انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي كردن به ما فكر كردن مي آموزد ،فكر كردن به ما زندگي نمي آموزد.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: كاهلي در دعا و مراقبه  (دفعات بازدید: 2181 بار)

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
كاهلي در دعا و مراقبه
« : 10 ژانویه 2011، 02:12:58 pm »

سلام
.
تصميم دارم در مطلب ذيل بخشي از تجربه موفق و ناموفقم را در زمينه دعا و مراقبه بگذارم از دوستان تقاضا مي كنم تجاربشون را در خصوص دعا و عبادت بالاخص در زمانهائيكه در انجام اون سستي به خرج دادن و اينكه چه اتفاق افتاده كه مجددا به اون برگشتن با بقيه در ميون بذارن.
.
.
در ابتداي ورودم به برنامه مثل خيلي هاي ديگه فكر مي مردم كه بزرگترين مشكل من مصرفمهف پس از سپري شدن مدت كوتاهي متوجه شدم اين مساله تنها نشونه يه بيماري بود كه من مدتها پيش از آن كه مصرف كنم در وجودم بوده. آروم آروم متوجه شدم مشكل من يه مشكل سه قسمتيه شامل ، بخش جسمي (يا همون داشتن آلرژي نسبت به مواد و الكل كه در صورت مصرف كردن اتفاقي در درون من ميفته كه قادر به كنترل مصرفم نيستم) مساله دوم مشكل فكري من بود كه به واسطه توهم هائي كه براي من پيش مياره و با سنگيني بار اشتغال فكري كه دارم وسوسه مصرف كردن را به سر من مياندازه اما شايد مهمترين بخش بيماري من رنج بردن از يك خلا روحاني باشه كه به صراحت در قدم چهارم كتاب بزرگ الكلي هاي گمنام اشاره مي كنه كه اگر مشكل روحاني ما برطرف بشه مشكل جسمي و فكريمون هم حل مي شه اقدامات اصلي پس از قدم چهار شكل مي گيره، ما مسائلي را كه هميشه با اونا مشكل داشتيم شامل رنجش و كينه هامون، ترسامون، روابط نا درستمون و خسارتائي را كه به ديگران زده بوديم را مورد بررسي قرارداديم و در قدم بعدي به كمك خدا و يه انسان ديگه از اونها رفع شر كرديم اينجا جائي بود كه ما شهامت پيدا كرديم و در چشم دنيا نگاه كرديم توي دو قدم بعدي نواقصي را كه توي چهار و پنج شناخته بوديم دقيقتر بررسي كرديم و از خدا خواستيم كمبودهاي ما را مرتفع كنه در قدم هاي 8 و 9 با دنياي پيرامونمون آشتي كرديم، قدم دهم يه فيلتر روزانه است كه اعمالمون را از اون رد مي كنيم تا بفهميم كجا اشتباه كرديم و مهمتر از همه چي بستر را براي درك خواست خداوند در قدم يازدهم آماده ميكنيم ، همه اينا رو انجام داديم تا برسيم به اونجائيكه خواستار درك خواست خدا شديم از طريق دعا و مراقبه يعني گفتار با خدا و آمادگي روحي براي درك پيام خداوند، از اين به بعدش تجربه شخصي خودم را مي نويسم ، بعد از برداشتن قدم دهم در برنامه من تصميم گرفتم دعاي خودم را از طريق نماز خوندن انجام بدم( نه اينكه پيش از اون نماز نخونم ولي درك درستي از چگونگي فرايند ارتباط با خدا از طريق نماز نداشتم و اگه اين عمل را انجام مي دادم بيشتر از روي عادت بود) گذريم اين سرآغاز راهي بود كه منجر به ثمرات خيري در زندگي من شد، احساس مي كردم به آرومي روحم سبك تر مي شه و دريچه افكارم بروي مطالب روحاني باز مي شد، اوائل فقط با خدا از اين طريق حرف مي زدم و قادر به گرفتن پيام خدا نبودم، اما همين عبادت چشم دل مرا بينا تر كرد و شروع كردم به درك پيام خداوند از طرق مختلف. واقعا زندگي عالي بود، حضور دائمي خداوند در زندگي و داشتن نوعي انضباط معنوي سرشار از حسن نيتم كرده بود، نمي دونم چي شد كه به اين رويه پشت كردم ، البته مي دونم خودخواهي در من از طريق عدم تعادل در رسيدن به خواسته هاي مالي و ميل بهداشتن جايگاه اجتماعي بالاتر رشد كرد و بالاخره حائلي شد بين من و خداوند، حال نه اينكه ديگر عبادت نكنم، هنوز اينكار را انجام مي دهم اما اولين چيزي را كه از دست دادم بينش روحاني بودف تصميماتم كه ديگر بر ميناي خودخواهي گرفته مي شد باعث اسيب پذيري خودم و آسيب رساندن به ديگران شد، در بسياري از موارد قدرت تمييز بين درست و غلط را از دست دادم و مسائل زندگيم پيچيده شد، آخرين ضربه اي كه از اين حس بي اعتمادي به من وارد شد فعال شدن يكي از نواقص اصلي منه كه حدود 5 سال از اون رها بودم.
.
.
ارتباط من با خداوند ارتباط كاملي نيست، از انجا كه رحمت او دائمي است و در احوالش تغيير ايجاد نشده هويداست كه يك پاي من مي لنگد سوال بزرگي كه اين روزها در ذهن من مي كوبد اين است كه چگونه مي توانم اين اعتماد را بازسازي كنم و صحنه گرداني زندگي را به صاحب اصلي كه همان خداوند است بازگردانم، اعتقاد من به خدا و نقش او در زندگيم قوي است اما اعتماد من به خدا نخ نما شده.
.
.
از دوستان مي خاهم تجارب خودشون را با ديگران در اين قسمت درميون بگذارن
.
.
در پناه حق
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

