انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هزار آرزوی بشر در مقابل یک تقدیر الهی محکوم به فناست .
آرزو دارم خدا بهترین و قشنگ ترین تقدیر ها را در این موقعیت برایت رقم بزند ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: باجه سوالات قدمهای وابستگان - کودا  (دفعات بازدید: 10087 بار)

فرزانه

• فرزانه
  • منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
باجه سوالات قدمهای وابستگان - کودا
« : 09 سپتامبر 2010، 02:50:36 pm »

قدم اول  الف) ما اقرار كرديم كه در برابر اعتيادمان عاجز بوديم..............
 1-  مفهوم عاجز چيست ؟   2- پنج مثال زنده در مورد عجز در مقابل مواد مخدّر بزنيد؟
3-مفهم وسوسه چيست ؟
4-درمورد وسوسة فكري پس از ترك كه منجر به شروع مجدد شده است پنج مثال زنده بياوريد؟
5-مفهوم انحراف فكري معتاد گونه چيست ؟
6-چرا برخلاف تمام قول و قرار ها و دلايل خوبي كه براي درحالت ترك باقي ماندن وجود دارد اين فكر احمقانة همه دلايل خوب را كنار مي زند ؟
7-چرا نمي توانيم از تجربة درد آور تركهاي قبلي براي خودداري از شروع مجدد استفاده كنيم ؟
8-آيا هرگز به عواقب اولين بار مصرف بعد از ترك فكر كرده ايد؟‌( در گذشته و حال )
9-درمورد توجيه ( بهانة ) لغزش هاي خود پنج مثال زنده بزنيد؟
10-آيا در مورد مواد مخدر حق انتخاب داريد؟ اگرداريد توضيح دهيد و اگر نداريد چگونه ودر چه نقطه اي آنرا از دست داده ايد ؟
11-آيا پس از لغزش هايتان فكر مي كرديد كه اين بار با دفعات ديگر تفاوت خواهد داشت ؟
12-آيا فكر مي كنيد كه با افراد عادي تفاوت داريد؟ توضيح دهيد؟
 ‌13-آيا فكر مي كنيد كه ديگر نمي توانيد مواد مخدر مصرف كنيد ؟ اگر اين طور است چرا؟    14-آيا لغزش يكباره اتفاق مي افتد؟
15-چه حائلي بين شما و لغزش وجود دارد ؟
16-آيا تنها شرط عضويت در اين برنامه كه تمايل به قطع مصرف است ، براي پاك نگه داشتن شما كافي است ؟
17-اقرار كردن با پذيرفتن چه فرقي دارد؟
18-درچه صورت مي توانيد بگوييد كه قسمت اول قدم يك را درابطه با مواد مخدر برداشته ايد؟
19- چرا در قدم اول از فعل گذشته عاجز بوديم استفاده شده است؟
20-آيا شما در مقابل اعتياد عاجز بوديد يا عاجز هستيد ؟ توضيح دهيد .
ب) ........................... و زندگيمان غير قابل اداره شده بود .
1-مفهوم از دست دادن اختيار زندگي چيست ؟
2-پنج مثال زنده در مورد از دست دادن اختيار امور زندگي بنويسيد .
توضيح دهيد كه اختيار چه چيزهايي در زندگي از دستتان خارج شده بود ؟ مثلاً مكان و محيط خانه و خانواده ، كار و حرفه ، پول ، روابط اجتماعي و جنسي ، احساسات و عواطف افكار معنويات و .... ( در مورد هركدام يك مثال زنده بزنيد)

خارج شده است

فرزانه

• فرزانه
  • منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
پاسخ : باجه سوالات قدمهای وابستگان - کودا
« پاسخ #1 : 09 سپتامبر 2010، 02:55:55 pm »

قدم دوم

مابه اين رسيديم كه يك قدرت مافوق ميتواند سلامت عقل را به ما بازگرداند.

