انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به هم رسيدن يعني آغاز ، با هم ماندن يعني بهبودي ، با هم كار كردن يعني كاميابي.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فروردین ماه - سوم  (دفعات بازدید: 1972 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
فروردین ماه - سوم
« : 08 آوریل 2011، 12:11:51 am »

اعتیاد من  باعث اسیب های فراوانی در جسم ، روان و روح من گردیده است . بعنوان یک فرد وابسته  به مواد مخدر من نه تنها هیچگونه تماس و توجهی به واقعیات نداشتم بلکه از انجام  وظایفی که در قبال وجود خود داشتم نیز غافل بودم . زمان می گذشت و من خسته و  درمانده برگرد دایره معیوبی می چرخیدم که با هر گام احساس ویرانی بیشتری در درون  خود می کردم .
آیا من  آمادگی آنرا دارم که از افکار و رفتار افراطی که باعث انهدام خصایص انسانی من شده  است دست بردارم ؟
آیا من قادر  به تطبیق خود با  واقعیات زندگی خود تنها  برای "24 ساعت " می باشم یا همچون گذشته تلاش می کنم که افراد و جهان  پیرامون خود را مطابق با خواسته هایم تغییر دهم ؟
پروردگارا  مرا یاری کن تا دوباره به این دایره ویرانگر که موجب بیگانگی من از ود ، واقعیات و  جهان اطراف من گردیده است باز نگردم .
خداوندا ،  به من کمک کن تا بوانم افراد ، مکانها و شرایط را همانگونه که هستند بپذیرم و بر  این توهم که جهان باید مطابق با میل من باشد چیره گردم . ایا من درک کرده ام که  طرز تفکر و جهان بینی من عدم کارایی خود را در عمل ثابت کرده و نتیجه ای جز یاس و  درماندگی و از خود بیگانگی ندارد ؟
"من  تنها می توانم خود را تغییر دهم

خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • klm412
Well, my friend
« پاسخ #1 : 07 آوریل 2016، 08:48:20 am »

forget my boys and friends!
;
 600 meters to the unforgettable, male friends "got around" push me across the finish line!
 "no!&quot,sac goyard pas cher; I light a smile,hogan sito ufficiale.

< p > one day, he inexplicably stole my textbook, I angrily told him quickly,golden goose mid star, he is, in desperation. I gave him a violent chestnut, get the book, I was surprised to find the clip inside a beautiful printed lollipop cards,hogan outlet, top write: "lovely girls violence brother: I wish you a happy birthday!" I can not help but one Leng, my own birthday, I have forgotten,scarpe hogan outlet, today is my birthday! That "Gorilla" actually will know. Good boy friend! Is it not my brother?
 "I want to tell the teacher!" Static bite lower lip said firmly.
< p > still remember the evening sunset which filled the sky, friends static panic to pull me to the playground, give me a love letter, the letter that statement is quite warm unexpectedly is under in our class that handsome quiet boys on the pen. Rui long is chunhongchibai, old us this group of people laughed at him for being the son of Lee Jun Ki, also said that if he really is a girl, is that of the femme fatale types.
The HTML template well, my friend
< p > graduation photos posted on the wall of the bedroom, I quietly gazed at it: photos that faces filled with the smiling faces of their youth, let me think of the former classmate,goyard pas cher, I think my boy friend, you okay? My friends.
 primary school ended, static smoothly into the junior high school of his favorite, Rui also successfully admitted to my school's experimental class. Graduation day, calm down to take a notebook to me, the above is Rui handsome notes: "thank you let me know the true meaning of friendship." I meet with a smile.
 second days,hogan outlet, I took yesterday and quiet plot has long note to the red, and then steal to look at him, he looked at the strange looking for a long time......
 now, we have separated, I sincerely wish: "all the way, boy friend!"
 later, static and Rui became a good friend. The sports meeting, static is the loudest cheer Rui; at noon, can also see them as a problem fiercely.
 unforgettable boy friend in order to help me to clean the window, the trousers have not been broken!
< p > Hin is a tall and thin boy,air jordan pas cher, everyone tube he called "Gorilla", he often and your pain happy quickly noisy a frame or be hit by you under, risking a little surprise for you.
Related Articles:

Hometown _

Sweet hear

summer has arrived, but also ushered in my son - your eighth birthday. Looking back at the past scene, as if in yesterday. You have to accompany through four seasons, mom and dad walked for eight years. When the birthday candle lit up, when the familiar birthday song again for you to sing, when to see you pious to make a good wish in the heart of the moment - inadvertently son has gradually grown up.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
2014 teacher year-end assessment of personal summa
« پاسخ #2 : 08 آوریل 2016، 05:32:40 pm »

