انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به خدا نگوئيد چه مشكلات بزرگي داريد
به مشكلات بگوئيد چه خداي بزرگي داريد!

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: خدای من...  (دفعات بازدید: 45182 بار)

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 728
پاسخ : خدای من...
« پاسخ #15 : 28 نوامبر 2010، 12:33:40 am »

خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
نجاتم بدهههههههههههههههههه
خسته شدممممممممممممممممم
یه خنجری فرو کن توی این قلب ور آماسیده که راه نفسمو بسته
کاش توی راه میمردم و به اونجا نمیرسیدم تا ببینمش
کاش یه بلایی سرم میومدو نمیدیدمش
چرا اینکارو با من کردییییییییییییییییییی
چرااااااااااااااااااااا
تو حق نداشتی
چون خدایی؟
چون صاحبمی؟
آره هر کاری میخوای داری میکنییییییییییی؟
بس کن
بس کن دیگه  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #16 : 19 ژانویه 2011، 09:01:52 pm »

خدایا به من قدرت بده تا بر رنجشهام فایق بیام.کمکم کن.منو توی آغوشت بگیرونزار حرف کسایی رو باور کنم که میگن تو منو دوست نداری.
خدایا نزار حرفشونو باور کنم.خیلی عصبی هستم.دستهام میلرزه.بغضم گرفته.اشکم داره در میاد.چرا خدا چرا اینکا رو میکنه با من...
خدایا به من قدرت بده تا پابرجا روی هدفم بمونم و  در مسیری پیش برم که تو برام در نظر گرفتی.خواهش میکنم خدای بزرگم کمکم کن :( :pray:
خارج شده است
تنها شیطانهایی که در جهان وجود دارند،آنهایی هستند که در قلب های ما به جست و خیز مشغولند.در آنجاست که باید بجنگیم.
"مهاتما گاندی"

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
« پاسخ #17 : 27 ژانویه 2011، 03:49:16 pm »

معبودم درود بي پايان
.
با تمام وجود خاكساري خود را به درگاهت اعلام مي نمايم، رخ بنما و از اين حال پريشان رهايم كن، ديرگاهي است نقاب بر چهره كشيده و ترس خود را پنهان مي كنم. چه كودكانه از صحبت با تو طفره رفتم، مرا در ياب اي صاحب همه چيز، مرا در مسير خدمت به بندگانت ياري رسان و راهنمايم باش، خداي من چه زمان طولاني گمان بردم كه ديگران را رهنمايم و افسوس در همان زمان خود را از راهنمائي تو محروم ساختم، خدايا رهايم نكن، به زندگيم بيا. دستم را به سويت دراز مي كنم اي معبود من، مرا بيهوده نيافريدي پس در درك اين موضوع كه هدفت از خلقتم چه بوده كمكم كن. خدايا به تنهائي هيچم و با تو همه چيز پروردگارا به سوي تو مي آيم و مي دانم كه با آغوش باز به انتظارم نشسته اي، ستايش از آن توست مرا از دام خودپرستي و پرستش چيزهاي ديگر رهايم كن، آنچه من در انجام آن ناتوانم جزئي از درياي بي كران اراده توست، خدايا تمايل كامل دارم كه بر اراده ات گردن نهم، درك حركت به سوي اجراي اراده ات را به من عطا كن
.
خديا دوستت دارم
.
خدايا نيازمندم
.
خديا دستم را بگير :pray:
« آخرين ويرايش: 27 ژانویه 2011، 03:51:18 pm توسط فرید »
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #18 : 27 ژانویه 2011، 11:06:17 pm »

خدای مهربونم امشب تمام چیزهایی که برات نوشته بودم رو دوباره خوندم....
چقدر خوشحالم که از اون احساسات رها شدم.و چقدر خوشحالم که این نوشته ها وجود داره تا خودمو مقایسه کنم با قبل و ببینم چقدر عوض شدم.
خیلی ممنونم ازت...بخاطر خودت و  بخاطر دوستهای خوبی که سر راهم قرار دادی...
دوست دارم..
ممنون
خارج شده است
"مهاتما گاندی"

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #19 : 29 ژانویه 2011، 02:44:28 pm »

خداوندا کمکم کن تا به دیگران کمک کنم...
از تو تقاضا دارم به من کمک کنی...تا بتوانم به قشنگ ترین لغات فکر کنم..وبه زیباترین الطافی که میتونم انجام دهم وروز را روشنتر کنم..
خواهش میکنم به من کمک کن تا بتوانم به معنای واقعی یک انسان باشم وهر وقت شخصی با محبت وبا افکارش بطرف من می آید از تو استدعا دارم به من کمک کن به حرفهایش گوش کنم وترتیب اثر دهم...
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

malihe

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 434
  • سکوت من ،فریاد بلند دوست داشتن توست...
« پاسخ #20 : 31 ژانویه 2011، 09:34:04 pm »

خدای من ...
              خدای من  ...

