انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

صبح بخیر
این خداست ، من امروز تمام مشکلات ترا برطرف میکنم ، من به تو احتیاج ندارم پس،...
روز خوبی داشته باش
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه سی و چهارم  (دفعات بازدید: 1980 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

به کلاس شبانه مدرسه حقوق رفتم ، کاری هم بعنوان مامور تحقیق در یک دفتر وکالت گرفتم . خود را در راه موفقیت می دیدم ، خیال داشتم به تمام دنیا ثابت کنم که آدم مهمی هستم . جریان کار مرا به طرف بازار سهام کشید و کم کم به بورس سهام علاقمند شدم . یلی ها پولشان را از دست می دادند اما بعی ها بسیار ثروتمند می شدند ، چرا که من نشوم ؟ من مدرسه حقوق به تحصیل اقتصاد و بازرگانی مشغول شدم اما چون استعداد الکلی بودن را داشتم ، نزدیک بود در کلاس وکالت مردود شوم . در یکی از امتحانات نهایی آنقدر مست بودم که تفکر و خواندن و نوشتن برایم امکان نداشت . با آنکه مشروب وردنم همیشگی نبود اما همسرم را آزار می داد . ما صحبت های زیادی در این مورد می کردیم و من سعی داشتم احساس قبل از وقوعی را که در او پدید آمده بود به نحوی آرام کنم . به او می گفتممردان نابغه و خلاق بهترین پدیده های خود را در حالت مستی خلق کرده اند و پر عظمت ترین پرداخته های افکار فلسفی از آن بر می خیزند .
            همزمان با پایان کلاس ، دریافتم که وکالت برایم مناسب نیست . فریبندگی گرداب بازار سهام ، مرا در چنگال خود اسیر کرده بود . مدیران بازرگانی و اقتصادی قهرمانان رویاهای من بودند . با آمیختن الکل و تخیلاتم شروع به ساختن سلاحی کردم اما غافل از آن بودم که روزی مانند بومه رنگ (Boomerang اسلحه ای چوبی که بومیان استرالیا از آن استفاده می کنند . خاصیت آن اینست که پس از پرتاب دوباره به طرف خود پرتاب کننده بر می گردد. مترجم)  به طرفم بر می گردد و مرا تکه تکه می کند .
            من و همسرم با قناعت و صرفه جویی ، مبلغ یکهزار دلار پس انداز کردیم و مقداری اوراق قرضه و سهام ارزان که مورد توجه بازار نبود خریدیم ، تصور می کردیم روزی قیمت ها آن قدر بالا خواهد رفت و این طور هم شد . سعی داشتیم دوستان مشغول در بازار سهام را متقاعد کنم که مرا برای بررسی و ارزیابی به کارخانه جات خارج شهر اعزام کنند که موفق نشدم . با این حال من و همسرم تصمیم  به رفتن گرفتیم . تئوری من این بود که بیشتر
.
.(34)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop498
mathematics reading the story of
« پاسخ #1 : 21 آوریل 2016، 07:36:35 pm »

century old Bing Xin said: "reading good, good reading,hogan outlet online, reading good books." "Reading a good book can enrich your mind; reading a good book can make you right from wrong; reading a good book can make you love, etiquette knowledge." Let us love reading, love reading, from the study of happiness and happiness. This is our second experimental primary school teachers and students continue to pursue.
 I recently read the book "math story". The book closely linked to real life, by the textbook as the basis, implementation of the new curriculum standard idea, calculated from the digital, utilization,, algebra,golden goose sneakers, geometry, statistics, and probability, logic reasoning etc. aspects tells the story of a wonderful little story one. Here not only to give students wisdom, but also to give students the strength of the road of education in the harvest of happiness and happiness.So here's mathematics is not boring numbers and formulas,hogan outlet, but each one lively and interesting stories,louboutin soldes, each story behind the small plate also is it graces many.
 winter vacation, I read a book, the book's name is called "the story of mathematicians", tells the story of many mathematical celebrities. For example, Archimedes Gauss, pythagoras...... Among them, I was most interested in the story on zuc.So Zu Chongzhi is our country north and South Dynasties, a great scientist, his calculations of PI obtained very accurate results. This article is Zu Chongzhi after a long time of preparation, to finally write the "Da Ming Li, he petitioned the emperor, request enacted. Dai Faxing, the emperor's command of the astronomical calendar, was reviewed. But with SG conservative,mont blanc pas cher, is a decadent forces guard, he strongly opposed the new calendar. The face of Dai Faxing's difficulties, attack, and Zuchongzhi debate debate he not to yield a step. Finally, the "Da Ming Li" did not pass,golden goose, and later in the 10 years after the death of Zu Chongzhi, the "Da Ming Li" promulgated the implementation of the.
 mathematics reading the story of  two
 we all know that the sort of time,golden goose saldi, 1 will mean the first. The so-called first, is the king or head >
 said the mysterious figure 1, the first to tell the story of the digital Kingdom, the general assembly, mainly about the use of the various digital members. Besides, the 1 is the number of special meaning.
 read "the story of the mathematician" let me more like mathematics, but let me know a lot of truth.
Mathematics reading the story
The story about a mathematical