< p > with the new curriculum reform, teachers' professional ability requirements for the improvement of, I in the teaching, also squeeze time to learn Chinese undergraduate and active learning all kinds of modern educational technology, further master the multimedia courseware.
 firmly support the party's leadership, adhere to the party's educational policy. I have been in all aspects of strict demands on themselves, and strive to improve themselves, so that they can adapt to the situation of social development faster. Through reading a lot of moral training books, the courage to dissect their own,hogan outlet online, analysis of their own,scarpe hogan outlet, to face up to their own, improve their own quality.
 I strictly abide by the rules and regulations of the school. In the work, respect for the leadership, unity and colleagues, can properly handle the relationship with the leadership of the relationship between colleagues. At ordinary times, thrifty, hard-working,hogan outlet online, the sincere, loving students, interpersonal harmony, everywhere to a teacher of the people of the requirements to regulate their own words and deeds,hogan sito ufficiale, tirelessly to culture their own comprehensive quality and ability. Four, business learning
 in short, the teaching work in this academic year, under the correct leadership of the school leadership, has made some achievements, there are some problems, I will continue to work hard to achieve greater results.
 2014 teacher year-end assessment of personal summary
< p > in the face of the new curriculum reform,goyard pas cher, in education and teaching in encounter difficulties,chaussure tn pas cher, I actively participate in the Bureau of education organization of the new training materials at the same time, with an open mind to experienced teachers and other brother schools peers for advice. In teaching,spaccio hogan outlet, serious study of the new syllabus, materials thoroughly, and actively explore the teaching ideas, put some advanced teaching theory, the scientific teaching methods and advanced modern teaching methods flexibly used in classroom teaching, to cultivate students exchanges and cooperation, self inquiry,hogan outlet, to be creative and other new ability. And pay attention to the accumulation of teaching experience and the writing of the paper.
 three, to comply with discipline
 two, education work
 one, ideological work
 in order to better do a good job in the future work, sum up experience, learn from the lesson, I have this year's work summary is as follows:
Related Articles:

Help _0

Tomorrow's

Fall _15

They make a whole tree seem to be golden, and they are very elegant. The leaves are like clusters of fan, perfect. Occasionally there are one or two naughty leaves fell down, as a flash of a golden butterfly, slowly, in the air rotating falling, the interpretation of a stunning dance.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Graceful pain
« پاسخ #3 : 14 آوریل 2016، 02:53:31 am »

free on a transparent, plaintive and sad melody in the vast, standing tender in the mists of tenderness alone were covered with lines. The soul in the wilderness like whispers,hogan roma outlet, instant path in Hong ying. Green yarn curtains willowy, and my charming dance who split? The wind lifted the wire fence Cecil Liu, where their lonely? The the Peach Garden dream Yizhenyihuan,stylo mont blanc pas cher, through the smoke in the red sun, clouds of smoke misty in my heart. Jiang incomparably lofty and unyielding character of low swallowling Lishan you are my angle beacon play of uncooperative Baosi, only you frosty appearance under the gentle moist; is that like to soar to the skies, blue Peter Pace compose of desert smoke woman, only you know wild goose let hidden wisdom and smart; is that Sha Xi Pan, orchids like Eclisse, as Hibiscus rising out of water the Huer woman,golden goose outlet, only that you cherish Bingqing awe inspiring faithful; the exquisite thin, dancing in the palace women,ugg pas cher, only you enjoy the dancing wind shadows swaying, or the "would like to get to the heart of people, white is not disjoint bloom a beautiful sad woman; the fantasyland like delicate flowers according to the water fairy.
Graceful pain
The implication of
 has been interested in poetry, portrait in the words people profound literary accomplishment. Especially on temperament and marvel at their master. What is the spirit to be picturesque, refined language and the perfect combination of music? It's so easy to fall in the beautiful phrases such as the Tianshan snow lotus, let me intoxicated. Obsessed with the kind of style, tend to the fragrant soft, mellow mood, ornate gentle rhythm.
 frost chilly, without a trace of the word wind cold heart di. Chant, "Bian Si flow, flow, flow to the Guazhou ferries head,hogan sito ufficiale, Wu little sorrow. My thought, hate long, hate to be caused when Hugh, the moon relies on the floor." Dihuai lingering charm lets a person as if bathed in the pouring of the moon river, roll curtain Mochizuki empty sigh. When it arrived in the dream the other shore? By heart waves,hogan sito ufficiale, far more lines. Lingering heart lingering thoughts, flowing through the turbulent waves bianshui, but that person is.
 black night, 000 lights flashing. Alone I am drunk in Ou Yangxiu "courtyard deep how many? Willow smoke stack, no heavy curtain profound mood "sad sad. Look through the heavy curtain, piles of willow smoke, zero distance from the heart of hearts isolated words. But the relentless wind and rain,tn pas cher, spring cannot be retained. The delicate fragrance of flowers cross tortured. Listen quietly to the bleak desolate scene,golden goose mid star, silent people, flowers, flowers love the people. At the end, the flowers are also haggard haggard. Tearful and asked the bright flowers, Yan can? Heart of chaos, scattered without a word. Alone secretly jietan, all together as a dream scattered like smoke, who re bloom next year? Flowers fade and fly, scentless and dead who pity? It disappointed.
< p > she like red Yeyue delicate embroidery reel beauty; turnaround from the picture in the light shift limbo luoqun wind including tobacco motome; like the hair on the temples the fact like clouds in the window every woman. I seemed to see the drooping crystal curtain in clearly destroy destroy the Chai branch, fluttering butterfly if Dragonfly Aqua open thin watermark. The old eyebrow makeup shallow thin mirror, cicada temples light, slender fingers carrying film flower paper, untold the jade pass on green Yang mo.
Related Articles:

Choose one of your own sorrow

What kind

If I don't love you

I climbed mountains, turned over several hills, trees ripped clothes, was raised on the mountain stone tripping feet, it seems that this blind and sentimental attachment, only to meet you, Gesang flower. See you in the desolate expanse of heaven and earth, bloom soft loess ground.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Comments plum again, Zhangzidao injured
« پاسخ #4 : 16 مه 2016، 08:52:00 am »

,hogan outlet
< p > Zhangzi Island in 2009 net profit of 2.06 billion yuan, in 2010 to 4.23 billion, in the first quarter of this year to 1.11 billion yuan, from an analysis of the current company announced losses,hogan outlet, even if the insurance rationale to accompany cannot guarantee that all the words, twice the loss total amount is not more than last year 10% of the profits, the relative influence greatly.
< p > yesterday, Zhangzi Island (002069) announced the influence of tropical storm Muifa to the company, said the company, its main breeding area in Changhai County Zhangzi Island waters did not cause an effect to the, but the typhoon of the company is located in Rongcheng City, Shandong Province, Rongcheng Branch of cage aquaculture and abalone, sea belt products part of the loss caused by, the specific amount being verified, the preliminary estimate,goyard paris, amount of loss will not exceed 30 million yuan. The company products have been in the Chinese aquaculture fishery Mutual Insurance Association insurance insurance claims related to the work of aquaculture products,goyard soldes, has been in progress.
< p > comment: Zhangzi Island is mainly engaged in shrimp, scallop, sea cucumber, abalone, sea curio seedling culture, breeding, processing and selling business, company total ownership of sea area reached 285 million mu is China's largest seafood listed companies. Due to the special natural environment of the company, this year's two typhoons have an impact on the company's aquaculture business. Prior to the June 29, Zhangzi Island announcement said, the strong tropical storm "Mireille" resulted in Rongcheng, cage culture and abalone,nmd runner pas cher, kelp and other products part of the loss,hogan outlet, the preliminary estimate, amount of loss will not exceed 100 million yuan, the typhoon "the plum blossom" a greater impact, loss in 30 million yuan.
Comments: "plum" again, Zhangzidao injured
 Nanjing securities to talk about the world hung
 in the near future, the market fell significantly in the background,hogan outlet online, the company's share price performance is strong, Wednesday is hit a new high for the year, the market outlook can be used as a long-term concern.
< p > the aquaculture products has in China fishery Mutual Insurance Association insurance products breeding insurance, so overall loss can withstand, but must be triggered by the typhoon of some unexpected events. July 5, an announcement talked about because "Mireille", resulting in part of the abalone cage culture is typhoon rushed into the Weihai Evergreen Marine Science and Technology Co., Ltd. farming waters, the rescue work by the company to stop, and ask for 20 million yuan of compensation refused to Zhangzi Island. For timely access to the sea rush in the harvest of abalone cage culture and product, after Rongcheng City government coordination, Zhangzi Island to evergreen company pay margin 800 million, and on the same day, evergreen company to Qingdao maritime court proceedings, to the Zhangzi Island Rongcheng Branch company claims breeding materials and products loss of 280 million yuan. This lawsuit to the present is not over, but with the plum blossom,nike tn soldes, whether it will once again caused a similar situation and cause it is worth observing. At the same time, due to the litigation has not been completed and will also affect the smooth progress of the insurance company.
Related Articles:

Nantong science and technology high send transfer suspected advance disclosure

China rail

-ST Sheng Yun A auto parts co

However, the above matters in September last year on the occurrence of misfortune". Lantai industrial scheduled on September 23, held in 2011 the first provisional shareholders meeting and consider issues of non-public offering, but the company in September announcement said, because of the non public offering of stock options plans to buy Jilantai Jianchang and Ji alkali calcium producing Co., Ltd.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Yaozhou mountain road
« پاسخ #5 : 16 مه 2016، 05:17:24 pm »

