انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

كسي شايسته آزادي است كه هر روز بتواند بر هوسهاي خود چيره شود.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: بیماری ما - ریشه اصلی بیماری ما  (دفعات بازدید: 7984 بار)

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 762
  • مراقبه یعنی گرفتن جواب از دهان بزرگترین منبع ممکن
    • Http://Behboodi.Org
بیماری ما - ریشه اصلی بیماری ما
« : 12 دسامبر 2010، 11:30:53 am »

بیماری = شهوت
مهم نیست چه نوع از شهوت در وجود ما فعال استرابطه با جنس موافق - رابطه با جنس مخالف - خودارضایی - فکر شهوت و ...
ریشه اصلی بیماری ما = هر چیزی که هست مطمئنا شهوت نیست
شرکت در جلسات انجمن درک ریشه بیماریمان را آسانتر میکند سپس بیماری خود به خود از بین میرود
درون جلسات انجمن معتادان جنسی گمنام فقط افرادی که بیماری شهوت دارند شرکت میکنند.     
خارج شده است
با امید و توکل به نیروی برتری که ما را انتخاب کرد تا در کنار هم جمع شویم و سنگ صبور یکدیگر باشیم، از خدا می خواهیم کمکمان کند تا روز به روز به او نزدیکتر و در راستای بهبودی و ترك شهوت گام برداريم، به امید اینکه صدای این جلسات به گوش تمام افراد نیازمند برسد .

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
پاسخ : بیماری ما - ریشه اصلی بیماری ما
« پاسخ #1 : 12 دسامبر 2010، 11:31:23 am »

سلام
بعضی وقتا احساس میکنم اگر به حرف اطرافیانم که میگن "بعضی از کارهارو تو زندگی انجام نده" به نفعم تموم میشه.
با وجود این یه وقتایی دوست دارم همون کارهارو انجام بدم ...
و   وقتی به نتیجه ای که اطرافیان گفته بودند میرسم به خودم میگم "چی میشد قبل   از انجام اون کار یه اراده قوی تو دلم میگفت این کار رو انجام نده و به   حرفشون گوش بده"
بله زندگی یعنی تجربه :
زبان فارسی ,انگلیسی و ... یه تجربه ست - .............................. - روش پاک موندن هم یه تجربه ست.
موفق باشید          
خارج شده است
با امید و توکل به نیروی برتری که ما را انتخاب کرد تا در کنار هم جمع شویم و سنگ صبور یکدیگر باشیم، از خدا می خواهیم کمکمان کند تا روز به روز به او نزدیکتر و در راستای بهبودی و ترك شهوت گام برداريم، به امید اینکه صدای این جلسات به گوش تمام افراد نیازمند برسد .

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #2 : 12 دسامبر 2010، 11:31:52 am »

مشکل اصلی من شهوت نیست.
مشکل اصلی من فرار از شخصیت کاذب , رنجش , نواقص , ناکامی های زندگی , اهداف غلط و ... است.
شهوت فقط یک مسکن , سرپوش , فرار از موارد بالا و ... بود.
امروز با کار کردن گام های 12 گانه ریشه بیماری خود را پیدا کرده و سعی   میکنم با کمک راهنما و دوستان بهبودی قدرت روبرویی با مشلات و نواقصم را   پیدا کرده و راه خود را پیدا کنم.
راهکارها و پیشنهادهای انجمن , کمک میکند تا دردها را تحمل و مشکلات را حل کنیم , با روشی درست و منطقی.
شهوت و فرار دیگر معنی ندارد.
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #3 : 12 دسامبر 2010، 11:32:21 am »