read this story, I admire the unyielding spirit of zuc. It is because he has such a spirit,air max 95 soldes, in order to consistently adhere to. Yes ah, anything to be successful, can not be separated from the "stick" two words. From the ground, I think a lot of people, there are cultural celebrities, patriotic officers and soldiers, and the students around me. Remember, my mother told me that she often tense situation in time, work into the night, regardless of physical fatigue, insist on doing things well, and then will be at ease to sleep.
Related Articles:

Feel the baptism of the soul

Don't let the deep love of people miss

Now, we ar

There is only one answer - love. The little prince in order to help the poor, he gave up his sword on the gem, gave the gold piece, also gave his eyes. But he has nothing to fear and to know what is real happiness! I not only to help those poor and happy, but also for my dedication of the prince and the little swallow and sad. I also understand a truth, there is love will be truly happy!
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Fenghua cleared, ruin what words
« پاسخ #2 : 22 آوریل 2016، 05:03:15 pm »

< p > rhyme flow Chanjuan dream flower floor, exclusive maple leaf burning flowers, winter clothing Wen Xueshan, young frivolous beacon still read, drunk with the blood of the desire to stop the old buildings, dye Jianjia, words have done, life situation, empty heart burn, cold order nostalgia Ming muscle Mei, brandish sleeve smile, drunk greedy life make a scene of the peach blossom, the heart has been in chaos, just sigh flower difficult to retrieve.
? How many flowers are there in the street? Who likes to laugh? Do not change the Confidante floor, laughing ancient celadon tomb, water as a mirror, Shao Huayi Xie chenyuan. Flow curve three affection is short, just know, when happy?
How many songs are there in
 music is the end,goyard prix, >
 machines such as the sound of rain in the smoke dusk drunk, such as wine, water, and wind off. Wan Li River, Crazy Horse smile, Xie Ronghua Xiao Disheng, blood to sprinkle,tn homme pas cher, just white hair. Again smile, and the red neon yangko dance pavilion. Stew drunk a cup of old paper,hogan olympia outlet, red has been interrupted, bitter bird called off the stream sound, what can the situation only cry?
 sweet wind has passed, autumn complex marks. Ask people for advice, the vast river road, not laugh with makeup flow. The vicissitudes of life without tears,tn homme pas cher, Yin Yun ho dark sand drift, see snow moon T-shirt, a bustling eternal Huayue, secular, yellow. Laugh, how far?
 nine Mengzhou, Zhuojiu again in spring. Eight to be a hexagram, Fu Yi knot crazy cream, seven Smile Shutter wrinkle, Luo Feng Xiang worry well. The six step with carnival feast, old sunset sorrow away. Five streams of Yangtze River Complex East Suzhou Juhui, Castle peak. April snow heap several times,goyard prix, burning snow song Rao with indifference.
The HTML template Fenghua cleared, ruin what words?
< p > a song from the nostalgia, by dead, do not, evanescent water years, months before the feet, life is weathering the care, but have already yellow.
< p > Pipa acoustic vibration waves as means Tianya, shot in the Xiushan, such as ink painting, if love endures. No harm frowning face, Miao Miao,hogan outlet, relax word smile confuse. If there is unfinished business, customs poured on the tempestuous waves of ups and downs, Yin hand written order, Jin Yu Rao around autumn continued. Boats, several temperature Mo flowers like Yan caw sneer at the clouds, ink organ bit water, ripples and twisting, wind and rain of the old city, rain in succession, such as drop broken stars, anxious but beauty.
 pity Miss beauty,hogan sito ufficiale, whispering a few people lingering ge. All ages, Yan Lin Feng Chiaki, Ying water such as goose to moment. Quietly hit years bosom incense, choose one side bearing soil, Cangshan red camwood difficult to dye red raspberry. A little smile tears, keep the night lights out no wood spirit, only a few more? Even a few spring wine, night night wind, Xu, Ming Dynasty class.
 late three dreams, what words to? The rising sun, the moment the snow has been broken, a night I can't play as, Jiaoshe bamboo bone organ, don't envy white Xu Xianyan, only to be glazed point tears. When the vast vicissitudes of life? The tea cup continued water, slowly Willowbank Acacia love,hogan outlet online, deciduous tree flower Liu Yin, Ya Qin don't desire a bosom friend.
 Fenghua cleared, ruin what words? Snow flower, a flashy sand, Green Street carved, curved month old Cang difficult to return to the old building, drunk. Changting late Song jealous flower Fang, three incense offerings in wax, and a cup of wine to send. The past, if bitter Humphreys, no month, how long?
 - signature.
Related Articles:

The mother of vegetables

August Gui

Reading the romance of Yang G

Fortunately, later three mule pull support things pass by the folks also join the pad road work, about 30 minutes, good basic pad, vehicle barely passed the dangerous section of the road. The driver from the trunk of the car to help us together road pad folks per person a bottle of mineral water, the villagers laughed while yelling mule toward the direction of home to continue the journey.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Business correspondence with sets of terms (eight)
« پاسخ #3 : 23 آوریل 2016، 04:58:38 am »

Are sorry to
,stylo plume mont blanc solde...
In...
 need to write email? Do not know how to write? Here are some of the common email the beginning of the word, may wish to try.
We you that we have not had a reply yet from you to our question.
 need to remind you that we have not yet received your right,nike tn pas cher...... Answer to the question,hogan outlet online.
 we are looking forward to your confirmation......
 on your request,hogan sito ufficiale......
Would remind
Wish to
,golden goose mid star...
Note your remarks concerning
; &nbsp,golden goose outlet;
Requested we are sending you
Please
 we have received your fax / telegram of today, which are as follows:
We have your confirmation1 that...

according to your request...
 we notice you about...... View.
 is sorry to remind you,golden goose saldi......
Accordance with your requirements
Have received
We remind you that...
We...
Note with interest the
As
We suggestion contained in your letter of
 we're on your side...... Month,tn requin pas cher...... In the daily mail...... Suggestions are very interesting.
 we remind you of our attention...... Month...... We are asking you for your letter......
 please accept our apology.
Accept our apologies.
Should be glad to
....
We remind you of our letter of in which we asked you to
We fax/telegram your of today s' date which, reads as follows:
Related Articls:

Hey, this Zhang Xiuyi.

Crash Car

Kid and Camera

Across the country, day care providers resisted the temptation to hug or touch children contact almost all child experts say children need out of a fear that their actions might be interpreted as signs of abuse. Many day care centers were forced to close their doors after insurance companies, fearing molestation lawsuits71, dramatically raised liability insurance rates.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Master the trick in public speaking
« پاسخ #4 : 30 آوریل 2016، 11:12:36 pm »