soon, a twelve year old boy from the village,golden goose outlet, holding a long stick. We asked him, he smiled and said: "you go to the village to the west of this road, there are many miles!" I said: "there is a fork in the road?" He said, "yes, a few.". There is a path recently, less than the road to go ten where!" Yong GUI said: "you can give us a section of the road?" He said: "OK, I don't go to school today, anyway," he said." I said, "how do we thank you?" The child Xiao: "you bring fruit sugar? Give me some fruit sugar!" Just the first day in the afternoon in the permanent county to.
Yaozhou mountain road
< p > a man through life road,hogan outlet, there are at least thousands of miles, to the old look back a look, stay in the memory during the road is very little. However, I have traveled from the Yaozhou county to the town of small hill where the mountain, although after forty-six years of long years of erosion, in my mind is still clear.
 this road is rich and colorful. Said it is "winding mountain path" romantic, the pathos of "falling leaves", or "rough and bumpy" dangerous, it seems that all without exception can be. I am not a poet, not soldiers, but this kind of romantic,air max pas cher, beautiful and warm feeling, but to turn in my mind.
< p > when the cultural revolution is vigorously to, a group of veteran cadre was knocked to the ground,scarpe golden goose, on their history also re examined. I was sent to a survey of the old old minister in us is not fake party members, with my colleague Yang yg. Received the notification of the next day, we can't wait to left unrest and bustle of the city where,hogan outlet, to the relatively remote counties.
 county around the rolling hills and mountains, seems to be the big city in a dispute. There seems to be another world, we live in a quiet hotel. Waiter enthusiastically told us the old minister once revolutionary - Hill Town, a village, said: "there are very backward, no hotel, there is no hotel, you go there the best day trip. But there are more than one hundred miles back and forth, you can do it?" I and permanent expensive then just 30 years old, is full of vigor, YG clap breast, and said: "no problem, when the Red Army Dadu, not on the river,hogan olympia outlet, a day also travelled 200 miles mountain?!"
 in order to catch the time, we get up in the morning,tn requin pas cher, each had four two biscuits on the road. The county to the southwest near began to climb the mountain, a winding road in the hillside. Looking far go like a twisting snake. We crossed a and a ridge, along the way also sang "singing Erlang": "two ah Erlang mountain, towering high yeah it high, old trees and weeds all over the mountain, over the hills rock; trail difficulty walking......" Feel relaxed and happy. But more than two hours in the past,nike tn pas cher, we have been sweating, mood. Go to a near the village of a few families, appeared in front of the fork in the road, a South to west, we do not know the where to go and sat down to rest when someone to ask for directions.
Related Articles:

Can not help but shed tears

Soul of th

Ye Bai

We got out of the car, looked like a farmer also with us together under the car, I heard that we're going to the Baita, hurriedly to us said: "his surname to tower construction, to see and follow me to be, joking said to us, and now look at is not received tickets." The construction workers to us said that this tower is called the door Yi tower, built in the late Yuan Dynasty and early Ming Dynasty, but for years, the county built a defense plant.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144

Shuijingfang promised at the latest March 2nd resumption and timely disclosure of important matters related to programs and progress,scarpe hogan outlet. (Panorama network / Intern Zhang Xiaona)
Major matters of Shuijing Bonoda on the 22 day suspension stock shareholders meeting
< p > panorama network February 22 hearing Shuijingfang (600779) late Monday announcement says,hogan outlet online, as the largest shareholder of the company,scarpe hogan outlet, Sichuan Chengdu Quanxing Group Co.,scarpe hogan outlet, Ltd. existing significant uncertainty matters in the talks,hogan sito ufficiale, in order to avoid the abnormal stock price fluctuations,hogan interactive outlet, company stock 22 suspension.
< p > announcement said,golden goose sneakers, Quanxing group of Chinese and foreign shareholders of both on further in-depth cooperation in order to speed up the development of the joint venture held formal talks,sac goyard pas cher, its contents will be directly related to jewelry and the matters exist great uncertainty.
Related Articls:

CCB today online roadshow media rights to participate in the placement of silver

ICBC A sha

Xu Fei investment, a chicken two to eat the results of the Raide

It is reported that taking into account the poor market situation, gold wind technology management has to be issued price limit by 19.8 yuan down to 18.1 yuan, but the market is still not buy it, the subscription is very light, sold to the public the first day of the subscription amount is only 10.3 million yuan. In this regard, the gold wind technology is also reluctant to let the price, would rather suspend the listing plan.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
It's not possible to do it again.
« پاسخ #7 : 19 مه 2016، 02:59:01 pm »

I regret now,nike tn pas cher, really,scarpe hogan outlet, has been a family friend asked me to regret it? I sophistry that do not regret it,goyard pas cher, real problems encountered when found had a how wrong decision and never come again, in the past can not go back. Today's society,hogan outlet, regardless of what you do see degree, the ability to see, two kinds indispensable again, have the ability to not educated didn't people will give you a chance,hogan sito ufficiale, I am now in this pain,air max pas cher, because young willful ignorance,hogan olympia outlet, did not like the other peers, step by step go to university, then take the diploma, I now think I'm sorry family, I'm sorry for myself, hey! For I grew up not confident,hogan sito ufficiale, because there is no education seems more confident, future is still a long way to go, do not know to want how to go on, if because of this objective reason decided the fate, really is feel very sorry. Anyway, I want to be positive and optimistic life, I have no choice, just feel sorry family.Related Articles:

Childhood

A unique boy and a desperate girl's love story

Xu Shuqian

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
China Minmetals revenue lowered 42 billion 800 mil
« پاسخ #8 : 28 مه 2016، 06:02:03 am »

