انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تنها چیزی که از فردا می دانیم ، اینست که خداوند ، قبل از خورشید بیدار است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مقدمه  (دفعات بازدید: 1855 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
مقدمه
« : 01 آوریل 2011، 10:16:56 pm »

اعتیاد مرو بصورت یک مشکل جهانی جامعه بشری را مورد تهدید قرار داده است . نظر به اینکه این پدیده ویرانگر موجب تاثیرات منفی و زیانباری در روابط اجتماعی می باشد  پیدا کردن روشهایی که بتواند در رابطه با پیشگیری ، درمان و باز پروری افراد مبتلا مورد استفاده قرار گیرد ، در دستور کار تمامی سازمانهای بهداشتی و موسساتی که مسئولیت بهداشت روانی جامعه را به عهده دارند قرار گرفته است . از آنجایی که اختلالات رفتاری و شخصیتی مهمترین زمینه ای است که باعث گرایش اراد به اعتیاد می گردد ، ببودی از این بیماری مستلزم تلاش و پیگیری جدی و مستمر از طرف بیمار و درمانگر به منظور اصلاح ساختار فکری شخص معتاد می باشد .
در کتاب " فقط برای امروز " که بر اساس ادبیات منتشر شده از طرف گروههای خود یاری ، معتادان گمنام و تجربیات شخصی معتادان بهبود یافته به نگارش در آمده ، با کند و کاوی در شخصیت افراد معتاد و تاکید بر ناهنجاری های رفتاری و مشکلات عاطفی و احساسی این طبقه سعی گردیده که انتقال تجربیات معتادان بهبود یافته مدد رسان کسانی باشد که هنوز از این بیماری مهلک رنج می برند .
ما اکنون می دانیم که زمان مناسبی فرا رسیده و دیگر آن دروغ کهنه و قدیمی که می گوید " وقتی معتاد شدی برای همیشه معتاد خواهی ماند " از طرف جامعه و یا خود معتاد تحمل نخواهد کرد .
در زندگی یک فرد معتاد رسیدن به مرحله ورشکستگی کامل اقتصادی ، روحی و روانی می تواند آغازی باشد باشد برای " تولدی دوباره " ، و آغاز یک زندگی جدید که در آن پیشرفت روحانی و کمک به سایر معتادان جهت بهبودی جایگزین مصرف مواد مخدر می شود .
اصل این کتاب بر اساس مفاهیم و اصول " معتادان گمنام " به زبان انگلیسی (A Day at t Time) تدوین گردیده است و از جانب آقای کتر داریوش فرخاک که در ترجمه آن ما را یاری نموده اند ، سپاسگذاریم .
اداره کل مطالعات و پژوهشهای ستاد مبارزه با مواد مخدر
بهار 1376
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 219
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop062
The State Administration of Taxation on foreign investment enterprises, foreign
« پاسخ #1 : 29 آوریل 2016، 11:42:48 am »

21,hogan sito ufficiale, 1993
 < p > tax hair [1993]045,hogan sito ufficiale, < br / > issue date: 19930721 date of implementation of: 19930721 issued units: State Administration of Taxation,hogan outlet,GuoShuiFa [1993] No.45
< p > a the tax bureaus of various provinces,scarpe hogan outlet, municipalities directly under the central government and autonomous1 regions,scarpe hogan outlet, the tax bureaus of various municipalities separately listed on the state plan and various sub-bureaus of the Offshore2 oil Taxation3 Administration:
 In accordance with related stipulations on the experimentation4 with the shareholding5 system,sac goyard pas cher, the state permits some pilot enterprises to issue domestic special shares (referred to as B-shares for short in Renminbi and shares issued) and 1isted abroad (referred to as overseas shares for short we hereby clarify),nike tn soldes, the question concerning tax on the profits earned by enterprises with foreign investment,goyard pas cher, foreign enterprises and individual foreigners from the transfer of the above-mentioned stocks (stock rights) which they hold and from the incomes gained from dividends6 (bonuses):
July

Related Articls:

Fluent in

Using a mobile phone to test people's happiness in

Spoken English (1)