علی

• بازوی N.A
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 174
  • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
    • پشته
پاسخ : كاهلي در دعا و مراقبه
« پاسخ #1 : 10 ژانویه 2011، 03:26:02 pm »

دوست عزیز سلام دعا و مراقبه وارتباط با خدا چیز کاملا شخصی است. برای من اینطوری بو ده که اکثر مواقع نواقصم سد راه من و ارتبا با خدا میشوند: از جمله بی تفاوتی احساس توانایی.ترس از اینده.احساس بی نیازی.بعدشم حالا که چیزی نشده فقط برا امروز دعا کن. خدا خیر وصلاح ترو میخواد.چیزی که مهم است و منه معتادو اذیت میکنه خودمحوری وزیاده خواهی وحس تکامل پرستیه.و فراموش کردن داشته هاست.  :pray:
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #2 : 10 ژانویه 2011، 11:14:24 pm »

در خیلی موارد اونچه داشتم رو با دعا کردن برای حفظش از دست دادم.این باعث شد که برای مدتها از دعا دست بکشم.حتی امروز هم در این جایگاه که رابطم با خدا بهتر شده.باز هم از دعا کردن هراس دارم.اونچه از خدا میخوام در بیشتر موارد اینه که خدایا راه درستو نشونم بده.منو توی تنگنا نزار.
راستش نمیدونم واقعا لازمه بخاطر چیزی که خدا اگه بخواد خودش بهمون میده دعا کنیم؟؟
من تنها برای بهبود روحیه خودم و دوستانم دعا میکنم و از خدا میخوام راه بهبود رو بهمون روشنتر نشون بده.اما اینکه بخوام دعا کنم که فردا بارون نیاد که میخوام برم بیرون.یا دعا کنم که به فلان مسافرت بتونم برم.یا توی فلان مصاحبه قبولم کنن...راستش نه.اینطور نیستم.یه چیزی ته قلبم میگه اونچه باید اتفاق بیافته میافته.و سعی میکنم به خدا اعتماد کنم.در مواردی که خیلی قضیه حاد باشه براش توضیح میدم.میگم اگه این اتفاق نیافته من دچار فلان و فلان مشکل میشم.یا این اثر بد رو توی زندگیم میزاره.و بعد حس خوبی پیدا میکنم.از نگرانیم کم میشه.البته شاید من اشتباه میکنم.شاید باید برای همه چیز دعا کرد.اما خوب منم اینطوریم!!!
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
« پاسخ #3 : 11 ژانویه 2011، 09:31:10 am »