,tenis asics outlet
 mobile phone terminal to download:
< p > "daily economic news" recently from the China Minmetals Group learned that due to the macro economic slowdown reduced demand for commodities, metal mineral products market will be the fourth consecutive year in the doldrums, China Minmetals Group lowered the 2014 revenue and profit targets, the battalion to accept a target 2013, compared with the 4028.1 billion yuan down the 428.1 billion yuan to 360 billion yuan, while the profit target setting and 2013 essentially flat for 70 billion yuan, slightly lower the 3000 million yuan.
< p > according to support the form of a large group of rare earth with the intention of the Ministry of industry, in addition to Minmetals Group and central enterprises in aluminum, local state-owned enterprises Guangsheng nonferrous, Xiamen tungsten,golden goose outlet, Ganzhou Baotou rare earth, rare earth.
< p > in order to cope with this situation, China's Minmetals important non-ferrous plate, Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd. (hereinafter referred to as the "China Minmetals Non Ferrous Metals Co."), from expansion overseas M & a strategy to internally and externally,hogan outlet, the eyes inward, paying more attention to its inter enterprise coordination effect, the formation of the upstream and downstream industry chain organism. China Minmetals Minmetals development platform -- black metal due to group injection of mine resources to be optimistic about the performance this year.
 commodity profits no longer
 due to the industry downturn, the Chinese resources giant Minmetals Group have reduced 2014 revenues and profitability.
< p > China Minmetals, a person in charge said recently, falling demand for commodities and the downturn to continued long difficult to judicious, metal products, the upper reaches of the golden age is over. With the bursting of the bubble and water could not be squeezed,scarpe hogan outlet, profits and high profits, the entire industry is in high profit from the past return to normal. "This rally ended, when the next round of recovery market began to see at least two years later, because the current about 3~5 years cycle of decline has been 3 years."
< p > on the responsible person said, views of 2014 metals and commodities in the industry is not optimistic, "because China's economy slowing, the demand for commodities is falling, severe overcapacity in the non-ferrous metals, iron and steel, metal mineral products market has for three consecutive years appear low fan, 2013 is 20 years since the industry as a whole the worst." As a resource giant, Chinese Minmetals will consider the market reform this year. "Enterprise is the market, but also need to follow the market standard for the allocation of resources. In the internal configuration of the time, but also to see which is the best efficiency of the business efficiency, (Group) will not be the average allocation of resources."
China Minmetals revenue lowered 42 billion 800 million slow expansion "in and out" | Minmetals Group | Neiwaijianxiu
< p > it is understood that China Minmetals has six major business centers, including colored business center,hogan outlet online, the center of the black metal,pandora outlet online, financial business, real estate, mining technology and listed on the platform. He said the 6 business centers will be developed into a business type of independent enterprises. China Minmetals since the beginning of the establishment of a rare earth business,hogan outlet online, for the formation of a large group of rare earth,nike tn soldes, "Minmetals Group, now the focus in the south in heavy rare earth on."
Related Articls:

Chinese enterprises or by the king of Hangzhou ST

Sanan opto

Neusoft group innovation show the effectiveness of

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
Determination of the subject of the reorganization
« پاسخ #9 : 29 مه 2016، 11:58:40 pm »

since mid December last year, the suspension of the country through the tube industry to determine the restructuring of the subject. The company announced in today's restructuring progress and postponed resumption announcement, the subject of the transaction for the major shareholder of the Hefei general environmental control technology Co.,golden goose outlet, ltd..
 public information display, Hefei general was founded in 1998, mainly engaged in various types of refrigeration and air conditioning products test equipment development,hogan sito ufficiale, automation and control technology applications and high-precision environmental engineering equipment and systems. In addition to product testing device,goyard paris, the company is also engaged in other general purpose test equipment system,hogan outlet online, environmental engineering,tn requin pas cher, production process automatic control, computer data acquisition and control and related hardware and software development and application aspects of research work.
 according to the disclosure,chaussure louboutin pas cher, this restructuring intends to deal with the other side of the China machinery industry group, a subsidiary of Hefei General Machinery Research Institute,ray ban outlet, currently the company's largest shareholder. The proposed to buy the underlying asset for Hefei General Machinery Research Institute held in Hefei General Environment Control Technology Co., Ltd. 100% equity, the subject of the assets of the type of industry equipment manufacturing and research and development, the main business for fluid machinery research and development,scarpe hogan outlet, manufacturing, system integration and related engineering contracting. The company said that the underlying assets and the company's main business has a close relationship between the industrial chain and the target market, which belongs to the industry mergers and acquisitions. At the same time, the transaction is conducive to change the fundamentals of the listing Corporation.
The determination of the standard of the management of the state of the country through the management of the subject of the management industry
Related Articls:

GF Securit

The rise w

From the Yanghe River said ye

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
The contractors want to spend 200 thousand to 80 y
« پاسخ #10 : 05 ژوئن 2016، 02:01:15 am »

