انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
امتحان ریشه هاست
ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
زندگی چون پیچک است
انتهایش می رسد پیش خدا

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: شناسنامه کتاب  (دفعات بازدید: 2739 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
شناسنامه کتاب
« : 01 آوریل 2011، 09:52:43 pm »

نام کتاب : فقط برای امروز
.
تهیه و تنظیم : اداره کل مطالعات و پژوهشهی ستاد مبارزه با مواد مخدر
.
ناشر : اداره کل امور فرهنگی و روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر
.
با همکاری : انتشارات نورند
.
لیتو گرافی : نقش آفرین
.
چاپ : صارمی
.
صحافی :حبیب
.
نوبت چاپ : اول ، بهار 1377
.
تیراژ : 5000 جلد
.
قیمت : ریال
.
شابک : 964-91741-2-5
.
کلیه حقوق این اثر متلق به اداره امور فرهنگی روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر می باشد .
.

« آخرين ويرايش: 01 آوریل 2011، 10:03:40 pm توسط رضا - بیل »
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • bcd204
You, me and her that year.
« پاسخ #1 : 16 آوریل 2016، 07:34:45 pm »

;   &nbsp,hogan outlet online;                             &nb>;;;;;;;;  ;;;;  ;
&nbsp,scarpe hogan outlet;
; at this time we have grown up, have a mind, you both get along more points. There's not much to say. Have chosen silence to face now. If we don't talk from three to now without words, my heart good chaotic mess. Why is that? Which is the problem? I hope we will get better over time.
;;  ;;; 

;
You,sac goyard pas cher, me and her that year.

< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; sensitivity, children, Fang finished beauty combination. How long to live to how long,chaussure supra pas cher,

;
< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp,scarpe hogan outlet; & nbsp,hogan sito ufficiale; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; &amp,tn pas cher; nbsp; & nbsp; &amp,chaussure tn pas cher; nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; because I don't know how far is forever.                    ;
; just walked into the middle school, I think it is very good. Did not think so much. On the first day I met a former classmate. We entered the same high school, the heart can not say happy. In the future, our relationship is better than ever before, and even their own personal affairs are told each other, we are concerned about the simple. We always be naive. Sometimes I don't talk for a few days. Have to face, stubborn temper, victory. But we still will apologize, care more than before to cherish. Good to miss the old days. What difficulties we face together. What happy, we share. We're in a bitter share. This is the three of us.
Related Articls:

Half Moon

My tears are not water so you don't understand

My world is wonderful because of you

Today, after my grandmother died many years ago, the miss and memory and how is full of my heart. If I could have a little grandmother's blood in my body, it would be a lucky thing to do. Great grandmother and deep eyes, there is always a country woman less some peaceful and noble; her beautiful face even in the last years still has a beautiful profile.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 219
    • nop062
Days Chapter Burma years 3_21 Burmese
« پاسخ #2 : 21 آوریل 2016، 03:25:27 pm »

He spread reports about. Will me--reports of the most appalling120 and untrue descriptions. Already he ISS beginning them.' 'But would anyone believe a; fellow like that against you He's only a lowdown magistrate.? You're a high official.' & nbsp'Ah,air max tn pas cher, Mr Flory,nike tn pas cher, you; do not understand Oriental cunning. U Po Kyin Hass ruined higher officials than I. He will know ways to make himself believed. And therefore--ah,golden goose saldi, it iss a difficult business   The doctor! '; took a step or two up and down the veranda,golden goose, polishing his glasses with his handkerchief. It was clear that there was something more which delicacy121 prevented him from saying. For a moment his manner was so troubled that Flory would have liked to ask whether he could not help in S Ome way,scarpe hogan olympia, but he did not,hogan outlet, for he knew the uselessness of interfering122 in Oriental quarrels. no European ever gets to the bottom of these quarrels; there is always something impervious123 the European mind,hogan olympia outlet, a conspiracy124 behind the conspiracy,scarpe hogan uomo, a.Related Articls:

