انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ذهن تنها زمانی در صحنه می ماند که به تمامی در چیزی نباشی. در هر کار و هر چیز، تام و تمام باش تا ذهن نتواند حتی برای لحظه ای تو را آزار دهد

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: پرسش پاسخ  (دفعات بازدید: 1531 بار)

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 762
  • مراقبه یعنی گرفتن جواب از دهان بزرگترین منبع ممکن
    • Http://Behboodi.Org
پرسش پاسخ
« : 22 نوامبر 2010، 08:44:48 am »

پرسش پاسخ _ شهوت و غريزه جنسي
پرسش زير از سوي يكي از نظر دهندگان محترم مطرح شده. در پست هوشياري و ميانه روي.

پرسش:

سلام دوست عزیز
یکی از دوستان نظر بر این دارد که شهوت را نباید ترک کرد بلکه باید هدایتش کرد؟ ایا بین شهوت و غزیزه جنسی فرقی است؟ ایا باید شهوت ترک بشه؟ ایا شهوت چیزی هست که خداوند درون ما قرار داده ممنونم اگر به سوالات من جواب بدهید

پاسخ:

در انجمن ما شهوت با غريزه جنسي فرق دارد. شهوت يك ميل افراطي و خودخواهانه است كه معمولا فقط به خود ميانديشد و فقط به دنبال ارضا شدن و لذت بردن است. غريزه جنسي همان نعمت و هديه ي الهي است كه براي توليد مثل و نهايتا روابط عميق زناشويي و عاطفي به انسان داده شده.

شهوت به خواسته هاي فرد مقابل و ارزشها و اصول صحيح و اخلاقي و اجتماعي توجه نميكند و گاهي به هر قيمتي، حتي خسارتهاي جبران ناپذير، سعي در ارضا خود دارد.

ما شهوت را ترك ميكنيم و شروع به تصحيح و رفع مشكلات انحرافي خود ميكنيم. اگر مجرد هستيم با پاكي پيش ميرويم تا بخواست خدا اگر او صلاح بداند در نقطه اي خاص وارد زندگي زناشويي شويم. و اگر متاهل هستيم با كمك دوستان و اصول برنامه كه خدا هدايت ميكند، روابطمان را با همسرمان بهبود ميبخشيم.

زيربناي روابط جنسي با همسر نبايد شهوت و خودخواهي باشد، بلكه عشق و عواطف پاك.

خارج شده است
با امید و توکل به نیروی برتری که ما را انتخاب کرد تا در کنار هم جمع شویم و سنگ صبور یکدیگر باشیم، از خدا می خواهیم کمکمان کند تا روز به روز به او نزدیکتر و در راستای بهبودی و ترك شهوت گام برداريم، به امید اینکه صدای این جلسات به گوش تمام افراد نیازمند برسد .

غلامرضا

• مدیر انجمن
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 762
  • مراقبه یعنی گرفتن جواب از دهان بزرگترین منبع ممکن
    • Http://Behboodi.Org
پاسخ : پرسش پاسخ
« پاسخ #1 : 22 نوامبر 2010، 08:45:23 am »

پرسش:

با سلام و تشکر
بعد از 2 سال و چند ماهی پاکی احساس کردم با رهجوی خیلی درگیری دارم و خیلی رابطه سالمی با هم نداشتیم از اول.

آیا میتونم بهش بگم راهنمايت را عوض کن و دیگه راهنماش نباشم؟ خیلی دارم ازش خسارت میخورم و خودش هم به این خسارت زدنش اعتراف کرده و 12 قدم را باهاش کار کردم 1 سال و نیم هم پاکی داره. ممنون میشم از جوابتون

پاسخ

با سلام. دوست گرامي روابط هميشه قابل تصحيح شدن و ترميم شدن هستند. اما مطمئنا ما هرگز خود را در معرض امتحانهاي سخت و غير ممكن و از حد توانايي خارج قرار نميدهيم. مرزها و حد و حدود خود را مورد آزمايش قرار نميدهيم و معمولا آدمهاي خاص و مقدسي نيستيم. اينكه شما توانايي روبرويي و ارتباط و كمك كردن به يك معتاد جنسي يا بيمرا ديگر را نداشته باشيد امري گاهي طبيعي است. اما با توجه به پاكي و مدت حضور شما در برنامه احساس ميشود كه ميتوانيد تا حد زيادي روابط خود را ترميم و تصحيح كنيد.