در نظام آفرينش همچنان كه موجودات مختلف مي توانند از بهره هاي مادي مانند خوراك و پوشاك برخوردار شوند با دعا و درخواست از پروردگار هم مي توانند نيازهاي معنوي خود را بر آورند.حقيقت اينه كه دعا رابطه انسان را با خدا هر چه بيشتر مي كند و او را به معنويت سوق مي دهد. انسان هاي بسياري هستند كه از راه ارتباط با خدا و زمزمه هاي وصل و دعا هاي عارفانه بهترين توفيق هاي مادي و معنوي رو به دست مي آورند و چه بسا كه راه صد ساله رو يك شبه طي ميكنند.من خودم به شخصه مدتي به حدي درگير مشكلاتم بودم كه حتي دعا كردنم يادم رفته بود ولي اين روزها ارتباطم رو با خدا نزديكتر كردم ولي ميدونم كه هيچي رو نبايد با زور از خدا خواست فقط ميگم خدا جون هر چي كه به صلاحمه...وبه اين نتيجه رسيدم كه عمق نگراني ما بيانگر فاصله ما با خداست پس سعي ميكنم روز به روز فاصله ام رو با خدا نزديكتر كنم تا بتونم به آرامش برسم ودر برابر مشكلاتم سر تسليم فرود نيارم

چرا تو اي شكسته دل خدا خدا ميكني

خداي چاره ساز را چرا صدا نمي كني
« آخرين ويرايش: 11 ژانویه 2011، 10:23:53 am توسط faranak_so »
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #4 : 11 ژانویه 2011، 10:43:45 am »

وحید با اون ط دسته دارش خجالت نم یکشه که تجربه های روحانی خودشو در اختیار گروه قرار نمی ده .
.
.
وحید ، ای خائن ، در مورد دعا و انواع آن مطالبی رو که داری رو کن ...
.
بگو دعاهای خودخواهانه چه بلایی سرت آورد ،
.
بگو دعاها و معجزاتشو تو محرم سال گذشته
.
بگو دعایی که برای همکارات کردی و دارن کم کم پاک می شن .
.
.
شروع کن دیگه ، یک دیدگاه بزار تا قدم یازدهم کتاب پایه رو من هم جربه شخصی بدم ...
.
.
یا علی ...
.
.
.
ضمنا من مراقبه ام رو برای امروز بعد از مدتها شروع کردم به قرار دادن ....
.
.
از فرید عزیز برای استارت زدن این پوشه در انجمن ، بسیار تا بسیار سپاسگذارم ....
« آخرين ويرايش: 11 ژانویه 2011، 11:15:33 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • pqr904
Looking forward to the years in the memory, is a c
« پاسخ #5 : 29 مه 2016، 07:20:38 pm »

