انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مرگ تنها برای آن عده زیباست که زندگی خود را زیبا سپری کرده اند آنان که از زیستن نهراسیده اند، آنان که به قدر کافی شهامت زندگی کردن داشته اند، مرگشان جشن است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و هفدهم  (دفعات بازدید: 13096 بار)

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def870
Ancient Mayan pottery found traces of tobacco
« پاسخ #15 : 20 آوریل 2016، 12:53:58 pm »

In recent years,hogan sito ufficiale, archaeologists have begun to use>
A scientist at Rensselaer Polytechnic1 Institute and an anthropologist2 from the University (anthropologist) at Albany teamed up to use ultra-modern chemical analysis technology at Rensselaer to analyze3 ancient Mayan pottery4 for proof of tobacco use in the ancient culture. Dmitri Zagorevski,mont blanc pas cher, director of the Proteomics Core in the Center for Biotechnology and Interdisciplinary Studies (CBIS) at Rensselaer. And Jennifer Loughmiller-Newman,air max pas cher, a doctoral candidate at the University at Albany,air jordan pas cher, have discovered the first physical evidence of tobacco in a Mayan container. Their discovery represents new evidence on the ancient use of tobacco in the Mayan culture and a new method to understand the ancient roots of tobacco use in the Americas. Th Eir research will appear in the journal  rapid communications in mass spectrometry,scarpe hogan outlet, in an article titled & quot; the detection of nicotine5 in a late Mayan period flask6 by the the GCMS and LCMS methods.",tn requin pas cher,
Related Articls:

Four when the pastoral mixed Hing rewrite

Raising ta

hogan outlet

The customs at the place of destination shall accept the electronic declaration in advance, and shall handle the formalities of transition, cancellation25 after verification, acceptance of documents, examination and release, etc. after the goods have been carried to the surveillan CE area of the Customs at the place of destination.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Five questions about marriage
« پاسخ #16 : 22 آوریل 2016، 04:51:07 pm »

to the age of marriage, age, do not have the child will not be............ When you get married, there may be some doubts about this. This is not the right thing to do, but, do you take this thing in the first place in the marriage?
 because I think the fourth problem can not ask for export. At least you can change a way to ask.
Ayawawa
Five questions about marriage
 but at least that a few can reflect some of the problems,hogan outlet online.
 1. If I do not have the ability to bear, you and the family can accept me such a daughter-in-law?
 the following is the problem: [by Www.DuanMeiWen.Com finishing]
 5. "If I dystocia and even saved me, I will completely lose the ability of giving birth, when your parents hope children, you choose the adult or child?" The Encyclopedia of
 today in micro-blog, Sina, saw a long micro-blog Ayawawa. A girl in marriage married before, five questions to ask the man.
 but on this issue, at least I have a week and I think that feeling is the first condition of marriage.
 question one: what is the purpose of marriage for?
 4. "I and your mother at the same time in the water, can only save one who you save first?"
 about the baby, I will not say more here. You don't ask me any more.
 first and don't say whether these five questions really can ask.
 if it is a man to choose this, you have to think about it, you in his eyes,chaussure jordan pas cher, what kind of existence?
 2. "If I encounter rapists, you want me to defend the chastity,louboutin pas cher, and obedience so as not to suffer more damage? "If you have a daughter, you want her...... Or... " Green advertising
 if you choose to defend this chaste, wouldn't have anything to say.
 of micro-blog said, amazing is that a lot of men's answer is, want their woman >
 discussed the issue today with the week, and he thought that many people would get married for the purpose of having a child.
 married fellow citizens,nike air max pas cher, do not ask,sac goyard pas cher, and look at it.
 I think it's a lot of people think that one of the necessary steps to get married is to have a baby. Like marriage is a ritual.
 question two: does your man really care about your self-esteem and personality? What he wants is your body or soul?
 3,hogan sito ufficiale. "Do you write my name on the real estate license?" (added: &quot,golden goose outlet;if you would like your daughter to marry a man who does not write her name on the house property card,scarpe hogan outlet?"
Related Articles:

Just let t

Lose, get

Be responsible for your own worries

Rain is too difficult, presumably there is no water. To go halfway, rain again, small, sparse, fell upon the little mud. Thought, this may be under a while. But the ground was wet, and the rain stopped. The sky is still overcast, the sun slowly come out through the clouds, a glance, and pulled back by clouds. Misty sky, no light and no rain.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Moral education work plan 2015 middle school
« پاسخ #17 : 23 آوریل 2016، 01:09:17 am »

five, the main points of work:
 first, the guiding ideology: educating people, moral led, focusing on the effectiveness of
Moral education work plan 2015 middle school

Day jokes

Do one thi

This is the farewell to the winter and spring, is a break up in the cold. If you often remember the winter cold, then you will cherish the warmth of spring. In there is always a lot of people easily lost past experience, and indulge in some river of life seemingly brilliant fragments, but there is no such a season, there will be people in full bloom and sooner or later the withered life singing?? No matter whether I'm singing my life.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
An invisible friend
« پاسخ #18 : 23 آوریل 2016، 01:19:08 pm »

once thought that few people know me,golden goose saldi, today,air max 95 pas cher, when I freeze here, I do not know is that you still look wet my eyes.
 this is what I like, it will inadvertently walked into the heart. Some people say the heart is a sentimental thing,nike tn pas cher, will be because of a word, a look, a even Zhimaxiaoshi and joy, sorrow, or love, or hate...... I am on the paper, in the grid,air jordan pas cher, in my memory,hogan outlet online, the accumulation of these moments.
HTML template invisible friend
< br / > the original I am not lonely, and my heart interlinked, gestures,goyard prix, I understand and I like smile,sac goyard pas cher, like the summer mountain on a meter of sunshine. That's it, my dear friend, breathe with you,tn pas cher, spread out all over.
Related Articles:

Shizumori baishang bloom rega

Distance _

Wish you a lifetime love

A year, tomorrow you must go abroad game, I know you expect this has for a long time, this is the game for the first time since you hurt, I miss the time you are not injured, perhaps we still have the opportunity to see many, maybe the situation will better than it is now a little. But I am very satisfied, although you are not particularly able to understand me, even when I was angry, you never coax me.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Barrios: because of the president, he was very concerned about my situation when
« پاسخ #19 : 23 آوریل 2016، 10:31:16 pm »

Barrios: I spent the last 3 years in Dortmund,ugg pas cher, I learned a lot,hogan roma online, especially this season, Dortmund will always be in my heart.
Barrios: to Hengda because the boss is good for the money I went to Russia as early as
 Barrios look forward to win the double crown bid farewell to
 picture: you and Guangzhou Hengda signed four years, your future career is to go to gold?
 Barrios: I don't know,nike tn pas cher, I'm 27 years old, just thinking about the present. I took the two with the Dortmund Bundesliga champions, I also played in the world cup, do not need to prove what.
 Barrios: I'm going to have a rest period of 6 weeks so that I can celebrate with him on his birthday in January. He's 8 years old, but I've never had a birthday with him.
 Barrios: because of the president,golden goose outlet, he was very concerned about my situation when I was in a difficult situation. Another reason is the age, I am 27 years old, I want to start a new adventure,hogan outlet, rather than sit on the bench.
 picture: the last game,goyard prix, you will be with the name of Dortmund engraved in the German Cup it?
< p > Barrios: This is the biggest wish, I hope with double world champion and fans say goodbye, of course, more hope the goal against Bayern Munich.
 picture: what does it mean to go to China for your son,chaussure tn pas cher, Thomas?
: Recently you have been on the bench in Dortmund, will you be happy to be on the bench after a move? Or is it sad to leave?
 picture newspaper: that why choose superior?
< p > Beijing time on May 10, the German "Bild" in the barrios of China finally let the broke the silence, Barrios in an interview expressed himself to join rival motivation, and to support his Dortmund fans farewell.
 Barrios: if I went to Russia last year for money,hogan outlet online, I went to Russia for twenty million euros.
 picture: but if you want to return to the world's top teams from the super team is very difficult, China is your last stop?
Related Articls:

