unified fitness walking down, walk along the playground 10 laps to finish first wins. You can't run, can not bypass, on pain of third-prize disposal,sac goyard saint louis.
XX
< p > in order to further implement the "outline of the nationwide body-building plan" to determine the objectives, to meet the &quot,charm pandora outlet;51" Labor Day arrival, establish "exercise every day for half an hour, healthy every day, happy life for a lifetime" sports consciousness,sneakers golden goose, set off the climax of the national fitness and display a new mental outlook of teachers in our school. The school union will hold " interesting sports &quot,pandora sito ufficiale; the specific arrangements are as follows:
 two, venue: campus playground gym table tennis hall
 the game of chess, badminton, table tennis match: the "three two" goin'best.
;
XX
< p > two minutes of shooting game: within two minutes, with a basketball, shooting, hit a to 2 points, scored for the win.
3. badminton competition
 trade union fun program
4. table tennis match
2,hogan outlet. fitness walking competition is divided into 40 years old age group and 40 years old age group; other competition items according to the application of the lottery group;
 four, the form of the game: the concentration of the game and the combination of
2. fitness walking race
Trade union interest activities program
 chess game April 27th 1:10~5:00
5. game rules
Related Articles:

Civil applications share

Real estate sales contracts (style two)

Experience of Harmonious Soci

County Civil Affairs Bureau of the nursing home reform and expansion work as a "top leaders" to catch, bureau Party committee held a number of meetings seriously study, set up to director XXX, head of the leading group, X homes for the elderly change work for the expansion to the decomposition of the members of the party, responsibility to the people, the contract tasks.
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
Bijoux Pandora Pas Cher 6 sheep.
« پاسخ #13 : 14 نوامبر 2017، 06:31:23 am »

from a few years Pulsera Pandora Outlet ago accounted for only Bijoux Pandora En Ligne 1% of the world's highest in the world, it is an absolute advantage: when people began to cut the budget to buy clothes, like offensive player.
   Mr. Katherine Kwei in Kate pocket bag Shanghai showroom accepted the media interview,the simplest way Charms Pandora France Soldes is to use a soft brush Bague Pandora Pas Cher dipped in hot Ciondoli Pandora Prezzi Bassi water welding, Hang Lung Plaza, like wiping glasses lens cloth cheap helper, resulting in bags or leather become hard and easy to fade flat maintenance to avoid brittle. pandora armband anhänger sale how to maintain jewelry? 6 sheep.

http://www.whuzzupquepasa.com/clasificos/index.php?item/15637

http://steel.isofra.com/aef/index.php?tid=30196&tpg=1#p49265

http://okobi.org/forums/topic/11195/sconti-pandora-bracciali-italia-three/view/post_id/11302

http://mail.myclassads.com/index.php?item/15090

http://linktanker.com/item/111437

http://drupal.growth-flexv.com/node/11#comment-194071

http://www.i-quimica.com/index.php?item/59547

http://kundungi.com/item/10875

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?86015.last

http://steel.isofra.com/aef/index.php?tid=30197&tpg=1#p49264

http://d-discount.com/

http://www.whuzzupquepasa.com/clasificos/index.php?item/15636

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1109.msg36361#msg36361

http://steel.isofra.com/aef/index.php?tid=30198&tpg=1#p49263

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/29396
خارج شده است

این صفحه در 0.111 ثانیه 20 نمایش داده شد.