Memories in the vision of the years, it is a classic sentence

people who know how to put down, in order to know how to pick up. Put down is the realm of "willing", is also the soul of the sublimation. Put down to remove hidden weight of the soul, can let the tired heart light as a swallow, let the exhausted people out of the muddy swamp.
 will meet someone in his life, he will break your rules, change your habits, and be your exception. In fact, the most happy fairy tale world,hogan outlet online, but spent fuel for years.
 most of the time,scarpe hogan outlet, in order to find true happiness, we need patience. Because the real happiness does not come soon,golden goose outlet, it won't come easy, but it is worth waiting for. Classic quotations Daquan
 other people's attitude towards you is determined by your attitude.
&nbsp,tn pas cher;
 in the face of life,hogan outlet online, can keep a cool and calm, life itself is a kind of active and fearless.
How many
 nobody can redeem the past, cherish the present, don't lose it again.
 although some things from the beginning to mean the end, from the beginning did not know the outcome, that does not make it start? If the fear of losing will give up with rights, then life seems to have lost meaning.
 look forward to years of memories, it is a classic sentence
 a person in the face of the outside world, need is the window; a person in the face of self, the need is a mirror. Your heart is bright, the world is bright, your heart is like a window, and you see the world.
 sometimes,tn pas cher, just need to do is, go one step further, even if it is a very small step,adidas yeezy soldes, the trouble of pain in your back.
 if you have no dream, then you can only dream of working for others.
 this happen will happen, whether you worry. Go ahead,ugg soldes, look ahead, life is so simple.
 sometimes think, the greatest tragedy grew up. Since then, no longer just laugh, cry no longer completely.
< p > every flowers, have gone through the dark Tao raging; each with a colorful, have gone through the rain or shine; every scene is infinite, have experienced a dejected La Tortura. See the beautiful, can not see the scars, only experienced people only know the power behind.
 mood, is a kind of emotional state, with a good mood, also has the confidence, and then has a young and healthy. Have a longing for the future life, full of expectations, let us have a good mood, because life is lucky and happy.
 maybe you had a bad day, but this does not mean that you will spend so bad.
 people, do not worry about the status of non - distinguished, and to worry about moral is not high; do not be ashamed of the treatment is not abundant, but to be ashamed of knowledge is not profound.
Related Articles:

The most beautiful scenery can only be seen once,

I love to remember the lyrics

Beautiful

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • cde427

new deal to benefit the people of Wuhan City,scarpe hogan outlet, 350 thousand difficulties. New proposed object of urban and rural minimum living standard, city three persons,goyard paris, labor insurance, urban and rural orphans the difficulties of the masses, in serious illness hospitalization medical expenses after medical insurance reimbursement, belongs to the medical insurance within the scope of the remaining at their own cost and expense, 70% of cases of salvage at that in the in. Other special difficulties the Civil Affairs Department filing in accordance with the proportion of 60% rescue. The highest relief cap line in the year to increase to 50 thousand yuan. For the difficulties of the masses,hogan sito ufficiale, the general illness hospitalization assistance reached 20 thousand and 6.
Wuhan serious illness relief to the upper limit of fifty thousand yuan to yuan in Wuhan, a serious illness medical assistance
< p > broadcasting network Wuhan on May 20 news (reporter Liu Fang) according to Chinese sound "center wide news" report, recently,scarpe hogan outlet, Wuhan City promulgated regulations on the implementation of Wuhan City, the difficulties of the masses of medical assistance, will benefit the Wuhan city 35 million poor people in urban and rural areas, the Wuhan city of a serious illness salvage cap from the original 8000 yuan,scarpe hogan outlet, increased to 5 million yuan.
 in addition to inpatient medical assistance in outpatient assistance, previous approaches in excess clinic is no help, not only the new outpatient assistance,zapatillas new balance outlet, and the highest relief standard reached 10 thousand yuan; the previous measures only on the difficult people suffering from cancer and other 6 kinds of serious illness relief, the new deal is cancelled the disease relief other special difficulties limit; before objects Medicaid pay line 3000 yuan, the new deal is cancelled in the pay line, the implementation of a new threshold; another new medical aid to achieve timely settlement,hogan outlet, the previous approach that patients need to advance their own funds,montre guess pas cher, after the rescue can apply for reimbursement; in addition the new deal also expressly provides funding difficulties of the masses in the health and rural cooperative medical system.
 it is understood that last year, Wuhan invested serious illness medical relief funds of about about 38000000 yuan, is expected this year, Wuhan serious illness relief funds will be more than 80 million yuan.
 (Editor: SN010)
 (original title: Wuhan medical aid to the new deal to raise serious illness relief to fifty thousand yuan)
< p > Wuhan City in the way of salvation limited relief aid to urban and rural households, rural five guaranteed the, new added three types of people, city three persons, urban and rural orphans and filing of the Civil Affairs Department special difficulties. The low marginal households or as other types of the Civil Affairs Department filing difficult object for the first time into the Wuhan City relief range.
Related Articls:

Xi Jinping the earthquake stricken schools must be

Sichuan Lushan first time to start building houses

Five departments shall not use state-owned financial holding star - - - central

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

این صفحه در 0.067 ثانیه 20 نمایش داده شد.