سلام اگر سه تا سوال پایینی توی ذهن تو هم هست, شاید بتونیم به همدیگه توی پاک موندن کمک کنیم :
1. چرا شهوترانی میکنم ؟
2. چرا شهوترانی زندگی من رو به هم ریخته ؟
3. راه حل برای کنترل و انجام ندادن این کار چیه ؟
راستی SA هفت سالی میشه توی ایران برگذار میشه , تقریبا توی تمام شهرهای بزرگ و کوچیک هم هست
تهران - اصفهان - شیراز - مشهد - بوشهر - سنندج - کرمان - قم - یزد - اهواز - اراک - رشت - داراب - کرج - نجف آباد و شهرهای دیگه.
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #4 : 12 دسامبر 2010، 11:33:01 am »

فهرست مطالب نشریه (ابزارهای SA) :
هوشیاری - راهنما - جلسه ها - تلفن - نوشتن - نشریات -   انجمن - دعا و مراقبه - تسلیم شدن (سپردن) - رنجش - گذشت کردن - قدم ها -   نیروی برتر - خدمت - سنت ها - پذیرش - دعای آرامش - شعارها - گمنامی
بعضی از کلمات بالا ابزارهای انجمن میباشند که طریقه   استفاده از آنها را با شرکت در جلسات و شنیدن تجربیات افراد راجبه ابزارها   میتوان یاد گرفت. با یک بار استفاده از یک ابزار انرژی مثبت تمام وجودم را   فرا میگیرد , تصمیمات احساسیم جای خود را به تصمیمات منطقی میدهد و آرامشی   کسب میکنم که هیچ وقت تجربه نکرده بودم. این آرامش هر بار با گذشته فرق   دارد. سعی میکنم تجربیاتم را در استفاده از ابزارها بنویسم.
قسمتی از نشریه :
راهنما : راهنما کسی است که ما میتوانیم چیزی را که   میخواهیم نزد او بیابیم. او نیز از اعماق ناامیدی و سرخوردگی آمده. او   تجربه و توانایی و امیدش را با ما قسمت میکند تا ما بتوانیم از لحاظ   جسمانی, عاطفی و روحانی بهبود بیابیم. ما به پیشنهادها گوش میدهیم. یاد   میگیریم که چگونه کمک بخواهیم. همانطور که برنامه در زندگی ما ریشه میکند,   به مرحله ای میرسیم که راهنمای یک تازه وارد میشویم. این راهی است که ما   "طی میکنیم" یا به معتاد جنسی که هنوز در عذاب است "پیام میدهیم".   (ابزارهای SA)
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #5 : 12 دسامبر 2010، 11:33:28 am »

در بسیاری از ما احساس بی لیاقتی، بی ارزشی، تنهایی و ترس وجود داشت. درون ما[/size] [/size]هیچگاه با چیزهایی كه در دیگران می دیدیم جور در نمی آمد. به زودی این احساس در ما بوجود آمد كه از پدر و مادر، دوست و رفیق و از[/size] [/size]خودمان جدا هستیم. به وسیله ی خیالپردازی و استمناء در دنیای دیگری به سر می بردیم. ما خودمان را در عكسها و تصاویر غرق، و خیالاتمان[/size] [/size]را دنبال می كردیم. ما شهوترانی میكردیم و می خواستیم مورد شهوترانی قرار بگیریم[/size].
[/size]ما یك معتاد واقعی شدیم: خود ارضایی، بی بند و باری جنسی، روابط جنسی[/size] [/size]نامشروح ، ارتباطهای همراه با خیالپردازی مداوم. ما اینها را به وضوح دیده ایم ؛ خریدیمش، فروختیمش، با آن تجارت كرده ایم و در[/size] [/size]برابرش   تسلیم شدیم. ما به فریب دادن و نقشه كشیدن، آزار دادن و به نهی شده ها   اعتیاد پیدا كرده بودیم. تنها راهی كه برای نجات از شهوت می دانستیم[/size] [/size]انجام دادن این كار بود. خواهش می كنم با من ارتباط داشته باش و مرا تكمیل كن[/size] .
[/size]ما گریه كنان با آغوش باز از آن استقبال می كردیم. ما برای یك لذت بالاتر[/size] [/size]شهوترانی   می كردیم. ما اختیار و قدرتمان را تسلیم به دیگران می كردیم. این باعث   بوجود آمدن احساس گناه، تنفر نسبت به خود، پشیمانی، احساس پوچی[/size] [/size]و درد می شد و ما همیشه به درون خودمان می رفتیم دور از واقعیت، دور از عشق، در درون خود مفقود شده بودیم. عادت ما داشتن یك[/size] [/size]صمیمیت حقیقی را غیر ممكن كرده بود. ما هیچ اتحاد و یكپارچگی واقعی را با دیگران نمی شناختیم چون به غیر واقعیتها عادت كرده[/size] [/size]بودیم[/size].
 [/size]به   دنبال یك كیمیا بودیم، یك ارتباط جادویی. ارتباطی كه صمیمیت و اتحاد با   دیگران را از بین می برد. خیالات واقـعیت را فاسد كرده بود، شهوت عشق را   كشته بود. شهوت ابتدا معتاد و سپس عشق را فلج می كند. ما می خواستیم   كمبودهای درون خودمان را با برداشتن از وجود دیگران جبران كنیم. بارها و   بارها خودمان را فریب دادیم كه دفعه بعد آخرین باری است كه این كار را   انجام می دهیم. ما در حقیقت داشتیم زندگیمان را می باختیم.
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #6 : 12 دسامبر 2010، 11:34:06 am »

