انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

وقتی درد یکنواختی بیشتر از درد تغییر شود ، آنگاه تغییر می کنیم ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: نامه ای به دخترم  (دفعات بازدید: 6283 بار)

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
نامه ای به دخترم
« : 01 دسامبر 2010، 09:35:31 am »

سلام زیباترین بهانه زندگی
.
سلام بابائی، الان که دارم این کلمات را می نویسم اشک توی چشمام حلقه زده، ساعت 12:25 امروز دقیقا یک سالت می شه و من می خواستم دستای کوچولوتو ببوسم و ازت تشکر کنم بابت اینکه رنگ زندگیم را قشنگ تر کردی. با اینکه صبح ازت خداحافظی کردم یهویی دلم برات تنگ شد، خیلی دلم می خواست الان توی بغلم فشارت می دادم و باهمون صدای شیرینت می گفتی بابا، فرین عزیزم من کلا آدم پرحرفی ام و خیلی راحت می نویسم اما نمی دونم چرا وقتی به تو می رسم فقط دوست دارم نگاهت کنم و بغض غریبی سرشار از عشق گلوم را می گیره به هر جهت از خدا تشکر می کنم بابت اینکه نعمت بزرگی مثل تو را به من داد، نامردیه اگه نخواهیم هر دوتائیمون از مامان تشکر کنیم که نه ماه تو را حمل کرد و بعد با سختی تو را به دنیا آورد و الانم باعشق غیر قابل توصیف داره بزرگت می کنه، شیرت می ده، تر و خشکت می کنه و ... و مهمتر از همه تمام زندگیش را داره نثار من و تو می کنه و آخرش فکر کنم باید سه تائیمون از خدا تشکر کنیم که این زندگی خوب را بهمون عطا کرد پس با هم می گیم خدایا ممنون خیلی دوستت داریم...
« آخرين ويرايش: 01 دسامبر 2010، 09:37:25 am توسط فرید »
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
پاسخ : نامه ای به دخترم
« پاسخ #1 : 01 دسامبر 2010، 10:18:47 am »

سلام آقا فرید
تولد دخترتونو بهتون تبریک میگم ....نامه خیلی تاثیر گذار وقشنگی بود یهو بغض گلومو گرفت ومعنی واقعی عشق برام نمایان شد...
آقا فرید بخاطر این همه احساس بهتون تبریک میگم وبراتون آرزوی خوشبختی وآرامش در تمام لحظات زندگی رو در کنار همسر وفرزندتون دارم ....

:-* :-* :-*تولدت مبارک فرین کوچولوی ناز...... :-* :-* :-*
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #2 : 01 دسامبر 2010، 10:20:47 am »

.
.
اینم عکس فریده از شوق حلیم تو دیگ افتاده ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #3 : 01 دسامبر 2010، 10:21:51 am »

ایول رضا حال کردیم... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #4 : 01 دسامبر 2010، 10:25:29 am »

ایول رضا حال کردیم... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
.
.
نوکرتیم به مولا
.
ایشاء ا... صد سال دیگه هم سایه ات بالا سرش باشه و در جشن پاکی خودت شرکت کنیم ...
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

فرزانه

• فرزانه
  • منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 327
« پاسخ #5 : 01 دسامبر 2010، 11:37:34 am »

با این احساس قشنگت اشکمو در آوردی- برای شما و همسر خوب و باگذشت و مهربونت و دختر شیرین و دوست داشتنیت روزها و سالهای خوب و موفقیت آمیزی رو ارزو میکنم و از صمیم قلبم دعا میکنم در کنار هم خوشبخت و سربلند و سلامت وجیباتونم همیشه پراز پول و ثروت بیکران خدا باشه.
این عکسهاهم هدیه تولد فرین - بهش بگو عمه خانم خیلی دوستت داره
« آخرين ويرايش: 01 دسامبر 2010، 11:47:53 pm توسط افق »
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #6 : 01 دسامبر 2010، 11:57:50 am »

از فرزانه جان به خاطر ابراز احساست بی شائبه و مهربانانه اش سپاسگزارم و تولدش را هم از صمیم قلب تبریک می گم.
خارج شده است

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #7 : 01 دسامبر 2010، 05:05:50 pm »