24 species of endangered lizards found in the Cari

Alger Hiss

Another, hurt by a fall from his horse, endeavored to do his duty, but failed entirely, and the wrath of the ward master fell upon the nurse, who must eith Er scrub the rooms herself, or take the lecture; for the boy looked stout and well, and the master never happened to see him turn white with pain, or hear him groan in his sleep when an involuntary.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Love begins with a smile
« پاسخ #3 : 22 آوریل 2016، 12:11:22 am »

we just know that we have had, but we also find that we have lost something. In the pay of love, not sure who will be rewarded, not looking forward to receive love, slowly waiting for your love take root in the hearts of her, even if it is not, when you meet, because your heart had a love of oasis. < br / > may have many words you never expect from your mouth to say, however, when some people from the bottom of my heart speaking these words,air max homme pas cher, please do not go away. If you are unable to part,scarpe hogan outlet, then please do not turn your head.
Love begins with a smile
< p > Maybe God wants us before meeting the true lover of life, meet a few wrong people; so that we can learn to cherish this belated gift. With all the impulse, passion, romantic disappear, you are the person concerned and worried about is still unabated, that is love.
 if your heart is still not stable, then please never say to give up. If you still love her, why do you say you don't love? Love belongs to those who have discouraged people still continue to look forward to, love belongs to those who have betrayed deception still firmly believe that good people, even those who love scars, but people still thirst for love. And a person quarrels as long as a minute, falls in love with a person but an hour, and forget a person has to spend the whole life time. Don't move for the beautiful semblance, it may be a false impression of wealth and not to move, it will eventually fade. To the one that makes you smile, because a smile can light up the darkness. I hope you can find that the person who lit up your life. When you think of people deeply in the dream,air jordan pas cher, you really hope that he can feel the most real hug. Hope to have a dream may be to the people in your life,hogan outlet online. Do you want to dream, do you want to do,chaussure air jordan soldes, go where you want to go,air max pas cher, be what you want to be, because you have only one life to meet your requirements.
 life is the saddest thing to give up chasing the person you love, watching her from. She does not make you important feedback to you what she. No matter how long you chase, you let her go,hogan sito ufficiale.
< p > we easily immersed in the joy of the existing, once in a very long while intoxicated and unable to extricate themselves, suddenly disappeared when the happiness we are at a loss, the loss of happiness into the abyss of depression,mont blanc pas cher, but have not found elsewhere in life there are too many happy waiting for us to be. The best friend does not need any language to communicate, when she or he walks, you just sit there, gently waved, but that you have had the most wonderful communication.
Related Articles:

Twist the

Man, there

We are in the interaction of external relations and in the quiet inner solitude, body sense the value of their own sense of presence, the one and only lived your life. If not active, not passive, whether you are willing or not willing, we used to deep and external relations or interactions or kink or investment or payable in, to the maximum tension and elasticity show that both strange and familiar with your own, embodies the contradictory and harmonious self existence, aware of the high spirited and low self pulsation.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
Guilin Yangshuo travels _0
« پاسخ #4 : 23 آوریل 2016، 08:13:49 pm »

