انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خداوندا کمکم کن تا به دیگران کمک کنم...
.
از تو تقاضا دارم به من کمک کنی تا بتوانم به قشنگ ترین لغات فکر کنم و به زیباترین الطافی که می توانم انجام دهم تا روز را روشنتر کنم
خواهش می کنم به من کمک کن تا بتوانم به معنی واقعی یک انسان باشم و هر وقت شخصی با محبت و افکارش بطرف من می آید از تو استدعا دارم به من کمک کنی تا بتوانم به حرفهایش گوش کنم و ترتیب اثر دهم
و هر وقت شخصی به عنوان کمک و شراکت به طرف من می آید ، کمکم کن استحقاق آنرا داشته باشم و ـا آخر باو وفادار بمانم و همیشه در زندگی سخاوتمند باشم و از تو می خواهم به من قدرتی عطا کنی که اگر کسی از من کمک خواست به او کمک کنم
همانطور که تو به من کمک کردی هر گاه که به تو احتیاج داشتم
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: فروردین ماه - یکم  (دفعات بازدید: 2090 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
فروردین ماه - یکم
« : 01 آوریل 2011، 10:25:54 pm »

در دوران اعتیادم تصور من از وقایع جنبه ای غیر واقعی داشت و هر اتفاقی را "برای همیشه " و " جاودانی " می انگاشتم . چه زمان گرانبهایی در مرور به اشتباهات گذشته و تکرار مجدد آنها از دست رفت . اغلب اوقات نا امید و غمگین با این پندار واهی که فردا روز " متفاوتی "خواهد بود به بیهودگی گذشت و هرگز آرامشی را که در جستجویش بودم نیافتم .

تصادفی نبود که احساس می کردم در یک دنیای غیر طبیعی زندگی م یکنم که نشاط و ارامش و صلح در آن وجود خارجی ندارد .
آبا برنامه بازپروری مرا در یافتن آرامش ، صلح و نشاطی که مدتها در جستجویش بودم یاری خواهد داد ؟ ایا من قادر خواهم بود که در سال جدید فارغ از ترس آینده نامعلوم به امروز بیندیشم و برای آن زندگی کنم ؟
پروردگارا ، مرا یاری کن تا توان خویش را با خواستن "چیزهایی برای همیشه " یا حتی یک سال و یک ماه و یک هفته تضعیف نکنم ، به من قدرت بده تا با امیدی که از برنامه بهتر زیستن در قلب من جوانه زده است به پیش روم و تمام نیروی خود را صرف برنامه ریزی برای فقط 24 ساعت کنم
"روز نو مبارک"
« آخرين ويرايش: 04 آوریل 2011، 06:51:29 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def238
Walking in the rain of the composition of the 300
« پاسخ #1 : 09 آوریل 2016، 08:32:21 am »

!
 River Falls willow falls drops. A moment of falling water,goyard prix, reflecting the heaven and earth, people and things,hogan outlet online, true! Very beautiful! Isn't it? The only real world most beautiful. The real world is the most clean! The interests of the people have closed under often sigh,chaussure louboutin pas cher, ignoring the fickleness of the world as real people, really do practical things,goyard soldes, to tell the truth, because nature is not false love!
 wet my hair, wet my clothes, I did not make any response, let the rain fall down my face, the rain fragrance makes me feel relaxed, mouth unconsciously draw an arc.
 pulled out from his own fantasies, the cruel reality tells me that I can't escape, I will always belong to this space, forever...... I can do, only to face the
 rain
 has just started, the rain was small, intermittent, cool into the spleen. Walk in the light rain forests alone, relaxed and happy. Later, a downpour, rain shrouded, pavilion, water dripping down along the eaves, down the river, holding an umbrella, came to the lawn, fangcaoqiqi,mont blanc pas cher, crystal clear dew. Reflects the sad light. The rain fall into the stream, rolled up the little ripples,tn pas cher, the water film of water, waves, upstream, alone on the lanzhou. The tower, standing in the mountains, mist and rain, but no sense of absence of st.. Huazipiaoling artesian water, wind shutter,tn requin pas cher, thinner than yellow. Peach, grind to dust scattered into the mud, only as incense. The sky, geese cry sounded, the word back, yuemanxilou. It has been raining for a long time, until the evening before it stopped. Is the evening alone worry, more wind and rain. Rainbow bright sky, go to the heart of a body is hard to keep. Colorful day, Xia Yun roll, like the moon, so pity.
The
 rain
 drizzle such as silk, it is dense underground, between heaven and earth cover a layer of gauze, everything becomes a cage, but through the yarn, all is true!
 I > diffuse
 rain, drizzle.
 the rain, I have no umbrella, accept the rain kiss.
 I like a fish, usually because of a lack of water out of breath, the rain brought me the vitality of life, so I can also occasionally put my heart to fly in the sky.
 my life seems somewhat monotonous, so I feel tired, tired, tired and I want to just throw it all away, go to another space, they will accept me this casual visitor? It may not......
 I have long hair and elegant, not under the umbrella of shyness, no more fear wet boots noble. I am your real me!
 day,mont blanc pas cher, rain, I carried some heavy schoolbags, looking around in a hurry, suddenly want to escape from this world.
 rain gradually small, stopped, the air fresh taste, reminds me of the heart to recover, busy life...... A little lost, but I told myself, Never mind hard, but also a few years ago.
Related Articles:

Write a budgerigar composition _1

Total score in spring _1

The compos

Yesterday, I took my brother and sister from afar, conducted a one-day tour of Shanghai. We eat lunch, go. We first came to the people's Square. People's Square is really beautiful, especially the grass, dove are flying freely. We went to the Shanghai Museum, lined up to visit. First of all, we came to the ancient bronze Museum of China and the ancient Chinese sculpture.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Reminds me of you, friend.
« پاسخ #2 : 14 آوریل 2016، 03:28:29 pm »

< p > friends is a kind of help, road rain umbrella, exchange sorrows happy agent, analgesia comfort the hearts of antipsychotics,hogan sito ufficiale, tears wipe them, stumbled helped them, is at the crossroads of traction people.
 friend is not the weight of money, not flashy without substance representation. A friend is a sincere carrier, is a loyal guardian, is the contempt of the false,scarpe hogan outlet, the elimination of false master.
 temporal flow, back and forth,hogan outlet, put away. Tonight, watched the time slip away, sitting alone on the windowsill, suddenly see out of the window the slightest drizzle, little bit of light, the heart can not help remembered the my friend in the side, and not in the side, familiar, and never met the: the man said. Think of in this vast world, in a distant corner, friends are artificial what?...... At this moment, I can not help but guess: Maybe my friend, is caring for me, miss me.
< p > friends is climbing a ladder, is sad when the rescue, is a pain in the counseling, hunger and thirst, when the sugar is, is a boat to cross the river.
 at this time, "friends" two words will be rolling in my mind, then,hogan sito ufficiale, what is a friend?
 in every one of us in life,mont blanc pas cher, the most important is to have a friend, is the most valuable treasure - friend. A life without a friend is a loneliness in the dark; a person who can't cherish a friend, is a lonely loser.
< p > friends is the gift of fate, is lucky partner, is a never abandon affection, is today's beauty and harmony, tomorrow is hope and happiness in the blend.
According to the conventional
< p > friends is pure fragrance of fresh honey, catchy tea, chats the rumor is a window, the soul blend and sincere reproduction, is the character of the appreciation and the true blessing >
< p > Friends of the heart is warm, the friend's hand is red hot, the friend's eyes is a warm, my friend's words and deeds is an incentive.
, a friend who is like-minded friends. This may be just the definition of a principle. And my interpretation of friends is: friends, is a kind of Wangnianzhijiao. It is generalized, it does not divide the region,hogan outlet, regardless of the ring, no s..e..x, do not look at the face, not necessarily the elbow, inseparable, is not necessarily often motherhood, frankly remonstrance. In my opinion:
< p > friends is open-minded broad bosom of the brothers, sisters is sincere, is a kind of lingering talk, is a listen to is to share the joy and happiness is bluntly go straight,hogan outlet online, there is no obscure expression and respectful courtesy and respect.
< p > moment, my heart filled with gratitude: grateful to God to give me such a life, thank God let me know how to appreciate the friendship and also grateful to God, let me in different life stages and have different taste of friends.
< p > friend is life hand in hand, is accompanied by the long, ode to the life courage each other with different ideas and write music with the life of each other in different ways,hogan roma outlet, playing different phonological.
Related Articles:

Mom, I will study hard.

