انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تو كساني كه دوستشان داري و كساني كه از آنها متنفري همگي جلوه هاي خداوند هستند، همين جمله كوتاه ميتواند تمام زندگيت را دگرگون سازد. لحظه اي كه فرد دريابد كه همه چيز يكي است عشق به خودي خود طلوع ميكند و این يعني تصوف

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: نج کاری که زنها انجام میدهند که باعث فرار مردها میشود!  (دفعات بازدید: 1828 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

پنج کاری که زنها انجام میدهند که باعث فرار مردها میشود!

زنها بدون اینكه متوجه باشند گاهی كارهایی را انجام میدهند كه باعث فراری دادن مردها میشوند. این پنج مورد از موارد مهم برای این امر به شمار میرود.

زنها بدون اینكه متوجه باشند گاهی كارهایی را انجام میدهند كه باعث فراری دادن مردها میشوند.
این پنج مورد از موارد مهم برای این امر به شمار میرود زنها بدون اینكه متوجه باشند گاهی كارهایی را انجام میدهند كه باعث فراری دادن مردها میشوند. این پنج مورد از موارد مهم برای این امر به شمار میرود.

اعتماد به نفس پایین
زنهایی كه اعتماد به نفس پایین دارند مردها را فراری میدهند. مردها جذب زنهایی كه مشكلات زیادی دارند نمیشوند. مردها علاقه دارند در اطراف زنهایی باشند كه كمترین دردسر را درست میكنند. مردها دوست ندارند در كنار كسی باشند كه مدام در حال گریه كردن است. همچنین متنفرند در كنار زنانی باشند كه مدام دیگران را برای اشتباهات سرزنش میكنند به جای آنكه در صدد رفع آن مشكل بر میآیند.

كنترل كردن
مردها زنهایی را كه میخواهند مرد را كنترل كنند دوست ندارند. زنهایی كه آنها را یاد غر غر كردنهای مادرشان میاندازد. زنهای كنترل كننده تاثیری بر روی مردان ندارند. مردهایی كه كنترل میشوند پشت سر زنانشان دروغ میگویند و دزدكی همه كاری انجام میدهند. این امكان را به او میدهید تا زمان كمتری را با شما بگذراند. زنهای كنترل كننده مسئله عدم امنیت و اخبارهای نا درستی را برای مردان ایجاد میكنند. مردها هرگز با زنانی كه آنها را كنترل میكنند نمیمانند اهمیتی ندارد كه شما چقدر خوب و خوشگل هستید. زنها نباید مردها را به مانند بچه ها بزرگ كنند.

آویزان بودن
هیچكس دوست ندارد در اطراف زنی باشد كه مثل چسب به او چسبیده است، هیچكس دوست ندارد با كسی قرار بگذارد كه او را یاد بچه ها می اندازد. مردها دوست ندارند اطراف زنی باشند كه نیاز به توجه دارد. چسبیدن به مردها كاملا آنها را دفع میكند. مردها دوست دارند كه هر چند گاهی با دوستانشان بیرون بروند بدون اینكه زنی مزاحم آنها باشد.

بیكار
مردها دوست ندارند اطراف زنان بیكار بچرخند. مردها زنانی كه پولشان را به باد میدهند دوست ندارند. مردها زنانی را میخواهند كه بتوانند از پس خودشان بر بیایند. كه پیشینه شغلی خوبی داشته باشند. زنی كه از این شغل به آن شغل میپرد جذابیتی برای هیچ مردی ندارد. زنی كه نمیتواند شغل خود را نگه دارد چگونه میتواند مرد خود را نگه دارد. از مردها هیچ وقت پول نخواهید و راجع به مشكلات مالیتان با انها صحبت نكنید چون این مسئله او نیست پس به آن اهمیتی نمیدهد.

فرار كردن به خانه مادرتان
مردها از زنهایی كه در شرایط سخت به مادرشان رجوع میكنند تا مشكلشان را برایشان حل كند، فرار میكنند .
« آخرين ويرايش: 18 نوامبر 2010، 08:56:58 pm توسط افق »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

زنها حس ميکنند و مردها فکر ميکنند
   يکي از موارديکه زنها و مردها به هم نياز دارند از نظر حس طبيعي و ذاتي آنها ميباشد.چيزي که واقعيت دارد اين است که پتانسيل عظيمي در زنها براي حرکت نهفته است که از آن استفاده نميشود! و اينکه تنها در صورت شناخت آن مي توان بهترين استفاده را از آن کرد…
بايد بدانيد که زنها عموماً ميل ندارند که بازور کار کنند بلکه مايلند مردها آنها را هدايت کنند و نيز بدانيد که زنها دوست دارند حس کنند که وجودشان براي کار لازم است و اين حس را تنها شوهران ميتوانند در آنها بوجود بياورند..به عبارت ديگر زنها حس ميکنند و مردها فکر ميکنند….
اگر يکم به زنها و مردها نگاه کنيد ميبينيد که مردها مرض رئيس شدن دارند!!!! ولي زنها دوست دارند که يک معاون قوي باشند.مردها هميشه براي انجام کاري کله خرابند!ميزنند تو دل کار.اگر هم موفق نشدند دو مرتبه شروع ميکنند.و اين بار آماده تر و بهتر حمله ميکنند.زنها معمولاً سياست يک هدف يک شليک را رعايت ميکنند.آنها هدف را در نظر ميگيرند و روي يک خط مستقيم به سمت آن ميروند و در راه فکر محافظت از ديگران را نيز ميکنند در حاليکه آقايان اگر لازم باشد يه پايي هم روي ديگران مي گذارند!!!