,montre guess pas cher
 learned this news,scarpe hogan online, Liu Zhenxiu elderly have a feast of money to repair the idea of water conservancy. At first does not agree with Xiao Dongliang, old Reuben will this year during the drought, the villagers to drought of hardships, crops of the miserable scene, like telling a story like that to listen to his son. The old man said: "please village people eat a good meal, a red envelope, touch the mouthpiece in the past, and repair water conservancy, we can benefit from a lifetime". The second day,yeezy boost 350 pas cher, Xiao Dongliang called his mother, said he is 200 thousand yuan to the mother's birthday gift, by her disposal. But the birthday wine also have to do, but only a few tables, control within ten thousand yuan, by his responsibility.
 October 2nd,nike tn, in a simple birthday party, the elderly will be 200 thousand donated to the group, had the most meaningful life of a birthday. Inspired by the old Liu Zhenxiu, the group in the elites outside Liu Xiaoxiang, Xiao Guiqiang each donated 10 million yuan; Li Zhongying,air max 95 pas cher, Li Jiange donated 1 million yuan; university graduate entrepreneurs 5000 yuan per person, eight civil servants, four small businesses the villagers 2000 yuan per person, other villagers each 500-1000 yuan. Up to now, the whole group of more than 300 people donated a total of 60 million yuan, put into compulsory labour more than 1000, lifted unprecedented water winter boom repair.
< p > Liu Zhenxiu is Shaoyang County Tang Tian Shi Zhen Da Ping Cun La tree concave group villagers, gave birth to four sons, in addition to the eldest son at home farm, three other people are entrepreneurial, now settled in Changsha. Among them, the 47 year old second Xiao Dongliang in the early formation of the project team, the contract project to get rich. To repay the mother's parenting grace, thanks to village cadres, the surrounding friends of mother and family care, in September this year, Xiao pillars plan out 20 million yuan, in the mother on October 2, 80 year old birthday, villagers and friends dinner,louboutin prix, for the mother do a decent birthday banquet.
 November 7th, I saw in the construction site, wearing a dark red coat Liu Zhenxiu old man is carrying stones. The old man said with a smile, her husband died in those years, most of their children are not very bitter home to marry and settle down. Especially three sons have been start out in the past few years, the lack of labor at home, the busy season, the village cadres and villagers helped her a lot of busy, she forever remember >
The contractors want to spend 200 thousand to 80 years old birthday was transferred to donate water conservancy
 birthday | donated _ Sina News
< p > news the network on November 10 widowed mother 20 years is about to usher in the 80th birthday. Since group project team, the contract of highway project son want to spend 20 million yuan, design ho a Thanksgiving feast, make mother happy. But this year drought in dire straits like a movie,hogan sito ufficiale, flashed in front of the elderly. She immediately decided: don't put Hao feast, donated repair water conservancy! In November 7th, the author in the construction site to see the honorable mother - Liu Zhenxiu.
 at this time,ray ban outlet, Shaoyang County issued a "award instead of vote, to mobilize the masses to raise water Zixing Huimin policy. Wax tree concave group retired teachers, two sessions of the city CPPCC members Li Zhongying volunteered, in the group launched fund-raising initiative, the mobilization of all voluntary contributions, three dams maintenance, dredging channels of hardening 3 km.
Related Articls:

The 74 year old retired teacher donated 1 million

Jiangxi co

The Northe

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Labor contract of construction enterprise
« پاسخ #11 : 06 ژوئن 2016، 08:41:03 pm »

Labor contract of construction enterprise
 (four) salary
The basic salary _________
1. the wages of the dispatched personnel shall be paid in accordance with the agreed payment schedule. The calculation of wages should be sending personnel leave party b lies in the airport, to leave the country airport. Party B agrees to take the shortest route as far as possible when arranging the course, shorten the time.
 (a) the purpose of the contract
2. Party B shall be responsible for handling the formalities for the entry of Party B (from the country of residence), and shall bear all costs related thereto. Handled by the party in the _________'s entry and residence procedures, and the burden of the cost associated with this.
4. Party A agrees to send staff to Party B two months in advance to Party B,air max soldes, if it is necessary to increase the dispatch personnel. To increase the wages of the staff, according to the agreement in Annex 1 of the wages paid in accordance with the standards set out. Increase such as the Department of the new project,veste barbour pas cher, the wage standards should be agreed on behalf of the two sides in the site.
 construction enterprise labor contract
 (three) preparation fee
1. shall send personnel as agreed upon by both parties. Party A shall inform Party B of two months in advance in writing to the party to be dispatched by Party A. Party B agrees to sent a month before shall submit to party a dispatch personnel list table, including name, birth date,air max pas cher, jobs, passport number and country apply for an entry to the data.
2. dispatched personnel.
4. _________ according to the country's current economic situation, sending the basic annual wage increase of 1>
 the purpose of this Contract: Party B to Party A according to the provisions of this contract to provide technical workers, engineers and technicians and other personnel (hereinafter referred to as the dispatch personnel), a direction of Party B to pay remuneration. In order to ensure the successful completion of the project, the two sides should cooperate with each other to earnestly implement the contract.
3. according to the needs of the project plan, the dispatch personnel may at any time increase or decrease.
< p > (with its headquarters in, to hereinafter referred to as "a") with its headquarters located in,scarpe hogan outlet, hereinafter referred to as the "B"),nike tn soldes, through friendly cooperation, Party B agrees to for the party in the construction of the project provide labor services. Therefore, with the party signed the labor contract.
 Party A agrees to pay Party B to send personnel for fee _________ yuan,sac goyard pas cher. Preparation costs should be submitted to the dispatch plan B,golden goose outlet.while wire B Bank _________ _______ account.
3. basic salary by month,scarpe hogan outlet, where less than a month on a daily basis, pay a monthly wage of 25%.
 (two) staff to send
5. according to the progress of the project, such as the need to reduce the scene, the two sides will be agreed upon by the two sides agreed to implement.
Related Articles:

City - committee leadership rectification program

How to write a business letter _0

Sample of financing project cooperation letter of intent

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • abc094
Ministry of Public Security the implementation of a unified urban and rural hous
« پاسخ #12 : 08 ژوئن 2016، 12:03:48 pm »

< br / > the reform of the household registration system has such three distinctive characteristics: one is the household registration policy is a general adjustment, compared with the past, the past of the previous reforms are generally local, part, the provisions of the adjustment, a certain adjustments. This is in the central of the new town construction to make overall planning,hogan outlet, decided to settle in the national implementation of differentiated policies,air max 90 baratas, this is the rational distribution of large, medium and small cities and small towns, a reasonable guide population distribution will play a very important role, which is a characteristic. Second is in accordance with the deepening the reform of central unified deployment of a comprehensive package of reforms is the reform of the household registration system is not only the reform of the household registration system itself, individual,pandora outlet, is the relevant departments supporting the reform. Today,cheap pandora charms, this is not only to answer the reform of the household registration system itself, but also the integration of various sectors of the supporting reform. Three is a new household registration system to build a whole.
< p > Huang Ming said that the reform of the household registration system is not only settled policy adjustment, but also to the establishment of a unified urban and rural household registration system, full implementation of the residence permit system, improve various aspects of population information management system. It can be said that the reform of the household registration system is determined, the intensity of the large, involving a wide range of measures in the past is not the real.
 conference, in response to reporters on the household registration system will achieve the basic goal is what? In the process of promoting the reform will show what characteristics?" The question,tn homme pas cher, Huang Ming, Vice Minister of the Ministry of Public Security said: "our reform of the household registration system, to say a big goal is to strive to achieve about 1 million transfer of agricultural population and other resident population settled in the town, let in residential urban employment of transfer of agricultural population and other often live population temporarily do not settle the, can gradually enjoy the local basic public services, which is an important goal. At the same time, the reform of the household registration system and a goal is to basic establishment and completion of a comprehensive well-off society to adapt, effective support for social management and public services, in accordance with the law to protect citizens rights, people-oriented,hogan outlet, scientific and efficient, standardized and orderly new household registration system. "
Ministry of Public Security: the implementation of a unified urban and rural household registration and residence permit system
< p > people net Beijing on July 30, this morning 10 when, the Information Office of the State Council held a news conference, the Ministry of public security Vice Minister Huang and other ministries responsible comrades of the "on further advancing the reform of the household registration system of opinions", and answering a reporter's question.
< p > Huang said, including the following aspects: to through the promotion of the reform of the household registration system, unified urban and rural household registration system, the full implementation of the residence permit system, the establishment of the basic legal stable residence and legitimate and stable employment as the basic conditions,goyard soldes, to habitual residence registration is the basic form of the account transfer registration system,cheap mac makeup outlet, completion of the national population basic information database, cross sectoral, cross regional information integration and sharing, mainly so that the two target.
Related Articls:

National first soil survey nearly two of the arabl

Ministry of education will clean up the college entrance examination extra points policy should be r

Xi Jinping China's scientific and technological development is the direction of

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
The drought caused a serious threat to this year's summer grain production incre
« پاسخ #13 : 09 ژوئن 2016، 12:13:02 pm »