Master the trick in public speaking
. The marketing genius of Shi Yuzhu said: "who consume my product, I'll put his study. One day without studying, I will suffer the pain of a day." Four . The difficulty of public speaking: bravery, sound, emotion, consciousness. Four points of  *: public speaking, ear, dance,golden goose, tactic. . A small joke: a leading up to Guangdong province to inspect. On the boat, the local party secretary said: "sitting on the bed to see more and more beautiful wife." Leading a listen, what a mess, and then an explanation, misunderstanding, the original pronunciation is not allowed to say is: "sitting in the bow to look at the suburbs,nike tn pas cher, the more look beautiful." For a while, then please lead to eat watermelon, "head, you eat stool, I eat urine." Leaders listen, agitatedly change color. An explanation, and misunderstanding, the original large tracts of said became "stool", the "small pieces" has been said to be "urine". < br / > < br / >] movie "the great cause of nation building" in the classic lines: (Mao Zedong) "to save the lost, you lose both; landless,air max femme pas cher, who both."  * speech Avenue: point of view should be concise. Lao Tzu said: "the road to jane". Speech also seeks to be simple. < br / > < br / > for example: the core of "the Analects of Confucius" is a "benevolence" of the word,golden goose outlet, the word in "the Analects of Confucius" appeared 105 times, is the highest frequency of a word. The student asked Confucius: a life for life, there is not a word can help in life? Confucius replied, the word is "Ren" ".  "benevolence" is the meaning of "the benevolent love". You see "benevolence" this word is two people, a "person" plus a "two",hogan sito ufficiale, in fact, is to talk about the relationship between people. Benevolent love, life, you learn a word, know how to love,goyard pas cher, your relationship will get very good, is a moral person. People who love constant love, our relationships would be harmonious,scarpe hogan outlet, our life will be happy. Confucius used only one word, we have to follow the life of the guidelines to be summed up,hogan sito ufficiale, and this is called avenue to jane.
Related Articles:

How much life is known

I will be

The first time I met Yoko is what the occasion, the boy has forgotten. Is probably in a speech a professor, occasionally and Yoko's eyes met immediately like suddenly heard like early morning walks clockwise, days to clear the joy with "tick" sound, as if to infiltrated into the blood as. Who would dream, which is visible only in a dream to the girl.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Jingyuan coal the injection of assets to the market disappointed
« پاسخ #5 : 19 مه 2016، 11:36:47 pm »

hot money may also be yesterday's stock swings in one of the reasons. Shenzhen Stock Exchange announced data show that yesterday Jingyuan Coal sold the first large business department for industry famous "hot money" camp, Guoxin Securities in Shenzhen Tairan nine road business department, day to sell amount of 121 million yuan; and the same business department yesterday also appeared in buying the top five business department list,goyard prix, purchase amount reached 48.66 million yuan. Second and third big bear is Everbright Securities Guangzhou Tianhe North Road, the business department and Founder Securities Zhi River Huaihua Road Sales Department, sell the amount of more than 1 million yuan.
< p > suspended for more than three months of Jingyuan Coal (000552) yesterday finally resume trading and announced the restructuring plan, however Bo recombinant investors did not get the expected earnings yesterday the stock opened low and eventually sealed to limit down, made some investors are disappointed. Analysis of the stock investors,hogan interactive outlet, announced after the reorganization but may be because in the limit stop.
However, the stock yesterday after the resumption of
Jingyuan coal: the injection of assets to the market disappointed
< p > yesterday Jingyuan Coal announcement said,basket tn requin, quasi 16.36 yuan / share price to Jingyuan Coal Industry Group Company issued 16259.17 million shares of to buy Jing Yuan Coal Group holds societies mine, red four mine, Maharatnakuta mine, Dashuitou Coal Mine and Wei Jia of Geology and mineral resources and the production assist system (including mine rescue team, water and electricity,scarpe hogan outlet, etc.) related assets and liabilities, and configuration,hogan outlet online, reconnaissance company, Hong Jing Company, Yili company 100% of the equity.
 on the other hand, there are investors who are disappointed with the injection of mineral resources. Data show that in the 5 major coal mines in two coal mines less than 3 years of service life. Among them,nike tn pas cher, the remaining Baojishan mine service life of 2.91 years, four of the remaining red mine service life of 2.85 years. In recent years, the two mines have an annual output of 600 thousand tons of coal,ugg pas cher, some analysts believe that the remaining service life of less than 3 years of coal mine actual significance is not. Yesterday Jingyuan Coal also in the announcement said if the company cannot obtain the effective connection resources,chaussure air jordan soldes, will likely lead to the risk of the mine original production equipment idle, corresponding to the profitability of the company to bring certain influence.
The influence of
 company tracking
 hot money to sell
 appears Dikaidizou trend, finally was closed to the daily limit. For yesterday Jingyuan Coal weak trend, investors believe that, on the one hand is the stock suspension during the market experienced a sharp decline, Jingyuan Coal due to the reorganization of assets from September 9 to start the suspension, yesterday during the resumption, rising index has fallen more than 11%, so the stock in yesterday appear Budie are reasonable.
< br / > the reorganization of assets, Jingyuan Coal Industry Group Company main business realize overall listing, Jingyuan Coal Company owned, the number of coal mines from a surge to 6, approved production capacity will be from 260 million tons increased to more than 10 million tons of listed. The proposed purchase of assets in the first three months of this year to achieve a net profit of $, according to the calculation of the issue of shares, earnings per share of up to 1.75 yuan.
Related Articls:

Tonghua Ji

Race round

Hisense ap

Since then, although the company said publicly, this brokerage research report inconsistent with the facts, but also further affirmation: company does launch price of up to 2000 yuan a box of high-end hot pickled mustard tuber, and there have been some time. Putting aside the brokerage research newspaper why go wrong, but at least it echoed each other let Fuling mustard 2000 yuan a box of high-end products known to the general public.
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028
Asset sale has not been recognized -ST Chang nine
« پاسخ #6 : 29 مه 2016، 05:10:11 pm »

but also continue to turn around the shell. Yesterday's announcement,tn femme pas cher, * ST Chang nine said will the restructuring of the report in the expressions of modified after obtaining the state owned sector approved as soon as possible shall be organized and held a board meeting,goyard paris, the shareholders general assembly, to promote the process of the major asset restructuring.
 in the occasion of the stock price stabilization, restructuring process once again changed. Due to the competent authorities of the state-owned assets of the nine major asset restructuring issues held in opposition to the timely approval, was originally scheduled to be held in 2014 in July 18th the first provisional shareholders' meeting was forced to cancel. The shareholders' meeting of the original plan will be considered, including the company's major asset sale and related party transactions in line with relevant laws and regulations of the motion, including a total of nine motion.
*ST Chang nine last night issued a public notice, the company on the restructuring plan asset sale statement failed to received state approval of the competent department of, lead to a restructuring plan is not approved on time, the company said to be modified formulation; this is a word to call a halt the reorganization also let * ST Chang nine security shell becomes more rugged.
Asset sale has not been recognized *ST Chang nine worse |ST| asset sale
< p > the underlying assets by way of assessment, a preliminary assessment of the value of 140 million yuan, due to the recombinant relates only to the debt, after the announcement,adidas yeezy 350 pas cher, * ST Chang nine continuous four trading days, the word limit.
< p > in reply yesterday announcement of Shanghai stock exchange supervision function,tn requin pas cher, * ST Chang nine admits to debt equity swaps "and" sale of assets "there is no real major differences, but in the expression are different.
*ST early Chang nine (600228.SH) launched a restructuring plan that suffered continuous word limit, but this farce recombinant did not stop here.
 unexpected restructuring plan is the starting point of this storm. In the two and a half months after the suspension,hogan outlet online, * ST Chang nine thrown restructuring plan,hogan outlet, Chang Qing court 100% stake in the transfer to the group's largest shareholder Dongchang nine, Chang nine Chang Yu Chang nine 50% stake, Chang nine fertilizer 50% stake, Chang nine Kangping 40.19% equity, Chang nine Jinqiao 27.09% equity and Chang nine biochemical held should be accounts receivable,hogan sito ufficiale, he should be collection, part of the fixed assets and construction materials such as idle assets,tenis asics feminino, the compensation owed Changjiu group debt.
 reorganization of the sudden blocked, or only due to *ST Chang nine to the reality of a window dressing. Announcement shows that the state owned assets supervision and administration authorities think * ST Chang nine major asset sale program is actually "the credit debt behavior; and * ST Chang nine boards and agencies to develop a major asset sale and related transaction programs according to the relevant rules, described as" asset sale behavior.
Related Articls:

Boya bio two apheresis plasma Station - - gross ma

In August the average daily 5 listing Corporation

The introduction of ESOP shar

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Hard hearted grandfather
« پاسخ #7 : 05 ژوئن 2016، 09:50:55 pm »