1-آيا قبل از آشنائي با معتادان گمنام اعتقاد داشتيد كه فكرتان قدرتمند است و قادريد به كمك آن تمام مشكلات خود را حل كنيد ؟
2-آيا اعتقاد مذهبي داريد يا خير ؟ توضيح دهيد .
3-آيا تاكنون مذهب شناخته اي را رد كرده ايد ؟‌
4-آيا اعتقاد داريد كه قدرتي مافوق قدرت شما وجود دارد ؟ اگر جواب مثبت است نشانه هاي آن چيست ودر زندگي شما چه نقشي دارد ؟
5-تصوير ذهني خود را از خدا بيان كنيد .
6-آيا در زندگيتان ترسي داريد ؟ مانند ، ترس از مردم ، عدم امنيت اجتماعي ، اقتصادي و...
7-آيا مي توانيد خود محوري هاي خود را در زندگي تشخيص دهيد ؟ لطفآً مثال بزنيد .
8-در چه بخشي از زندگيتان احساس مي كنيد كه كنترل كم و يا اصلاً نداشتيد ؟
9-كداميك از احساسات و رفتار ذيل شمارا به درد سر انداخته است؟ خشم، انتقام ، حسادت ، غرور، ‌سرزنش ديگران ، افسوس و تأسف خوردن به حال خود .
10-آيا خود را فرد مثبتي مي دانيد ؟ در كدام قسمت از زندگيتان مثبت بوده ايد ؟
11-آيا خورا فرد منفي ميدانيد ، در كدام قسمت از زندگيتان منفي بوده ايد ؟
12-عقيده شما در مورد شخصيت كاذب چيست ؟ ( كاراكتر بيماري كه كنترل زندگي شمارا بدست مي گيرد .)
13-شخصيت واقعي ودروني خود را تشريح كنيد .
14-آيا فكرمي كنيد كه قدرت مافوق مي تواند سلامت عقل را به شما باز گرداند ؟ چگونه؟
15-بي عقلانه ترين كارهايي كه قبل از آشنا شدن با معتادان گمنام انجام داده ايد بنويسيد . پنج مورد مثال بزنيد .
16-بي عقلانه ترين كارهايي كه بعد از آشنا شدن با معتادان گمنام انجام داده ايد بنويسيد . پنج مورد مثال بزنيد .
17-در مورد رفتار عاقلانه خود پس از آشنا يي با معتادان گمنام چند مثال زنده بزنيد .
18-چه اقداماتي براي بهبود شما لازم است ؟
خارج شده است

reza_cheshm

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 5
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #2 : 10 سپتامبر 2010، 12:53:15 am »

سلام خدارو شكر بابت اين مكانها
 امروز كمي حالم بد بود تو اين تالار ها سر زدم و خوب شد
اما يه چيزي اينجا سوالات cooda مگه نيست

قدمهای دوازده گانه وابستگان گمنام CoDa:قبل از آشنائي با معتادان گمنام :o :o :o :( :-[
خارج شده است

fardis_d

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2
« پاسخ #3 : 10 سپتامبر 2010، 01:04:27 pm »

سلام.فرزانه جان اینها سوالات قدمهای coda هست یا NA؟
خارج شده است

فرزانه

• فرزانه
  • منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #4 : 13 سپتامبر 2010، 03:45:33 pm »

سلام فردیس جون - این سوالا رو گذاشتم پاسخ بدم- چون میترسیدم ترتیبشون بهم بخوره یا یکروز با خودم نیارم  یه فایل درست کردم که سوالا رو بذار یکی یکی بیارم تو قسمت قدمها پاسخ بدم و شمارهم کمک کنید وتجربه بذارید. فدات این مربوط به سوالای این قسمته :P :P :P :P
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #5 : 25 اكتبر 2010، 08:34:29 am »

سلام خدارو شكر بابت اين مكانها
 امروز كمي حالم بد بود تو اين تالار ها سر زدم و خوب شد
اما يه چيزي اينجا سوالات cooda مگه نيست

قدمهای دوازده گانه وابستگان گمنام CoDa:قبل از آشنائي با معتادان گمنام :o :o :o :( :-[
.
.
.رضای عزیزم :
کودا توسط خانوم ملودی بیتی و از روی نارانان به وجود آمد یعنی دز حقیقت بعد از خانوادگان معتادان و الکلی ها ...
.
ترتیبات این تالار هم دلیل خاصی نداره ، فقط بحث اینه که راحت تر در دسترس قرار بگیره ...
.
ممنونم و با تشکر :
.
کلب آستان مقدس علی ابن موسی الرضا المرتضی
.
غلامرضا
(رضا - بیل)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

فرزانه

• فرزانه
  • منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #6 : 26 اكتبر 2010، 10:20:07 am »

قدم سوم

ما تصميم گرفتيم كه اراده و زندگيمان را به خداوند ، بدانگونه كه اورا درك ميكرديم ، بسپاريم .