واقعا آقا فرید گریه کردم با نامتون.خیلی زیبا بود.از طرف من دختر کو چولوتونو ببوسید و تولدشو تبریک بگید.
چقدر دلم میخواست منم یه دختر داشتم.
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #8 : 01 دسامبر 2010، 11:50:32 pm »

چقدر حسه توی این تالار
چقدر عشقه
چقدر...
همتون رو دوست دارم
امیدوارم روزی اقا فرید توی این تالار کارت عروسی دخترش رو برای هممون بزاره
یک روز عکس خودش و نوه اش رو برامون ارسال کنه
و خودشون همیشه سرحال و شاداب باشن
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #9 : 06 آوریل 2011، 03:35:38 pm »

پاهای بزرگ ره پیموده ام
در برداشتن گامهای زندگی
میزبان پاهای کوچک توست
تنها اگر با انگشتان کوچکت
محکم دستانم را بگیری
و آنروز که دیگر،خود،راه رفتن آموخته باشی
با شکوه خواهد بود
در کنار من یا بدون من

خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #10 : 21 آوریل 2011، 02:26:47 pm »

من تو را نمی سرایم !..

تو ...

خودت در واژه ها می نشینی ..!

خودت قلم را وسوسه می کنی !!

و شعر را بیدار می کنی !!
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #11 : 12 مه 2011، 10:11:42 am »

.
دخترم سلام
.
عزيزترين بهانه زندگي، گرچه بعدازظهرها وقتي خسته به خانه مي ايم با بوسه اي كوچك و گامهائي نه چندان استوار به استقبالم مي آئي اما نمي دانم چرا گاه در اين مجال اندك صبح تا عصر نيز دلتنگت مي شوم. تو يكي از بهترين هدايائي هستي كه خدا به من ارزاني داد و هنگاميكه مي بويمت، مي بوسمت، باتو صحبت مي كنم و يا از تومي نويسم بغض شيريني گلويم را مي فشارد كه مي دانم اين همان مهر پدري است، بعضي وقتها احساس مي كنم تو قسمتي از قلبم هستي كه جدا شده اي و براي همين است كه دلم اينگونه برايت مي تپد. نگاه كردن به حركاتت از ديدن بهترين باله ها برايم دلنشين تر است دعايت مي كنم كه خداوند نگهدار و حافظت باشد و بهترين ها برايت پيش بيايد، مراببخش اگر در انجام وظايفم كوتاهي مي كنم، بيا بازهم هر دو از مادر و خدا تشكر كنيم، عشق مامان و توجه خدا هر روز اين آشيانه را گرمتر مي كند فارغ از اينكه وضع مادي ما خوب باشد يا خير يك چيز واضح است ما عاشق هميم و چه چيزي در دنيا از اين باشكوه تر است، تمام اين مطالب را مي نويسم تا در حافظه تاريخ ثبت شود و هنگاميكه بزرگ شدي مثل من محبت هاي پدر را فراموش نكني و به بيراهه نروي. اين عريضه اي بود براي دخترم اما خدايا مي خواهم در پايان درخواستي از تو داشته باشم، مشكلات كنوني ام را بگير و كمك كن كه بتوانم امروز حق فرزندي ام را در قبال والدينم ادا كنم. آمين
خارج شده است

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #12 : 18 مه 2011، 01:13:39 pm »

در آبي بي كران زندگي سرخي عشق آني حادث مي شود

و همچو ماهي قرمز كوچك از دستهايت سرخورده

گم مي شود در اقيانوس

پاروهاي زورق تصميم را محكم بگير

در لحظه هاي كوچك زندگي گم مشو
كه زندگي آبيست.
خارج شده است

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
« پاسخ #13 : 13 ژوئن 2011، 01:19:15 pm »