شما ميتوانيد و اين حق را داريد كه به رهجويي پاسخ منفي براي ادامه رابطه راهنما و رهجويي بدهيد و متحمل خسارتهاي مكرر نشويد. مسلما بهتر است اين پاسخ منفي با ارائه ديدي روشن و دوستي توأم باشد تا باعث نااميدي و سرخوردگي دوست بهبودي شما نشود.

وقتي شما از رابطه اي خسارت ميخوريد قطعا باعث خسارت زدن هم ميشويد. همينكه ديگر نتوانيد با نيرو و توان و اشتياق پاسخگوي رهجو و دوستي باشيد اين خود يك خسارت هرچند جزئي ميباشد.

اما پيشنهاد ميكنيم كه با دوستان باتجربه و پاكي بالاتر و همچنين راهنما نيز مشورت و مشاركت براي اقدام داشته باشيد.

خدا نگهدار و پشتيبان همه دوستان در مسير بهبودي و بيماران در حال عذاب

خارج شده است
با امید و توکل به نیروی برتری که ما را انتخاب کرد تا در کنار هم جمع شویم و سنگ صبور یکدیگر باشیم، از خدا می خواهیم کمکمان کند تا روز به روز به او نزدیکتر و در راستای بهبودی و ترك شهوت گام برداريم، به امید اینکه صدای این جلسات به گوش تمام افراد نیازمند برسد .

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : پرسش پاسخ
« پاسخ #2 : 19 دسامبر 2010، 01:17:48 pm »

چگونه به دوستم که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته کمک کنم؟
ت.الف
تجاوز جنسی تجربه‌ای بسیار وحشتناک است که هم تاثیرات کوتاه‌مدت و هم تاثیرات بلندمدت بر افراد می‌گذارد.
صدمه دیدن از سوی کسی که می‌شناسیدش می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده‌تر از حمله‌ی یک غریبه باشد، به ویژه اگر او از اشخاص مورد اعتماد شما بوده باشد.
دوست من ممکن است چه احساسی داشته باشد
به خاطر سپردن این که «افراد واکنش‌های مختلفی دارند و هریک روش متفاوتی برای برخورد با واقعه دارند» مهم است.
هیچ احساس «درست» یا «غلط»ی برای دوستتان وجود ندارد. همچنین برای احساس بهتر شدن او هیچ زمان «طبیعی» خاصی وجود ندارد. احساسات دوست شما ممکن است از این قبیل باشد:
•شوکه شدن و انکار – در ابتدا ممکن است قبول کردن وقوع این پیشامد برای او مشکل باشد. او با خود فکر می‌کند «چرا من؟» و «چطور ممکن است همچین اتفاقی افتاده باشد؟»
•سرزنش خود – بسیاری از قربانیان تجاوز جنسی درباره اتفاق رخ داده احساس گناه می‌کنند و فکر می‌کنند آن حمله به نحوی تقصیر خودشان بوده. دوستتان ممکن است فکر کند خودش با رفتارش، با نوشیدن کمی مشروب و یا با طرز لباس پوشیدنش به این موقعیت دامن زده‌است.
•احتیاج به سکوت – قربانیان تجاوز جنسی (به‌ویژه تجاوز از سوی آشنایان)، معمولا نمی‌توانند درباره این تجربه صحبت کنند زیرا خجالت‌زده و شرمگین هستند. دوستتان ممکن است نگران باشد که کسی حرفش را باور نکند یا توسط دوستان و خانواده مورد قضاوت قرار گیرد.
•از دست دادن احساس امنیت – تجاوز جنسی از شدیدترین اَشکال تجاوز به فضای شخصی است. او ممکن است از تنها بودن هراس داشته باشد، تمام مدت مضطرب یا عصبی باشد، و احساس آرامش نکند.
•از دست دادن احساس اعتماد – سوءاستفاده از اعتماد مسئله بزرگی برای قربانیان «تجاوز از سوی آشنایان» است، چرا که حمله‌کننده را می‌شناسند و حتی ممکن است با او رابطه‌ای نزدیک داشته باشند. دوستتان ممکن است احساس کند کمتر از پیش قادر است به اطرافیانش اعتماد کند. این شامل دوستان و خانواده هم می‌شود.
شما برای حمایت از وی چه‌کار می‌توانید بکنید
باورش کنید:
برای کسی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌است داشتن کسی که داستان او را باور کند می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. این امر در روبرو شدن با آن تجربه به وی کمک می‌کند و می‌فهمد تنها نیست.
قضاوت‌کننده نباشید:
از قضاوت کردن او و سرزنش کردنش برای اتفاقی که افتاده پرهیز کنید. انتقاد نمی‌تواند زمان را به عقب برگرداند یا وضعیت را تغییر دهد. به جای این کار، کمکش کنید درک کند که تقصیر او نبوده‌است.
برای صحبت کردن در دسترسش باشید:
به او وقت اختصاص دهید و کاری کنید بداند که هرموقع احتیاج داشته باشد می‌تواند با شما حرف بزند. این به معنای آن نیست که شما باید تمام مشکلات او را برایش حل کنید یا پاسخ تمام سوالات را بدانید. گاه فقط یک گوش دادن ساده به حرفهای افراد بسیار مفید است.
اجازه دهید تصمیم‌گیری کند:
احتمالا توصیه‌ی مراجعه به مراکز پزشکی برای او مفید خواهد بود. همچنین ممکن است او مایل باشد درباره تجربه‌اش با کسی (مثلا یک مشاور) صحبت کند. همچنین از آنجا که او قربانی یک جرم جدی بوده‌است ممکن است درباره گزارش دادن حادثه به پلیس فکر کند. هر تصمیمی که او بگیرد (حتی اگر نخواهد هیچ‌یک از پیشنهادات بالا را انجام دهد) احترام گذاشتن به تصمیم وی و حمایت از او در این رابطه بسیار مهم است.
بیش‌از حد محافظ او نباشید:
اگرچه حمایت کردن از دوستتان مهم است، زیاده‌روی در محافظت از او بهترین راه کمک نیست. او احتیاج دارد که راهی برای کنترل زندگی‌ خود پیدا کند؛ راهی که باعث شود او دوباره به زندگی‌اش برگردد. و این کاری است که خودش انجام می‌دهد.
مراقب واکنش‌های خودتان باشید:واکنش نشان دادن حمایتگرانه و مواظبت از قربانی همیشه آسان نیست بنابراین خوب است به واکنش‌های خود نیز توجه کنید. اگر خودتان نیز احساس دست‌پاچگی یا هراس دارید، کمک بگیرید: با شخصی مورد اعتماد یا مشاور صحبت کنید. دوست شما نباید با احساسات شما نیز دست‌وپنجه نرم کند. او خودش به‌قدر کافی مسئله دارد
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop154
Go ahead with love 600
« پاسخ #3 : 12 مه 2016، 09:16:48 am »