Then two people go to the corner to take green van, although the Gou girl has been deliberately pulled his cap, but in shorts and black stockings modeling remain compelling, car people have voted with curious eyes. She is only the head big eared lower. Peer glasses man first in the Admiralty alight, Gou girl is in north point off the car and taxi back to Tseung Kwan O TV city, so turning is in order to save half the distance taxi money, earnestly carefully.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Keep a cloud in my heart fly
« پاسخ #2 : 16 مه 2016، 09:43:29 am »

every picture, every scenery, panoramic view. Wonderful in there, just waiting for your heart to find, even a cloud. Look carefully, the cloud may be a woman, and she would love mountain.
 chasing clouds
 cloud love mountain, not intentional
 I'm going to catch up.
 leaned on the top of the mountain,hogan outlet online, four seasons, hundred years changeless.
The snow covered plateau
The Qinghai Tibet Plateau
 in the night, the moon and the stars accompany, quiet,hogan sito ufficiale, relax, sleep. She did not complain about the heart is full of happiness, she know moon, the sun, the stars, and for her pay, even if it is a cloudy day when the trace of the beam,hogan sito ufficiale, dark night a little shadow, giving hope, cloud can feel, she happy around their company, all this are the best arrangement.
 a little rest, you worry free,
 with a pure heart, a cloud into the sky,
 raised a cloud, flying
, the cloud into a layer of snow cover on the top of the hill, mark,
 until late at night,nike tn femme pas cher, the cloud just put the pen up.
< p > boundless cloud again run runbi,goyard paris, draw two children to the sun as the ball, a in Dongshan kicked out, a in the Xishan waiting for assistance. A painting of a girl, the sun became dazzling mirror, subtle low head, vaguely felt her gentle. Draw a dress cangpao, rainbow skirt, sunset make collars, take the longest cloud sleeves, whether there is a wear it disperses arm dance a impulse. Night, painted a oolong, the moon into the ball, sprang from the Oolong Oolong mouth, at night the ups and downs have been chasing.
The winter of
 has no intention to contact, then the waiting silently,
The heart of
 spring water, clouds Cen run hill.
. Sky, blue color with the sea blue broad, also have the rainbow blue clear, but also by the painter in the hands of the most beautiful blue pigment, rendering the blue sky. And all this is for the day and night, gorgeous deep. The plateau landscape beautification to the extreme, mysterious and lofty.
. The sky is still blue and pure, cloud in Shen Lan's background,hogan sito ufficiale, free painting, beauty is so vivid, so interesting. Originally want to outline the beautiful cloud, but unpredictable wind random interference and disturbed the cloud, simply the sky painted white, do not stay dead, the sky whitened, eyes in all the scenery white mang is cloud in the haunt.
 cloud, where you came from, where are you going?
Keep a cloud in my heart fly
< p > is in the blue days in space, in the alpine coiled on top of the hill, a fetish, she is very soft, she was light,golden goose outlet, she is again a bit self willed. Everything is beautiful, simple and free all the words used to describe her too much. She live in the blue sky, the day when,nike tn pas cher, in the warmth of the sun, boundless play, stop, run away, disappear, worry free.
 they hold that the snow capped mountains.
's new year's day in Darjeeling,
Related Articles:

Change proposal

I would like to play the fool for you but how dear you make me sad.

Shopping

From small to large, nobody tell you how to get rich, they have been living until the dead follow the prescribed order. This is the father's generation of the general outlook on life. Thereout, father then scold me I never bicker with him, because that is the differences in values of two generations of people, I can't completely according to their life view value or view has life been. So, I have been in the bottom of my heart to resist, more time by their own will to create the future of life.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
The oil shale gas production test successful cooperation with Shell
« پاسخ #3 : 24 مه 2016، 09:02:15 pm »