1-آيا مي دانيد كه مصرف مواد مخدرومشكلاتي كه درزندگيتان داشته ايد،همگي زاييدهفكر بكر خودتان بوده است ؟ توضيح دهيد .
2- براي برداشتن قدم سوم چه حركتي از جانب شما لازم است ؟
3- آيا خداوند را در زندگي خود كنار گذاشته ايد يا گذاشته بوديد ؟ مثال بزنيد .
4- در حال حاضر در ك شما از خداوند چيست ؟
5- مفهوم هواي نفس از نظر شما چيست ؟
6- در مورد ميل و اراده شخصي (هواي نفس) كه باعث تباهي و بروز مشكلات در زندگيتان شده است چند مثال زنده بزنيد .
7- مفهوم واقعي وابستگي به خدا ، آزادي و بي نيازي است . ازنظر شما متكي بودن به خدا مفهومش چيست ؟
8- مفهوم دعاي آرامش از نظر شما چيست؟ توضيح دهيد .
9- آيا قدم اول و دوم شما را براي قدم سوم آماده كرده اند ؟ توضيح دهيد.
10-آيا احساس مي كنيد كه حقيقتاً تمايل داريد زندگي خود را به خدا بسپاريد ؟ توضيح دهيد .
 11-قدم سوم چه احساسي را در شما بر مي انگيزد ؟ توضيح دهيد .   12-آيا برداشتن اين قدم برايتان مشكل است ؟ چرا؟‌
13-از نظر شما مفهوم تصميم گيري در قدم سوم چيست ؟
14-مفهوم سپردن به خدا چيست ؟
 15-چه حركت و اقدامي از جانب شما لازم است تا بتوانيد بگوئيد در قدم سوم زندگي مي كنيد ؟  16– ليست چيزهايي را كه نمي خواهيد به خدا بسپاريد ، را بنويسيد؟
خارج شده است

reza_cheshm

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #7 : 26 اكتبر 2010، 10:37:11 am »

سلام
و خدا قوت

خوب چرا سئوالات معتادان رو تو بخش خودش كار نميكنيد؟ مگه موضوعش اين نيست(باجه سوالات قدمهای وابستگان - کودا)

چرا!!!!!!!!1تو بخش وابستگان كار ميكنيد؟
« آخرين ويرايش: 26 اكتبر 2010، 10:39:15 am توسط reza_cheshm »
خارج شده است

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #8 : 26 اكتبر 2010، 10:46:37 am »

سلام
و خدا قوت

خوب چرا سئوالات معتادان رو تو بخش خودش كار نميكنيد؟ مگه موضوعش اين نيست(باجه سوالات قدمهای وابستگان - کودا)

چرا!!!!!!!!1تو بخش وابستگان كار ميكنيد؟
.
.
.
سلام رضای عزیز
میشه منظورتو واضح تر بگی ؟
.
شما چطور متوجه شدید که این سوالها مختص معتادان  ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

reza_cheshm

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #9 : 26 اكتبر 2010، 10:52:40 am »

قدم دوم

مابه اين رسيديم كه يك قدرت مافوق ميتواند سلامت عقل را به ما بازگرداند.

1-آيا قبل از آشنائي با معتادان گمنام اعتقاد داشتيد كه فكرتان قدرتمند است و قادريد به كمك آن تمام مشكلات خود را حل كنيد ؟
2-آيا اعتقاد مذهبي داريد يا خير ؟ توضيح دهيد .
3-آيا تاكنون مذهب شناخته اي را رد كرده ايد ؟‌
4-آيا اعتقاد داريد كه قدرتي مافوق قدرت شما وجود دارد ؟ اگر جواب مثبت است نشانه هاي آن چيست ودر زندگي شما چه نقشي دارد ؟
5-تصوير ذهني خود را از خدا بيان كنيد .
6-آيا در زندگيتان ترسي داريد ؟ مانند ، ترس از مردم ، عدم امنيت اجتماعي ، اقتصادي و...
7-آيا مي توانيد خود محوري هاي خود را در زندگي تشخيص دهيد ؟ لطفآً مثال بزنيد .
8-در چه بخشي از زندگيتان احساس مي كنيد كه كنترل كم و يا اصلاً نداشتيد ؟
9-كداميك از احساسات و رفتار ذيل شمارا به درد سر انداخته است؟ خشم، انتقام ، حسادت ، غرور، ‌سرزنش ديگران ، افسوس و تأسف خوردن به حال خود .
10-آيا خود را فرد مثبتي مي دانيد ؟ در كدام قسمت از زندگيتان مثبت بوده ايد ؟
11-آيا خورا فرد منفي ميدانيد ، در كدام قسمت از زندگيتان منفي بوده ايد ؟
12-عقيده شما در مورد شخصيت كاذب چيست ؟ ( كاراكتر بيماري كه كنترل زندگي شمارا بدست مي گيرد .)
13-شخصيت واقعي ودروني خود را تشريح كنيد .
14-آيا فكرمي كنيد كه قدرت مافوق مي تواند سلامت عقل را به شما باز گرداند ؟ چگونه؟
15-بي عقلانه ترين كارهايي كه قبل از آشنا شدن با معتادان گمنام انجام داده ايد بنويسيد . پنج مورد مثال بزنيد .
16-بي عقلانه ترين كارهايي كه بعد از آشنا شدن با معتادان گمنام انجام داده ايد بنويسيد . پنج مورد مثال بزنيد .
17-در مورد رفتار عاقلانه خود پس از آشنا يي با معتادان گمنام چند مثال زنده بزنيد .
18-چه اقداماتي براي بهبود شما لازم است ؟