See also t

The direct

I know, I might have to stay here for a while until I get a job. When the heroic utterance attitude away from home, I know, you can never go back. Guanqiang made a bed on the floor, separated by a curtain, there is another interpretation of men and women. When he did this, he said, "I really appreciate it.". Downstairs, is still 108 steps, I can easily ignore the past, and the strong but can identify how many steps.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Your eyes never lie to me
« پاسخ #3 : 28 آوریل 2016، 01:56:01 pm »

your heart secretly smile, tell you my eyes.
< p > stupid looking at photos of you,louboutin pas cher soldes, so playful, cunning, weird, and is so elegant, handsome,tn requin pas cher, elegant, just the background behind you and fusion together, the holy nature, that a piece of green screen, it was a towering Xuefeng, a soul stirring and nostalgia.
 the original where we have gone? Day light of heart from care away from us, childlike naivete also far away from us, what we have left? The rest is only a utilitarian heart it?
 actually we want is not much, just want to belong to our natural, without any artificial cut and polish of the original ecological nature. Keep the last copy of the pure land, let you and I have a chance to breathe, on this earth.
< p > the hearts of the people all have the dream, there is no dream, the world a piece of barren, because who also don't want to own the world is a wasteland, so only fought dream. Dream of you, in my dreams, in his dream, chasing their dreams, chase a pure, chasing a childlike,chaussure louboutin pas cher, chasing a great beauty.
 our economy and science and technology unprecedented development, with the speed of the rocket God, but we do not want to be in a beautiful environment and our happiness as the price. Office workers, every day to work, overtime, social intercourse, tired, do not want to talk, do not want to eat, do not bother to see things, the first thing is to go home to sleep, so what is the joy of life at all? Our mountains, seize every opportunity to businessmen and fancy, wantonly development, also is to say how can earn more money on how the development, regardless of the reasonable and unreasonable, it is appropriate, whether the influence of ecological environment the. Let these so-called investment presence of businessmen to our original ecological environment make person, ghost, let nature does not know whether to laugh or cry, also Meiqimingyue: Zen health, vacation paradise.
< p > even polluted in the world and a pure thought, and a piece of green garden and a pair of pure eyes.
 your eyes tell me,hogan sito ufficiale, there is a piece of pure land. Here, all the noisy and prosperous,hogan sito ufficiale, will put down one one, also a real self.
< p > this is a fascinating place,basket tn requin, this is an impressive place. This is a really do not want to leave the place. This is the Qinghai. >
< p > we open eyes every day, not are surrounded by the Chinese production of toxic food,tn requin pas cher, is to be targeted by new era of killers. Every day we put his head to live in a constant state of anxiety. People's living standards improve, travel is also convenient, but our life is threatened.
 I didn't want to picturesque with you, my heart is the real scene to confuse. If one day, I can walk into the divine nature, but also to see you and natural blending of beauty, this is my wish,golden goose saldi, this is my dream.
Related Articles:

Love is like a lotus, you are my Buddha

Do a ray of sunshine on the head of others

Let me say

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Look beautiful
« پاسخ #4 : 04 مه 2016، 12:59:13 pm »