,scarpe hogan outlet
< p > previously,hogan outlet online, PetroChina President Zhou Jiping told the China Securities newspaper reporter,mont blanc porte mine, PetroChina and shell in cooperation in the blocks and the oil itself in Changning, Shao Tong etc. of shale gas demonstration zone won the find has been obtained higher yield level.
 data show that Yang 201-H2 well is a horizontal wells,air max 95 soldes, located in Sichuan city of Luzhou province Luxian County Xuan Tan Zhen Diao village six groups. This wells drilled 4544 meters deep, by way of perforation completion. Yang 201-H2 well on a single well daily production capacity of 430 thousand cubic meters, is China's most tested production of a shale gas wells. The well set two safety cut-off valve and interlock control valve and the pressure relief vent valve,hogan interactive outlet, the field of key parts of the local and remote monitoring station.
 in March this year,guess pas cher, the Shell Companies has announced,ray ban sito ufficiale, and PetroChina signed a product into the contract, the Sichuan basin in Fushun, China - Yongchuan block for shale gas exploration, development and production. The block covers an area of approximately 3500 square kilometers, the shell will be in North America received of shale gas exploration and development experience for the project. This is the first shale gas production of Shell in China signed into contracts. The project is also known as Chinese the first commercial production of shale gas project.
The oil shale gas production test successful cooperation with Shell
< br / > the China Securities newspaper reporter from the oil group was informed that recently successfully test of China Petroleum and shell group cooperation first shale gas wells Yang 201-H2 well and wellhead pressure test is 61.45 MPa, the instantaneous production volume of about 6 million cubic meters. This is China currently testing the highest yield of a shale gas wells.
< p > the wells successful production test, not only to establish the successful example of shale gas development in cooperation with foreign,hogan outlet, and further accelerate the development pace of China's shale gas industry.
Related Articles:

Luzhou Lao Jiao last year net profit fell more than two into the first quarter net profit is expecte

Solchem ch

It is reported that in June 19th the day of the opening of the super TV appointment, as the music appeared 1 hours to make an appointment with a record of nearly 12 people, the number of people in hours to make an appointment more than 30 thousand people. Plus after an appointment 200 project to commemorate the version of the X60 20 thousand, a total of 50 thousand of the reservation amount has exceeded shipments this time.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
Sanfo outdoor implementation of equity incentive p
« پاسخ #4 : 28 مه 2016، 11:20:44 am »

,hogan outlet
 the incentive plan granted to the restricted stock grant price of 31.48 yuan / share. To the plan before the announcement of the draft Abstract 50% of the stock trading price of the 20 trading days 62.96 yuan determined. However, since listing, Sanfo outdoor nine consecutive word limit,golden goose saldi, yesterday closing has reached 82.97 yuan.
< p > the stocks will be in 2016-2019 year divided into four unlock, unlocked condition is in the performance of the company in 2015 as the base, the first unlock 2016 net profit growth rate of not less than 15%,hogan sito ufficiale, 2017 to unlock the second period net profit growth rate of not less than 33%; unlocking the third period 2018 net profit growth rate of not less than 53%. Fourth unlock period, 2019 net profit growth rate of not less than 75%.
Sanfo outdoor implementation of equity incentive performance in 2019 by Sanfo outdoor 75%|
< p > China Securities Network January 7 morning,nmd runner homme pas cher, Sanfo outdoor disclosure of equity incentive draft,tenis asics masculino, the company plans to increase object to the incentive grant 52.999 million shares of restricted stock,hogan scarpe outlet, accounting for about of the total share capital of the 67 million shares of 0.791%. The total number of incentive programs granted by the incentive plan is 61 people,hogan outlet, including directors of the company, senior management, middle management, core team members,scarpe golden goose, etc..
Related Articls:

11 super day debt default in the whirlpool

Listing Co

2014 of the world's top 500 W

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Performance surge in the hot plate from the disput
« پاسخ #5 : 29 مه 2016، 02:29:36 pm »

Performance surge in the "hot plate" from the dispute Donghua industrial capital chain pressure,barbour paris? Donghua industrial pressure
 Donghua industrial secretaries to do in response to the green boots capital,occhiali ray ban wayfarer, all the normal operation of the project, and the recent bank loan announcement will be issued. As for the real estate Shoufang issue, still need further understanding.
 credit policy and cut interest rates two policy with a clear positive nature, but for the two or three line of the property market has yet to wait and see the impact. Donghua's rapid growth in industrial profits, the company should also ensure that the legitimate rights and interests of the owners to maintain, should not be in order to accelerate the return of funds against the interests of customers. (Beijing City real estate industry) (editor Li Xinjiang Pang Huawei)
< p > Jiangmen Swan Bay project is affected by the impact of the property market as a whole and to our monitoring,goyard pas cher, Guangdong Jiangmen prices have decline, if the owners choose to check-out may cause a certain impact on the performance of Tung Wah Group of industry.
 Chi COOL:
3,golden goose outlet, the company responded to the capital chain is no problem,
12 2 days, there are investors contact green boots capital,occhiali ray ban outlet, rumors Donghua Industrial (600393.SH) is located in Jiangmen, Guangdong,hogan outlet online, a real estate extension 3 months after delivery, but can not provide proof of acceptance. Whether the information submitted "rash" related to the capital chain pressure.
1, controversial for its hot plate
2,tenis asics masculino, real estate developers are not bad money?
 before the three quarter financial costs increased sharply, and the debt rate of 60.69%. Earlier,hogan outlet online, just released 4 billion 500 million fixed and 1 billion 500 million supporting financing options, the proposed acquisition of major shareholders of real estate projects related projects. Rapid expansion of capital, does not rule out the impact of the project to achieve the return of funds.
 sales revenue in the first three quarters of the main from the Swan Bay in Jiangmen, stimulating net profit by 183%. Green boots capital to get two copies of the information, the individual owners have been submitted to cancel the notice; according to the contract extension of 3 months or more of the owners can check out, or 1/1000 of the daily default payments.
4, capital expansion surge
 green boots capital Xu also Shan Beijing reported
 developer is a wholly owned subsidiary of Jiangmen Donghua, Donghua, the registered capital of the company in the first half, the company's assets of up to a billion yuan, and the net profit of.
Related Articls:

Xinhua Insurance in the first

Zhongxing

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

hdf2p6dtr

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 42
    • stu931
Nobel story.
« پاسخ #6 : 05 ژوئن 2016، 10:02:28 pm »

< p > this article about once, Nobel is selfless work, his brother came in, the Nobel said: "brother, I am finishing our family tree, you are world renowned figures, not your autobiography, how to do? You write an autobiography.&quot,goyard pas cher; Nobel very difficult, he refused the brother. "And what is that?" Nobel's brother, said, "brother, you write autobiography is not for yourself, but for our family ah,hogan outlet! You write it. Your autobiography in the family tree of our family will add luster!" Can Nobel still do not agree, his brother on the repeated persuasion, and finally, even cried out: "brother, you are afraid of the delay of your time? If that's what you say,hogan outlet, I'll record and sort it out." Brother's surprise, Nobel attitude of humility, but the tone firmly said: &quot,hogan outlet online;I really difficult to obey, I can't write an autobiography, with Ganges sand so many stars in the universe in the whirlpool, and our insignificance, what is worth writing about yo!" My brother listened,hogan sito ufficiale, had no choice but to sigh.
 in the process of reading this essay, I have a great change in the mood. In the beginning, my brother and I think Nobel is afraid of delay time to write an autobiography. I am very angry, Nobel did not have a little time? Writing an autobiography is so simple, why not have time? Nobel has time to write a paper, do not have time to write an autobiography? I also thought angrily: so Nobel had not the overall situation, no family! When I saw the words say is, I only see light suddenly!
"Nobel story&quot,tn pas cher; about

"Nobel story".
"Nobel story" about

So that is what it is! He thought that all he did was just a little bit of what he had done for the human being, and for what would be a little bit of a contribution to humanity in return for honor? Because of this, he does not agree. See here, I am ashamed. Nobel,hogan outlet online, a famous scientist, is so modest, but me? When I get a little bit of it immensely proud achievement, and seem to do a big business like with vigour and vitality. The result? The next test will fail! In our life, there are many examples of this: a good performance, the tail will become warped to the sky. It is not particularly understand, also smatter. Talk to.
 before, I do not know much about Nobel, only know that he is a very famous scientist, he invented the explosives, he also set up a Nobel prize". Ever since I read the Nobel story, I have not only learned more about his career, but also about Nobel.

Nobel not only modest, but also heavy education. Although he has great wealth, but not the distribution of property to relatives and friends. He believes that: the bulk property is scourge of human to arrest and those who have wealth should only be to leave their children to educational expenses,nike tn pas cher, if leave too much money, that is rewarding indolence, make he >
Related Articles:

Nature sounds _6

Spring rai

About _111115

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

hdf2p6dtr

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 42
    • stu931
Summary of the work of the public system and the next year
« پاسخ #7 : 10 ژوئن 2016، 03:50:12 am »