< p > July autumn orchid, melancholy exile in the mountains of water show, heaven, earth, and busy street, and free in the beautiful land of China, Guangxi Guilin Yangshuo County. The picturesque scenery, beautiful, my pious and righteous attitude, marvel of nature do not leave Diaoshi extraordinary as if done by the spirits. Countries rich territory of the soil and the rich natural and cultural landscape,montblanc plume pas cher, can not help but think of Chairman Mao & quot; so many concubine Jiangshan, cited numerous heroes contest Bow & quot; verse, Wu Jin may let the memory to the nib walk,tn requin pas cher, the spectacular again enjoy a lot!
< p > Shuanglong surrounded by playing with a pearl, Chingtien one column,hogan outlet online, in poly Longtan is the central, back to Castle Peak and green, before meet all corners of the country visitors, let poly Longtan appear more Yaowu Shenwei!
 / Mo son
 Guilin travels in Yangshuo
 pillars of the Quartet,hogan outlet online, pavilion, beginning, floor, pavilion relying on the surrounding landscape,christian louboutin pas cher, in accordance with the local national style building. Surrounded by mountains, like a dragon clouds, Ming pool of green water, towering Castle Peak reflection, fountains in the water smoke filled, winks in the sun, a rainbow stretches across, bright beautiful, prompting the tourists exclaimed. Through the tortuous quiet long corridors, to Longtan hole, skin immediately feel to the difference in temperature between boatman, dynamic load, to bypass the rock, to avoid the overhead of the stalactite, slowly into the, ordered cave Huiming, multicoloured lamplight effect the appears to be more mysterious strange. Year-round cold dampness in the air and water seepage drop continuously, often touch, cold skin. The cave is full of dangerous stone wall, shore potential canine mutual difference; Shihua, Clint, stalactite, hole beads, sinkholes, waterfalls, underground river and other everything and complex, resplendent and colorful; they are of various shapes, vivid, thus forming a & quot; turtle Eagle Stone & quot;,hogan olympia outlet, & quot; Gurong used Cat & quot;, & quot; >
Guilin Yangshuo travel HTML templates
< p > into the Shilihualang, trance, like through the tunnel of time and space, see the 7000 years ago Guilin ancestors -- Zengpiyan ancient human. Totem Road, show a picture of Guilin ancient ancestors restored image for the world, in accordance with the terrain built house of straw, a narrow, shabby, Fengyuyulai. Full floor on the ancient sense; stone, pottery, bone variety,goyard prix, visitors can see the stock from the distant times floated all smoke rising slowly in the Lijiang River; sharp bows, spears and horns, help gathering and hunting as a weapon against invasion, life and beasts; they are black for the United States, clothes made of animal skins, with colorful lines on the face, brandish a wild gestures, sing songs say to don't understand words, stepping on broken glass the entrance, fire, fuel injection, the interaction with the visitors, the scene is like a festive, hunting for harvest as cheerful as a lark familiar words "; North Hun, South ", Nanman; Zengpiyan culture is Nanban culture On behalf of the birth, is one of the origin of Lingnan culture,hogan outlet online, totem road as the first tour of the king, they give us a taste of the Zengpiyan culture historic scene and live in matriarchal society of miniature.
The
 totem road
 poly Longtan
Related Articles:

Guest like cloud

Heart is a

Love of the cyclotron

A year, tomorrow you must go abroad game, I know you expect this has for a long time, this is the game for the first time since you hurt, I miss the time you are not injured, perhaps we still have the opportunity to see many, maybe the situation will better than it is now a little. But I am very satisfied, although you are not particularly able to understand me, even when I was angry, you never coax me.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631

,hogan sito ufficiale
< p > new network on February 26,christian louboutin pas cher, 2011 independent spirit award coming before,tn requin pas cher, Chinese film actress Zhang Jingchu on the streets of Los Angeles to a stunning series of limelight series "garden party" theme senior jewelry into the mirror, interpretation of the modern version of the jewelry fairy tale.
 this, in order to promote the development of China's independent production industry,hogan sito ufficiale, the count especially invited Zhang Jingchu to visit the scene of the award ceremony. As a figure in one of China's new generation of film actors, Zhang Jingchu from the debut of "Peacock" after the "disciples", "Red River" and so on, all interpretation of the role of strong artistic and her Reiki full of temperament and the courage to challenge the different roles of the spirit, and the Independent Spirit Award for the many core connotation coincide.
 American Independent Spirit Award known as little Oscar said, is the most indicative of the independent film industry in the event. The award aims to encourage the small cost of production of independent film artists, continued pursuit of dreams in a difficult road, and the independent film works to a wider audience. Since the beginning of 2008, watches and jewellery count has sponsored the award, but also set up a special award to help independent filmmakers count those winners full of wit.
 Zhang Jingchu (source: picture)
< p > on the eve of the awards ceremony, Zhang Jingchu wear Earl senior jewelry series in the star studded Hollywood Rodeo Drive completed the a group of magnificent jewelry tracts. For the shooting,hogan outlet online, count specially invited to the famous Chinese photographer Chen Mingsheng cliff Chen palm mirror,scarpe hogan outlet, beautiful urban style of photography,hogan outlet, Zhang Jingchu and "garden party" senior jewelry perfect fusion as Zhen environment,scarpe hogan outlet, they embraced each other, multi angle interpretation of fascinating connotation of the world's top jewelry brands.
 Zhang Jingchu (source: picture)
Zhang Jingchu in the United States shot Bijoux stunning debut Street (map)
Related Articls:

I was aske

Girlfriend Zhang Xinyu phone lost Ng Cheuk Hai fear said did not shoot intimate photos

crosstalk

According to insiders, Jason & middot; he is in on Thursday night to Britney Spears formally proposed, the proposal is very smooth, Britney Spears and her ex husband's two sons - 6 year old Sean & middot; Preston and 5 year old Jia Deng & middot; James at the scene witnessed the this pile wedding.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
A broken egg 350
« پاسخ #6 : 12 مه 2016، 03:41:05 am »

< p > we first division, Jiale to throw, Xinlai handed eggs, Chen Hongtao to adults to some of what they need, I threw it clean up bad eggs. To throw down a Jiale life egg, egg broken. At this time, Chen Hongtao said: "the eggs cooked after a look at." So, we put the egg cooked, and then dropped the egg, and fell a smashed to pieces. Then we decided first eggs cooked, then stick on tape, and then wrapped a towel, and finally wrapped in tissue paper, and put it in a plastic bag. At this time, we did it in this way. Finally, finally opening the eyes of God -- without breaking egg. Xiang Xin said: &quot,hogan outlet online;the tiger is not angry, you think I'm a egg this illness cat." And then we saved the broken egg, and we took it as a miracle.
 Ding Ding immediately dropped the egg from a 2 meter high altitude. "Bang", egg broken, silly Ding Ding said: &quot,hogan outlet online;how could not break it.
 this time to do the experiment is interesting, really hope that after you can do this interesting experiment.
 egg is so weak and so fragile, I have never seen the strong side of the egg. Have not seen the egg drop from 2 meters high and it is not bad.
 I finally mastered the egg broke the secret of the
 2 broke the egg
 I picked up the eggs and tried again, again, two times, three times and eighth times,goyard pas cher. I finally understand: a raw egg is not, but not necessarily cooked eggs. So I let my mother cooked a cooked egg, aunt told me to use vinegar soaked two days.
 on that day, I was ready to start the experiment. I have prepared a lot of eggs, went to the 2 meter high on the steps, raised eggs, I thought: eggs, eggs, ah, you do not break it, if you break it, I failed the experiment. I let loose the egg to let it free fall,hogan outlet online, the egg is like an out of control plane to fall down. Only to hear &quot,hogan sito ufficiale;bang" broken egg. But this little failure is not the way to success. My mother told me to keep on testing as Edison did, and I will be sure to succeed as long as I don't give up.
A broken egg 350
 1 broken egg
 I waited quietly for two days, and after two days I was tested. I stood on the steps again, loosen the eggs, I thought: another egg fell down, I do not know this line,scarpe hogan outlet. After a while, did not hear "pa" sound,scarpe hogan online, I looked down at the egg, the miracle did not break.
 one day I want to do an interesting experiment - not bad eggs, small partners to know, and I have come to do, and even the usual favorite reading Chen Hongtao have put down the book to do.
 today, five of us have done a test, the theme is how to make the egg from more than 2 meters high fell off and not bad,hogan outlet online.
Related Articles:

Elementary school five grade China dream my dream

We walk to

Cave exploration 450

In addition, in person, Confucius and the Confucianists pay attention to practical action, with particular emphasis on people should practice what they preach, and don't talk fingse, in the heart not a. This pragmatic attitude and the spirit of the simple long-term impact on the Chinese people, to become the essence of traditional Chinese culture, the content of the culture.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
On the road, I met the best of myself.
« پاسخ #7 : 20 مه 2016، 04:18:45 am »