always put the heart in a narrow range, even though they bear the pain, do not want others to enjoy the joy. Even if it is their own happiness, do not want to enlarge the happiness. Life entrusted us with the responsibility and mission, in the face of the hard life, the face of those little happiness, in the face of the suffering or happiness, whether we can understand that life is not to others than to go or step on the foot?
 our purpose is to use life instead of waste,hogan sito ufficiale, is to love, not hate, is not to laugh.
 everyone has a love, love is a kind of strength, a kind of affection, a kind of happiness. Love is also a kind of help, a kind of care,hogan sito ufficiale, a kind of dedication. These are all the love. Imagine people if there is such a love, then what is the fame and fortune? What is the difficulty? Life can become a kind of enjoyment, the simple people are in the treasure of nature has given our lives, are the highlight of our human nature of good and pure, want to add a good memory for the beauty of the world and say goodbye to the world, is attributed to insipid, attributable to natural.
 of course, between people and people, not only love is selfish, as well as family friendship, and so on,tn requin pas cher, feelings run through the main line of life, ups and downs make people feel very hard to live, why should the next life? When the narrow sense of love more and more,tn pas cher, the broad sense of love has become a kind of ideal.
 life is the original nature gives us,scarpe hogan outlet, we will return to nature. Life is also simple, is who let us go to a complex, and then back to simple? Generation after generation, whether or not it is derived from a common ancestor, between person and person should take care of each other, to help put a, music we share together, to get together and share their pain and joy of the people are friendly, must have love.
< p > I think nature has the virtue of cherishing life, and we don't have may is we do not have the nature of the mind, may also be we underestimate the significance of love and life significance. The world is beautiful and colorful, the heart is also, but people are because of its beauty and wealth to become heavy, accurate to say that the weight of desire.
< p > I often think, life in a world full of sunshine, lived a comfortable life, it is difficult to imagine between people can not get rid of the law of the jungle. Why can't be honest with each other? Can't love and selfless?
 however, love, there is a broad sense of the narrow,goyard pas cher, there are broad and more selfish. There is a limit to the human, perhaps the selfish love is not full of malice,goyard soldes, but is because this kind of love is often the life evolved into tragedy. Love is a kind of dedication, love is a kind of lucky, love is a kind of chance. Love does not necessarily return, is not necessarily become a kind of enjoyment of love, love is certainly a coincidence. Coincidence in mutual attraction, the fusion of feelings. The love and marriage of many people have been made by this kind of skill, and the love and dreams of many people have been shattered. So, there are happy and sad, there are serious and relaxed, there are also optimistic about the despair. So,hogan outlet online, thanks to life, there are also tired of life, there is love of life there is hatred of life.
Related Articles:

Passing fate

Only distr

Text, always make me feel at ease

The walls there poplar stretched out, eager enough flowering temperature, shook his head and refused to withdraw the arm. By twos and threes pedestrians, with the time passed by, you don't say, I'm not language, only the wind. Except the city also heavy makeup, face and body are colorful description of wiping, ostentatious people into glitz, ingratiating smile a fumbled for the world's purse.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Zhangzi Island Scallop in Shell where after longer
« پاسخ #5 : 28 مه 2016، 01:55:35 am »

2016>
 has a social security Zhangzidao you waiting for you
< p > I observed, Zhangzi Island in July last year ago or Shenzhen 100 Index constituent stocks that in a large number of index funds for the deterioration in the fundamentals of Zhangzi Island held passively. By the end of 2014,hogan outlet online, a total of 49 public fund holdings of shares, holding a market capitalization of $. Hold Zhangzi Island raised funds increased, reached 63, hold 1695.244 million shares, holding a market capitalization of 33220.83 million yuan 2015 report showed. However, the two reports of the observers are holding stocks of funds can be found, these fund positions continued to decline.
< br / > the author found in the with the insurance companies and the public offering fund exchange,hogan outlet, part of the body for flaw risk of the company is hated. So in 2014 report data, PICC will previously held the 445 million shares of clearance, the social security fund 414 combinations and 108 portfolio together 1849.91 million shares of completely selling. Since then, the social security fund portfolio in 2015 110 complete clearance at the end of the two quarter.
Zhangzi Island "Scallop in Shell where after longer exposure of social security funds have been clearing torture
 look at the body position, the 2014 annual report announcement, the number of shares Zhangzidao 57 home institutions. The most notable is the national social security fund in the next two quarters of complete clearance.
[black box to see the city in 2014 A shares show "Scallop in Shell where" in early 2016 by torture,hogan outlet. What is the "natural&quot,hogan rebel outlet; or &quot,hogan sito ufficiale;man-made" questions have actually been stored in the minds of investors.
 I have been following the company's information since 2014, cold water mass incident. In fact, 2014 Commission supervision bureau of Dalian Zhangzidao cold water mass events for processing, is only in December 2014 5 days to information disclosure of false or seriously misleading statements released the violation warning gently,hogan sito ufficiale, for event qualitative for "part of the decisions on matters of procedure is not standard, implementation of the internal control system is not standardized, acquisition of coastal decision flaws,hogan scarpe outlet, the deep-sea bottom sowing the lack of sufficient proof".
< br / > the author found in the with the insurance companies and the public offering fund exchange, part of the body for flaw risk of the company is hated. So in 2014 report data, PICC will previously held the 445 million shares of clearance, the social security fund 414 combinations and 108 portfolio together 1849.91 million shares of completely selling. Since then, the social security fund portfolio in 2015 110 complete clearance at the end of the two quarter. 2014 12 early, once again usher in 13 public fund intensive research events subsequent impact. 2015 no public fund to over research.
< p > Zhangzi Island 12 announcement said that attention to 2016 January 11, the media published the 2000 report said the real name of Zhangzi Island "cold water group events", "big lie". It is noteworthy that the company has been denied the real name information. The Shenzhen stock exchange received the letter of inquiry,ray ban outlet, continue self-examination.
Related Articles:

57%- car s

Raw milk p

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Cleaning today
« پاسخ #6 : 29 مه 2016، 02:10:26 pm »

my spirit suddenly rose, it said: "you wait, I will take you off, you can see how proud of
 Taiwan, rub sweating,goyard prix, head of steaming, then rub the red ink said: "Damn, do not wipe off."
 these students quickly take the basin water,nike tn pas cher, then scrub up their division. Some standing on the top of the chair to rub the half, and some
 in the afternoon when I came to the classroom with a bowl and rag, our group of students have to get together,basket tn requin, we are very excited
 head looked, the wall has been scrubbed, revealing the true face of Mount Lu. I turned to look at Lei Chenguang, he also told
 my head can not be idle, the wall is called thunder morning go back and wipe the cabinet, the platform and the platform. I go to
< p >, slowly, a little yellow a little light, these little yellow like to me said: "eldest brother, forgive me,stylo mont blanc pas cher, I have,scarpe hogan outlet,
 tiptoe wipe, wipe down some squat body, a busy awfully.
 table clean, I looked at the rest of my team members, they use detergent and detergent to wipe the windows spotless.
 some panic, some dirty clothes were wet, some became the face of the big cat, and some even waist are not straight up.
 at this time, I also encountered trouble, there are many yellow spots on the wall, I wipe again and again, but could not wipe
 although we were very tired, but we are very happy, because we had a very meaningful day.
 fly to the middle of the window, Wang Yue and Guo Feng to wipe the first window, Wang Fang and cattle better to rub the last window."
 today
 want to live more than a year." But I have to. I added a strong, all of them destroyed. I lifted my
, some of his arm sleeve eager for a fight, some, ready to make a big fight. My head immediately command: "yellow
. As the spot said to me: "you don't bother, you won't wipe off me, ha ha ha...!" At this time,
 some washing powder and detergent." &quot,air max pas cher;Oh! Oh!" the classroom suddenly burst into cheers.
 we finally finished the task. Look, how clean our classroom is bright, but the students look obviously
Cleaning today
 cleaning
 for a long time." I said, and added to the basin with detergent, the cloth into the rub, then rub hard those yellow
 in the basin to some detergent,adidas nmd pas cher, picked up the cloth dipped in water, wipe up a wall. Lei Chenguang behind me carefully rubbed
 this morning,goyard prix, Guo teacher into the classroom door said: "this afternoon cleaning, to bring a basin and a cloth, the best with
Related Articles:

To the Ira

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
College Students' winter reading report Du Lala pr
« پاسخ #7 : 05 ژوئن 2016، 05:45:19 pm »