endeavour to create a new situation of public utilities XX 2010expo speech
 is by force, for the project, two new water Yingshan city. Yingshan water from Shahe city. Shahe water, poor water quality, water treatment process and Yingshan backward, aging equipment, water treatment capacity. Therefore,guess soldes, the current situation of water supply is dry and water to eat, rain water to eat mud, production and living water problems are very prominent. In order to solve this problem, 99 years,goyard prix, water supply company of Yingshan self raised funds of 10 million yuan, to the waterworks were rebuilt so that the water supply capacity increased by 2 million tons to 5 million tons, but the problem of water shortage is still not fundamentally solved. XX years, trying to get through and several years of efforts,goyard pas cher, Yingshan City Waterworks was included in the bond project, the state invested 35 million yuan. Yingshan water supply company to seize this rare opportunity, momentum, under the funding gap is still large, self-supporting money more than 1000 million yuan, to overcome the tension of the funds, along the contradictions and disputes, difficulties and poor construction environment, after nearly two years of efforts for 5 million tons, water from a Xugu flushing library,tn pas cher, through the fall of gravity water supply. With raw water supply capacity of 5 million tons / day, Yingshan water company water supply capacity by the "Ninth Five Year Plan" period of 2 million tons / day, increased to 10 million tons / day, enterprise scale step to a new level, completely solve the "hard water" problem plagued previous years government move >
 public utility is the basic industry of urban development. As long as the leading development, in order to better for urban development and economic construction. Therefore, we closely linked to development this one theme, change in the past the kind of "and so on, rely on, to" point of view, since the pressure,golden goose mid star, wide opportunities to find, to broaden the financing channels, actively raise funds,new balance baratas, investment in infrastructure construction, efforts to increase the speed of development, expanding the size of enterprise.
< p > this year, utilities of all cadres and workers under the correct leadership of the municipal Party committee, municipal government, in coordination with the support of the relevant departments, adhere to the pointer on the important thought of "Three Represents", and actively implement the party's XX and XX session of the third, the fourth, the Fifth Plenary Session of the spirit, to establish a scientific outlook on development, reform and innovate bravely to unity, truth-seeking, dedication and efficient spirit,sac guess 2016, pay close attention to the work, successfully completed the goal of the responsibility, to promote the city's three civilization construction and economic and social development to take positive role in promoting. Are summarized as follows: the main achievements of the past five years
 public system work summary and next year work plan
< p > "XX" during the development of our public utilities extraordinary period, in the past five years, we in the correct leadership of the municipal Party committee, municipal government, hold high the banner of Deng Deng * * theory faithful practice the important thought of "Three Represents", and actively implement the spirit of the big party XX, establish a scientific concept of development, to development as the first priority, emancipate the mind, seize the opportunity, self pressurized, solid hard work, better completed the all the objectives of the responsibility.
Summary of the work of the public system and the next year
 one,hogan outlet, to develop as the theme, to enhance the size of the enterprise
Related Articles:

On the par

Company five four Red Flag mi

The manager of the company of

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631

You know the scene was translated into know what I mean| you spokesman for the translation of the Zhou Yongkang
< p > CPPCC National Committee spokesman Lu Xinhua in response to Hong Kong's South China Morning Post reporter Zhou Yongkang was to investigate rumors of questions,tn pas cher, but also to see the relevant information. Xinhua said that anyone, regardless of their position is high, as long as the breach of Party discipline,air max femme pas cher, to be harsh and severe punishment to trace. This is not a sentence empty talk. And said: you know. The following is the dialogue record:
< p > reporter: "thank you, Mr. Lui,montres guess pas cher, thank the spokesman,hogan outlet online, South China Morning Post reporter, we pay attention to outside a lot about Zhou Yongkang, a former member of the Central Political Bureau, news and reports, I don't know spokesman on this matter there is no what can be revealed can be disclosed and to dispel some scruples? Thank you."
 Lv Xinhua (silence for a few seconds,hogan outlet online, began to laugh, the audience a laugh. ): "in fact, I like you, from the individual media has been some information, then I generally so say,hogan outlet, 2013 year in commission for Discipline Inspection and supervision department on suspicion of violation of law in pipe cadres closed and treated 31 people have been, you know, part is the ministerial level cadres.
< p > we seriously deal with a number of Party members and cadres, including senior officials of serious violations of law and discipline problems and show to the whole Party and society, we said, 'no matter what people regardless of their positions have much higher, as long as it is in breach of Party discipline,wholesale mac makeup, subject to serious and severe punishment to trace', vast is not empty talk. I can only answer this,scarpe hogan outlet, you know (live "you know" is translated into "know what I mean you" ")"
Related Articls:

Wei Planni

Deputy Min

Hangzhou bus fire incident witnesses - two people hit the window into the car to

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

این صفحه در 0.08 ثانیه 18 نمایش داده شد.