ما دیدیم كه مشكل ما دارای سه جنبه بود: جسمانی، عاطفی و روحانی. بهبودی[/size] [/size]یافتن ما مستلزم بهبـودی یافت هر سه آنهاست. تغییر قطعی در رفتار ما زمانی آغاز می شود كه ما پذیرفته باشیم كه عاجز و ناتوانیم و[/size] [/size]اینكه   عادت ما، ما را به زمین كوبانده. ما به جلسه آمدیم و از عادت خود كناره   گیری كردیم. برای بعضی ها این به معنای نداشتن رابطه جنسی با خود[/size] [/size]و   یا با دیگران و وارد نشدن به روابط عاشقانه است. و برای برخی این به معنای   نداشتن رابطه جنسی با همسر خود برای مدتی، برای رهایی از شهوت می[/size] [/size]باشد. ما فهمیدیم كه می توانیم متوقف شویم، اینكه به گرسنه غذا ندهیم ما را نمی كشد و اینكه در واقع رابطه ی جنسی اختیاریست[/size]! [/size]امیدی   برای آزاد بودن وجود داشت و ما شروع به احساس زنده بودن كردیم. به ادامه   دادن تشــویق شدیم. هر چه بیشتر و بیشتر از فکر کردن دائم[/size] [/size]به رابطه جنسی و خودمان دور شدیم و در عوض به خدا و دیگران فکر کردیم[/size].
[/size]تمام زندگیمان وحشتناك بود. در راه پاک بودن نمی توانستیم جلو خود را ببینیم[/size]. [/size]پیشرفت در صورتی امکان پذیر بود که به کسانـی تکیه کنیم که قبلا این راه را طی کرده اند[/size].
[/size]در هر لحظه که خود را بیشتر تسلیم راه پاکی می کردیم، این احساس در ما بوجود می[/size] [/size]آمد   که به دره های فراموشی کشیده خواهیم شد. ولی باز هم ادامه دادیم. و اتفاقا   برعکس، به جای اینکه تسلیم شدن ما را بکُشد، وسوسه را کُشت. حال دیگر در[/size] [/size]روشنایی به سوی راه جدید زندگی گام برداشتیم[/size].[/size] جلسه باعث[/size] [/size]شد كه بتوانیم از خود مراقبت کنیم و از ما را در مقابل نابود شدن[/size] [/size]محافظت   کرد و پناهگاهی امن به ما داد که در آن توانـــستیم با خودمان روبرو شویم.   به جای اینكه احساسات ما به وسیله ی ارتباطات جنسی اجباری پوشیده شود زیر   بنای گرسنگی و[/size] [/size]خلاء روحی خود را پیش همه فاش کردیم و بهبودی آغاز شد[/size].
[/size]زمانی كه با عیبهای خود روبرو شدیم، خواهان تغییر شدیم، با تسلیم کردن[/size] [/size]عیبهایمان،   تسلطی را که آنها بر روی ما داشتند، شـــکسته شد. ما برای اولین بار شروع   کردیم که با خودمان و دیگران راحت باشیم. بدون اینکه از مُسَکن قبلی   استفاده كنیم. همه[/size] [/size]ی   كسانی را كه به ما خسارت زده بودند بخشیدیم و بدون اینكه به كسی آسیبی   برسانیم شروع به درست كردن اشتباهاتمان كردیم و با هر بار اصلاح كردن خود،   بار[/size] [/size]ترسناك   گناه از روی دوشهایمان پایین آمد. تا اینكه توانستیم سر خود را بلند كنیم و   با چشمان خود به دنیا نگاه كنیم و آزاد بایستیم. ما شروع به یك تمرین مثبت[/size] [/size]هوشیارانه كردیم، با عشق ارتباطمان را با دیگران بهتر کردیم. ما یاد گرفتیم چیزهایی را كه به[/size]
[/size]دیگران كمك می كند به آنها بدهیم و هر اندازه كه بدهیم پس می گیریم. ما چیزی[/size] [/size]یافته ایم که برای آن هیچ جانشینی وجود نداشته است. ما یك ارتباط واقعی ساختیم[/size].
 [/size]ما به خانه برگشتیم.[/b]
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
برداشتی از قدم 3 جنسی های گمنام
« پاسخ #7 : 12 دسامبر 2010، 11:39:00 am »