Guo began

Chinese re

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
Leisurely horse
« پاسخ #20 : 28 آوریل 2016، 12:03:58 am »

< p > use during recess, lunch time playing music,goyard paris, this is young pioneers of our school radio station of a routine work, it can inadvertently cultivate children's temperament, to relax their mind, and I in addition to the provisions of the world music, also often add some beautiful folk music, songs, children's songs.
< p > because I'm sure the Matouqin plate has been unable to buy,scarpe hogan outlet, while the old man was eager to get. Then I took the old man to go outside in a copy shop for him to burn a CD, the old man did not expect just spent $2.50.
< p > listening ear imitates the sounds of music, watching the blue sky under running on the playground of the angels,air jordan homme, sometimes drunk,hogan outlet online, immersed in a beautiful legend, like fluttering leisurely flew to the distant prairie, where my dream in mind linger.
 at this time, the phone suddenly rang, the screen is a strange number, answer.
 but the old man will not use VCD, there is no young people at home, how to do? My heart one horizontal: simply good thing to do in the end! Go to the old man >
 music is the soul of the supplies.
The HTML template may horsefiddle
< p > after lunch, habitually walked into the school broadcasting room, put a piece of light music disc into the DVD and less, deep melodious Matouqin sound of music floating over in the playground. Wonderful music, like a pair of invisible and gentle hand, blows to move early summer breeze, light parting the green willow shade, lit the warm sun of noon, with children chirp sound frisky, as if to make the hundred years of ancient elm elm also shiny light up.
 originally, the old man has come to the school before, just for the safety management of the school is not allowed to enter the foreign staff. I took the disc, through the playground, went to the school to see the old man.
< p > a simple blue card at the end, an old-fashioned forward hat, a pair of tall, sturdy physique, holding a thick old uncle's hand to scrutinize the his generous rubicund, I blurt out: "you are a typical Mongolian oh." The old man called Ulan, 75 years old, is a retired doctor hospital department of internal medicine.
 phone over there,hogan scarpe outlet, is a strange man's voice: "you are Miss Wang, oh, you put the music is too good to hear, I was your school neighbors......" I heard,nike tn femme pas cher, is an instinctive reaction,chaussure tn pas cher, this is which residents feel music too big school "complain", contrary to my expectation and understanding to know. This is a Mongolian old uncle, he lived in the wall of our school community, since the days,nike tn requin soldes, he has been in the afternoon quietly listening to my broadcast music, his behavior caused the curiosity of the neighborhood, they do not know, old man has long been intoxicated in the melody of dances. The phone, old uncle said he ran several shops did not buy a similar music tapes, he wanted to meet me, take a look at where to buy the tape, I can feel the old man of folk music that love and eager to get the feeling, because, I am also a love of music people, I once had a similar situation.
Related Articles:

Mid Autumn Moon reminder drunk

With the heart to watch

In a dream

I seem to pay little attention to only a short while ago, fifteen of the moon, this is August wanes, the law of nature. At that time, there was a circle at home, then I also have a circle, very round and round. At that time I did not know how to worry, this circle will have a defect of the day. Even on that day, it should be a lot of years, I take it for granted.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
May one heart _4
« پاسخ #21 : 28 آوریل 2016، 08:57:12 am »

