انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

بي وقفه آزاد بوده ام تا هرگز نتواني از من جزميتي بنا نهي. اگر بخواهي چنين کني، فقط خود را ديوانه کرده اي! ارثيه واقعا وحشتناکي براي محققان بجا گذاشته ام! از حرفهاي من چيزي نخواهند فهميد!! همين خوب است که کسي نميتواند آئين يا کيش خاصي از من بسازد. نه! اين ناممکن است... واژه هايم تو را مي سوزانند، ولي نميتواني هيچ گونه الهيات يا جزميتي از آنها بسازي. ميتواني راهي براي زندگي بيابي ولي نه جزميتي تا با تکيه به آنها موعظه کني. ميتواني شراب شورش را از اين جام بنوشي ولي نميتواني درونمايه اي انقلابي را با تار و پود آنها ببافي. واژه هايم تنها آتش بپا نمي کنند! اينجا و آنجا باروت را نيز چاشني آنها کرده ام تا براي قرنها انفجار ايجاد کنند! بيش از آن که لازم است باروت ريخته ام تا انفجار محتوم باشد! آنکس که ميخواهد از من کيش خاصي بيافريند، کمابيش با هر جمله اي به دردسر خواهد افتاد!

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال بیستم - قدم نهم - کتاب راهنمای کارکرد قدم - انجمن معتادان گمنام  (دفعات بازدید: 1795 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام

بخشش
رشد  روحاني که ما از طريق جبران خسارت مستقيم پيدا مي کنيم ، اغلب به مقدار تلاش ما  براي دست يافتن به آمادگي روحاني بستگي دارد . ما با رها کردن  باورهايي که  ممکن است باعث شک و دودلي ما شوند يا مانع توانايي ما در انجام جبران خسارت همراه  با فروتني ، پذيرش ، و ايمان گردند ، شروع مي کنيم .

خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

مسئله اي که  براي اکثر ما مشکل ساز مي باشد ، اين است که ما اغلب به اشخاصي جبران خسارت  بدهکاريم که آنها نيز به ما خسارت زده اند ، اين ممکن است شامل پدر و مادر ، يا  عضوي از خانواده که از ما سوءاستفاده کرده ، يا شامل دوستي که در حق ما نارفيقي  کرده ، يا صاحبکاري که با ما عادلانه رفتار نکرده ، و .... گردد . در قدمهاي قبلي  ما تلاش فراواني کرده ايم تا کارهايي که آنها در حق ما انجام داده اند را از  کارهايي که ما درحق ايشان انجام داده ايم ، جدا کنيم . ما مي دانيم که نقش ما در  آن شرايط دقيقاً چه بوده است ، و مي دانيم که چرا داريم جبران خسارت مي کنيم . در  حاليکه آماده مي شويم تا جبران خسارت مستقيم و رو در روي را انجام دهيم ، لازم است  که دقيقاً اين مسئله برايمان واضح باشد که ما براي نقش خودمان در آن ماجرا جبران  خسارت مي کنيم . ما نبايد از روي اجبار و ناگزير بودن جبران خسارتهاي ضمني و دو  پهلو انجام دهيم . ما مسئول رفع و رجوع هيچ چيز نيستيم . به خاطر داشتن اين مسئله  به ما کمک مي کند تا در طول مدت انجام جبران خسارت هايمان بر روي هدف خود تمرکز  کنيم و براي اين مسئله که جبران خسارت ما با چه عکس العملي روبرو مي شود يا اينکه  اگر شخص مقابل هم به ما خسارت زده باشد ، آيا از ما جبران خسارت خواهد کرد يا نه ،  اهميتي قائل نشويم .

خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

اگرچه ، بعضي  از مواقع خسارتي  که به ما زده شده آنقدر بزرگ است ، که شايد بهتر باشد ما  جبران خسارت خود را بزاي مدتي به تعويق اندازيم . براي مثال اکثر ما در دوران  کودکي از لحاظ احساسي ، جسمي ، و يا جنسي مورد سوءاستفاده يکي از اقوام نزديک خود  قرار گرفته ايم . اگر چه ما نقشي در اين ما جرا نداشته ايم و جبران خسارتي براي آن  بدهکار نيستيم ، اما ممکن بعدها از همان شخص پول دزديده باشيم و يا به او خسارت  جسمي يا مالي زده باشيم . بنابراين براي آن دزدي ، صدمه جسمي ، و يا خرابکاري  جبران خسارت بدهکاريم . سؤالي که اينجا مطرح مي شود ، اين نيست که آيا بايد جبران  خسارت بکنيم يا نه ، بلکه زمان و چگونگي جبران خسارت مطرح مي شود ، ممکن است زمان  زيادي طول بکشد تا ما آماده شويم که جبران خسارت مناسبي انجام دهيم ، و اين مسئله  هيچ اشکالي ندارد . ما صبر مي کنيم ، و به کار کردن با راهنماي خود ادامه مي دهيم  .

خارج شده است

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

لازم است قبل  از اينکه از افراد جبران خسارت نمائيم ، سعي کنيم تا آنها را به خاطر صدمه اي که  به ما زده اند ببخشيم . ما نمي خواهيم بنشينيم و از کسي جبران خسارت کنيم ، در  حاليکه از دست او به شدت عصباني هستيم . چون هر قدر هم که سعي کنيم تا اين حالت را  پنهان کنيم ، باز در رفتار ما تأثير خواهد گذاشت و نمايان خواهد شد . تظاهر به  بخشش و جبران خسارت نمي تواند مؤثر واقع شود .

خارج شده است

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

تفاوت زيادي  بين موقعيتي که ما عليرغم ميل و اراده خود صدمه ديده ايم ، با موقعيتي که ما در آن  نقش داشته ايم و به واسطه آن صدمه ديده ايم ، وجود دارد . براي اکثر جبران  خسارتهايي که از دست طرف مقابل بخاطر رفتار بدش عصباني هستيم ، لازم است که از خود  سؤال کنيم آيا کاري کرده ايم تا باعث شود آنها بدانگونه با ما رفتار کنند . براي  مثال ، ممکن است ما از دست پدر و مادر خود خشمگين باشيم که اجازه نداده اند تا  تعطيلات آخر هفته را خارج از منزل باشيم – مثلاً در گردهمائي جلسات معتادان گمنام  شرکت کنيم اما وقتي بخاطر آوريم که چند بار قبلاًبه آنها در مورد خارج شدن از منزل  دروغ گفته ايم و هر بار نشئه به خانه برگشته ايم ، آن وقت به آنها حق مي دهيم که  به ما اطمينان نداشته باشند و درک مي کنيم که لازم است تا بيشتر صبر کنيم و سعي  کنيم تا اعتماد آنها را جلب کنيم ، يا ممکن است خودخواه بوده ايم و بيشتر و بيشتر  از دوستان خود دوري گزيده باشيم . بعد وقتي که به آنها نياز داشته ايم در دسترس ما  نبودند و به همين خاطر ما از آنها عصباني هستيم و رنجش داريم . به ياد آوردن اينکه  ما خود باعث غم و اندوه براي خود شده ايم به ما کمک مي کند تا افرادي که باعث آزار  ما شده اند را ببخشيم . طريق ديگري که ما مي توانيم براي بخشش کساني که به ما صدمه  زده اند برگزينيم ، اين است که از خود خارج شويم و به اينکه زندگي ديگران چگونه  است فکر کنيم . شايد کساني که به ما صدمه زده اند ، مشکلاتي داشته اند که باعث شده  تا آنها نسبت به نيازهاي ديگران حساسيت کمتري داشته باشند . شايد راهنماي ما به  خاطر اينکه فرزندش در زندان بوده ، در هفته گذشته وقت نکرده تا جواب تلفن ما را  بدهد شايد بهترين دوست ما بلافاصله بعد از طلاقش به ما گفته باشد که رابطه ما  ناسالم است و بايد قطع شود ، يا شايد صاحبکار ما به علت نگراني جهت نداشتن پول  کافي براي پرداخت حقوق ها ، از کار و زحمت ما تقدير نکرده باشد . ما معمولاً وقتي  که مي فهميم ، شخصي که از او رنجش داريم ، مشکل دردناکي داشته است ، احساس حقارت و  کوچکي مي کنيم . ممکن است که ما بتوانيم بخشنده تر و مهربانتر باشيم اگر از اول  تصور ما از افراد اين باشد که نيت آنها خير است ، و اگرهم کسي با ما نامهربان است  به اين علت است که او خود درد و رنج زيادي دارد که باعث از مسير واقعي خود خارج  شود .