امروز از قدم 3 مینویسم و امیدوارم سوالات باارزش قدمها کلید مشکلات ما   بشن. مشکلاتی که برای فرار از اونا به شهوت پناه بردیم و شهوت سرپوشی برای   مشکلاتمون شد. اما امروز با کار کردن قدمها درد و رنج مشکلاتمون کمتر میشه   تا آرامش زندگی بیشتر بشه و دیگه از سرپوش شهوت استفاده نکنیم.
گام سوم : (( تصمیم گرفتیم که اراده و زندگی خود را به پروردگاری که خود درک میکردیم بسپاریم. ))
بعضی از 10 سوال قدم سوم :
3. در حال حاضر درک شما از خداوند چیست و چه تفاوتی با گذشته کرده است ؟
4. آیا حقیقتا تمایل دارید که اراده و زندگی خود را به خداوند بسپارید ؟ توضیح دهید.
5. مفهوم سپردن به دست خداوند از نظر شما چیست ؟
یادتون نره قدمهارو باید از 0 بعد 1 بعد 2 تا 12 بخونید وکار کنید.
به امید پاکی و بهبودی برای تمام کسانی که از مشکل شهوت رنج میبرن.
« آخرين ويرايش: 12 دسامبر 2010، 11:40:37 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #8 : 12 دسامبر 2010، 11:39:41 am »