The drought caused a serious threat to this year's summer grain production increased production costs
 Beijing February 12, the Ministry of Agriculture Vice Minister Wei Chao'an country in new office today held a press conference said that the severe drought aggravated the occurrence of wheat diseases and insect pests, increase the cost of wheat production, for this year's summer grain production caused a serious threat.
< p > Wei Chao'an pointed out that around based on in early, based on the defense, strengthen the monitoring and forecasting, timely dissemination of early warning information,goyard paris, adhere to the "drug investigation and management level of Paul" the successful practice of, to ensure early detection,wholesale mac makeup, early warning, early prevention and treatment. Up to now, in accordance with the standards on the prevention and control, has been implemented emergency prevention 664 million mu, on the incidence of plots generally carried out 1-2 times prevention,golden goose femme pas cher, prevention and control work has made stage >
 three is to increase the cost of wheat production. According to investigation, due to the severe drought generally need watering more than once,golden goose outlet, increasing fertilizer plus, a marked increase in the cost of production, will directly affect the drought hit areas of wheat production benefit. In addition, a wide range of persistent drought, but also to some areas of the spring plowing difficult.
< p > Wei Chao'an said, for sustainable development of arid, disease and insect pests retransmission of the grim situation,saldi golden goose, agricultural departments at all levels do a good job in drought at the same time, the plant diseases and insect pests prevention and control as a disaster to reap a bumper harvest of an important task, pay close attention to the implementation of the measures. The country adhere to the "prevention first,goyard soldes, comprehensive prevention and control of the policy of" prevention and control will sooner. Ministry of agriculture in November last year to organize experts to analyze the situation of wheat stripe rust, the beginning of the implementation of the information weekly report 12 system, and organized around the winter wheat rust prevention and control actions. Has sent eight steering group and expert steering group, were dispatched to Gansu, Sichuan, Guizhou and other stripe rust in province, the local guide to carry out scientific prevention and control.
 two is to increase the occurrence of pests and diseases. Affected by the impact of adverse weather conditions, this year's wheat stripe rust was premature, retransmission situation,chaussure tn pas cher, as of early February, countrywide wheat stripe rust have occurred in seven provinces (municipalities), 223 county (city), area reached 11.3 million mu, than last year increase over the same period more than 460 million acres, the time of onset than perennial provided about 20 days before and wintering areas and winter propagating area disease severity as the worst since 2000 a year. With the increased number of crop drought watering, the incidence of parts of sheath blight, weeds also showed increasing trend. Drought also increased the incidence of some areas of the red spider.
< p > Wei Chao'an said that the severe drought occurred in the winter wheat producing areas, occurred in wheat growth development and yield of formation of the critical period, for this year's summer grain production caused a serious threat. Mainly reflected in three aspects:
 one is the influence of normal growth and development of wheat. Drought seedling root growth inhibition, on vegetative growth and poor,air max femme pas cher, seedling, weak seedling, seedling yellows increase in the proportion of, a, two seedlings proportion than last winter decreased 4.3 percentage points, due to the severe drought caused by film dead seedling area reached more than 630 million mu.
Related Articles:

Beijing pe

Guangzhou

Beijing Daxing construction of 1 million square me

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

fgh5p6ter

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 52
    • fgh310
Celebrating teachers' day and night activities
« پاسخ #14 : 11 ژوئن 2016، 04:42:19 pm »

male: in September the sun is particularly bright, September the sky is particularly charming! My friends, we meet here to celebrate the twenty-seventh teacher's day, Mid Autumn Festival and the 58 period of graduation. Touched our hearts, in meditation, admire and look forward to,zapatillas new balance mujer, at the moment are condensed into the sincere blessing, your favorite,hogan outlet, dedicated to our amiable and respectable teacher! Next, let us use the flowers and applause,barbour soldes, please the headmaster airan grand courteous and accessible to show speech.
 female: distinguished guests, friends,
 to celebrate the teachers' day and night activities presided over the word
 female: once strange flash, we no longer feel it strange. In the past more than 40 days, we do not know how to start, to produce exquisite animation today, the teacher's hard work and our sweat and achievements of our dreams. Tonight, we cherish this colorful dream, in the world of the Internet, in the 27 teachers' day the bell is about to ring, and embrace cloud nine days, catch Wuzhou fish and turtles!
< p > m: welcome to Wangda animation entry class 27 a teacher's day,hogan sito ufficiale, Mid Autumn Festival and 58 of the graduation party, I am host for tonight -- xxx
< p > m: Mid Autumn joy rendering the beauty of the landscape, the beauty of the moon moved a bright sky; addition, subtraction, multiplication and division, not as much as you make contribution, poetry and song endless admiration for you; 58 students achieved excellent results, in this day of celebration add nongmo heavy color of a pen!
 male: dear teachers and fellow students,air max femme pas cher,
< p > m: is the osmanthus fragrance of the season, day Gao Yundan fall again, teachers began the hard cultivation, students and achieved fruitful results. The twenty-seventh teachers' Day is coming to us, memorable and unforgettable feelings Shien network. At this time, no matter where you live, will not forget the teachers effort! In this moment of joy, let us all wish all teachers double happiness, blessing the 58 friends made remarkable achievements!
 female: Good evening,nike tn pas cher, everyone
 female: selfless Tao Li Yu, network fax. You water, double Xin De Yi yong. Large animation into the entry classroom, as of yesterday, graduation bell has rung. More than 40 days at the time of study, it is so clear like leave, so compressed into yesterday, become can look back the past, the heart can not say nostalgia! Thank the teachers is your warm walking a we all the way walk animation Kingdom, home is your profound knowledge guides us to the wisdom of, I > is your selfless heart care
Celebrating teachers' day and night activities
 female: I am the host of tonight - xxx
 female: airan principal genuine and sincere words,scarpe hogan outlet, let us get goosebumps. They are the network founder, Wallerstein, the founder of,hogan outlet, they like a lighthouse, we illuminate in flash the vastness of the sea voyage. Once again, I would like to say: Thank you! Our respected president.
Related Articles:

How to wri

Era of electrical service dep

On the language art of official document

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

این صفحه در 0.11 ثانیه 20 نمایش داده شد.