The HTML template would like to have a heart
,golden goose outlet
 recently has been circulating "would like to have a heart", every time you want to hear the impulse to cry,basket tn requin, perhaps it is sad melody, touched my heart of the ripples. Hate is the inexplicable obviously is the first love songs,scarpe hogan outlet, but I hear, another kind of sense of < br / > < br / > sleep,hogan outlet, the melody sounded,air max pas cher, I always thought to belong to my childhood, in fact I didn't have a childhood,louboutin pas cher soldes, this first song, but always I pull up to the very far place,hogan outlet online, the heart not by blast ache, let me remind of, do not want to recall things, let me tears blurred eyes, sometimes really want to hate a person, but I do not hate, always in a minute to abandon inner remorse,hogan outlet online, perhaps when I burst into tears, my heart also relieved...
Related Articles:

Is there

Heart expe

Hearts fil

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Struggle of life will be more exciting
« پاسخ #22 : 28 آوریل 2016، 08:08:01 pm »

Struggle of life will be more exciting
,hogan olympia outlet
 1, if you do not want to work only for the dreams of others, then the struggle for their dreams! Write down your dreams and place them where you can see them every day!
< br / > 2, the wolf has three characteristics: a keen sense of smell, and the second is indomitable indomitable spirit of attack,air max homme pas cher, three groups struggle, enterprises to develop a group of wolves must have these three elements.
< br / > 3, the bounden duty of scientists told us shall continue to struggle, thoroughly expose the nature's mystery, to master these mysteries can be in the future for the benefit of mankind.
< br / > 4, protect those who struggled and failed, but for those without a struggle of the onlookers, completely unprotected necessary. If you ask for a reason,nike tn pas cher, because the group of guys do not understand the fight, and have no respect for others. Full of complaints, complaints and slander of others, what a blame society, never tried desperately. For this group of people, regardless of the disposable.
< br / > 5,goyard prix, my life goal is to give you tongjiaqian happiness, to the well-being of the whole family, to the well-being of our children and grandchildren.
 6,sac goyard pas cher, life is not suffering,hogan sito ufficiale, but also not enjoyment, but we should strive for and stick to the cause.
 7, self-reliance, hard work -- Mao Zedong rhesis
 8,hogan outlet online, for the love you hurt you for your life, even with the naked marriage began once again? We're "naked""! Long life has enough time to struggle to fill the naked marriage of blank, with their hit that he (she) for managing love life is obtained the king of happiness!
< br / > 9, no one to accompany you to walk for a lifetime so you have to adapt the lonely; no one will help you a lifetime so you have to fight all the time. Yeah, so no matter how to your efforts don't always put hopes in others I acridine today Thursday we are always afraid of lonely afraid growth actually each people all alone we have to move forward only to I believe in front of a certain sunny because still beautiful is youth and bloom meet FM frequency monotonous Jane love him is to give him gas 2012 our youth Zhan
< br / > 10, "don't to me said, 'all right' or something like that, I try to struggle, it is nothing but hope to own love strong protection. What I want to see is that my woman is dependent on me, and the feeling of being needed will make me feel at ease. Do you understand?" Rong Lei's arm strength, almost put her heart into his arms, until two people be made one.
In the Moses, the < br / > 11, when God made the manufacture of our imperfect,tn pas cher, its process we have a lifetime effortRelated Articles:

I believe

Grandpa's

Hold your

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Ten ban red line to establish the image of civil servants
« پاسخ #23 : 28 آوریل 2016، 11:23:39 pm »