سرم درد میکنه ...خیلی عصبی شدم ...خیلی زود واکنش نشون میدم در رابطه با دیگران ...زود عصبی میشم وبهم میریزم اصلا کنترل اعصابم دست خودم نیست بهم کمک کن

کمکم کن ...من فقط تورو دارم ...کمکم کن ....
خارج شده است
لذت دوستی با پابرهنگان در این است که مطمئنی ریگی به کفش ندارند.....

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #21 : 14 فوریه 2011، 02:33:54 pm »

خدایا..
حالم خوب نیست...حالم اصلا خوب نیست..نمیدونم چرا حالم تا این حد بد شده...چرا؟
کمکم کن..دوباره گله های وجودم از تو داره زیاد میشه...دوباره دارم ازت میپرسم چرا؟...دوباره به گذشته فکر میکنم و میگم چرا این کارو کردی با من..حق من نبود..
شاید تا آخر دنیا هم این فکرم باشه..که حق من نبود...آره حق من نبود...
کمکم کن..بارو کن حالم اصلا خوب نیست...اتفاقات این چند روز حالمو دگرگون کرده..خیلی حالمو بد کرده...بهم نشون بده نشونه هاتو...کمکم کن.
خدایا خسته ام...از همه چیز...حتی از خواستن از تو..از خودم...حالم از همه چیز به هم میخوره...حالت تهوه دارم...
 :( :( :'(
خارج شده است
"مهاتما گاندی"

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #22 : 01 مارس 2011، 01:24:53 am »

خیلی دلم گرفته...
تنهایمو حس کن و نزار اینطوری بمونه...
آمین
خارج شده است
"مهاتما گاندی"

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #23 : 02 مارس 2011، 10:50:42 pm »

خدایا مرا از خشم حفظ کن و بگذار آنچه خواسته تو است به انجام برسد.
خدایا نقصهایم رو به تو می سپارم. احساسات و نگرانیهایم رو.
تو از همه چیز آگهی
پس به من کمک کن آغوش گرم تو را حس کنم و در آن آروم بگیرم.
بهم یاد بده سپردن به خودت رو و پس نگرفتن آن رو.
من به تو محتاجم
دریابم
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
« پاسخ #24 : 03 مارس 2011، 11:34:37 am »

خداي مهربانم روزهاي بيشماري است كه از صميم دل با تو سخن نگفتم و اين را به پاي فراموشي و بي معرفتي خود مي گذارم. از ياد برده ام روزگاري را كه كنج عزلت پيشه كرده بودم و در اعماق خاطرات گذشته و رنجشها و ترسهايم مرگ را در انتظار بودم، دستم به آنچه نمي بايست رفت و تصميم گرفتم كه بند حياتم را پاره كنم، در همان زمان دستان مهربانت را حائلم كردي، دستم را گرفتي و ندا دادي فرزندم ديگر بس است بگذار من نقاشي كنم و تو نظاره گر باش، بر بوم سفيد هستي ام بدترين چيزي كه مي شد نقش زدم، همه را پاك كردي و دستان پرمهرت شروع به نقش زدن كرد و چه زيبا نقشي زديف روزگاران بدين منوال گذشت تا با ديگر غرور و آز پديدار شد و قلم را به زور از دستانت گرفتم، باز مرا نراندي و با لبخندي از بالا نزاره گرم بودي، پاك كني سحر انگيز در دستان توست و هر آنچه نمي بايد را پيرايش مي كني، سپاس به خاطر اين همه مرحمت و پوزش به دليل دخالتهائي كه در كارت مي كنم. خداي من دوستت دارم، خداي من نيازمند توام، خداي من يك لحظه توجهت را از من باز ندار، خديا مرا در آغوش امنت حفظ كن و مقدر دار آنچه براي من و ديگران بهتر است و قدرت درك اين همه را به من بده.
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

علی

• بازوی N.A
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 174
  • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
    • پشته
« پاسخ #25 : 04 مارس 2011، 11:31:59 pm »

خدای من ای خدای مهربان از تومتشکرم که پاکم کرد. نمیدانم چه خوبی کرده بودم که لطفت شامل حالم شد من که همیشه در حال خسارت به خود ودیکران بود. خدای من دوستت دارم.نمیدانم هر وقت با تو سخن میگویم بغض گلویم را میگیرد واشک چشمانم سرازیر.....
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #26 : 07 مارس 2011، 12:50:37 pm »