< p > at this time, Grandpa gently urged tone, face smiled, turned to me said: "good niece, for grandpa to buy a few jins of wine, I want to and the uncle good celebration."
"Hard hearted" Grandpa
&lt,saldi golden goose; p > this summer, neighbor uncle to Dongjiang air section touch clam,hogan outlet, after sneaking into the water and felt a stiff box, the slippery are some moss. Look, there have been some day. He continued to touch down, and touched the four wheels. He pulled it pull back on the boat. When asked how he felt Grandpa mussel, he mysteriously made public and whispered a few words, and then call the two friends. Grandpa took the rope, take me to go with them. Uncle and one of them into the water,hogan outlet, I Grandpa and an old grandpa waiting in the boat. After a while, the water out of the top of a box, Grandpa with a rope tied it onto the ship, turned out to be the only safe. On the way back, they discuss how things in the inside, Grandpa said: &quot,hogan outlet;no, this is not our thing, we can not take." The ship who advised him to say: "you don't say, we don't know who said that?" Grandpa eat steeled her, strongly disagree. In my grandfather's insistence, they together to the village to the village, and called the 110&quot,hogan rebel outlet;. After a while, the police came, they used electric welding gun opened the safe and stacks of RMB had slipped down, turned out to be full of a box of RMB. "Wow,goyard paris! So much money......" The people were amazed.
 &quot,air jordan pas cher;hard hearted" Grandpa
 I have a hard hearted Grandpa, for me without mercy. Do not believe, you see: summer vacation, grandfather provisions I watch TV for an hour,nike tn pas cher, time, I want to look not for a minute; provisions every day I eat a popsicle, there are few was a very hot day, I want to eat a can be done; I went swimming in the river, the provisions of me for half an hour, if I in the river Lai refuses to come up, he finds a long bamboo pole, hard to me to come in and play. Therefore, I am very dissatisfied with the practice of foreign public. However, there are things that I made public admiration.
Related Articles:

The first

The construction of the teach

For the first time to tidy up the room _0

Think about what a success at all times and in all countries, the success is dropped down from the sky? Which success is not the success of hard struggle to come?. They are not afraid of difficulties and arduousness of spirit, with perseverance, perseverance perseverance to overcome difficulties, the only access to the brilliant achievements.
خارج شده است

qoUbXydTw5h

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 111
    • jkl271
replica hermes jewelry Shanghai city Pudong New Area Dongjing road 2250 Lane 10
« پاسخ #8 : 20 اكتبر 2017، 06:43:45 pm »

cracks will inevitably affect its aesthetic and collection value. because when wearing, third: not in the cold or hot environment backspin place au750 platinum ring.
   gold jewelry country heat beachbody surface dirt clean After the gold jewelry surface stained knock off bvlgari jewelry with dirt, to prevent the water rushing down the ring authenic pandora charms sale was lost. pit corrosion mark artificially. kanken backpack when diamonds and other jewelry are placed together, The only way to make the beauty show,The backpack fjallraven kanken usual four taboo to wear Turquoise Jewelry - how to maintain the turquoise more questions please add micro signal telephone: entity address: Shanghai kanken backpack cheap city Pudong New Area Dongjing road 2250 Lane 100

http://www.xiangzhang58.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8694&pid=19994&page=1&extra=page=1#pid19994

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=168878&pid=199757&page=1&extra=page=1#pid199757

http://www.xiangzhang58.com/forum.php?mod=viewthread&tid=8098&pid=19993&page=7&extra=page=1#pid19993

http://www.boersenspiel.itwist.de/index.php?page=Thread&postID=27522#post27522

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=168430&pid=199530&page=1&extra=page=1#pid199530

http://bbs.daxgame.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1015575&pid=1180684&page=1&extra=page=1#pid1180684

http://hot003.com/forum.php?mod=viewthread&tid=712&pid=123260&page=33&extra=page=1#pid123260

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=158448&pid=199929&page=2&extra=page=1#pid199929

http://dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=699424&pid=819071&page=1&extra=page=1#pid819071

http://www.seagull1963.es/newreply.php?tid=26391

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=168752&pid=199965&page=1&extra=page=1#pid199965

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=168597&pid=199660&page=1&extra=page=1#pid199660

http://forum.laufdeslebens.at/index.php?page=Thread&postID=237338#post237338

http://divulguemice.esy.es/newreply.php?tid=3886

http://bbs.aratp.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1197640&pid=1331033&page=1&extra=page=1#pid1331033
خارج شده است

این صفحه در 0.124 ثانیه 21 نمایش داده شد.