دختر کوچکم....
لحظه هایم سرشار از خواب توست...گاه میبینم که با پاهای کوچکت بابرچین پابرچین به رویایم میآیی...و مینشیی بر حریر سپید احساس من...بلند میشوم قلبم شادی که مدتهاست به خود ندیده را حس میکند میآیم ارام آرام و تن کوچکت را در آغوشم میگیرم...خدای مهربانم تا کجا شاد هستم...تا کجا خوشبختم...دختر کوچکم لبخندت پادزهریست بر تمام رنجهایی که کشیدم...بخند دختر کوچکم باز هم بخند تا زهر این تلخی ها از جانم به در رود...چقدر دلتنگ توام...یادت همچون شمشیر دو لبه ایست که مرا تا انتها شاد میکند و تا انتها میسوزاند و میکشد...
عمق این درد را چه کسی میداند...دختر کوچکم خنده ی چشمانت ان زمان که زانو بغل کرده ام و سر بر دیوار غم گذارده ام نور شادی را دیگر بار به قلبم میتابد...
شاید بمیرم...از غم تو...از غمی که امروز باز هم برایم تازه تر شد...شاید دیگر نمانم اما بگذار تن تو را در آغوش داشته باشم و ببینم لبخند تو برای من است هنوز و هنوز...بگذار آزاد بمیرم....
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • tuv752
PA medical world _16
« پاسخ #14 : 09 آوریل 2016، 04:33:18 pm »

Because they grow slowly, so the social body is very strong. Moreover, from the map, all marked area actually does not comply with the planet theory, look is actually a flat state. Duan Yun asked the old man,hogan outlet, the old man said, this is known to all. For this phenomenon, Duan Yun's interpretation of two. One is that this planet is so great that known,scarpe hogan outlet, tends to be planar; second is the local people and said in ancient China TianYuanDeFang theory. In this regard,tn femme pas cher, the cloud clearly believe that the former. The East,scarpe hogan outlet, total small-50 10 countries. The power to Tianlong Empire, Koleos Empire and Cassius the most powerful empire. Most of the three countries borders each other bordering Tianlong Empire occupied in the East, the Koleos Empire occupied the north, Cassius is located at the west side. Although three decades without war,hogan outlet, but small wars continue, warring,hogan outlet, often you hit me, I hit you, but no one got what benefits. Further north is the site. It is said that they often rob south. And, south-east of the wizard is the kingdom of the world, where is full of dense forests; Southwest is the Orcish empire; and many national good Kingdom lined every square on the mainland and in many countries because of the war being swallowed up. We come to talk about the major countries with special forces. In Tianlong Empire to the north, and Leo in the eastern half of the Empire of the Tanggula mountains, dragons occupy the place, in between the two countries across the vast expanse of the world of Warcraft forest, it is a world of Warcraft world, cloud they are through the world of Warcraft on the edge of a forest before returning to the dragon city. And the Orcish Empire,hogan roma outlet, Cassius Empire and Empire dragon in the sky of the Three Kingdoms in the middle also has a a once powerful force - the kingdom of the Holy See (formerly Empire). But because hundreds of years have not seen signs and several of the orc Empire Jihad, Curia had not like before. But he is also not underestimate the power and billions of dollars of believers throughout the mainland, if which country dare declare war on him, that he would have to consider their followers of the goddess's anger. So, the Vatican has also been placed on an equal footing with the dragon. But in this world, there is a noticeable force - world of warcraft. Here, you can not turn the beast into the beast, because they may be more human than you. And even more strange is that a large part of the wisdom of the world of Warcraft are serving in the country. That is, the wisdom of the world of Warcraft is a country's people, but mostly as a country's terminal force. Because compared to the strong human, the world of Warcraft often has a more powerful and more powerful magic of the physical and more. For example,nike air max pas cher, our human mage, such eight force is only equivalent to seven of warcraft. In this continent, five world of Warcraft will have the wisdom of humans, seven world of Warcraft will speak, and the nine world of Warcraft can be turned into a humanoid. Nine level of Warcraft is one of the country's most powerful force, and this is the strength of the human God level ah. The ten world of Warcraft is already a legend exists, it is said that the dragon is a Dragon King ten. Although compared to the general wisdom of the human world of Warcraft is not high, but they are more likely to control, and will not betray. Although the wisdom of the world of Warcraft is very small, but this is very much less than the number of human strong a considerable..Related Articles:

Such a quiet _394

Beamon legend _556

Do not kil

Never listen to any married man has declared the love tragedy. All the children are born. Also talk about no love. Ridiculous. Marriage and family are in love when they have no children. With children is the responsibility. Irresponsible people do not deserve to talk about love.
خارج شده است

این صفحه در 0.098 ثانیه 21 نمایش داده شد.