سلام منظوري ندارم
فقط ميگم حيف ميشه تالار نا منظم باشه
و تازه 2گانه گي بوجود بياد
خارج شده است

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #10 : 26 اكتبر 2010، 10:59:39 am »

رضای عزیز :
کاملا حرف شما درسته ولی سابقه به وجود آمد وابستگان و همبستگان متقابل ، یا همون کودا از زیر چتر خانواده های اعتیادی بوده و ضمن اینکه تعریف ما از اعتیاد راجع به بیماری است که زندگی هر فرد خواه زن یا مرد رو تحت تاثیر قرار بده بوده (همونجوری که تو کتابهای معتادان گمنام راجع به اون صحبت شده) بهر حال ، دلیل کلمه اعتیاد در این سوالات چون آقای فروهر.ت که این قدمها رو ترجمه کرده اند و دارند استفاده می کنند بیشتر هدفشون متمرکز بروی بیماری اعتیاده و به همین دلیل داره از کلمه اعتیاد استفاده می کنه ...
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

reza_cheshm

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #11 : 26 اكتبر 2010، 11:05:09 am »

حرف شما كاملا صحيح است اما
بهتر نيست تو اين بخش كه مرتبط با موضوعش هست
يعني:1-   ما اقرار کردیم که در مقابل وابستگی عاجزیم و اختیارزندگی مان از دستمان خارج است.
تا اينكه
يعني: قدم اول  الف) ما اقرار كرديم كه در برابر اعتيادمان عاجز بوديم..............
كار بشه؟
خارج شده است

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #12 : 26 اكتبر 2010، 11:09:23 am »

رضای عزیز :
حرف شما کاملا صحیح است ، با مدیریت کودا در این زمینه هماهنگ کنید ...
.
ضمنا از دقت عملت دراین زمینه بسیار سپاسگذاریم ...
.
ضمنا چرا سوالات قدمهای اعتیادی رو توقسمت معتادان گمنام شروع نمی کنی به جواب دادن ...
.

خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

reza_cheshm

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #13 : 26 اكتبر 2010، 11:15:24 am »

مرسي....

حتما....
خارج شده است

فرزانه

• فرزانه
  • منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #14 : 02 دسامبر 2010، 09:28:44 am »

مرسي....

حتما....
قدم سوم

ما تصميم گرفتيم كه اراده و زندگيمان را به خداوند ، بدانگونه كه اورا درک ميكرديم ، بسپاريم .

1-آيا مي دانيد كه مصرف مواد مخدرومشكلاتي كه درزندگيتان داشته ايد،همگي زاييدهفكر بكر خودتان بوده است ؟ توضيح دهيد .
2- براي برداشتن قدم سوم چه حركتي از جانب شما لازم است ؟
3- آيا خداوند را در زندگي خود كنار گذاشته ايد يا گذاشته بوديد ؟ مثال بزنيد .
4- در حال حاضر در ك شما از خداوند چيست ؟
5- مفهوم هواي نفس از نظر شما چيست ؟
6- در مورد ميل و اراده شخصي (هواي نفس) كه باعث تباهي و بروز مشكلات در زندگيتان شده است چند مثال زنده بزنيد .
7- مفهوم واقعي وابستگي به خدا ، آزادي و بي نيازي است . ازنظر شما متكي بودن به خدا مفهومش چيست ؟
8- مفهوم دعاي آرامش از نظر شما چيست؟ توضيح دهيد .
9- آيا قدم اول و دوم شما را براي قدم سوم آماده كرده اند ؟ توضيح دهيد.
10-آيا احساس مي كنيد كه حقيقتاً تمايل داريد زندگي خود را به خدا بسپاريد ؟ توضيح دهيد .
 11-قدم سوم چه احساسي را در شما بر مي انگيزد ؟ توضيح دهيد .   12-آيا برداشتن اين قدم برايتان مشكل است ؟ چرا؟‌
13-از نظر شما مفهوم تصميم گيري در قدم سوم چيست ؟
14-مفهوم سپردن به خدا چيست ؟
 15-چه حركت و اقدامي از جانب شما لازم است تا بتوانيد بگوئيد در قدم سوم زندگي مي كنيد ؟  16– ليست چيزهايي را كه نمي خواهيد به خدا بسپاريد ، را بنويسيد؟
خارج شده است

این صفحه در 0.097 ثانیه 21 نمایش داده شد.