in Bailu Hengjiang a autumn night, I do not know the sweet scented osmanthus "
 when I was young, in the mother's warm embrace, in my father's kind voice,scarpe hogan outlet, I tasted the taste of love,louboutin pas cher soldes, from now on, they like the feeling of care. < p > I do not know whether you remember,air max 95 pas cher, in the US was a toddler, who mingled with us from this head, walk to the end? I don't know if you remember, again and again in the US in the middle of the night to kick a quilt, who take the trouble to help us on the quilt cover? Is,nmd runner femme pas cher, is our parents, it is because of them, we can every day healthy growth. One night, I under the table countersunk homework, day pursed a sip of her own bubble milk,hogan outlet, the in the mind suddenly add warmth, I came to understand that original love is so simple, simple to use a cup of tea, an umbrella, even a greeting can to summarize it. < p > sometimes, letting go can also be a kind of love, grow up we need more fighting alone opportunity, not the parents follow, we can in that part of flying in the sky, the rain swept, we are not afraid, lightning is inspired us with courage. Because we know: only in the setbacks to hone their own, in order to faster and better growth. < p > love the ocean, unfathomable, love the blue sky, the vast, we wander in the sea, we soar on this piece of the sky. With the support of love,hogan rebel outlet, we can have no fear of wind and rain in the rain come and go.
 with love before writing love such as oasis, irrigation with love as we grow wings, carrying our flight. Preface < p > some people say that love is a lamp, illuminate the darkness ahead of the road; people say that love is a poem, cold craves the warm heart; and others say, love is a key to open the dusty already a long time of the lock; and I say, love is a box of luggage, take it, will be able to have no qualms about embark on life's journey.

Go ahead with love 600
 love forward composition 600 words: with love.
 <br
   love forward composition 600 words two: with deep love.