&lt,hogan outlet; p > Jiangbei District provisions of cadres, as, in the provisions of the eight Central and punish the four winds based on, even spread vulgar culture, gambling, extramarital s..e..x etc. expressly prohibited and may not fine,chaussure air jordan soldes, more operational, let us have a new look on the change of the work style of cadres.
< p > Jiangbei District vigorously gas to the indecent "therapeutic" officials "legacy", in order to as an opportunity to let leading cadres consciously taut "clean" the string,hogan outlet, the gap of official morality "monitor", purify the party lurking in the foul atmosphere, will completely change the only media exposure, discipline inspection to "Eureka" embarrassing situation. Let be self-respect,hogan outlet online, self-examination consciousness of the officials, the importance of personal accomplishment and consciously build a strong sense of defense,hogan sito ufficiale.
 ten ban red line     
;
< p >, the author believes that the party members and cadres to reshape the image of the public servant, in good faith for the people, & nbsp; popular insist Aoyama do not relax, Ren scraping and southeast wind; people, send warm shine jolly, regardless of spring, summer, autumn and winter. Second for sincere, the current reform tasks are arduous and difficult, we must conscientiously, abyss, treading on thin ice, carefully the reform, development and stability of everything done, solid basic worry, threw problem-solving for the masses; the third is to political integrity, to cherish the hard won opportunities in politics, often repair for the German government, Chang Huai self-discipline of the heart,hogan outlet online, often think of the victims of greed, to defend the poor and loneliness, steady live mind, withstand test; the fourth is to for decent people, not to be overruled by the waste business. Don't take principles do transactions, ensure power run clean, upright to win >
 recently released, Jiangbei District Party cadres "positive is in" ten prohibitions. Stressed that the establishment of the ban is to delineate the red line, so that party members and cadres to stop, improve the style. Don't let the ban become a decoration, to increase the intensity of implementation. Triggered widespread social resonance.
< p > once upon a time, the work style of cadres became the topic of the cusp of public opinion, Lei Zhenfu "pornographic" incident into the network of public opinion "bomb", aroused the numerous topics, leave the streaky 100 ridicule and Tucao. In addition to the painful lessons of the parties, or perhaps more awkward and Party organization,goyard paris. Officials of individual cases of private life erosion, lead the public to the party and government team style check "whole daydream", doubts about the organization selecting, cultivating and educating people "suck", will be more corrupt hotbed to behind the "no matter" of the government.
 said to be, even the requirements of social people must have personal qualities, officials repeatedly violated, it also called good officer? It is not cold the heart of the public, so that officials have returned to the feudal society decadent and declining ". Such officials more, our reform how to promote the smooth progress of the industry?
< p > recently people's Forum: "life is an official of the premise," a text, put forward "as one of the leading cadres,nike tn pas cher, depending on my fix for." Ten ban, Jiangbei District to guide the new trend for cadres.
 to establish the image of civil servants 
Related Articles:

mainstream

Let the fans spirit flourish

From 1979 began literary creation, in the national and provincial literary journals published more than 100 million words of fiction, essays, reportage and script that works by income in various literary anthologies and middle school students in extra-curricular reading. Published works of fiction, essays, essays, dramas and operas.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Learn to enjoy living in the fate, rather than tangled in the relationship
« پاسخ #24 : 29 آوریل 2016، 12:05:48 am »

< p > to enjoy live in the fate of all,hogan scarpe outlet, understand in detail the simple and pure bright light, you will find who linger around the intricate relationships, incredibly gradually in your simple sum,hogan outlet, then suddenly enlightened,scarpe hogan outlet, pleasant walking in the road of life...
HTML template learn to enjoy living in the fate, rather than tangled in the relationship
< p > life is alive,hogan outlet online, to avoid dealing with all kinds of people and things, not tangle is very difficult to do, especially be lovesick, feeling tired... However, just imagine, every person, thing, thing, love, in our life or life...... Are not isolated or accidental, is a fate traction mingmingzhizhong.
 so, learn to cherish gratitude each each each period...... In some fate of us, is that we enjoy the surprises and purity of life experience, why should each other the relationship between brood or long or short or gather or scattered or lost,hogan outlet online,... Learn to accept their own face,louboutin pas cher, right, frank, put down the worry,hogan sito ufficiale, trap,louboutin pas cher, hesitate...... Bless yourself! Everyone's blessing is blessing in the piling!
Related Articles:

I think, w

May missing

For you, but also for meditation

خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
English law dictionary E-33
« پاسخ #25 : 29 آوریل 2016، 09:19:33 am »