( مطالب زیر نشریه فقط برای امروز انجمن [/size]SA[/size] نمیباشد. این مطالب از مطالب 12 گامی های دیگر تهیه شده. نشریه ی فقط برای امروز انجمن [/size]SA[/size] پس از تایید در وبلاگ قرار میگیرد. ) 
[/size]
[/size]فقط برای امروز :[/b][/size]   سعی میکنم زندگی کنم و مشکلات تمامی طول عر را به یکباره بر دوش نکشم, من   میتوانم یک مشکل را برای 12 ساعت تحمل کنم اما اگر بخواهم فکر کنم که باید   مادام العمر با آن بسازم برایم وحشتناک و غیر قابل تحمل خواهد بود.
[/size]فقط برای امروز :[/b][/size] به کسی در [/size]SA[/size] اعتماد خواهم کرد, کسی که مرا باور کند و میخواهم در بهبودیم به من کمک کند.
[/size]فقط برای امروز :[/b][/size] خوشحال خواهم بود, به قول آبراهام لینکلن بیشتر مردم به همان اندازه که خودشان میخواهند خوشحال هستند.
[/size]فقط برای امروز :[/b][/size]   خودم را با شرایط وفق میدهم به جای آنکه خیالپردازی کنم, روزگارم را   میسازم, شانس را به عنوان چیزی که به صلاح من بوده است میپذیرم و سعی میکنم   خودم را با آنچه صلاحم بوده تطبیق دهم.
[/size]فقط برای امروز :[/b][/size] روح خود را از سه طریق به تمرین وامیدارم :
[/size]-   یک کار نیک برای کسی انجام میدهم اما نمیگذارم که او یا هیچ کس دیگری   بفهمد که من آن را انجام داده ام و اگر کسی فهمید آن را به حساب نمی آورم.
[/size]- حداقل دو کار انجام میدهم که بر خلاف میلم باشد, فقط برای تمرین.
[/size]- به هیچ کس نشان نمیدهم که احساساتم جریحه دار شده ات, حتی اگر شده باشد هم, امروز آن را بروز نخواهم داد.
[/size]فقط برای امروز : [/b][/size]موضع   موافقی خواهم داشت, تا آنجا که امکان دارد آراسته خواهم بود, لباس مناسبی   میپوشم, با متانت صحبت میکنم, با احترام رفتار میکنم, هیچ گونه خرده ای از   کسی نمیگیرم, به دنبال عیب و ایراد در چیزی نمیگردم و سعی میکنم هیچ کس جز   خودم را اصلاح یا منظم نکنم.
[/size]فقط برای امروز : [/b][/size]برنامه   ای برای خودم خواهم داشت, شاید این برنامه را مو به مو انجام ندهم اما به   هر حال آنرا خواهم داشت, امروز خود را ار شر دو عافت عجله و دودلی حفظ   خواهم کرد.
[/size]فقط برای امروز :[/b][/size]   به مدت نیم ساعت در آرامش با خود خلوت خواهم کرد, در عرض این نیم ساعت سعی   خواهم کرد که در بعضی از لحاظ با دید بهتری به زندگی نگاه کنم.
[/size]فقط برای امروز :[/b][/size]   ترس به خود راه نخواهم داد از لذت بردن بخاطر آنچه که زیباست واهمه نداشته   و ایمان خواهم داشت که به همان صورت که به دنیا چیزی میدهم دنیا نیز   متقابلا پاسخ آن را خواهد داد.
[/size]. . . [/b]
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #9 : 12 دسامبر 2010، 11:41:24 am »

سلام
یه تجربه جدید از زندگی همراه برنامه کسب کردم : بیشتر تصمیمات زندگیم قبل از ورود به برنامه از روی احساسات بوده تا منطق.
تصمیمات احساسی آخر و عاقبت خوبی ندارن , سریع میان , سریع هم خاموش میشن.
کنکور - کارشناسی ارشد - ساز و آواز - والیبال و شنا - نامزدی - و بیشتر   تصمیمات حساس زندگیم سریع آمدند سریع هم از بین رفتند. 90% عامل اصلی شکست   در برنامه ریزیهایم شهوت بود.
اما امروز ابزار تصمیمات حساس زندگیم دیگر احساساتم نیستند, امروز این   تصمیمات را با استفاده از ابزارهای برنامه میگیرم , حتی تصمیمات ساده و پیش   پا افتاده.
خدارا شکر که امروز این درصد کمتر شده و روز به روز هم کمتر میشه.
با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز ...
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #10 : 12 دسامبر 2010، 11:42:29 am »