این همه مدت اومدم و صدات کردم...
نمیدونم واقعا وجود داری؟
اگه وجود داری چطور میتونی این همه بی عدالتی رو ببینی و حرف نزنی؟
چطور میتونی دنیا دنیا درد رو به کسی بدی و اونوقت یکی از صفاتت عدالت باشه؟
نمیفهمم.چطور یکی صدات میکنه و اون وقت هیچ جوابی از تو نمیاد؟
چطور هر چه بد بختی واسه انسانهایی هستش که بد بختن و آزارشون به کسی نمیرسه.
چطور همه خوشبختی ها نسیب یکی میشه؟
چطور وقتی یه مردی توی اون جای شلوغ اون مردی که قد کوتاهی داشت و کوژپشت بود رو با صدای بلند مسخره میکرد و همه مردم میخندیدن نزدی توی دهنش؟
چطور آدمهایی که بد جنسن و همه رو آزار میدن روز به روز موفق تر میکنی؟
چطور عشق های الهی تر به هم نمیرسن؟
چطور هر چی سنگه واسه پای آدم لنگه؟
چطور هر کس بیشتر دعا میکنه بد بخت ترمیشه؟
چطور یه خانومی که سالها با بزرگواری با همه رفتار کرده باید بشینه گوشه خیابون و گدایی کنه؟
هااا
به نظر من اگه بودی هرگز این ها رو تاب نمیاوردی...
برای من از مکر الهی و عذاب خدا و اینکه میخواد بهش نزدیک بشیم و اینها میگن.مزخرفه.اینها فقط برای اینه که خودمونو گول بزنیم. و نا امید نشیم از چیزی که بهمون یاد دادن.
به نظر من اگه وجود داشتی یه چیزی از خودت نشون میدادی...شاید هم از این همه بدبیاری که برام میسازی باید به این نتیجه برسم که وجود داری.نمیدونم
گاهی به این سمت و گاهی به اون سمت...
متا سفم برات
و متاسفم برای خودم
خارج شده است
"مهاتما گاندی"

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #27 : 07 مارس 2011، 01:16:51 pm »

نمیدونم واقعا وجود داری؟
چطور وقتی یه مردی توی اون جای شلوغ اون مردی که قد کوتاهی داشت و کوژپشت بود رو با صدای بلند مسخره میکرد و همه مردم میخندیدن نزدی توی دهنش؟
چطور یه خانومی که سالها با بزرگواری با همه رفتار کرده باید بشینه گوشه خیابون و گدایی کنه؟
هااا
برای من از مکر الهی و عذاب خدا و اینکه میخواد بهش نزدیک بشیم و اینها میگن.مزخرفه.اینها فقط برای اینه که خودمونو گول بزنیم. و نا امید نشیم از چیزی که بهمون یاد دادن.
به نظر من اگه وجود داشتی یه چیزی از خودت نشون میدادی...شاید هم از این همه بدبیاری که برام میسازی باید به این نتیجه برسم که وجود داری.نمیدونم
متا سفم برات
و متاسفم برای خودم
.
.
حرفهات دسته ولی کمه ، .
.
می تونی کاملترش کنی ...
.
می تونی بیشتر راجع به این نطلب از در و دیوار بد و بیراه نثارش کنی ...
.
.
ولی حرف اصلی اینه .....
.
زور داره و می تونه ....
.
حالا تو می تونی چیکارش کنی ....
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

افق

• عضو انجمن هموابستگان گمنام (CODA)
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,244
« پاسخ #28 : 07 مارس 2011، 08:42:58 pm »

نمیدونم واقعا وجود داری؟
هااا
متا سفم برات
و متاسفم برای خودم

سلام عزیزم
توی این قسمت یک شعری گذاشتم
نمی دونم بدردت می خوره یا نه
اما شاید برات مفید باشه
امیدوارم حالت خوب باشه
http://forum.behboodi.org/index.php?action=post;board=27.0
خارج شده است
خداوند را سپاس باد. وقتی من در محاصره بودم، او محبتش را بطرز شگفت انگیزی به من نشان داد. من ترسیده بودم و فکر می کردم که دیگر از نظر خداوند افتاده ام، اما وقتی نزد او فریاد برآوردم او دعای مرا شنید و مرا اجابت فرمود

pari

• کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #29 : 07 مارس 2011، 09:00:05 pm »

.
.
حرفهات دسته ولی کمه ، .
.
می تونی کاملترش کنی ...
.
می تونی بیشتر راجع به این نطلب از در و دیوار بد و بیراه نثارش کنی ...
.
.
ولی حرف اصلی اینه .....
.
زور داره و می تونه ....
.
حالا تو می تونی چیکارش کنی ....

بد و بیراه نبود.تنها حقیقت هایی بود که وجود داره...
آره زور داره و میتونه.دارندگی و بر آزندگی...مگه نه...اینه قانون جنگل...اما خدایی که میگین وجود داره هم از قانون جنگل پیروی میکنه؟؟
عجیب نیست؟؟
خدایی که انسانها رو آفریده از قانون جنگل به آفریده هاش حکم رانی میکنه.فکر نمیکنم این باشه...
خارج شده است
"مهاتما گاندی"

این صفحه در 0.121 ثانیه 20 نمایش داده شد.