Who is
 </br
 parents of our care, care will never disappear, when we are sad, parents are the first to talk to the object; when we are happy, the parents will be the first to share with us. < p > the world of love is varied,hogan outlet, but only parents of children love to enable us to remember the deep, only parents of our support to enable us to come up with 100% confidence,scarpe hogan outlet, in order to play 100 percent level. < p > love luggage is very light, but it for our help is very great, so we love luggage set sail with a. Now, come on!!!! < br / > < p/>
Related Articles:

Passing lo

Growing pains in junior high

Walk with a smile

The staff told us that there was not a moment to have a monkey wolf dance performances. The show began, and the three monkeys fought a fierce battle with a wolf. Wolves do not for a moment is three monkeys played shrink to one side, monkeys climb to the rockery, raised his tail, seems to be to celebrate the victory.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def904
Guangdong Media shine Beijing City
« پاسخ #4 : 05 ژوئن 2016، 11:54:40 am »

recorded in Beijing hot smell
 "a new blueprint for future" Guangdong Media major asset restructuring successful customer daxiehui at
< br / > now, Guangzhou Daily editorial team in Beijing has reached more than 10 people, covering multiple politics news, entertainment, sports and other fields, and constantly introduce major news planning and in-depth reports. "Guangzhou Daily" reporters actively develop and maintain relations with national ministries, experts and scholars, authority, peers in the media network, not only in the daily work play important role, more in the major "news war" blockbuster. They recorded the changes in Beijing and China from the perspective of Beijing and Guangzhou.
< p > Beijing is China's political and cultural center, government buildings, transnational corporate headquarters gathered, high-end brands together is strategically important for the media to compete. The circulation of more than 1 million 800 thousand copies of the "Guangzhou daily" in the media stand out in the crowd.
Guangdong Media shine Beijing City
 in Beijing< p > newspaper Beijing News (reporter Li Ying, Lin Lin Zhao) 24 days late, "a new blueprint for the future" Guangdong Media major asset restructuring is successful customer appreciation will be in Beijing held a grand,scarpe hogan outlet, for Guangzhou Daily newspaper group and Guangdong, the media in the development of this international metropolis and Tim nongmo Recai in a pen.
 cooperation with Southern China media
1992, "Guangzhou daily" Beijing reporter station set up. Set up at the beginning of the station, only one in the station reporter,hogan outlet, mainly in the news interview, since then, the number of people standing in the station is increasing, the work began to move forward to the field of advertising. West Second Ring edge, a comprehensive media attention to the news, advertising and distribution functions of the official debut of the capital.
20 love
 preferred "Guangzhou daily"
2008 2008 Beijing Olympic Games, "the implementation of the" Guangzhou daily "editorial department forward", and combined with the network, the use of modern means, with huge lineup and wonderful,ray ban aviator outlet, comprehensive, three-dimensional multi news won acclaim; in 2009 sixty anniversary of national day,yeezy 350 pas cher, "Guangzhou daily" reporter depth Beijing parade village, and watch the parade scene; in 2012, nine of God reported that the Beijing reporter station reporter personal records China the first female astronaut Liu Yang excited,tn requin pas cher, moved by their parents and relatives; and the annual highlight "NPC and CPPCC reports", is in Beijing for the position, to the national and even global vision close observation and capture news,air max pas cher, often a hot topic to discuss again the within the scope of a fresh, gouwei "news".
 in fact, the "Guangzhou daily" and Beijing's love has been writing for 20 years.
 Beijing Dentsu media the minister Feng Yonglong bluntly, according to customer feedback, print media advertising without "wide"
 this is an ordinary and extraordinary Beijing night. Including BMW, Samsung, Erie, including more than one hundred well-known brands on behalf of the scene to celebrate. "Three, two, one!" Countdown to the end,hogan outlet online, the Guangzhou daily newspaper group,barbour pas cher, as well as Guangdong media person in charge and the guests together to light up a symbol of friendship and the bright future of the crystal ball.
Related Articls:

The Obama

Chengdu In

Lotto jack

For some other types of calls will purchase group purchase website, returned directly to the user's Alipay or bank account. June 2nd, the company's Web site released third announcements, but the announcement did not disclose how many customers do not get prepaid recharge, a refund of the success of consumers and how much.
خارج شده است

این صفحه در 0.082 ثانیه 21 نمایش داده شد.