سلام
صداقت توی برنامه خیلی سخته. اولش نمیخواستم لغزشم رو   اعلام کنم اما چند لحظه که فکر کردم به خودم گفتم "واسه چی اومدی توی   انجمن؟" جواب قطعیم این بود "برای ترک کامل شهوت از زندگیم برای خودم نه کس   دیگر"
جمعه شب از ساعت 22 تا 6 صبح شنبه با دوستام میگفتیم و   میخندیدیم منم که تو این روزا  هیچ کاری ندارم که انجام بدم از صبح تا عصر   گرفتم خوابیدم. عصر شنبه توی جلسه شرکت کردم و شب سر سفره خیلی پرخوری   کردم. بخاطر همین دو موضوع شب خوابم نمیبرد. رفتم سراغ کامپیوتر و چند   ساعتی وقتم تلف شد تا اینکه حوصلم سر رفت و رفتم سراغ تلوزیون و دیدن شبکه   فوتبال ماهواره ساعت 4 و 30 دقیقه شد که فکرم رفت به گذشته که همچین موقعی   توی خونه با شبکه های ماهواره شهوت رانی میکردم. با شروع این فکر دیگه   نتونستم جلوی خودم رو بگیرم و دستم به گوشی موبایلم هم نمیرفت تا با   راهنمام تماس بگیرم ................
یکی از دوستان بهبودی میگفت "ایجاد تخیلات فکری از دیدن   یه صحنه .... , ده برابر خوردن غذاهای پرانرژی و محرک مثل موز و پیازه."   با دیدن ماهواره و حتی دیدن شبکه های استانی توی ذهنم تخیلات فکری ایجاد   میشه که بعضی وقتا توی این افکار ناخودآگاه غرق میشم و ساعتها شهوت رانی   میکنم. احساس میکنم باید مدتی چشمام رو به روی برنامه های تلوزیونی ببندم.   با یکی از دوستان بهبودی که در این مورد صحبت میکردم میگفت "زیاد نباید در   این مورد  به خودمون سخت بگیریم چون ماهواره و شبکه های استانی جزئی از   زندگی امروز هستن و امکان داره جایی مجبور بشیم نگاه کنیم و نه تنها   تلوزیون بلکه اجتماع هم همینطور , توی خیابون یا سره کار یا دانشگاه هم   امکان داره با دیدن جنسهای مخالف این افکار توی ذهنمون ایجاد بشه پس باید   نسبت به این موضوع بیخیال باشیم." اما من احساس میکنم دیدن فیلم های   ماهواره مطابق افکار بیمار گذشتم هستش و کاملا نمیتونم ماهواره نبینم و   باید جایگزینی واسش پیدا کنم. شاید نبودن توی خونه از صبح تا شب کمک بزرگی   باشه برای ندیدن تلوزیون.
و اینکه دیگه روزا نباید بخوابم و در طول روز اونقدر خودم رو سرگرم کنم و هوشیار باشم تا شب خسته بشم و دیگه تخیلات فکری نداشته باشم
خدایا با وجود بیماریم دیگه توان ادامه زندگی رو ندارم, شرم میکنم از خودم از تو و از دوستانم, عاجزانه از تو میخواهم که کمکم کنی
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #11 : 12 دسامبر 2010، 11:43:01 am »

گام دوم
( به مرور ایمان آوردیم که نیروئی مافوق میتواند سلامت عقل را به ما بازگرداند. )
این گام شامل 10 سوال میباشد. سوالات این گام بیشتر برای   ایجاد درکی درست از ایمان و ایمان آوردن به قدرت روحانی میباشد که برای هر   شخص تعریف خاص خود را دارد. بعضی از سوالات :
5. آیا در مورد ایمان آوردن ترس دارید ؟
6. درک کنونی شما از خداوند چیست ؟ اگر تصور ذهنی از خداوند دارید آن را بیان کنید ؟
10. هم اکنون پس از آشنایی و تمرکز بر روند ایمان آوری چه شواهد و نشانه هایی برای اثبات ایمان خود دارید ؟
بار دیگر هم میگویم که جواب این سوالات شخصی بوده و   هر شخص تعریف مخصوص خود را از سوالات دارد که در هر جلسه خصوصی قدم جوابها   را برای راهنما میخواند و نظر راهنما را نیز نسبت به سوالات میشنود.
قدم دوم به ما وعده داد که منبعی از قدرت خارج از ما وجود دارد که میتواند به ما آرامش بخشد. (نیروی برتر)
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #12 : 12 دسامبر 2010، 11:43:38 am »