,hogan outlet online
2. - 1. The exchange is a negotiation1 by which one person transfers to another funds which he has in a certain place,goyard pas cher, either at a price agreed upon,tn pas cher, or which is fixed2 by commericial. This transfer is made by means of of an instrument which represents such funds,hogan sito ufficiale, and is well known by the name of a bill of exchange.
3. - 2. The price which is paid in order to obtain such transfer, is also known among merchants by the name of exchange; as exchange on England is five per cent. The 4 wash. C. C. R. 307. Exchange on foreign money is to be calculated according to the usual rate at the time of trial. 5 s. & amp; R. 48.
EXCHANGE

Com.,goyard pas cher, law. This word has several significations.
.- 4 French writers The commercial on law denominate the profit which arises from a maritime6 loan exch&gt,ugg pas cher;
4,hogan olympia outlet. - 3 Barter3 (v. Q,hogan outlet online.) the transfer or goods of and chattels4 for other goods and chattels is also known by the name of exchange though the term barter is more commonly used.
5..
Related Articls:

information times dispatch  according

Dong Jie accused of child speech Yueming Pan moved

Rules of procedure of the people's Congress of Shenzhen municipality _14

Then two people go to the corner to take green van, although the Gou girl has been deliberately pulled his cap, but in shorts and black stockings modeling remain compelling, car people have voted with curious eyes. She is only the head big eared lower. Peer glasses man first in the Admiralty alight, Gou girl is in north point off the car and taxi back to Tseung Kwan O TV city, so turning is in order to save half the distance taxi money, earnestly carefully.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Male teachers Halloween dress up as a ghost show muscle is said to be the highes
« پاسخ #26 : 29 آوریل 2016، 03:29:37 pm »

< p > it is understood,hogan roma outlet, the man of God "teacher is a Wing Chun teachers, active site character required him to show the sexy muscles and make people envy the mermaid line,air jordan pas cher, students screaming constantly. Although looked very frightened, but in our hearts the two teachers are the highest value of the history of the ghost"." A student in the school of professional flight attendants said.
< p > yesterday afternoon at half past one, Sichuan Vocational College of Southwest Airlines "Halloween" terrorist big parade began, according to understand,hogan outlet online, this is the school the second Halloween Carnival. "Last year, we organized the school first & quot; all saints & quot; carnival, students of the repercussions not very good. Halloween is a holiday in the west,scarpe hogan outlet, but it is a lot of young people like it because it is a lot of fun and exciting. In addition,scarpe hogan outlet, I hope the students can understand the fear is from our heart,scarpe hogan outlet, is not true, do not be afraid of fear, to have the courage to overcome the fear." Sichuan southwest aviation Career Academy, responsible for organizing the activities of the students said.
< p > on October 31, and to the west the wacky Festival "Halloween", "Halloween" as the theme of the activities unusually unpopular. Southwest Airlines in Sichuan campus of Career Academy, a "Halloween" terrorist "ghosts" gathered let costume party. Led by the male god teacher playing the ghost is to let the girls and fear and love,chaussure air jordan pas cher, known as the history of the highest value of male ghost".
 on a page 1234567 next page shows the full text
< p > recently in the school became popular campus male god goddess teachers also joined the students of the carnival, they play is horror movie "power saw fright" killing spree "bell" and kill assistant,hogan outlet online, ferocious facial expression, Jian Shuo figure, issued creak sound of power saws... People instantly chill.
Related Articls:

18 after the 20 Standing Comm

Henan civil rights 23 year ol

Malaysia,

It is worth noting that the current railway sector requires all 12306 users in December 3 to complete a two-way verification of the phone, not in the specified time to complete the verification of the user may not be able to purchase through the network. But for the specific remedy to miss the user's verification, the railway sector is still in the study.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
< p > when asked whether to help his girlfriend home equipment, Huang Xiaoming k
« پاسخ #27 : 29 آوریل 2016، 08:10:26 pm »