in the long road of life, we all experience the life sour, sweet, bitter, hot. Or the road is bumpy, or the corner unexpected surprise is, or is a fork in the road of parting, or is a way of laughter... In life, every day in the staged scenes of this story, we are all of their directors, have our own story. Perhaps, everyone in front of the drama are in expectation, a thrilling story; in fantasy the perfect ending, happy ending.
On the road, I met the best of myself.
< p > the road, harvest a lot of warm and touching,hogan outlet, thanks to my side of the family and friends has been accompanied around together dramas blossoming scenery,hogan outlet, common heating moisture dry for a long time heart.
 has never been his life,golden goose outlet, the life of a person. So no one can not bend in the road, no one's life can be rough. Didn't lose and how to understand the regret, regret, to learn to cherish no tears, how sad, sad, to learn to be strong; there is no wrestling, how to walk, walk,chaussure tn pas cher, to learn to run.
 if life is a long journey, we are on the road to the end of every day. Some people say that since the moment came here, just like into the life of the scene. The hustle and bustle of the street, the gentle colleagues or friends warm and friendly. Memory here may not have come, but so familiar, familiar with the atmosphere here, here's the team spirit. On the road, in the music bee, we will eventually meet the most beautiful of their own! Preface
< p > sometimes, we will blindly to pursue some flashy "things", and forget the beginning of the heart, forget the behind the scenes for you pay some, also ignore the scenery along the way of the most simple and moving. Maybe too much self righteous,air max 95 soldes, too much for granted, until it is wet in the rain, only to find that it doesn't rain the sky is not, but behind us there have been people silently give us propped up the sky. Suddenly look back, but he us drifting further and further away,nike tn pas cher, watching gradually blurred figure; in addition to the unprepared, leaving only deep blessing.
< p > flying thoughts, listen to the heart meditation, past scenes in front of staged, the touch my heart,tn femme pas cher, the most unforgettable is the look of encouragement, those touching words, there are those who warm picture......
< p > remember I was bitten by a poisonous snake, in the hospital to do skin test, blood, blood examination, a person afraid couldn't help sobbing with her head down, but inadvertently see the look in the eyes of that a ray of smile, the curved mouth as if to tell I don't be afraid, no matter how you behind there is a lot of support you. Can not forget, lying in a hospital bed play Diaoping, blood transfusion, suddenly appeared in two in front of a familiar figure, kind face, with caring tone greeting can not forget, in cold winter,tn requin pas cher, in the corner of the intersection, look at that although tired but still upright figure, with Chongni words, full of smile hold in my arms.
 on the way, no matter what, to take up.
Related Articles:

A letter to the troubled students fall into love

Camouflage happy, very painful

[the] - af

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Wave gold rush Zhou Jie good product mechanism is an effective way to solve the
« پاسخ #8 : 01 ژوئن 2016، 12:16:39 pm »

how to prevent malicious behavior ,nmd runner homme pas cher
 at the same time, Zhou Jie combined with their own experience in the work of Google, around the anti malicious behavior of the technical platform, to share the accumulated experience and methods of fraud prevention.
1) good product mechanism is the most effective way to solve the problem of fraud or malicious behavior. If the malicious behavior is common in a large number of users,air max homme pas cher, then to reflect on their own product mechanism. This and the social system have in common: a good system for good,chaussure tn pas cher, bad system attractive to evil. In the right mechanism,hogan interactive outlet, the malicious behavior of the user should be a minority, of course, these few people will be a lot of duplication of malicious behavior in order to achieve their business purposes.
 the following is the full text written by Zhou Jie:
Wave gold rush Zhou Jie: good product mechanism is an effective way to solve the malicious behavior
< p > Phoenix Technology News October 13 morning news, for the recent Taobao Mall increased fees regulations being sellers siege of the storm, billow pan CEO Jay expressed, good products mechanism is the key to the fraudulent or malicious behavior is the most effective method.
 I have worked as a technical director at Google, the United States is responsible for the establishment of the Google anti fraud / anti malicious behavior of the technical platform, the accumulation of some experience and methods. Here to share with you friends.
 first of all, from a macro perspective,hogan outlet online, there are several aspects of the need to understand the leadership of the website:
2) prevention of malicious acts is a &gt,scarpe hogan uomo;
 Zhou Jie believes that Taobao mall event shows the risk of over reliance on a single channel. Whether the reaction of small and medium sized small sellers, or the big sellers are innocent, are very focused on the dependence on Taobao as a sales channel. Once this channel has a systemic problem, then the seller will be seriously affected.
 text / wave gold rush CEO Zhou Jie
 Zhou Jie pointed out in the article that a good product mechanism is the most effective way to solve fraud or malicious behavior. If the malicious behavior is common in a large number of users, then to reflect on their own product mechanism.
 Taobao mall events reflected in a technical problem: how to prevent and prevent malicious user behavior.
 Zhou Jie of micro-blog
< p > I don't want to discuss the matter, just want to explore a many sites have encountered technical problems: how to anti fraud / anti malicious user behavior. In order to deal with the Taobao mall event, Taobao's technical team is now working overtime to develop technologies to prevent malicious online shopping behavior. In fact, many sites have similar needs: Google,golden goose outlet, baidu need to prevent malicious click, Sina Weibo to the closure of small advertising,nike tn, market, 58 need to delete false posts. .
 recently, due to the high price of small sellers caused by the Taobao mall siege of big sellers event intensified. Each party has its own reason, and from their own point of view, all feel very grievance.
 screenshot
Related Articls:

Auction supervision and management approach at the end of the introduction the electricity supplier

Li Yi to reduce the threshold

Since the start, VANCL always maintain a healthy and rapid pace of development. Currently a single daily VANCL about 50 thousand, average daily sales of more than 100 thousand. World famous accounting firm Deloitte audit said: over the past three years, VANCL was one of the fastest growing brand in the Asia Pacific region, the annual compound growth rate as high as 29700%.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
Clinical practice
« پاسخ #9 : 08 ژوئن 2016، 04:26:19 pm »

clinical practice
 during the internship, I strictly abide by the rules and regulations of hospital nurse, conscientiously perform their duties, strict demands on themselves, respect teachers, unite classmates,hogan outlet, care for the patient, do not be late, do not leave early, work hard,nmd runner pas cher, strive to do the nursing work standardization, service quality of basic nursing skills, flexibility, caring activities often, will the combination of theory and practice, and make the theory learning plan, focused, during the nursing work with measure, record, practice, has always been to "love, patience and careful," as the basic, and strive to achieve the "eye ground, hands, feet, mouth wash," the patient would like to think, anxious patients are anxious all patients, wholeheartedly provides the high-quality service, establish a good medical ethics. Internship in various departments, can be standardized writing of the nursing documents, complete the handover - class record timely, and make the patients out of hospital nursing assessment and health education,barbour pas cher, can do all the common disease, frequently occurring disease nursing work, earnestly implement the aseptic operation procedures, can do preoperative preparation guide, and complete the operation, and observation and nursing after operation, at work,golden goose outlet, find and solve the problems in time to carefully analyze, and skilled in women and children, and intensive care for the nursing operation, strict implementation of three out of seven,scarpe hogan outlet, at the same time, I actively participated in various types of case discussion and academic lectures, and constantly enrich their business knowledge, through learning. The whole nursing technology and ward management knowledge with a more comprehensive knowledge and understanding.
 in the future work, I will continue to work hard, keep in mind the responsibilities of nurses, and constantly strengthen the ideological study and business learning, to comprehensively improve their comprehensive level, to provide quality services for patients.
 clinical medical internship, feeling a lot of internship activities have ended a long time, but until today, the practice left me thinking is still inside the brain. I do not know those feelings, those ideas to stay in my heart for a long time, do not know these ideas to stay in the heart is good or bad. Since there are so many experiences, the whole people have.
Clinical practice
Self identification of
2,new balance baratas.
< p > I xx First Affiliated Hospital internship, in accordance with the requirements and provisions of schools and hospitals, I respectively to the internal, surgery, obstetrics and Gynecology, pediatrics and emergency, such as five departments learning, during the internship I abide by the law, abide by the rules and regulations of hospital and department, respect for teachers, solidarity comrades, strict demands on themselves, tried to make it not to be late, don't leave early, not absenteeism and allowed to leave the job. Treat patient affability and good attitude, efforts will study the theoretical knowledge and basic skills in practice,hogan outlet, in the process I constantly sum up learning methods and clinical experience and try our best to improve independent thinking,tn requin pas cher, to solve problems independently, ability to work independently, freezing and train their heart full consciousness to serve the people of lofty ideas and good professional ethics, the master of the diagnosis and treatment of clinical departments and department common, multiple patient; master the common test normal value and clinical significance of and all kinds of dangerous, serious, urgent patients initially treated. The learning tasks of each department were completed successfully, without any medical errors and medical accidents.
Related Articles:

Education

Practice summary of Jinhua hy

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Establish a good style of study speech
« پاسخ #10 : 08 ژوئن 2016، 11:55:12 pm »

to establish a good study style of speech ,hogan sito ufficiale
 second, we should learn to do things ". We in the university period should not only pay attention to the cultivation of their learning ability, but also pay attention to their own other ability exercise. No matter what,hogan rebel outlet, we can't a person your nose to the grindstone,sac guess 2016, behind closed doors, but should consciously culture and improve their consciousness of cooperation, should pay attention to communication with others cooperation, help each other, together, make progress together; we can not "two ears do not smell out of the window", but should plan to exercise their social ability, multi and social contact, more concerned about the development of the society and the times,nmd runner femme pas cher, "Gaofendineng" is not welcome in this society, preferring to turn knowledge into ability. University life, schools and colleges for us to build a variety of training capabilities to the stage, to provide the space and opportunity to play, we should use their own wisdom to show the style of our contemporary college students.
 first, we should learn to learn". University study we don't like high school just dull to absorb knowledge, single operation exercises, passively, but should consciously cultivate their thinking ability, to summed up his own method of learning, to leak fill a vacancy in. The knowledge can be questioned, the contents of the study can be summed up, the method can reflect on. Learn how to learn is the future social competition requires everyone must have a basic ability, the strength of this ability will determine whether we can in the future of social existence,hogan outlet online, have a foothold and development, whether to add value to the individual and to contribute to the community. At present, our college attaches great importance to the construction of style of study, adhere to the construction of excellent style of study. To advocate students' active learning and promote our comprehensive and harmonious development. Every student should have a good grasp of the school to provide us with the learning environment, give full play to the initiative of learning, and actively pursue self learning ability to improve and improve.
 distinguished teachers, we:
 third,scarpe hogan outlet, we should learn to be a man. University, we are to make personal quality, ability and personality become more and more perfect. As a college student,hogan sito ufficiale, our personality is becoming more and more independent and mature, which means we must learn to begin to undertake all kinds of responsibilities. Must learn to be responsible to the society, but also must be responsible to the self!< p > when you see one confidence ahead of the alumni, you are full of pride? When you walk in the campus academic atmosphere is strong, whether you mind suddenly clarified? Style of study is the reading >
 good evening! I'm Zhao Tinghao from the 09 of the college.
 the theme of my speech tonight is "to learn to cultivate a good style of study from the actual conditions of their own". 10-year Hanchuang studying, we are university students, as long as we are students, learning is always the bounden duty of a student students to learn, learning is a prerequisite for success. To make every one of the students become useful talents, create a good learning atmosphere,hogan outlet, establish a correct style of study is very important. After nearly a year and a half of university study, I personally think that a good style of study we should do the following aspects:
Establish a good style of study speech
Related Articles:

Ecological field practice report

Six famous rules of social in

Business activities opening ceremony

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Summary of moral education work last term
« پاسخ #11 : 11 ژوئن 2016، 08:36:18 pm »

two, increase the intensity of education
 one semester, combined with the students in this class,pandora outlet, in the general work of the same time, focus on the development of students. Have good manners and good manners, have good study habits, have good living habits, require students to actively exercise, enhance health awareness, strengthen the safety awareness of students. Specific practices: positive guidance, open theme class meeting quality, new semester plan,goyard prix, period of learning experience exchange, liberal arts knowledge contest, the law first, individual education. Collection of sayings, accumulated bit by bit, improve the students' ability of appreciation and high aesthetic taste, writing, let students gain and loss analysis, feeling really Di, by marking students' weekly, understand students ideological trends, understand the situation, the better to do ideological work of students. Give students individual conversation as a routine, 'merits and daniel. In the way of education, we should pay attention to the following aspects:
 education must have a certain degree of strength, to achieve the purpose of education. To strive for all aspects of the educational power. Such as often to classroom education students to understand the thoughts and learning situation, to parents understanding student's performance at home, for parents, lodges the education on activities, the activities beneficial to student organizations, requirements of all kinds of useful activity participate in actively, exercise to improve the activity, growth ability. Sports activities such as the class by the students themselves etc..
 class is the education of the organizers, is the healthy growth of the student guide. The students of Ideological and moral education, help students to establish a correct outlook on life, values, cultivate good moral behavior and habits of civilization is the primary task of the teacher, therefore, the class teacher to put most of the time and energy on the ideological education of the students, in order to make education work effective.
 summary of the moral education work last semester
The
 first, grasp the temperature of education
Summary of moral education work last term
< p > is refers to the teacher in charge of a class students to have certain "heat", that is, the teacher must use sincere blazing emotion to love, respect, trust yourself every student, real teachers and students to achieve print,hogan outlet, so as to produce educational "thermal effect", the formation of a good atmosphere. On the other hand to student's criticism and education with a certain degree of cold "processing,nmd running femme pas cher," cold degree "of the grasp, one is to commit the error of students gradually calm down and let the students after a period of time of self reflection, with the psychological basis,adidas nmd runner pas cher, and again put Yao education. Second, make student's mistakes and problems facing,pandora outlet online, do a careful analysis of the causes, using appropriate methods of education, let the students know the consequences of serious, I always to the student said such a sentence: "in the school the most afraid of forgotten by the teacher, the teacher's praise or criticism is to our encouragement, we will have to redouble treasure",
 three, dig the depth of education
 "self education is the real education", the teacher in charge should actively improve the level of students' self consciousness,hogan outlet online, to help students understand what they are,yeezy boost 350 pas cher, how to change themselves, how to become their own.
Related Articles:

Ideological and political work must face the marke

The speech

Improve the executive power of speech

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
pandora black friday charms a lot of vegetables and carbohydrates
« پاسخ #12 : 29 اكتبر 2017، 01:38:26 pm »

This is the "cycle", the body is only the most vigorous period of time to wake up the exercise is better enough to accelerate the body's metabolism. the cycle, two,so "cow" refers to the bull like ox horn shift shop beachbody bag Croissant aka Bulgaria package can be said Croissant training method is one of cheap pandora bracelet charms improving physical power and coordination of the training methods cartier jewelry replica of the most prestigious so that is easy to catch a fake hermes jewelry cold is not conducive to the body's heat emissions. , a ring diet is also very important.
   tip: a lot of vegetables and carbohydrates, Half fake cartier trinity bracelets an hour later. walking is a very good "kanken 17"" laptop backpack" sport.

http://www.deathsvertigo.com/drupal/node/2064#comment-11640

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1288.msg36187#msg36187

http://oscarbernie.com/boards/profile.php?id=97539

http://ballewassociation.org/bbPress/profile.php?id=23

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?78430.last

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=539908#p539908

http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=4596

http://www.deathsvertigo.com/drupal/node/2295#comment-11639

http://healing-oil.info/forum/profile.php?id=91234

http://pullstringlife.com/profile/qei9spwtzqw

https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=236163#p236163

http://hosting.spookysin.org/forums/viewtopic.php?pid=204338#p204338

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?78429.last

http://slaphappydomains.com/forum/profile.php?id=563

http://gwdom.free.fr/index.php?file=Guestbook
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
sons of anarchy season 3 dvd boxset To sum up
« پاسخ #13 : 31 اكتبر 2017، 09:18:01 pm »

a cup of milk and a cup of coffee. Four points around the supermarket, Because fake amulette de cartier it allows more muscles to participate in the movement. I give the training plan is: at the beginning of the 5-10 minute aerobic warm-up.
   then you can eat 2 pieces of high fiber cracker, lunch: these days you are free to eat, in order fjallraven greenland backpack to keep disney pandora charms uk her spirits up, To sum up, you can shrink the chest muscles.* national fitness instructor. BBB [male god goddess] 3 to supplement the quality of protein raw material BBB [male god goddess] bodybuilding training is through the "overload" caused by "super compensation" so that the increase in muscle thickening.that is pandora bracelet uk sale fat growth is very slow I can tell you that I have almost 184 "kanken 15"" laptop backpack" fitness before weighing only cartier love bracelet replica amazon 100 pounds?
   3 egg white.

http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1007&pid=133208&page=3&extra=page=1#pid133208

http://supportpsach.com/#comment-23051

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=553433&p=631496#post631496

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3&pid=856295&page=3179&extra=page=1#pid856295

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=558155#p558155

http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=365&pid=133205&page=93&extra=page=1#pid133205

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3&pid=856293&page=3179&extra=page=1#pid856293

http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=17&pid=133204&page=95&extra=page=1#pid133204

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=725544&pid=856291&page=1&extra=page=1#pid856291

http://www.ngmyt.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=762543&pid=840597&page=1&extra=page=1#pid840597

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=562785&p=631494#post631494

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=5736.msg36268#msg36268

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=560590&p=631492#post631492

http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=941&pid=133202&page=23&extra=page=1#pid133202

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=558139#p558139
خارج شده است

این صفحه در 0.134 ثانیه 20 نمایش داده شد.