خارج شده است

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

اولين و  مهمترين کار جهت پيدا کردن آمادگي روحاني لازم براي جبران خسارت ، اين است که به  منبع قدرت و عشق موجود در نيروي برتر خود چنگ اندازيم . تفکر در مورد بخشش خداوند  مهربان براي ما در زمانهايي که باعث آزار ديگران شده ايم ، به ما کمک مي کند تا با  ديگران با بخشش و عشق بيشتري رفتار کنيم . استفاده از نيروي برتر به عنوان نيروي  حمايت کننده باعث مي شود تا احساسات و عکس العملهاي منفي نسبت به جبران خسارتهاي  ما نتوانند اميد را از ما بگيرند . ما مي توانيم با دعا و مراقبه قبل از هر جبران  خسارت تمرکز لازم را بدست آوريم .

خارج شده است

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین

•                 آيا  جبران خسارت به کساني که آنها هم به من صدمه زده اند ، بدهکار هستم ؟
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop154
Dignity of life
« پاسخ #7 : 18 مه 2016، 08:29:12 pm »

&nbsp,golden goose mid star;
 I know: at this moment, I am a waked angel.
 or the open hand, "thanks to life" - "I thank living, it is good for me, sadness, joy, deformity, regret, its all I would like to accept according to the order."
< p > outside in the rain,tenis asics masculino outlet, still wantonly a vent, the black night,golden goose saldi, early in the house spread, in vast surging the dark depths of, my pride also like to vent all the gas rubber tire, slowly stirring the narrowing even nothing, the heart suddenly soft did not have the strength to jump.
 two hours ago to send water to send the phone, until now has not been sent, in the past, I would call to urge, but now under the heavy rain, I can understand. Flipping through a magazine, "thank you" is the life of Qiao ye. Inadvertently, seem to hear a knock on the door,tn pas cher, the sound of the rushing rain mixed together, like the ravings of a dream difficult to distinguish. Listen carefully, that's right, knocking at the door from my house, I know, must be sent to the water. Opened the door, really is. Or send water that guy, a face of a foolish gas, head of rainwater is along his just helmet brim dripping,scarpe hogan outlet, a point, two points. I have a feeling of want to cry, not for the so-called integrity, and for the life of the load.
Dignity of life
< p > the rain,nike tn pas cher, ground overspread wildly, mindlessly devour the earth; ray,nike tn pas cher, as several dozen brass drums on the floor of the sky across, diversion; lightning,scarpe hogan outlet, the silver snake like waving, like a devil flash. Big rain curtain, from the days of vertical to and water through the wire and the ground like a pox, countless hemp scar like whirlpools, with students as, closely non-stop.
 he put out the water, I give him ten yuan, whispered: "that you do not find the two." Because only two dollars, even I was ashamed, lest he feel humble life, so the sound can not be smaller. He did not seem to hear, because I saw him his money in his pocket. I am anxious, to repeat my words, this time I am sure he is heard, but he didn't say anything, pulled out two dollars put on my shoe, I was dumbfounded speechless, isn't it too little money he disdain? Or do not want to be despised? He gave the door zone, a term I in front of trepidation, walking hastily disappeared in the corridor of the building, outside the rain still like gluttonous devouring the voice. I stood still in place, a lot of remorse, I think I must have hurt him.
Related Articles:

Favorite s

Melody of

Many times

I came to Shenzhen last year, this place, it is fully felt the great difference between Shenzhen and the mainland. Now I and many of my readers are referred to such a conclusion, that is really want to start a business, to Shenzhen bar! But today I do not want to say how good Shenzhen, anyone and things are two sides, north of Guangzhou and Shenzhen rich more than it? You are? no! Are you going up north? You are, but you are still poor.
خارج شده است

fgh5p6ter

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 52
    • fgh310
To buy food _0
« پاسخ #8 : 05 ژوئن 2016، 09:28:17 am »

,hogan outlet
 came to market, grandma took me to buy wonton skin place. At this moment, I looking around and saw several selling leather. My grandma said: "we went to the house to buy it,air max pas cher, or that a delicious, I often buy before." "Oh, I know, it will be a good idea to buy the goods." Came to the house sold the leather booth said a pound of leather. Then, my grandmother took me to the local butcher. With the help of his grandmother,hogan outlet, I chose a lean meat stall, ask how much a pound. The owner said: "seven dollars a pound." I said: "a little cheaper, six yuan a pound of money, OK?" "Good." I asked a stall said that that piece of meat. Grandma paid the money, I took the meat,hogan sito ufficiale, and then two people go together. Finally, we came to sell vegetables, pick a stall selling fresh vegetables, the election of a small cabbage, with five cents to buy the money down.
 three (3) Zhang Guang, Wuzhen Zhejiang City, Tongxiang Province,
< p > this morning,tn femme pas cher, mom and dad went to work, grandma eat breakfast to me said: "now, we went to the farms to buy food,nmd runner homme pas cher, please?" I said, "well, I'll carry the basket." My grandmother took the hands in the basket with two people out of the house to go to the market to buy food. On the road,pandora outlet, grandma said to me: "your mother said you want to eat ravioli today." I said, "yes."!" "Then we go to buy leather package wonton for now, buy some meat and some Chinese cabbage." I said: "yes,ggdb outlet, I can eat meat ravioli today!"
 to buy food
 my grandmother and I bought the food went home. I am on the road, carrying a basket, and grandma smiled and walked home.
 came home yesterday, I said to his mother: "we eat wonton, tomorrow?" My mother said: "yes!"
Go grocery shopping
 to buy food
Related Articles:

rice

Maternal l

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
Bague Pandora Soldes En Ligne is S925.
« پاسخ #9 : 13 نوامبر 2017، 01:05:36 am »

at the same time the Günstig Kaufen Pandora Ringe Outlet tennis racket has also been a lot of famous players like. 2, as Anillos Pandora Outlet long as the Charms Pandora Originali Scontati cleaning under the alcohol lamp for a while, Longchamp will further expand Pulsera Pandora Outlet in the Chinese and US market, mostly Bracciale Pandora Charms Outlet Online between the ages of 20 to 50 year old women. Finally.
   then handed over Bague Pandora Soldes En Ligne to the laundry cleaning bag. go forever. there are always some unhappy things, buttons) is S925.

http://d-discount.com/forums/topic/13950/acheter-pandora-bracelet-pas-cher-then-wear-jewelry/view/post_id/14031

http://okobi.org/forums/topic/11066/pulsera-pandora-outlet-can-only-use-soft-cloth/view/post_id/11173

http://linktanker.com/item/110937

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=467.msg36320#msg36320

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?85466.last

http://drupal.growth-flexv.com/node/14#comment-190628

http://okobi.org/forums/topic/11065/pandora-bracciali-prezzi-scontati-1-c-the-tiebreaker/view/post_id/11172

http://linktanker.com/item/110935

http://d-discount.com/forums/topic/13949/pandora-charms-kaufen-20/view/post_id/14030

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/28962

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=4896.msg36319#msg36319

http://okobi.org/forums/topic/11064/bracelet-pandora-pas-cher-if-there-is-no-suitable-cloth-bag/view/post_id/11171

http://d-discount.com/

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?85465.last

http://linktanker.com/item/110933
خارج شده است

این صفحه در 0.064 ثانیه 22 نمایش داده شد.