< p &gt,cheap pandora jewelry; in the second stage we, more or less promising future work making plans, and what kind of work can is regarded as the ideal? Book describes the ideal work in the four characteristics: one is like you; second, you are good at; third, can make you rely on seeking to quality of life; fourth, legitimate and reasonable. The other point of view is more complicated - some of the common people have some common characteristics: a sharp judgment, excellent influence, and the ability to drive performance efficiently. Judgment is the identification and grasp of direction and opportunity. The general situation and in the choice of life, people can not. What do you mean,yeezy boost 350 pas cher? When others can't see it is a chance, you first see the; light see is not enough, but also pay close attention to take action to grasp the opportunity; bengguan more complex, you can quickly seize the problem the key to,hogan sito ufficiale, talk to, and reliable work. Be able to understand what people worry about, what you want, but also according to the other's interpersonal style, to adjust their own way - this is a good influence. Novel Du in the evaluation of Regional Manager CHENFENG mentioned he "never satisfied with the status quo", which is a typical performance good driving force; actively promote the goal the realization,ray ban outlet, even if this means to find their own thing might even have a risk -- this is the strong driving force of another standard feature. These three forces are the goals of our ascension.
College Students' winter reading report: Du Lala promotion
< p > English major US after graduation choice into the greatest likelihood of foreign work, and the story of Du Lala promotion Ji annotation is novel in the workplace, the introduction is about female white-collar workers in foreign rules of survival, can learn a lot. Most of us, like Du Lala, have educational background and no social background,nike tn pas cher, so the only way to be successful is to struggle. In the book the story of Du Lala "shagan old ox" character,hogan outlet online, excellent completed the &quot,hogan outlet;decoration" task, though it was Liszt only for her pay increase of 5%, also didn't agree her promotion to manager, but President he Haode to Lara's high ability and hard-working spirit of see in the eyes, for her future ascension to give a great help. So we have to adhering to the story of Du Lala labor is the most glorious of simple concepts and willing to take any job, but most people do not this, indolent, quick success is nature,air max homme pas cher, in most cases we count the income and unwilling to pay. Of course, you can also tell us, '' 'to learn' is important, but to know what their pay should be rewarded."
 college students winter reading report: Du Lala promotion record
 this winter vacation to see the "Du Lala promotion," a good harvest. English major I, the now and in the future feel confused, do not know myself in the university should learn what knowledge and skills, do not know their own learning content in the future have what help, even regret to choose this major, however, finished reading this book, I found his position, to seek the future direction.
 "Du Lala" is a good book, especially for those of us who are about to step into the community.
Related Articles:

Small Wang

Ozone protection initiative

The first tree planting _2

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Parent student speech _0
« پاسخ #8 : 07 ژوئن 2016، 08:23:55 pm »

mom, that year I was only eight years old ah
 families, schools, students are "Trinity". Only parents and school teachers communication, parents and children to be able to communicate with the child.
 when you want to mother, shake a shake
 can you do and burst into tears

< p > the first part Campanula action: (hands opened the curtains, or open the window, stretched out his left hand seems to feel to wind, his right hand holding a wind chimes, gently shake a few times, making it tinkling voice...)
 mother,hogan outlet, eight years
 sits on the big bird with wings
 below, please listen to the voice of the students of class 08:
 your heart can be really ruthless ah
 but mom just gave you to me
 all the parents, good morning! Thank you for your busy schedule to participate in the parents of 08 students' parents.
 but why are you leaving me
 my son campanula,hogan outlet online!
 you are not willing to leave me, right?
 for a whole eight years
 took me and my mom to a fun place
< p > "everything is for the children", to all the parents for their children, teachers and students,new balance 574 outlet, it is necessary for us to do a good job of communication,ray ban wayfarer outlet, so I hope all parents to try to cooperate with us and school teacher jointly do a good job in this work; also hope that all parents spend more time with your children good communication. You are also able to static under heart to listen to their voices?
 parent student speech
 always read out
 only my son
.
< p > wind, you come, you blew my wind chimes son,hogan outlet, let it repeat the mother warned him to listen to Grandpa and grandma "," be careful on the road "," cold days, to add clothing. "
 I think the plane will use its wings
 you hard to open the
 mother said: baby, this Campanula children give you
 chimes
Parent student speech
You can be really annoying
 my little hand, turn around and walk
 and then I threw it to my grandparents
 eight years
 fly to the distance
 eight years ago this day
 loyal to accompany me
 mom took me to a place where there's an airplane
 "poor parental love, as parents want their children to Jackie Chan Cheng Feng rise head and shoulders above others. In the future,goyard pas cher, there will be a career, a heaven and earth, as parents are also for their children to exercise the heart. As the teacher wants his students to obey the law,scarpe hogan outlet, make progress. Also hope that their students are able to learn something, to grow.
Mom, I miss you,hogan outlet,
 with a mother,
 host:
Related Articles:

General id

Letter of

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448

"at present, in addition to the postal courier and SF EXPRESS,hogan outlet, the majority of private express companies to join the form of." Zhejiang Province courier industry association secretary general Xiao Rong Wang told reporters that this operating mode can quickly spread network,sac goyard pas cher, but also bring the defects in the execution force is ineffective. Tier cities is a direct network, the two or three tier cities is to join the network, therefore, the private courier companies in the peak often only to ensure that some of the first tier cities outlets as usual.
Express company promised to maintain the Spring Festival to maintain a number of outlets refused to stop the receipt of a single
< p > according to the Xinhua news agency Xinhua (reporter Duan Jingjing) under the State Post Bureau sent multiple notifications courier companies "non-stop express requirements,scarpe hogan outlet, recently, Shen Tong, tact,wholesale mac cosmetics, pass, SF and other several private express enterprises,sac goyard, for the first time in their official website hang out" tell customers book ",sac guess 2016, said will do a good job during the Spring Festival of the courier service work. However, reporter on the 2nd in the customer service phone call the companies that,scarpe hogan outlet, in addition to the SF in during the Spring Festival, the normal business,scarpe hogan outlet, other private express company in Hangzhou business outlets have stopped collection. Express "Spring Festival" fear of a mere formality.
Related Articles:

Shandong plans to invest 10 b

Guangzhou provides more than half of the area can be organized by the district industry authority

Chang e two satellite launched in 2010

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • abc094
Jiangsu 2 officials accepted the invitation to dinner and other public funds to
« پاسخ #10 : 10 ژوئن 2016، 03:53:09 am »

,ray ban sito ufficiale
< p > the Commission said on June 18, Jiangsu provincial Party committee and severely punish the Lou Xuequan, Gu Yongheng two violations of the central provisions of the spirit of the eight cases of violations against the wind. This is issued by the Jiangsu provincial Party committee to the province of Party members and cadres distinct signals: implement "two,barbour soldes," must grasp the responsibility to pursue the "trump card", cogent accomplish responsibility will ask, 8.
< p > Nanjing Liuhe District Party committee secretary,goyard pas cher, Nanjing Chemical Industrial Park,air max 90 baratas, the party secretary of the work committee Lou Xuequan in leading the District, District People's Congress,hogan outlet online, the district government, the district CPPCC four sets of team members to the investigation and study of the Nanjing Chemical Industrial Park, to accept the Chemical Industrial Park Administrative Committee of the dinner, and accepting condolences to Kim. Lou Xuequan as honest government is the first responsible person, not only did not fulfill the main responsibility, but discipline violations, was dismissed from the Liuhe District Secretary and Nanjing Chemical Industrial Park, Party committee secretary duties, and by the party a serious warning. Shi Jinfeng Cui Yangjing Liuhe District Commission for Discipline Inspection, chemical industrial park of discipline appoint secretary, not only failed to fulfill responsibility for oversight of the Commission for Discipline Inspection, but involved, were being given the party warning, and removed from their posts.
Jiangsu 2 officials because of accepting public funds to go abroad to be punished in the discipline of the Discipline Inspection Commission officials have been punished
< p > new network on June 18,air max pas cher, according to the Commission website news, Nanjing Liuhe District Party committee secretary,hogan outlet online, Nanjing Chemical Industrial Park,zapatillas air max outlet, the party secretary of the work committee Lou Xuequan research due to accept dinner and accepting condolences to Kim was dismissed.
 (original title: Central Commission for Discipline Inspection: Jiangsu two officials accepted dinner, public funds abroad, etc. were punished)
General manager, deputy general manager of < p > China Jiangsu International Economic and Technical Cooperation Group Co., Ltd. and Jiangsu Province equipment complete set Co., Ltd. Gu eternal as the leadership of the party members and cadres, borrow business meetings in the name of public funds to travel abroad, its behavior in violation of the provisions of honesty and self-discipline, the party was given a serious warning.
Related Articls:

Expert the future of the land

Nanjing Gaochun District Environmental Protection Bureau banned the burning of straw was suspended -

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

این صفحه در 0.096 ثانیه 18 نمایش داده شد.