Huang Xiaoming (right) and Lafayette (left) frequently whisper
 earlier to attend the Paris autumn and winter fashion week (data chart)
 wearing sunglasses Huang Xiaoming, said in addition to buy clothes for himself,scarpe hogan outlet, but also for his girlfriend
< p > when asked whether to help his girlfriend home equipment, Huang Xiaoming koukuai louzui said: "I have to buy clothes for girlfriend,golden goose outlet, as long as she likes,goyard prix, all I will buy!" That was "Huayi Brothers" under the banner of him, whether they know Baby to join Huayi, there is no chance to give her advice or have no chance? Huang Xiaoming embarrassed to say: "do not ask again!" Then patted the shoulder of the reporter, the scene is funny!
 information times dispatch UN popular actor Huang Xiaoming and model angelababy has been externally recognized to a,hogan outlet online, Huang Xiaoming handsome handsome original girlfriend very considerate, admitted they would help each other to buy clothes,air max 95 soldes, "as long as she likes, everything will buy more said.
Baby
 Huang Xiaoming earlier in Paris to enjoy the Homme Dior 2013 spring and summer series of fashion show, with a military green clothing appeared,chaussure jordan pas cher, attracted a large number of domestic and foreign media surrounded. He is friendly, the embodiment of adult meat board in the background, allowing the photo. Asked about whether and when the baby with a tour of Paris,tn requin pas cher, Huang Xiaoming exposed sweet smile, but still paused for a few seconds to answer: "there is a chance will come." That came to Paris several times Baby, whether to do his tour guide? Huang Xiaoming immediately shifted the topic: "don't ask."! Might as well ask the brand men's design?" Even to deliberately evade the question,golden goose saldi, he took the initiative to talk about like the brand of men's series, "I have to buy, because the material is comfortable.
Huang Xiaoming unlimited buy clothes to send his girlfriend: as long as she likes all will buy
Related Articls:

Huang Yi husband propaganda t

Xun Zhou a

Kaige Chen's son

Then two people go to the corner to take green van, although the Gou girl has been deliberately pulled his cap, but in shorts and black stockings modeling remain compelling, car people have voted with curious eyes. She is only the head big eared lower. Peer glasses man first in the Admiralty alight, Gou girl is in north point off the car and taxi back to Tseung Kwan O TV city, so turning is in order to save half the distance taxi money, earnestly carefully.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Shanxi Provincial People's Congress deputy secreta
« پاسخ #28 : 30 آوریل 2016، 09:50:50 pm »

source: Xinhua ,air max pas cher
 June 2006, Song Li left the "&times; &times; evening news", to the people's Congress of Shanxi province people's Congress, still when the photographer. The newspaper for the public release of the country, are in contact with the NPC deputies, representatives of the officials and the big boss.
< p > from April 2010 to July 2012, Song Li served as a network of people's deputies, deputy director, director, President, the representation of the people newspaper, assistant to the president, deputy editor in chief, Li sound Yuanzhi chairman and general manager. In just a few years, she was from an ordinary photographer rose to deputy director, the deputy chief editor of treatment. Some colleagues said, Song Li and Li Zhenglun relationship is very special".
< p > Song Lee before the incident of identity is the vice editor in chief of the people's representative daily, deputies to the National People's Congress,hogan sito ufficiale, President of the network, Li Yuanzhi network media technology shares limited company (the following referred to as "Li Yuanzhi sound"), chairman of the board of directors.
< p > 1 December 1999, in Shanxi Province, a newspaper group's "& times; & times; evening news" was officially inaugurated, Song Li Cheng the the newspaper publishers. According to a colleague who is familiar with the song Li, she is mainly responsible for the Taiyuan City clothing city area newspaper distribution.
< p > in 2002,hogan sito ufficiale, "& times; & times; & times; & times; daily and" & times; & times; evening news "with (and later separated),hogan outlet, in the newspaper's leadership Yang help Song Li Cheng the" & times; & times; evening news photography department a reporters. Colleagues on the evaluation of the song is: "in the text reporter she was the best photographer, she is the best photographer in the text".
 "people's Daily" reporters saw provincial and municipal leaders of the opportunity,hogan roma outlet, which provides convenience for the song.
 years of experience, the song by Shanxi Provincial People's Congress Deputy Secretary General Li Long and "people's newspaper" on behalf of President Li Zhenglun optimistic.
 this year,scarpe hogan outlet, 39 year old Song Li,hogan outlet online, whose life trajectory is quite legendary.
 2011 or so,goyard paris, in the support of President Li Zhenglun, Song Li was established in Shanxi Li source media, and as chairman.
< p > in the song and arrested more than 5 months after, November 28, 2013, the sixth meeting of the second session of the Standing Committee of Shanxi Province decided to revoke Li Zhenglun of Shanxi Provincial People's Congress Standing Committee Deputy Secretary General, which from the appointed time of less than 8 months. , further reading: Changzhi City in Shanxi Province, the original Mayor Zhang Bao resume pictures for lover Song Lee accelerate sacked secret led Song Lee network system Changzhi sacked Mayor Zhang Bao mistress Shanxi Changzhi sacked mayor mistress song and beautiful picture exposure Song Lee profile
 was born in January 1976 in Taiyuan, Shanxi,,, the father of a newspaper group in Shanxi before retirement is a middle-level logistics cadres.
Related Articls:

Maoming, f

Fujian strict control of motor vehicle exhaust emi

You fill in as long as the website registered mobile phone number, send "999" 12306. Later the phone will receive a six digit digital verification code, in 10 minutes will be 6 digit verification code input in mobile phone verification of the page is blank, click on the "verification". According to the prompt step down, the operation is very convenient.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Women enjoy the perfect life 21 law
« پاسخ #29 : 01 مه 2016، 11:06:36 am »

< p > in addition, as a woman, in addition to the often learn to arm themselves, not even don't know how to dress,golden goose mid star, keep the best people, to do a successful woman, inside and outside of the solid just calculate perfect. So take some thought, dress appropriately, can be regarded as one of the most simple method of self appreciation.
< p > although true,hogan outlet online, as it is difficult to you,hogan interactive outlet, in the busy,scarpe hogan outlet, but also did not forget to study, enhance competitiveness and diverse roles,scarpe hogan outlet, both solid and thoughtful, if less stamina and endurance also did not have the means really competent.
 3 plans to dress up for a week:
 1 happy diary:
 2 to supermarket shopping:
 try every Sunday, go to the supermarket to buy a big, will be packed full of refrigerator, with a happy mood, to meet the first day of the week.
< p > use the camera to shoot their own every pair of shoes (looks),ugg soldes, posted in a prominent place in the box and on Sunday arranged next week dress collocation so that you do not need to get up early every day,hogan sito ufficiale, for the day to wear what dress and nerve racking, save time can to leisurely enjoy a delicious breakfast, or spend some time to do facial massage the.
< p > today's women often wear so many hats, plays a good wife, good mother, good employees, a good boss, besides, it is also a good daughter, good daughter-in-law various different role.
 4 to make good use of digital sense:
 to really do a successful woman, in both internal and external, less can not help but meet the emotional, here to provide you with 21 recipes to enjoy life. To help you every day, easy to do things more handy. I hope you happy don't let go of the catalyst with extreme ease.
< p > to develop the habit of keeping a diary every day, every day happy mood and make you happy people and places,goyard pas cher, whim can take them out and relive the fun time, every day is a good day, every year is a good year. Keep a good time in life, do not leave the unhappy mood to tomorrow.
Women enjoy the perfect life 21 law
Related Articles:

Love and mountain climbing

Which of t

Monkey and

International tax planning is the domestic tax planning within the scope of the extension and development, its behavior not only across the tax environment, but also related to the tax policy of more than two countries. Therefore, international tax planning than those of the domestic tax planning is more complex.
خارج شده است

این صفحه در 0.1 ثانیه 26 نمایش داده شد.