سلام به دوستان
همه چیز عالیه, دنیا زیباتر شده, شاید اولین لغزش توی برنامه بعد از 78   روز سخت بود اما باعث شد تا دیدم نسبت به برنامه بهتر بشه, شاید این لغزش   لازم بود اما امروز با انرژی بیشتری راه بهبودی رو ادامه میدم.
برای دوره جدید بهبودیم تصمیماتی گرفتم,
اول اینکه هر روز 2 بار با دوستان بهبودی تماس بگیرم, یه تماس ظهر و   یکیم شب تا از روزی که گذروندم واسشون مشارکت کنم تا اگر تجربه ای دارن به   من هم بگن
دومین تصمیم اینه که نگاهام رو توی خیابون به جنس مخالف کنترل کنم تا   نگاه اول به نگاه دوم تبدیل نشه و تخیلات فکری در طول روز و شب نداشته   باشم, اگر هم نتونستم یا فراموش کردم نگاهام رو جایی کنترل کنم حتما توی   اولین جلسه ازشون مشارکت کنم
امیدوارم مثل گذشته که شکست میخوردم و از خدا کمک میگرفتم الآن هم مثل گذشته حتی بیشتر در طول روز به یاد خدا باشم
ممنون که مشارکتم رو خوندید, امیدوارم پاک بشید و اگر پاک هستید به دیگران کمک کنید که پاک بشن.
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #13 : 12 دسامبر 2010، 11:44:45 am »

سلام
الآن که این مطلب رو مینویسم احساس   شرم میکنم از این که بعد از 78 روز پاک ماندن , باید پیش دوستان بهبودیم   بروم و اعلام 24 ساعت پاکی کنم.
یک ماه آخر پاکیم زیاد به جلسات   اعتنایی نکردم و صادقانه تمام احساسات درونم را به راهنمایم نگفتم و در   جلسات از آنها مشارکت نکردم. احساسات و تخیلات جنسی طی یک ماه روی هم   انباشته شدند تا دیروز تبدیل به اولین لغزشم در انجمن شدند. (جمعه   21.12.1388)
از خداوند میخواهم افکار بیمارم را از هر گونه تخیلات جنسی و احساسات غلط پاک کند تا انسانی پاک شوم.
خارج شده است

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #14 : 12 دسامبر 2010، 11:45:24 am »

شریه پرسش و پاسخ - سوال 1  مدتی است با استفاده از اصول برنامه پاک هستم.   دیشب دچار انحراف فکری شدم که با استفاده از ابزارهای برنامه خیلی سریع   آنرا رد کردم. ولی در خواب ارضا شدم و خودم هم به ارضا شدنم کمک کردم. من   که انحراف فکری را رد کردم چرا در خواب ارضا شدم ؟
هرگاه شهوت در اثر دیدن یک صحنه تحریک کننده در   تلویزیون , مجله , اینترنت و ... فعال شود , در بدن انسان فعل و   انفعالاتی صورت میگیرد که منجر به یک میل جنسی میشود و تقاضایی برای س..ک..س   خلق میشود که این تقاضا احتمالا به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه ارضا میشود.   شهوت همانطور که در بیداری ما راوسوسه میکند در خواب هم میتواند ما را   وسوسه کند. بهتر است که برای پیروزی بر شهوت در خواب, در طول مدت روز   هشیاری خود را حفظ کرد و اگر در طول روز دچار انحراف فکری شدیم حتما از آن   در جلسات یا به صورت تلفنی مشارکت کنیم و شهوت را در معرض نور حضور دیگران   در جلسات قرار دهیم تا رها گردیم و از خدا بخواهیم که جای خالی آن را با   حضور خود پر نماید.
خارج شده است

این صفحه در 0.097 ثانیه 21 نمایش داده شد.