اين احتياطها، حساسيت زن را در مقايل خطر بيشتر ميکند و ترس عامليست که سراسر زندگي زن را فرا ميگيرد.

آقايان بايد بدانند که زنها به پشتوانه آنها نياز دارند….آقايان..ترس و وحشت زن هيچ دليل واضحي ندارد ولي اين حس سد بزرگي در سر راهش ميباشد.آنچه همسرتان را ميترساند نتيجه اضطرابي است که زن فکر ميکند نمي تواند موفق شود.اگر زير حملات و فشارها موفق نشود ما’يوس خواهد شد و تنها وجود شماست که ميتواند به وي اطمينان بدهد اگر همه چيز نابود شده شما همچنان در کنارش هستيد که از او محافظت کنيد!
نکاتي را که لازم است بدانيد کوتاه و مختصر برايتان فهرست کرده ام….

1-طوري رفتار کنيد که زن بداند وجودش حتماً لازم است زيرا اگر اين کار را نکنيد افکارش او را بجايي ميکشاند که فکر ميکند وجودش غير ضروريست و شما وي را با چهارچوب در يکي ميبينيد!!زنها دوست ندارند با ريسکي که ميکنند زندگيشان از هم بپاشد و تنها مردان هستند که اين اطمينان را در آنها بوجود مي آوريد
2-اجازه بدهيد که زنها استقلالشان را حفظ کنند و بتوانند از ايده هايشان استفاده کنند.باور کنيد شما بايد اين اطمينان را به آنها بدهيد
3-فکر نکنين نظر يک زن نمي تواند چاره گشا باشد..اين افکار قديمي را بريزين دور..نظر را از هرکسي هست بپذيريد و به آن فکر کنيد….
4-آقايان..لطف کنيد بدانيد زنها اگر موفقيتي بدست مي آورند سريعاً آن را با شما تقسيم ميکنند . پس نگران نباشيد!!!!
5-او را تنها نگذاريد..به زنتان اطمينان بدهيد حتي اگر مي خواهد کره زمين را هم منفجر کند شما با او خواهيد بود!!!..بگذاريد امتحان کند!!!!
6-آقايان…بدانيد اگر بتوانيد ترس عدم موفقيت را در همسرتان از بين ببريد ميشويد بهترين همسر دنيا!!…!!!باور کنين چيزي جز قدرشناسي بدست نمي آوريد
7-آقايان…در صورت شکست همسرتان به وي آرامش بدهيد نه اينکه پتکي بشويد و بر سرش فرود بيايد…همانطوريکه در موفقيت هايش صورتحساب جلوش ميگذاريد در شکست هايش هم بفرماييد حساب کنيد!!!!!!!
8-افکارتان را تحميل نکنيد…!..واقعاً دليلي ندارد چون شما مرد هستيد نظرتان قابل اجرا باشد…
9-بدانيد قدرت و اعتماد بنفس مرد بعلاوه سنجش و دورنگري زن ، اعتدال در زندگي مشترک را تضمين ميکند… کافي از يکديگر وارد زندگي شوند. زيرا اگر تنها يکي از طرفين آموزشهاي لازم را ببيند مانند آن است که يک پا در بدن رشد کند و پاي ديگر ثابت بماند.به طوري کلي سرفصلهاي آموزش به هر کدام از اين دو گروه يکسان است و اگر مرکزي براي برگزاري اين کلاسها براي پسران اقدام کند و اين موقعيت براي آنها فراهم شود به طور حتم پسران در اين کلاسها شرکت خواهند کرد و چه بسا فعالتر از دختران باشند. در پايان اين نکته را يادآور ميشوم که در بسياري از شهرهاي کشورمان امکان برگزاري اين کلاسها وجود ندارد و جواناني که قصد دارند به مرحله ازدواج قدم بگذارند بايد سعي کنند تا از طرق ديگر مانند مطالعه چند کتاب مفيد به اين شناخت دست يابند و بدون کسب آگاهي و شناخت به اين مرحله قدم نگذارند.»
يک راه دو راه شايد هم هزاران راه. ديگر هراسي نيست. نقشه را برميداريم و با کوله باري از شناخت و آگاهي رهسپار راهي ميشويم که شايد نهايت آن معلوم نباشد اما ميدانيم که در طول راه همراهي وجود دارد که تحمل سختي سفر را آسان ميکند. با او همگام ميشويم و او سفر را آغاز کرده است تا تنها زيباييهاي راه را به ما متذکر شود. پس بايد قدم در اين راه گذاشت و به پايان آن اميدوار بود. سفر بيخطر!

« آخرين ويرايش: 18 نوامبر 2010، 09:09:16 pm توسط افق »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

این صفحه در 0.076 ثانیه 20 نمایش داده شد.